Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2021 07:08
Jel někdo Sudoměřice - Skalica ?Měl by být otevřený.
BA - asi to vezmu normálně i když průjezd mi asi bude vycházet na cca 14 00 hod. - netuším na které rádio stanici bych chytil aktuálně info.
D2 - Rajka - je někde cedule " TRANZIT " či na nějakých dalších hranicích ?
M86,86,Redics Mol - tankování - zatím je ve SLO možné / levnější ? /
Mursko Središče a pak již klid nebo ještě něco " zajímavého " ?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2021 08:03
Necitujte přímo předcházející příspěvky!
Sudoměřice - Skalica stále otvorený, zatvorený je starý prechod. Šťastnú cestu. My vyrážame zajtra ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filhou (18. 07. 2021 08:43).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2021 17:16
Dnes ráno před třetí odjezd směr Prágl, dále na Buďějky, rozhodnutu jet přes Dvořiště. Zde dotankováno po volátko. Čím blíže k Alpám, tak silnější déšť. Před Bosruckem kolona přes půl hodiny, zaplaceny rovnou oba tuney, takže další už jen rychlým zeleným pruhem. Cestou rovnali jeřábem kamión a o kus dál auto ve škarpě, šmír na vodě. Okolo Grazu Ig-l. Objezd SLO popsán v jiném vlákně. Nájezd u Varaždinu, brána po krabce ani nevzdechla, takže lístek. Na sv.Heleně podám lístek s krabkou že neradi, vráceno, že radi, jen jí brána nenačetla. Na Lučku kolona tak 3/4 hoďky, pouštěli vše i přes ENC. Tři brány vlevo otočeny pro cestu od moře. Ještě na Lučku hláška, že po třech km bouračka. Ta už byla v odstavném, několik aut v sobè. Krabka už na Lučku žila. Až po Karlovac, kde jsem sjížděl, střídavě parkování a rozjezdy, pokračovalo to až do nevidím dál. Od moře masakr, Demerje stálo až 1km před odbočením z dálnice, kolony i na předchozích sjezdech. Příjezd do Rastoke těsně před bouřkou, tak se pak spustila a voda tekla všude, snad i ze země. Ráno pokračování do Drašnice.
Všude mraky Dojč aut, už od Práglu. HU, Pšonků a SVK minimálně. Plná odmoriště.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2021 18:11
Ahoj,
ve čtvrtek odjezd v 5,30 od Liberce, Halámky, Baden, Bruck and Mur,Graz, Mureck, Ptuj , Cvetlin , Durmanec, v 16.30 Ogulin - přespání v AP, v pátek pokračování , nákup v Konzum Makarska, ve 13h Mala Duba
Cesta bez sebemenší komplikace, na Cvetlinu pár aut , kontrola pasů a covid pasů.
Toť vše

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2021 21:32
@Zahajskej, prosim te, dokazal bys rict jak dlouho ti trvala cela cesta do Rastoke z Praglu (bez zastavek, tj cisty cas jizdy)? A mohl bych te poprosit o link na to vlakno kde popisujes svuj objezd SLO?
Predem moc diky, a uzivejte dovcu!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2021 23:27
Tak už i cesta "zpět" z Biogradu do FM. Z vícero důvodů zvolen kritický čas pro návrat - sobota okolo poledne. Provoz na A1 svižný až k Posedarje, pak popojíždění téměř až k tunelu Sveti Rok. Další zahuštění provozu pak pár kilometrů před Zagrebem, popojíždění cca 1 km před sjezdem na Demerje. Zde nefunkční pruh ENC FAST, průjezd bránou pouze v režimu běžného ENC. Další cesta již bez zdržení.
Dotankováno u Tifonu a pokračování po A3/A4 k hranicím. Sjezd na starý Goričan, před celnicí fronta asi 15 aut, nicméně celkové zdržení zde pouze 4 minuty. Odbavení: Chorvat nás znuděně odmávl, Maďar pohlédl na občanky v mé ruce a zeptal se (slovensky), kolik nás je. Po ujištění, že stejně jako počet občanek, mávl a řekl "oukej".
Kratší zastávka v Lenti spojená s návštěvou Penny - roušku tam neměl nikdo.
Klidná a pohodová jízda Maďarskem na přechod Rajka/Jarovce. Zde sveden provoz do jednoho pruhu, na jehož konci prováděli kontrolu tři vojáci v maskáčích. Na dotaz vojáka, zda zřejmě jen projíždíme Slovenskem, stačila stručná odpověd "tranzit" k tomu, aby nás odmávl. Poté krátká zastávka na ÖMV v Jarovcích. Objevila se zde i policie, ale nejevila o nás žádný zájem. Další cesta vedla standardně po D1 až do Žiliny, pak okolo Čadce po novém obchvatu D3. Byli jsme připraveni v případě potíží dodržet koridor a pokračovat po D3 do Polska. Nicméně pro pokročilou hodinu i únavu jsme zvolili sjezd na Svrčinovec ke hranici. Na slovenské straně stáli tři policisté, a na naší české seděl (!) jeden, který si, evidentně zcela znuděn, hrál hru v mobilu. Tak jsme projeli nepovšimnuti, bez příjezdového formuláře, a proto též bez testů či karantény...
Celková doba cesty s gužvou na A1 a třemi přestávkami zabrala 12 hodin.
Tímto zdravím všechny vracející se severomoraváky ;-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2021 06:38
Marius - dobře napsané.
Dík.
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2021 10:03
Marius:
Díky za pozitivní zprávu. Za 2 týdny pojedu stejnou trasou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2021 10:16
Přátelé, jak je to tedy letos s tím placením mýta? Platí se normálně letní přirážka, nebo je to zase za mimosezónní ceny? Abych věděl kolik mám nabýt do ENC kreditu.
Moc děkuji za info.
Jedeme Macelj - Lučko- Šestanovac.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2021 10:32
Pivisek, koukni na ceny a podle toho si nabij. Tam jsou vždy aktuální ceny, když byla letní přirážka, byly už s přirážkou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2021 10:47
Letos, stejně jako loni, se NEPLATÍ sezonní 10% přirážka k ceně mýtného. Pojedete tedy za mimosezonní cenu.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2021 18:35
Cesta tam - odjezd 8.7. cca 7:00 od Žiliny, na vstupu do Maďarska žádná kontrola, pohodová cesta po M15 (M15 je už označena jako dálnice, takže povoleno 130 km/h), M1, M85, M86, 86, 76, 74, M7 na starý Goričan, kde jsme byli kolem poledne a zdrželi jsme se 45 minut. Maďar kouknul do pasů, Chorvat pasy skenoval a ctěl vidět i "covid documents", které "skenoval" očima.

Chtěli jsme si dát oběd v restauraci Zelengaj, ale zklamali nás, v Po-Čt otevřeno až od 16:00. Tak jsme pokračovali po A4, A3 a A1, obědvali jsme na pumpě za Záhřebem. Kolem 17:00 jsme dojeli do Gospiče, kde jsme měli ubytování.

9.7. dopoledne návštěva Memorial centar Nikola Tesla a hurá k moři. Na mapy.cz jsem si našel, že na ostrově Čiovo nějaký vtipálek nasekal hromadu značek nudapláží, tak jsme se rozhodli to prozkoumat. Samozřejmě, že "nudit se" bylo možné až na konci ostrova a to tam kromě nás byli nudisté asi dva. Ale alespoň jsme se tam podívali.

Pak cesta do Omiše, kde jsme měli ubytování v apartmánu v centru a 10.7. ráno jsme nastupovali na týdenní plavbu na jachtě Silva. Auto jsme parkovali na parkovišti u řeky (jak jsou kolotoče) na měsíční kartu za 120 kn (a to jsme ji ještě vyčendžovali s domácím za jeho kartu platnou do 18.7. a 50 kn, takže jsme to týdenní parkování měli za 70 kn, což není špatná cena).

Cesta pohodová, jediné zdržení těch 45 minut na hranici HU/HR.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (19. 07. 2021 18:37).
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2021 18:59
Cesta zpět - 17.7. ráno odjezd z Omiše po A1, A3, A4, M7, M76 (úplně nová rychlostní odbočka k Balatonu) do Balatonberény, kde jsme měli nocleh.

Cesta v pohodě, ale v protisměru A1 dost zasekaná, místy stojící kolony, v rádiu hlásili i nehody. V našem směru pohoda, jen mě překvapila kolona na Demerje už od odbočení. Ale navigace radila Demerje a měla pravdu, na Lučko byla kolona mnohem delší. Zdržení cca 10 minut, drtivá většina jela na platbu kartou, na FAST ENC pak hladký průjezd.

Na starém Goričanu jsme zase zkusili restauraci Zelengaj, Pá-Ne měla být otevřená od 12:00. Opět zklamání, cedule, že od 12.7. do 22.7. je zavřeno. Tak jsme zajeli na hraniční přechod a v restauraci Herman jsme měli výborný guláš a kafe s perfektní obsluhou, starší číšník budil svým chováním dojem, jako kdyby v minulosti obsluhoval v nějaké nóbl restauraci ;-)

Navigace radila jet přes dálniční přechod, protože na starém Goričanu byla dlouhá fronta, tak jsme ji poslechli a vrátili jsme se na A4. Na dálničním přechodu zdržení cca 10 minut, Chorvat se podíval na pasy, Maďar se podíval jen na pas, který byl nahoře.

18.7. 8:30 jsme jeli podle navigace z Balatonberény po okreskách k silnici 84, na kterou jsme se napojili u Jánosházy a pak po ní k M86, M85, M1, M15. Opět pohodová cesta, jen na M1 dělali policajti manévry, zúžení do jednoho pruhu, prý "trafic control", která se ale nekonala, takže jen buzerace se zdržením cca 10 minut. Na vstupu na Slovensko kontrola, otázka jestli jsme zaočkovaní a máme o tom doklad, tak jsem vzal mobil a než jsem ho stihnul odemknout, tak policista řekl "Verím vám" a jen se ještě zeptal, jestli jsme se registrovali do eHranice. Takže oběd až doma cca v 13:30.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2021 19:27
Pro Piviska Lučko - Šestanovac 199 kun



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mirekpce (19. 07. 2021 19:28).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2021 19:34
Zatím jen cesta tam..

V sobotu 17. odjezd v cca 22:00 z Jihlavy směr Znojmo a dál standartně Wídeň, Gratz, SLO dálnice a do HR.
Jediné zdržení bylo na Macejlu, cca 45 minut čekání v koloně, tam jsme bylo cca okolo 4:00 ráno.
Jakmile jsme projeli SLO kontrolou tak HR kontrola jen koukla na pasy hned jsme pokračovali.
Samozřejmě EnterCroatia vyplněno předem na webu, takže už nic nechtěli..
Skoro celou cestu pršelo, takže na HR dálnicích celou dobu omezení na 100Km/h
Za tunelem Sveti rok silný vítr nahoře v horách, ale jinak to šlo.

Šťastnou cestu všem
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2021 20:13
Zatím tam odjezd 19.00 Církvice Ono nafta 29.50, za Jihlavou na Hatě konečně po dlouhé době jen jeden semafor na hranicích nikdo, Vídeň 80tka někde 60tka ale jelo to, Koszeg na hranicích nikdo, Sombathely dost kamionů i protisměru, za Körmendem v lese blikající policajti (neříkali jste něco o občasným radaru?), Redics MOL nafta 32.20, Lendava na hranicích nikdo, ve 2 na Mursko Srediste sami, Slovinec scan pasů, Chorvatka si hrála s mobilem pak taky scan pasů a kam jedeš já k moři a jelo se, Čakovec a najezd na dálnici, v Záhřebu v protisměru měřili policajti 80tku, Lučko pohoda, ve 3 spánek na McDonald's 45km za Lučkem, v 6 pokračování dálnice dost plná místy se jelo 80tkou a celou cestu déšť a za Sveti Rokem vítr a 60 tka, konečně od Zadaru se to rozjelo a příjezd do Ruskamenu v 11 hod.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2021 00:01
My jsme odjížděli do Molunatu v neděli 4.7 v 6:28 ráno z Ol.
Cesta po D2 na SK, dál na HU m15 a po M85/M86 do Szombathely k Tescu. Nějaký čerstvý pečivo na cestu, něco chlazenýho k pití. Pokračování na starý Goričan po M70. Na hranicích ve 12:15 zdržení asi 30minut, kontrola pasů. Byly otevřené dvě budky, ale stál jsem v řadě, kde to blokoval nějakej obytňák, stál u budky snad 20 minut. Enter Croatia bylo vyplněno včetně certifikátů o očkování. Dál tankování na INA před zagrebem, komplikace , nešlo zaplatit telefonem. Kartou v pohodě. Další zastávka na odpočívadle Krka, v Podgoře na večerní koupačku a zmrzku. Dál do Drveniku kde jsme zalehli v přístavu. Ráno za velké bouřky (po magistrále tekl i písek) pokračování k hranicím s BIH. Tam sken pasů, jinak nic nechtěli. Přistání v Molunatu okolo 10té dopoledne.
Zpět jsme vyráželi ve středu 14.7 ze Zavalaticy na Korčule (půl dobolené v Molunatu, půl v Zavatici) v 8 hodin ráno, tak abychom stihli trajekt v 9 hodin do Orebiče. Pokračování na hranici s BIH, opět sken pasů jinak nic. V Ploče nabrán kurz směr dálnice. Sjezd z dálnice v Šestanovci na starou. Po staré až do Karlovače se zastávkou na pozdní oběd. Tankování za Zagrebem na INA, zaplaceno kartou. Na žádné benzince INA se mi nepodařilo zaplatit telefonem (Xperia XZ3/Spořka). Všude jinde jsem telefonem platil normálně. Pokračování na starý Goričan, tam kontrola pasů, zdržení asi minuta. Dál nonstop jízda po dálnicích M70,M86,M85,M1 a M15. Na Rajce nás slovák obuškem nasměroval do pruhu pro plně očkované, další u budky obuškem jen naznačil ať pokračujeme, ani se nezvedl ze židle. Kontrola žádná. 5 minut po půlnoci jsme se dostali na české území, to jsem poznal jen podle kostrbatosti povrchu naší D2. Kontrola taky žádná. Zhruba o půl druhé ráno jsme přistáli u baráku.

Cesta Seatem Leon ST FR 2.0TDI 135kW, průměr za dovolenou je 5.9l/100km.(návštěva pláží plně v offroad režimu, kdy se třeba 10km sunete na volnoběh na jedničku nebo dálniční průlety 170km/h)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2021 07:57
to patrikHR: kolik jsem měl čistý čas jízdy nevím, nezajímá mě to. Prostě až dojedu, tak dojedu. A popis objezdu je ve vlákně o objezdu SLO dálnice. Ale nepopsal jsem každou odbočku. V Ptuji klasika na prvním semaforu doleva, pak už jen dle žlutých cedulí na Varaždin.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2021 09:45
odjezd tam v pátek 9.7. ve 22:45 ze Slezka, před pátou ráno na Macelji dlouhé kolony, objezd přes Cvetlin. Příjezd v 5 do kolony, průjezd Hranicí v 7 hodin. Každé auto trvalo cca 1,5 minuty. Naskenoval pasy a online skontroloval EnterCroatia. Kdo neměl, chtěl vidět aspoň vytištěné CovidPassy. Pak už zbytek cesty až pod Šibenik v pohodě. Silný provoz klasicky mezi Zagrebem a Karlovacem

Zpět v neděli 18.7. odpoledne. Vítr u Svety Rok, omezení pruhů a na 60 km/h. Dojezd na Macelj v 19.30, Chorvati už nic vidět nechtěli, zato Slovinci kontrolovali pasy a namátkově CovidPassy. Zdražení při pěti otevřených budkách na půl hodiny. Rakušáci v Šentilji (nahoře i dole) měli svedeny pruhy a zastavovali jen Rakušáky s chtěli CovidPassy. Ostatní pouštěli bez zastavení.

Štastnou cestu všem.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2021 21:01
Zatim cesta do Gradacu. Vyjezd dnes v 1:30 rano z jiznich cech, smer Linz/Graz. Rakousko podle ocekavani pustoprazdny. Tankovani na Temmelu v 5:50. Behem tankovani jsem zkouknul kamery, na hranicich SLO/HR prazdno, takze koupena i SLO znamka. To puvodne nebylo v planu. SLO celnik se tvaril krutoprisne ale nezdrzoval, HR celnik naskenoval vsechny pasy, zeptal se Gradac? Potvrdil jsem a jelo se dal. Jinak kolona v 7 rano byla asi 300m, vsechno to stalo v pruhu Entercroatia. Pak se prede mnou urval nejaky german, vzapeti polak a dalsi, vyjeli z rady a tuhle kolonu objeli zleva. Nevahal jsem a pridal se. Ze 300m jsem byl razem 5 v poradi pred celnici. Celkovy zdrzeni 15 minut. Ještě před mytnici Trakoscan jsem sjel z dalnice na vedlejsi, směr Durmanec a jel az na mytnici Krapina, kde jsem teprve najel na dalnici. Duvod: nostalgie, par let tak jezdim. Lucko v pohode, byl jsem na brane asi 3. Listek podavali brigadnici. Kousek pred Brinje jsem trefil ve 160 holuba. Rana slušná. Zastavil jsem na odmoristi Brinje a sel zjistoval skody. Rozbitej ramecek SPZ a mrizka pred chladičem. Navic holub v ty mrizce stale zarazenej. Znacka zazrakem zustala na místě coz moc nechapu, protoze jsem se ji dotkl a vypadla. Spodni část ramecku chyběla. Aspon ze tak. Vyndal jsem holuba, prilepil jsem znacku izolackou ke zbytku ramecku a jel jsem dal. Tankovani podle planu na Tifonu Jasenice a koupeny novy ramecky. Btw, pekny srace, stejne po navratu budu musek koupit ty cesky, kvalitnejsi. Prijezd do Gradacu presne po 11 hodinach v pul 1 odpo. Vnučka mi po zbytek cesty dokola pouštěla pisnicku Holubi dum a jeste to parodovala, hrozne se u toho rehtala...
Cesta tedy v pohode, az nečekaně prazdny silnice, najeto 1005 km, spotřeba 7,0



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (20. 07. 2021 21:06).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2021 07:04
Je ja tak.jezdim take hned za hranici podjedu a najedu v durmanci...tam i zpet...duvod nostalgie a dobra nalada....stejne to tam měli radu let jeden pruh...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2021 07:34
Ten jeden pruh, tedy obousměrný provoz, máš stejně od tunelu Brezovica až za tunel Sveti Tri Kralja, to je až za Đurmancem na Zaprešić, nevyhneš se mu. Kuny za mýto ušetříš, to jo. A časová ztráta po staré silnici nestojí za řeč.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2021 08:18
Presne hille tuto vychytavku jsem.si zde precetl a uz nejezdim.jinak....tam predevsim me to potesi..usetrim...) zpet kolikrat fronta a ja jsem hned u celnice..rok 2019...fronta ja vyjel na hlavni do rady aut predemnou autobus. Ten se rozjen a ja za nim a byl jsemna celnici...paráda
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2021 20:41
V sobotu 17. července byla na přechodu Dragonja směrem z Chorvatska fronta až za poslední mýtnici Umag, tedy přes 12 km. Google hlásil zpoždění 5:22 hod. My jsme tedy jeli opačným směrem...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2021 07:43
Včera cesta domov. Odchod Mala Duba 6:05, cez celé Chorvátsko žiadny problém. Mýtnica Lučko bola prázdna. Myslím tú na platbu v hotovosti. My sme však mali ENC, ktoré aj po piatom roku fungovalo bez chyby. Tankovanie a obed na poslednej pumpe na A4 - odmorište Ljubeščica. Starý Goričan, zdržanie cca 5 min., asi 7-8 aút pred nami. Cez Maďarsko jedna havária kamiónov na M7 pri Balatone, zdržali sme sa cca pol hodinu. Prejazd Budapešťou M0 na M1 plynulý a potom o 16:00 prekročenie hraníc cez Ostrihom-Štúrovo. V Ostrihome ďalšia havária osobných áut. Zdržanie cca 5 min.

Vstup do SR bezproblémový, bez testu, bez certifikatu o očkovaní, bez e-hranice a karantény. Policajt milý, keď som mu oznámil, že nemám nič z toho čo požadoval, len mávol rukou "choďte". Príchod domov o 17:40. Celkový čas jazdy aj s prestávkami 11,5 hod. Ak sa bude dať o rok si to zopakujeme. Apartmán na rok 2022 je už rezervovaný.

Všetkým, ktorých dovolenka v HR ešte len čaká prajem pekné počasie, žiadne komplikácie a šťastný návrat domov.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2021 09:12
Nie každý policajt je milý a benevolentný.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2021 19:13
ČR
Včera (pá) odjezd z ČB v 18.30 směr Linz, ve vláčku rychlostí 60 km/h. Když jsme přijížděli na Dolní Dvořiště, někdo před námi to vzal vlevo na "příjezdovou" benzinku Tank ONO. Podivoval jsem se, nejprve proč to, a pak nad prozíravostí dotyčného. Na stejnojmenné benzince vpravo před hranicí totiž tři autobusy. Naštěstí nikdo z posádky nechtěl na WC, to bychom čekali snad ještě dnes. I jen zaplatit naftu znamenalo několik minut frontu.

Rakousko
Od hranice a na S10 slabý provoz. Nevím, kam se ztratili všichni, co jeli na Dvořiště (Lipno?). Linz také pohoda, na A9 provoz živý. Čím dál na jih, tím hustší, ale rozhodně stále 100 % plynulý, bez jakéhokoli zpomalení. V Spielefeldu v 23.30 na Avanti dotankováno, kontrola čekací doby na hranicích. Zasekaný jen Gruškovje/Macelj, tuším udávali asi hodinu, málem jsem se nechal zlákat na Mureck a Cvetlin, ale vzpomněl jsem si na slib, že omrknu H2 před Mariborem. Takže tudy. A že vyzkoušíme Rogatec. Měl jsem v záloze další přechody ještě více JZ směrem od Macelju, ale na ty nedošlo.

Slovinsko
Za hranic celkem nejasné, jaká rychlost kde platí. Cesta do Majšperku vcelku v poho, jen víc vesnic, než je mi libo. Potom už to bylo víc o točení kolečkem než koly kupředu, v jednu chvíli se podřimující žena podivila, jestli to je ještě silnice, ale nic, co by se nedalo. Provoz téměř nulový na na Rogatci v 0.50 široko daleko sami.

Chorvatsko
Měl jsem vyplněná EnterCroatia. Váhal jsem nad tím, když to není povinné, pak jsem si řekl, v zájmu plynulosti vyplním a nahraju tam covid certifikáty o očkování, na hranicích to automaticky uvidí - neviděli, chtěli "korona test". I tak jsme na minutu dvě byly za čárou. Nájezd na dálnici v Krapině v 1.30, ve 2.00 půl hoďky chrupka na druhém odmorišti za Lučkem (kousek před Karlovací), v 3.30 zakotveno u vodopádu ve Slunji. Do 5.00 spánek celé posádky, pak 30 minut snídaně a obdivování přírodního výtvoru. Okolo Korenice místy mlha a 10 °C, došlo i na vyhřívání čelního okna a zrcátek. Dál směr Sveti Rok a Maly Alan. Přes Velebit několik kochacích zastávek. V 10.00 samoposlužna autopraonica v Novalji a pak apartmán v Jakišnici.

Krásná cesta plná zážitků, na pohodu i v exponovaném termínu (nástup v sobotu na vrcholu prázdnin).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2021 12:43
😉



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (20. 05. 2022 18:01).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2021 13:20
Zopár postrehov z mojej včerajšej cesty, včera som to už nestíhal.
Odchod v sobotu 24.07.2021 o 03:10 ráno z Martina smer Žilina – Bratislava – Csorna – Szombathely - Redics – Čakovec – Zagreb - Zadar – Nin(Sabunike). Vzhľadom ku skorému odchodu cesta prebiehala hladko, o 05:15 sme už vchádzali do Maďarska BA-Rajka. Ďalej po 86 cez Jánossomorja , Csorna na M86 až do Szombathely, kde sme o 06:20 stali na prvej zastávke na pumpe MOL (95 za 452,90 HUF), následne po 86 na Rédics. Priebežne sme kontrolovali stav na hraničných prechodoch o 07:10 hlásilo Mursko Središće asi 45 – 60 minút čakanie, Goričan 1 a 2 minimálne 1 hodinu. Preto sme išli malým hraničným prechodom Hotiza / Sveti Martin na Muri cca 10 km od Mursko Središće. Prišli sme tam o 07:40 a boli sme tam len my, poctivo oskenované pasy a EU covid potvrdenia a za 1 minútu odchod. Potom smer Čakovec a o 08:15 sme už pípali našim ENC na cestarine Čakovec. Ďalej to mala byť už pohoda, ale nebola. Už pred mýtnicou Sveta Helena sa ma Google snažil poslať dole z diaľnice a ísť komplikovanou obchádzkou. Po preverení situácie sme sa rozhodli ísť centrom Zagreba a napojiť sa cez na dialnicu priamo na Lučkku, čo sa viac menej podarilo, avšak okamžite sme ostali stáť v kolóne. O 09:15 sme pípali na Lučku a o 10:05 sa mi podarilo opustiť diaľnicu na exite Jastrebarsko (20 km za 50 minút – dôvodom bola havária za Karlovacom) a do Karlovaca sme išli magistrálou. Opäť sme sa napojili na diaľnicu o cca 10:25 v Karlovaci a odtiaľ sa to už viacmenej postupne rozbehlo ale stále v kolóne max 130 – 140 km/h. Na odmorištu Brinje dotankované a prišli ďalšie zlé správy , v rádiu hlásili kvôli havárii 5 – 7 km kolóny pri tuneli Sveti rok. Od opustenia odmorišta sa mi čas očakávaného dojazdu neznižoval ale práveže zvyšoval. Nakoniec sme tesne pred začiatkom stojacej kolóny zišli o 12:15 na exite Sveti rok a po ceste D50 – D27 – D24 (Sveti Rok - Gračac – Zaton Obrovački – Maslenički most – Poličnik) sme kritický úsek obišli a 13:35 sme zastali pred našim apartmánom v Sabunike. Celkový čas cesty teda cca 10,5 hodiny ale mohlo to byť výrazne kratšie nebyť tých kolón a zápch na diaľnici.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2021 14:28
Sobota býva kritická, my sme išli v sobotu doobeda 17.7. od mora, v našom smere vcelku pohoda, jediné zdržanie bolo na mýtnici Demerje cca 10 minút, ale smerom k moru boli na A1 stojace kolóny na viacerých miestach.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 73
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.