Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 09. 2020 12:18
Na Rab: Praha odjezd neděle 23/8 v 5:00, přes Linz, Graz, Ljubljana, Rupa na Krk (přístav Valbiska), cíl byl stihnout trajekt na Rab v 16:00. Kromě našich přestávek zdržení na hranicích Spieldfeld/Šentilj dálnice cca 10min, Jelšane/Rupa 5min. Příjezd Valbiska 14:45. Provoz CZ a A slabý, SLO normální, od sjezdu v Postojne spíš slabý až po Rijeku (HR), dále normální. Protisměr silnější.

Zpět: pondělí 31/8 - trajekt Mišnjak - Stinica v 6:45, dále na Senj, Žuta Lokva nájezd na A1. Exit Demerje přes ENC ale dle pohledu na cash čekalo cca 5-10 aut, Macejl 5min, Gruškovje 5min, Spielfeld asi 3 minuty (stavěli tam jen Rakušáky). Mikulov příjezd 13:40 (1 osoba přestup na vlak), po přestávce pokračování na Brno, velmi hustý provoz D1 ale naštěstí bez nehod v omezeních, příjezd Praha 17:20, opět pár kratších bezpečnostních přestávek během cesty. Provoz HR, SLO a A normální, CZ hustý.

Ještě doplním:
jediné místo, kde skutečně kontrolovali občanky bylo Gruškově na cestě zpět. Jinde jsem jen držel občanky v ruce, kdybych tam místo nich měl věrnostní karty do supermarketů, tak je to jedno.

A poslední věc: předpokládám, že se to někde už probíralo ale příjemným překvapením bylo snížení ceny za mýtné v HR, Rupa z 9 na 8, Žuta Lokva - Zagreb z 66 na 60 a pecka je most na Krk zdarma, byl 39HRK. Srovnávám s 2018, loni jsme v HR nebyli.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martin7601 (01. 09. 2020 12:29).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 09. 2020 14:15
Pro Martin7601: Když porovnáte cestu na Rab přes Valbisku a přes Stinicu, která cesta je podle Vás lepší?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 09. 2020 15:52
milaz: Jednoznačně Valbiska. Kratší (méně řízení), pohodovější, vyhýbá se Macejlu, na Rupě bývá volno. Navíc trasa Postojna - Rupa je krásná, i když tam není dálnice. Trajekt také pěkný, pro lidi, co mají rádi lodě. Cenově podobné, ušetří se na HR mýtném ale dá se víc za loď. Ale je to o kapku levnější v součtu přes Valbisku.

Nevýhoda je, že trajekt jede jen 4x denně, je třeba plánovat. Ze Stinice jede furt, je jedno ,kdy člověk přijede.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 09. 2020 12:33
Tak včera 1.9. jsem zpět. Začnu od cesty tam.
Liberec Lošinj.
Protože jsme měli v neděli lístky na divadelní představení na zámku Mělník, spojili jsme cestu s tím, že jsem vyráželi po divadle v 23 hodin z Mělníka. Směr Praha, Brno, Břeclav, Vídeň, Gratz, Maribor, Ljubljana, Rupa, Rijeka, Krk, Mereg a Sveti Jakov.
Jako obyčejně nerad jezdím v noci a ještě hůř za deště. Tak jsme měl obojí, navíc osádka auta usnula a tak první krize na stém km mezi Prahou a Brnem, hlavně psychická z pohledu toho, že jsem měl ještě 800 km před sebou. Také ještě to, že třetina cesty po D1 byla svedena do zůžení a se sniženou rychlostí, takže to vůbec neutíkalo.
Nafta v Břeclavi za 26 Kč
Rakouská dálniční známka koupena On-line už den předtím po zkušenosti že loni jí nebylo kde koupit ve dne, natož v noci. Na hranicích nikdo, ani živáček, takže průjezd bez zastavení.
Potom krásně projetá Vídeň bez zastavení, následně hodinový odpočinek na odpočívadle, potom hranice do Slovinska, opět bez zastavení. Koupena dálniční známka a jedeme směr Ljubljanu. V Postojné jsme sjeli z dálnice, načerpali naftu za 1 euro a na přechodu Rupa na Slovinské straně bez zastávky a Chorvat se zeptal kam jedeme a když jsem řekl, že Lošinj tak mávnul rukou a ani nic nechtěl. Potom poplatek za dálnici asi 8 Kn a Rijeka a přejezd na Krk (zdarma), půl hodiny čekání na trajekt a pak už jen 80 km dojezd do cíle. Dojezd ve 14,30
Cesta zpět, vyrazili v 7,30, tentokrát na jiný trajekt, protože mi to přišlo přes Rijeku a Krk zbytečně dlouhé a tak jsme jeli na Porozinu a pak 30 minut čekání na trajekt, pak Okraj Rijeky, dálnice do Rupa. Na hranicích u Chorvatů nikdo a u Slovinců 20 minut a tak jako obvykle občanky v levé ruce tak aby byly vidět fotky vystrčím z okna a jedu a nezastavuji. Natáhl ruku a pak mávnul a jeli jsme.
Opět dočerpání nafty za 1 euro a volný průjezd přes celé Slovinsko. Až doma mi došlo, že 7 denní dálniční známka mi nepokryje od pondělí do pondělí. Ale snad nepřijde dodatečně obsílka.
Hranice Slovinsko Rakousko, bez zastavení. Celé Rakousko v dobrém tempu bez zácpy. Až Vídeň znamenala hodinové pojíždění, ale zase jsem aspoň vyzkoušel funkci vozu pojíždění v kolonách, kdy sám i řídí.
No a pak to přišlo, člověk si nemá pochvalovat jak to všechno vychází. Nevím proč, ale rozhodl jsem se že pojedu ne na Břeclav jako obvykle, ale že pojedu na Znojmo, že jsem tam už 20 let nejel. A to jsme neměl dělat, cesta se nakonec prodloužila cca o tři hodiny. Takže doma v jedenáct večer. Ale konec dobré, všechno dobré a každá dovolená ze které se vrátí všichni a zdraví je dobrá dovolená.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 09. 2020 17:20
A mělo Znojmo nějaký vliv na tvé "zpoždění??
Já jezdím taky na Znojmo a nic. Vše v pohodě.thumbs up smiley
Příště jeď na Jihlavu, třeba to bude lepší.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 09. 2020 19:59
No to jsme jel. Vídeň- Znojmo- Jihlava- a pak D1 na Prahu.
No původní čas přijezdu domů byl o dvě hodiny dřívější než když jsem odbočil a navigace to přepočítala a bylo to hned.
Podle mě je to jasné, na vzdálenost je to stejné, plus mínus, ale kromě kousku za Vídní je to celé mimo dálnici, kdežto přes Břeclav je to celé kromě 10 km po dálnici.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 09. 2020 20:36
No vidíš. tak příště přes Břeclav. Jsem myslel, že tě zdržely "rozkopané" silnice, objížďky apod.
Silnice do Jihlavy by totiž měla být už "zrekonstruovaná". Ale je tam dost vesnic, které "zdržují". Jo kde jsou ty časy, když se mohlo přes vesnice od 23.00 do 05.00 (?) jet bez omezení rychlosti. By se něco podobného mohlo povolit. Až bude schválené referendum, určitě to někdo navrhne ke schválení....Ale mám dojem, že......Už se nevrátí, pohádka mládí......
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 09. 2020 07:30
Ve ctvrtek cesta domu...odjezd mimice 9,30 bylo pod nrakem jedeme domu..
Cela cesta chorvatskem slunce minimalni provoz pohoda
Na posledni benzine sv. Kriz obed dotankovat posledni skskvela kava nafta 9 kun
Obidek ligne hranolky tatarka 50 kuna
Sjezd durmanec a hura na hranice
Chorvatsko bez zastavky
Slivinci půlhodiny
Dalnice kontrola znamek
Rakousko prujezd zadna kontrola
Na viden husty provoz kolem graz a pred vidni
Směrem na gratz od vidne kolona
Nezavidel.jsem.jim to
Prujezd vidni horsi ale jelo to
Za soumraku hranice
Za znojmem jsem se chytil kamionu a hura na jihlavu
Jel jako prase...a ja za nim..az do kolina...
Uteklo to...
Jel rychle pres vesnice 60...
Cesta 1060 km
13 hodin
Je to porad stejne ty casy...
Hlavne ve zsravi doma
V chorvatsku tahli obytnak...
Kola člun ...blbý...
Jinak cesta pohodova..klidek
Na odmoristich minimum aut...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 09. 2020 12:22
Zdravím všechny. Letos jsem vůbec neměl v plánu Chorvatsko, ale po 2 dnech dovolené v ČR jsem sbalil posádku a jel na VIR. Cesta ČR-SK- Hu - CROA. Naprosto super. Na hranicích HU-CROA zdržení necelých 5 minut.
Letošní dovolená naprosto úžasná.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 09. 2020 12:47
Kudy jsi jel přes Maďarsko?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 09. 2020 18:52
Blava, pak na dalnici a směr Gyor, Sombathelly a na Lendavu ... přímo do Chorvatska.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 09. 2020 23:21
Túto trasu si išiel po 1.9.?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 09. 2020 14:02
dobrý den všem, hlásím návrat z HR, obě cesty přes A, SLO, klasika, žádný objíždění a pod., cesta 27.8. večer ve 20 hod. na jih přes Břeclav, Vídeň bez problémů, několik zúžení okolo Grazu, nic dramatickýho, nákup SLO známky na pumpě Gralla, Rakouskou známku kupuji přes internet na stránkách Asfinag.at, na přejezdu do SLO celník, pouze mávnul rukou, Slovinsko téměř prázný, na hranicích do HR před námi 4 auta v 01hod. klasická kontrola dokladů v pár minutách, před Zagrebem pokračuje oprava dálnice - oboustranně, vždy jízda v jednom pruhu a dobře označeno, v Brele nádhera, letos dost teplá voda, na nějaký covid si dole na pláži nikdo ani nevzpomene, akorát do obchodu se chodí s rouškou. Cesta zpět 5.9. večer, provoz domů slabý, k moři o dost silnější, na Demerje nás bylo před půlnocí naráz cca 5 na Lučku mohlo být cca 20 aut. na hranici do SLO provoz dvěma řadami, čekání cca 5 minut, na Rakouské hranici, provoz dvěma pruhy, kontrola vizuální, na nás mávnul ať jedeme. Všem kteří odjíždí přeji klidnou dovolenou a my ostatní zase za rok... smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 09. 2020 19:18
To - Michalll - tuto trasu jsi projel po 1. 9 2020? Konulát v Budapešti mi napsal, že tuto trasu nelze použít /viz vlákno přes Maďarsko/Na cestě po M86 a 86ce byly nějaké kontroly? Jel jsi během dne a nebo v noci? Jaký byl průjezd a přechod na hranicích HU-SLO a SLO-HR. Právě touto trasou a přechodem Mursko Srediště jezdím také a tak mne to dost zajímá. Mirek
mm
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 09. 2020 14:08
Zatím cesta tam: vyjeli jsme z Turnova v neděli v16:00-cesta přes Prahu na D1 a Mikulov dál přes Vídeň Graz kde byla šílená bouřka - na grallce nákup slovinské známky na hranicích jen odmavnutí -poprve jsme jeli po Sl. dálnici \ vyplatí se tam natankovat 1,037 eur na Sl/Hr hranici jsem byli před půlnocí a opět nic nechteli ani občanky ani papír o pobytu - dál po dálnici až do Šestanovace - od Karlovace jsme jeli prakticky sami i odmorište byly prázdný - příjezd do Igrane v pět ráno - je tu krásně bez mráčku moře 25st -restaurace fungujou- lidí asi pětina oproti loňsku - váhali jsme jestli jet a nakonec jsme rádi že jsme se rozhodli jet - letos to byla nejpohodovejsi cesta do Chorvatska



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mm (08. 09. 2020 17:21).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2020 12:35
Odjezd z Makarske riviery ve stredu 9.zari v 19.15 hod. Po dalnici pres Zagreb a Krapinu na prechod Macelj (ze Zagrebu 3x? 80-tka a zuzeni). Dalnicni SLO znamka zakoupena tesne po pulnoci na posledni chorvatske benzince za 115 Kun. Na hranicich zadne auto, jen Chorvat skenoval obcanky, Slovinec se podival a vratil. Na benzince u Mariboru kozpena nafta za 1,024 EUR/l - plna nadrz. Na prechodu SLO-A (Sentilj-Spielfeld) opet sami. Slovinec se podival na pasy a vratil, asi 100m pred A celnici A celnik zkontroloval stav nadrze, A celnici se podivali na nase OP a vratili se slovy "aufvidrzen" vratili. Viden projeta bez problemu (porad 80km/h, je treba se drzet A23 Favoriten, posleze se objevi smer Praha i Brno. Hranice A-CZ jako pred Covidem-nikdo nikde. Prijezd Trebic v 5.03 hod., ujeto 949 km. Po ceste 4 kratke zastavky, prumerna rychlost 102 km/hod.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 09. 2020 09:28
Tak přátelé, já už jsem se taky vrátil. Cesta tam v pátek 28.8 ve večerních hodinách proběhla neskutečně dobře. Podle informací co jsem zde četl jsem měl hrůzu z toho co mě čeká a nakonec cesta Olomouc-Mikulov-Vídeň-Graz-přes SLO dálnici až dolů do Tučep proběhla s jedním 30vteřinovím zdržení a to když si chorvatský celník skenoval pasy. Jinak cesta super. Žádná auta a ani autobusy.
Cesta zpět ve čtvrtek 10.9. byla o trochu horší, ale jak už zde bylo psané byl jsem na to připraven. Lučko bez problémů nikde nikdo, hranice HR-SLO už se stálo. HR jen mávl ale SLO jeden pruh a pomalu se jelo, ale 20 minut nebylo tak hrozné. A to stejné na SLO-A slovinci dalekohledem kontrolovali známky a hned kasírovali a rakušáci jen mávli ani papíry vyplněné předem nechtěli, stranou si brali jenom SPZ jejich. Takže na závěr, na to jak se to tu všechno probíralo a měl obavu z cesty, já si stěžovat nemůžu.
Honza
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 09. 2020 14:09
Odjezd v pátek čtvrtého ve čtyři ráno. Mikulov, Vídeň, Graz, Zagreb, Žuljana. Všechno po dálnici bez sebemenších komplikací a zdržení
příjezd na místo ve čtvrt na pět odpoledne. Málo aut na cestě, ještě míň lidí u vody. Počasí celý pobyt nádherné.
Zpáteční cesta ve čtvrtek sedmnáctého a jak tam tak dom. Hodně povedená dovolená.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 09. 2020 10:23
Odjezd ze Žuljany v sobotu 19.9.po desáté hod. - sjezd Durmanec přes Cvetlin do Slovinska,do Rakouska přes Mureck,nájezd na rak. dálnici na 228.km, Hatě.
Na všech hranicích jsme byli sami.Občanky skenoval jen Bosňan na vstupu do země.
Rakušan v Murecku se ptal,kam jedeme : Tschechien - Aufviedersehen,gute fahrt.
Cesta naprosto v pohodě,bez provozu,lepší už to být nemohlo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 09. 2020 13:45
Ahoj všem, kteří se chystáte na zpáteční cestu. Závidím, že tam ještě můžete být a užívat si letošní skvělé počasí a teplé moře.
My jsme přijeli na Hvar do Jagodni v sobotu 5. září a celých 14 dní tam bylo nádherně. Na pláži minimum lidí (tak max. 10), apartmány poloprázdné, v kempu 2 (slovy dva) stany. Jediné mínus .... zavřená restaurace na útesu. Náhradníci na Izletišti Rot fungovali a byli fakt skvělí (pasta, ražniči, orada, lubin, ligně,.....)
Odjezd domů v pondělí 21.9. prvním trajektem v 6:30 ze Sučuraje do Drveniku. Na trajektu 6 aut. Rozhodli jsme se jet maximum po dálnici. V 7:40 v Zagvozdu, 12:10 na Demerje a ve 12:50 na Macelju. Na HR hranici bez problémů, na SLO straně otevřena jedna jediná a brána, a tak fronta naštěstí tak na 10 min. Někde v místech u Mariboru provoz celé dálnice stahovali na parkoviště a při pomalé jízdě kontrolovali dalekohledem dálniční známky. Policajtce se ta naše moc nezdála, tak nás zastavila a podívala se zblízka. Vše OK.
Rakušané nechtěli nic. Měli jsme vyplněný formulář pro tranzit, ale nechtěli vidět ani pasy. Trasa dál na Graz a Linz skrz tunely a dál na Passau. Na Německé hranici dvě kolony, jedna pro LKW druhá pro PKW. Zdržení max. tak 15 minut. Trochu hustější provoz byl ještě kolem Degendorfu. Pak už to jelo. Straubing - Cham - Folmava - Plzeň. Doma něco málo po osmé večer.
Celkem na tachometru 1198 km i s cestou po ostrově do Sučuraj.
Přeji všem šťastnou cestu domů, buďte negativní a mějte pozitivní myšlení.smileys with beer
Tak zase za rok. Franta
Druga domovina Hvar, Jagodna ...... díky Fousi
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 09. 2020 16:24
Ahoj. My jsme vyrazili 7.9. v pondělí na noc. Trasa MB, Praha, Mikulov, Vídeň, Graz, Maribor, Zagreb po hlavní trase. Trochu mne udivoval Waze, který po mne chtěl celou cestu od Vídně do Grazu, abych sjel z dálnice.To po mne mimochodech chtěl i v srpnu. V obou případech jsem jej ignoroval. kromě zúžení při pracech na dálnici se žádné zácpy nekonaly.. Jak jste psali výše, jedna z nejlepších dovolených - levno, prázdno, krásné počasí. Byli jsme v Pakoštane pod Zadarem. Návrat v pondělí 14.9.- odjezd asi v půl druhý po obědě. Zagreb mýtnice prázdno, hranice Hr/Slo 3 auta, hranice Slo/Rak asi 6 aut - jen ukázat pasy z okénka a mávnutí rukou. Škoda, že jsme tam nemohli zůstat dýl. Možná to zkusím ještě v říjnu, ale bude to poprvé, tak nevím, asi spíš výlety na Krka, Plitvice, Paklenica atd. než koupání v moři.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 09. 2020 22:51
Tak už jsme taky doma.
Od Drveniku ( So 7:05 hod.) déšť až po Zagreb, ale cesta v pohodě, akorát jsme se trefili do střídaní směn na SLO hranici, takže 60 minut sekera. Jinak provoz minimální a průjezd Vídní jak po másle. Brno 19:10 hod., po odečtení přestávek a zdržení na hranici, čistá jízda 9:25 hod.
Snad nejlepší dovča i cesta za 15 let. smiling smiley
Mi
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 09. 2020 13:33
Taky už jsme doma. Z Drveniku od trajektu odjezd v 9.00. HR/SLO hranice 5 minut, SLO/A bez zdržení, slovinci nás hnali bokem a kontrolovali viněty, rakušáci dávali stranou svá auta a my jeli, A/CS nikdo, příjezd domů 23,30. Jak říká MIRUS nejlepší dovolená co jsme zažili v HR.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 10. 2020 19:13
Vrátil jsem se včera přes SLOVINSKO, Rakousko domů . Vše bylo na hranicích ok.
Nejlepší plavba na Jadranu.
Zdarec.
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 10. 2020 22:03
Tak letos jsme poprvé vyjížděli do ID z Vysočiny, ale v Brně jsme měli mezipřistání v Kaufu, takže jen orientačně pár údajů o cestě:
11.9.2020

km. čas + popř. přerušení jízdy místo

0 17:15 hod. Brno
244 20:00 - 20:30 hod. Zobern WC + SLO známka
551 23:45 - 0:10 hod. Vuk. Gorica pumpa mimo provoz
575 0:20 - 0:30 hod. Dobra Tank 30,27 L
831 2:45 - 5:30 hod. Krka šlofíček
960 7:00 - 7:20 hod. Makarska Tank 21,49 L + Kauf WC
989 8:00 - 9:00 hod. Drvenik čekání na trajekt
989 9:35 hod. Sučuraj
1049 11:00 hod. Ivan Dolac

Cesta za dobrého počasí a při minimálním provozu (vše dálnice).

Pokud by to někoho zajímalo, mohu doplnit i zpáteční cestu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 10. 2020 10:39
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (19. 10. 2020 16:51).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 10. 2020 11:52
kabinet302
Ty si vozíš benzín v PET flaškách sebou? Nebo jsem to blbě pochopil a máš v nich pivo...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 10. 2020 13:31
Kdysi jsem četl, že na výrobu plast. kanystrů na PHM se používá spec. plast, u kterého nemůže dojít z důvodu elektrostatického výboje k výbuchu.
Petka má určitě jiné chem. složení s důrazem na potravinářské použití.
Takže za mně thumbs downthumbs downthumbs down

Kanystr (5 lit.) vozím v autě pořád (cca 30 let - kdysi nebylo tolik čerpaček a dokonce NONSTOP).
Pro sebe jsem jej nepoužil ani jednou. Pro jiné už asi 5 - 6x.

Letos při zpáteční cestě jsme stavěli na WC v Makarské v Kaufu, měli tam v akci plast. kanystr na PHM 20 lit. za 39,90 Kun, tak jsem si jej vzal. V CZ 300 Kč a více.
10Litrový měli za 19,90 Kun.
Jelikož jsme se přestěhovali na Vysočinu a k nejbližší pumpě to mám 20 km, tak je v garáži naplněný a připravený k použití.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 10. 2020 14:00
Valeri, Rosmarine, Vašek ..... také mně zatrnulo, když jsem si přečetl a musel jsem to přečíst ještě jednou, jestli dobře rozumím.
Nádrž plná, v autě připraveno jedenáct jeden a půl litrových láhví ..... Kabinet302 .. to je fakt nálož.
Tak nějak jsem se vrátil hluboko do minulosti, kdy jsme podobně vozili železnou zásobu paliva = 5 litrů v kanistru. Ale tohle je hustý.
Nejen to, že si vezu v autě nálož něco jako TNT, ale v době, kdy jsou na trase ceny pohonných hmot téměř srovnatelné, dokonce někde i levnější? Například na konci Rakouska před Spielfeldem (TEMMEL) letos chtěli za Eurodisel 0,94 € nebo ve SLO u Petrolu za 1,07€ a v Chorvatsku u benzinek INA nebo TIFON lehce nad 1 Euro.
Navíc, jak ses pak zbavil těch prázdejch petek? Do kontejneru na plasty? Ekologie musí zaplakat!!! Promiň, ale to to v tom autě nebylo cejtit? Když sis v tom autě dokonce na parkovišti na 6 hodin chrupnul.
Jestli to povídání /popis cesty/ mělo být něco jako inspirace pro ostatní, tak bych si dovolil ty neznalé právě před těmito praktikami důrazně varovat!!! Uf!!! Franta
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 10. 2020 14:11
Ten benzín v petkách jsem pochopil jako provokaci na rozhýbání fóra, kde je teď poměrně po sezoně mrtvo. Do jedenácti 1,5l se ani 33l nevleze. A jestli to provokace není, tak je to na pováženou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.