Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2020 14:33
zatim Omis-Split magistrala rano v pohode, dalnice Split-Zagreb primereny provoz, k mori vetsi, ale slo jet vlastnim tempem na tempomat. Lucko 5 minut a pak jsem zahnul hned do Slovinska, hranice 10 minut. Ze budu kopirovat HR/Slo hranice, chvili kochacka cukrkandlovou slovinskou pahorkatinou 50-70km/hod. Ale uvaha, ze se stavime v termalech se nenaplnila, strasny davy a mraky aut a silnice na Slovenskou Bistrici ma znacny provoz, coz mne neprijemne prekvapilo, mel jsem pocit minule, ze je to vic na pohodu
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2020 19:10
V tuto dobu bych byl taky už zpět z Gradacu, ale jen smutně koukám na vaše příspěvky a pouštím si šumění moře.sad smiley
Mno, není všem dnům konec, třeba to vyjde v září, ale moc šancí tomu nedávám. COCOTVID nám totálně rozházel práci a dovolenou. Ostatní by bylo OK. Od roku 1999 je to naše teprve 3. vynechání HR. Ještě že jsme stihli v zimě to Thajsko, jinak bych asi nevydržel bejt zavřenej v králíkárně jak za bolševika.
Rafani, všem vám přeju krásnou dovolenou a štastný návrat.thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2020 22:18
i zaver cesty OK, dokonce jsme zvladli elektronickou dalnicni rakouskou znamku a neumime ani slovo nemecky, bylo IGL, pak prutrz, ze se dalnice zpomalila na 30 km/h, ale i prujezd Vidni OK a vzal jsem to na Vestonice, pochybuji, ze existuje znacka zakaz vjezdu s napisem tranzit, koupili jsme tam vino, pohodova cesta. Na Macelju pry byla stejne hodina zacpa, takze ty kotare vysly casove na stejno, dobrou
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2020 18:36
vrgada napsal(a):
-------------------------------------------------------
>... dokonce jsme zvladli elektronickou dalnicni
> rakouskou znamku a neumime ani slovo nemecky...

Stranku Asfinag si můžeš přepnout do češtiny, k nákupu známky nění němčina potřeba yawning smiley .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2020 18:42
no my chteli koupit znamku po projeti hranic. Jenze budky zavreny a jen automaty s dotykovou obrazovkou. Ale dali jsme to :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2020 21:47
Návrat domů v neděli 19.7.2020 potvrzuji výše uvedené Mikulovu se vyhněte a jet tě přes Břeclav , Na dálnici za Vídni sjeďte na exitu 41 směr silnice L20 Grobkrut dále pokračujte na hraniční přechod Reinthal a hned jste v Břeclavi a na dálnici směr Brno . Děkuji všem co to zde doporučili a potvrzuji je to parádní a rychlá cesta především proty co pokračují dál ne sever Čech jako já a nejhorší cestu domů mají teprve před sebou . Šťastnou cestu všem !!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2020 18:37
Včera ráno v 6:00 odjezd z Rychnovska směr jih. Poprvé zvolena trasa přes SK a HU a musím říct, že dobře. Brno v 8:00 zácpa na 10min. V 9:05 Malacky Tesco (pauza a výběr EUR z bankomatu). Dále BLA, po M15 a M1 ke Gyoru, pak po M85 a M86 do Szombathely v 11:01. Poté směr Lenti, kde ve 12:20 jsem chtěl tankovat na MOLce, ale tam byly stojany obehnány plotem a tankovat nešlo (zřejmě přestavba), takže na druhou stranu města na OMV (BA95 373,9 Ft). Starý Goričan ve 13:20, zásek na 25 min, fronta asi 10 aut, jen jedno okno. Problém byl asi u někoho před námi, protože dlouho trvalo, než jsme vůbec cukli s kolonou, pak se to zrychlilo a nám jen Maďar kouknul na občanky a Chorvat naskenoval a hned jsme jeli, trvalo to cca 20 vteřin. Papír na vstup nechtěl, vyjelo mu to v PC po naskenování, na nic se neptal. Lučko 14:17, pauza na Jezerane a Marune, příjezd do Ninu v 17:20.

Nejhorší cesta je vždy od nás na Brno. Dálnice SK a HU, provoz silný, hodně kamionů, ale bez problémů. M85 a M86 takřka bez provozu, až mě to překvapilo, bezvadná cesta, super asfalt. Za Szombathely hodně kamionů v protisměru, našim směrem jsem jen dva předjel, jinak prázdno. Poté až k Zadaru provoz slabý, jen mezi Lučkem a Bosiljevem to zhoustlo, ale jelo to. Dálniční známky SK a HU koupeny předem na internetu, to je super. V HR mýto na ENC.

Tady odhaduji obsazenost na 2/3 až 3/4, dost Maďarů a Chorvatů.

Pokud nezavřou hranice tak 8.8. zpět, pak podám zprávu.

-------------------------------------------------------------------------------
Nin, Zadarska županija - 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 ...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2020 19:55
Zoomer kudy jsi projížděl Brno? Já se držím směr Olomouc a přes Černovice přímo na D2 a vždy OK!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2020 20:32
Přes Žabovřesky a Pisáreckým tunelem nahoru a pak po D1. Variantu druhou stranou jsem taky zvažoval, ale sama Waze mě vedla tudy, tak jsem to risknul. A právě v Žabovřeskách se staví. Nakonec to nebylo tak hrozné.

-------------------------------------------------------------------------------
Nin, Zadarska županija - 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 ...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2020 13:13
Ještě jsem nedojel ani tam, ani zpátky, ale aktuální info z cesty. Stojíme před St.Goričanem, asi 20 min.kolona. Šentilj hlásí kolonu necelých 10 km, proto jsem na 138.km směr Graz uhnul na HU. Macelj hlásí kolonu 3km. Jinak chčije a chčije.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2020 15:46
Ahoj, včera ve 4:10 odjezd z Bristu, v hr minimální provoz, sjezd durmanec, cvetlin, ptuj , mureck, proviz opět minimální, rakušáci na mostě měřili teplotu, rakousko graz, baden - halámky, trochu deště. A PAK ČECHY😲😲😲 třeboň, praha , a domu. HRŮZA cesta, provoz jako prase, každou chvíli nějaký zabiják , který musí za každou cenu předjíždět kolonu, a ke konci ještě 20km rozkopaný silnice. V 20:00 doma 1336km , 5,3 l . Super dovolená, když tam nejsou lidi 😀. Pláž skoro sami pro sebe, restaurace taky tak. Škoda , že to tak nezůstane . Tak zase za rok🖐🖐🖐

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2020 16:49
Tak já již dorazil do Slunje a ubytoval se. Cesta ráno o půl čtvrté z Mělnicka, Praha, Třeboň na Halámky, zatroubíno na Grizzliho, Alland, 138.km uhnuto na HU, St.Goričan opravdu jen 20 minut, Lučko hlásili 2km kolona, hnali vše i přes ENC brány, ale odsejpalo to, minimální zdržení. Od moře před Lučkem 10km kolona.
Marťas žůstal na trase Graz - SLO - Zagreb a stojí ještě ve Slovinsku. A to byl za Vídní 70km před námi, takže se vyplatilo uhnout na HU a jet přes kotáry.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 05:32
Včera cesta Ostrava,Bratislava, Szombathely, Goričan, směr Gradac. Cesty prázdné, starý Goričan ve 22:15, nikde nikdo, byli jsme tam sami. Na M70 kamion prorazil svodila a skončil v rychlém pruhu směr Letenye, ale už to tam odstraňovali. Poté kousek za Sv.Helenou směr jih opět kamion přes svodila, taktéž to již odstraňovali. Největší překvapení byla nehoda u Gospiče směr Jih, VW Transportér zde srazil Medvěda!!! Cesty prázdné, ale i tak zážitků plno.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 06:15
Medvěda jako zvíře?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 08:09
Medvěd hnědý v Chorvatsku na rozdíl od nás se vyskytuje téměř po cele jejich zemi a byl Vídeň i na Peljesaci. V okolí Gospice, Plitvickych jezer, Bílkova, jich je asi nejvíce.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 10:23
Medvěd na Plitvicích to jo (zažil jsem), ale na dálnici?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 13:15
Vážně medvěd jako zvíře, jeli jsme kolem něj krokem a nevěřili jsme vlastním očím. Chudák tam ležel na zemi přes celou šířku auta dopravky. Asi to nebyl stařec, spíše naopak, ale jak tam ležel natažený, tak kdyby se postavil na zadní, 2 metry by měl s přehledem. VW Transportér celý spodek předku KO. Byli to Němci.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 17:24
Můžete prosím někdo potvrdit,že jsou skutečně uzavřená odpočívadla na HR dálnici?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 17:54
proč by měli být zavřený?

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 19:49
... RadekK ...
Medvěd hnědý v Chorvatsku na rozdíl od nás se vyskytuje téměř po cele jejich zemi a byl Vídeň i na Peljesaci.


... Radku, myslíš zoo v rakouské Vídni ? ... grinning smiley

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 20:24
Co jsem dnes nad ránem projel od nájezdu u Čakovce a sjezd Crikvenica, tak veškerá odpočívadla a čerpací stanice v provozu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 20:50
Koukám na kamery a teď v neděli 😱 ucpaná dálnice od Karlovace na Lučko a to se toho hodně snaží sjet v Karlovaci. To se nechá nějak rozumně objet Lučko?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 21:11
Dnes ve 4 hod. odjezd z Brely, dálnice prázdná, odpočívadla a BČ v plném provozu, Lučko 2 auto, HR Macejl přechod bez kontroly, ale do Slovinska 1 hod. zdržení, prostě si dávají načas. Proti do HR kolona stojící cca 1 km na dálnici, plno D a A, občas i našinec, do Rakouska svedeno do jednoho pruhu, 2 borci z Asfinag a 2 policisté, projeto bez zastavení, Vídeň poloprázdná, pozdní oběd Litohoř, v 16.30 hod. doma u Městce Králové. Shrnuto, tam i zpět bez problémů, v Brele méně hostů, ale tak 70%, rozhodně ne prázdno. Chorvati se snaží, jsou za nás rádi, i když to byla pěkná dovolená, bylo to koronavirem narušený, prostě obavy byly, jak před cestou, tak během pobytu. Chorvatsko na pobřeží je dosud bezpečné, ale jestli to vydrží..... Po dnešním náporu do vnitrozemí, mám určité pochybnosti. Přeji všem, kteří se rozhodnou vyrazit, ať se vám dovolená vydaří a hlavně se ve zdraví vraťte.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 21:14
Chorvati se valí z víkendu do hlavního města. Dá se sjet. Vlevo souběžně s dálnicí vede silnice, ale je tam jedna vesnice za druhou a samý radar. Z Karlovace to do Záhřebu trvá celé věky. Jel jsem tudy jednou, když na dálnici byla nehoda.
Je to jako u Prahy. Když sjedeš z D1 a pojedeš přes Jesenici, tak tam budeš poskakovat v koloně ještě déle než na dálnici.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 21:29
Fajn díky za info o odpočívadlech
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 21:52
Díky za info o té cestě z Karlovace mimo dálnici.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2020 22:21
Každý rok se snad valí chorvati a slovinci v neděli odpoledne až večer domů ne? Co je na tom "aktuálně" neobyklého??
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2020 00:15
Presne asi ako každú nedeľu cez sezónu, treba si zmeniť čas alebo deň odchodu, ak sa to dá a to isté je aj na Maďarskej diaľnici okolo Balatonu smer Budapešť, tiež som urobil chybu jeden krát a som si vytrpel až po zjazd na Szekesfehervár !
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2020 06:52
Kdysi davno jsem zkusil jet celou cestu mimo dalnici, uvizl jsem tenkrat v Zagrebu v ranni spicce a jako nejprisernejsi mi tenkrat prisel prave usek Zagreb-Karlovac, proste hrbolata nekonecna vesnice a ja kazdou chvili sjel nekam ke kraji, abych pustil pred sebe spechajici nervozni Chorvaty. Tenkrat to asi tolik zaradarovane nebylo, ale vim jak to je, kdyby tam merili, tak mistni nechaji a mne zkasiruji (zkusenosti). Rozhodne tuto paralelku k dalnici nedoporucuji. Ale pro romanticke nespechajici duse je zajimava alternativa zahnout cestou zpet doleva pred Zagrebem do hor, je tam velice hezka krajina, pravda uzounke silnice...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2020 16:09
Ta cestu už je několik let spravená (pokud se už teda opět nerozbila, už jsem tam nějaký ten rok taky nejel), byl hrozný jenom ten úsek přes Lučko (ale i ten se myslím už spravoval), ale je to opravdu opruz, šíleně se to vleče. Rozumně použitelné je to možná tak po půlnoci, kdy je tam minimální provoz.

Tohle je v podstatě jediný úsek, který pravidleně jezdím po dálnici.

Jak bylo napsáno, že to je vlevo, tak to jde objet i v pravo (sjíždí se už před Karlovacem). Ale to je vyloženě kochací trasa pro ty co mají i cestu jako cíl :-). Jel jsem tam sice jenom jednou, ale líbilo se mi to.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (27. 07. 2020 16:10).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.