Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2020 10:50
V sobotu odjezd z Pelješace dopoledne před obědem, jak píše Mucík i já hodnotím cestu slovy kde nic tu nic, také vše po dálnici, minimální provoz a hranice přes koridor BiH (Neum) jen odmávli, nic nechtěli, HR/SLO čekání cca 10 minut, SLO/AT průjezd krokem bez zastavení a taktéž to bylo i na hranicích AT/DE u Pasova. Sledoval jsem provoz v opačném směru a tam byl také velice slabý.
FKP
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2020 18:08
Z neděle na pondělí zatím pouze cesta tam. Odjezd z Trutnova 15.30, Velké Meziříčí nájezd na D1. V Bratislavě uzavřená odbočka na Györ (Budapešť), proto nechtěný vjezd na Rakouskou dálnici (nejbližším sjezdem zpět, doufám, že jízda 5km bez známky bude bez následků...). Poprvé přes HU, silnice prázdné a vymetené. Csorna, Redics, Mursko Srediste. Vjezd na A4 za Varaždínem. Na hranicích HU - SLO nikdo před námi (2 minuty zdržení). Na SLO - HR tři auta před, zdržení 5 minut, scan pásů jak Slovinec, tak Chorvatka, ona dotaz "na Pag?" bez našeho papíru s ohlášením cesty a místa pobytu. Cesta v poklidu, v 1.45 jsem ulehnul na odpočívadle (INA) Vukova Gorica do spacáku vedle auta smiling smiley(5 lidí v autě...) a v 5.30 tradá směr Pag. Příjezd 8.45. Na Pagu odhaduji ani ne polovina obsazenosti minulých let. Porovnávání zatím městská pláž Prosika a veřejná v Šimuni. V našem domě bývá otevřený konzum, ale tento rok uzavřený. Teď půjdu omrknout město, jak tam vypadají podniky a co žije. Zatím
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2020 21:02
Tak dnes jsme se vrátili z dovolené. Chorvatskem jsem pouze projížděl, tam i zpět po staré cestě, mimo dálnici. Stará cesta prázdná, minimum aut. Plitvice prázdné. Sýry nakoupeny. Údolí Neretvy má stále své kouzlo. Z důvodů nynější situace po x letech opět po Slovinské dálnici, jinak jsem ji objížděl. Včera 19:30 na Macelj - Chorvat ani se nedíval, jen mávl, ale Slovinci nikam nespěchali, 50 minut než se dojelo k budce a Slovinec sken pasů - 10s. a to byli 4 budky otevřené :-). Prostě Slovinci ti mají pořád čas. A na vstupu do Rakouska svedeno do jednoho pruhu a pomalu projeti (kontrola známek). Jinak Rakouská dálnice v pohodě, ale v protisměru velký provoz. Ale kapitola sama o sobě objížďka Nové Mlýny , to je mazec. Těm co tam bydlí není co závidět. Kamioňáci se s tím nemazlí.... Přes den to tam musí být síla. Tak zase za rok :-).

Pelješac 2007,2009,2010, Ulcin 2013, Albánie 2015, Ulcin 2016, 2017, Albánie 2018, Ulcin 2019, Albánie 2020
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2020 07:37
Relativně za 9
VRÁSKY - uzavřena odbočka na Gyor a Budapest - nemá logiku,kde se podějí hafo kamiónů ?Nedošlo ke špatné orientaci ?
Ještě by mne zajímalo,co tam všichni dělají,když na plážích údajně skoro nikdo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2020 08:16
Tí,čo píšu,že na plážach skoro nikto, majú asi vlčiu tmu. Je tu už ľudí,ako po minulé roky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2020 10:36
Ještě by chtělo uvést destinaci, protože plno znamená na některých místech i deset lidíwinking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2020 11:57
Ahoj, co jsi myslel tou odbočkou na Gyor? Vždyť Blavu projíždím rovně po dálnici, tam se nikde neodbočuje
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2020 12:19
Měsíc zátky při průjezdu Bratislavy byl v opravě tubus tunelu, ale objížďka byla dobře značená. Možná jo to tento problém? Tedy pokud oprava tunelu, která probíhala jen v určité hodiny ještě stále probíhá, aktuální zprávy nemám. Poradí někdo?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2020 12:35
Projel jsem v Blave tunelem min.týden a zcela normalně.Žádná objížďka.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2020 13:33
to tomkin - asi někdo od Žiliny ap.protože od BM se opravdu nikde neodbočuje
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2020 17:25
to ptr
např. Živogošče Blato pozoruji nějakou hodinu a řekl bych,že tak na max.40%,lavičky zatím bez zájmu,restaurace nejsou dohledné
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2020 21:05
Zdravím z Pagu, dnešní cesta na jih byla pohodová. Z Reintalu přes Vídeň (v ranní špičce zdržení asi 5 minut), pak na Eisenstadt a Mattersburg do Maďarska s hladkým průjezdem hranic, dále po 87 do Szombathely (to byl asi nejhorší úsek cesty kvůli kamionům, traktorům, kombajnům a žel. přejezdům). Od Szombathely po 86 docela dobrá cesta lehce nad limit, kamiony se daly dobře předjíždět a protijedoucí řidiči včas hlásili radar. Na starém Goričanu 4 auta před námi, Maďar jen vizuálně zkontroloval počet cestujících, Chorvat naskenoval pasy a hurá na A4, kde jsem zapl tempomat a vypnul jsem ho až na mýtnici Sv.Helena. ENC krabka z roku 2013 funguje stále bez výměny baterky. Na Lučku taky bez zdržení a téměř celou dálnici až ke sjezdu Posedarje ve velmi mírném provozu na tempomat. Takhle by to mohlo vypadat pořád.
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2020 22:34
V neděli 12.7. návrat z Pagu. z Chorvatska do Slovinska přes přechod Jurovski Brod / Metlika = úpně prázdné hranice zdržení 30 sekund, problém až na přechodu Slovinsko / Rakousko = kolona začala 1 km před vstupem do Rakouska = Rakušáci kontrlolovali všem pasy = zdržení cca 50 minut. Z Vídně na Brno nejezděte přes Mikulov a Nové Mlýny = vyzkoušel jsem tam i zpět. Cestou domů odbočit za Vídní z dálnice na L20 přes GroSkrut = přechod Reintal= Břeclav=Brno. Úplně prázdno a hlavně perfektní cesta. Mikulov už nikdy!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2020 16:07
Obsazenost, nase zatoka z pocatecniho stavu cca 20 procent po prijezdu se naplnila tak na 90 procent normalniho stavu (jsem tu po desate), ale vcera jsme si udelali cyklovylet a Starigrad, Vrboska, Jelsa mi prisli jak o velikonocich cca odhaduji tretinu normalniho leta. Neni problem vyfotit promenadu ve Starigradu po poledni bez lidi s prazdnymi zidlickami kavaren a odpoledne prijet do Jelsy podel vody na kole, kdyz jine roky je nutne kvuli lidem tlacit kolo.
...
Takze jak kde, ale ten pocit naproste prazdnoty platil asi pro konec cervna, tipuji, ze se jim to nakonec vysplha tak na 50 procent normalni sezony, pokud neprijde dalsi covid vlna.
...
V nasi zatoce Cesi, v te Jelse Nemci
...
Ptali jsme se na velikonoce. Pout za krizem probehla, ale jen ve velmi omezenem rozsahu, krizonosic, rodina...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2020 19:01
Dnes ve 4 hod. cesta od Městce Králové, cílové místo Brela, přijezd 16 hod. Nejhorší úsek Kolín - Znojmo, začátek Rakouska a opravy Vídně, byl jsem tam ve špičce kolem 8 hod.,poloprázdné dálnice, přechody největší zdržení Macejl, pruh Enter Croatia jsem nepochopil, všichni ukazujeme formulář, stejně z každého auta si skenuje policista pasy, na co jsme to samou věc přepisovali do formuláře, to fakt nevím. Jinak tady Jadran docela studený, odvážil jsem se jen po kolena. Obsazenost cca 50 procent. V srpnu prý bude obsazenost vyšší. Po cestě jsem potkal málo reg. značek z našich krajů, i když tady v Brele máme dobré zastoupení. Chorvaté na nás pějí ódy, že jsme je nenechali ve štychu. I na benzince roušky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2020 19:12
Zdravím.Dnes cesta od Plzně do Gornja Vala. Výjezd v 3:00hod.Cesta po silnicí č 20,dále dálnice,Wels a hranice Rakouska kde natankováno na benzínce Temmel naftu za 0.95.Bufet ,ale na benzině zavřenej, takže kafe nebylo jenom odpočinek cca 30. minut.Slovinsko projeto po dálnici,bez problémů.Chorvatsky přechod cca 30.aut ve 3.pruzích.Dejte jen pozor,ať nestojíte ve frontě za polakama!Ty kontrolují nejvíc a dlouho! Hodně aut taky jezdilo na pruh pro autobusy a ty projeli skoro hned!Je lepší se zařadit do fronty vedle a celnici si vás zavolají a jen přejedete do pruhu vedle.Jinak chtějí vidět registraci a pásy nebo občanky, které skenují. Zdržení cca 15 min.Dale už vše v pohodě. Lučko bez aut a dálnice poloprázdné! Příjezd k moři v 15:25 a to byli i 3.pauzy po 15.min.Natankovat se oplatí Rakousko mimo dálnice .Slovinsko jenafta za kolem 1.eura.Chorvatsko kolem 9.6 kuny.U moře lidí méně.Nejvíc asi Poláků! Všude v Chorvatsku obsluhují v roušce. Až zjistím ceny,tak se ještě ozvu!F
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2020 20:28
jo, rousky maji, sice obcas jen usta a vykukuje nos a nas domaci to ma za vymyslene spiknuti, tak se to vesmes dodrzuje a to i na strane zakazniku obchodu, nebo kdyz jdeme koupit do hospodarstvi olej a vino, tak i ta starenka si tu rousku nasouka na hlavu. Berou to vazne, zadne cervnove, rousky tu nikdo neresi,,,
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2020 07:04
Ahoj,odjezd včera ráno od Berouna přes České Budějovice,Graz,dále po dálnici přes Slovinsko a nyní jsme na mezipřistání pod Záhřebem. Cesta naprosto pohodová,na hranicích HR jen cca 10 aut.Naskenovali jen občanky a už jsme jeli. Od Slovinska až k Záhřebu strašný liják,tak stěrače naplno a pěkně šedesátkou. Zrovna jsem se probudil a zase dost prší. Dnes už jen 350 km do Drašnice a pak deset dní lenošení. smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2020 09:49
Všetko ako za starých dobrých čias s tým , že to bolo úplne najlepšie čo sa týka dopravy , nikde žiadne čakanie , od Zadaru do Ploče úplne prázdna diaľnica , 1200 km z domu za 14 h aj s prestávkami na kávu a tankovaním pri kľudnej jazde s dodržiavaním limitu podľa gps .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svantovit (17. 07. 2020 09:53).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2020 10:52
Vcera odchod z Mimice na cez Komarno Sk absolutne bez problemov. Odchod cca 10:00 prichod 20:00 .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2020 21:12
Peklo na Macejlu dnes kolem 14 h. Mne stahl nastwsti waze na Rogatec,ale znama a bratr co vyjizdel pozde, tam stali 3,5 hodiny! Jinak cesta Podaca-Vyskov fajne, 12hodin. Za Sv. Rogem déšť. Svaca na Burger Kingu smula, zavreno,takze milovnici nezdraveho na Mc Donald kus predtim, nebo az ve Slovinsku KFC
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2020 11:43
Jirkap a filias chci se zeptat jak to vypadalo s ubytováním? Bylo volno?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mirekpce (18. 07. 2020 11:45).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2020 12:19
Ja som mal rezervaciu uz od januara. Nasa domaca je skvela obchodnicka a mala komplet obsadene, ale apartmany naokolo mali poloprazdno resp. boli zatvorene. Omis som ani nepoznal. Malo ludi, stanky ziadne. Makarska pri prichode cca dva tyzdne spat mrtvo a polovica restauracii a stankov zatvorene. V utorok som tam bol posledne a uz tam bolo celkom zivo a restauracie na 90% otvorene. Vyzera to, ze sa to pomalicky rozbieha.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil filias (18. 07. 2020 12:20).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2020 17:00
Ve stredu ve 23h z Brna, pres Breclav do Rakouska (objizdku Novych Mlynu nedoporucuju, obzvlaste ne smerem na jih, ta vede jeste delsi trasou nez severni smer). Prujezd Rakouskem bez problemu, hranice A/SLO bez zastaveni, jen pomaly prujezd a kontrola znamek. Tankovani na dalnici Petrol Podlehnik, N95 za 1.03€. Macelj brzy rano celkem volno, zdrzeni 10 min, jen skenovani obcanek. Sjezd hned za hranici a najezd Durmanec, zdrzeni minutka a platba pak jen 27 kun smoking smiley V Karlovaci pred sestou rano sjezd z dalnice a smer Split po stare. Za Karlovacem dost radaru, casto na ctyricitkach u skol, ale Waze o nich vi. Jinak provoz temer zadny, cesta skvela, spousta useku novy asfalt, nadherne vyhledy na hory, jelo se svizne, ve spouste obci je 70 nebo 80. Zastavka v Rastoke a u Perucko jezero, pred 12h ve Splitu. Na trajektu na Brac plno a rousky nemel temer nikdo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2020 11:57
v ne dopolede presun Hvar-Omis, na magistrale provoz, ale v pohode bez kolon a zacp. Vzdycky premyslim, zda ridici, co jedou 40 na 60ce se kochaji, nebo by se pri normalni rychlosti neudrzeli na silnici. Predjizdet se na magistrale prakticky neda
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2020 15:47
Kochači, možná únava. Záleží jestli přijíždí nebo odjíždí. Já jsem si letos v polovině června "nuceně" (tlakem kamionu místního s pískem zezadu) vyzkoušel serpentiny na magistrále pod plynem bez ohledu na značky. A tedy klobouk dolů někdy, co ti místní řidiči "umí". Oni fakt spoléhají, že je protijedoucí pruh pustí a očekává grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2020 16:59
tak jsem dnes videl slavny tunel ve skalach odnikud nikam, stal miliardu a mel byt soucasti obchvatu Omise, ale pred lety dosly prachy. V Omisi je hodne lidi, ale klasicka zacpa na moste se nekona.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2020 18:56
Co já jsem slyšel, tak na obchvatu Omiše je problém s výkupem pozemků.

Ale mezi námi, ten most nad Cetinou by pokazil panorama Omiše.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2020 22:02
myslim, ze nepokazil, je az za ohybem reky, dejte si mapy.cz je tam videt a je kurevsky dlouhej, pozemky roli asi nehraji, mel tam byt most a sup zase do tunelu. Nevim jestli si to pamatujete, ale vystavba dalnic privedla Chorvatsko temer k bankrotu, takze pricinou zastaveni obchvatu je opravdu nedostatek prachu. Navic problem ucpaneho Omise je problem sezonni. Kdezto most na Peljesac ma strategicky vyznam a taky jeste nestoji a urcite ma vetsi prioritu.
...
Jinak Omis je hruza, tady je normalne natriskano, ze tema ulickama se skrz lidi neda ani projit, sileny. Naposledy jsem tu byl na dovoleny pred 20 lety a uz nikdy vice.
...
Ale projeli jsme si lodickouvs ozralym morskym vlkem Cetinu, fakt mu byla reka uzka, jak strikoval. Cetina je pekna, scenerie je pekna, ale nikdy vice, zlatej Hvar
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2020 01:44
V pátek 10.7. cesta ze SM přes SK (BA), Maďarsko po M15/M85/M86/86/M70 na starý Goričan. Cesty jako nové, perfektní. Provoz v noci velmi mírný až žádný. Na hranicích, před půlnocí, asi 5 aut před námi, příjemná Maďarka letmo prohlédla OP a s úsměvem pokynula dál, postarší žoviální Chorvat jen naskenoval doklady a sdělil, že vidí naší registraci v systému, načež nám popřál sretan put. Celkově zdržení asi 7 minut. Pak vjezd (opraveným nadjezdem) na A4. Tankováno mimo dálnici u Tifonu. Lučko projeto téměř bez zastavení díky ENC. Provoz až po Zagvozd minimální. Dojezd po magistrále do Drveniku rovněž bez problémů, jen u Podgory oprava poloviny šířky silnice (kyvadlový provoz).
Návrat v sobotu 18.7. Provoz již hustší (odjezd před polednem), ale kromě asi 15 minut zdržení u Podgory celkem svižná jízda. Při vjezdu na A1 v Zagvozdu kuriozní situace: pokažená, možná přeražená závora na jediném volném vjezdu. Všem ostatním ve frontě před námi tedy chlápek podával lístky a když zjistil, že máme ENC, šel držet závoru, která sebou začala mohutně cukat, aby nám nebouchla o karosérii (!). Pak až do Zagrebu pohodová jízda až na vydatnou bouřku před koncem A1. Mýtnice na Lučku hlásila až 2 km fronty a hustší provoz i na Demerje, ale díky ENC opět hladký průjezd pruhem FAST ENC. Pak cesta prosluněnou, téměř prázdnou A4 na starý Goričan. Před námi jediné auto, z Francie, které si oba "celníci" trochu proklepli (cca 1 minutu) a nás poté oba odbavili pouhým mávnutím, bez toho, že by vzali OP do ruky. Zastávka na MOL v Lenti. Benzin 367, nafta 378 HUF (plyn 287). Něco se staví u Körmendu, krátký úsek cesty v opravě. Cesta Slovenskem převážně v dešti, ale bez problémů.
Nikde tam ani zpět nespatřena žádná hlídka, nepočítaje Röndery na MOL, kteří tam pouze tankovali.
Na plážích, navzdory zprávám v médiích, přibývá lidí. Ceny jsou někde vyšší než loni, nikde jsem se nesetkal s avizovanými slevami. Naopak nikdo tam neřeší roušky, s výjimkou obchodů, kde je to od pondělí nařízeno, a personálu v hotelu nebo na lodi. Zdá se, že se turistika již navrací k loňským parametrům.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.