Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2020 21:40
pokracovani, aneb i cesta je cil. Provoz se po obede sklidnil a stavili jsme se okoupat v Rastoke-Slunj na druhe strane mostu nez jsou domecky je prirodni koupaliste a samozrejme tento rok bez lidi, nejlepsi je treti vlez od mostu, voda Korany je tepla.
....
Spime na Plitvickach, ty mne ohromily. Sli jsme tam az odpoledne a jeste se schylovalo k bource, takze tech par turistu, co tu je si asi odpoledni navstevu rozmyslelo, ale po lijaku vysvitlo slunce. Byl destivy mesic a jeste bourka, spousty vody. Nikdy jsem tu nebyl, ale predpokladam, ze neni normalni, aby clovek sel treba kilometr a nikoho na Plitvickach nepotkal. Z te krasy jsem mel az slzy v ocich. A troufnu si rict, ze jinak jsem v Chorvatsku videl za ty roky skoro vsechno
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2020 03:42
upresneni Plitvicek, nikdy jsem tady nebyl, proto to nadseni. Meli jsme online vstupenky 200kun/os, ale prijeli jsme driv, pani v prodejne vstupenek nam telefonicky vyridila zmenu datumu. Do parku jsme vesli pred pul ctvrtou pod hotelem Jezero. Pak lod-lod a obcerstveni a prisel lijak-kraj bourky bez blesku. Jsou tu na to zvykli a v suvenyrech nam prodali destnik a plastenku. Jak zacalo vysvitat v desti slunce vyrazili jsme k Velkemu vodopadu a prestalo prset. Potkavali jsme jen par lidi, takze slo fotit a filmovat bez lidi na chodnich. Za mne asi nejhezci cast parku.
...
Stejnou cestou zpet a lodi v 18 hod (cca 20 lidi/lod). A sli jsme na druhy konec parku. A protoze jsem nad nami zahledl vlacek, rozhodl jsem se, ze se nebudeme vracet k pristavisti, ale dojdeme az nakonec k Proscansko jezero. Tady uz je to obycejnejsi, ale opravdu jsme posledni cca 2 km nikoho nepotkali. Tipl jsem to dobre. Bylo tam obcerstveni a posledni vlacek mel odjezd v 19.30 a mel 10 min zpozdeni. Park zavira v osm. Koronavir berou vazne. Jelo se v rouskach a kdo nemel, tomu je stewardky :-) rozdali. A asi kvuli dezinfekci jsme my opozdilci jeli v jednom vagonu. A neberou hotovost, obcerstveni jen kartou
...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vrgada (03. 07. 2020 04:06).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2020 16:28
a pokracovani, v Korenici prestalo prset, ZOO EU zrusila, dozivaji jen 2 medvedi, zbytek je pryc. Maji novy vysoky plot.
...
Pak Gospic-Smiljan, rodiste Nikoly Tesly-ubohost, muzeum v Belehradu je 100x lepsi, dale Knin, nejvetsi pevnost v Dalmacii.
...
cesty prazdne a v muzeu par lidi na pevnosti nikdo
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2020 19:21
tak snad skoro zaver, cesta Knin-Sibenik prazdna, dalnice Sibenik-Makarska volna, vlacek aut jen do Makarske a pak magistrala volna, bohuzel jsem narazil na vlekouci se bosenskou dodavku a predjet se opravdu nedala, plna a zatacky. Takze v Drveniku mi obsluha ukazala, ze jsem jednicka, prave se zvedala vrata trajektu v 19 a pogratulovala mi, ze budu prvni, dalsi jede za 3 hodiny, kyvadlovka nejede, mejte se
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2020 14:57
Ahojky všem, tradiční hlášení z cesty tam dolů.
Odjezd BM 23,45 Blava 1,20 pak na Csorna M 85 a 86 velmi malý provoz. překvápko v Zalábaksa ve 3,30 policejní kontrola /krátce před nimi na mě blikl kamion,ale jel jsem 50/. Pouze doklady, zel.karta, zdržení 4 minutky. 3,45 Lenti na MOL 15 min pauza na zobku a protažení. Od SK hranic až skoro sem drobný deštík, ale nic hrozného.
4,30 starý Goričan úplně sami. Maďarka pouze prohlédla pasy, Chorvat oskenoval, formulář nechtěl. Jen se zeptal, zdali jsme 2 osoby. Na Ině umytí skel, pár dřepů a přímý nájezd na A4, most opraven a v provozu.
Okolo Varaždinu tradiční zatroubení tam nahoru a v 5,30 Lučko. Následuje tradiční pauza na odmorišti Dobra. WC, snídaně a pořádné kafe celkem 45 min. Při průjezdu M.Kapelou telefonát od Bessyho. Asi jsme jej zaskočili, kde jsme.
10,00 na Kozjaku natankována plná Eurodizel class 9,09 Kn a 11,45 Drvenik, tedy přesně 12hod od výjezdu. Málem jsme se vlezli na trajekt ve 12, ale auto před námi již nevzali, tak pauza do 13,45 Konečně došlo na pravé přístavní espresso.
14,30 po odjezdu ostatních pryč ze Sučuraje. Hodně protivná cesta, vcelku velký pohyb těžké techniky související s výstavbou mola v Sučuraji. Navíc jsme potkali 3 domíchávače a jako dezert potom silniční frézu na podvalníku v tom nejnemožnějším místě. Mezi Selcou a Poljicí se na několika místech spravuje povrch + nová živice. Tam jsme se fakt rovnali na cm a borec ani moc nezpomalil.
Kolem 16,00 doma v Zavale.
Souhrn: zkusili jsme jiný čas, ale asi se vrátíme k tradičnímu modelu odjezdu odpolko a brzy ráno Drvenik. Komfortnější, není takové horko. Hvar jsem jel na doraz
Ujeto 1030 km, spotřeba 5,6 l nafty. S boxem.
Zde krásně teplo, velmi málo lidí, krásně volno, minimální lodní provoz.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2020 18:33
abych to dokoncil, kdyz jsme se preplavili do Sucuraje, sli jsme na kafe, aby auta z trajektu odjela. Dalo se sice jet na dalkova, je tam stredni cara a patniky s odrazkami, ale je to strasne neprijemna cesta i ve dne, jel jsem pomalu i kvuli zveri, nastesti jen zajic a to jsem ubrzdil. Cesta je rozbita, v protismeru je vyfrezovana a zalita nejaka drazka pro vodovod nebo kabel a ty kousky noveho smradlaveho cerneho asfaltu mistobtoho vapencoveho jsou hrbolate uplne stejne. Myslim, ze priste , bude-li, radsi pojedu trajektem ze Splitu.
...
Jsme po desate na stejnem miste, ale loni jsme byli jinde. Navic je sobota-stridani turnusu fouka, ale odhaduji, ze je tu tak 10-20 procent normalniho stavu lidi. Auta jen s ceskymi znackami a jeden Polak, ve vedlejsi zatoce par Slovincu. Na dalnici jsem mel pocit, ze je nejvic polskych aut a obcas Nemci.
...
Mam z toho divny pocit, nepreju jim to, ale jejich lonske volani po regulaci mnozstvi turistu v Dubrovniku, Hvaru a jinde asi bylo vyslyseno
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2020 22:15
To Fous 57 - v Lenti jsi tankoval i v tento čas? Nevim zda mají přes červenec a srpen non stop. O pár řadků výše někdo psal že mu přes nosem zavřeli cca ve 21,00. Díkza info
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2020 04:27
MOL v Lenti má otevřeno do 21:00.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2020 08:30
rudla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> MOL v Lenti má otevřeno do 21:00.


Díky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2020 09:44
Ahoj Fóráci,
přededm děkuji za podporu a první info do sz tradičně Hillovi a Slavkovi.
Takže dolů jasný směr Dubrovník - šlo a stále jde na občanky.

Včera ať něchtic po 14dnech jsme se museli zpakovat a vyrazit. Nemohli jsme se rozhodnout, jestli posední kafe bude gradac, brist nebo kde, nakonec jsme nějak omylem ještě zůstali v Drveníků. Čímž se chci dostat pro mne k zajímavému ekonomického pozorování:
- zatímco dolů jsem jel fakt mezi már auty a od šibeniku jsme prostě nikoho ve vodě a ani auta u aparmánů neviděli a pak zažili jednu z nejprázdnějších dovolených bez lidí.
Tak cestou zpět už to pro chorvaty bylo veselejší. Převážně dole v dalmácii něco čechů (v dražších autěch), slováků skromně, stejně tak poláků, hodně němci a rakušáci a chorvati, sem tam byť zakázaná tak bosna. Jinak nic jiné.
Zpět jsem se fakt koukal a buď se posunula ekonomika a nebo v těch prvních vlnách jeli opravdu jen ti co mají hodně nová a drahá auta. Transportéry ověšené výbavou a další vozidla i s loděmi nevyjímaje.

Benzín gradac 9.06, dálnice 9.21. Zpět provoz dobrý, ale na HR2 hlásili pořád gužvy a google taky laboroval s dobou čekání na Macelju.
Kolega jel z Olomouce proti nám a mávali jsme si někde u Brinje.. jel maďarskem a pohoda.
Já měl původně v plánu jet ještě do rakouska někam a tak jsem před 14tdny koupil měsíční slovinskou. Protože macejl jsme asi 10minut stáli a pak ještě dvakrát na slovinských, kdy první dělali bubu a vytáhli třeba jednoho slováka v audině, tak ti druzí asi koukali na známky. Nabrali jsme fora, tak jsem se nechal unést a asi 50km před Zobernem si pro mě vyskočil na dálnici policajt (35E). Byl asi moc hodnej, protože jsem nemohl najít ani řidičák, jakej jsme měli v autě poapartmánový nepořádek.

Vídeň pohoda, pak směr Grossgrut a Břecla. Je to super rychlá varianta. Do Ol dobrý. A do jeseníků už jsem to tlačil očima na krev (4x srnka, 1x liška, 2x ježek - nic z toho jsem nepřejel ani netrefil).
Dojezd 00.01 (výjezd v 11:00).
Celkem asi 2600km (Šibeník, Split, Dubrovník, Orebiš, Gradac...), spotřeba 8.6 s xxl rakví, což u 103 kw 1.8 opel asi normál za ty roky. Ps já a ještě dvě české oktávky jsme po cestě domů byli "nejlevnější auta" smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2020 09:57
spinning smiley sticking its tongue outPro Couddyho :A Favorita jsi tam nepotkal
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2020 10:26
Rudla: favorita jsem nepotkal smiling smiley
ještě doplním, že zatímco "v česku řádí KORUNAvirus" grinning smiley, tak SLOVINCI asi chytli KOLONAvirus smiling smiley, někteří je budou chtít poslat na kolonoskopii, ale pokud si tu známku koupíte a funguje vám plynový pedál, tak je to slovinsko za pár minut vyřešené grinning smiley grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2020 06:01
Tak v neděli 5.7 odjezd z Brna směr Krk, cesta plynulá, standardně nejhorší úsek Brno-Vídeň. Jinak pořád až k Rieka dálnice a 130. Na hranicích se Slovinskem bez kolon a ŽÁDNÁ kontrola, jen mávli rukou. Na hranicích s Chorvatském při výjezdu ze Slovinska kolona 15minut, vstup do Chorvatska taky 15 minut. Jelo se ba pohodu, provoz mně přišel takový předsezónní. Takže všem šťastnou cestu!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2020 06:55
To. janfl. Vítej na foru. Kdo už jste se vrátili? Jaká byla cesta?thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2020 22:08
Trochu OT: na názvu tohoto vlákna je vidět, jak se doba změnila. Ještě před pár lety jsme mohli podávat report o průběhu cesty až po návratu domu.
Lidi pište i cestě tam. Každá čerstvá informace se hodí.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2020 07:07
Cesta tam. Nedele....celkem pohoda...
Na sentilju pouze slovinci zlobi
Do jednoho pruhu slabe zdrzeni...
Dale po dalnici...
Macelj pohoda slovinci nic chorvat pasy a voucher asi opsal cislo
Sjezd na starou a do durmance p
Slevicka...))
Potom dálnice provoz v obou smerech mensi nez je obvykle...
Baska voda....navecer malo ludi...
Opravdu malo lidi....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2020 10:40
My jeli ve čtvrtek přes Mikulov, po půlnoci Heiligenkeuz/ Rabafuzes do maďarska bez zastavení-bez celníků, Lendava do Slovinska bez zastavení-bez celníků, Mursko Šrediste do HR, tam si oskenovali pasy a popřáli pěknou dovolenou, koukli i na formulář z internetu,co jsem měl vytisknuto... Zpátky domů pojedu přes menší přechody, sjedu z dálnice v chorvatsku v Čakovci, pak Mursko Šrediste do slovinska a Kuzma/Bonisdorf do rakouska a na A2 Vídeň...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2020 20:40
V pondělí v 7:00 start od Olomouce, hladký průlet CZ, SK, HU, v HR kontrola pasů, za oknem vyvěšený formulář, z okýnka se ozvalo Mljet? Z auta se ozvalo yessss, vráceny pásy a start na A4 už po novém kusů silnice. Se třemi krátkými zastávkami a jednou delší na opláchnutí v Podgoře přistání v Prapatnu na trajektu v cca 23hodin. Vše v rámci rychlostních limitů.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2020 21:10
A kdo už se teda vrátil? Jaká byla cesta - ZPĚT.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2020 06:50
Luisi čeká to na tebe.thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2020 21:24
Tak to bych poprosil o zprávu, jestli jste projeli ze Slovinska mimo ty tři oficiální přechody. Moc děkuji.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2020 22:12
Kdo by se vracel, je tu fajn 😃
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2020 00:22
Večer jsme dojeli domů, v Kaštelu jsme čekali asi 40 min., Slovinci skenovali občanky, Chorvati na hranicích nebyli. Dovča báječná, koncem srpna repete.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2020 08:38
Dneska návrat z Pelješacu výjezd ráno benzín nabrání v Neumu pod 2 jejich marky placení kartou bez problémů. Najeto na dálnici u Stonu , sjeto u Trilju zastávka pokochani , svačina v Slunji , čerstvé rohlíčky na začátku Karlovace . Potom dálnice bez kolon na mýtnicich až po Goričan Waze mě svedl na starý bez fronty hladký průjezd . Pak jsem zakufroval a vzal to na Nagykanizsa jak píše klasik je to dál ale horší cesta . Stihli jsme benzín iTesco v Zalage..... , pak kolem Sarváru na dálnici . Cesta večer za deště a větru z Nagykanizsa po Sarváru nedoporučuji .
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2020 08:59
Kde začíná u Stonu dálnice?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2020 09:54
No asi tak zhruba po 60 kilometrech.......
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2020 10:14
Cesta do Igrane 26.6. ve 4:00,Rakousko elektronická známka a mýtné Flex na tunely,vše fungovalo bez problémů.Bohužel Slovinsko přes dálnici se známkou s ohledem na otevřené přechody(jinak jezdíme přes Tratě).Přejezd hranic bez zdržení,měli jsme chorvatskou registraci,jen skenovali pasy.Na Lůčku konečně v pracovní době a tak zakoupení Smart karty(delší čekání, jelihož domácí měnili ENC a byl jen jeden vchod pro všechny).Cesta pohodová,málo aut , v 16:30 parkování v Igrane.
Cesta zpět byla záživnější,chtěli jsme odjet 7.7. brzy ráno,ale s ohledem na předpověď jsme jeli večer v 19 hodin.V noci byla bura a i ve vnitrozemí do docela okolo Karlovace foukalo a pršelo a tak bylo třeba jet opatrně,Demerje prázdné,na hranicích nikdo a Slovinci jen skenovali pasy.Přes Rakousko opět bez problémů,za Lince větší odpočinek a pak již objížďky za Budějovicemi a v 9 hodin doma u Příbrami.
V Chorvatsku bylo nádherně 34 stupňů a teplé moře,lidí málo ,ale to nám vyhovovalo,jezdíme jinak v září.

Přeji všem štastný návrat
Stan
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2020 12:38
Rakousko OK, Slovinsko nezklame, zastaví dálnici jen proto aby viděli jestli máte známku a znovu se rozjíždíte. Na HR/SLO hranici nikoho nezajímá podaná registrace a stejně chtějí na oskenování OP. Tedy se skenuje a stojí jak u b.... i když máte registraci. Pruhy pro registrace nejsou na nic, každý jezdí jak chce. Prostě Balkánská logika. V HR jsem viděl roušky u pár převážně starších lidí.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2020 13:24
Omluva ještě jsem spal chtěl jsem napsat Ploče .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2020 06:56
Cesta domu z patka na sobotu na noc
Kde nic tunic
Vse po dalnici...bez cekani..
Rano odpocinek ve znojmě...
Pak domů počasí azna buru ok
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.