Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 09. 2019 10:50
Tak jsem se včera vrátil z Rogoznice ...No bylo to záživné,rok od roku je to v září horší a horší.Po dálnici docela dost aut tak jsem byl připravený na nějakou kolonu ale to co bylo už před poslední mítnicí v HR mně dostalo..1.5hod před a další 1hod než jsem se dostal na slovinské hranice.Pak filcování rakušáků nějaká ra zůžení,bouračka ve Vídní a D1 normál.Pobyt v Rogoznici super,počasí super ale ta cesta mně přesvědčila že příště to vše objedu i když budu mít všechny známky.Nadával jsem že stím cestováním na Jadran končím ale kurna ,je to naše láska tak zase zarok znovu.Jinak by to bylo i lepší kdyby na silnicích nebyli Poláci!!!! byl jsem svědkem mnoha situací kdy tam byli vždy jen oni!!!Hroznej ...VIR... na cestě do chorvacka.Hlavně DOBRO DOŠLIthumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 09. 2019 19:08
Také jsme se včera, respektive dnes v půl jedné v noci vrátili. Cesta proběhla docela v klidu, trošičku zmatky na Demerje, pán z HU nevěděl do kterého pruhu se mu bude líbit, nakonec jsem opustil FAST a s pětiminutovým zdržením použil pruhy vpravo. Další zdržení bylo u Zaboku, frézují tam dálnici směr Slovinsko, staženo do jednoho pruhu. Dál "klasika". Ďurmanec, Hum na Sutli, Rogatec, Žetale a první nájezd na SLO dálnici, před hranicí sjezd na Šentilj a po staré do Rakouska, třetí auto, ani jsme nemuseli stáhnout okénko. Pak už bez zdržení, vlastně objížďka ve Znojmě, asi vinobraní, dobře značeno. Odjezd z Rogoznice 9:30, příjezd domů 0:35. Zastávky na venčení psa, krmení posádky a tankování.

P.S. černého Rapida jsem v Rogoznici nevidělyawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 09. 2019 20:35
Byli jsme v Lozici (Put Šepurine 16) a občas u restaurace Siestayawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 09. 2019 20:52
Cestou tam odjezd odjezd v neděli 1. 9. cca ve 21:30 z HK, v Primoštenu jsme byli ráno asi v 8:45.Jel jsem jako obvykle přes Svitavy a Brno na Vídeň a pak přes Graz a Maribor na Macelj, Zagreb a z dálnice jsme sjížděli u Šibeniku. Až na zdržení I/43 na semaforu u Brněnce a pár omezení v Rakousku na A2 to bylo bez problému. Jen mezi Krapinou a Zagrebem byla jako obvykle začátkem září místy dost hustá mlha. Dál za Zagrebem sice taky, ale ne tak hustá. Provoz mi připadal kupodivu menší než jiné roky a i na hranic mezi SLO a HR jsme se zdrželi dohromady tak do 5 minut.
Zpátky odjezd v sobotu 14. 9. cca v 18:15 z Primoštenu a v HK jsme byli cca ve 4:30. V HR jak na A1 do Zagrebu tak i na A2 na Macelj podstatně menší povoz než jiné roky. Omezení bylo kvůli větru přes Svetim Rokem a pak ještě jedno na A2 za Zagrebem, kde byl provoz sveden do pravého pruhu a levý byl vybagrován až na podklad. Prostě skončila sezóna a Chorvati se vrhli na opravy. Na Macelji ns chorvatské straně pouze žena ukázala pasy, na slovinské fronta na "EU only" stála, ale "All passports" se kupodivu hýbala a tak jsem do ní vjel. Slovinka si vzala pasy a jeden - nevím koho z nás - proskenoval a pustila nás dál. Celkové zdržení bylo asi 5 minut. Na SLO/AT hranici krátká fronta, protože se jedna rakouská holčina dívala do aut, kolik v nich je lidí.... Nechápali jsme proč to dělala - pasy vidět nechtěla a ihned auta pouštěla dál.
A dál už to bylo v pohodě - jak na A9 tak pak i na A2 celkem řídký provoz, v omezeních na A2 to jelo, jen pak ve Vídni hustší provoz, A5 zase prázdná, nový obchvat Drasenhofenu, na Nových Mlýnech prázdno, jen jsem pak musel přes Brno, protože se nedalo odbočit z D1 na Svitavy. Za Brnem směrem na Svitavy přibylo ještě jedno omezení a pak další na I/35 u Hrušové před Vysokým Mýtem. Jinak silnice byla krásně prázdná, jen jsem musel dávat pozor na radary a hlavně k nim připojené kamery, kterých je čím dál tím víc.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 09. 2019 10:30
Jen malé ohlédnutí aneb trocha mé nostalgie,která snad nikoho nezabije.
Po loňské vynucené přestávce,letošní jaro nastolilo dilema,ne kdy,ale zda.?Zasvěcení vědí.Rozhodnuto,zařízeno,datum odjezdu sobota 24.8
na noc,tentokrát s trochou předstihu,takže odjezd z MB ,15 hodina.Klasika-Znojmo,Vídeň a dolů.Vídeň nás vítá při výjezdu blesky,hromy,
lijákem a záhy mlhou.Plánovanou zastávku na Zőbernu využíváme k zakoupení SLO známky a krátkému posezení nad vynikající kávou a sladkostí.Blikající návěstí v podobě 80 dodržuji,za těchto podmínek stejně není radno se zbytečně snažit.Trocha soustřednění na známém
odbočení na SLO,tma jak v pytli.Hranice řešeny zamáváním a vztyčeným palcem,zato pohled na druhou stranu nevábný,jak vjezd do A i SLO
dle tachometru obě fronty měly kolem pět km.O půlnoci,překračujeme hranice HR,před Zagrebem už prosvítají hvězdy,dostavil se den D,necítím únavu či potřebu spánku,takže až parkoviště Zir před Sv.Rok.Jsou dvě hodin ráno,časový náskok značný,balíme se do dek a trávíme vcelku spokojené čtyři hodiny spánku.Rituál ranní kávy s teplým pečivem,po pár kilometrech po výjezdu z tunelu ničím nenahraditelný pohled na jiný svět.
V osm jsem došel pěšky do poloviny nového mostu,most Čiovský nebo Trogirský,obé prý je možné.Splnil se mi sen.Pak už jen výlet po téměř padesáti letech na malebnou Korčulu,zde bych chtěl jen dodat. 2.5 jsem se zde slušně zeptal na trajektové spojení Ploče-Trpanj.Dotyčný DEJFF vy si měl srovnat dojmy a pojmy po případě ověřit fakta.Pak už jen cestou domů toulky po BIH,atmosféra Sarajeva,zastavení v termálech Harkán
a pak přes jeden malý přechod jménem Andau,po pár kilometrech Vídeň.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (23. 09. 2019 19:36).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 09. 2019 11:40
Vašku, tak to jsu rád, že jsi mohl jet ... jak je vidno, tak Tě nějaká noční cesta nemůže zaskočit smiling smiley
mám jen malou připomínku ...
1) … plánovanou zastávku na Zőbernu využíváme k zakoupení SLO známky a krátkému posezení nad vynikající kávou a sladkostí
2) … rituál ranní kávy s teplým pečivem ...

… jak jsi to jemně podsunul yawning smiley (občas se to dělá ve filmu, nebo při reklamách) … že jsem chvíli nevěděl … kurňa, proč já jsem teď najednou dostal chuť na kafe s něčím sladkým …

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 09. 2019 17:42
Jo kaficko na cestě ...)))
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 09. 2019 19:35
Tak jsem se taky před týdnem vrátil z Černé Hory... Píšu až teď abych trochu vychladnul. Vždycky jsem objížděl a asi jsem dělal dobře.... Tentokrát jsem odjížděl 1.9. v neděli dopoledne z Karlovarska. Plán cesty pohodově se zastávkami na jídlo a tak abych využil čerpacích stanic s nejlevnějším LPG... Plzeň, Písek, Tábor, Jindřichův Hradec, Znojmo a ven přes Vídeň...Graz, Mureck...Ptuj. Tak byl plán. Vzhledem k tomu,že jsem byl na kraji Rakouska za Grazem až kolem 22 hodiny neděle a venku tma risknul jsem koupi dálniční známky na týden 15E. Slovinsko jsem profrčel za 25 minut a taky bez fronty jsem byl najednou v Chorvatsku. Pasy ani nechtěli jen se mávalo jeďte.
V autě jsme přespali kousek za Zagrebem a za Karlovacem jsme jeli po staré přes Plitvice dolu směr Dubrovník a dál.

Po dvanácti dnech jedeme cestu domů a protože jsem na poslední chvíli ještě chytil nějakou sr.čku dokoupili jsme nocleh v apartmánu u cesty abych se nějak zmátořil...Takže místo čtvrtka už je pátek. Při příjezdu k mýtnici před Lučkem u Zagrebu nejde zaplatit hotově hledám platební kartu abych mohl zaplatit mýto, mezitím se za mnou vytvořila fronta houkajících nervozních….Sobota dopoledne. Po průjezdu kolem Zagrebu zastávka na poslední čerpačce s LPG Jakovle Istok a místo návštevy hradu Trakoščan a průjezdu po objížďce jsem se nechal přemluvit manželkou ke koupi dálniční známky Slovinska...vždyť to při cestě sem bylo bez problemů…
Po příjezdu do Macelju (je sobota před polednem, půl dvanácté) už se řadím do fronty mezi vracející se Němce a popojíždím ty dva kilometry mezi celnicemi dvě hodiny. Kdybych to objel byl bych už daleko v Rakousku...přesto že byl průjezd Slovinskem zase jen 25 minut.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 09. 2019 15:25
na toto snad jen:komu není rady,tomu není pomoci-z Karlovarska přes Tábor,Jindřicháč a na Znojmo??????v pátek odpoledne,v sobotu dopoledne,poradila manželka??????,no kdo chce do kolon,tak proč ne?cool smiley.Možná to patří do tématu Masochismusspinning smiley sticking its tongue out-samosebou se omlouvám,byl to vtip,hlavně žes dovezl všechny ve zdraví domů,to je oč tu běží a za rok znova.....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 09. 2019 16:50
To je oc tu bezi ve zdravi tam i zpet...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 09. 2019 18:11
Jak to tak pozoruji, tak odjezd domů v sobotu večer s příjezdem na hranice kolem desété večer je většinou dobrou volbou. Samozřejmě, v sezóně by to asi nešlo ale v září to aspoň u našich "domácích" jde bez problémů. Dokonce to vypadalo že v sobotu večer nebudou doma - nakonec byli - a tak jsme se domlouvali kde necháme klíče. Ostatně - jezdíme k nim už snad 10 let....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 09. 2019 10:45
Pro Frajbor. Přesně toto jsem zažil koncem září při zpáteční cestě asi v r. 2011 a od té doby jsem ve Slovinsku nebyl. Už jenom Madarsko.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 09. 2019 21:50
I když teď už asi nikomu svými postřehy moc nepomůžu, přesto sem dám popis naší první cesty na Pelješac.

Odjezd z Prahy 24.8. v půl páté ráno přes Č. Budějovice, tankování Tank Ono Dolní Dvořiště 30,50Kč/l a koupě dvou desetidenních dálničních známek, které se vyplatí více než dvouměsíční. V Rakousku jsme u prvního placeného tunelu koupili kombinovaný tiket na oba tunely, díky kterému projedete druhý tunel speciálním pruhem bez čekání. Tankování v Temmelu 1,219E/l (něco přes 32,-Kč). Chtěli jsme si dát domácí gulášovku, kterou měli na tabuli, ale bylo nám sděleno, že bychom čekali 20 minut (pumpa prázdná), takže by ji asi rozmrazovali nebo co, pojedli jsme tedy bagety z vlastních zásob a jeli dál. Díky zdejšímu popisu jsme skvěle objeli slovinskou dálnici i hranici přes Videm pri Ptuju - Cvetlin - Trakoščan - Durmanec. Na Cvetlinu bylo před námi jedno auto, v protějším směru byla trochu fronta. Mezi Trakšočanem a Durmancem jsme trochu zakufrovali, neboť tam na jedné křižovatce byla jen zelená cedule na Durmanec a my na dálnici nechtěli, ale ono po chvíli pak byla další křižovatka, kde již byla i žlutá cedule na Durmanec. Jezdíme podle Google map, které nás většinou v pohodě všude dovedou.

Byla sobota, takže na Macelju samozřejmě fronta jak blázen, ale Cvetlin naprosto volný, nájezd na dálnici Lučko byl celkem v pohodě, dálnice volná. Protože do Chorvatska tak často nejezdíme a předpokládali jsme, že na Lučku budeme v sobotu po obědě, tak jsme se rozhodli neřešit Smart karticu ani tu druhou možnost levnějšího placení mýtného a platili jsme přímo kartou. Ve tři už jsme byli ubytovaní v Josipdolu.

Druhý den jsme vyjížděli kolem osmé, počasí pěkné, ale jak já říkám, že ty chorvatské dlouhé tunely mění počasí, tak po projetí tunelu Mala Kapela najednou mlha a muselo se jet max. 90km a to až k druhému tunelu Sveti Rok, kde se zase vyčasilo. Hranice s Bosnou/Hercegovinou v pohodě, nejdříve tankování na kopci za 2,35BaM/l (cca 32,-Kč) a pak oběd v hotelu Orka, kam jsme naštěstí přijeli včas, kdy zde bylo ještě volno a klid, pak přijel zájezdový bus, takže na WC fronta na hodinu, a začali se trousit svatebčané, kteří měli pronajatou horní terasu.

Ještě se vrátím k tankování zde - v Neumu ve městě je jiná pumpa, která měla na poutači stejnou cenu. Obecně se doporučuje tankovat zde na kopci, což ale platí jen při platbě kartou. Při zpáteční cestě jsem pojala opravdu hloupý nápad utratit zde zbylé kuny, takže jsem manželovi řekla, ať zaplatí kunami, v jejich měně to bylo 93,53 BaM a po přepočtu si řekli o 400 kun, manžel jim je dal a já pak zjistila, že nás litr vyšel na víc než 36,-Kč. Takže nákup PHM se tu vyplatí, ale jen při platbě kartou, jinak se buď v přepočtu kurzu spletli nebo kradou jako straky :-( Příště bych se zastavila u místních zemědělců a něco nakoupila (ovoce, zeleninu, džusy, med, oliv. olej), tentokrát jsme nestavěli.

No pak už jen projet na Pelješac, kde jsou silnice úplně volné, a ve tři jsme se už ubytovávali a hurá do moře.

Cesta zpět 8. 9. - odjezd ráno v osm, hranice B/H krátké čekání, ono nešťastné tankování v Neumu, nákup produktů u zemědělců (dárky domů). V Ploče jsme zabloudili - navigace nás vedla vlevo, ale ikona dálnice tam nebyla, tak jsme jeli vpravo, což bylo někam do vnitrozemí a hóóódně jsme si zajeli, ale zase jsme poznali chorvatský venkov. Dálnice z větší části volná, až před Demerje se to štosovalo, kratší čekání, platba kartou bez problémů. Opět objezd slovinské dálnice přes Krapina - Durmanec - Trakoščan - Cvetlin (tentokrát fronta a cca půl hodiny poskakování, než jsme hranici přejeli) - Videm pri Ptuju, někdy po páté hodině příjezd do ubytování Crni Baron v Malečniku u Mariboru.

Druhý den odjezd kolem deváté hodiny, čekání a zdržení na přechodu Šentilj - Spielfeld (vlastně nevím proč, byla tam kolona, nakonec ale po nás nechtěli ani pasy). Tankování Temmel 1,214E/l (cca 32,-Kč), opět kombinovaný tiket na tunely, z 32°C v Chorvatsku najednou v rakouských horách 8°C a hnusně, dovolená skončila, s dálnicí skončila i jízda, pak už jen kamion - kamion - dodávka - debil a s přejezdem do ČR deprese..... :-) :-D Pozdní oběd jsme chtěli dát v Češnovicích, kde máme dobré zkušenosti s místní hospodou, ale když jsme zaparkovali, tak jsme zjistili, že na oknech visí cedule, že mají právě dovolenou.... Nakonec jsme zastavili v Čimelicích v restauraci Na Knížecí, kde jsme byli mile překvapeni - i když byly asi tři hodiny, měli ještě hotovky, které byly velmi dobré. Naproti je prodejna farmářských výrobků, kde jsme koupili dobrý chleba a výbornou dršťkovou, aby ten návrat byl stylový....

Tak zase za rok!!!!!!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Křižík (29. 09. 2019 22:04).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 08:36
Skvely pribeh...rad to ctu
Tak zase za rok...)))
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 10:32
Proč jste spali právě v Josipdolu? My jsme spali v Sabljak Selo u Ogulinu, což je nedaleko, ale je tam možnost koupání, takže se mi to tam zdá být lepší.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 12:06
Myslím, že to i patří sem, i když se jedné druhotně cenu paliva v HR.
Chci upozornit na čerpací stanici v Podgoře.
Dne 28.9, jsem tankoval benzin, do plna. Po natankování kouknu na "display" stojanu, ukazuje k zaplacení 215 kun a nějaké drobné.Jdu k pokladně, když jsem mezi dveřmi, obsluha říká 217 kun. No dobře,2 kuny, nezchudnu,vytáhnu kartu a platím.
Vyjede lístek, obsluha mi ho s úsměvem předá , mezitím vyjede další lístek, ten zmačká a strčí do kapsy. Já vyjdu ven, cestou k autu koukám na lísteček , tam cena 245 kun. Nevěřím svým očím. Znovu kouknu na stojanu na display, tam stále 215kun.
Tak se vracím, upozorňuji na nesrovnalost. Nevěří mi, jde se podívat ke stojanu. Pak kamsi volá, dostává příkaz mi 30 kun vrátit,vrátí, já sedám do auta a odjíždím.
Doma po kontrole účtu zjišťuji, že mi bylo strženo těch 245 kun.
No podle mne vše dobře dopadlo......ale bacha na ně, na "podvodníky".
Stále platí pravidlo: Důvěřuj, ale prověřuj!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 12:28
To se proste stane...
Je dobre se nedat....
Za sebe musím rici...ze me se to nidky nestalo...
Nikdy me u benziny i mitnici nenapocitali vice...
Asi jich me bylo lito...kdyz me videli..
Ale vloni na plazi minekdo vzal plavky
Opravdu...
Nestesti jenom vrchni dil...)))
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 13:21
A asi nejenom plavky...eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 15:05
Jenom plavky...opravdu
Zrejme ve spechu to zabalili ani si nevsimli ze nejsou jejich byl patek vecer...
Ale znam pripady kdy na lucku platbou kartou o 50 kun.vyse....
Kamarad...nevsiml si
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 16:38
".....Za sebe musím rici...ze me se to nidky nestalo......"
Asi se řídíš heslem nejlepšího detektiva Nicka Cartra: " Vždy ve střehu".
Ale ty plavky?? A jen vrchní díl ?? Asi byl "střeh" jen poloviční., což se divím.
To mně se to "s benzinem" stalo maximálně 2x za 21 let, co jezdíme do HR. Ale na "mýtnici" nikdy.
A co se týká cesty zpátky v sobotu.
V pohodě .Když jsem za poslední chorvatskou mýtnici viděl tu "dvoupruhovou" frontu aut na celnici, vzal jsem to na Trakoščan a Cvetlin, Ptuj, Mureck. Za Mureckem jsem na ČS Temmel vzal nejlacinější benzin za hranicemi ČR (na dálnici byl o 0,4 E dražší),zařadil "prudkost" a za chvilku jsem byl doma.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 17:18
V Podgoře taky často tankuji a ještě jsem nějakou nepravost nezažil. Platím kartou a na displeji terminálu před přiložením kontroluji souhlas s displejem na stojanu. Na místě asi nic víc udělat nemůžu. Když se pak dostanu k výpisu k účtu, tak si dělám přepočet kolik jsem platil za litr. Už si sice dávno nepamatuji, kolik jsem tankoval, ale v případě nějaké odrbávačky bych se dostal k tomu že je to nějak drahé. V krajním případě by mě to dohnalo k úklidu v autě a našel bych účet. Ten úklid normálně dělám až před další dovolenou. Pravda je, že už bych s tím stejně nic nenadělal. Ale jo, zvýším obezřetnost.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 17:48
Ty dva spunty na hranicich to je naprosta hruza.
Taky budu objíždět.
Hlavne , ze se vam to vydarilo a jste vporadku domu...
A kdyz uz za chvilku od Murecku tak asi nejsi waserpolak...
To by trvalo dele...smiling smiley)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 19:32
Ahojky cestovatelé,
stejně jako v minulých letech, osvědčenou „stezkou“ přes Maďary, tam Ne,1.9. přes den. Odjezd 5:15 z Pe po D1- D2- Blava- Györ -M85/M86 - Szombathely-Körmed-zkratkou po č.7416 na Lenti - starý Goričan – A4 ZG - A1 Ploče-Ston-Drače 18:30. Krátce shrnuto, paráda. Tedy až na D1 s opravami, ale i to (snad) již brzy pomine. Celkově provoz velmi slabý na celé trase, jedním slovem pohoda. Počasí na cestování nic moc – byl hic.
Provoz proti překvapivě poměrně silný, od Bosiljeva více či méně volným tempem se šinoucí kolona.
Vloni jsem hlásil měření rychlosti pomahači v HU na trase mezi Lenti a Tornyiszentmiklósem na konci vesnice Lovászi, před vjezdem do JZD na konci vsi. Prošel jsem bez ztráty kytičky, neb nic nepřišlo. Letos cestou tam opět v Lovászi (asi oblíbená ves nebo že by tam měli hnízdo?), tentokráte na začátku vsi za horizontem. Naštěstí protijedoucí problikli, tak snad nic.
Počasí na Pelješacu do Pá báječné, pak se malinko zhoršilo – občasné bouřky, ale dalo sa, mohlo se na výlety.
Zpět St 11.9. ve 4:05 v pohodě a na pohodu, stejnou stezkou, téměř bez zádrhelů. Vlastně zádrhel jen jeden, a sice zkratka z M 86 od Csorny na M1 po „staré“ přes Jánossomorju. Z cvičných důvodů jsem to zkusil a důrazně nedoporučuji v dále uvedeném čase!!! Anšto byl pracovní den, cca 14:30, jelo tudy i hafo kamáčů. Taky si to tudy zkracují. Takže v koloně rychlostí 60-80 km/h bez rozlišení vesnic. Předjížděli jen šílení domorodci a Poláci. Sice je to o cca 20 km kratší, ale díky kamáčům o ½ hoďky delší. Resumé: Každý ať si vybere podle ctěné libosti, my příště raději po M 86 až do Györu.
A taky po D1 v omezeních to šlo pomalu, halt bylo znát, že je pracovní den, ale pořád to jelo. Doma v 18:30.
Aha, málem bych zapomněl, cestou domů byl nájezd na starý Goričan z A4 uzavřený, museli jsme přes nový (jen odmávnuto, 2 auta před námi). Asi to bude na delší dobu, vypadá to, že staví nový nadjezd přes dálnici, či co.
Tankování v Lenti 2x a v Neumu dám do vlákna „Cena paliv…“.
ENC krabka (koupena 2014) pracovala bezchybně, i na Demerje – pravý fast ENC.
Toš tak. Calada
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 09. 2019 19:50
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Proč jste spali právě v Josipdolu? My jsme spali v
> Sabljak Selo u Ogulinu, což je nedaleko, ale je
> tam možnost koupání, takže se mi to tam zdá být
> lepší.

Hledala jsem ubytko přes Booking.com v určitém úseku a našla tohle (pěkný vybavený dvojlůžák za 850,-Kč), což mi přišlo za dobrou cenu a zhruba v tom místě, kde jsme chtěli odpočívat. Díky za tip, Sabljak Selo vypadá moc hezky, tak třeba příští rok. My jsme počítali, že možná přijedeme až v podvečer a tak jsem hledala něco, co má poblíž hospůdku na pivko a večeři, nic dalšího :-) Koupání jsme si nechali až k moři.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Křižík (30. 09. 2019 19:57).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 10. 2019 13:39
calada: Někdy se to přes Jánossomorju ale přece jen vyplatí. Důležitý je aktuální provoz na M1. Je potřeba sledovat aktuální hustotu provozu třeba na google maps na mobilu a podle aktuální situace se rozhodnout, zda po M86 nebo přes Jánossomorja. Někdy je lepší se M1 zcela vyhnout. Jak jsem tady již jednou nebo dvakrát psal, kdo se chce zcela vyhnout někdy problematické dálnici M1 tak z M15 sjet na sjezdu č. 2 směr Mosonmagyaróvár po silnici č. 1, před Mosonmagyaróvárem odpočit doprava na silnici č. 8505 a přes Mosonszolnok se napojit na silnici č. 86 a dále klasicky na Jánossomorja. Jeli jsme tak minulý rok cestou zpět, kdy byl na M1 na úrovni Mosonmagyaróváru nějaký problém.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 10. 2019 21:24
Jen bych chtěl dodat že po příjezdu jsme otevřeli jednak láhev rumunského červeného Fetenescu Negra (vynikající lokální odrůda) a pak jako šláftruňk láhev Primoštenského Babiče jako stylovou tečku za dovolenou. Ještě 2 láhve Babiče by měly být doma. Ale obávám se že do vánoc padnout za vlasthot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2019 07:07
Takze podzimni klasika, tentokrat Rab, cesta tam
...
cesta strasna, asi v patek vypustili na silnici vsechny kreteny, co jsou pres tyden zavreni v ustavech. Silenej provoz (asi gastarbajtri), pres Viden hodinu a na hranicich s Chorvatskem temer pul-horsi nez v sezone. Jeden priklad za vsechny, jede se v zuzeni a na vyjezdu borec v obludne velkem SUV prejede do praveho, tak ho zacnu predjizdet a on zacne zrychlovat, manevr dokoncim asi pri 150, nacez mne dojede, nalepi se na prdel a zacne divoce blikat svetlama, sundam nohu z plynu, tak mne predjede a zaslapne mi to pred nosem na kilo, tak ho znovu predjedu a jedu 138 tempomat a uz nezavodi.., nebo pitomci co jedou v levym 100 a v pravym je volno. Rakousky protihlukovy omezovaci system IGL (Idioten Gratz Limit) ani nema smysl komentovat. Trajekt ve 22hod jsem o 15 minut nestihl a jel az posledni pulnocnim.
...
PS
Na dalnici od Mikulova je kamera, mel jsem tempomat nastaven na 138 tacho a dva oranzove zablesky jasne viditelne i ve dne, predpokladam, ze blyskli auto, co mne predjelo, protoze si nemyslim, ze by zacali pokutovat za 135 na dalnici, kdyz tak dam vedet. Rychlost jsem prekracoval za Karlovacem, tam maji na dalnici stovku a ja spechal na trajekt, za Karlovacem uz byl provoz minimalni.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (27. 10. 2019 07:09).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 10. 2019 18:48
Cesta zpet byla vyrazne lepsi, trajekt na Krk byl vyborny napad, Uvizl jsem jen pred Mikulovem, nova rychlostni komunikace funguje jen jako parkoviste kamionu a bez obchvatu Mikulova nic neresi, Nechtel jsem riskovat pontonovy most v Pasohlavkach a chtel to vzit na Hustopece, ale cesta se opravuje, takze jsem skoncil v Podivine
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 11. 2019 11:07
Fotky z podzimniho Rabu, 2dny azuro a teplo na koupani, den polojasno cyklo, den dest prochazky po Rabu, den zatazeno cyklo. Rab je pekny ostrov
[www.uschovna.cz]
30 stazeni, pak to kdyztak ulozim znovu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (01. 11. 2019 11:08).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 11. 2019 15:56
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.