Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 08. 2019 20:34
Stal.jsem v opacnem smeru minuly patek taky hodinu
Otevrena jedna celni budka
Skety.....))))
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2019 08:52
Vrátili jsme se do Žuljany včera odpoledne.
Odjezd ve středu 28.8. v 05:21, objížďka Kopidlno a Čáslav, pak přes Jihlavu, Telč a Slavonice pohoda, krátká objížďka obchvatu Waidhofenu. Dál po B2 a B32 přes Thurnberg na Gföhl, odtud po B37 na Krems, po dálnici na St. Pölten, Alland (B210), Baden (A2), Ilz (B66). Dál už naší oblíbenou trasou Bad Radkersburg, Lenart. Přišel na nás hlad o něco dřív, poobědvali jsme tedy už v Rakousku, takže tentokrát jsme jen kolem Mici projeli, i když tam Swift nějak táhl doprava. Natankováno na MOL u OBI v Ptuju, dál Videm, Cvetlin, Trakoščan, Đurmanec, nájezd na AZM, Lučko A1. Karlovac na starou D1 do Slunje. Tam jsme přenocovali a ráno pokračovali do Biska, nájezd na A1, u Pločí na D8. Malé doplnění zásob a dotankování v Neumu a jsme v Žuljaně.
Koukal jsem dodržovat nebo aspoň moc nepřekračovat rychlostní limity, ujeto 1 255 km, průměrná rychlost jízdy 74,5 km/h (těch rychlostních omezení u nás od loňska zase přibylo), průměr s pauzírováním bez přenocování 62,1 km/h. Pauzy celkem 15:54', dojezdový čas 33:35'.
Na obyčejných silnicích provoz obvyklý, v Rakousku na Béčkách ale téměř žádný, to jen na dálnicích, prostě jízda na pohodu. Zrovna tak v HR: dálnice celkem slabý provoz, na staré Ličké D1 jsme byli jak večer, tak ráno, většinou sami.
Hraniční kontroly odmávnuté, jen na výjezdu Neum/Zaton skenování občanek. Bez front.
Pokračování příště.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2019 09:14
Super popis trasy, jako vždy thumbs upthumbs up Krásně si to užijte smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2019 13:00
Ahoj, bohužel i pro mně to letos končilo. Tento rok jsem se vypravil na Rab. Cesta tam byla naprosto nezajímavá - vyjeli jsme 18.8.19 v 19:00 z Třebíče, jeli přes Hollabrun, Videň, Maribor - slovinská dálnice, Zágreb, Žuta Lokva, Senj, Stinica - Mišnjak v 4:35 - v 5:30 jel trajekt a pak už Rab.
Rab úžasný - snad jen ty německé ceny byl opruz a 30.8.19 v 15:00 jsme zamáčkli slzu a jeli zpět. Stihli jsme trajekt v 16:00 a jeli zpět stejnou cestou jak jsme přijeli. První zdržení bylo na Chorvatsko-Slovinské hranici - 19:13 až 19:30 a my se domnívali, že máme nejhorší za sebou. Na neštěstí pro nás, na Slovinsko-Rakouské hranici KONTROLOVALI AUSTRIÁCI PASY! Čekali jsme tam hodinu a 20 minut !!! Do Vídně dojezd v 23:00 a bohužel jsem tam zakufroval a rakušáci jak na potvoru měli na Gurtlu noční semaforové cvičení policie a my se jim do toho připletli - prostě zdržení 40 minut. Ale pak už šlo vše jak po másle a domů jsme dojeli v 1:30.

NDR - Zinnowitz 1986, Polsko - Międzyzdroje1988, Řecko - Nei Pori 1993, Bulharsko - Kiten 2002, Promajna 2007, Rovinj 2007, Omiš - Duče 2009, Pag - Stara Novalja 2011, Krk - Punat 2012, Duče 2014, Pelješac - Orebič 2015, Pelješac - Žuljana 2015, Duče 2016, Žuljana 2016, Duče 2017, Neviďane 2017, Bulharsko - Primorsko 2018, Neviďane 2018, Supetarska Draga 2019, Supetarska Draga 2020, Kolobrzeg 2021, Chlapsko2022, Omiš2022
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 09. 2019 10:23
Ahoj,cestovatelé,
Tak jsem se letos vrátil na Hvar,do ID,start ne.1.9.5:00 Hostouň u Prahy, Zwettl 8:00, snídaně v mekáči,Krems,St.Polten,pak po A1,A21,po Vídeň skoro prázdno,po Šentilj ve 12:00 poloprázdno,koupě slo.známky,Ptuj Beli vítěz oběd a pauza 12:30-13:45.Kontrola kamer a poslech traffic info-Gruškovje prý 1hodina,v reálu jsem se vrátil na dálnici a gruškovje 15 min,Trakoščan 15.min,proti 2 km,oba celníci jen pohled do tváře a odmávnutí,Lučko 20.min.proti nikdo,Demerje kolona 2km,Kozjak 18:30-19:00-provoz plynulý,dálnice poloprázdno,od Zadaru prázdno,Split trajekt 19:40-na lodi 23 aut,ve 20:35 start že Splitu,ve 22:30 ve Starigradu a ve 23:10 v apartmánu Spilja u moře.Cesta v pohodě,nyní popíjíme bevandu a dívám se na moře...Sretan put i ugodnju voźnju źeli vám hajduk😁



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hajduk (02. 09. 2019 13:16).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 09. 2019 10:40
Ahoj všem, tak už jsme také zpět.
Cesta tam začala ve středu 21.8 ráno v cca 1:30, z Brna přes Vídeň, Graz a pak po dálnici ve Slovinsku až do Koperu, následně přejezd do HR a konec cesty v Poreči (Plava laguna). Cesta bez potíží, vzhledem k termínu i času, pouze ve Slovinsku jsem zjistil, že pro většinu Slovinců v podstatě neexistuje pravý pruh na dálnici, jedou tvrdohlavě vlevo svých 110-120, napravo nikdo, ale vlevo kolona.... thumbs down
To jsem odbočil - do apartmánu jsme dorazili před půl desátou, takže cesta necelých 8 hodin s několika pauzami (SLO známka, čůrání, kafe a tak)
Cesta zpět 28.8 (zase středa), tentokráte odjezd v 21:30, cesta zpět po stejné trase, pouze v noci, takže absolutně bez komplikací a bez SLO levoproudařů. :-) Příjezd do Brna kolem 5 hodiny.
Na hranicích HR/SLO jen naskenování pasů, byli jsme tam sami, takže zdržení asi minuta (4 pasy).
Dále už žádné zdržení, pouze kvůli únavě jsme udělali o jednu delší pauzu navíc.

Tankoval jsem přesně v půli cesty (tam i zpět) na sjezdu u Spielfeldu, pumpa AVANTI, je to samoobsluha, takže automat na kartu, jednoduchá obsluha, prémiová nafta za 1.212€.
Celkem jsme na dovči ujeli cca 1500 km, spotřeba 7.0, Ford Kuga, 2.0 4X4.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 09. 2019 23:25
Dnes cesta zpět z Gradacu. Odjezd v 5:50, Ostrava 19:30. Cestou 2 x hodinová přestávka a 3 kratší. Při pondělku jsem očekával slabší provoz a to se ukázalo jako pravdivé. V Chorvatsku cestou od moře téměř prázdno, mírné zhoustnutí dopravy kolem Maslenice. Na Demerje platba ENC, byl jsem tam sám a celkově tam bylo do 20 aut v čase kolem 10:20. Na starém Goričanu kontrola OP, sice jen letmá, ale u obou příslušníků, před námi jedno auto. M70 svižná jízda, menší vláček vzal na sebe nějaký kamion a jeli jsme trvale 90-100, práce v čilém ruchu na druhé polovině M70. Pak přes Lenti a Szombathely, cestou jedna hlídka, ale bez radaru, běžná kontrola někoho, kdo jel před námi. Pak celá nová M86, měli jsme čas, tak jsem to natáhnul až ke Györu a vynechal jsem Csornu. Od nájezdu na dálnici směr Rajka silný provoz kamiónů, místo to bylo jako menší vlákna osobní vozy jen v rychlém pruhu. Směr k Rajce pořád 60 a poctivě dodržována první členem vláčku. Bratislava mírný déšť a poté až do Ostravy naprosto v klidu v běžné dopravě. Cestou jsem bral naftu v Szombathely u Tesca na Shell, cca 32 Kč / litr. Cena nafty na v Chorvatsku na dálnici 9,84-10,00 za litr. Všem, kteří se teprve budou vracet přeji šťastnou a klidnou cestu!!! Oktávka 2, combi 1.9 nafta, rakev na střeše, spotřeba 6,2 na 100, jel jsem tachometrových 140, takže cca 132 km/hod.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 09. 2019 05:31
4.9. cesta z Biogradu na severní Moravu přes Maďarsko. Úsek od Zadaru po Sv.Rok kvůli silnému větru otevřen jen pro osobní vozy. Ostatní, t.j. autobusy, náklaďáky, auta s přívěsem a motocykly museli přes objížďku. A opravdu to s autem při stoupání k tunelu pořádně házelo. Mýtnice Demerje prázdná. Přechod starý Goričan uzavřen pro veškerou dopravu z důvodu opravu vozovky. Nový Goričan prázdný, odbavení bleskové. V Maďarsku silnice M70 po celé délce po novém tělese v obou směrech, 60km/hod. Dále Lenti, silnice 86 , M86, M85 naprosto v pohodě. M15 k hranicím SK opět po novém tělese v obou směrech po novém tělese. Bratislavou nízký průlet povolenou rychlostí bez zastávky za 8 minut, dálnice D1 na Trenčín průjezdná plnou rychlostí bez zastávky. Dokonce nikdo nepodjížděl zprava. Bytča-Bílá-Ostravice v závěsu za kamiony, zpestřením byli dárci orgánů na motorkách. Semafory na Starých Hamrech a Ostravici daly zdržení cca 5min. Celkově cesta v naprosté pohodě.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 09. 2019 09:17
Ahoj vsem
Tak uz to mam taky za sebou
Ze zdravotnich duvodu odjezd ctvrtek rano 6 hodin mimi e
Cesta podel.more louceni...az do splitu
Zadny provoz dalnice prazdna cesta na pohodu.
Dodrzovani omezeni slunicko a lucko prazdne par aut
Vymena s manzelkou ujela 350 km.
Tankovani pred krapinoi
9,90 nafta sjezd durmanec podle me lepsi cesta.
Macejl prazdny na dalnici kontrola znamek
Pri vyhezdu z rakozska 10 minut zdrzeni kontrola.
Prujezd rakouskem pohoda dobre casy viden bez problemu
Po 9 hodinach na hranicich no a znojmo az jihlava to je kapitola sama pro sebe.
3x semafor tech 170 km domu 3 perne hodiny
Tak za rok zase



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mucik (06. 09. 2019 14:29).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 09. 2019 12:42
Prosím, jak vypadá trasa Praha - Mikulov? Brno už opravené? Díky za info.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 09. 2019 12:51
D1 přes Brno, omezení asi do 27.9.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 09. 2019 13:17
Takže tudy raději asi ne, že? Díky. smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 09. 2019 13:48
Záleží jaký den v týdnu nebo čas během dne tam pojedeš.Myslím, že je tam cesta v režimu 2+2. Takže pokud se tam nestane nehoda tak by to mělo jet. Po D1 nejezdím moc často, ale když musím tak jedině velmi brzy ráno tam a zpět někdy kolem poledne. Ale na D1 a nebo na cesty do HR ze západu ČR jsou tady určitě větší znalci. My to máme jednoduší, k hranicím v Mikulově nebo v Lanžhotě to máme tak 1,5 h.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 09. 2019 14:17
Já tudy jezdím denně, cesta do Brna od Prahy stojí pravidelně od 8:00 ráno tak do 10:00, pak zase odpoledne po 13 hodině až tak do 17 hodin. Opravdu denně, je to sice 2+2, ale směrem do Brna je levý pruh užší a pravidelně je to zablokované, i když tam není žádná nehoda.
Opačný směr (když není nehoda) je většinou v pohodě, pruhy jsou samostatně. Maximálně chytíš někoho, kdo prostě není schopen jet 80, ale max. 60, protože svodidla? Nevím.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 09. 2019 12:14
Drobné upřesnění: I v prostoru křižovatky Blatné u Sence platí omezení na 110 km/h. Toto omezení v celém úseku Bratislava - Trnava platí v čase 5-19 hodin, až na několik míst, kde platí celých 24 hodin.

V místech, kde je v pravém pruhu 80 km/h, je v levém i prostředním 110 km/h. Jezdím tudy dost často, tak si to pamatuji.

[goo.gl]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 09. 2019 14:21
Tak 6.9. v 7 ráno odjezd z Prahy přes Znojmo, Vídeň, Graz a slovinskou dálnici do Rogoznice. Příjezd na místo před desátou hodinou večer. Jezdíme se psem, takže častěji stavíme. Za Vídní začlo pršet, teploty pod dvacítkou, místy okolo 15. stupňů. Za Svetim rokem jiný svět 😉. Všechny krizové body cesty překonány bez větších problémů. Ale to, co jsme viděli na hraničních přechodech Šentijl a Macelj směrem k naší domovině, v nás probudilo touhu opět objíždět tyto body. Na obou přechodech byly v protisměru dost dlouhé kolony. Za týden dám vědět, jak vypadala zpáteční cesta.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 09. 2019 15:56
Zdar,tak já si dám Rogoznici dnes...odjíždíme večer tak předpokládám že dorazíme dopoledne do lozice kousek od pláže.Třeba se tam potkáme...černý Rapid Monte Carlo.Doufám že bude lím než tady..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 09. 2019 17:45
Tak jsme taky doma. Cesta tam, 21.8. Hrádek nad Nisou, MB, Kolín , HB, Hatě, Víden' tam na A3 na Sombately, MOL Redic tankování, dál Mursko Srediště, 3 auta, na A4 u Varaždinu , exit Karlovac v Tušilovič , San Marco, přespání, ráno 22.8 na sedmou snídaně pak po D1 Sinj dotankování do plné. Na A1 Dugopolje sjezd Šestanovac, po průjezdu úvozem přívítání s Mořem pak pokračování do Tučepi.
Cesta z5 Tučepi 1.9. neděle v 7:40 , průjezd tunelem nad Brelou Chorvatská dálnice až exit Čakovec, zas Mursko Srediště , sami tankování zase MOL Redic zase po 86 ce na Sombately, Víden', Hatě , mezi Znojmem a Jihlavou na Ranči večeře a ve 23:00 v Hrádku. Druhý rok stejná trasa a super, projeli jsme jako nůž změklým máslem. 2 auta které řídili důchodci. smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 09. 2019 19:11
Dnešní cesta z Crikvenice přes Maďarsko v pohodě. Jen od Oštrovice po Bosiljevo byla silná mlha a mžilo. Pak už pohoda. Lučko zdržení cca 2 min, dálniční Goričan skenovali, Zdržení 15 min. Největší šok byl pro mne počet aut, které v té husté mlze neměly zaplá žádná světla. A ještě to byla vždy černá barva. Šok na pár metrech. Všichni bez vyjimky Chorvati. Debilové. Byly vidět slabě mlhovky natož tito idioti.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 09. 2019 20:06
Dnes jsme dorazili do Rogoznice.Cesta docela v pohodě,vše po dálnici akorát Rakousko kousek před Vídní staženo z dálnice na parkoviště,policajti skenovalí pasy a pak vadil jen pořádnej déšť..Příjezd do Rogoznice před 9hod.Sluníčko pak vypadalo na bouřku ale zažehnáno a pěkné počasí..Ještě jen.....kdyby nebili na silnici Poláci tak by to bylo úplně dokonalé...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2019 22:31
My jsme se dnes vrátili ze Žuljany: odjezd včera ve čtvrt na devět ráno přes Neum a Čeveljušu na dálnici, delší pauza na odmorišti Mosor, sjezd Bisko na starou silnici, volnou jízdou (provoz celkem slabý, kolem Trilje slabý déšť, jinak polojasno až jasno. Ve Slunji jsme byli v 15:20 a přenocovali tam. Ráno jsme pokračovali ve čtvrt na osm směr Karlovac (natankovali jsme v Lapovcu , Demerje, delší pauza na odmorišti Plitvice, dál Đurmanec, Cvetlin, tam skenování občanek. Ve Slovinsku jsme tentokrát dali pauzu až na parkovišti obchoďáku v G.Radgoně těsně u mostu přes Muru. V Rakousku obvyklá naše trasa Bad Radkersburg - Feldbach - Ilz - A2 až na km 24, sjezd Bad Vöslau -B212 - Baden - B210 - Heiligenkreuz - A21 - A1 - St. Pölten - S33 - Krems - B37 a dál přes Gföhl a Waidhofen na Slavonice. Odtud pak přes Jihlavu a Kolín do Jičína, dorazili jsme v půl osmé večer.

Kupodivu se jelo dost dobře, nechytili jsme žádnou kolonu, ba na těch nedálnicích v Rakousku jsme byli zase většinu cesty sami. Ani u nás toho v našem směru moc nejelo.
Jen v Baden se mi opět podařilo trochu zakufrovat, jako minule, dnes už vím, proč: před tabulí s předzvěstí křižovatky B212 a B210 se plácá nějaký poutač, takže jsem se opět zařadil do přímého pruhu a, když jsem stál na semaforech a objevil jen šipku vlevo na Helenental (to je to údolí, kterým vede B210), už jsem nemohl přejet na odbočení vlevo.
Samozřejmě, kdybych sjel z dálnice na km 22, nestalo by se mi to, ta silnice vede přímo, ale ten sjezd je dole poněkud nepřehledný, tak radši jezdím přes Sooß.
Tak, kdo tudy jezdíte bez navigace, dejte si na to bacha.


Celkem jsme najeli za dovolenou 2 632 km, časy a průměry už dnes počítat nebudu.
Spotřeba cestou zpět podle tankování v Lapovci 5,3 litru na sto, po natankování v Kolíně vychází 5,23 litru na sto.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 09. 2019 11:03
ahoj hille
Cesta zajimava.
A co casy...za jak dlouho jsi napr. Na cvetlin
Samozřejmě pri pohodove jizde.
Ja jezdím z kolina.
Takze kolin hranice cca 3 hodiny.
Je to hrozna cesta.
A spiefiield taky 3 hodinky.
Takze tak.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 09. 2019 11:36
Je mi jasné, že má mít příspěvek hlavně hodnotu informační. Ale prznit vlastní jména takhle soustavně. Fuj.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 09. 2019 17:48
Omlouvam se ake jsem.na jedno oko skoro slepy
Spatne se mi pise....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 09. 2019 17:50
Jo a dik zahajskej za vycerpavajici informace k smart karte.
Mam ji ...)))
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 09. 2019 21:25
Mucik: s odpovědí jdeme do vlákna "Jak dlouho vám trvá cesta", ať neprudíme tady. Myslím si, že tam to bude slušet víc.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 09. 2019 09:07
Tak to máme ve zdraví za sebou i my.odjezd ve čt.12.9.2019 brzy ráno z ID na Hvaru,5:30 trajektem ze Stari gradu v 7:30 Split,v 8:00 Dugopolje,jasno asi 24 st. dálnice po Zadar prázdná,ve stoupáku k tunelu Sv. rok-v 9:10, nárazový vítr,rychlost omezena na 80,Mala Kapela/10:00/,poté až na Demerje/11:00/,na mýtnici nikdo,na Lučko taky pusto,tankování u Crodux na Začretje 11.20-11.40,Macelj+ Gruškovje 12:00--12:20,málo aut v obou směrech,jenom jedna budka,odmávnutí a oběd v Ptuji 12:30-13:50,bacha na Spielefeld,rakušáci filcujou všechny dodávky,směrem do Rakouska!!!!!!!,kolona asi 2km,objezd dle Waze po staré silnici 437,na staré celnici policajt s vojákem se samopalem,žádné auto,mávnutí a napojení na 226km A9,pak už klasicky Vídeň,po 16 h.,kolony v protisměru,A21+A1,St. Poelten,Krems,Zwettl,Vitis.Schems,Halámky,velmi slabý prevoz,večeře v Třeboni,pod Kopcem 19-19:40 a doma v Hostouni 21:30,zvolen perfektní den,minimum zdržení,mou doporučit.Sretan put i ugodnu vožnjuthumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 09. 2019 11:01
Mas pravdu ctvrtek super den...
Cesta jako ty bez problemu.
U male kapely 9 stupnu...)))
Rakouské hranice bez kolon presto zdrzeni 20 minut...
Tu starou celnici vyhledam....
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 09. 2019 11:45
trošičku jsem se upsal:takže, směrem ze Slovinska je to sjezd č.1 na dálnici A1,poslední před přechodem Šentilj,po sjezdu hned doleva na silnici 437,/B67 /to je bývalá stará hlavní silnice a nájezd hned za hranicí v Rakousku na kruháči Spielefeld na A9 /228km/.Vůbec nikdo tam nejel,fakt NIKDO,ikdyž na dálnici byla kolona na více než 30minut !!!!!!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 09. 2019 11:53
Ja kdyz jel tam patek 12 hodin tak kolona minimalne 2 km...
Proto pisi ze se asi vratim pokorne na objizdku ...
Ptuj..mureck...
Uz jsem tak jel predloni i když jsem mel znamku...
Ihned si to vyhledam...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.