Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2019 09:24
A jak se ti jelo po M15? Jel jsi předepsanou šedesátkou?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2019 11:56
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tomu koko*ovi s ostravskou značkou, co mi jel na nárazníku 15km s
> neseštelovanýma světlama: doufám, že sis pak mé dálkové xenony užil...!

Dobrá zpráva! Dva z řidičů, které nechceme cestou na dovolenou potkat, jsou už doma. Můžeme v klidu vyrazit smiling smiley .
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2019 12:48
dvoukvitek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jako Ostravák bych rád připomněl, že po zavedení
> krajských registračních značek "se kdejaký
> karvinský trouba schová za nicneříkající T". Takže
> pokud neměl SPZ z okresním označením OV nebo OS,
> nemůžeš vědět, jestli byl z Ostravák. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

To já nikde netvrdím: "Tomu koko*ovi s ostravskou značkou..."

MDR Myslím, že směrem "TAM" ne, jelo se rychleji, neb to táhl nějaký kamion (autobus?) už nevím, a cestou zpět se jelo 60 až 70, podle toho jak moc se na rakousky Sharan tlačila cisterna za ním.

Pedro66 Gratuluji, měl bys vyrazit hned. Myslím, že na Oct.3 s halogenama je štělovací kolečko na světlomety a pokud není, tak není třeba jezdit v noci na nárazníku, když nemám koule a koně k předjetí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (12. 08. 2019 12:49).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2019 10:59
Já zatím jen cesta sem , v pondělí ráno z Vysočiny , moje oblíbená trasa, Znojmo, Graz, Novo Mesto, Metlika, Brist ... na hranicích chvíli čekačka, pár aut, ale něco tam asi řešili, jinak v pohodě . ENC jen profrčeno , při platbě na Šestanovaci se mě nalepil na zadek nějakej chuj (jsem h zaregistroval, teprve až se mi zvedla závora) , ale buď měl podobně nabito, nebo to bylo OK, uvidím doma. Jen mi přišlo, že na dálnici se lidi víc vrací do pravého pruhu, než v minulosti ... akorát jedna stará baba , před ní volno , vpravo volno , blikám, troubím .. a nic, až se nasral borec za mnou a podjel nás oba ... udělal před ní myšku, tak si to asi uvědomila ... chtěl jsem ji podjet taky, ale najednou zajela doprava .. samozřejmě bez blinkru ... těch aut bez blinkru teda jezdí hafo .. a nejen BMW cool smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2019 11:05
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> samozřejmě bez blinkru ... těch aut bez blinkru
> teda jezdí hafo .. a nejen BMW cool smiley


Já jsem letos nabyl dojmu, že do Chorvatska se importují auta bez této výbavy, nebo je za tučný příplatek, nevím. Já nejsem zdaleka svatý řidič, ale blinkry vždy dávám a dost mě stolicují neblikači, drtivou většinou místní šoféři - zcela jedno v jakém autě.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2019 19:22
Ahoj tak jsem se již zase vratil do Drašnice. Cesta Kladno 17hod úterý Linz Slo dálnice celá cesta hustý déšť blesky vítr od Marune rychlost auta 40km jak to foukalo rano sjezd Dugopolje a po magistrale kochacka .Drašnice ubytování na blid za 70 eur již od 13 hod azuro a hic Letos už opravdu naposled Hr.smiling smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2019 08:31
Kurňa Martine, tys musel vyhrát ve sportce grinning smiley , nebude náhodou v sobotu rybářský večer v Drašnici ?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2019 10:53
Jo vyhrál již po třetí 120kč 105kč a 130kč jsem ve vatě grinning smiley zrovna včera 105kč . Nic jsem nezdědil ani tady nekoupil .Ležim pořád pod autama ,že mě rodina vidí akorát u večeře tak si to užívám .Asi blázen jsem a mám nemoc ,,chorvatku ,, yawning smiley Prázdniny a tak mě nebaví ležet doma a čumět na bednu . Někdo chlastá každý den 5-6 piv každý večer doma ,nebo chodí pravidelně do hospody ,někdo se válí u TV a nadává na svět já utrácim za Chorvatsko. Ale letos to je úlet Jarní prázdniny ,velikonoce ,červenec ,srpen ,koupě auta , trochu jsem na ůčtě udělal díru sad smiley Brácha škudlí peníze a když vidím co bere proti mě a nikam nejezdí jen maká svátek nesvátek a do hrobu si to nevezme -prej pro děti to škudlí. Já šetřím dětem též ,ale raději si je užiju teď zaživa a budou mít zážitky a vzpomínat na mě až tu nebudu ,než tady máte milion a sedět doma na prdeli stejně ten milion je v dnešní době hovno yawning smiley
trochu jsem se dostal od tématu .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2019 12:04
přečetl jsem si pouze poslední příspěvek tohoto tématu,a to je tedy síla,co se to tu stalo???????eye popping smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2019 20:04
Tak přátelé, já ještě ani neodjel a asi ani neodjedu, protože 14dní před odjezdem mě paní řidička (60let) nedala přednost a zrušila mě auto. Tak teď řeším co bude dál a jestli vůbec někam pojedu .angry smiley A tak jsem se těšil
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2019 20:40
Půjčovna? Kolega takto řešil auto před zimní dovolenou v Alpách, kdy mu to jeho nabořila jeho dcera dva dny před odjezdem. Měl půjčenou Octavii kombi II, a dal za ní tuším pětku za týden+ vratnou zálohu..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2019 20:50
Co Ti poviem presne pred rokom den pred odjazdom na dovcu mi odisla hlava na Octavii. A namiesto dovci bol servis.Pisal som o tom tu na fore. Zajtra poobede odchadzame smer Ciovo. Tak drzte palce. Vdaka a prajem komplet foru len to naj.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2019 22:25
meldalo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak přátelé, já ještě ani neodjel a asi ani
> neodjedu, protože 14dní před odjezdem mě paní
> řidička (60let) nedala přednost a zrušila mě auto.
> Tak teď řeším co bude dál a jestli vůbec někam
> pojedu .angry smiley A tak jsem se těšil


Jedno z řešení je donutit pojišťovnu viníka nehody, aby poskytla poškozenému náhradní vozidlo (například po dobu opravy vozu). Já v současné době jezdím náhradním autem, které pojišťovna viníka nehody servisu po dobu opravy mého auta proplatí. Ale musíš na ně být tvrdý, sami ti nic nedají.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2019 22:33
Náhradní vozidlo mi dali, ale o odjezdu do zahraničí zatím nechtějí debatovat. Samozřejmě v pondělí tam zajdu znova a budu tvrdej. Děkuji vám všem za pozitivní reakce.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2019 22:45
Já ve smlouvě o poskytnutí náhradního vozidla nemám nic, co by mne omezovalo v možnosti výjezdu do zahraničí.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2019 22:51
Obávám se, že pro výjezd do zahraničí je určitě nutné povolení pojišťovny stejně, jako když máš auto půjčené od někoho (nejsi majitelem).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2019 22:56
Určitě není nutné povolení pojišťovny, není totiž majitelem vozidla.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2019 23:29
Mal som niečo podobné. Akurát sme necestovali ale auto sme potrebovali. Poisťovňa vinníka bola od začiatku neprístupná. Následne sľúbili že náhradné vozidlo preplatia. Auto som dostal a bez akéhokoľvek oznámenia poisťovne som vycestoval do zahraničia. Oznámil som to iba požičovne automobilov odkiaľ som mal vozidlo. Tam nebol problém. Problém vznikol keď som poslal faktúru za zápožičku. Poisťovňa sa rozhodla preplatiť asi iba polovicu. Ostatok nazvala už si presne nepamätám tie náklady. Bolo to akože pohonné hmoty to je jasné ale akože platničky gumy ať olej atď ktoré samozrejme na svojom aute platíte tiež. Akurát mi to vyšlo že za tieto náklady a počet kilometrov strhli sumu ako za pevné náklady za Ferrari. Nakoniec som ich vyzval mailom o preplatenie žiaľ neúspešne. Následne mi pracovníčka mojej poisťovne poradila aby som žiadal niečo akože odškodné za to že síce moje vozidlo opravu preplatia komplet ale že stratilo hodnotu pretože je striekané. Síce to nie je možné vidieť ale ak by niekto prišiel s prístrojom zistí že bolo lakované a preto je tam strata hodnoty. Následne mi poisťovňa oznámila že mi preplatia náhradné auto komplet ale stratu hodnoty nie. Takže som dosiahol to čo som chcel. Inak poisťovňa vinníka bola AXA.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2019 02:07
Tak to mě čeká pěknej boj. Pojišťovna se zatím nevyjádřila, ale servis s tím má nějaký problém. Tak uvidím co se mi povede usmlouvat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2019 14:03
Vraťme se k té cestě, jaká byla?
Nicméně nahoře trošku něco k těm blinkrům... V rakousku všichni blikají "levá", všichni počítají, že je ten vzdau "pustí" (což u nás nikdo nedělá), tudíž "objedou překážku" pomalu jedoucí v pravém a poté roky sleduji, světe div se bliká doprava jen 30 procent z nich.
Můžou si dovolit neblikat, pokud se na dvouproudé (nikoli třiproudy Vídeň třeba) nepodjíždějí. To je svaté.
Souběžná jízda je něco jiného. Ale to se zase v chorvatsku nenosí.
Tudíž, uplně bych si nebyl jistý jestli je "bezpečnější" blikat, nebo neblikat a nebo s tím podjížděním. Já bych to v životě (s děckem v autě) neudělal. Dobrzdit pravej pruh na stejnou úroveň do souběžné jízdy všech to jo. Ale to podjíždění je fakt o držku....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2019 16:09
My už jsme taky zpátky doma. Cesta z Brely odjezd 15.8(čtvrtek) v 16h. Dotankování v Zadvarje(Nafta premium 9,59kn normál 9,49kn). Na Demerje cca v 20h všude prázdno. Průjezd přes ENC bránu. Pak sjezd v Durmanci na Cvetlin. My jediné auto asi po dlouhé době, protože celník byl nějaký ospalý. Pak Ptuj, Lenart Mureck Tankování před nájezdem na Temmel na automat(Nafta normál 1,132, premium 1,2 Eur). V Rakousku na dálnici chvílemi průtrž mračen, ale jet se dalo 100-110. Průjezd dvěma placenými tunely(9 a 5,5Eur) přes aktivovaný flex mýto, takže také bez zdržení.Jen automatické otevření závory a úsměv na obsluhu.Pak směr Německo a přes Folmavu do Čech.Domů jsme dorazili cca v 3:30. Cesta celkem 1070 km.
Letos musím říct, že asi nejlepší cesta tam i zpátky. Nikde žádná objížďka, žádné výrazné zdržení. Jen cestou tam asi 15min v Chorvatsku na dálnici byla nehoda 3 aut.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2019 17:56
Termín: 08.08.2019-15.08.2019
Miesto: Petrčane, Hotel Pinija, izba číslo 308C
Počasie: musím napísať to isté čo minulý rok luxusné, voda krásne teplá a priezračná
Autíčko: Kia cee´d sw - 4x v HR tak ako náš junior smiling smiley, spotreba 7,1, benzín, automat
Ubehnuté: 1474 km - z toho výlet do Zadaru dokopy 52 km
Maďarská známka kúpená cez net - 10 dňová z účtu stiahnuté 11,01 EUR

Odchod: 08.08.2019 - štvrtok, Leopoldov 4:00 - 2 autá, šofér ja smiling smiley
Prechod BA-RAJKA 4:45, nájazd na M15, žial bola som prvé auto a nemala som "gule" isť viac ako v rozmedzí od 64-68 - takže spomínanú 60tku som sa snažila dodržať lehce nad limit. Ide sa celý čas na novom profile. Teším sa už na budúci rok - verím, že to bude dokončené. O 5:00 som schádzala z M1 na Janosomorju - tu som videla aj prvé a posledné zviera počas cesty Madarskom - srnku. M1 bola veľmi v pohode, maličko aut a vlastne dá sa povedať, že komplet celé Maďarsko bolo bez aút smiling smiley či už smerom k moru, alebo od "mora". 5:30 najazd na obchvat Csorny, 6:15 10 min.pauza v Szombathely - 2he auto potrebovalo WC, tak na hned tej prvej pumpe 0,5 EUR. 6:45 Kormed, odbočka na Lenti, 7:40 nájazd na M70, - 60tka opäť prvá sad smiley tak tiež len velmi lahko nad limit.
príchod na St. Goričan 7:55 (tu dlhšia pauza cca 35 min) - na colnici zdržanie 5 aut - 3 minuty, iba vzdy zobrali pasy a podavali hned naspäť, nič neskenovali, odchod 8:30, zastavenie na mýtnici Goričan, kúpa ENC, celé to trvalo asi 20 min. kým to vypísal, kým zaplatila ... viem, že to nie je predajné miesto, ale len som to vyskúšala a podarilo sa. Mýtna jednotka fungovala hned tak hned na pás ENC, SV.Helena 9:25, prechod Lučkom 9:50, absolutne bez zdržania... pár aut, ktoré sa roztrusili do jednolivých brán.
Dobra 10:50, tankovanie cena 10,60 HRK platba kartou kurz: 7,389
príchod Petrčane: 13:00
Najviac hustá doprava bola jednoznačne na A3 a miestami od Lučka po Bosilejovo, ale žiadne zdržanie, všetko šlapalo. Tak isto pre mňa kvalita ciest najhoršia práve na úseku A3 hlavne cesta domov.

Cesta trvala 9 hodín, z toho prestávky cca 1,5 hodiny.
1x10 min cik pauza auta číslo 2
1x35 min St. Goričan
1x20 min - mýtnica Goričan - kúpa ENC
1x20 min - tankovanie Dobra naša Kia
1x10 min - tankovanie Jajče auto číslo 2 /služobné auto - chcelo Crodux smiling smiley smiling smiley smiling smiley /

Pobyt super, počasie a voda úžasná. Som totálny odporca hotelov, pretože tú atomosferu s domácimi, večerné terasy s priatelmi pri hrách, dobrom jedle a vínku žiadny hotel nenahradí... Ale musím povedať a byť objektívna, že tento hotel bol skvelý. A skutočne okrem tých neskorších večerov nám tam bolo fantasticky. Animácie pre nášho juniora, jedlo uchvatné, servis skvelý. Dedinka malá.. Večný problém s palacinkami - toto je 1x z tých 13 rokov mojich návštev HR, čo som nemala PALACINKU, raz ešte nerobili a raz už nerobili .. chýbal mi tam aj nejaký fast foodik. Opäť minimálne kvôli tomu hotelu a prostrediu, kde sa nachádzal - borovicový lesík, by som nemala problém vrátiť sa ... obsadenosť hotela - predovšetkýchm DE šPZtky a veľmi veľa domácich hlavne ZG, veľa SK, menej Slovincom, máličko CZ a čo som zahliadla tak iba jedno PL auto.

Počas pobytu výlet do Zadaru, jazda vláčik dospelý 40HRK, dieťa 20 HRK .. stále to zato. Morského varhany bolo fantasticky počuť, západ slnka sme nezažili, keďže sme boli na obed - krásne mesto, za mňa však výlet niekedy v septembri kedy nie je tak pekelne horúco.

Odchod: 15.8.2019 štvrtok 14:00, šofer manžel
uvolnenie izby do 10tej, následne ešte pobyt pri mori do 12tej, posledná pizza káva, o 13tej smer Zadar - Plodine, tam urobení nákup a o 14:00 odchod domov

nájazd na dialnicu o 14:15 iba jedno auto, oni zvolili skorší odchod o 4tej ráno (po rozhovore mali uplne prázdne cesty a cesta im trvala 8 hodín - tak ako aj nám). Opäť sme mali šťastie, prázdne cesty.. zhustenie od Bosilejova po lučko, A3 /kvalita ciest horšia/, po zjazd až na A4. Ale nič extremne, šlapalo to.

Dobra - 16:00, tankovanie 10,26 HRK/liter, tu 20 min pauza aj na jedlo
Demerje - 17:00 ENC
Goričan - 18:15 odchod z HR

pauzičky
1x20 min Dobra
1x10 min Goričan

Opäť zvolená M70, manžel tiež išiel tak ako ja /myslím rýchlosť/, boli sme prvé auto. 18:30 zjazd z M70, 19:40 Szombathely, 20:20 zjazd z M86 na Bosorkany, opätovne napojenie 20:45 na M1, hranica Rajka 21:00, po M15 sme neboli prvé auto - išli kamiony a hned to šlapalo, celý čas sa nešlo pod 80tku smiling smiley
Príchod domov o 22:00 už som mala pripravené kopky na pranie smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Umag 2002, Tučepi 2005,2006,2007,2009,2010, Baška Voda 2012, Vodice-Srima 2013, 2016, Primošten 2014, 2021, Pakoštane 2017, Živogošće Blato 2018, Petrčane 2019, Biograd na Moru 2022, Zagreb 05,12/2022, poznavačka Istria /Buzet, Hum, Pazin, Rovinj, Motovun, Grožnjan/ 2023,
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2019 19:14
1.8.2019, 5.30 Žilina, 7.20 Rajka, 12.10 Lučko, 16.30 Brela

Malé zdržanie v Rajke cca. 5 min v rade na matricu. Rovno po zjazde pri Györi si hovorím nebudem sa hádať s hungarfízlos, pôjdem predpisovo, ale asi po 5 km ma obehlo auto na maďarských značkách, za chvíľu druhé, tretie, vravím si ajaj tuná chlapci vedia niečo čo neviem ja a poďho za tým posledným, noha z plynu až v Sombathely. Inak tak ako je zapchatá ale že vždy M1 tak je vždy prázdna M85 a M86. Zo Sombathely cesta v pohode, síce aj pár áut, ale nič strašné žiadna žatva, Mursko bez zdržania 3 autá predo mnou, žiadny problém až do Zahrebu, na Lučku 20 min kolóna pri zjazde z diaľnice, keď som bol za Lučkom vravím si aká pohoda a to mi vydržalo až za Karlovac, pri Bosiljeve zápcha ako svyna a to vo štvrtok na obed!? Najväčší problém, že ľudia nevedia jazdiť v kolóne, časté nezmyselné predchádzanie sprava a prudké zaradzovanie sa do ľavého pruhu čo ešte viac spomaľuje ľavý jazdný pruh. Cestou rôzne podivné obmedzenia rýchlosti, na ktoré všetci domáci a 9 z 10 turistov kašlú. Zjazd na tunel Sv.Ilija, výnimka z pravidla zjazdu v Sestanovaci smerom k moru, som oľutoval, už nikdy, tie výhľady nad zátokou Vruja sa mi neomrzia.

Návrat 12.8.2019, 7.30 výjazd Brela, celá cesta bez akýchkoľvek problémov či obmedzení, napriek pondelku v protismere od Karlovacu k Bosiljevu kolóna na 50 km presne taká ako keď som šiel do Chorvátska, na Murskom bez zdržania žiadne auto predo mnou chorvat odmával slovinec za 20 sekúnd oskenoval pasy.

Všetkým ktorí ešte len idú Sretan put
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2019 20:29
coudy .. proč bych měl pouštět někoho z pravého, do rychlého levého ??? Když zaspal, ať si počká ... zažil jsem vloni snad 100 x , že se do levého cpali všichni na poslední chvíli , já musel ze 140 zpomalit na 80 .. a za mnou kilometr díra - to nemůžou pár vteřin počkat, než přejede ten rychlejší vláček vlevo ???

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2019 21:40
V sobotu odjezd z Vlašiči na Pagu v 10:30. Příjezd do Zubří ve 22:30. Přes HU a SK. Celkem 900km.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2019 22:52
Pondelok 12.8. asi o 2:00h odchod. Super cesta v noci. Pekné počasie bez jedinej kvapky dažďa. V Rakúsku pred Grazom nadránom sa to začalo zhusťovať a tak som dostal strach ako to bude vypadať na Gruškovje - Macelj. Našťastie sa to v Slovinsku rozpustilo. Skontroloval som prechod pred exitom na Lancovu Vas a rozhodol som sa neobchádzať. Na hraniciach som bol po 6h rannej. Jedno auto pred zdržanie cca 15s. To isté na Chorvátskej strane. Cestarina Zaprešic zdržanie cez 50s nakoľko som nejako v strachu aby nebolo plné Lučko slabo strčil lístok z cestariny a následne okamžite vybehla osoba ale už to išlo karta a šup preč. V Chorvátsku pred Zagrebom trochu hustejšie ale išlo sa dobre. Lučko po 7h dve autá pred zdržanie asi 40s. Od Lučka hmla trošku a hustejšie ale všetko v pohode. Keď vyšlo slniečko tak už som musel osádke zastavovať kávička toaleta že natiahnuť sa a tak :-) Príchod Vodice pred 11h. Cesta v noci opäť super bez obchádzania nemalo by to význam. Cesta naspať utorok 20.8. po ôsmej hodine. Od začiatku hustejšie nemám rád tú jazdu cez deň samé zastávky kávička a tak. Išlo to v pohode Demerje asi minútku. Pred exitom Durmanec som chcel zliezť ale manželka rozhodla že to bude v pohode. Trakoščan v pohode asi dve minútky. Niečo po 12h na Macelji už hustejšie nechali sme tam asi spolu na oboch colniciach asi 20minút ale to nebolo na obchádzku. V Slovinsku už pohoda, Rakúsko hustejšie ale stále na maxime. V Bratislave som sa hýbal 20kou chvíľočku. Domov príchod asi pred 19h. Cesta tam bez prestávok asi 8:20 cez 900km, spotreba 6,9l a cesta naspäť cez 9hodín bez prestávok a spotreba asi 7,2l. Všetko OK spokojnosť pokiaľ do pol roka nepríde pozdrav. Budúci rok asi bez Jadranu vraj niečo letecky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 08. 2019 11:04
Taky hlásím návrat.
Odjezd 17.8 z Drveniku v 9:30. Na A1 cca od úrovně Zadaru kolona až k tunelu Sveti Rok. Žádná nehoda, pokažené auto či jiný problém. Popojíždění cca 1,5 hod. Sice mne Waze už na Skradinu tahal ven z dálnice, ale asi ho neumím používat, protože nehlásil problém na trase a pochopitelně kolona nebyla ještě ani vidět na displeji. Prostě zničeho nic přepočítal trasu a ven z dálnice. No jak píšu asi ho neumím používat, ale coby řidič za jízdy nemůžu posouvat displej co se děje cca 70 km před autem. Zbytek cesty už v pohodě. Přespání va Varaždínu a v neděli přes Lendavu, Maďarsko a Slovensko domů do Ostravy.
Na hranicích Slo-Hu asi 20 aut a čekání 45 minut.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 08. 2019 12:01
Krystof napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Sice mne Waze už na Skradinu tahal ven z
> dálnice, ale asi ho neumím používat, protože
> nehlásil problém na trase a pochopitelně kolona
> nebyla ještě ani vidět na displeji. Prostě zničeho
> nic přepočítal trasu a ven z dálnice. No jak píšu
> asi ho neumím používat, ale coby řidič za jízdy
> nemůžu posouvat displej co se děje cca 70 km před
> autem.

Takhle Wae funguje, pak jsou tři možnosti:
1) slepě ho následovat a jet podle něj,
2) ignorovat ho a jet si podle svého,
3) zastavit na nejbližším odpočívadle a podívat se, co se děje, případně to nechat prověřit spolujezdce.

Já bych volil variantu 3).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 08. 2019 12:47
Tak letos již doma . Cesta Drašnice -Linz -Kladno Odjezd 20.8. v 5:00 z Makarské od Pekařství grinning smiley . Prvních 200-250 km jsem měl nějakou krizi docela jsem dost stavěl jak na natankování tak na protáhnutí a jídlo . Potom jak šlehnutím proutku vše ok . Cesta HR vše ok na Demerje problém ENC nepíplo a psalo uzmite karticu grinning smiley tak zkouším couvnout dopředu a nic .Tak jsem zmáčknul tlačítko na volání a řikám ENC nefunguje -Ozvalo se ok a závora šla nahoru .Koukal jsem se a nornálně to mám odečtěné nevím kde byl problém Krabka normálně maká a je nová -tak asi na té závoře smiling bouncing smiley. Cestu na Macejl jsem nejel po dálnici ,ale jel jsem okolo na Šentilj Cvetim Maribor a do Rakouska .Dálnice Rakousko ok jen v Linz docela nářez hustota provozu v pozdních odpoledních hodinách hustý ale jelo to od 0 až po 80km/h . Silnice na Č.Budějovice od Plané skákající parkoviště ty kulaťáky jsou pro zlost . Nákup v Kauflandu a alou směr Tábor Benešov .Poslouchal jsem Impuls a po informaci že D1 stojí směr Brno a hned potom že již stojí na 5km směr Praha před Prahou srazil tam někdo chodce ? tak obrat za Táborem směr Písek Lety a na Strakonickou . Nakonec když jsem byl u Milína tak hlasili ,že u Benešova bouračka a stojí to tam i zpět .Ještě že jsem se rozhodl podle radia a ne podle Waze . Strakonická hustý déšť až domu do Kladna . příjezd 20:10

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 08. 2019 13:13
Já mám s dvouletou ENC krabkou zkušenost, že na běžné ENC bráně je občas problém, někdy musím i couvnout, ale na FAST ENC funguje spolehlivě. Proto na Demerje jedu vždy přes FAST ENC.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 146
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.