Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2019 10:20
Podle ENC jsme měli průjezd Demerje v 13:06, asi se to pak kolem 14 hodiny víc nahromadilo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2019 12:32
Ahoj výjezd z Makarské v 4,30.Cesta bez problémů,sjezd Krapina,hranice Lupinjak,nájezd na SLO dálnici č. 8.
Zdržení a kolona nastala zde [www.novinky.cz] , kolona stála až na konec rakouské dálnice,otočka a na Břeclav.V Praze doma 19,30hod
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2019 15:46
Cesta tam. Odjezd včera v cca 15,30 z domova. V Praze díky zavřenému Lanovému mostu kolaps, tak jserm jel na Český Brod, Sázava, Benešov a dolů na Budějky, ty hladký průjezd se zastávkou v hamburgrárně. Dvořiště dotankování a furt dolů. Gleinalm tunel jen jedním tubusem s omezenou rychlostí. Zajímavé bylo, že v tunelu ukazoval teploměr 38 stupínků. Před Grazem bouřka, spousta vody na dálnici, jízda velmi pomalá. Na Gralle juk na kamery, Gruškovje čistý vzduch, koupena tedy SLO známka. Blbost, kolona na půl hodiny, cedule ukazovala kolonu 3km, ve skutečnosti tak 300 metrů, ale Slo celníci salám rychlost, spíše vůbec žádná rychlost, i když nás jen odmávnul. Takže vyhozené peníze. Nájezd na Dálnici v Durmanci. Lučko koupě ENC krabky pro Majku a frr dolů. Na odmorišti Modrič na hoďku šlofík, předešlé Dobra bylo úplně plné. Okolo svítání krize, několik krátkých zastávek, sjezd Šestanovac, chvilka rozjímání nad průsmykem a v klídku dojezd po osmé ráno do Drašnice. Trochu mě děsily ranní teploty před Sv.Rokem - 11 stupňů, u Dugopolje 15. Teď již pařák i když vodě do komfortu nějaký stupínek chybí. Pivo studené, u Damira za 20 lasiček.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2019 17:45
Cesta tam (Podgora - Caklje). Vyjezd v 1:01 rano. Plna nadrz, A znamky koupene. CR bez problemu, Rakousko Linz - Graz prazdne. Muzu potvrdit mokrou silnici, ale nam nespadla ani kapka. Prvni zastavka v 5:20 na Temmelu, 10 minut čekání nez v pul otevrou, potreboval jsem SLO znamku. Casove to klaplo parádně. Pak pres Spielfeld najezd zpet na dalnici. Na tom kruhaci u Avanti trochu zmatek, dal jsem si ho 2x a presto jsem z nej vyjel blbe. Navigace me posilala do jednoho vyjezdu, cedule SLOVENIJA do jinyho. Napoprve jsem dal na cedule a bylo to spatne. Musim se jeste podivat kam by me to poslalo. Pak az skoro na hranice dobry, zastavil jsem se 2.6 km pred hranici a hodinu poskakovani. Na HR dalnici najezd v Durmanci, dal pohodova jizda. Na Zapresici jsem byl 3 v rade, prede mnou 2 polaci a samozrejme najeli k brane NO CASH bez obsluhy s hotovosti, protoze byla prazdna. 10 minut vztekani a nadávek na celej polskej národ, nez prisla obsluha a zkasla je v hotovosti. Lucko projeto v rychlosti, holky podávaly listky, tak to bylo sup sup. HR dalnice od Lucka projeta celkem svizne az na spestreni nekterych jedincu (kupodivu madaru s rakusaky) kteri predvadeli silenosti. Vybrzdovani se, pokusy o predjeti v levym pruhu zleva u svodidel, to jsem v zivote nevidel. Na dalnici vsichni zasadne v levym pruhu. Ze tam jedou rychlici je logicky, proc tam ale zdrzuji ridici jedouci 120 mi unika. Ale jinak pohodova jizda. Sjezd v Zagvozdu a couracka v kolone do Podgory. 976 km, celkovy cas cesty 11:58 h.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (21. 07. 2019 17:46).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2019 18:33
Aha tak vy co máte malý auto např. Fabii apod. se nám na dálnici nepleťte!!! Rychlíci co dělaj prasárny jsou OK.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2019 18:50
V podstate tak nejak.... Kdyz totiž chces jet rychleji v pravym pruhu, za chvili dojedes nekoho pomalejsiho a musíš davat přednost vsem tem ignorantum, kteri na ostatni serou, a zaradit se opet za ne aby ses dostal dal. Zkoušel jsem to asi 100 km nez mi doslo, ze se sice snažím jet jak se ma, ale jsem jedinej a podjizdet ostatni je pro me celkem nebezpecny. A pokud myslis prasarnou vyssi rychlost, dneska byla prumerna rychlost vetsiny ridicu 140-150. Pro predjeti bylo treba jet 160. Ja taky nebyl nejrychlejší, ale cumim do zrcatek a kdyz vidim nekoho rychlejsiho, uhnu mu. O tom to cely je, o slusnosti, ne o vychovavani ostatnich



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (21. 07. 2019 18:56).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2019 19:08
Karel z hk
On to Valeri myslel spíš jinak.
Taky se mi to stalo. Těch 120 v levým bez kouknuti do zpětného a nebo ignorace je opravdu k naštvaní.
Také nepodjizdim.

Zleva vlevem pruhu je fakt prasarna.
Lepší sjet na parking a počkat a nebo jim ujet.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2019 19:18
Dal jsem si odstup, jednak mi posilal (rakousky BMW X6) bordel na auto a jednak jsem fakt cekal, ze se neco stane. Druhý auto byla madarska oktavka, podle me vinik. Nechtel mu uhnout a pak na nej jeste zezadu nesmyslne najizdel. To uz sem fakt nepochopil o co mu slo.
Jinak k tem rychlostem... Nejsem svatej, uz mi za rychlost vzali i RP, ale na silnici premyslim, jsem ohleduplnej a hlavne cumim do zrcatek a používám blinkry. To kdyby delali ti pomalejsi, ani neceknu. Dneska jsem treba na odmoristi Vrpolje sam od sebe navigoval starsi francouzský par pri parkovani. Zastavili tak, ze jim pulka auta couhala do silnice. Doufám ze timhle dobrym skutkem jsem vyrovnal 400km prekracovani rychlosti



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (21. 07. 2019 19:27).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2019 19:57
Valeri: Temmel nema ted v lete nonstop provoz?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2019 23:48
Jen v rychlosti, odjezd s antibiotiky v tašce a doporučením je začít brát, ale babské zaléčení (a kapky) zabralo a nebylo jich třeba. Každopádně z plánovaných 4 nocí ve Slovinsku jen jedna. Odjezd minulý týden středa ráno 7.30 , Kolín, Linz,po A9 a v Tribenu "zkratkou" (která je v první části fakt pěkná) furt na Klagenfurt, Unterloibl a Slovinsko mimo dálnici (že se budu kochat) až kousek za Pivku. Po bleskovém okouknutí hradu v Postojné jsme (i díky mému zmatku s navigací a drobnému zakufrování) dorazili do apartmánu kolem půl deváté. Byl jsem grogy...eye rolling smiley
Další den Skočjanské jeskyně (Pecka, z mého pohledu stojí za podívání) a se zastávkou v Rijece tradá na Rab. Příjezd večer. To už šlo, ale i díky zdravotnímu stavu jsem přemýšlel, že příště vlakem, nebo letadlem grinning smiley
Z5 odjezd dnes ráno v 7.30 a to už šlapalo jinak, odjezd po snídani, na trajekt nalodění hned, pak jako nůž máslem na Lokvu, Lučko na kartách nikdo (krabička maká i šestiletá), na hotovkách pár aut. A2 jedno auto při nájezdu, jedno na výjezdu. Macejl u HR 5 aut, pak cca 40 minut poskakování (včetně známky SLO). Jinak protisměr už v Chorvatsku hustý provoz. No a v Rakousku řízek a hurá na Linz (tunely na "rychlo", což je fajn, fronty tam jsou, malé, ale jsou). A až za Budějovice pohoda, pak trochu slejvák a asi 5 minut zácpa. a pak už výletním tempem přes Šternberk domů. Celkem 12 hodin. 860km. Spotřeba mezi 10-12,5 (v Rakousku mi šetří naftu smiling smiley všude 80 až 100 km/h). Cesta na pohodu. Už poněkolikáté zpátečka neděle na den a vždy o.k. Nebudu to měnit.....yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 00:36
karyon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Valeri: Temmel nema ted v lete nonstop provoz?


Nonstop jen o víkendu
[www.nfz-temmel.at]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 06:57
Cesta zpet z Peljesace v nedeli v 7 rano odjezd.. Vzal jsem to pres Ston a po dalnici az pred Zagreb a i kdyz byl hustsi provoz odsypalo to. Pak jsem si precetl na ceduli,ze 3 km Lucko a zahnul jsem v Jastrabersku do tech jejich hor, coz je spis cyklostezka nez silnice. Prujezd do Slovinska byl za par minut a pak podel hranice az na Slovenskou Bistricu a pak klasicky Ptuj-Lenart-Ilz a po dalnici na Viden. Ve Vidni jsem se nachytal na smerovku na Cesko smerem na Swechat, ale uvedomil jsem si to rychle a navigace mne vratila do primeho smeru. Odsypalo to, spokojenost
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 07:53
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> karyon napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Valeri: Temmel nema ted v lete nonstop provoz?
>
>
> Nonstop jen o víkendu
> [www.nfz-temmel.at]

Tak proc psal Valeri, ze v nedeli rano cekal do pul 6 na otevreni?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil karyon (22. 07. 2019 07:56).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 08:08
Asi jinak na webu a jinak ve skutečnosti.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 08:56
atnarfus
Smazaná citace posledního příspěvku


No prave, taky jsem to cetl na jejich webu a pak Valeri psal tohle. To mi trosku komplikuje plany, chtěl jsem to ted ze soboty na neděli vyzkouset. Vzdycky tankuju na Gralle, ale rozdil 10Kc na litru je fakt dost.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (22. 07. 2019 10:39).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 09:14
Cestou po dálnici můžeš levně natankovat na tankautomatu Avanti hned u kruháku ve Spielfeldu, z dálnice minimální zajížďka a je to nonstop.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 09:42
On čekal na otevření kvůli SLO dálniční známce. Jinak je na Temmelu možnost tankovat pomocí automatu non-stop, zavřená je jen v tom smyslu, že tam není obsluha. Sám jsem tam takhle tankoval v neděli kolem 4 ráno na konci června.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 09:52
No ja chtel i daln. znamky koupit prave :-) Jinak diky za vysvetleni borci.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil karyon (22. 07. 2019 09:53).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 09:55
Cesta zatím jen dolů, NJ, Bytča, Blava, Jánosmorja, Czorna, Szombathely, Lenti, Letenye- Goričan. Výjezd v 19.30, dojezd Zadar 07.00. Provoz plynulý po celou cestu, zdržení na mýtnicích minimální. Přes HU od Szombathely směrem dolů opravdu lépe dodržovat rychlostní limit, nejen k vůli pokut, ale té zvěře je tam opravdu dost. Jet na pohodu, a být ve střehu. Na sjezdu na přechod Letenye v noci policista s radarem, ani nevím, kolik se tam má jet a už vůbec nevím, kolik jsem jel já. Tož uvidím po návratu. Překvapily mně plná odpočívadla nocujících posádek, co jezdívám poslední léta noc So/ Ne, tak odmorišrtě zdaleka nejplnější. Od Lučka dolů provoz mírný, podstatný nárůst někde pod Ogulinem, ale pořád plynulý. Co jsem vypozoroval v protisměru, tak do cca 5.00 prázdno, pak nárůst, a před sjezdem na Zadar kolem 6.30 už celkem husto. Takže pokud pojedu příští neděli domů, budu se snažit být už tak v 6.00 aspoň u Svetiho roku, tzn. vyjet kolem páté ráno. Jinak až na menší zakufrování v HU- přejel jsem sjezd na přechod Letenye- cesta na pohodu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 10:07
karyon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No ja chtel i daln. znamky koupit ...

Známku koupíš na vjezdu do SLO aniž bys musel vystoupit z auta yawning smiley .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 10:25
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> karyon napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > No ja chtel i daln. znamky koupit ...
>
> Známku koupíš na vjezdu do SLO aniž bys musel
> vystoupit z auta yawning smiley .

Ja to chtel vzit pri jednom. Je ten automat nejakej slozitej? Se zada cislo stojanu, přiloží karta a jdu tankovat ne? :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 10:33
Automat je jednoduchý, vložíš nebo přiložíš kartu, zadáš PIN, potvrdíš upozornění, že můžeš tankovat maximálně do výše 150 EUR, zadáš číslo stojanu a můžeš jít tankovat. To je vše, žádné složitosti v tom nejsou. To samé i na Avanti, tam jsem tankoval cestou zpět. Jediný problém byl v tom, že jsem kartu vložil a nechtělo mi ji to rozpoznat. Tak jsem to potom zkusil bezkontaktně jen přiložit a už vše jelo jak má. Na konci června jsem tankoval v přepočtu za 31 Kč/l plus nějaké desetinky k tomu, takže maximální spokojenost.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 11:13
OnderCZ: Super díky moc :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 16:41
karyon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Valeri: Temmel nema ted v lete nonstop provoz?


V google mapach maji ze nonstop, ale ja prijel, vzal pistoli a nic neteklo, ani se nevynulovalo pocitadlo. Tak si rikam co se deje. Vzapeti prijel jinej ridic, zasunul kartu a neco tam mackal. To mi doslo ze je to na automat. Asi bych to taky dal, ale ja chtel znamku. Cely tyden otviraji v 5:30, tak jsem si rikal ze pockam. A v pul 6 se uvnitr rozsvitilo, vysla obsluha a hodila pres platebni terminal plachtu. A tankovat uz slo normalne.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (22. 07. 2019 16:54).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 17:41
Valeri: Takze sice o vikendu nonstop, ale v noci jen automat... A pak se v tom ma clovek vyznat grinning smiley Znamku holt koupím jinde. Diky za info
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2019 22:56
My už se taky vrátili, ale už ve čtvrtek v poledne z Orebiče.

Cesta tam v úterý 9.7 od cca 7:00 přes SK, HU po M85/M86, 86. SLO,HR po dálnici do Karlovače, poté po D1 do Raztoky. Tam cca 2hod přestávka. Pkračování po D1 s cílem přespat u Peručka, no počasí nedovolilo. Už od Raztoky občasné přeháňky. Od Gračace to přešlo do občasných bouřek a následně trvalou bouřku až do Sinje, kde jsme poprvé tankovali. Poté na Šestanovac a příjezd k moři nad Brelou. Dole na magistrále na prvním odpočívadle trochu spánku a ráno pokračování do Orebiče. Celá délka trasy poloprázdná, hranice a mýtnice bez zdržení.

zpět jsme vyjížděli ve středu 17.7 před 10tou dopolední, zastavovali jsme se po cestě na jezerech i s koupačkou v Imotski, následně i s koupačkou na Peručku. Následně zastávka na večeři v restauraci Ivan. Mix mas z grilu za 50kun a hranolky měly dámy problém spořádat. Musel jsem jim pomoct. Já měl ještě kalamáry za 60kun. Tankování opět v Sinji. Opět nádrž vydžela až domů. Přespání na posledním odpočívadle před Sv.Helenou. Ráno pokračování stejnou trasou až domů na jeden zátah, teda jen k Prostějovu, 10km od cíle příjezd k čerstvé nehodě na D46, takže 2hodiny přestávka 10km od baráku.....

Za celou dovolenou najeto 2502km, spotřeba dle PP5.1L/100km ropy, dle tankování 5.14. Octavia 1 ASV
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2019 03:06
Take jsme se koupali v modrem jezere u Imotski a libilo se nam to. Domaci na Peljesaci se divili, ze pry v nem obcas neni voda a vypada bezedne, pekny a malo lidi
...
Bourku (okraj) jsme chytli cestou zpet pri prujezdu Slovinskem a jela s nami. Takze pomohla vecere za usetrene penize za slovinskou dalnicni znamku v rodinem vinarstvi po prekroceni rakouskych hranic, bourka nas predbehla a pak jsme jeli za ni.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2019 03:10
Pristi rok bych chtel prespat za Plitvickami a navstivit Zeljavu. Planek podzemniho letiste je dokonce na mapy.cz. Blby je, ze areal je na hranici, pristupova cesta z Bosny, tunely v Chorvatsku. Byl tam nekdo?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2019 20:33
Tak sme sa aj my práve dnes vrátili z Malej Duby. Odchod ráno o 6:00 príchod domov o 18:15. Trasa Mala Duba-Zagzvod-Zagreb-Goričan-M7-Zsámbék-Štúrovo-Zvolen, dĺžka 970 km. A1 a j A4 boli prázdne. Starý Goričan ešte nefungoval (ale mal by od zajtra). Zdržanie na novom Goričane cca 15 min. Demerje úplne prázdne (prechod o 11:00), rovnako aj chash platba bez kolón a zdržania. Trikrát krátka cikpauza a káva v HR (odmorište Krka, Vukova Gorica a Ljubeščica), cez Maďarsko rýchlovka bez zastavenia. V Dudinciach večera cca 45 min. Cesta kľudná, bez komplikácií. Pred Budapešťou sa to už zahusťovalo.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil figaro (23. 07. 2019 20:38).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2019 20:35
Tady je aktualni info.
Dávat odkazy na jiné fóra není zde povoleno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (24. 07. 2019 21:23).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.