Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 20:44
Máš recht Slavkove. :-)
Moc často čuraji B-)
Jednou v Německu v noci mě ve 160 (což je moje nespaci rychlost) vzal sprinter cca 200. No úlet. Ale to sem nepatří.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 20:49
vrgada... mám pocit, že jsem zde nedávno psal, že ta "hrůza" je taková, že na celé trase staré 1 přes Plitvičky je jich méně, než na trase po staré od Brna do Břeclavi atd. Navíc, navigace je zná (nevím, zda všechny) a ty profláklé už známe nazpaměť, ne?

Mimochodem, ty jedeš po staré v místech, kde si nejseš jist... +50 navrch? Z mého pohledu, těch problematických míst tam znatelně ubylo, přibylo dost 70 na okrajích obcí atd. Nicméně, abych vzal kamerové záznamy, porovnával a dělal čárky / statistiku... to fakt ne.. smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2019 09:22
posledni cesty mne rodina prinutila nejet po stare a ta dalnice s rychlostnim omezenim za Karlovacem je zoufalost. Jezdivam tam zpravidla 3 krat rocne a minimalne 10 let jsem zadnou pokutu za rychlost neplatil a i o te posledni si myslim, ze to na mne nahrali a meli na tom rucnim kramu zamrzly stary udaj od jineho auta. Takze ano, asi vim, jak tam jezdit a mam samozrejme i trochu stesti, protoze stoprocentne rychlost urcite nedodrzuji aprotoze uz jsem dost starej, tak mam obdobi prizemnich letu davno za sebou
....
zaridte se jak uznate, ale pokud behem roku rozmisti 122 mericich budek na trase k mori, svedci to o tom, ze objevili dalsi zdroj prijmu a jak je psano jinde, prisli na to pozdeji nez jine staty, tak napalily pokuty tak, aby vyber dohnali
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2019 14:33
Tak letošní Jadran za námi. Cesta zpět proběhla podobně jako cesta k moři. Ve středu odjezd dopoledne do Slovinska, kde jsme měli ubytování v Trsteniku. Jelikož bratr vyjížděl cca hodinu před námi, my měli ještě zastávku na tankování a oběd, dostali jsme echo o problému na Macelji. Káva u Croduxu před Krapinou, kontrola on line kamer na Macelji a poprvé odbočka na Durmanec - Rogatec. Užil jsem si zatáčky a v Podlehniku najel zpět na dálnici. Druhý den již bez dobrodružství dojezd do Prahy.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2019 07:05
Poznatky ze včerejší cesty - 29.6.2019 ve směru Podgora-BK. Odjezd 6,05 h., příjezd 17,10 h., vzdálenost 980 km. Mýtnice všude bez čekání, tradiční "dovolenkové zastavení" na hranici HR/SLO v délce 1 hodiny. Nejhorší úsek hranice A/CZ - domů.

Přeji všem šťastnou cestu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2019 16:03
Cesta vcera (29.6.2019 - sobota), Lopar-Trencin cez Mursko Srediste, Lendava, Szobathely, Csorna, Odjazd trajekt 8:45 rano. Cela cesta bez akehokolvek cakania, nikde nijake kolony, ani na Lucku (ENC/karty samozrejme "zjazd" cca 4km pred samotnym Luckom) ani na hranicnom prechode HR/SLO. Pred Luckom, pre tych ktori neplatili uz na tej mytnej brane pred Luckom, ale zostali na dialnici, kolona asi 500m v smere "domov". V protismere v useku Zagreb-Karlovac bola premavka pomerne frekventovana, asi na 2 usekoch sa vytvorili mensie kolony, kde sa auta v urcitych usekom posuvali pomaly, ale uplne sa nezastavili. Sledoval som dopravnu situaciu na google mapach aj na inych usekoch a na moje prekvapenie sa nikde nijake katastrofalne scenare nediali. Nejake mensie kolony samozrejme boli na hranicnych prechodoch SLO/HR a HR/HU, ale v porovnani s tym co sa asi cakalo (a ako to zvyklo byt minule roky) nic hrozneho.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2019 16:39
Ahoj cesta včera večer zpět. Odjezd z Bristu v 10.00. Plán "byl po dálnici". Kontroloval jsem Hak a Google (protože na waze nemám nervy). Vypadalo to chvíli na "Maďarsko", protože Macelj se začal zastavovat u hodiny a půl. Někde u Zadaru mi Hr2 hlásili kolony i na Demerje. Chvíli jsem váhal nad variantou Metlika, Novo Město.. No nakonec jsme to riskly. Demerje pohoda asi 5 minut zdržení.

POZOR Demerje automat "umí", když se mu karta "nelíbí", "vyflusnout" ji ven a v tom větru tam pak běháte kolem auta jako já. Nicméně bez problémů to nebylo, ale přišel borec a i smart kartu mi to vzalo.

DIKY Hillovi a Tomuto fóru jsem zadal do Googlu tedy cestu přes Cvetlin (Macelj stal hodinu a půl). Jel jsem v sobotu a už asi v blbou dobu. Zkratka peckovni. Jen asi 10 minut zdržení (možná 20), aut přede mnou. všichni pak odbocovali někam doprava, asi objizdeli soudě dle dvou oktavek cz jdoucích spolu. Mě to táhlo na Trakoščan. Vyjel jsem na kruhaci vedle dálnice, na kterou jsem chtěl, a vedle PETROL pumpy, na kterou jsem chtěl už kvůli nákupu známky... No pumpa oplocená, ať jsem to zkoušel, jak jsem to zkoušel, rozhodl jsem se to risknout po dálnici 5minut na další pumpu OMW. Povedlo se, bylo nás tam dost a všichni vraceli pistole zpět do stojanů a chodili se ptát čco je. No nešla elektřina. Takže na otázku jestli mi známku prodá na kartu byla jasná odpověď nee.. Chytil jsem nějaké cechy na přeplnenem parkingu a smenil za 25,50, pan chtěl vyjednávat, 500 Kč na 20euro, které jsem smenil za známku bez računa :-)
Se zastávkou na další hranici pro rakouskou známku a benal už na kartu a dalším stáním na milovaném Zobernu, kde s polévkou a malým pivem jsme nechali tak 49 minut (nelekejte se výjezd ze Zobernu je kolmo přes pumpu ven a kilak zpět na jiný pojezd dálnice, ať nemáte stres, že jedete znovu do Chorvatska :-)

Radary jsem minul. Všichni Rakušané 160, Vídeň v klidu, provoz ale v klidu.
Vídeň byla kolen 20 00hod
Mikulov pěkný západ slunce, kupodivu i normální "štrůdl ' dopravy, ale už bylo poznat, že jsem" dojel " polskou vlnu.

Od Brna do Ol Polska "katastrofa". Ti řidiči jsou fakt unavení a nebo totální debilove, Ostraváci, dávejte na sebe pozor

No Nebezpečí mě potkalo od rohlenky na 211 km. Ještě tam kmital Passat z pruhu do pruhu bez blinkrů (díky za toho debila), protože za 2minuty bylo celkem RUŠNO!
V levém pruhu (všichni 160) a u svodidel stála v protisměru oktavka 1, ostravské značky stříbrný sedan (to nikdy nezapomenu) a blikala dalkovymi (no uznejte, seděli by jste v tom sami a snažili se to vyřešit? Nebo radši utekli vstříc životu pryč z auta? Borec neměl dlouhou dobu jak se otočit - následně, když jsem byl u Prostějova hlásili, že tam byl, ale že ho na kamerach našli, jak sjíždí.. Uff
Do a kolem Olomouce "Polska idiocie" - nesnáším je.

Korunu tomu dala alkoholova hlídka "kilometr" před barákem, která chtěla ať jim dychnu ve 23.o6

Celkový čas z Bristu včetně tuny zastávek asi 13hodin.
Čisty čas 11.03
Průměr rychlost 97 (a neměl jsem jak jet pro velmi silný provoz podle předpisů)
Spotřeba 1.8 103kW kombík s xxl rakví 9.0 dle pc

Přátelé děkuji za zkratku
Jsem rád, že jsem přežil
A pokud bůh dá v září zajedu na Krk aspoň na víkend

Přeji vám všem dobrý dojezd.
A pokud v sobotu a neděli zpět, tak do 10.30. Na Lučku. Dnes tam jel kámoš a pohoda. Pak Goričan, ale firemní auto, tak papíry k němu...

Sretan put a užívajte!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2019 18:09
Couddy: auto v protisměru na dálnici je něco šílenýho a je to důvod oslavit znovunarození. Nějak těch případů přibývá. Hlavně, že jste dojeli v pořádku.hot smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2019 21:37
... couddy ... blahopřeji ke Tvým včerejším narozeninám ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2019 11:03
Děkuji upřímně. Už jsem zažil na cestách leccos, ale na tohle dlouho nezapomenu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2019 14:51
Vrátil jsem se v pátek, ale nemám takové zážitky, jako někteří kolegové. Byla to letošní první, "krátká", dovolená, takže jen na pět nocí co nejblíž.
Opatijská riviera - Medveja. Od Příbrami přes Strakonice, Strážný, Pasov, Wels, Salzburg, Villach, Ljublaň, Rupa, Rijeka. Jel jsem to v neděli za světla, celá cesta bez komplikací, AT známka i průjezdy tunely A10 + Karavanky elektronicky, jen SLO známka na hranicích nalepovací. Jediná kompikace je uzavřený sjezd Kozina a zúžení dálnice + kolona před ním. Lepší je sjet už v Postojne.
Zpátky v pátek ráno, vzhedem k délce pobytu jsem využil platnosti SLO známky a z velké části i AT. Chtěl jsem si ale znovu projet, v obráceném směru, horskou silnici B99 okolo Tauernských tunelů na A10 a z ní pak ještě horskou silnici B320 z Radstadtu přez Schladming do Liezenu (spojka mezi A10 a A9). Pak už po A9, A8 a německé A3 do Pasova a domu. Na hranicích Němci stahují provoz do dvou pruhů a hledají migranty. Celkem taky bez jakýchkoliv komplikací, jen provoz silnější a cca o hodinu delší. V protisměru už byl znát sobotní termín nástupů.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2019 18:26
Cesta tam (28.6.): odjezd ze Slovácka kolem půl desáté večer, směr Maďary, přes Blavu, Györ, Szombathely, Nagykaniszu, Goričan, Zagreb, sjezd Posedarje, Pag. Cesta na pohodu, jen na Goričanu 10 min zdržení, kontrola pouze dokladů, Lučko téměř prázdné, bez zdržení, u Bosiljeva na pumpě chrupec na necelou hodinku. Na místě u apartmánu v Pagu-Bošaně lehce po osmé ráno. yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2019 08:45
Tak zatím popis cesty tam. Odjezd v neděli 30.6. ve 4h ze středu Moravy, Prostějov 4:30, Brno kolem 5:00, za Brnem tankování, občerstvení, hranice kolem 6:00, Blava kolem 6:30, Tesco Szombathely 8:00 příjezd, 8:30 odjezd. Kolem 9:30 jsme byli na hraničním přechodu Mursko Središće. Překvapilo nás asi 15 aut před námi. Zdržení 10-15 minut, skenování pasů. Když jsme se dostali na řadu a z přechodu odjížděli tak již za námi bylo asi jen 5 aut. Při čekání jsem se díval na google mapy jak to vypadá na ostatních přechodech. Na Macelji to vypadalo lépe, na Goričanu II to bylo horší. Kromě hranic byl všude provoz minimální, stejně tak na A4 na Zagreb. Kolem Zagrebu a přes Lučko jsme projeli bez problémů a zdržení, všude na ENC. Asi hodinová přestávka s obědem na benzince s restaurací Marché před Karlovacem. Tam jsem zjistil, že před tunelem Mala Kapela je 3 km kolona zdůvodu nehody v tunelu. Na google mapách ale bylo vidět, že se to začíná rozjíždět. HAK také informoval, že je již provoz v obou směrech obnoven. Když jsem tam asi za hodinu přijeli tak tam již žádný problém nebyl. Provoz celkem mírný. Dále krátká tradiční zastávka na Marune, příjezd v 15:15 do Ljubački Stanovi u Ninu. Průměrná spotřeba kolem 7,2 litrů nafty, Kodiaq 4x4 DSG 110 kW. V minulých letech s Octavií s manuálem a předokolkou se stejným motorem spotřeba asi o 2 litry nižší.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2019 13:31
Trošku dosť. Takú spotrebu mám na mojom 195kW aute. A v 6-valci.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2019 13:49
Tak on ten Kodiaq něco váží, má taky nějaký odpor vzduchu a ještě se asi zajíždí, najeto zatím kolem 5000 km.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2019 13:54
Moje 6GT o moc ľahšie nebude, odpor kasne určite lepší, ale zasa kolesá R20 275 šírka. Som max spokojný. Doteraz Infiniti FX30d,to už bolo horšie, spotreba cca 10L. Stará konštrukcia motora
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2019 16:00
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Při čekání jsem se díval na google mapy jak
> to vypadá na ostatních přechodech.

Sorry za OT, ale vysvetlite mi niekto ako si skontrolujem cez Google situáciu na hraničných priechodoch? Nejako sa v tom strácam.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2019 16:13
Spotřeba normální na SUV. Ba naopak bych řekl, že je to i dobrý. Ten čelní odpor je sviňa a 110 kW s tim má co dělat. S V6 ML jsem nejezdil pod 10, daň za vysokou karoserii.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2019 18:41
Figaro, na tvůj OT dotaz jsem odpověděl v příhodnějším vláknu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2019 10:56
ptr277 .- 6 GT - BMW? jaký motor?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2019 21:12
Ahojky všem, zatím tedy cesta tam, jak jsem slíbil.

Odjezd BM v 15,00, 16,30 Blava, na M86 ve dvou místech zahájena výstavba odpočivadel a čerpačky. 18,00 Szombathely Tesco na čurdu a protažení /20 min/, 19,30 Lendava hraniční přechod, SLO/HR hranice 1 auto před námi, nahlédnutí do pasů a dále. Za Čakovcem na A4 přes ENC bez problémů.
U Zagrebu bouřka a pršelo, tak zmírnit rychlost. Lučko ENC sami, na ostatních mýtnicích nikdo. Za Karlovacem již sucho, tak tempomat na 120. Další zastávka na odmorišti Dobra na zobku a cappucino, celkem 40 min. Přesně o půlnoci tunel Sveti Rok. Teplota poskočila o 10 st. nahoru, pak zase kolísala mezi 19,5 a 29 st. Dálnice prázdná, parádně se jelo. Poslední zastávka na Mosor v 1,45 Natankována plná, čurda, energy drink, nafta za 9,90. Pok Zagvozd, tunel Sv. Ilja a po magistrále do Drveniku. Zde příjezd 3,02.
Takže bez 2 hod. stání ne cestě přesně 10 hod. Zde odpočinek, v půl 6 výborné presso a 5,45 odplouvá trajekt, V Sučuraji pouštíme menší vláček a kohačkovou cesto domů. 7,50 příjezd k app. v Zavale.
Naprosto pohodová a klidná jízda, jedna z nejlepších za celou historii. Naložená Octa II. s boxem 400 l, spotřeba na ujetých 1035 km ukazovala 4,9 l, což není zlé.
Mursko Srediště jsme jeli premiérově, ale St.Goričan se mi zdá rychlejší, nevleče se to tolika obcemi. Ale mínili jsme vyzkoušet s ohledem na opravu mostu, na nový se nám nějak nechtělo.
Teď už jen odmor.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2019 21:41
Ta spotřeba s boxem je výborná. Byl jsem rozhodnutý, že pojedu v září přes A,Slo, ale možná zůstanu věrný Hun. V tu dobu je to ale dobrý všude.
Já jedu do Splitu a pak do ID. Jel bych taky z Drveniku, ale jsem už asi líný starý čokl.hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2019 22:32
“ 4,9, což není zlé”grinning smiley To mě pobavilo, cestou zpátky to naftu začne vyrábět, takovouhle spotřebu jsem v životě s ničim nemělspinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2019 23:36
Fous 57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... v půl 6 výborné presso ...

Moc se omlouvám za OT, ale co kdybychom zkusili, když už píšeme o milované zemi, do které se opakovaně vracíme a kde je kávová kultura o 300% výš než u nás doma, nepoužívat tyhle česky zprzněné názvy eye rolling smiley .
piccoloneexistuje
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2019 05:07
zatim jen pul cesty tam. jizda pres den ve stredu 3.7. Jen pro informaci, ze to bylo uprostred tydne snadno prujezdne. Nikde zadne zdrzeni, jak prujezd Vidni tak hranice bez cekani po klasicke dalnicni trase. Mikulov-Viden-Maribor-Zagreb. Dal jsem pokracoval po dalnici udolim reky Savy smer Srbsko do Bosny - Jajce, kde jsme u Plivskeho jezera meli pres booking ubytovani, veceri nam uvarili i o pul jedenacte. Na hranicich do Bosny cca 20 minut zdrzeni, prvni casst udoli Vrbas za sera a nakladaky opravdu predjet nejde a nalozeny jede klidne 30 km/hod. Navigace se hryzla v uzkem kanonu, takze jsem uz za tmy prejel odbocku a cesta ven z Jajcu na jezera je zavrena zakazem vjezdu, bez upozorneni, ze je slepa a jeste jetam v proluce mezi domy radar.
...
A ted doporuceni, ve spicce urcite radeji madarskou trasu. Vypada to sice tesne pred dokoncenim, ale tech opravovanych useku na Rakouske dalnici je strasne moc, prijde mi to jak na D1 a to jsme meli stesti, ze IGL omezeni bylo zaple az za Grazem
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2019 05:18
[www.bilder-upload.eu]
...
pulnocni prochazka k mlynkum
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2019 11:25
hele za posledni rok jsem tam byl asi 5x a Macejl katastrofa pořád ... naposledy jsem jel 30.5. (čtvrtek) tam odjezd asi v3:30 z Pardubic přes Znojmo-Víděn-Split ... takže před Znojmem asi 3 semafory oprava silnice a ještě předtím před Čáslaví (ale tam už to je ted puštěný) ... pak před Grazem a za Grazem opravují dálnici takže omezená rychlost na 80, na Macejlu nevím, nestopoval jsem ale zdržení tam bylo .. Lučko v pohodě žádná fronta ... cesta zpět 2.7. (neděle) odjezd asi ve 4:30 ... Lučko v pohodě-Macejl katastrofa na ten slabý provoz co všude byl, jsme tak zkejsli půl hod, a to každého neskenují ... pak provoz plynulý až do čech a zas to Znojmo ... takže přístě na to už prdím (příští týden) a jedu přes Poličku a Mikulov pokud se rozhodnu tímto směrem a navíc už mám i enc ...
naši byli 17.6-23.6. a jeli přes Madara přes Letenye a vůbec žádné zdržení ... jen problém s mračnem komárů v Madarech, stačí jen vylézt z auta a máte auto plny te kousave haveti ... sad smiley
jo a mimochodem vloni někdy v srpnu ... v sobotu odpolko na Lučku 1 hod (bohužel jsem netrefil tu pro placení kartou) a pak na Macejl 2 hodiny defakto to furt stálo ... pak se začalo stmívat a ve Slovinsku pršet takže jestli se jelo tak 110km/h takže zpáteční cesta asi 17 hod



Upraveno 1krát. Naposledy upravil centris610 (04. 07. 2019 11:29).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2019 11:46
25.6. odjezd 10:30 z Rabu, cesta přes Maďary, 19:30 příjezd Velké Popovice. Nebýt D1, bylo by to ještě rychlejší. Cesta naprosto bez problémů
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2019 12:16
Pedro: opravdu se nebudu zabývat tím, jak nazvat něco, co mi chutnalo. prostě jsem si objednal presso a bylo vymalováno.

Co se týče spotřeby, nemám potřebu podávat zavádějící informace, s lehkou nohou takto jezdím i v tuzemsku a to bych jako s firemkou nemusel. Ale mám svůj styl jízdy léty vžitý a výborné spotřeby jsem dosahoval i v letech, kdy jsem jezdil profi. Dále nebudu komentovat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2019 15:51
uplnou náhodou jsem ted potkal známého a že se v neděli vrátili, jeli přes Madary a že prý cesta hrozná, že nikdy více, že asi 3x jim přeběhla srna, taky tam potkali bouračku se zvěří, a že i na přechodu HU-HR stáli 1 hod v čase cca kolem 18:00 ... tak ja nevim teda kudy už, když se mě nechce jet přes noc ... smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.