Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 06. 2019 11:23
Alda, ušetřil jsi pár korun za asistenci - a pak si to hrubě zaplatil , a to se vyplatí yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 06. 2019 11:28
Ušetřil by jen za odtah, zbytek by stejně cáloval ze svého.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 06. 2019 12:11
Dle typu asistence by zaplatil jen pneušku.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 06. 2019 14:59
Zahájo - jen 4000 Kč za odtah .. to jsou pro tebe asi drobný yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 06. 2019 20:47
V sobotu jsme se vraceli z Podgory. Cesta Zagreb, Čakovec, Lendava, HU, Blava, Brno a Chrudim byla pohodová, Na chorvatské dálnici jsem litoval protisměr tam bylo hotovo, místy to jelo krokem. Zdraví Mirek
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2019 08:04
Nevíte, zda je přístupné odmorište Marune přímo na jižním konci tunelu sv. Rok? Podle kamery HAKu to vypadá, že jsou v odbočovacím pruhu nějaké dopravní kužely. Pamatuje si někdo kdo jel okolo jak to tam vypadá?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2019 08:11
16.06.2019. – 01.07.2019.
A1 Zagreb Dubrovnik u smjeru Dubrovnik kod odmorišta Marune (od 227+720 do 228+600 km) - radovi - privremena prometna signalizacija.
Radovi na autocesti A1 između 227+720 km i 228+600 km u smjeru Dubrovnika. Vozi se uz ograničenje brzine 80 km/h. Predviđeno trajanje radova je do 01.07.2019. godine .

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2019 09:51
Díky.

Každopádně to vypadá, že je vjezd na odpočívku zavřený. Když si zvětším fotku z kamery HAKu tak se zdá, že je značka odpočívky přeškrtnutá. Chtěl jsem hlavně přímé svědectví někoho kdo tudy teď někdy přímo jel.

Je to naše oblíbené místo pro zastávku na cestě k moři. Jedeme 30.6.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2019 12:12
Bylo zavřeno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2019 23:16
25.6. jsem jel ze severní Moravy po trase Trenčín, Blava (směr od Trenčína v Bratislavě zácpa na mostě). V H se na M15 od hranic stále staví druhý směr, přejíždí se mezi novým a starým. Pak po M1 až před Györ, dále M85, M86 do Szombathely , dále po 86 po obchvatu Körmendu, tankování v Lenti. Dále M70, i zde se staví druhý směr, ale ani tady žádné zdržení. Na přechodu Letenye-Goričan je třeba se řadit do levého pruhu pro EU. Odbavení bleskové, žádný sken ani otvírání kufru. Zkusil jsem několik tras přes H, ale tuto považuji za nejlepší a nejrychlejší. Všude velmi kvalitní silnice, minimální provoz. Úplná pohoda je M86, sice rychlost omezena na 110, ale stojí to za to.
V HR je nepříjemné překvapení snížená rychlost na A1 od Bosiljeva až po Zadar (100,110,120). Tomtom to už zná taky a avizuje to na displeji, takže je to asi na dlouho. Zřejmě nachystaná potrava pro radary a peněženky turistů. Jiné vysvětlení nemám.
Celkově je to po mých zkušenostech s A, SLO, SK, H ta nejlepší, nejkratší, nejlevnější a nejrychlejší varianta. Preferuji maximální využití dálnic a co nejrychlejší a nejpohodovější přesun. Po 20 letech, každý rok aspoň 2x, se už cestou není čím kochat.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2019 00:26
Opravdu je to omezeni od Bosiljeva az po Zadar?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2019 09:03
Ja neviem ale takéto obmedzenia som zaznamenal už v roku 2017 keď sme išli do Vodíc, prakticky od Bosiljeva až po Zadar som nemohol ísť svojich obligátnych 140....obmedzenie dodržovalo tak 5% áut a mňa to tiež prestalo baviť a išiel som aspoň 130 všade....no cestou späť takéto obmedzenia neboli, stále som čakal kedy dáka značka bude a nič až na pár výnimiek.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2019 18:06
tak tak to není nic nového to omezení. Zatím mi nezměřili a to chvíli cca 3 km od Bosiljeva těch 110 jedu a pak už 130. Většinou místní takto jezdí.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2019 20:57
Místní v týdnu 160.
Byl jsem nejpomalejší, a to jsem pak už spěchal.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 07:53
TOTO VLÁKNO BYCH TOTÁLNĚ ZRUŠIL. VÍTE JAK JE DEPRESIVNÍ PSÁT O CESTĚ ZPĚT Z DOVOLENÝ? TO BYCHOM PAK MOHLI ZALOŽIT I VLÁKNO "MŮJ PRVNÍ DEN V PRÁCI PO DOVČE." smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 09:16
To by se dalo shrnout třemi slovy: "deprese, stres, nestíhačka" grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 11:35
to Vlada:
Vlado, to tam byla nějaká značka? Koukal jsem na tu interaktivní mapu na www.hak.hr kde je pár omerezení, ale od Bosiljeva až k Zadaru nic není.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 11:52
... kamoš se vrátil z Chorvatska včera ... říkal, jestli je to začátkem prázdnin, a nebo už se to začíná vžívat se zvyšujícím se počtem automobilů s turisty ... jednoduše ... na hranicích HR/SLO ... zdržení 3/4 hodiny (ve čtvrtek) ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 12:05
Na HAKu mají již prometnu prognozu na tento víkend. Píšou tam taky něco ve smyslu, že se pomalu mění návyky cestovatelů a nápory se objevují i ve všední dny, např. v pondělí. Pamatuji si minulý rok, že některé pondělky byly také husté. Píšou tam, že se očekávají i kolony na Goričanu. Takže v neděli 30.6. nebudeme experimentovat s novým Goričanem (naposledy použit myslím v roce 2011 nebo 2012) a z důvodu zatím nefunkčního starého Goričanu zůstaneme u již vyzkoušeného přechodu Mursko Središće.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 15:24
Přesně, na Mursko Sredisce se nikomu sjíždět nechce, já ho opět letos plně využiji drinking smiley

_______________________________________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 16:19
Buď to chce jezdit přes noc, kdy přece jen takovej provoz není, a nebo přes neprofláknutý přechody/mýtnice.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 16:24
Rak a slo je rozhodně i s omezením rychlejší. Jako fakt sem nepište nesmysly.
Hrvat, je Ti ke cti, ale průměr 106 za hodinu je i 1.6 v maxech kolem 170km...

Jinak info k důchodcům... Maďarsko plno trasou přes Szombathely.. A za Goricanem na dálnici je zastavila hlídka. Měli něco za oknem, tak chtěli vidět i pod palubovku. Víc jsem se nedozvěděl. Je jím přes 70 let.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 16:55
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... kamoš se vrátil z Chorvatska včera ... říkal,
> jestli je to začátkem prázdnin, a nebo už se to
> začíná vžívat se zvyšujícím se počtem automobilů s
> turisty ... jednoduše ... na hranicích HR/SLO ...
> zdržení 3/4 hodiny (ve čtvrtek) ...
>
> smileys with beer


Nebyl to ten ctvrtek, kdy tam zacinaly ty svatky? Resilo se to tu.

Edit... Teď ctu ze to bylo ve smeru od more, tak to nic. Ve ctvrtek sem roky jezdival a vzdy hladkej prujezd. Zacinam se bat nedele
..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (28. 06. 2019 16:59).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 17:06
To Isquash:
Značek, kde se střídá 100, 110, 120, 130 jsou tam od Bosiljeva po Zadar snad desítky. Proč nevím, asi jen na vybírání pokut. A do toho ještě občas proměnlivé LED značky s 80. Mala Kapela měla 100, Sveti Rok 80.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 17:31
A v tunelech Chorvati méně jak 130 také nejeli... Zíral jsem :-D
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 18:45
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rak a slo je rozhodně i s omezením rychlejší. Jako
> fakt sem nepište nesmysly.


smiling bouncing smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 19:36
jj hoši, tak až budete nejrychlejší... tak z toho vaše drahá polovička asi radost mít nebude, že? thumbs up smiley
... i když u někoho možná i jo grinning smiley
Ne, vážně... až tam budete, tak si na mě vzpomeňte... třeba budu ještě někde v HU či BiH baštit nějakou dobrotu smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 19:59
Slavkove vím kam miris. Nepotřebuji být nejrychlejší, ale pokud si to dáš do Googlu a pojedeš to, tak A+Slo je nejrychlejší při dodržování limitu. Tak to píše dnes, včera i za týden.
Všechno ostatní jsou "varianty" preferencí.

Ještě doplním, že průměr 105 km je tak trochu hodně. Při dlouhodobé tacho 160 mi to píše 95.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 20:32
nezavodil bych, vypada to, ze se uz uplne zblaznili a tento rok nainstalovali 122 novych kamer a razantne zvedli pokuty vcetne mozneho dvoumesicniho vezeni za prekroceni o 50. A nez zacnete moralizovat, ze vam se nic takoveho stat nemuze, tak se zamyslete treba nad neprehlednymi omezenima treba pred Plitvickami, kde neni poznat, ktera cast lesa je jeste vesnice.
....
[autobible.euro.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (28. 06. 2019 20:34).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2019 20:39
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě doplním, že průměr 105 km je tak trochu
> hodně. Při dlouhodobé tacho 160 mi to píše 95.

Peťo, asi moc pauzíruješ a málo jedeš smileys with beer

Kdybych tady napsal, jaký průměr jezdíme Plzeň - Bonn, tak tomu nebudete věřit... a to domů jedeme i rychleji grinning smiley
... a to převážně Crafterem nebo Tranzitem... občas né zrovna nalehko... a 160 to opravdu nedržíme pod krkem...
Tož tak, no...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.