Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 06. 2019 23:33
Alda thumbs up
Dík za info, za 10 dní jsem taky v Gradacu. Jen už nejezdím přes Podgoru, ale objedu přes Ploče.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 06. 2019 11:32
Alda: To je mi líto, na pečené selátko se tam stavujeme v září pravidelně a vždy jsme byli spokojení. sad smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2019 13:56
Zdravim, ake je v Gradaci pocasie? More ma kolko? netreba neopren?
planujem o tyzden:-) I.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2019 15:00
to Grizzly: Ploče jedu zpátky, nemohl jsem si odpustit "díru" (Gornja Brela)

to Rosemarine: OK, v červnu to tu ještě trochu spí, ale hlad jsme zahnali smiling smiley

to maarly: Včera vda ještě chladná, ale dnes už znatelný rozdíl, ohadem 21°C a vzhledem k celotýdenním třicítkám tu o víkendu čekám min. 24. Neboj,to už se ani neosvěžíš smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2019 19:15
Zatím jen cesta do HR. V neděli odjezd z Prahy přes Znojmo, Vídeň, Graz. Přespání v Ptuji za využití SLO dálnice. Dnes dopoledne přes volný Macelj do Rogoznice. Nevím kolik stupňů má moře ve skutečnosti, ale je super. Přeji šťastnou cestu všem, které cesta k Jadranu teprve čeká.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
10. 06. 2019 21:31
Alda, díky. Super přízpěvek. Třeba pro mne fakt super. Díky. Grizzly, asi se tam potkáme smiling smiley
Alda - taky většinou setrvačně sjedu na "Gornou Brelu" - ten výhled je super.
Užívejte.
ps sice jedu do hotelu, ale ten apoš jsi našel zhruba, kde? (loni totiž kamarádka našla "nový" apartmán na starém místě s jinýma cenama. Paní máma umřela a vzali to mladí. A celkem super. Tak si říkám, že dle ceny mám typa smiling smiley
Jinak užívejte!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2019 06:22
couddy: apartmán je Jadranska cesta 44, kdybys jel dolů tou hlavní příjezdovkou a nehnul volantem, skončíš v něm smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
13. 06. 2019 11:25
Mohu poprosit o přesnější adresu nebo popis kde apartmán je?
Děkuji.

Zdeněk
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 06. 2019 11:29
Kousek od hotelu Sunce , před Konzumem .. strýček google to najde AP

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 06. 2019 12:22
Nevěděl jsem, do kterého vlákna to mrsknout, dle prvního odstavce by bylo nejvhodnější nejspíše do Umíme se smát.....
[www.seznamzpravy.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 06. 2019 22:19
A máme to sledovat?? ... po 13hodinách do ZADARU?? smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (15. 06. 2019 13:59).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2019 12:58
Ahoj, zatím jsem absolvoval pouze cestu k moři. Odjezd od Chrudimi ve čtvrtek 13.6 2016 kolem třinácté hodiny. Trasa Brno, Blava, M86, Redis. Čakovec, Zagreb, A1 do Podgory. Cesta krom Brna volná, provoz velmi slabý včetně chorvatské dálnice. V Maslenici mezi půlnocí a čtvrtou odpočinek. Kolem šesté ráno dojezd do Podgory. Cena nafty dálnice cca 9,80Kn, mimo dálnici 9,4 - 9,5 Kn. Zdraví Mirek
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 06. 2019 09:54
Další Chrudimák? smiling smiley My startujeme zítra ráno ze Seče směr Zadar a ve středu pokračování na Mljet.

Michal
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 06. 2019 16:20
Zítra brzo ráno taky směr Zadar, na jednu noc s kulturní vložkou a pak další den směr "dolů" .)
(nakonec to tak parádně vyšlo).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 06. 2019 12:56
Admin Michal: jsem Chrudimák jako ty - Chroustovice. Svět je hodně malej. Kolikrát jsem si říkal s kolika "fóristy" se potkávám jak v Česku a nebo v Chorvatsku a přitom o tom ani nevím. Michale přeji pohodovou a klidnou cestu jako jsem měl já. Mirek
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 06. 2019 16:17
Zdar tak jenom směr tam. Od OL - Zadar. Přes Ilz - "zkratku" Krapina, pak A1. 5:15 - 15:50 u apartmánu v centru.
Chci poděkovat autorovi této TRASY

Bavila mě, nepotkal jsem za 4h jízdy víc jak 20 aut. Celkem krásné výhledy. Dokonce jedna zkratka na zkratce. Sem tam do kopce, sem tam úzko, sem tam v lese štěrková cesta (nedaří se mi dát sem fotku) z mobilu.

Asi bych ji pochválil pro ty co chtějí ušetřit za SLO dálnici a zároveň v sezóně objet Macelj.

Benzín mimo dálnice 9.80, na dálnici jsem videl 10.22.

Auto vydželo, po dálnici jsem tomu musel trošku přidat. Zpátky pojedu určitě za 15 euro, protože budeme spěchat.

Ps. nákup smart karty na Lučku cca 10 minut. vysvětlili, nabyli , vzali kartu. Super.

Jen konec Krapiny nechtěl vzít Airbank kartu (možná tím, že je mírně ohnutá).

Zítra posun dolů.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (18. 06. 2019 19:15).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 06. 2019 19:43
Tuhle trasu jsem měl v plánu minulý rok, ale nakonec kvůli zpoždění na cestě a spěchu jsem poprvé zkusil SLO dálnici, tak třeba letos to vyjde...

Co znamená "konec Krapiny", myslíš mýtnice Zaprešić?? A kdo nechtěl vzít kartu, obsluha nebo automat?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 06. 2019 21:05
Najel jsem "někde v půlce". Tudíž konec dálnice ARZ - nechtěl Kartu automat - přišlo mi to jako logické. Obsluha ji vzít musí.
Musel jsem tedy zkusit po 4tém pokusu jinou kartu. Pokud to ale někomu pomůže, možná je před sezónou, možná to dělá jen airbank, vedle v druhé kóji stáli nějací brňáci a také měli problém, možná stejný a neměli druhou kartu....

Tu fotku sem nedostanu, ale bylo to někde u těch "dědin" Vinica, spíš před tím. Normální "spojovačka" mezi "většími tahy", přes hory. Ale úzká a v lese normálně štěrková, vymletá a s hrboly podobnými v zimě od řetězů (nebo hrabajících aut). Jako super. Ale asi tam nejezděte s lodí, karavanem a velkým obytňákem smiling smiley

Ale pro caravellu 4x4 ideál smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 06. 2019 09:29
Tak tedy zitra smer ostrov Vir..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 06. 2019 10:42
Letos předsezónní Pag, cesta klasika CZ-SK-HU-SLO-HR. Kvůli opravě M70 a uzavřenému St.Goričanu tentokrát zvolena varianta Rédics-Lendava-Mursko Središće-Čakovec. Dále po A4 a A1. Cesta v noci pá/so, zpět so/ne. Prakticky bez zdržení, pouze na hranicích HR, okolo 2:00 hod. v noci, 3 autobusy a (kupodivu) 1 cyklista před námi, celkově asi 15 minut čekání. Zpět pak 0. Rychlé skenování dokladů, jinak kontrola žádná. Tankování na MOL Rédics (v obou směrech) benzin, asi 400 HUF (tam dražší, zpět levnější) a na Tifonu v Buzinu u Zagrebu plyn, 4,26 HRK. Poznatek: mimodálniční čerpadla v rozporu s informací v mapách NEMAJÍ nonstop provoz (MOL Rédics ano), končí ve 22, resp. 23 hod. Počasí, po předchozích deštích, se začátkem června výrazně oteplilo, ale nedosahovalo takového "pařáku" jako v té době v ČR. Takže vzduch příjemných 20-24 st., moře přes 20, bylo možno se denně koupat. Poznatek: zdejší slunce "pálí" i přesto, že je zataženo, což jsme podcenili a nenamazali se moody smiley; Jinak bez problémů, jak po cestě, tak v destinaci předsezónní klid. Při průjezdu HU spatřen u cesty pouze jeden zajíc tongue sticking out smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marius (20. 06. 2019 22:09).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 06. 2019 21:54
Zatim jen cesta tam, pres den (do Rastoke, zitra pokracuejeme dal) a to pres SK, HU (Szobmathely, Redics, Lendava). Provoz v HU pomerne husty, ale nikde nijake zdrzeni, ani na hranicich, nikde nijake semafory, Lucko kolem 17h, uplne bez zdrzeni.
Co ale nefungovalo jak jsem cekal, je ceska SIM-ka O2, kterou teda bezne v CR pouzivam, v HU proste ne a ne se chytnout (simku mam uz nekolik let a je pravda ze obcas mi v zahranici datove spojeni nefunguje uplne idealne) No ted byla uplne KO, v HU se odmitala prihlasit uplne do site. V HR se obcas chytala, ale datovy tok byl slaby, proto jsem za Luckem na benzince koupil HR simku (neomezene data tusim na 7 dni, za 11 EUR), dal jsem ji do telefonu a funguje to nadherne. Nerozumim tomu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2019 03:36
Na jakyho operatora se ta simka od O2 prihlasila? Mam zkusenost, ze HR VIP bez problemu, TELE 2 mi blblo
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2019 06:34
Tak už jsme doma, ale na tuhle cestu dlouho nezapomenu. Dali jsme si jednu noc v Rastoke. Výlet super, vodopády jsou fakt nádherný, ubytování na blind u staré paní, celé přízermí staršího domku za 30EUR. Ráno jsme vyrazili v 6hod. abychom byli do 18.hod doma. Cestou jsem chtěl ještě kamarádovi koupit litrovku Karlovačka. Dle map byly před Karlovacem jen dva konzumy, oba v Cerovac Vukmanički. Jeden neexistoval, u druhého jsme chvíli trhali kliku, načež nám kolemjdoucí paní sdělila, že dnes mají nějaký prázdnik skrzevá nějaký boj, odboj nebo příboj, trochu drmolila. Nesnáším odbočky z trasy, ale byli jsme nuceni zajet do nitra Karlovacu. Po kilometru jsme našli market, nakoupil sváču a zmíněné pivo a hrr k dálnici. Hned v první zatáčce ze shora ozvalo kutululu a do křižovatky odlétla petka Karlovačka, kterou jsme zapomněli na střeše. Byl tam celkem rušný provoz, takže jsem hodil výstražky a uhnul na první volný plácek. Ten však byl mnohem kratší než zdáli vypadal, takže jsem chtěl rychle vyjet zpět na silnici, ale to už za námi valilo auto. Cukl jsem tedy nazpět, ozval se rána a zlověstné tsssssss... Přítelkyně zařvala: A jsme v prr... a já se vrátil na silnici ve snaze najít lepší místo pro zaparkování. Okamžitě jsem ucítil, že kolo je prázdné, tak jsem došmajdal asi 30m a zahaltoval za přechodem. Mít "normální" auto, člověk nasadí rezervo a maže dál. Sedmimístné Picasso však náhradní kolo nemá, jen opravnou sadu, která vám při 5cm ďouřé až tak nepomůže. Náhodou byl hned před námi velký pneuservis, ale prázdnik se projevil i tady. Takže internet. Na první dobrou vyskočil servis s vučnou službou. Chlapík že přijede do 20 minut. To splnil a po půlhodině a asi 10km najetých na odtahovce jsme dojeli k velkému seriózně vyhlížejícímu servisu. Shodili jsme auto, dorazili další dva mechoši (netuším proč, i zde měli prázdnik, vše zavřené... Pokyvovali hlavou a vykřikovali Guma gotova! No, to vobjevili Ameriku... Říkám: Dejte mi tam nějakou starou, doma přezuju celý pár. ˇOho, kdepak starou, to my nemáme (pneuservis jak kráva a nemají...) Šli svorně do skladu, já za nimi a oni - Ne, ty počkej venku. Inu co, já byl s nervama v řiti, začínalo vedro jak kráva, tak jsem nechtěl nic řešit. Za chvíli se vynořili a táhli jednu gumu. Povídám - Co to je zač? A oni že prý licence Bridgestone. Mrknu na rantl a tam APLUS made in china. OK, aspoň to nebude drahý. Nemáte dvě? Ano, máme. Vezmu si obě. A jaká je cijena? Pojď za mnou, pokynul velitel. Uvnitř mi oznámil, že je prázdnik (už se mi z toho slova začínalo dělat šoufl) a tudíž mi nemůže dát račun. Čert vem račun, aspoň to bude levnější. Vzal pytlik od rohlíků a začal psát rozpočet. Jedna guma 1.200Kn, dvě tedy 2.400. Odtah 1.050Kn a práce 400, suma sumárum 3.850Kn. V hlavě jsem měl vygumováno, tak říkám OK a jdu k bankomatu. Cestou mi naběhla v hlavě kalkulačka a já mazal zpátky. Jako že jedna guma na naše přes 4 tis. a odtah kolem komína asi 3.600? No jo, pane, prázdnik. Když jsem si utřel pěnu od huby, procedil jsem, ať nasaděj jen jednu, on přepsal pytlík, a já vytáhl z bankomatu 2.700Kn (ke všemu mi dle výpisu transakce proběhla v kursu 6.83 Kn/EU, tedy 395EUR). Potřásli mi s úsměvem rukou a prohlásili, že až pojedu příště okolo, dáme pivo. Já si hned za rohem zařval: Cigoši zkurwený zlodějský! ale ulevilo se mi až někde před Vídní. Takže jsem vám chtěl popsat cestu, ale ze vzpomínek mi zbyli jen ty tři kreténi a prievan v peňaženke smiling smiley Dnes už se tomu začínám smát, ale kam se hrabu na výtlem kamaráda, kterýmu jsem sdělil konečnou cenu jeho piva - 10.469 Kč... P.S.: U nás ta guma vyjde na 1.030 Kč...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Alda (22. 06. 2019 17:07).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2019 06:57
Aldo,slušnej sloháč .Úplně jsem hltal jak to dopadne.Tak hlavně že jste dojeli.spinning smiley sticking its tongue outthumbs up
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2019 09:08
Ve čtvrtek navečer cesta tam - dálnice SK a HU,výjmečně přes Slovinsko mimo dálnici,
Lendava,Čákovec na A4 a pak po A1 až Zagvozd sjezd k moří a Drveník.
Provoz minimální,zdržení žádné,přechod SLO jedno auto(sken pasů),na Lučku prázdno.
Na trajekt v Drveníku jsme se v 7:30 vlezly tak tak i když jsme přijely něco kolem šesté.
Kapitanát v Sučuraji otevřen.Neomezený letní internet od T.Mobile funguje v HR bez
problémů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2019 09:17
Ale nechal ses pěkně ojebat. Ty nemáš nějakou asistenci ? Bez té bych nikam nejel.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2019 09:50
... Alda ... neuvěřitelný, skoro jsem měl pocit, že reinkarnovali Jaroslava Dietla ...
a jen mimo zápis ... u nás ta guma nestojí ani kačku, pokud nejedeš pro pivo ... thumbs up
... ale zaplať Bůh, že jste ve zdraví dojeli ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (22. 06. 2019 09:52).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2019 16:03
Netypická cesta seniorů k moři:
18.6.19 Vsetín – Vídeň
19.6.19 Vídeň – Kaprun
20.6.19 Kitzsteinhorn, lanovkami do 3029 m (nádherné počasí, pěkný výlet), Zell am See (nic moc)
21.6.19 Großglockner Hochalpenstraße (nádherné počasí, jedinečný zážitek),
Pak další cesta do HR – hrůza: nehoda kamionu před Karawankentunell – hodinové stání. Poté asi všichni z 2 milionů Slovinců jezdili auty kolem Ljublaně – další asi třičtvrtěhodinová ztráta, pak moje navigační chyba(přece jsem chytřejší než Waze) – další půlhodina, ale konec dobrý – na poslední chvíli na poslední trajekt jako téměř poslední auto a za 20 minut víno s domácími na Pašmanu. Jo, a na obou hranicích jen mávání.
Jenom doufám, že zpáteční cesta přes Maďarsko bude jedna velká nuda.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hadař (22. 06. 2019 19:48).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2019 18:35
Ted se ta HR SIM-ka hlasi pod "HT HR", nevim na jakou sit se hlasila ta ta moje ceska O2, v case kdyz to poradne nefungovalo. Ted to krasne slape s tou HR simkou. Ale v tom Madarsku jsem dokonce manualne prochazel vsechny dostupne site co telefon nasel a do 90% z nich se to ani nechtelo pripojit a tech 10% byl nejaky rakousky operator (kdyz jsem se s tim hral, byli sme uz blizko hranic). Nevim jak to funguje, ale ta O2 sim-ka mne co se tyce dat v zahranici pekne se....


valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na jakyho operatora se ta simka od O2 prihlasila?
> Mam zkusenost, ze HR VIP bez problemu, TELE 2 mi
> blblo
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 06. 2019 11:38
Maji to nastavene u O2 bay to tak blbě fungovalo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.