Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 01. 2019 16:35
kabinete ... já, dlouholetý Maďar, v to chci doufat ...
je to ale jen proto, že chci jet s lodí pohodlněji a trošku rychleji, než je 70 km/hod povolených přes maďary (po 66 a 86tce) ... teď už ty prachy za to Slovinsko (po dálnici) asi dám ... jen chci věřit, že nebudou zácpy ... přece jen 1,5 tuny na kuli, ve štrůdlu spojce moc nesvědčí ...

smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 01. 2019 17:19
I ty, Brute? eye rolling smiley

Jako chápu, že těch 70km/h není nic pro slabší jedince / povahy... thumbs up smiley
Musíš si pořádně stáhnout okénka... představit si, že jedeš na chopperu... a kochat se...
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 01. 2019 13:49
ani náhodou … přesně z toho důvodu jsem loni odřídil pouze menší část cesty, kterou, cca 650 km (ovšem s chutí) odřídila moje paní bytná … těch zbylých 300 km jsem protáhl loď asi za 2,5 hoďky do Splitu … proto jsme taky stihli 1 trajekt kolem 01:30 na Hvar … želvu jsem si pak vynahradil v Ivan Dolaci, když jsem chtěl před 4tou ranní najet na molo k "Juremu" … kde jsem chtěl odpojit loď a pak ji za světla spustit na vodu … tak to jsem s 12 metrovou soupravou po tmě coufal asi 50 metrů úzkými serpentinami kvůli jinému, blbě zaparkovanému autu …
… nakonec jsme ji spouštěli do "splavu … pod Slávinkou" … grinning smiley

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 01. 2019 10:32
Zkusil někdo Chorvatsko motorkou? Máme s manželem, synem a jeho přítelkyní takové bláznivé plány...Zkušenosti??
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 01. 2019 13:00
Tady [forum.ihvar.cz] máš k tomu vlákno
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 01. 2019 12:42
Na motorkáři.cz je několik cestopisu
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 01. 2019 19:38
Pred mesicem vyslo video od DARS

[www.youtube.com]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 01. 2019 08:41
Letecké záběry (nebo z dronu) hezké, ale řekl bych, dost nepřehledné! Chyba režiséra? Nebo stříhače videa?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 04. 2019 10:32
Ahojte, my sme sa síce ešte nevratili no viem okomentovať cestu Košice - Rab ( Lopar ) 17.4.2019. Tak ako všetci tušíte cesta bez problémová, hustota až po Zahreb riedka. Tam sa to trochu nahustilo veľa talianov - slovincov. Asi všetci išli domov na sviatky. Akurát čo ma prekvapilo bola veľká lustrácia na hraniciach Goričan zo strany Chorvátskych colníkov. Boli sme jediný na hranici Maďari nás len odmávli no ako som už spomenul chorvát začal dôkladným scanovaním OP potom niečo hľadal v datábáze PC to mu asi nestačilo tak ešte vytiahol lajstra a si niečo prezeral Potom došlo na vypytovanie sa kam ideme , či tam máme rodinu a podobné blbosti. Asi po 13 minútach nás prepustil no to už za nami stálo ďalších 5 áut. Odstavil som to asi 250 300 metrov za hranicou a kým som si odkladal doklady vybral nealko z kufra neprešiel nikto. Čiže asi tiež lustroval ďalších. No pas od nášho psa nechcel. Pripisujem to tomu že asi na tých našich nových OP sú fotky jak od zombíkoch tak si to asi chcel overiť či už nie sme po záruke............

Cestu späť okomentujem po príchode domov, Počasie je suprové no voda tak akurát po gu.......... Holt nie som ľadový medveď
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 04. 2019 20:46
Ahoj tak již doma od 19:45 odjezd Čiovo 5:30 Hranice HR-SLO 10 hodina a zdržení 1:25 Nikdo nechtěl pasy odmávnuto ,ale zase špunt v provozu .pak další na SLO- A hranici svedeno do 1 pruhu a kontrola známek (teda jako blb sedel v autě a nezajimalo ho to ) pěkný špunt cesta zpět směr Hatě Jihlava a D1 D1 hlášeno parkoviště na několika místech tak jsem to vzal na Humpolec -Želív-Vlašim-Benešov vyhnul jsem se parkovišti a napojil se potom na D1 a Pražský okruh . Cesta tam byla Kladno -D1 Brno -Vídeň -Čiovo na noc super cesta odjezd Kladno 20:30 hod a příjezd Čiovo 8:45 .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 04. 2019 10:02
Při kontrole v rakousku, tam mají postavenou kameru a maník v autě zírá na pocitac. Neproklouzne ani myš.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 04. 2019 16:54
Děkuji za info ,když byla kontrola v březnu 2019 tak na prvním odpočívadle v A směr od Slovinska a kontrola manuálně posvícením ,nebo nějakou čtečkou ?

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 04. 2019 18:13
Prvá tohotoročná cesta za nami. Cesta tam piatok 19.4.2019 Martin - Bratislava - Gyor - Szombathely- Lenti - Goričan - Zagreb - Karlovac - Plitvice. Odchod skoro ráno po 05:00 cesta po Bratislavu v pohode bez žiadnych problémov. M15 od Bratislavy po napojenie na M1 v Maďarsku rýchlosť znížená na 60 km/h. M1 a M85/M86 poloprázdne, Od Szombathely po Lenti to išlo v priemere 90 - 100 km/h, dve merania rýchlosti hliadkami polície. Tankované v Lenti (benzín 95 v prepočte 1,29 EUR/l). M70 od Tornyiszentmiklos po Letenye rýchlosť znížená na 60 km/h a takmer všetci to dodržujú. Starý prechod Goričan uzatorený kvôli rekonštrukcii mosta, na diaľničnom Goričane kolóna ca 500 m - čakanie takmer hodinu (10:20 - 11:15) , pritom sa do pasov ani nepozreli len si ich medzi sebou podali a vrátili späť, v sezóne to tam bude určite dosť husté. Potom klasicky po diaľnici na Záhreb a Karovac a ďalej do Plitvíc. Prejazd Karlovacom takmer 30 minút, dojazd do Plitvíc ca o14:30.
Naspäť v pondelok 22.4.2019 tou istou trasou, odjazd z Plitvíc okolo 09.00 - cesta prázdnejšia a rýchlejšia, na hraniciach v Goričane kolóna asi 150 m a čakanie ca 20 minút. Potom vo vláčiku viacerých áut po 86 až do Szombathely a ďalej diaľnicou domov, hustá premávka mezi Gyorom a exitom na Bratislavu (80- 90 km/h). Príchod domov krátko po 17:00.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 04. 2019 20:11
V noci st-ct do Splitu a pak trajektem do StariGradu v 8.30, byli jsme ubytovani v Jelse a na velikonocni pondeli zpet ze Sucuraje v 9.30 do Drveniku, byli jsme v pristavu uz v 8.30 a byli jsme predposledni auto, co se dostalo na trajekt. Velky trajekt ze Stari Gradu mel totiz odjezd az v 11.30 Cesta tam relativne v pohode, ale uz mne to nocni jezdeni zmaha-asi stari, v lete se chystam na Peljesac a asi poprve v zivote si nekde zajistim prespani, mate-li nejaky tip na ceste pres Madarsko a Bosnu, tak sem s nim.
...
Posadka vozu mne prinutila jet celou cestu tam i zpet po dalnici, takze tentokrat nemohu poreferovat o medvedech v Korenici. Mel jsem bicykly na strese, tak jsem mel trochu obavy z vetru na tech planich u Zadaru a u tunelu Sveti rok, ale foukalo nastesti dozad a ne z boku, jak tam byva zvykem.
...
Na hranicich to podle mne docela drhne Schengen-neschengen a hlavne rakouska dalnice je znacne rozkopana, cesta do Gratzu dost priserna a i uprostred Rakouska delaji casto novy povrch a snad to do sezony stihnou. A klasicke Stau typu, jede se 130 a pak prudce na brzdy a cela dalnice uplne stoji a pak se to pomalu rozjede. Clovek ceka nejakou havarku, nebo neco a nic, vubec nic. Tipuji, ze se soubezne jedouci pubosi bavi a synchronne to zaslapnou. Vecer pred Vidni samozrejme zaplava cervenych svetel pomalu se sunouciho parkoviste do metropole, ztratil jsem nervy a pomoci navigace sjel na silnici cislo 11 a objel prijezd pres nejaky Kotehulky na Schwechatt. Mozna to nebylo rychlejsi a rozhodne to bylo delsi, ale plynuje jsem jel misto tech Stau priskoku, na ktere oprqavdu nemam nervy. A tech zmrdu, co objizdi kolony pred hranicemi pruhy pro autobusy, nebo pres parkoviste... tech taky pribyva geometrickou radou.
...
Ale jinak naprosto super, pocasi vyslo, asi tam bylo chladneji nez v Cechach, ale i tak uzasny a do vody se taky dalo vlezt
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 04. 2019 20:28
a fotky, kdyby se chtel nekdo pokochat
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2019 08:55
V kolik jsi byl ve Vídni? Já mezi 18:30 - 19:00 a jelo to překvapivě v pohodě. Ke vzniku Stau si myslím, že se ta dálnice kapacitně tak nasytí a přerychlí, že stačí jen malé přibrždění a vznikne harmonika, která se pak dlouho rozjíždí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil chromakp (24. 04. 2019 08:56).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2019 09:42
za tmy, presny cas nevim, ale mel jsem te dalnice uz plne zuby. Taky je tam dlouhatansky usek, kdy uzsi levy pruh svedli do protismeru a sirsi pravy byl na puvodni strane a kraj se opravoval a oddeleno to bylo betonem. Bohuzel jsem najel do toho pravyho, levy vcelku normlane jel, pravy bud uplne stal a nebo popojizdel krokem cirka 15-20km a opet bezduvodne, zadna havarka, zadne odboceni nebo pripojeni, proste nic jen neumetelstvi ridicu. A mezi Slovinskem a Gratzem ani nemuseli rozsvecovat hlukove omezeni IGL, rychleji nez 60 ta auta vetsinou stejne nejela.
...
Premyslim, ze zkusim v Rakousku tu druhou dalnici vys nad Gatzem a v lete rozhodne na Madary. Ona je sice uz daln ice na Slovinske strane, ale ty hranice to spolehlive zastavi, celnici uz jsou zase na koni.
...
Ale s tou objizdkou na Schwecaht jsem byl spokojen
...
Jeste k trajektu, nejezdivam velkymi trajekty, tak jsem nechapal, proc stojim a vsechna auta nechali predjet. Pak jsem to pochopil, nez jsem se dostal na radu, spustili hydraulicky palubu, na kterou najela auta (na patro) a ja bych s koly neprojel, takze jsem musel byt posledni, protoze paluba je pomerne nizko, ale priapdal jsem si jako debil, stal jsem v ohybu, kolem najizdela auta na trajekt a ja nechapal, proc mne nechteji pustit :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2019 12:21
jeste jednou fotky jarniho Hvaru, zucastnili jsme se i pasijove nocniho procesi za Krizem
...
[www.uschovna.cz]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2019 15:34
vrgada: krásný fotky :-) Velikonoce v HR mě víc a víc lákají.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2019 18:16
Diky za aktualni informace. Takze je to jasne, v cervenci klasicky pres Madarsko, do HR pres Mursko Sredisce.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2019 18:56
A v červnu klasicky přes rakousko a slovinsko smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2019 22:14
koukam, ze limit stazeni je vycerpan, nic neplatte, zitra to ulozim znovu.
...
mam mimosezonni Chorvatsko radeji nez v lete, ale s pocasim je to loterie, loni na jare i na podzim jsme nemeli pekne pocasi.
...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 04. 2019 23:36
Veľkonočný pobyt v hotely Funimationclub Borik Zadar. Cesta cez Maďarsko tam sme šli 17.4 ,cesta v pohode cez Maďarsko po novej rýchlostnej ceste. Späť v útorok ráno,na koľko sa zamračilo a dosť fúkalo. Hlásili po ceste zápchy v oblasti Istrijskeho Y od Istrie smerom na dialnicu a most na Krk bol upchaný. My sme mali kolónu na prechode Goričan.Zdržanie cca pol hodiny. Premávka pomerne hustá,na prekvapenie veľa turistov z SK i ČR. Toľko ich tu na Veľkonočné sviatky nepamätám,aj hotel bol dosť obsadený našincami.More odskúšané cca 18 stupńov. No neokúp sa.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 04. 2019 08:01
vrgada … krásné, thumbs up

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 04. 2019 23:02
[www.uschovna.cz]
...
jeste foto, driv jsem to nestihl
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 04. 2019 09:15
to vrgada: krásné fotky, úplný balzám na duši.... díky
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 04. 2019 09:48
Pohlazení po duši, augle dostaly nažrat, co dodat.thumbs upthumbs upthumbs upthumbs up víc palců nemám
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 04. 2019 18:27
tak jeste jednou naposledy
[www.uschovna.cz]
a dalsich 30
[www.uschovna.cz]
....
zucastnili jsme se nocniho pasijoveho procesi (UNESCO), video z mobilu
...
[www.youtube.com]
...
[www.chorvatsko.cz]

...
Po pravde, bylo to velmi narocne, jednu noc ridit a druhou obchazet kostely, ale opravdu je to silny zazitek, asi jsme byli jedini cizinci, z Jelsy podle meho odhadu vyslo pres tisic lidi
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 04. 2019 15:02
Tak výjezd pátek 19.4. v 19hod z Česká Lípa směr Zadar. Trasa Praha,České Velenice,Zwettl,Baden,Graz,Spielfeld,Maribor,Ptuj,Cvetlin,Durmanec,Zahřeb,Karlovac,Plitvická jezera(zde prohlídka), Zadar. Praha průjezd přes centrum mírná doprava. Praha-České Velenice skoro bez dopravy. České Velenice-Spielfeld skoro sami na silnicích i dálnicích. Spielfeld-Maribor-Cvetlin (objezd dálnice) žádný provoz. Hranice skenování občanských průkazů. Cvetlin-Záhřeb-Plitvická jezera žádný provoz. V 7hod příjezd na Plitvická jezera (vstup č.1). Již nikdy více. Vstupenky objednány přes net. Sleva na dvou 100kun. V 8hod již cca přes 100 lidí. První ve frontě ale u pokladny mi bylo řečeno, že se musím vrátit přes most zpět na parkoviště a tam je kancelář kde mi vymění voucher za vstupenku (toto nikde na stránkách neuvádí). Pozor voucher musíte mít vytištěný. U kanceláře již také fronta ale prodral jsem se dopředu a vyměnil voucher za vstupenku. Opět zpět přes most ke vstupu. Tam již fronta dvojnásobná. Ale se vstupenkou jsem šel hned k bráně a dovnitř. Na parku je znát že je již hodně zanedbaný a žádné investice. Myslím, že vstupenky jsou hodně předražené. Zničené chodníky nad vodou, chybějící nebo shnilá prkna. Úsek k jeskyni uzavřen neboť shnil celý a propadl se do vody. Odjezd v 11.30 cesta bez problémů, příjezd Zadar v 13.20. Celý týden super počasí cca 20-25st a sluníčko.
Odjezd pátek 26.4. v 18hod HR-dálnice, Hranice skenování občanských průkazů, SLO-objezd Cvetlin, Maribor, A-dálnice, ČR-České Velenice, Praha, Česká Lípa. Všude naprostý klid a silnice úplně prázdné.
Dálnice HR placeno ENC krabička z roku 2014 – baterie OK.
V srpnu bude cesta do Splitu tak to bude už na silnicích o hoodně větší provoz.
Všem šťastnou cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 06. 2019 20:59
Zatím jen tam.Odjezd Nový Bor sobota 8.6. 1.00, po prázdných silnicích na Hatě, Vídeň před šestou poloprázdná, takže na tempomatu 84 a kafčo za volantem. Asi to bylo termínem, ale nikdy jsem nejel v takový pohodě. Poprvé jsem si koupil SLO známku a jak už tu psal někdo moudrý - jednou zkusíš a už se na objezd nevrátíš. Fakt mi těch 30 éček jakožto zatvrzelému objížděči za to stojí. Nicméně na Macelji jsme to zašlajfovali přesně u cedule 3km. Chyt jsem se za pačesy, ale docela to poskakovalo, takže v součtu ztráta 35min, protože to přestalo bavit i chorvatskýho celníka a jen odmávával. Pak jsme to v Karlovacu (tak mě to naučil skloňovat jeden domácí) střihli na starou, stavili se na oběd v Koranu (sorry Rosemarine, ale nic moc) a mazali dál na Skradin, kde jsme přespali v ideálním minikempu na jednu noc a v šest ráno vyrazili na Gradac.Samo jsme si neodpustili kávičku na odpo Krka (jo couddy, furt dobrá), Vše v pohodě, v Podgoře je ta uzávěra na semafory,úsek cca 400m, dnes bez zdržení, ale v sezoně asi problém. A mimo téma - sehnali jsme v Gradacu na blind super AP s výhledem na moře za 30EUR + 5 klima smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.