Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2018 08:48
Já jel včera ráno z ČR, největší komplikace u Třebíče - objížďka, na trase semafor, kde jsem čekal asi 5 minut. Pak jsem se nechal vést navigací přímo do Znojma - tam žádné zdržení, přes Vídeň okolo půl deváte v pohodě, jen silnější provoz. Stavil jsem se pro naftu na Temmelu (1,18 €) a koupil tam i slovinskou známku. Sice jsem zvažoval jet přes Macejl vzhledem k tomu , že byla středa, ale rozhodl jsem se jet svoji oblíbenou trasu přes Ljubljanu. A udělal jsem dobře - Macejl bych možná projel bez zpoždění, ale když jsem byl u Ljubljany, tak v rádiu hlásili 2km frontu na Lučku - to nevím, jestli bych stihl přeskákat za hodinu. A i kdyby , poskakovat v tom vedru hodinu... to radši povalím hodinu po dálnici

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2018 17:56
V stredu cca 11:00 Lučko max 4 autá, ja som šiel ENC a bol som sám.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2018 20:42
to hlásili okolo 14 hodiny, v 11 jsem ještě nebyl ani na Temmelu, a tam jsme se pak i občerstvovali :-)

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2018 21:15
Ahoj, včera návrat z Rabu, tak jestli dovolíte, také přispěju. smiling smiley
Ráno odjezd z Banjolu chvíli před sedmou, tak abychom stihli trajekt z Mišnjaku v 7.30. Na seřadišti jsme byli druzí, takže pohoda, po vjezdu na trajekt jsme byli úplně vepředu. Cesta byla poměrně zábavná, v úterý byla na Rabu vydatná bouřka a její dozvuky byly cítit ještě i ve středu ráno, na moři byly metrové vlny a vichr padající z Velebitu rozjížděl nezabrzděná čekající auta a sestřelil k zemi dvě, asi desetileté děti nedaleko ode mne, který se šly mrknout na ten zajímavý větřík. smiling smiley To samé pokračovalo i na trajektu, vylezli jsme do prvního patra a zhruba v polovině čtvrthodinové cesty do Stinice udeřil vítr v plné síle. Všichni na palubě se drželi co jim stačily síly, některé slabší slečny se pro jistotu rovnou položily na zem a objaly zábradlí.. smiling smiley Nakonec však vítr vyrval z moře pár hektolitrů vody a poslal je přímou cestou na naši palubu. Mokří jak ratlíci jsme se nakonec všichni dobelhali do vnitřních prostor lodi. Ale bylo to v pohodě, všichni se chechtali, takovej zážitek opravdu stál za to. smiling smiley Po výjezdu z lodi a pár kilometrech jsme zastavili a převlékli se do suchého. smiling smiley
Potom se už naštěstí nic dramatického nekonalo. Projeli jsme Senj a po přejezdu Vratniku a nákupu několika litrů místního výborného borovicového medu, v 9.20 nájezd na dálnici směr Záhřeb. Provoz až do Záhřebu mírný, bez problémů. Na Lučko příjezd v 10.40, placeno kartou, přede mnou tři auta, zdržení sotva dvě minuty. Jen jsem pak zase a opět kroutil hlavou nad lidmi, kteří se rozhodli utratit své poslední kuny v hotovosti na mýtnici, namísto aby je utratili za Rakiji či Ajvar. smiling smiley To musí být nějaký druh masochismu chtít platit na Lučku cash - v každé řadě minimálně třicet aut, nechápu.
Až na hranice se Slovinskem dobrý, bohužel v Macelji fronta 45 minut, hrůza. Policajti to nijak nezdržovali, do pasů se ani nepodíval, jen mávnul, ale to množství aut bohužel ucpalo všechny tři průjezdy. A to byla středa poledne.
Přes Slovinsko za 15 éček naprostá pohoda, na hranicích koupena rakouská známka za 9 éček a jízda směr Graz, Vídeň. Od slovinských hranic až po Graz docela mizerná dálnice, ale je tam i několik uzavírek, spravuje se to. Mazi Grazem a Vídní několik zúžení, ale max. v délce 6 km, vše kvalitně značené a přehledné, rakušáci umí. Až do Vídně bez problémů, doprava sice trochu zhoustla, ale jelo to plynule. Průjezd Vídní nádhera, ač jsem očekával odpolední špičku, bylo kolem 15.45, tak jsme projeli plynule směr Brno. Loni jsme ve Vídni ztvrdli skoro hodinu, fakt jsem ani nedoufal, že to půjde tak dobře.
Následovala už jen luxusní nová dálnice skoro až do Mikulova, opět jsem se styděl za neschopné české politiky, kteří za deset let nedokázali zajistit realizaci ani centimetru nové dálnice do Rakouska. Na Nových Mlýnech zrovna svítila zelená, bez fronty. Pak už jen zastávka na jídlo na Rohlence a příjezd do domova na severu Moravy cca v 19.30.
Najeto něco málo přes 800 km, na cestě jsme byli cca 12 hodin, ale řídím sám, takže přestávek bylo víc. I tak jsem toho měl plné zuby.

Sakra, je to nějaký dlouhý, promiňte. smiling smiley

Šťastnou cestu všem!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2018 21:27
Luposos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Provoz až do Záhřebu mírný, bez problémů. Na Lučko
> příjezd v 10.40, placeno kartou, přede mnou tři
> auta
, zdržení sotva dvě minuty. Jen jsem pak zase
> a opět kroutil hlavou nad lidmi, kteří se rozhodli
> utratit své poslední kuny v hotovosti na mýtnici,
> namísto aby je utratili za Rakiji či Ajvar. smiling smiley To
> musí být nějaký druh masochismu chtít platit na
> Lučku cash - v každé řadě minimálně třicet aut,
> nechápu.


Asi ta "tvá" mýtnice byla Demerje a nikoli Lučko, že? eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2018 17:33
Hezky cteni...hlavne kdyz se dojede..vporadku
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2018 20:20
Jasně že Demerje. Ale já to zas tak neprožívám, pro mě je to kolem Záhřebu všechno Lučko. smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2018 21:38
Rozmyslal som, kde to napisat. Snad mi to admin prepaci. Ale tu to bude asi najlepsie. Nikomu neprajem taku smolu. Teraz som mal sediet na balkone apartmanu- na Ciove. Miesto toho sedim doma. Strnast rokov chodime na Ciovo tak aj tento rok bol plan. Ale auto vsetko znegovalo. V stvrtok som sa v noci vracal domov z rakuska ( z prace) cca o druhej rano pred hranicami zacalo buchat v agregate. Stop, hladanie odtahovky do SNV. Z tej ceny sa mi zahmlilo. Rovno do servisu s nadejou, ze sa to bude dat opravit do piatku -cas povodneho odchodu. Rozobrali to, a v tej chvili so vedel, ze sen o krasnej dovolen je prec ( vsetko pripravene, len nalozit a cestovat). Moja Octavia1 po 480 tis. odmietla poslusnost. Cena opravi je este vo hviezdach. Prajem Vam vsetkym len to naj. Aby Ste vsetci dosli v poriadku domov. Stretan put i cuvajte se.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2018 22:34
.Nevěš hlavu,určitě to zamrzí,přímo nas....Drobnějších závad mě potkalo víc,ale asi nejhorší bylo v roce 2010,kdy jsme se vraceli o den dříve,protože jsem měl bolesti břicha,tak si za to sedla na dálnici manželka a auto přestalo jet-ojetá spojková lamela.Sjeli jsme u Splitu z dálnice a našli automechanika,který sehnal nějakou použitou,tak jsme mohli asi po 6 hodinách pokračovat.Stálo to asi 6000.Pokud jsi to neměl zaplacený,tak posuneš termín a s odstupem času se tomu zasměješ a řekneš,ještě že se mi to nestalo cestou
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2018 23:45
Do O1 seženeš jakýkoli motor za 300 EUR a za týden jedeš směrem Čiovo.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 08. 2018 11:00
Vrátím to zpět k tématu.
Návrat včera brzy ráno (a protože sobota tak odjezd před 4 hodinou z Brely), ve čtyři nájezd na dálnici, tam kupodivu až za Gospič dost aut.
Za Sv. Rokem mlha, tak omezení rychlosti na 80 km/h. Pak se i provoz od moře zklidnil.
Demerje v čase 7:20 fronta u každé závory na kartu asi 6 aut, přičítám to tomu že se u každé zasekl nějaký zoufalec co se snažil zaplatit hotovostí (nechápu...). Na Lučku už bylo těch čekajících (jako vždy) rozhodně více.
Na Sv. Križi jsem se rozhodnul, že sjedu v Durmanci (dle kamer a promet si. čekačka na Macelju 30 minut). Tomu jsem moc nevěřil, většinou je to ještě delší.
Sjezd v Durmanci v 8:22 a hurá na Cvetlin. To jsem netušil že dělám chybu. Na Cvetlině čekačka taky přes půl hodiny. Dál klasika na Ptuj a Lenart + objížďka "objížďky" u Lenartu přes Sv. Anu. dobře značeno, ale úzká cesta (v noci v provozu jaký bývá na objízné trase dálnice asi nic moc). Mureck v 10:41.
Tentokrát se mi objížďet určitě z hlediska ušetřeného času nevyplatilo. Ale co už, třeba byl objezd SLO dálnice naposled a ve dne to ve vnitrozemí nevypadá špatně, člověk alespoň něco uvidí.
Pak už dálnice na Vídeň a vzhledem ke směru kterým jsem jel vybrána varianta ČR bez dálnice, takže z Vídně směr Hatě.
Ve Znojmě hodinová pauza. Ve směru na Jihlavu těch 5 semaforů (nebo kolik jich je) projeto víceméně plynule. Pouze na jednom červená zrovna přede mnou. Ovšem jak to vypadá budou to tam dělat věčně, v místech kde se čeká před semafory jsou už vytlačené koleje...
Do cíle Ž.Brodu jsem dorazil před 19 hod.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 08. 2018 15:48
Termín: 09.08.2018-18.08.2018
Miesto: Živogošče Blato, apartmany Grbič
Počasie: luxusné, voda krásne teplá a priezračná
Autíčko: Kia cee´d sw, spotreba 7,1, benzín, automat
Ubehnuté: 1823 km
Maďarská známka kúpená cez net - 10 dňová z účtu stiahnuté 9,49 EUR

Odchod: 09.08.2018 - štvrtok, Leopoldov 21:00 - 3 autá
Prechod BA-RAJKA 21:45, nájazd na M15, i keď tu prebieha rekonštrukcia, absolútne žiadne zdržanie - o 22:00 som schádzala z M1 na Janosomorju. O chviľu telefonát - odbočka za Bosorkanmi na odpočívadlo - 1 auto pokazené (porucha riadiacej jednotky na plyne - odťah 220 EUR - mali zazmluvnený odťah do prvého autorizovaného servisu Mazda, čo bolo v Blave, ale oni sa dali odviesť až domov. Takže pauza cca 20 min, kým sa ujasnilo ako sa dostanú domov a pokračovanie už iba 2 autá na Csornu, tam napojenie na M86. Tam som stretla "až" 5 aut v smere k moru smiling smiley Odbočka na Lenti a tu som bola rada, že som zvolila M70. Síce tabule so semaformi tam boli ale semofori tam neboli žiadne .. Takže dá sa povedať, že sme M70 "preleteli" rýchlosťou akou tam predpisovali .. ale žiadne zdržanie.
príchod na St. Goričan 01:00 (tu dlhšia pauza cca 40 min)
Sv. Helena 02:28 - 47 HRK - stiahnuté z účtu 6,34 EUR/kurz 7,4132
Dobra 03:45, tankovanie cena 10,64 HRK - kurz 7,4131
Šestanovač 7:56 - 220 HRK - stiahnuté z účtu 29,67 EUR/kurz 7,4149
Živogošče Blato - 09:00

Celá cesta bola maximálne plynulá, nikde žiadne zdržanie, ani na hraničných prechodoch, ani na mýtniciach . Na mýtniciach platba kartou, bez absolútneho zdržania.
Cesta trvala 12 hodín, z toho prestávky cca 2,5 hodiny.
1x20 min v HU pokazené auto
1x40 min St. Goričan
2x10 min - Sesvete, Nadin
1x30 min - prechádzka na odpočívadle Krka
1x10 min - Zátoka Vrulje

Pobyt super, počasie a voda úžasná. Milý domáci, príjemné prostredie celej malej dediny akou je Živogošče Blato (ak porovnávam Tučepi, Pakoštane alebo Vodice). Opäť jedna z tých destinácii, kde by som nemala problém vrátiť sa ..

Odchod: 17.8.2017 piatok - 16:30
kochačka na zátoku nebola potrebná, tak tunel Sv. Ilja smiling smiley
Vrpolje - 18:17, tankovanie 10,43 HRK
Demerje - 225 HRK - stiahnuté z účtu 30,45 EUR/kurz 7,3892
Sesvete - 21:49 tankovanie 10,62 HRK/kurz 7,3857
Goričan - 22:58, platba 47 HRK - stiahnuté z účtu 6,36 EUR/kurz 7,3899

2x20 min. Vrpolje. Sesvete
4x5 min Zagvozd, Goričan, Kormed a Bratislava, kde sme sa rozlučili s kamarátmi, s ktorými sme strávili dovolenku a už išiel každý svojou rýchlosťou domov.


Opäť zvolená M70, policajti hneď stáli pri napojení sa na M70, mali tam chytených 2 slovincov.. takže sme plynulo pokračovali ďalej, opäť žiadne semafori, cesta plynulá.
Po ceste 3 srnky, tento krát som zvolila cestu a pokračovali sme za Csornou po M85 a následne na M1 pri Gyori. Dobrá voľba, lebo M1 bola uplne normálna premávka, čo sa však v smere na Budapešť nedá povedať, tam to bolo "kapánek" hustejšie.
príchod Leopoldov - 3:00
Od Bosilejova až po Lučko, resp. koniec A3 bola "mega hustá" premávka, podaktorí išli ako bez rozumu .. obiehali sprava, preblikovali, tlačili sa .. značky klasika PL a HR (ZG). Cesta trvala 10,5 hodiny, z toho cca 1 hodina pauza. Maďarsko prejdené do 3 hodín. Cesta v smere k moru cca od 21:30 hej do 23:30 kedy sme ešte boli v HR bola uplne plynulá. Preto stále čo už som viac krát napísala, ak sa prejde Lučkom okolo tej polnoci z piatka na sobotu - je to bez kolón.
Cesta Maďarskom z piatka na sobotu smer k moru cca 23:30 do 02:00 - to už bolo iné kafé .. valilo sa jedno auto za druhým, jeden bus za druhým ...

Apartmán sme mali zaplatený až do soboty, preto sme si poobede mohli v pohode oddýchnuť a v kľude pobaliť a vydať sa na cestu

Sretan put, koho to ešte čaká a Vám ostatným .. už nech je Nový rok .. to sa hneď začne lepšie počítať.
Ešte doplním kurzy - prepočty, len nie všetko banka už spracovala.

EDIT - doplnené kurzy

Umag 2002, Tučepi 2005,2006,2007,2009,2010, Baška Voda 2012, Vodice-Srima 2013, 2016, Primošten 2014, 2021, Pakoštane 2017, Živogošće Blato 2018, Petrčane 2019, Biograd na Moru 2022, Zagreb 05,12/2022, poznavačka Istria /Buzet, Hum, Pazin, Rovinj, Motovun, Grožnjan/ 2023,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil luciask (03. 09. 2018 22:01).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 08. 2018 11:52
tak už to máme za sebou aj my, odchod 11.8.2018 18:00, príchod do Njivice (Krk) 3:30hod. Trasa: Banská Bystrica - Bratislava - Wien - Graz - Maribor - Ljubljana - Kozina - prechod Pasjak - Rijeka - Njivice. Diaľničné známky kúpené na diaľničnom prechode Kitsee - v ASFINAG kancelárii - aj rakúska, aj slovinská.

Cesta bezproblémová, až na obmedzenia v Rakúsku, všade dačo opravujú a potom tie 100km obmedzenia sú tiež príjemné...dosť vodičov ich nedodržovalo ani ked bolo podtým to IG-L. Celé Slovinsko v pohode, no tie bývalé mýtnice, kde sa musí spomaľovať, to mi liezlo pekne na nervy, rychlosť obmedzená iba v úsekoch kde sú tunely. Zjazd z diaľnice nie na Postojna, ale až na Kozina, oveľa menej áut, ale na hranici Pasjak v noci okolo 2:30 kolóna aut, zdržanie cca pol hodiny.

Späť sme išli v sobotu 18.08.2018 o 21:00hod, Obával som sa kolón, celý deň som sledoval hak aplikáciu, 4km kolona na krčki most smer preč z ostrova a kolona od zjazdu z diaľnice A7 až na prechod Pasjak.... nakoniec sme krčki most prešli uplne ako po masle a na Pasjaku boli pred nami 2 autá, ktoré boli vybavené do 20 sekúnd... colníkovi som podával pasy/občianske, veľmi ho obťažovalo vôbec na ne z diaľky pozrieť a poslať ma preč... takže super, ale radosť bola predčasná, niekde na úrovni exitu Postojna začala kolona, v noci robili nejaké značenie a bol prejazdný iba jeden pruh, takže pol hodina zabitá poskakovaním v kolone, potom už všetko hladko.

Bývali sme v slušnom hoteli, pláž bola krásna, počasie prialo okrem jedného dňa kedy zapršalo ale nevadí nám to, len more potom ako začala fúkať bura trošku ochladlo...

Nemohli sme si nevšimnúť správanie čašníkov, predajcov atd.... sú drzí, namyslení a zhýčkaní klientelou ktorá tam prevláda a to nemci, rakušania, holanďania... ale nie všetci takí boli, no v oblastiach od Zadaru na juh sme toto nikdy nezažili, tam si vážia klientelu - vačšinou slováci, česi, maďari, poliaci.... ktorí si svoje peniaze musia viac vážiť a zvážiť čo kúpia.

Ceny boli mierne vyššie všade, točeno pod 20 kuna som nenašiel, ale sme spokojní, hlavne pre nás tá cesta je výhoda, že všetko máme po diaľnici až na úsek v Slovinsku na HR hranice a potom 10km od krčki most do Njivice.

Tak už čakáme na leto 2019 smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2018 20:00
Právě jsme se vrátili do Žuljany. Odjezd včera v půl páté ráno z Jičína, kvůli objížďce u Dačic jsem to riskl na Znojmo a samozřejmě - na všech 5 semaforech za Jihlavou červená. Na Hatích (po téměř 4 hodinách jízdy, což je rekord, normálně mi to trvá pár minut před tři hodiny) jsem pronesl obvyklé: "nejhorší máme za sebou, už jen 1000 km".
Původně jsem chtěl zkusit objet Vídeň přes Tulln, ale v rádiu hlásili plynulý provoz Vídní, tak jsme ji projeli na rychlostním limitu úplně hladce. Z G.Radgony nevadí ani uzavírka Lenartu - objížďka je už na vjezdu do města dobře značená. Jen v Ptuji se to přes kruháky trochu couralo, prostě jeden most je málo.
A pak to šlo rychle i na přechodu Cvetlin i mýtnicích Đurmanec, Zaprešić, Lučko i Karlovac.
Před odjezdem jsem měl náročný začátek týdne, proto jsme to nechtěli jet nonstop: v plánu bylo ve Slunji na blind sehnat ubytování, ale místní infocentrum dělá jen do čtyř odpoledne, tam zavřeno, tak ze známosti nám náš minulý domácí obtelefonoval několik známých, ale taky nic. Tak jsme popojeli do Broćanace a tam se napoprvé doptali na nocleh: krásný srub plně vybavený jen pro nás, jen tam odtud není kam jít ani vidět. Té rodině patří ještě několik apartmánů ve Slunji, ale všechny plné... no, vyspali jsme se skvěle, a ráno pokračovali na jih, v Bisku nájezd na dálnici, dál už jako obvykle Ploče, Neum, Žuljana. V pohodě, bez spěchu. A jsme tu.
Podrobnosti vyvěsím, až to nabouchám do tabulky, jako vždy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (23. 08. 2018 22:41).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2018 07:44
Cesta zpět: neděle 19.8. trasa Baška tunelem nahoru dálnice směr Zagreb, sjezd na Durmanec, Cvetlin, Ptuj,Maribor Spielfeld,Vídeň, Mikulov a dál po ČR. Jsem zářijový obyvatel Chorvatska, proto pro mne srpnový nedělní nářez byl jedna velká katastrofa, ale kvůli vnukovi školou povinnému jsme to museli absolvovat. Už první zastávka na dpočívadle nad Baškou mne měla varovat, že se něco děje (ráno cca 9,00) aut tam moc nebylo, ale bordel, smrad na záchodech, jak kdyby tam někoho rozpárali no hrůza, pak jsem dojel kolonu aut a v té jsme poskakovali až na Demerje. Tam začínala kolona od sjezdu z dálnice, ti co jeli na Lučko ještě chvíli jeli, ale pak tam stáli ještě ve větším masakru.Po celou cestu plná odpočívadla a jedna velká katastrofa, jak jsem psal nejsem na to ze září zvyklý. No a sjet na Durmanci, to byl počin dne, když jsme pak podjížděli dálnici na Macejl, tak ta kolona tam stála několikakilometrová. Trasa Durmanec-Gornij Macejl, Cvetlin Ptuj, je sice samá zatáčka, les a vesnička, člověk si trošku zakroutí volantem, pokochá krajinou, ale proti tomu dálničnímu parkovišti, je to naprostá oáza. No a zbytek cesty Rakousko a ČR již běžná klasika, jen se mi zdá, že ten úsek dálnice u Graze už rakušáci opravují snad 5 let, jinak pohoda a dovolená skvělá :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2018 09:13
Pavlesus: Jeli jsme stejnou neděli domů a průjezd přes Demerje v 11:00 byl asi minutu. Nepamatuju si to přesně, ale více než 5 aut před námi nebylo.

V kolik jste jeli?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 08. 2018 13:26
Zdravím přátele Jadranu,

budu se snažit o lehký popis cesty - pokud jsem si byl schopen zapamatovat.

Odjezd 17.8. pátek v 15,30 do Orebiče z podhůří Orlických hor. Příjezd do Orebiče cca 9.30 v sobotu 18.8. Použil jsem objezd SLO dálnice ILZ - Ormož. V podstatě nikde ani živáčka, ani hranice, Lučko apod. V Záhřebu jsem byl těsně po 24.00. Těsně před Sv. Rokem cca 1,5 h delší pauza. Mýta jsem platil všude kartou a nebyl problém. Pokud by se dala koupit krabička ENC před Varaždinem určitě bych ji koupil, ale dá se koupit jen do 20.00, což jem stihnout nemohl.

Cesta zpět - odjezd z Orebiče v pátek 24.8 ve 20,30. Opět zcela bez problémů. Příjezd 24.8 cca 13.30. Opět jsem použil objezd SLO dálnice Varaždin - ILZ.
Na žádných mýtnicích ani hranicích ani živáčka - pouze hranice NEUM BiH - HR cca 10 min.

Jediné delší čekání do 20 min. bylo na Nových Mlýnech :-)

Vycházel jsem z dobrých rad "starých vlků" čímž jim ještě jednou děkuji.

Zdraví Herrgott
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 08. 2018 21:57
"Staří vlci" mají radost, že se vám dovča vydařila thumbs up smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 08. 2018 14:48
Cesta v sobotu 24.8. SK-HR cez BA, Gyor, Szombately, Lenti, Stary Gorican, Zagreb, a tak dalej. Vsetko s relativne slabou premavkou (v porovnani s tym kolko sa toho valilo v protismere).
Akurat maradsky colnik sa tvaril trosku kyslo, dokonca tam ani pre osobne auta nebola vyznacena njaka brana. Az ked sme zastali a pozerali kam vlastne mame ist tak zdvyhol zavoru, co asi mal byt povel ze mame ist k nemu, nijak na nas nesignalizoval, tak sme sli, kyslim vyrazom skontroloval pasy a slo sa dalej. Lucko v protismeru asi 10km kolona (cca okolo 16:00),v nasom smere ziadne zdrzanie (3 auta) pred nami v "nasej" fonte ENC. Inak vsetky mytne brany cez ktore sme sli, boli vyrazne posilnene o brany z protismeru.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 08. 2018 10:24
Vrátil jsem se „už“ 16.8. z Drače z Pelješace, nemám trasu tak zmapovanou jako Hill, píšu to z koule a na konci sezóny už to těžko někomu pomůže, tak aspoň jako info.

Momentálně jezdím z Březnice, okr. Příbram, nástup jsem měl v neděli s přespáním po cestě, takže odjezd v sobotu 4.8. ve 4.00. Takže jsem vlastně jel na chvostu těch, kteří jeli na nástup v sobotu. Střídám „okresky“ a dálnice a znovu jsem se přesvědčil, že je to správná varianta. Dědeček automobil by se ve 130 mohl rozpadnout, dědeček řidič si rád občas zatočí kolečkem a pokochá se okolím.
Letos podruhé jsem zvolil trasu přes Strážný a Pasov. Za Strážným hned objížďka po horských silnicích přes Mauth s napojením ve Freyungu, za Pasovem německá a rakouská dálnice, trochu se to ucpávalo před hranicí (nákup známek atd.) Koupil jsem elektronickou rakouskou známku i průjezd Bosruckým tunelem na A9 a moc se mi líbilo, jak se přede mnou ta závora sama zvedla. Před Gleinalmským tunelem jsem to vzal na Zeltweg, tady po B78 napojení na A2 u Twimbergu a po dálnici do Sankt Andrä a přes Lawamünd do Slovinska na přechod Dravograd. Slovinskem mimo dálnici přes Velenje a Celje, tady mě navigace nečekaně nasměrovala na přechod Bistrica ob Solti – Razvor (původně jsem měl vybraný Rogatec) a dál na chorvatskou dálnici před Zagreb u Zaboku.

Jediné komplikace byly na dálnici. Napřed se poskakovalo před Lučkem na lístek, pak se to dvakrát zastavilo bez zjevného důvodu v úseku před Karlovacem a hlavně a více v úseku před tunelem Sveti Rok. Vždycky, když jsem chtěl sjet, tak se to pohnulo a za sjezdem zase zastavilo. Sjel jsem plánovaně až na sjezdu 14 Sveti Rok, protože jsem měl ubytování v Drniši a nechtěl jsem absolvovat tu dálniční zatáčku Zadar – Benkovac – Skradin. Jel jsem horem Gračac – Knin. V Kninu byla nějaká vojenská sláva, potkaly jsme několik papalášských kolon.

V neděli ráno pokračování do Ploče na trajekt, původně s úmyslem někde podle chuti najet na dálnici. Protože mě to ale bavilo, tak to nakonec bylo celé mimo: Sinj – Trilj – Cista Provo – Zagvozd – Vrgorac – Ploče. V Ploče skoro dvě hodiny čekání na trajekt, bylo hodně aut a měl i zpoždění, nijak zvlášť to ale nevadilo. Dojezd do Drače na čas.

Takto to vypadá na mapě (bez toho ocásku přes Neum):

[mapy.cz]

P.S
Už teď je to dlouhý jak Lovosice, takže cestu zpátky popíši zvlášť. To bylo přes BiH.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 08. 2018 11:11
Zpátky jsem jel 15.8. cca v 7.00 po pobřeží a protože mě už dlouho lákalo „zkrátit“ si cestu přes Bosnu, nevracel jsem se v Neumu hned do Chorvatska, ale vzal to na sever. Hned za kopcem objížďka cca 30 km po rozmlácené okresce, nahoru dolu, zatáčky, kde se dva osobáky míjely po nezpevněné krajnici a náklaďáky museli zastavit. Dál už to celkem jelo: Mostar – Jablanica – Prozor – Gornji Vakuf – Bugojno – Donji Fakuf – Jajce - Banja Luka – Gradiška. Všechno pěkná panoramata, kaňony okolo řeky, přes kopce, silnice střídavě lepší a horší. Celá tato sranda ale trvala od 8.30 do 15.30 a k tomu 1,5 hodiny poskakování na hranicích. Takže v 17.00 jsem byl znovu v Chorvatsku.

Pak už po dálnici A3 k Záhřebu, a A4 k Varaždinu, Slovinskem do Gornja Radgona, Ilz. Tady mě navigace trochu zkoušela a hnala mě chvíli mezi vinicema a nějaká rakouská sv.ně nechtěla na benzínce kartu, ale hotovost. Dál už po dálnici A2 přes Vídeň, Horn, Halámky, Č.B., Písek. Původně jsem chtěl Vídeň objet spodem přes St. Pölten a Krems, ale bylo to už v noci, nechtěl jsem někde kufrovat a Vídeň byla prázdná. Doma jsem byl bez větších zastávek cca ve 3.00, tedy po 1200 km a 20 hodinách.

Takže úkol splněn bez ztráty kytičky, i když to byla dřina. Byl jsem vykoukanej na měsíc dopředu.

[mapy.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 09. 2018 14:32
Odjezd ve středu 22.8. odpoledne po práci, Nové mlýny objety, průjezd Vídní plynulý, dotankována nafta v Mariboru za 1,286 EUR, ubytování v apartmánu Silva ve 20:30 nad Videm u Ptuju. Ráno 7:30 Cvetlin, Lučko plynule, v Karlovaci na starou. Plynule až do Zadaru na bezlepkovou pizzu ve 13 hodin. Pak po dálnici Split a po magistrále Omiš. Konec Splitu klasika ucpaný cca 15 minut.
Návrat z Omiše ve čtvrtek 30.8. v 8 hodin - místo do Splitu jsem jel přes hory a dál po staré do Karlovace, plynule. Na Demerji kolem druhé, cca 300m kolona, na Lučko ale byla 2 km. Macelj jsem ani nezkoušel a z Durmance jel rovnou přes Cvetlin. U Grazu zdržení v kolonách kvůli té výluce cca 20 minut, pak už plynulý průjezd i Vídní kolem 20-21 hodiny. Překvapivá kolona v Mikulově - asi nějaká nehoda na kruháči - fronta byla až na hranici do Rakouska, zdržení asi půl hodiny. Nové mlýny bez čekání.
Po zkušenostech z minulé cesty v červenci jsem jel kvůli Vídni později a vyplatilo se, po 20 hodině už byla Vídeň plynule průjezdná. Taky není špatné to přespání v půli cesty, je to při příjezdu k moři dost znát.
Ostatním Sretan put.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 09. 2018 17:22
Tak už jsme taky zpátky.
Cesta tam. V den výročí 21.8.2018. Hrádek n. N. - 5:40 - M.Boleslav - po 38 ce -Hatě - Víden' - Korseg v HU - Redic - Mursko Srediště - Čakovec na A4 - sjezd na čvor Karlovac a přespání v Tušilovič. Podle PP auta 785 km, 10:52 hod. jízda, průměrná rychl. 72km/hod za 5,7l/100km. Nejhorší část Česko, semafory max. 10 min. zdržení. V Mad'arech trochu horší 74 ka, jinak super silnice, všude hladký průjezd, žádné fronty.
Pokračování druhý den z Tušilovič po D1 až k Šibeniku pak po dálnici, sjezd Šestanovac a kochačka přes Zadvarje a Brely do Tučepi. Už po třetí, někdo má Hvarku, nás přepadla Tučepka. Cesta 379 km za 5,05 hod, průměr 74km/hod. za 5,6l/100km absolutně bez problémů.
Včera 31.8.2018 návrat domů, vůbec se mi nechtělo ale žena rozhodla, tak musím poslouchat.
Odjezd v 7:30 z Tučepi - nad Baškou tunelem a po Hr. dálnici až sjezd Čakovec, na Demerje trochu fronta, tak do 10 min. a zbytek cesty je opak cesty tam. Na Ranči za Znojmem večeře a pak už jen cesta domů. Doma jsem zastavil ve 23:00. Cesta 1169 km, podle PP 13:39 jízda, průměrnou rychl. 86km/hod, za 6,3l/100km. Někdo tu nedávno psal, že mu auto po dálnici žere mín' než po kozích stezkách, u mého Rapida to není pravda Hr. dálnici u Čakovce jsem opouštěl s průměrem 8l/100km a průměrnou rychlostí 118km/hod. Pak šla průměrná spotřeba dolů, pokud se jede výrazně přes 100 tak se to musí nakrmit.
Celý pobyt v Tučepi SUPER, možná až moc teplo, Při příjezdu voda 28,6°, v neděli ji déšt' trochu zchladil na 25,5° a ve čtvrtek měla zase 27,7° Letos jsem byl jako kačer, furt ve vodě. Hned bych jel znovu. smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 09. 2018 18:55
Tam odjezd ve středu 15.8. v 17:00, trasa přes Liberec I/35, D10 z Boleslavi na I/38 do Stříteže na D1, kde byl problém a zdržení 1 hodinu na objízdné trase, z Brna po D2 na Brodské, sjezd přes neplacenou I/2 Bratislava - Berg, po B50, L210 do Šoproně, kde jsme přespali, ráno v 5:15 neplacenou trasou přes "houpavou" 84 do Hegyfalu, tam na 86 okolo Szombathely, a poprvé jsem místo na Goričan vyzkoušel trasu Rédics, Dolga vas, Lendava, Mursko Središće do Varaždinu, kde v 7:44 nájezd na A4, 8:08 Sv. Helena, Lučko 8:48 po A1 Dugopolje v 12:10, trajekt ze Splitu na Brač ve 14:15, na Brači tři ubytování (Postira 4 noci, Mirca 5 nocí, Sutivan 6 nocí), objeli jsme tam snad vše co se dalo, byla to naše první návštěva ostrovu a všichni jsme byli spokojení.
Zpátky ve čtvrtek 31.8. ve 4:15 ze Sutivanu, trajektem v 5:00 do Splitu, zbytečná obava, že bude trajekt plný vracejících se turistů, ale plný byl jen z půlky, Dugopolje v 6:25, Demerje v 9:43 přes FAST ENC, Sv. Helena 10:20, Varaždin 10:44 a sjezd na Mursko Središće (zdržení 10 minut na přechodu), Lendava, Dolga vas, Rédics po 86 okolo Szombathely do Hegyfalu, tam na 84 do Lövő, pak přes Fertőd, z Pamhagenu po B51 Gattendorf, Kittsee do Bratislavy, tříhodinová návštěva příbuzných u Malacek a v 19:00 odjezd po I/2 přes Kúty, nájezd na D2 Brodské, D1 Brno, Praha, D10 a přes Liberec domů s příjezdem ve 23:30.
Kromě problémů tam na D1 a krátkého zdržení na přechodu Mursko Središće - Lendava jinak vše v pohodě, cestovní pojištění od AXA a asistence AutoCare 2.0 na měsíc nevyužity, celkem ujeto 2914 km.
Všem přeji klidnou dovolenou a pohodovou cestu bez komplikací tam i zpět.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 09. 2018 09:38
frenki111 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... ráno v 5:15 neplacenou trasou přes
> "houpavou" 84 do Hegyfalu...


> Zpátky ... tam na 84 do Lövő, pak
> přes Fertőd, z Pamhagenu po B51


Po zhodnocení (nejsevernější části) HU 84 jako "houpavé" jsem s napětím očekával zhodnocení úseku Lövő - Pamhagen thumbs up smiley
... a ono nic. Nemáš slov? grinning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 09. 2018 13:50
Ahoj,tak nám bylo dopřáno se vrátit,na Hvar,do ID,cesta trvala 14 hodin,vč.přestávek.Zwettel, snídaně v mekáči, tankování Temmel,oběd u Mici,jedna čůrpauza a tankování + káva na Kozjaku,ve Splitu vez16 v 19:00 na tacho 1146km, moře klidné,trajekt zaplněn na 10% v ID 23:00.V noci kiša,ráno větříček, vzduch 25,voda 26,víno crno i bílo od Tome L je famózní.Obsazenost letoviska asi 30%.Na světě jsou ještě místa,kde je nádherně.smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 09. 2018 13:13
Odjezd 16.8.(čtvrtek) v 20:20 z České Lípy. Směr Roudnice,Praha,Benešov,Třeboň, České Velenice. České Velenice 23:40, dotankován benzín na ČS Regent. Chtěli jsme si dát cigaretku a kávu, ale z Velenic se na benzínku přesouvalo více občanů naší tmavší národnostní „menšiny“ tak jsme jen dotankovali a jeli dál směr Zwettl,Krems,Baden 2:20. Dále směr dálnice na Graz a na 228km sjezd na Spielfeld 4:30. Dále po staré mimo dálnici přes Maribor,Ptuj,Videm, Cvetlin 5:40. Na hranicích úplně sami ani nechtěli doklady. Na dálnici za Záhřeb nájezd na Durmanec. Lučko 7:00 zastávka na kontrolu baterie v ENC krabičce od HAC. Baterie po 4letech v pořádku. Ptal jsem se, že bych chtěl krabičku vyměnit za novou tak mi bylo řečeno, že by to šlo, ale stálo by to 200kun. Tak jsem si nechal starou a vyrazil směr Karlovac. Dotankování BS Sputnik zapad. Výjezd Karlovac 7:48. V Karlovacu jsme se byli podívat na „muzeum“ války. Poté už dále do Slunj 10:00 kde jsme měli ubytování. Druhý den ráno v 9:15 po staré přes Plitvice,Gračac,Knin,Drniš,Prgomet do Kaštel Stafilič 12:45.
Odjezd 31.8.(pátek) v 19:20 z Kaštel Stafilič směr Prgomet a nájezd na dálnici-19:40. Dálnice slabý provoz, od tunelu Sveti Rok začal déšť. Dotankování Vukova Gorica. Demerje-23:35 průjezd ENC žádné auto. Cvetlin-00:45 opět žádné auto ale velmi silný déšť. Nebylo místy vidět na 2m. Maribor-1:30, Spielfeld-2:00. Nájezd na dálnici směr Graz. Sjezd na Baden 4:15 a poté směr Krems,Zwettl,České Velenice 6:30. Stále déšť. Dotankování ČS Regent (tentokrát žádná národnostní menšina tmavé pleti-bylo ráno tak už spali). Odjezd v 6:45 směr Třeboň,Benešov,Praha,Roudnice. Provoz slabý. Česká Lípa příjezd 10:00. Celou cestu od Sveti Rok až po Českou Lípu stále déšť. Průměrná spotřeba 7,1L benzín-Peugeot 308 CC 1,6/200k.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 09. 2018 14:27
Ten déšť byl fakt hrůza, také jsem se vracel domů v noci z pátku na sobotu. Jel jsem z Grazu na Linz, takže jsem se těšil do každého tunelu, kde je sice omezená rychlost, ale jelo se tam rychleji než "venku".
jo
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 09. 2018 17:14
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Po zhodnocení (nejsevernější části) HU 84 jako
> "houpavé" jsem s napětím očekával zhodnocení úseku
> Lövő - Pamhagen thumbs up smiley
> ... a ono nic. Nemáš slov? grinning smiley

Tento kousek cesty je typická vesnická "okreska". Místy dost otravně hrbolatá. Ona 84 také není nic moc (až po křížení s 86).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 09. 2018 21:55
Cestu tam jsem už výše popsal, teď slovně cestu zpět: odjezd 4.9 ze Žuljany 07:55, přes Neum (po asi 4 minutách čekání, skenování občanek na obou přechodech), Čeveljušu, mýtnici Karamatići, dálnice A1 opuštěna na exitu Bisko. Pak po DC1 do Slunje (15:26), tam jsme přenocovali. Těšilo mě, že většina vesnic po DC1 má povolenou nejméně šedesátku, často se skrz ně může osmdesát, omezení níže jen tam, kde to skutečně slouží bezpečné jízdě.
Ráno pokračování ze Slunje (odjezd před sedmou) na Karlovac. Demerje, v Đurmanci zase na DC1 a Cvetlin (skenování OP), Slovinskem na G.Radgonu hladce a bez zastávky. V Lenartu je skutečně stále objížďka, je dobře značená, ale DARSu už asi nestojí za to, se o ní zmiňovat.
V Rakousku tankování v Halbenrainu, po B66 přes Riegersburg (zase přes polovinu cesty buď osmdesátka skrz vesnice nebo obchvaty). Z Ilzu pak po A2 na Vídeň. Hlášení v rádiu velmi sporadická, tak jsem A2 opustil exitem 21 na Baden a po B210 se vydal k A21 a kousek po A1 na výjezdu 35A1 k B19 na Tulln. Hned po sjezdu z dálnice následuje spousta kruháků (po asi šestém jsem to zapomněl počítat). Pak už to jelo slušně, kolem Tullnu je dobře značený obchvat na most přes Dunaj a odtud buď na S5 směr Stockerau nebo po B19 směr Göllersdorf. Sice jsem chtěl vědět, kde u Göllersdorfu vyjedu, ale po asi 2 km objížďka, tak jsem se vrátil a jel po S5 směr Vídeň a ve Stockerau najel na S3 směr Znojmo. Vše značeno dobře. Mezitím hlásili v rádiu nějakou nehodu na A23 ve Vídni a omezení průjezdu na A22, tak nevím, jestli bych to projel, nebo skončil v té koloně... Tím chci říci, že tento objezd Vídně je použitelný, ale za normálních podmínek nepraktický. To už průjezd skrz Vídeň vyjde obvykle líp.
A pak to začalo: průjezd samotným městem Znojmo 18 minut, třikrát jsem chytil červenou na uzavírkách silnice 38 a pak ještě kolonu kamionů, které samozřejmě zpomalovaly na padesát ve vesnicích, než dojely u Hladova traktor, za kterým jsme se táhli asi 8 km třicítkou... Za Jihlavou to konečně jelo, tedy až na ty věčné padesátky, kterým jsem venku pomalu odvykl, a špatně udržované a místy nečitelné vodorovné značení, kvůli kterému jsem v jednom místě předjížděl cisternu Frischbeton 3ARněco přes zebru v domnění, že jde o dva stoupací pruhy. Nebyly, byl to odbočovací pruh. A to jsme předtím s jejím řidičem seděli v Litohoři v motorestu u jednoho stolu. Snažil jsem se mu aspoň gestem omluvit, snad to pochopil... nebo ho někdo znáte a vyřídíte mu moji omluvu: Tak dlouho všude vidím značení na silnici a u nás ho místy jen tuším, tentokrát jsem ho ani netušil, to se opravdu nehodí.
Prostě opět cesta Znojmo - Jičín (220 km) trvala i s pauzami v naší režii čtyři a půl hodiny. Jediné dva kousky v obcích, kde je povolená sedmdesátka, jsou na této trase jen most v Kolíně a na dvaatřicítce Nouzov. Dohromady to nedá ani kilometr z 228 celkem, chabá to útěcha pro mé rozervané srdce... Jinak všude padesátka, čtyřicítka... rozhodně to pro naše silnice není dobrá vizitka, zvlášť, když na všech staveništích mezi Jihlavou a Znojmem se o lopaty opíraly jen odstavené bagry, lidi nikde vidět nebyli. Vlastně to není vizitka, to je výsměch.
Ale jsme doma, s deštěm jsme se dnes nepotkali za celou cestu nikde.
Až zpracuji číselně kilometry a časy, zase dám tabulku.
Kdo ještě pojedete, tak dojeďte celí.

EDIT: místo tabulky aspoň pár čísel: doba jízdy tam i s přespáním a přestávkami 33:54', čisté jízdy 16:15', na hranicích (Cvetlin, Klek a Zaton) zdržení 3x1 minuta. Zpět celkem 36:54', jen jízda 16:54', na hranicích postupně 5+5+1 minuta. Celkem ujeto 2581 km, nádrží proteklo 139,16 litru benzínu, tedy průměrná spotřeba 5,39 ltr/100 km.
V celkovém součtu je samozřejmě i těch 120 km najetých po Pelješcu například k pumpě a za účelem kontroly činnosti zahrádkářů z Kerska. Nešlo však o cestu do Žuljany ani odtud domů, jen o místní pojížděčky, tak jsem časy neevidoval...




Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (06. 09. 2018 22:18).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.