Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2018 16:48
Zdravím ze Sevidu, dnes před polednem jsme přijely. Cesta na jedničku, bály jsme se kolon ale nikde nic. Jeli jsme z Kostelce nad Labem přes Jihlavu, Znojmo, Hate, Vídeň, neplacené tunely.... Jeli jsme skoro sami. Pak přes mureck, jezdíme mimo dálnici, šup do leva tam bacha uzavirka ale bez problémů je značená objížďka, bály jsme se Maceljnu tak jsme to poprvé vzaly přes Ormoz a byly jsme tam úplně sami, opravdu. Pak nájezd na hr dálnici zas v poho a cesta také jen od Záhřebu šílený déšť ale zde krásně. Přeji všem pohodovou cestu a krásné prázdniny 😀
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2018 09:22
Dorazil som na Peljesac , od hu hranic Gorican Zahreb dialnica rekonstrukcia ide sa na viacerych usekoch v jednom pruhu po Zahreb .Zdrzanie hranice hu bih aj lucko cca 15 min .
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2018 09:45
Citaci
svantovit napsal(a):
... hranice hu bih aj lucko cca 15 min.

HU, BiH, Eh? Kudy žes to jel?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2018 12:01
Jardo, BiH asi myslel Neum.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2018 12:49
Neumu bych rozuměl, ale tomu pořadí ne. Proto jsem se ptal.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2018 06:21
Ahoj,
zatím jen cesta na jih.
Včera start z Počátek ve 4.30 a v 16.00 jsme byli v Brele. Čistý čas jízdy podle počítače 10:28.
Cesta Slavonice, Krems, Alland, Baden, A2(asi 30 km před Grazem začalo omezení na 100km/h IG-L),A9 (dlouhý kus v uzavírce 80km/h),Slovinsko po dálnici za asi 25min,a pak asi 15min.zdržení na hranici.
Chorvatsko po dálnici bez problémů se slabým provozem.
Tady vzduch 32°C,voda 24°C.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2018 16:51
Dnes streda 4.7. cesta Bratislava - Vieden - Graz - Maribor - Zagreb - Sibenik. Cesta super. Jediný maličký zádrhel zatvorený zjazd na S1 obchvat Viedne menšie zdržanie. Rakúska diaľnica v pohode. V Slovinsku trochu dážď a diaľnica super keď dostavajú komplet úsek až na Macelj bude to fajn. Čakanie na hraniciach maximálne dve minúty. Akurát som bol šoknutý na tom štrkovom úseku. Že pôjdem po štrku som vedel. Že to bude nerovné tiež ale že to bude tankodrom sama jama to som nečakal :-). Cestariny v pohode aj Lučko bez čakania. Na budúce budem opäť voliť Rakúsko - Slovinsko diaľnice a dúfam že to prejdem už po novej diaľnoci Podlehnik až hranice.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2018 08:05
Cesta ve stredu vecer z Melnika do Sevidu. Mimo D1 vse v pohode prujezdne. Jedine zdrzeni na hranicich SLO/HR, kde byla cca 500m kolona.... asi meli blby den, protoze na Lucku jsme byli sami. Jinak se jelo paradne. Mimoradne nam ani neprselothumbs up
avatar
cvt
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2018 15:53
Zdravím, tak včera návrat z Baška Voda, celou cestu bez deště. Odmoriště Zir nafta + 10.11. Slovinsko po dálnici- sakra sekali tam trávu a dostali jsme kamenem. Díra v předním skle pěkná a na odmorišti Jakovlje už byla pavučina 20cm, ale Tusík to zvládnul až domů. Macelj skenovali doklady ale celkem v pohodě. Největší problém v Čechách na Dvořišti na ONO, šílený bordel na záchodech a vůbec. Kam se hrabeme i na Chorvaty. Píšou stále uzavírky z Dvořiště na Budějky ale žádné tam nejsou, všude nový asfalt a jelo se parádně. Za celou cestu nikde nehoda nikde policajt. Najeto celkem za dovču 2800 km spotřeba s automatem 6,2l/100. Pěknou dovču přejeme a bez komplikací na cestě.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2018 11:33
Ahojte výjezd 28.6. ve 4:20 Vyškovsko - Cesta Mikulov - Vídeň - Ilz - Bad Radkersburk - Gona Radgona - Ljutomer (bez krav) - Ormož - Varaždin - Lučko - Šestanovač - Staniči. Příjezd do Staniči 16:20. Cesta absolutně bez komplikací jen před Mikulovem 1 minuta. V Rakousku dvě omezení bez problémů a za Varaždinem je směr Zagreb opravují vozovku proto je jeden pruh využit pro oba směry. Cesta z5 výjezd domů 6.7. v 11 z Omiše - jízda v obráceném pořadí bez komplikací před Vídní to zhoustlo ve Vídni docela hodně pršelo až do Mikulova. Nové Mlýny zdržení asi 20 minut bylo nás tam hodně smiling smiley návrat domů ve 23:00. Všem přeji šťastnou cestu a užijte si dovču.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2018 12:00
.. a to ještě v Rašovicích stihneš hody thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2018 12:03
Slavkov
Smazaná citace posledního příspěvku

Jj všechno se stihne smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (07. 07. 2018 13:42).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2018 09:23
Zpáteční jízda? HOROR eye popping smiley
Po 18 letech cestování po dovolených v HR určitě nejhorší jízdathumbs down. Pominu-li skutečnost, že jsem byl lékaři vyzván k okamžitému návratu domů kvůli levinové kolice (minus jeden den u moře se dá přežít), jsme se v tunelu Mala Kapela podruhé narodili.
Předjížděla mě dodávka nějaké stavební firmy a při předjíždění zůstala napůl předemnou snad celé 2 km. Co si mě osvítilo a stále jsem ji sledoval v divném tušení. Najednou pic a zkřížila mě cestu. V setinách sekundy houkačka i brzdy zároveň. Asi usnul a já ho klaksonem probudil Dodávka, my i polský tranzit s rodinou a dětmi za mnou .............. všichni jsme lítali ve smyku po tunelu a ........... VYBRALI TO!!!! Ještě štěstí že nikdo další nejel v rychlém pruhu a že mě obrubník, do kterého jsem narazil, neotočil.
Ač jsem na benzině auto po nárazu zkontroloval, raději ho nechám v servisu prohlédnout. Rána od obrubníku šla na pravé přední. A cesta domů? celých 8 hodin byla manželka v křeči a při každém předjíždění se držela sedadla jak klíště a zavírala oči. Hrůza zážitek, ale jsme celý a již v klidu.drinking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2018 09:31
Tak to jste měli vážně velké štěstí. Dnes si dám na Vás panáka, že to tak dobře dopadlo. Všichni si musíme takového rizika na cestě uvědomovat a musíme být hodně obezřetní. Čím jsem starší, tak tím mám z těchto věcí větší strach.

Všem Vám přeji šťastný návrat.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2018 10:05
Andělé strážní se pěkně zapotili, ale díky jim za to. Jsme rádi, že to skončilo bez ouhony. To je pak doma na fernet přímo do žíly...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2018 10:35
... Jardo, ještě nezapomeň na tu Grizzliho koliku ... tam je na výběr cystoskopie, nebo 4 Plzně denně ...
obě varianty hradí pojišťovna ... yawning smiley

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2018 11:07
To je to najhoršie neurobíš chybu ty ale niekto okolo a zaplatíš ty. Našťastie to schytalo iba auto a si doma.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2018 13:20
Cesta tam 28.6. přes den, přes Maďarsko, zajímavou zkratkou přes Redics, Lendavu a Mursko Srediště (díky za tip). Zpátky 7.7., odjezd hodinu po půlnoci z přístavu ve Splitu a přesně v 10 jsme byli v Brně. Opět přes Maďarsko, tentokrát po dálnici přes Letenye. Tam i zpět jsme nikde nečekali, pohodová jízda. Přes Maďarsko jezdím rád.
Přeji všem šťastnou cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2018 15:06
Cesta tam, odjezd v 4:30 z Kurimi u Brna , trasa Brno - Mikulov- Viden-Graz-Maribor- Zagreb- Gradac.Jeli jsme až do Ploce po dálnici , mýto 256 KN.
Příjezd do Gradacu v 15:00, 2 x pauza , 1x Slovinsko1x HR. Cesta bez kolon, Lucko 10 aut, zdržení u Pasohlavek 5min.
Zpět odjezd z Gradacu v5:30 stejná trasa , u Lucka zdržení cca 20 min, kolony na přechodu HR a Slovinska cca 45 min, dalsi zdržení za Grazem porucha auta v odstavné pruhu, zdržení cca 20 min. Pak již cesta Ok, dojezd do Kurimi v 17:30.; cestou 3 přestávky , celkové se da říci až na zdržení zpět cesta proběhla hladce, takze jsme radi ze jsme vše ve zdravi zvládli.
Přeji všem ostatním šťastnou cestu a hlavně šťastny návrat domu.
Martin
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2018 17:30
Hill a Bessy
ano, andělé se zapotili. Dnes jsem dal 2 žejdlíky a zítra se budou potit doktoři na urologiigrinning smileythumbs up

a vám ostatním jen doporučím, klid a rozvahu při řízení a pokud cítíte únavu, kafíčko na benzině přijde vhod !!!!!!!!!!!!!!!! Kdo má podobný zážitek, ví o čem mluvím.
..... těm nahoře z celého srdce děkujithumbs up smiley

Hill: v Malé kapele mají kamery, mohli by to tam mít, ne?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (08. 07. 2018 17:32).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2018 18:58
Uvnitř mají jen vlastní dozorové, veřejně přístupné jsou jen venkovní u portálů. Takže to asi neuvidíme. Leda by někdo z ostatních tanečníků měl vlastní záznam a vyvěsil ho.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2018 20:20
... Grizzli ... to buď rád, že tě ta kolika nesevřela cestou ... pokud je kamínek relativně malý, dá se průchodnost i bolest poměrně dobře řešit Algifenem ... problém ale je, že by ses mohl dostat do stavu, ve kterém byl řidič dodávky v tunelu ... děkuj Bohu, žes tu cestu zvládl s jakouž takouž průchodností ledvin ... mimochodem, pomačkaný plechy jsou lepší, než přijít o ledvinu ...
... tak jestli ti to mají tahat "spodem", nebo dělat perkutánní extrakci ... tak ať to dobře dopadne ... nejlíp, kdyby ti kamínky vyšly bez použití drátů a dalších metod yawning smiley ... a když už, tak lepší, než to řešit v Chorvatsku ...

smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2018 09:39
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... a vám ostatním jen doporučím, klid a rozvahu při
> řízení a pokud cítíte únavu, kafíčko na benzině
> přijde vhod !!!!!!!!!!!!!!!!

S tím kafíčkem opatrně, nakopnutí ano, nicméně následující únava přichází mnohem strměji, než bez kafíčka. Tak s tím počítejte...
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2018 09:54
Totéž "urychlovače" v plechovkách, co dávají křídla. Po požití pohodička, ale odezní to strašně rychle a kolikrát pak 5km na odpočívadlo je neskutečně dlouhá vzdálennost.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2018 09:55
Grizzly, hlavně, že to takto dopadlo, přeji Ti také dobré pořízení s těmi kameny. V jakou denní nebo noční dobu se to stalo? Přes den nebo přes noc? Podobnému zážitku jsem se blížil ve čtvrtek ráno 5.7. při návratu ze služební cesty. Původně jsem měl přijet již ve středu 4.7. k večeru. Ale z důvodu velkého zpoždění vlaku TGV z Le Mans do Paříže jsme nestíhali let ve 13h a musel jsem přebukovat na odlet ve 20h. Z toho nakonec byl odlet až ve 22h, v Praze na letišti před půlnocí, na parkovišti P+R Černý Most dost po půlnoci. Takže neplánovaná cesta přes noc z Prahy k Prostějovu. Před Prostějovem jsme byl tak kolem 3:30 a přede mnou nějaká dodávka, která jela dost divně, občas trochu zakličkovala a tak. Za chvíli začala pomalu mířit do pravého odstavného pruhu. Ihned jsem ho začal světlama budit, to se mi během chvíle naštěstí podařilo. Normálně v noci zásadně nejezdím. Tento zážitek je další argument, že se má v noci spát a ne jet stovky km daleko. Může udělat chybu někdo jiný a já za ni můžu zaplatit.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2018 10:21
Odjezd na dovolenou v pátek 29.6. cca 6:20 z Kysuckého Nového Mesta, příjezd do Splitu asi 17:30 i se zastávkou na oběd, protáhnutí se a pod. Cesta po slovenské D1 a D2, maďarské M15 a M1, u Mosonmagyaróváru jsem uhnul na 86 směr Csorna, protože na M1 svítilo upozornění, že dále je kolona. Pak M86 směr Szombathely, 86 směr Rédics, Lendava, Mursko Središče a Varaždin, kde jsem chtěl kolegovi koupit ENC, ale byla tam taková fronta, že jsem to vzdal. Pak A4 směr Záhřeb, A1 směr Split. Jediné zaznamenání hodné zdržení cca 5 minut na Lučku na vjezdu na A1. Ale šlo to svižně, měli otevřené závory a rozdávali už vytištěné lístečky, já měl ENC, tak mi ho pípli a jel jsem dál.

Cesta zpět sobota 7.7. dopoledne po A1 směr Záhřeb bez problémů, jen za tunelem Sveti Rok se provoz na okamžik zastavil bez zjevného důvodu, ale hned se to rozjelo a dál to bylo v pohodě. Horší to bylo ve směru k moři, kolony postávaly od Karlovace po Bosiljevo. Na Lučku kolona cca 2 km, takže jsem bez problému zahnul na Demerje a zkusil poprvé FAST ENC, fungovalo, akorát jsem nemohl využít povolenou rychlost 40 km/h, protože i před fast enc byla krátká kolona, takže při dodržení požadovaného rozestupu jsem to rozjel na cca 20 km/h, jak mi ukázal radar. Pak zase po A4 směr Goričan v pohodě, v jednom místě provoz jen jedním pruhem, protože opačný směr je sveden do protisměru. Překvapilo mě, že i v ENC pruhu na Goričanu byla krátká fronta, ale zřejmě se v něm dalo platit i hotovostí, protože v budce byla obsluha. Pruh byl ale označený jako ENC. Pak výborný oběd v "utajené" restauraci Zelengaj u přechodu "starý" Goričan, na hranici bez čekání, jen letmé nahlédnutí do pasů. Na dálničním Goričanu to asi bylo hustší, protože i navigace navigovala na starý. Pak na maďarskou M7 k Balatonu, kde jsme měli nocleh (nechtělo se nám jet až domů v sobotu, když před námi byla ještě neděle). Včera 8.7. podle navigace od Balatonu okreskami na silnici 84 a z ní pak na M86, M85, M1, M15, slovenskou D2 a D1 plynule až domů. Zajímavost - po těch maďarských okreskách jsme jeli několik desítek kilometrů za partou asi patnácti českých motorkářů, jeli těsně pod limit, takže nebyl důvod je předjíždět. Když jsme vjížděli na hlavní, tak Maďar na hlavní zastavil a všechny pustil, aby se parta neroztrhla. Hezké gesto.

Ještě jeden postřeh - provoz na chorvátskych dálnicích se dá vyjádřit jako absolutní ignorování rychlostních limitů, smad jen 100 km/h v tunelech se jakž-takž dodržuje. Ale Chorvati mají na mnoha úsecích omezení na 100 km/h - i tam, kde to nevypadá, že by bylo potřebné, tak toto se absolutně nedodržuje. A cestou tam nám od Karlovace až po Split pršelo, skoro na celé trase bylo rozsvíceno omezení na 100 km/h, někde i 80 km/h kvůli nebezpečí smyku - taky absoluní nezájem. Párkrát jsem zkusil tyto limity dodržet, ale byl jsem takovou brzdou provozu, že jsem se raději přizpůsobil.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2018 11:55
To ignorování rychlostních limitů v HR, to je pravda. Taky jsem si letos všiml, že cestovní rychlost oproti předchozím letům trochu stoupla. Pěkná široká dálnice s minimem policejních aut k tomu láká. I já jsem jel rychleji. Kontrastem byla pro mě SLO dálnice, kde naopak všichni jeli poctivých 130. Od zavedení známek jsem po ní nejel, tak mě to trochu překvapilo. Tak se nejezdí ani v A
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2018 21:57
MartinR - Mala Kapela asi 0,5km před výjezdem z tunelu, čtvrtek 5.7. časově odhaduji 15 - 16 hodina

Bessy - mám jiné zdravotní problémy už 20 let a ty šutry mě vzali poprve před 4 lety. 3x během měsíce mě vezla rychlá a nakonec jsem v budějické nemocnici pobyl asi měsíc s problémy = 3x na sále. Algifen? Bez toho se nehnu. Jakmile začnou tlačit, mám ho stále u sebe.grinning smiley Když to začalo v Chorvatsku, volal jsem ihned do Čech a doktor mě doporučil okamžitej návrat právě pro ty doprovodný problémy.
Chce to myslet pozitivně, třeba takto: ZA PRVNÍ TÝDEN V NEMOCNICI NA UROLOGII, MĚ NA PINĎOURA SÁHLO TOLIK ŽENSKEJ, JAKO NE ZA CELEJ ŽIVOT!!!! grinning smileygrinning smileythumbs up smileyhot smileythumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (09. 07. 2018 21:58).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2018 23:04
Ahojky všem, jak jsem avizoval - hlášení z cesty do HR. Odjezd z BM 4.7. ve 14,00 po D2 do Blavy, dále HU u Moson....u sjezd na Csornou, dále pak Somba....y a Lenti. Zde v 18,00 tankovačka na MOL a odpočinek se zobkou. Pak na M70, ale zde jen jedno krátké zdržení do 3 min a odbočka na starý Goričan. Zde sami, jen náhled do pasů, nakázáno spustit zadní zatmavené okno a pokračovali jsme. Goričan - Sv.Helena jen drobné zdržení díky protisměrnému provozu, ENC trochu jankovalo, ale následně si dalo povědět. Domnívám se, že to nebylo jejím 5 letým věkem, ale než se vzpamatovalo načtení kreditu dobitého přes net. Následně již fachalo normiš. Lučko 19,30 - opět sami a zatavili jsme na kafíno na Draganiči. Po krátkém oddechu klasika s tím, že pojedeme Drvenik. 0,37 tankovačka na Kozjaku / NM 9,90Kn/. Ono to Volvo je nějaké žíznivé. Zde padlo rozhodnutí plout ze Splitu. Nalodili jsme se 16 min. před vyplutím trajektu a 3,23 vylodění ve SG. Konečně tedy doma. Asi to bylo pohodlnější, než se s tím tankem motat ze Sučuraje. Na Hvaru zjištěn nový povrch páteřní komunikace mezi přístavem SG a odbočkou na Vrbosku. Krásně se jede a nové vodorovné značení. Nový povrch dokončen i v tunelu Pitve v celé délce. Před 4 ráno Zavala.
Tak jsme tady a užíváme.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2018 11:29
Co taky jiného v Zavale dělat drinking smiley
Dobrá zpráva z tunelu - už tu vzpruhu potřeboval thumbs up
Užívejte i nadále, pozdravujte známé a šťastný návrat.
My jsme stále na čekané (60), ale kdo si počká...yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.