Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 06. 2018 20:46
Zdravim, tento rok som otocil Chorvatsko uz 3-krat, 2 - krat Dugi Otok a raz Krk (bohuzial pre mna pracovne), vzdy som bol zastancom cesty cez Szekesfehervar, no vyskusal som cestu cez Csornu a Szombathely a mne sa zda podstatne rychlejsia, ako ces Szekes... Jediny problematicky usek je medzi Szombathely a madarskou dialnicou, ale ten sa da imho s prehladom zvladnut. Vyrazal som dva krat z TT a raz z BA.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 06. 2018 21:50
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na toto je v sekci "Ostatní" téma "Kdy vyměnit
> eura a kuny na dovču?"

dal jsem do vyhledávače "kurzy" a nic to nenašlo. Omlouvám se. Protože vím, že to sem nepatří, tak jsem se ještě ptal i na ten poslední úsek ve Slovinsku před Maceljem ? V jakém je stavu, jak je zhruba dlouhý ??

Valeri, moc díky thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Guty (21. 06. 2018 21:51).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 06. 2018 01:07
Jde asi o 100m. Uz jen jeden usek, nedavno tu nekdo psal o 2. Je to tvrda ujeta vrstva makadamu, dost vymleta, takze to drnca. Ale nic hroznyho
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 06. 2018 08:13
dobrý den všem, my jsme se tedy ještě nevrátili, ale s dovolením píšu o cestě na dovolenou. odjezd ve čtvrtek 21.6.večer z olomouce se ukázal jako dobrá volba, NIKDE nebyl problém. zklamu "objížděče" protože jsem zaplatil slo známku a rozhodl se jet klasiku A - SLO - HR po dálnici. pár kilometrů za břeclaví nový nájezd na dálnici, A známku jsem musel koupit u nás, cesta je o poznání rychlejší, objezd vídně po obchvatu v cca 22,30 nikde žádný velký provoz, první zastávka nahoře na pumpě shell - zobern, wc za 0,50 potom sleva na kávu, nákup měsíční SLO známky (bez provize cca 200,-Kč jak je tomu v ČR...) další zastávka shell - gralla, potom již dálnice přes SLO, provoz velmi mírný, někde za podlehnikem svedeno do jednoho pruhu, povrch velmi kvalitní až cca 200m (nevím přesně) před hranicí je již vámi zmiňovaný uválcovaný kámen, který dost drncá. fronta žádná, SLO celník jen mával rukou, chorvat pouze koukl na občanky a jeli jsme dál. dálnice v HR od lučka bez omezení, jediný problém z mého pohledu a jezdím sem již 19 let, byli tentokrát řidiči, hlavně poláci jsou velmi bezohlední, pokud jich jede skupina, předjede vás jeden a ti ostatní se řadí za něj za každou cenu a vás jsou schopní tlačit až do svodidel. jinak nám až po tunel sv. rok celkem slušně pršelo, takže teď zde budou několik dnů zřejmě velmi nepříjemné mlhy. ještě k ceně nafty v HR je cca 9,88kuna a kurz jsem zaznamenal 7,2kn/Euro. tak dobře dojeďte, jo a po včerejší bouřce a silném dešti se teď v sobotu ráno v brele ukázalo slunce u bude opět krásně.
avatar
cvt
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 06. 2018 10:57
Zdravím, tak to je velmi dobře napsáno, na to asi dost z nás čekalo. Jedeme v úterý 26.6 na Linz, Graz. objíždět také nebudu, na Svjeti Rok, tam odbočím na Gračac, pramen Cetiny a po staré dotáhnu do Baška Voda.
Tak všem přeji cestu bez problémů a pěknou dovču.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 06. 2018 01:18
Cesta tam motal minulý čtvrtek. Na noc. Trogir, den a noc a přejezd dolů po magistrale. Cesta super. Popsáno jinde.
Dnes resp.vcera odjezd ve 14.00 z G. 12 hodin domu i se zastávkami. (známky příště kupuji a lepim už doma, zase). Nějaký jídlo a tankování. Cesta naprosto prázdná v našem směru. Doprotivky celkem saigon, pozdní busy, lodě,a celkem plno. Protože hlasili havarku směr Goričan, rozhodl jsem se pro Macelj. Nikde nikdo. Ten úsek štěrku je fakt krátký ale že se to tam asi bude ucpavat je zřejmé, každopádně až to dodelaji, bude to super. Před sjezdem na Podlehnik je skutečně cedule dálnice, ale nestihl jsem se podívat zda je na ní dodávková tabulka vinety. Za pumpou cca nějakých půl km dal je hned další i s dodatkovou tabulkou.
V Rakousku sem tam zúžení. Na Zobernu 11c.
Vídeň kolem 23.30 absolutně prázdno.
1.8 103kW cca 8.0 spotřeba s xxl rakví na 225/55 považuji za úspěch. Jízdě různě mezi 120 - 150.
Všem přeji šťastný výběr trasy, sretan put. A užijte si moře ⚓
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 06. 2018 17:28
Zdravím všechny cestovatele, připojuji se k mirkovi12, cesta 22.6.2018 v podvečer, nejhorší projet Brno od severu k jihu, u Mikulova na Nových mlýnech kolona až k odbočce na Pasohlávky, nečekal jsem, objel jsem to Pasohlávky-Brod n. Dyjí-Dolní Dunajovice a napojil se na 52 směr Mikulov. Super je rakouská dálnice cca 10 km od hranice, poměrně to zrychlí cestu, odpadají semafory v Poysdorfu. Vídeň bez problémů, stejně jako zbytek Rakouska, akorát 3 x zúžení, ale stále dva jedoucí pruhy (na rozdíl od D1), po 20 letech jsem koupil SLO známku (měsíční, jsem zde 14 dnů) a bylo to podstatně rychlejší, než objezd dálnice. Ten kousek cca 200 metrů bez balené, pouze zaválcované, je v pohodě sjízdný, akorát je prašnější. překročení SLO/HR hranice ve 22.10 … Macejl bez čekání, obě hranice odhaduji do 5 minut. Pouze autobusy nechávali Slovinci vystupovat, jinak OA bez povšimnutí, teda Čechy. Jinak před námi Švédy lustrovali, co jsem postřehl okolo, Češi projížděli plynule. Oproti Minulým rokům, řekl bych, posun k lepšímu smiling smiley . Jinak HR dálnice Macejl/Zagreb = 48 HRK, Zagreb/Šestanovac = 220 HRK, případně Zagvozd = 225 HRK. Cenu nafty jsem zaregistroval od 9,88 do 10,12 HRK/litr, podle toho, zda s aditivy nebo bez. Zatím jsem netankoval, to nechám na cestu zpět, tak uvidím. Jinak vřele doporučuji držet se rychlostních limitů + 5 km/h… takový doplatek dovolené po půl roce moc nepotěší. Přeji všem, kteří se chystají na cestu, aby ji měli pohodovou a bezproblémovou, stejně jako já. Sretan put! Podgora 2018
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 06. 2018 19:22
Zaujala ma veta: "Jinak vřele doporučuji držet se rychlostních limitů + 5 km/h". Ja jazdím presne podľa GPS resp. ak display má 132km/h viem že idem presne 130km/h podľa GPS. Mám tomu rozumieť že môžem ísť v Rakúsku a Slovinsku ísť kde je 130ka podľa GPS 134km/h bez pokuty? Na Slovensku dodržuje polícia nepísané pravidlo že do 3km/h nad limit nepokutujú.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 06. 2018 19:58
Já bych to asi nedramatizoval, to je takové zbytečně slovickareni. Navíc jedině rozdmycha zbytečnou a opakovanou debatu. Která do tohoto vlakna nepatří. Každý ať si jede dle pravidel, svých schopností nebo zkušenosti.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 06. 2018 20:26
Nevím, jak to máte na východě, ale třebas pomůže tento odkaz [www.cdv.cz] … bohužel SK tam není, ale jinak tam najdete spoustu zajímavých informací, třebas o tom, jak jsou nastaveny radary v Rakousku.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2018 12:31
Zapojim sa znova do tejto diskusie, vcera tj.25.06. sme museli ist s kolegom akutne na krk.. cesta tam v pohode, trosku zapchata Blava. Cesta naspat hotove utrpenie. Ako sme sa dozvedeli, Chorvati mali predlzeny vikend (volny piatok a pondelok), takze cely Zahreb isiel k moru a vcera sa vracal naspat. Prve prekvapenie bolo, ze vsade sami policajti a meranie rychlosti, to by sa este dalo prezit. Krcsky most sa snazili nejako regulovat, no moc sa nedarilo z Krku na pevninu kolona niekolko km. Potom cesta az po Bosiljevo v pohode, tam sme sa pripojili na A1 a viacmenej sme stali a pomaly sa hybali v kolone az po Lucko, casova strata mozno 1 a pol hodiny... Podla HAK to bolo este horsie na A1, kde sa pred Bosiljevom vytvorila kolona o dlzke 16 km. Preto pozor na ich sviatky, lebo ked sa zacnu oni presuvat,tak je to horsie ako vo full sezone.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2018 12:37
atraid napsal(a):
-------------------------------------------------------
>... , tam sme sa pripojili na A1 a viacmenej sme
> stali a pomaly sa hybali v kolone az po Lucko,
> casova strata mozno 1 a pol hodiny...

To mi neříkej, že čteš toto fórum eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2018 13:06
Co takhle jet přes Postojnou? A Slovinskem? Spousta Slováků tak z Krku jezdí... A bez problémů. Jen z Krku je potřeba se dostat.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2018 13:47
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To mi neříkej, že čteš toto fórum eye rolling smiley


grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2018 14:00
Co tym chcel basnik povedat ?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2018 14:39
Asi bys znal několik dalších možností, jak se těm kolonám vyhnout. Pořád dokola se tu každým rokem o nich píše. Třeba bys ušetřil jen půlhodinu, cestou pomalejší, ale jel bys.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2018 15:11
Tak toto forum sa neda z dovodu jeho rozsiahlosti cele precitat a osobne si vyberam temy ohladne Peljesacu, kedze chodievam tam, Krk bola pracovna destiancia, plus sme mali plnu dodavku olovenych baterii, takze sme nechceli moc spekulovat s cestou a Waze tiez nevidel inu moznost, len si pockat na A1. Pozitivne ma prekvapilo Lucko, ze tento naval s prehladom zvladali, cakanie mozno 3 - 4 minuty.
Re: Fakta pro cestu do Chorvatska 2018 (FAQ)
27. 06. 2018 14:59
Zdravím všechny milovníky Chorvatska,

začátkem týdne jsem se navrátil a chci se podělit o dopravní omezení po cestě.

Pokud jezdíte slovinskou objížďkou, bude Vás čekat v první větší obci Lenart objížďka. V pasáži před nájezdem do obce, cca 300m, budou značky informující o stavbě a odbočení doleva, na malou silničku, která Vás provede po východní straně Lenartu. Následujte tlusté oranžové šipky. Šipka vypadá jako roztáhlý pětiuhelník. Nám se podařilo tento objezd minout a hned na začátku Lenartu, kde začíná sídliště po pravé straně, je na hlavní cestě zákaz vjezdu. Najeli jsme tedy do sídliště v domnění, že se to bude dát projet. Dalo, ale museli jsme jet jednosměrkou (v zákazu) a motali jsme se v části pod kostelem, mezi rodinnými domy, cca 20min.

Další nepříjemnost Vás bude čekat v Ptuji, kde se opravuje hlavní most přes Drávu. Pokud opět budete sledovat oranžové šipky, dostanete se na druhý most.

Tento rok Slovinci hodně opravují silnice a jsou uzavírky. Naneštěstí se vyšvihli a vylepšili dopravní značení po celé cestě.

Na konci, pro ty co jezdí přes přejezd Gradiště - Cvetlín (SV od Gornij Macelj), upozorňuji na absolutně obnaženou silnici na HR straně. Od přejezdu SLO hranic se dostaváte do serpentýn a projíždíte v prudkých kopcích. Na tomto místě cca 200m od přejezdu SLO hranice chybí absolutně asfalt a projíždíte po navážce zeminy. Chorvati zde, na tomto úseku, dělají obnovu silničního povrchu. Tento úsek jsem jel za sucha a při rychlosti 10-15kmh se to dalo. Byl bych obezřetný za deště, neboť navážka je z písku a kamení. Délka tohoto úseku je odhadem max 500m.

Přeji Vám všem příjemnou cestu tam i na zpět.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2018 19:30
nemesis2180
Tvůj příspěvek patří sem.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar
cvt
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2018 13:22
Zdravím všechny kdo jedou XXX Budějky, Linz. Graz, Macelj, Makarska.
Odjezd 26.6 16.00. Budějky Dolní Dvořiště uzavírky ukončené, nový asfalt, jen za Kaplicemi se jezdí pomaleji, nejsou tam namalované čáry. Přes Linz pohodička, dálnice na Graz má uzavřeno několik tunelů, jezdí se jedním tubusem a asi dlouhodobě. V pátek to bude asi masakr. Mám digi A známku a mýto na oba tunely. První jsem jel přes digi mýto, asi 30m před námi se zvedla závora a bylo. Na druhé jsem úmyslně najel za auto na normální bráně, auto odjelo, závora spadla a hned se zvedla a jelo se dál. Před AS přechodem je velká uzavírka, provoz převeden do protisměru. Jelo dost aut a zase ten pátek si nedovedu představit, a kdyby ještě nějaký ten ťukanec…. Pořád pršelo a tak jsme rozhodli, že potmě a v tomhle počasí objíždět Slovinsko nebudeme. Zakoupil jsem za 30E-nerad, známku. Zakoupíte a není kam uhnout pro nalepení, vše je zatarasené, je jen volný pruh na návrat na dálnici a je to nebezpečné, projíždí se tam dost rychle. Kupte si S známku raději v A na benzince a nemusíte zastavovat. Lituji všech, kdo si jí budou kupovat v pátek na přechodu. Na konci S dálnice to fakt nikomu při velkém provozu nezávidím a jestli ještě budou celníci blbnout tak to bude něco. S si naše pasy třikrát předali, vrátili. Hrvati si je vzali, koukli na znak a vrátili - ale byli jsme tam skoro sami Nevím, proč je za Karlovací asi 100km dálnice stále jen rychlost 100km. 2.00 odmoriště Zir, nafta 9,96. Čtyři hoďky do oka, snídaně. Sjeli jsme na Gračac, Knín a na pramen Cetiny. Kdo se sem chystáte tak to vzdejte, je moc vody a magické oko není vidět, je to celé zatopené. Dále již po D1. Připadalo mi, že Hrvati odstranili všechny značky s rychlostí 80 a nahradili je rychlostí 50. Zbytek cesty do Baška Voda pohodička. Za celou cestu nikde nehoda a ani kolo, ani nohu z policajta jsme neviděli. Tak trpělivost, pevné nervy a dobře dojeďte.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil cvt (28. 06. 2018 13:26).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2018 19:46
S tím nákupem slovinské známky na hranicích mne překvapuješ. Kupoval jsem ji tam v květnu a bez problémů. Před bývalou slovinskou celnicí jsem se držel vpravo. Pruhy rovně jsou pro ty, co již známku mají. Sjel jsem vpravo a hned na začátku zastřešené části celnice je budka, kde známky prodávají. Přímo z auta jsem jí koupil a hned za budkou je pod celým tím velkým přístřeškem dost místa na zastavení a nalepení. Pod přístřeškem se jezdí jedním pruhem a vpravo i vlevo se dá bezpečně zaparkovat. Napojení na dálnici je normálně připojovacím pruhem. Není extra dlouhý, ale při omezené rychlosti průjezdu bývalou celnicí je to naprosto v klidu.

Nechápu, proč to tam teď na sezonu zatarasili.
avatar
cvt
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2018 19:57
No právě, jsou tam dvě budky, ale byli jsme tam sami. Od každé budky je jen pruh na výjezd a nájezd z5 je jen jeden. Vpravo jsou zátarasy. Nedovedu si představit více aut kupujících a nalepujících v pátek známku. Vzhledem k hustotě provozu v pátek a také rychlosti??jakou se jezdí při průjezdu, bude výjezd od těch kukaní asi dosti komplikovaný. JE TO JEN UPOZORNĚNÍ. Je to na každém soudruhovi.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2018 22:26
Odjezd 10.6. dopoledne, problémy s dopravou jen v Praze a za Průhonicema, kde začali s přípravou omezení a úpravou pruhů. Od sjezdu na Popovice vše v klidu až do Ptuje. Trasa přes Mikulov, Nové Mlýny bez zádrhelu. Z Ptuje přes Zavrč a Varaždin až do Šibeniku. Bez čekání a bez popojíždění. Zpět 26.6. opět bez problémů. Objížďku Lenartu jsem si předem načítal na Google maps, ale byla značena tam i zpět přepychově. Via Ptuj/ Via Trate nelze přehlédnout.
Tuto trasu jsem jel poprvé, pravda je trošku delší než přes Macelj, ale byla pohodová. Až bude hotová dálnice až na přechod, bude na zvážení vrátit se na trasu Macelj. Pokud vezmou Chorvaty do schengenu, nebude co řešit vůbec.yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2018 22:32
P.S. při zpáteční cestě byly dva semafory před obcí Trate, opravují utržené krajnice. Jedná se o dva kratší úseky, zdržení v minutách.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2018 11:12
Na promet.si už je na trase mezi Lenart-Trate vyznačena uzavírka do 17.7.2018 s objížďkou po lokálních cestách - Zg.Šťavnica - SvAnna - Žice - Ledinek. Takže další komplikace.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2018 12:24
Včera překvapivě D1 bez větších kolon . Asi se všichni báli tak pojedou až dnes /zítra 😀



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patrikHR (30. 06. 2018 12:25).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2018 09:22
My zatím jen cesta do HR.
Jeli jsme v pátek do Podgory. Odjezd z domu v cca 14:00 hodin, V Olomouci cca 16:30, pak směr Mikulov. Nejhorší kolona na celé cestě ve zúžení za Olomoucí na dálnici kdy se 2 pruhy sjíždí do jednoho, zdržení asi cca 30 sekund. Dále za Pohořelicema objetí mostu před Dolní Dunajovice, Mikulov hranice cca 17:45. Nikde nikdo. Vídeň naprosto prázdná, průjezd od jednoho konce na druhý, tam kde je Containex za cca 30 minut. V Ilzu sjezd z dálnice, Feldbach, Bad Radkesburg atd, směr Varaždin , místy osamocená cesta. Na všech hranicích sami. Nájezd na dálnici ve Varaždinu v cca 23:00, přestávka na odpočívadle, a na Lučku 23:45 jediné auto široko daleko k moři. V Karlovaci sjezd z dálnice a po steré až do Gornja Brela s přespáním na odpočívadle. V 7:00 Kaufland Makarská, nákup pochutin a pak už jen kousek do Podgory.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2018 10:27
Něco nového na "staré", co by stálo za řeč?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2018 10:58
..super, ze ste mali tak pohodovu cestu. Len je mi velkou zahadou, ze v piatok na zaciatku prazdnin nikde ziadne velke kolony neboli. Dival som sa na google mapach, a nikde nic hrozneho. Podobne ani v sobotu nic hrozneho. Kde to trochu viac stalo bolo Lucko v smere "domov" (kolona Demerje-Lucko) a pred hranicami Hr-SLO (asi 4-5km). No v smere "k moru" ziadna katastrofa.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 07. 2018 14:22
Taky jsem z kolon měl obavy, ale opravdu nikde nikdo. Běžný provoz. Co se týká staré cesty, tak vše OK. Uź to tu někde bylo napsáno, že snad všude vyměnili značky a je tam milion osmdesátek, ale tak nějak jsem osmdesát nejel. A přišlo mi, že na celém tom dlouhém úseku je nový asfalt.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.