Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2017 11:11
Tam my letos nová poznávací cesta přes Maďarsko a Bosnu. Trasa Břeclav - Živogošče, odjezd 1.7. v 19,30 hod. První zdržení již před Bratislavou - na dálnici americký vojenský konvoj. Další před maďarskými hranicemi, rychlost na dálnici 30 km/hod., takže ztrácíme trpělivost sjíždíme z dálnice na Rajku a na dálnici se znovu vracíme až u Mošoně. Provoz až do Budapešti extrémně hustý, od Budapešti dolů na Mohacs prázdná dálnice. Pokračujeme na Slavonski Brod a Gradišku, dále na Banja Luku. Tam nás překvapuje kousek placené dálnice, naštěstí se dá platit kartou (částka v přepočtu 33 Kč). Vjezd do Bosny bez problémů na občanku, pouze vyžádána k nahlédnutí zelená karta a technický průkaz. Dále přes Glamoč a Livno na Čista Provo. Příjezd do Živogošče v 9,30 hod., takže celkem 14 hod., včetně přestávek a krátkého spánku. Najeto cca 1000 km. Cesta zpět 12.7. do Gradišky po stejné trase, dále pak na Daruvar, Marcali, Sárvár, a po M86 na Csorna, dále pak Mošoň a Bratislava. Před maďarskými hranicemi prudká silná bouřka, která nás provází skoro až k Lanžhotu. Najeto 860 km, délka 12 hod. i s přestávkami a zdržením v bouřce. Všechny průjezdy na hranicích bez problémů a čekání, pouze chorvati si průkazy skenují. Cesta přes Bosnu je sice náročná (spousta zatáček, obrovské převýšení, užší silnice), ale odměnou jsou zajímavé pohledy do kaňonů a krásná příroda. Pro ty, co nehledají nejrychlejší cestu k moři můžu jen doporučit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dada (19. 07. 2017 07:51).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2017 11:36
Vrátil jsem se dnes ráno 17.7. v 5,30 s TRPANJE cesta bez problémů a plynulá,jen mírné omezení na chorvatské dálnici kvůli požáru.Z Trpanje odjezd ve 14 hodin příjezd domů do Krnova v 5,30 .Jel okolo přes Neum ,BiH ,Zágreb,slovinskou dálnici ,VÍDEŇ,MIKULOV,OLOMOUC.V tomhle termínu z neděle na ponděli jsem jel i tam ,už po třetí a vyhovuje mi je bez kolon a zbytečného zdržování na hranicích.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2017 21:21
My sme tam tu kolonu potkali 2.7. po 6te rano

dada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tam my letos nová poznávací cesta přes Maďarsko a
> Bosnu. Trasa Břeclav - Živogošče, odjezd 2.7. v
> 19,30 hod. První zdržení již před Bratislavou - na
> dálnici americký vojenský konvoj.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2017 14:46
Odchod z Vodic 17.7 18:20 po A1, na Demerje fast ENC, úplne bez zdržania aj Lucko bolo skoro prázdne. Ďalej A4 smer Gorican. Použil som o 23:00 prechod starý Gorican, boli sme tam úplne sami, colník o nás asi 10 sekúnd ani nevedel, pozrel občianky, pas, Maďar iba vizuálne skontroloval počet osôb v aute. Pokračoval som po M70 na Tornyisentmiklos, Lenti, Szombathely, M86,M85, Gyor, M1, M15 ktorá je ozaj v zlom stave, z Bratislavy smer Banská Bystrica. Cesta trvala 10.5 hod, odpočinok dokopy asi 1hod. Najhoršia cesta od konca M70 až do Szombathely. Nakoľko nemám odvahu ísť v noci 100km/hod cez Safari(už sa mi podarilo pred rokmi zraziť srnku na diaľnici), išiel som max 60-70 a oči na stopkách, samá srnka pri ceste, v priekope, pes, mačka, kuna, líška, zajac a neviem čo ešte, opatrnosť sa vyplatila keď som ledva zabrzdil pred liskou ktora v strede cesty už pojedala nejakú čerstvo zrazenu zver. Okrem tejto časti bola cesta v pohode, nový úsek M85-86 super, škoda tej 110tky....a je hrozne nudná ale šťastie že ju postavili, mohli by pokračovať.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2017 16:06
Pohodová návratová cesta ve středu 19.7. z Jelsy na Hvaru do Vsetína.

Ráno v 6:30 jsme už čekali na trajekt Stari Grad - Split (odjezd 7:45), v pořadí jsme byli asi 10. auto.
Nájezd ze Splitu na dálnici - přiměřený městský provoz, u dálnice jsme viděli ohořelé porosty i domy z pondělního velkého požáru, na dálnici jsme byli okolo 10:15.
Dálnice hodně rychle uběhla, provoz mírný, na Demerje (13:45) bez čekání platba kartou, na Lučku jsem viděli řadu tak na 10-15 minut.

Hraniční přechod Macelj na HR straně bez čekání, před slovinskou hranicí se vytvořila fronta tak na 15 minut, ale celníci odbavovali rychle, pasy ani nechtěli vidět.

Objížďka Ptuj-Lenart-Mureck byl také v pohodě, jen mirně zvýšený provoz v Ptuji kvůli rekosntrukci starého mostu.
Těsně před nájezdem na dálnici ve vesnici Unterschwarza příjemný pozdní oběd v restauraci Oliver Kocht - můžeme doporučit smiling smiley
Odkaz: Oliver Kocht
Na Tansktelle Temmel doplnění nafty - cena cca 1,1 Euro/litr
Odkaz: Temmel

Rakouská dálnice obvyklý provoz, nájezd na spojku S1 a přes Schwechat na Bratislavu a dálnici D2 až po Nemšovou.
Potom už jen 50 km do Vsetína po okreskách, v 22:00 jsme byli doma.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ekin (21. 07. 2017 16:07).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2017 17:41
Kdo jede zitra domu? Jaka bude cesta?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2017 19:21
... jaká bude cesta ? ... jako v sobotu v plné sezóně, úplně nomál ... sem tam kolona, ale nakonec se to poddá ...
když zastavíš na ZIRu, tak uvidíš jak se Evropa tlačí na jih ... yawning smiley
[www.rajce.net]

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (22. 07. 2017 09:26).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2017 08:28
vratili sme sa vcera piatok 21.7. z ostrova Rab
cesta v pohode az na prvych par desiatok km kym sme prisli na dialnicu za mestom Senj, co nam trvalo skoro 3 hodiny (cakanie na trajekt, po magistrale sa viac ako 60kmh neda ist atd...). premavka na dialnici plynula a rychla, pred Zagrebom hustejsie, ale bez vyraznejsieho spomalenia.
lucko o 15:00hod hlasili 3 km kolonu, demerje 0km, isli sme na Demerje, tam bola kolona az po odbocku,cize cca 750m, zdrzanie nejakych odhadom 10-15minut, dalej na A4 bez zdrzania, platidlo gorican cca 5 aut pred nami.
dalej cez madarsko bez zdrzania na jeden zatah

prestavky sme mali 3, v Senj, na starom Goricane a potom odpocivadlo Cervenik pri Trnave. odchod z Loparu cca o 10:15, prichod Nove Mesto n/V cca 21:40


cesta tam bola v Nedelu rano 9.7 plynula a rychla bez akehokolvek zdrzania.okamzite nalodenie . trasa rovnaka.

PS: ked vidim, ake su kolony dnes v sobotu rano, som rad, ze nechodim sobotne turnusy. palec hore pre tych,ktorych sme stretavali v madarsku uz v piatok podvecer.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2017 09:15
Zpět cesta 20.7.2017. Odjezd v 9.15 hod z Živogosce Blato. Lučko nocash bez čekání, hotovost tak na 10 minut. Macejl v pohodě. Objezd Slovinska, potvrzuji frontu k prvnímu kruháči a pak už dobré. U Gratze havárka v protisměru, velmi dlouhá kolona. Zdržení až ve Vídni. Zde bacha za mostem přes Dunaj ze 4 pruhů jdou dva pravé směr Praha a místní se již delší dobu drží ve dvou levých a z nich pouze ten vlevo směruje na A5 na Mikulov. Je samozřejmě nejpomalejší, protože si toho někdo všimne později, zip nefunguje. Pak se jede jedním pruhem pouze. Byli jsme tam v 19.30 hod. a minimálně 15 minut zdržení odhaduji. Netradičně jsme to vzali přes Břeclav a klidnější provoz. Ovšem v protisměru mega kolona kvůli havári. Tradiční šok na D1 z kvality vozovky a provozu. Doma 21.30 hod, takže slušný čas i s obědem v BurgerKing za Karlovačem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2017 16:53
Odjezd z Pagu v pátek 21.7. lehce po 10.hodině (rozloučení z domácími trvalo o něco málo déle než bylo plánováno), doplnění tekutin pro plechové mazlíčky v Pagu na INĚ v 10:33. Nájezd na dálnici v Posedarje v 11:17, otevřena pouze jedna brána pro všechny, před námi asi 10 aut. Provoz na dálnici v pohodě, stále na tempomat 130-140 kmh. První zastávka na odmorišti Brinje (12:22 - 12:48). Příjezd na Demerje v 13:47, fronta už od sjezdu z dálnice, byly tam zmatky se světelnýni ukazateli a funkčností dvou závor, zdržení 10 minut, odjezd z Demerje 13:57. Na hotovost na Lučko kolona přes 2 km. U Záhřebu na obchvatu omezení odstraněno, borci sbírali poslední kužely. Zastávka na INĚ Ljubeščica 14:40-15:17. Sjezd u Varaždinu v 15:26, pohodovou jízdou jsem na přechod Otok Virje-Ormož v 15:58 dovezl vláček se 4 vagónky, Chorvata jsem vyrušil od sledování nějakého vtipného filmu, tak provedl sken jednoho pasu ze čtyř, Slovinec jen koukl na jména a na fotky a pak do auta a vrátil pasy zpět = zdržení 1 minuta (Chorvat nemohl probudit skener). Pomalý průjezd Slovinskem za kamionem až k Vučja Vas (tam odbočil na dálnici), přechod Gornja Radgona v 16:47, kde nás rakouský celník jen odmával - narozdíl od Poláka za námi, kterého zastavil. V 17:47 příjezd na Shellku v Ilzu na malou velkou kávu za "kilo". 30 minut pauza a hurá na dálnici směr Vídeň, provoz pohodový, stále na tempomat podle předpisů. Ve Vídni jsme byli před 20.hodinou, zdržení u omezení Hirstetten asi 10 minut (podle toho jak se posunul dojezd na navigaci). 20:15 - 20:40 zastávka na Mekáči za Vídní, ve 21:15 přejezd hranic do ČR v Poštorné a ve 22:22 jsem stál před barákem. Pro někoho možná moc dlouhá cesta (časově), pro nás POHODA. Když vidím co se děje na cestách dnes... V sobotu nejezdím!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2017 20:37
Odjezd z Brna do Žaboriče (kousek pod Šibenikem) v neděli 9.7. před 6 hod ráno, jako obvykle přes Vídeň, Ilz, Feldbach, Bad Radkersburg, Ormož, Varaždín, Zagreb, Šibenik. Za autem vozík s lodí cca 350kg. Celá cesta tam naprosto v pohodě, na přechodu Ormož-Otok Virje jsme byli sami, Slovinec oskenoval OP, Chorvat se jen kouknul a mávnul dál. Na A4 od Varaždínu bylo podstatně víc Maďarů, než jsme zvyklí z našeho obvyklého termínu o týden dříve. Na mýtu na Sv.Heleně zdržení jen pár minut, totéž při výdeji lístků na Lučku. Jinak dálnice celou dobu 100km/h na tempomat. Na místě jsme byli před 17 hod, takže po cca 11 hodinách pohodové cesty vč. přestávek.
Cesta zpět v pátek 21.7., vyjeli jsme těsně před 10 hod dopoledne, na Demerje cca 15 min zdržení, než jsme se dostali na Fast ENC, na Lučku mezitím kolona už od úrovně Demerje. Potom celkem pohoda, na hranici v Ormoži jsme byli opět sami, opět skenování OP. Kousek za Bad Radkersburgem jsme dojeli nějakého místního zámečníka, který na valníkovém Transitu s vlekem vezl hromady nějakých kovaných dílů plotu a většinou jel tak o 20km/h pomaleji než bychom potřebovali, ale sami s vlekem jsme jej byli schopni předjet až za Feldbachem, kde je v jednom místě před serpentinami na Riegersburg ve stoupání pruh navíc. Vídeň kolem 20hod byla dost zasekaná, ale pomalu to jelo, až na jednopruhový průjezd rekonstruovaným tunelem, kde se popojíždělo se zastavováním. Další zdržení potom před Poysdorfem. Domů jsme dojeli kolem 22 hod, tedy 12 hod. jízdy včetně přestávek (o hodinu déle než cesta tam).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2017 21:26
Tak jsem doma. Odjezd v 6:30 z Gradacu, prijezd v 18:30. Presne 12hodin. Cesta po chorvatsku klidna, maly zhusteni pred Sv. Rokem. Tankovani jen 20l benzinu na odmoristi Vukova Gorica. Na Demerje jsem stal presne u odbocky pod ceduli 750m. Na mytnici to trvalo 15 minut. Platba smart kartou a pryc. Z A2 jsem sjel v Durmanci abych nevlitnul do kolony pred hranicema a byl to dobrej napad. Podle radia 2km kolona, vizualne dalnice stala, lidi venku z aut. Vzal jsem to na Cvetlin ve vlacku asi 5 aut. Na Cvetlinu zadna kontrola, celnice prazdna, prujezd bez zastaveni. Ve Ptuji jsem sem to vzal mestem a uplne zapomnel na tu uzavírku. Byla tu zmiňovaná a vedel jsem o ni. Takze otocka a zpet na kruhac a pres novy most. V Murecku na moste stal celnik/policajt a jen nas odmavnul. To bylo prekvapeni. Dalsi a posledni zastávka byla na benzin na Temmelu u najezdu na dalnici. Za Grazem pekna prutrz, jel jsem 70km/h. Na silnici snad 2cm vody. Na asi 200m úseku 2 bouracky kvuli aquaplaningu. Jinak Rakousko projety za minimalniho provozu a to i v Linci. To jsem necekal. Na mytnici za tunely me to uz tradičně vyhnalo z videomautu na branu s obsluhou, opet skenovani caroveho kodu z mobilu, ale bez problemu. Priste uz to predplacet nebudu. Od Dvoriste uz jizda na pohodu ve vlacku. Celkem najeto 1025km na 2 zastavky. Chorvatskou dalnici Sestanovac- Vukova Gorica jsem projel za 3h. Slušný, na chvili jsem se chytil chorvatsky Audi A5 aby mi prorazel cestu a misty jsme jeli i 200km/h. Me se zas drzela Audi A3. Spotřeba v cili 7,8l. Auto po cipu jelo pekne, po dojezdu jsem Okťušu po zásluze poplacal po blatniku, ze nas tak hezky svezla... To je muj zvyk, delam to vzdycky po delsi jizde. Takze ve zkratce cesta domu v klidku, ale masakr kolony v protisměru. Jsem zvedavej na zkušenosti filhou, zahajskyho a dalsich, co dneska jeli k mori



Upraveno 3krát. Naposledy upravil valeri (22. 07. 2017 23:01).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2017 08:23
Taky jsme včera přijeli ,odjezd z Makarský v 8hod ,příjezd do Prahy 22,30 hod.
Fronta na Lučku 10,5km,na Demerje 4km,tak výjezd D.Zdenčina ,tam jsme byli asi 30v pořadí.
My z A2 sjeli raději už v Krapině, protože cedule psali 3km na mýto,přechod Lupinjak ,5 v pořadí.Nájezd Před Ptuji na dálnici.Cestou spadlo pár kapek v Rakousku.
Ty kolony cestou k moři hrůza,dalnice od Lůčka pořad parkoviště.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2017 08:58
... jak píše Valeri s tou A5 ... někdy před 2 roky mě nějaká tmavá, civilní audina A5 předjela cestou domů ... do té doby jsem jel kolem 140 ... tak jsem ji chtěl taky použít, aby když tak dostala pokutu ona ... ale stále zrychlovala, tak jsem se toho s boxem na střeše nechal a dobře jsem udělal ... když jsem ji po určité době předjížděl já, tak už brzdila i s Poláky ... ale to už blikala jak vánoční stromek celá na modro ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2017 09:42
Odjezd 14.7. ve 22h z pardubic. Jela jsme na Jihlavu, Znojmo. V 1h přechod do rakouska.. Ve 2h plynulý průjezd Vídní. Žádné zdržení. V 5:30h přechod Šentilj. Jela jsem poprvé od zavedení slovinských dálničních známek po dálnici :-) Každý rok jsme objížděli. Měla jsem čas a tak jsem slovinské dálnice využila co to šlo. Jela jsem na Maribor, Ljubljanu, Novo Mesto a hraniční přechod Metlika v 8h. Na hranicích celník jen spočítal OP. Cesta super. Jen ty serpentýny před hranicema dali zabrat autíčku. Jela jsem Alhambrou v 7 lidech :-) Trošku víc jsem tam dala zabrat brzdám až se z nich kouřilo. Naštěstí to bylo jen zahřátím. Nebyl to ale dobrý pocit zastavit a koukat jak se z kol kouří. Příště budu opatrnější :-) Na chorvatskou dálnici jsem najela na exitu Novigrad. Tam jsem se napojila do již rozjíždějící se kolony. Na Bosiljevu odklidili nehodu a tak jsme se zdrželi cca 15minut než se dálnice rozjela. V 11:15 jsem sjížděla na Zadar 2 a v 11:40 jsem byla na místě v Sv.Petar. Zastavovala jsem cca po 2h na 30min pauzy. Měly jsme nástup až v 11h tak jsem vůbec nespěchala a přes Metliku jsem určitě nejela naposledy.
Domů jsem vyrazila 21.7. v 10h. Jela jsem klasiku. Lučko, Macejl, Šentilj,... Na Lučku ve 12:50 zdržení 30minut. Pořád jsme ale jeli. Horší byl Macejl.Tam se hodinu popojíždělo. Venku 35´C a autíčko nestíhalo klimovat. Vyčítala jsem si, že jsem to zase neobjela. Pak se ale jelo výborně. Jen začátek rakouska zpomalení na 100 IG-L a pak jsem se zdržela v 18h 20min ve Vídni na mostě přes Dunaj.Ve 20h jsem byla ve Znojmě. Nejhůř se jelo v čechách. Hodinu jsem se táhla v koloně která se snažila předjet kombajny :-) a měla jsem štestí na řidiče kteří v obci jedou sotva 40km/h a mimo obec se rozjedou 70km/h. Doma jsme byli ve 23h.
PS:Všem, které cesta teprve čeká přeju, ať dojedou v pořádku a dovolenou si užijí :-D



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Ga-bca (23. 07. 2017 09:46).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2017 10:42
14.7 ve 20:30 z Jihlavy klasická cesta Znojmo, nuceně na Freeport grinning smiley Viden, Viden pohoda jen na dalnici 4 pruhy 3 volný a všichni jedou levým... Graz, v rakousku dvě pauzy kafe písek... Maribor, Ptuj.... navigace ukazovala zdržení 15minut tak pokračování přimo na Macelj... mno po půl hodině staní sem zjistil že telefon měl vypnutý data na roaming grinning smiley takže těch 15 minut bylo v době kdy sem opustil čr... grinning smiley mno nic hodina deset zdržení, slovinskej celník jen od mávnul chorvatská celnice to samé... na mytnici 3 auta u každého průjezdu... v 4 ráno přestávka na Jakovlje... v 6 pokračování na Zaprešić pár aut.. zaplaceno kartou 48 kuna.... přijezd na Lučko 15 minut, lístek a pak 15 minut než se to trochu srovnalo do pruhu ... chvilku to jelo pak nějaky ťukance na krajnici a všichni čumí tak se dělala kolona... no a od křížení A6/A1 se jelo bez problémů až sjezd Šestanovac... zaplaceno 220 kun a pak cesta na Zadvarje a po 13h parkovaní Na Ruskamenu.

22.7 ve 12:30 odjezd zpět.... cesta až na Dermeje bez problémů tam 6 v řadě...( v protisměru od tunelu sveti rok kolona 30km... pak kolona každou chvilku)... pak bezproblémova cesta skoro až k hranicím podle navigace tam kolona na hodinu takže sjezd Durmanec Trakošćan.. u Ptuje na dálnici a bezproblémová cesta až domu včetně prujezdu Vídní po půlnoci parkováni před bárakem
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2017 13:36
My zatím jen cesta do Podgory.
Odjezd ze severní Moravy cca 14.00. Nejhorší úsek cesty příjezd do Olomouce od Šternberku koem 15,00, kdy kolona až na světelnou křižovatku - 30 minut popojíždění. Po odbočení na Brno volná cesta. V rádiu hlásili před Brnem nehoda 7 aut ve směru Brno - Vyškov, takže náš pruh dálnice do Brna volno. No nezáviděl jsem těm lidem v protisměru, jelikož ta kolona byla přes cele Brno až ještě dal. My v Brně na Vídeňskou a do Mikulova. Tam v cca v 17,00 ani noha. Pak Vídeň v 18,00 na začátku a v 18,30 na konci vídně. V Ilzu sjezd z dálnice ve 20,00 pak Gornja Radgona hranice RAK/SLO 21,00 a Ormož hranice SLO/HR 21,50. Zdržení - pasy celníkovi, celník nám zpět a jelo se - cca 10 vteřin. Varaždin nájezd dálnice 22,20 a Lučko v 23,30. Naprosto volno, zdržení 3 vteřiny odebrání lístku. V Karlovaci zhruba o pulnoci sjezd z dalnice. No a pak už po staré "lang-sam" s nějakými přestávkami až do Makarské, kde jsme byli v cca 7 hodin, akorát otevírali Kaufland, tak jsme nakoupili něco potravin a v 8,00 parkování v Podgoře pře apartmánem a šli jsme zjistit jestli sůl nevyprchala z moře. Můžu potvrdit, je tam. :-). Pak jsem jen slyšel od sousedů zvěsti o kolonách 25 km pře tunelama 5 km před Lučkem atd. Celkem jízda 14 hodin, přestávky cca 4 hodiny i s nákupem v Makarskem Kauflandu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2017 14:47
15.7. v 22:00 odjezd klasika Olomouc - Vídeň - Graz - Maribor - Macelj - Lučko - Murter, vše po dálnici. Až do Ptuje absolutně bez problémů, ale při sjezdu z dálnice, bohužel kolona na cca 40 minut, zrovna stěhovali nad ránem nějaký stroje, nebo co, do toho jedno uvařený auto z Prahy, takže nic moc. Na SLO hranici a HR hranici absolutně bez problémů, jenom na nás celník mávnul. Lučko přes ENC opět bleskový průlet. Minimum aut. Bohužel za Svetim Rokem, velmi silný vítr, vše kromě osobních aut bylo odkloněno z dálnice, rychlost snížena na 40 km/h. To že tam nikdo nevjede hlídala policie. Velmi nepříjemná jízda až k Zadaru, max 80 - 90 km/h. Víc se opravdu nedalo. v 10:00 jsem parkoval v Murteru.
Zpět 22.7. odjezd z Murteru v 8:15, opět klasická cesta. Lučko jsem zůstal viset asi 5 aut před odbočkou na Demerje, ale šlo to velmi rychle, zlaté ENC!!!! Pak až k Macelj relativně v pohodě, ale pak začalo peklo, cca 1 km před mýtnou bránou až k SLO přechodu jsem to jel asi 1:45 hod. Venku 42 stupňů, nálada v autě díky Jim Beanu mezi posádkou pak po cca 30 minutách velmi veselá :-), kromě mě jako řidiče. Pak přes stavbu cca 50 - 70 km/h, dálnice ve SLO, Graz v pohodě, pak ve Vídni cca 15 minut zdržení na opravě mostu. Doma ve 20:15.
Tankováno jako vždy na F.Leitner v Grazu vedle McDonaldu. Benzin 95 za 29,48 Kč/L. Super cena jako vždy.
Úžasné, jak SLO a AUT šlapou do výstavby dálnic, jak to bude hotové, tak to bude paráda, hlavně přes SLO. Příště to ale vezmu přes HU, protože špunt Macelj nevyřeší ani dodělané dálnice.
Tak zase příští rok :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bipe (24. 07. 2017 21:13).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2017 15:12
Macejl se dá objet, já tak loni ušetřil minimálně hodinu a půl.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2017 15:42
bipe - marně přemýšlím kam jsi vlastně jel? Mureck v Chorvatsku? Tipuji že by to mohl být Murter?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2017 16:15
4.7. odjezd v 19:00 z Mělníka. Trasa Brno, Wien, Graz, Maribor, Zagreb, Šibenik, Sevid. Celkem cca 1150km. Nejhorší část cesty jednoznačně D1, hodně omezení a celkem hustý provoz. Pak se to začalo štosovat hned za hranicemi a až do nájezdu na dálnici u Schricku souvislá, pomalu jedoucí kolona. Po nájezdu na dálnici plynulá jízda bez jakéhokoli zdržení až do místa určenísmileys with beer Příjezd v 8:30. Cesta zpět stejná trasa, odjezd 20.7. v 15:30, 5ti minutové zdržení na Lučku a 10ti minutové na hranicích HR/SLO. Nejhorší část cesty opět D1, kterou navíc vyšperkoval prudký liják za Brnem a pak pro mě nepochopitelné omezení rychlosti na 80km/hod na cca 20ti kilometrovém úseku 50km před Vídní, kde neprobíhaly žádné práce a dokonce tam byla dálnice tříproudáthumbs down. Příjezd v 6:00 ráno. Překvapila mě kontrola na hranicích SLO/A, která ale neznamenala žádné velké zdržení. Všem co je cesta teprve čeká přeji Sretan put a krásnou dovolenouthumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2017 16:35
Tak jsme se po roce vrátili do Chorvatska. Odjezd v pátek v 16 hodin z Prostějova. Cesta přes Maďarsko po M86, tam jsme byli naprosto sami. V Chorvatsku po staré se zastávkami u vodopádů Krcic a pramenů Cetiny. Také jedna 3h zastávka na odpočinek. Do Gradacu jsme dozazili v sobotu ve 12:30.ve 12:40 jsme už byli ubytovaní. 80m od moře. Ubytování jsme sháněli až tady na místě. Jediná kolona byla az na Makarské, kde dopravu řídili policajti. Jinak mi připadlo, že do Chorvatska jedeme sami. Po přečtení zpráv vím proč, ostatní si užívali kolon.
Cesta nám trvala trochu déle, protože jsem dělal předvoj jedné méně zkušené posádce.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2017 20:35
dj_Paul - super příspěvek ! smiling smiley Pecka.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2017 06:49
Zahajskej byl z cesty auf. Tohle jsem mimo klasické střídání turnusů nikdy nezažil. Ale podrobněji. Odjezd z Mělnicka 22.7. před pátou odpolední, Praha, Linz, Graz, objezd SLO dálnice, Macelj, Zagreb a do Drašnice. V Budějovicích vytvořen vláček ještě s Filhou a Marťasem. V A bouřka jak sviňa, několik tunelů omezení, jízda jen jedním pruhem. Objezd slo dálnice v pohodě, docela provoz. Ještě v A na Gralle kouknuto na kamery na Macelji a vypadalo to slušně. Opak byl pravdou, kolona dva km a necelá hodina poskakování. Volové co troubili, pokud jsem se hned nerozjel s autem přede mnou, nechal jsem díru a tu pak dojížděl a ušetřil tím asi 30 rozjezdů, jsou doufám už v hamburgrech. Na dálnici nejeto až v Durmanci. A od Zagrebu to pravé začalo. Oba pruhy plné, rychlost jízdy 80, max 100 km. Na všech odpočívadlech problém najít volné místo k zastavení. Na záchody fronty. Postupně se to zlepšovalo, ale jen nepatrně. Volnější dálnice snad až od Spltu, stejně se ale místy jelo max 100. Sjezd Zagvozd, na mýtnici fronta ve všech pruzích i ENC, protože i tam se platilo cash či kartou. Dále byla asi 1 km fronta na platbě při vjezdu do tunelu sv.Ilja. Dole před kruháčem mě zvadly brzdy. Naštěstí se po pár km srovnaly. Dojezd do Drašnice v 11 hodin, takže cesta trvala 18 hodin.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2017 07:52
Cestu nocni Bosnou do Drveniku uz jsem popsal v jinem vlakne. Takze ted zpatecni ze Splitu a tentokrat po dalnici. Vyjeli jsme velmi brzy rano, takze dalnice byla prazdna a nefoukal vitr, coz je pro mne dulezite, protoze vozim kola na strese. Teda dalnice, uz dlouho pred tunelem Mala Kapela je trvale omezeni na 100km/hod, ktere vydrzi az do Karlovace a od Karlovace smerem k mori to pripominalo spis parkoviste a to nebyla sobota ale nedele dopoledne. Tudy uz nepojedu. V Lucku bylo jen kratke zdrzeni, dalnice na Gorican je v blizkosti Zagrebu rozmlacena cim dal tim vic. Doby nizkych podzvukovych preletu uz mam za sebou (vek, kola na strese a tempomat), takze jsem ocenil plynulou jizdu presne v GPS rychlostnich limitech. Dobre jsme se naobedvali na starem prechodu a pak jsme pokracovali dalnici na Balaton. Navigace je kram, nebo autori sprymari. Na cedulich Madari opravdu nemaji zkratku ze Stolicneho Belehradu do Rabu (zkratka za Balatonem, abych nemusel k Budapesti). Cesta 81 je hodne rozbita, ale uz za Balatonem se zacaly odpoledne tvorit na dalnici zacpy, takze jsem to asi zvolil dobre. Zbytek cesty na Bratislavu a dal do republiky byl bez problemu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2017 13:37
3. 7. ve 23 hodin odjezd z Valmezu do Brely klasika přes Brno, Vídeň, Graz, Maribor, Zagreb... příjezd do Brely cca v 10 hodin. Cesta naprostá pohoda. Hranice Macelj zdržení 5 minut, ani nekontrolovali pasy, všechny mýtnice cca 1 minutu. Cestou 3 delší přestávky, protože bychom dojeli docela brzy, domácím by se to nelíbilo.

Cesta zpět 12. 7. Výjezd z Brely ve 14:30, dálnice naprosto v pohodě, Lučko zdržení asi 2 minuty, další mýtnice také 2 minuty, Macelj kontrola pasů, skenování mého, zdržení cca 7 minut. Po slovinskou dálnici to jelo stabilně 50 km/h, takže také pohoda. Kontrola na hranicích SLO/A - dálniční známky, v podstatě jen zpomalení. U Grazu šílená bouřka (to jsem ještě nezažil), voda na silnici, vidět nebylo skoro nic, auta zastavovaly na odpočívadlech. Po 15 minutách jízdy, kde nešlo pořádně nic vidět, už to bylo v pohodě. Průjezd Vídní cca ve 22 hodin, také v pohodě, jen ve zúžení 60 km/h. Jízda do CZ a jízda po D1 taktéž v pohodě. Dojezd domů v 0:30 hodin.

Příští rok by měla být hotová dálnice na hranice se Slovinskem a také další část dálnice v Rakousku, pak už jen schengen a cesta bude naprosto pohodová (tedy vyjma z pátku na sobotu, atd.). O dostavbě naší dálnice raději nemluvě...

Kdo ještě nebyl, příjemnou dovolenku, ničím nerušenou cestu a Ti co už byli tak třeba příští rok. :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2017 13:54
dedek34
Ta slovinská má být ale až někdy v listopadu, pokud to neurychlí. Dokud nebude HR v Schengenu a hned za hranicema bude mít mýtnici Trakoščan, budou se tvořit kolony dál. Teď to ten úsek od Ptuje zpomaluje, protože tam je omezení na 50 km/h. Až tam bude 130km/h a všichni se přiřítí na Macelj, mýtnice tomuhle tempu nebude stíhat a bude to stát úplně stejně jak nyní



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (24. 07. 2017 13:57).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2017 18:39
Dalnice s mytnicemi je systemovy nesmysl a nelibi se mi ani ty zpomalovaci (jako by zrusene) ve Slovinsku. Naopak spickove to maji vyresene Slovaci s Madary s elektronickou vinetou bez obleptanych prednich skel a zpomalovacich bran. Jinak klobouk dolu pred tim co chorvati v tech skalach postavili. Nicmene jsem zvedavy jak to dopadne se zplacenim dluhu za tuo megastavbu. Pochybuji, ze to budou moci kazdy rok resit navysenim poplatku o 15 procent.
...
A mym oblibenym destinacim stavba hodne ublizila, jak vzhledem (treba udoli Matice), tak davy lidi, kteri by az dolu bez dalnice nikdy nejeli. Jo a jak to vypada s mostem na Peljesac?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (24. 07. 2017 18:40).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2017 18:41
Zatím cesta sem (1100 km). Vyjížděl jsem ve 20:00 včera, na místě byl dnesk v 8:00 včetně 1,5 hod přestávky pod Svetim Rokem + 2 kratší na tankování. Jel jsem klasiku At-SLO-HR a cesta naprosto super. Na SLO hranici 10 aut, na HR straně asi 5 minut čekačka, Lučko se prolítlo přes ENC hned.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (24. 07. 2017 18:42).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2017 21:09
Sakra, samozřejmě to je MURTER. Omlouvám se, Mureck je v Rakousku :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 106
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.