Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2017 13:29
Citaci
Llotta napsal(a):
Tady na foru jsem našla, že v Ptuji by měla být benzínka Petrol -non stop, bohužel byla zavřená.

V Ptuji jsou čtyři benzínky Petrol, z toho tři jsou v noci zavřené. Nepřetržitý provoz má jen ta na Ormoške ceste, to je trochu stranou od hlavních objízdných tras směrem z centra u kruháku, přes který běžně nejezdíme.
Asi jste to zkoušeli u jiné pumpy.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2017 14:09
Llotta napsal(a):
-------------------------------------------------------

> ...široko daleko po celé trase nejlevnější nafta 1, 144euro

INA má všude na dálnicích BS Class Plus za 8,46, což je při dnešním kurzu 1,141 EUR. Jinak v Rakousku kdekoliv mimo dálnici bude ještě výrazně levněji, ale to by asi patřilo do jiného vlákna smiling smiley .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2017 14:35
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
Citaci
Llotta napsal(a):
Tady na foru jsem
> našla, že v Ptuji by měla být benzínka Petrol -non
> stop, bohužel byla zavřená.
>
> V Ptuji jsou čtyři benzínky Petrol, z toho tři
> jsou v noci zavřené. Nepřetržitý provoz má jen
> [url=https://www.google.cz/maps/place/Petrol/@46.4
> 17138,15.8767615,16z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xb373da3
> ac138e361!8m2!3d46.4167277!4d15.8801747?hl=cs]ta
> na Ormoške ceste[/url], to je trochu stranou od
> hlavních objízdných tras směrem z centra u
> kruháku, přes který běžně nejezdíme.
> Asi jste to zkoušeli u jiné pumpy
děkuji za vysvětlení, my právě vůbec Ptujem nejezdíme... zadali jsme do navigace a zkusili najít podle Ormoške cesty, našli jsme dvě, ale obě zavřené.. pak až ta v Mariboru měla otevřeno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2017 14:37
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Llotta napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > ...široko daleko po celé trase nejlevnější nafta
> 1, 144euro
>
> INA má všude na dálnicích BS Class Plus za 8,46,
> což je při dnešním kurzu 1,141 EUR. Jinak v
> Rakousku kdekoliv mimo dálnici bude ještě výrazně
> levněji, ale to by asi patřilo do jiného vlákna smiling smiley
> .
Jezdíme po dálnici, je mi jasné, že bokem bude levněji.. to bylo na cenu po trase. Jediné Slovinsko objíždíme.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2017 11:53
Ahoj,
my vyráželi v pátek 30.6. po druhé hodině od Ostravy směr SPLIT. Hustý provoz, ale v celku pohoda. Podél dálnice ve Slovinsku, v ten den byl zrovna zavřený sjezd od Ptuje na dálnici tak jsme pokračovali až někde u Tržce, kde jsem se napojili. Jinak do Ptuje všechny cedule odkazovali na Cventlin.
Na Macleji jsme si počkali cca půl hodiny - spíše způsobenou stavebníky dálnice. Celníci pak jen prohlíželi fotky.
U Lučka pohoda, jen v druhém směru se pobochaly tři auta a zablokovaly dálnici. Tak tam vznikl brzy kolaps. Úsek od Zahřebu po Karlovac klasicky maximálně 100 km/h - silný provoz

Zpátky 7.7. v pátek po 10 hodině od Splitu. Od Karlovace po Záhřeb zase silný provoz. Před Lučkem 3 km kolona, na Demerje ani auto. Na Macleji cca 5 minut. Zpátky jsme jeli kvůli průtrži mračen po Slovinské dálnici a na Rakouské celnici byli policajti. Stáhli provoz do 2 pruhů se STOPkou a každé auto vizuálně prohlíželi, bez pasů. Zdržení cca 10 minut.
Pak až před Vídní lehká nehoda, jinak nikde nic. Klasicky ještě u Poysdorfu jedoucí kolona po Mikulov.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2017 14:12
Tak už jsem taky zpátky. Obě cesty byly mimo sobotu (ve čtvrtek), takže možná výhoda na přechodech, ale zase normální kamiónový provoz. Nejsem velkým příznivcem dálnic, ale po cestě tam je trochu beru na milost. Dlouho jsem si tak volantem nezakroutil.
Vyjížděl jsem z Březnice (Příbram) 29.6. v 04.30 a protože jsem měl zabukovaný nocleh v Senji, bral jsem to více "spodem". Takže Strážný - Pasov - německá a následně rakouská A9 do Triebenu a odtud směr Klagenfurt na přechod Jezersko, dál Kranj - Ljublaň a po 106 na přechod Petrina/Brod na Kupi - Delnice - Novi Vinodolski a po pořeží do Senje (18.30). Druhý den vnitrozemím ještě cca 4 hodiny dojezd do Rogoznice - Ražanje. Po cestě žádné zásadnější problémy, na přechodech sám. Zdržení hned ráno průjezdem ucpaného Pasova, pak někde mezi Judenburgem a Klagenfurtem oprava silnice, semafory a podobně za Ljublaní.
Cesta zpátky ráno bez přespání, takže "rychlejší" varianta po dálnicích Šibenik - Zadar - Macelj. Na Lučku placeno kartou, dvě auta přede mnou, na vedlejší mýtnici "hotově" bylo jen o něco málo víc aut. Po celé chorvatské dálnici volno, včetně přechodu Macelj. Proti od Ptuje byl ale provoz v poledne podstatně silnější, nebyla to ještě kolona, jelo to, ale nedoporučuji. Poskakovat do kopce k hranici bych nechtěl. Slovinsko po objížďce Ptuj, Lenart, Trate/Mureck a rakouskem po dálnici po A9, Linz, Dvořiště, Budějovice. V Rakousku podstatně silnější provoz, spousta kamiónů, tunelů, venku pořád přes 30 (°C), takže taky žádnej med.
P.S.
Až po cestě zpátky přes domovský Písek jsem si uvědomil, že jsem nikde neviděl žádného hnědočecha. Až tam.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2017 16:00
Jo,jo, už mě lákal na pivko a byl slyšet až k baru Zaca.. Zatím jsem odolal, ale to přijde.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2017 19:10
od vrag.
Cha-cha-,to si ho dovedu představit,jak hulákal,ale jinak dobrák...byla s ním sranda...
užívej,Eva
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2017 12:29
Včera som šla cez Vídeň kolem 19 hod. Nikomu nedoporučujem takto ísť. Kto može , Vídeň obíďte. 85 minut z juhu na sever mesta.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2017 12:35
Jak bude vypadat Vídeň ze soboty na neděli po půl noci?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2017 13:34
Vídeň bude ukryta ve tmě. Ale nejspíš bude svítit pouliční osvětlení, takže určitě uvidíš, kudy pojedeš. A to je asi to, nač se ptáš.

Jeli jsme ze soboty na neděli těsně před půlnocí přes Vídeň. Absolutně bez problémů, s velmi mírným provozem. To bylo v červnu.
Pro změnu někdy v srpnu kolem roku 2004 jsme Vídeň projížděli ve dvě v noci přibližně dvě hodiny. To se ale hodně opravovala cesta od jihu směrem na Favoriten a snad už někde před Vídní stahovali provoz do jednoho pruhu, do kterého se napojovalo množství "přivaděčů" z jednotlivých vídeňských čtvrtí. To už bych zažít nechtěl. Myslím si, že to letos ani tak moc nehrozí. V červnu jsem tam na "hlavním" tahu žádné velké práce které "brzdily" provoz, neviděl.
Určitě někdo bude mít ještě čerstvější informace.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2017 16:09
Taky se tážu na průjezd Vídní :-) Kde je to více zasekané: při průjezdu přes střed města nebo jsou překážky na obchvatu Vídně??? Možná to už někdo někde popsal - nedokážu se zorientovat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2017 18:31
Opravuje se A23 od Dunaje na sever, tj. v místech kde obchvat není. Takže kdo jede od jihu rovně na Favoriten, nebo po obchvatu, je to úplně jedno, sjede se to v místě kde už jsou kolony sad smiley .
Cesta na jih od Prahy (Znojma) by měla být celkem bez problému, od MIkulova s menším zdržením, ale rychlejší než v opačném směru.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2017 20:58
To Pedro66
Diky za vysvetleni, v puli srpna poznam na vlastni kuzi confused smiley. Tak pak evtl. pridam poznatek z cesty ....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2017 21:09
Ve středu 5.7. ve 20.20 jsem projel Vídeň úplně v pohodě A2, A23, S2 do Mikulova. Stále povolených 80 a 60, provoz větší ale bez problémů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2017 09:10
Vrátili jsme se z vydařené dovolené na Murteru, a tak přidávám pár postřehů z cesty.

Tam, neděle 25.6.2017:
FM (6:00) - Mikulov - Vídeň (9:00) - Lenart (oběd u Švarce) - Zagreb (13:30) - Pirovac - Murter (17:30)
Celkem: 990 km, 9.5h, Honda CRV
Moře: 27C
Vzduch: 33C

V neděli 25.6. ráno ve Vídni poměrně husto, ale bez kamiónů. Na přechodu SLO/HR Macelj 4 řady aut - 10 až 15 min. Nedělní provoz směrem k moři bez zácpy.

=================

Zpět, středa 5.7.2017:
Murter (8:00) - Pirovac - Zagreb (11:00) - Lenart (oběd) - Vídeň (16:00) - Hrušovany - FM (20:00)
Celkem: 1015 km, 10h

Celá cesta od moře bez problémů. Macelj HR/SLO cca 10min. Přes Rakousko jely kamióny a Vídeň v 16h ucpaná. Na průjezd přes den počítejte 45 - 60min. U Schricku se již tvořily kolony k Poysdorfu. Odbočli jsme a po B46 na Hrušovany. Po návratu do Kocourkova (CZ) opět pár ohrožujících jedinců na cestě, které jinde v Evropě nepotkáte. Pro pohyb v Kocourkově doporučuji on-line aplikaci rodos.vsb.cz
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2017 17:51
Zatim jen cesta tam, do Gradacu. Vyjezd v 2:05 rano z jiznich cech. Prvni zastavka v Murecku na planovany tankovani v 6:30. Rakousko prujezd v klidu az na tunely. Mel jsem je predplaceny, bohuzel me to na obou vykoplo ven na branu. Poprve jsem netusil co se deje, musel jsem si přivolal obsluhu protoze jsem ke vsemu jeste zajel k brane bez obsluhy. Pry at naskenuju carovej kod. Takze mobil, otevrit email od Asfinagu, prilohu, zvetsit a mobil prilozit ke ctecce. Zadarilo se a jel jsem. U druhyho me to vyhnalo k brane s obsluhou. Rikam ze se jim nezvedly šranky, ze mam problem. Blbe koukala, asi moji nemcine nerozumela. Takze znovu email, otevrit prilohu a podal jsem celej mobil. Natukala SPZ, usmala se, vratila mobil a jel jsem pryc. Rozbity to nemeli, auta tudy projizdely. Na Murecku jsem zkontroloval znacku, jestli se na ni treba neco nenalepilo. Nic, jen mouchy. Takze duvod neznam, ale uz se tesim na prujezdy cestou zpet.
V Murecku jsme si chteli dojit na zachod. Jenze ty kurvy rakousky venku postavili toitoiku s ceduli WC namirenou na ni. To jsem jeste nevidel. Kvuli WC jsem musel zastavovat znovu ve Ptuji, tam jsou zatim jeste normalni. Pak najezd na rozestavenou dalnici a prumernou rychlosti 60-80 km/h jizda na Macelj. Tam jsme byli v 8:15. Pred nami asi 5 aut, cekacka par minut. Dalsi zastavka na Lucku na parkovisti ARZ a porizeni smart kartice. V 9:30 najezd na dalnici. Cestou jsem asi 2 zastavoval abych se oplach vodou, horko bylo fest. Navic jsem pred jizdou spal jen 2 hodky, tak i jako prevenci mikrospanku. V Sestanovaci jsme sjizdeli v 13:30h a pak v klidu po magistrale. Prijezd v 14:30 po asi 1030km.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2017 17:57
Cesta do Chorvatska neděle 9.7.2017 kupodivu perna. Nejdrive kolona mensi ve Vidni, pouze jeden pruh, bourka a v nich dělníci predelavali pruhy, betonova svodidla stroji. Pak dobre az k Macejlu, popojizdeni 5 km sad smiley. Dalsi problem za Luckem havarka na cca 14km,nastesti u sjezdu, tak uvolnili dálnici, i tak popojizdka 3 km cca. Posledni problem za Makarskou, jak horelo, provadeli tam nejake stavebni upravy a semafor tak na 15 min. Takze odjezd ve 22.00h od Vyskova, prijezd do Živogošće v 12.30 hod. Zpet 20.7.. napisu pozdeji.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2017 22:34
Odjezd dnes ráno z Kunovic (UH) kolem 8.hodiny. Ve Veselí n.Mor. jsem zjistil, že jsem nevzal ENC krabku, tak zpátky pro ni. Nemusím snad tlumočit všechny ty řeči, které jsem si musel vyslechnout. No tak napodruhé se podařil odjezd o hodinu později. Zdržení ve Vídni asi 15-20 minut, zato v protismeru to muselo být minimálně na hodinu. V 13:05 pauza na Shellce v Ilzu, průjezd přes Bad Radkerskurg do Slovinska bez problémů, rychlý přejezd Slovinskem se zasekl na přechodu Ormož-Otok Virje, před námi asi 10 aut, pasy skenovali Slovinci i Chorvati, zdržení asi 15 minut. V 16:15 pauza na kávičku na pumpě INA Ljubešica. Mýtnice (Varaždin, Sv.Helena, Lučko i Karlovac) prázdné bez zdržení, dálnice Varaždin-Záhřeb skoro prázdná, od Záhřebu o něco hustější provoz, ale pořád na tempomat 125-140 km/h. Stará cesta Karlovac - Korenica bez problému, rychlost do 20 km/h nad limit a byl jsem nejpomalejší. Příjezd do Korenice v 19.20 hod. Zitra Plitvice a v sobotu přesun na Pag.
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2017 05:38
To donald. To jsme na tom stejně. Loni odjez z Veselí a v Poštorné zjištění že nemám krabku. Takže spět. Ty kecy jsem si vyslechl taky.Akorát Ty jsi to měl blíž.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2017 10:54
Dobrý den přátelé Jadranu,

po kratším hledání jsem nenašel vhodné vlákno. Chtěl bych se zeptat zda pro cestu do Orebiče - po silnici je nutné pro přechod Bosenské hranice cestovní pas nebo zda stačí občanský průkaz. Do této doby jsme jezdili pouze od Zadaru po Omiš. Díky za vstřícnost.

Martin z Orlických hor
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2017 11:32
herrgott Stačí občanka

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2017 18:45
No neviem neviem- moja skusenos spret 3 rok. Bosniaci nam kontrolovali platnost pasu a zelenu kartu ( Metkovic).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2017 18:48
Zelenou kartu muzu potvrdit z loňska, taky Metkovic
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2017 19:27
Mám teď čerstvě projeto... až do Albánie celá rodina na občanky... v Bosně je na jedněch hranicícch dávali do čtečky, na druhých jen mávali ať jedem... v Černé Hoře chtěli ještě vidět zelenou kartu... naopak z Albánie do Černé Hory je zelená karta nezajímala, Albánci ale chtěli ukázat malý techničák...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2017 21:54
Roky chodím e do BiH na OP. Hlavne si dajte pozor na Zelenú kartu. ( aj ked sa mi stalo ze som doma zahodil novú a isiel som na starú a pustili).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2017 23:23
Jo zelenou kartu vždy po mě taky chtěly.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2017 07:27
Vsetín - Podstrana 989 km
odjezd 2.7. v 4:20 Dubnica nad Váhom, Bratislava, Gyor (chtěl jsem sjet na Csorna přímo ale exit byl zavřený) Szombathelly, Lendava, celnice 2 minuty přede mnou 2 auta - SLOV celník skenuje 1 pas HR jenom mává dál Čakovec a po dálnici až Split a Podstrana 14:30 i ze 4 krátkýma přestávkama - všechny cesty OK trasa Szombathelly - Redics nové části. Stav perfektní asi jenom 4 dědiny a par omezení na 70 v rámci okrajů obcí.
návrat 15.7 16:10 trasa stejná jenom opačně. Chtěl jsem jet až ráno kolem 6:00 ale hlásily buru tak sme jeli po koupačce. Příjezd 2:20 Na dálnici místama už hodně foukalo ale jinak cesta bez problémů - na Lučku cca 19:30 na hotovost "kolona" tak 5 aut ale já jsem jel ENC, Celnice to samé opačně - HR celník skenoval jeden pas a SLOV jenom mávnul
86 - je uz čim dal lepší i když žasnu že to někdo dá jak psal za 1:45 mě dala 2:05 a to sem mezi obcama jel 110( M86 115 )
nejhorší stav ale únosný HU M15 a SK D1 kde bylo několik omezení rychlosti
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2017 15:28
Prosim o radu. Vy ste tu znalci. Da sa niekde pozriet archiv kamier hak? Konkretne demerlje? Dakujeeem. My sme sa vracali v piatok14.7. Zo selce. Denerlje o 11,00 prazdne, lucko kolona 500 m. Po nas o hodinu uz vacsia. Hranice stari gorican boli sme jedine auto, len mavli zdrzanie ziadne. Ale za budapestou nehoda osobaka kamion 10 km sme sli skoro dve hodiny :-(
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2017 17:47
Zatím jen tam v noci ze soboty na neděli, bez problémů, bez čekání. Svk-Hu se známkami. Menší trable na trase Sveti rok- Posedarje, vítr, rychlost omezena na 40km/h, autobusy, kamiony,karavany, auta s přívěsy a motorkáře nepouštěli vůbec..
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 180
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.