Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2017 19:18
Tom napsal(a):
-------------------------------------------------------
>......... Horší jsou osobáky - dodržovači 50Km - cestou zpět.....

Na to musím zareagovat, i kdybych nevím jak nechtěl. Nestalo se mě to bohužel jenom jednou, že při objíždění dálnice přes Ptuj-Lenart-Mureck (vždy při cestě zpět) jsem měl nějaké auto s nervozním řidičem doslova přilepené na kufr. A to právě proto, že jsem si dovolil dodržovat povolenou rychlost. Například na omezení 40km/h jsem si dovolil jet 45km/h tachometrových a při omezení na 50km/h jsem se plížil 55km/h tachometrových, tedy cca 50km/h skutečných. Snažím se nezdržovat a nikomu nepřekážet, při první příležitosti jsem sjel raději co nejvíce na krajnici aby mě předjel. Jsou ale úseky, kde to samozřejmě nejde. A je-li to v noci, pak je obzvlášť příjemné mít takového "ohleduplného" pomatence přímo za zadkem. A co je nejhorší, VŽDY to bylo auto s českou SPZ.
Skutečně nechápu tu potřebu, že při cestě na dovolenou nebo z dovolené musí být někdo v cíli o pár minut dříve, at to stojí co to stojí. Dovolím si tvrdit, že jezdím vcelku svižně, ale na druhou stranu v rámci rychlostních limitů a dle aktuálního stavu. Jednak na silnici II.třídy kde nevím, jaký výmol mě kde čeká, si nehodlám rozbít auto kvůli nějakému "spěchači", no a jednak prachy na vyhazování za pokuty taky nemám.
Zdržuje mě někdo, kdo na 50 jede bez důvodu 40 či méně a podobně. S tím se setkávám denně a taky mě to štve. Kdo ale jede povolenou rychlostí, tak mě přece nemůže zdržovat.

** Petr **
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2017 21:17
Taky co sa nevedia zmestiť do koze a nevedia udržať svoje stoporene EGO na uzde nepatria na cestu... A vlastne nepatria do spoločnosti... Problem je ze velka cast spoločnosti taka je.....

PetrK: palec hore.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2017 21:44
Já teda nechci nikoho soudit ani omlouvat, ale předminulý rok se mi na staré cestě stalo, že jsem jel za polským mpv, které dodržovalo rychlosti, což by nebylo špatné, ale to co vyváděli domorodci za mnou, to mi nebylo vůbec příjemné, takže jsem to taky zprasil, což mám zadokumentované na videu sad smiley , tím chci říct, že ne vždy je to o tom "ject jak dobytek".

Jenom malá poznámka: kdyby někdo napsal, jak to vypadá na staré cestě s odpočívadly, jestli vůbec ještě nezarostla, díky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (03. 07. 2017 21:46).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2017 22:41
Nebude to aktuální. Jel jsem po staré předloni a odpočívadla jsou stále stejná. Tedy jedním slovem humus. Smetiště na kterém operuje hmyz počtem konkurující množství turistů na Makarské.
Raději jsem zastavoval jen tak na odbočkách do nikam, než na oficiálních odpočívadlech s přetékajícím kontainerem, nebo hromadou odpadků pod mezí.
A hlavně bacha na vjíždění na odpočívadla. Dost často jsou na napojení odpočívadla a silnice díry na ulomení kola.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2017 22:52
Neboj odpočívadla nezarostla. Pořád tam jezdí dost turistů, kteří je používají. ;-) Někde zmizely ToiToiky, někde je pořád binec. Ale jde to i bez odpočívadel, zastavit se dá i na benzinkách (mnohé po rekonstrukci), restaurací je otevřených taky dost.... Prostě se nemusíš bát, že by nebylo kde zastavit. grinning smiley

OT: k té debatě o jezdění podle předpisů..... Ono není všechno tak jednoznačné a jednoduché, jak si mnozí myslí. Ten kdo jezdí podle předpisů může jet tak, že jede plynule a předvídatelně a na cestě vlastně ani nezavazí. A kdo chce jet rychleji tak ho dokáže bezpečně předjet a všichni jsou spokojení. Ale taky se dá jet podle předpisů "jako debil", kdy ten "dodržovat" nepředvídatelně dupne na brzdu v naprosto nepochopitelných situacích, nebo na něj blikne cedule že jede 52km/hod a opět prudká brzda, protože už hrozně porušil předpisy a td. Za takovým je nejlepší se opravdu zdržet co nejkratší dobu a předjet ho jak jenom je to možné (i za cenu porušení nějakého toho předpisu). Je prostě nebezpečný, i když dodržuje (úzkostlivě) rychlost.

Těch různých omezení rychlostí je na cestách už tolik (práce na silnici, kde se několik týdnů nic nedělá, kdejaké napojení vedlejší cesty, dědiny vytažené daleko za poslední zástavbu, atd, atd.), že se opravdu nedivím tomu, že dost lidí tyto nesmyslné omezení už ignoruje a jezdí tak nějak podle rozumu a aktuální situace na silnici (počítám se mezi ně). Pak jsou samozřejmě i takoví, kteří jezdí jako hovada absolutně všude. thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (03. 07. 2017 22:54).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2017 00:41
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ......Ale taky se dá jet podle předpisů "jako debil", kdy ten "dodržovat" nepředvídatelně dupne
> na brzdu v naprosto nepochopitelných situacích, nebo na něj blikne cedule že jede 52km/hod a opět
> prudká brzda, protože už hrozně porušil předpisy a td. Za takovým je nejlepší se opravdu zdržet co
> nejkratší dobu a předjet ho jak jenom je to možné (i za cenu porušení nějakého toho předpisu). Je
> prostě nebezpečný, i když dodržuje (úzkostlivě) rychlost................


S tím samozřejmě souhlasím, něco v tomto smyslu jsem měl na mysli když jsem psal, že to mě taky štve. Pak je skutečně lepší předjet jakmile je to možné a zpravidla i za cenu překročení rychlosti, protože jedině tak ho předjedu rychle a tedy bezpečně. Jsou "opatrní" řidiči, kteří se za volantem chovají naprosto nevyspytatelně a tedy nebezpečně, to je pravda. Na druhou stranu jsou ale taky vysloveně agresivní "spěchači", kterým bezpečná vzdálenost neříká absolutně nic. A zrovna na trase, kterou jsem uvedl, to skutečně nic příjemného nebylo. Proto jsem reagoval na "...osobáky - dodržovače 50km/h...." Já prostě bezdůvodně na "padesátce" 60 ani 70 nejezdím a ve Slovinsku i jinde v zahraničí si na to dávám obzvlášť pozor. Chci dojet na dovolenou i zpět bez újmy na autě, na zdraví i na financích. Jede-li někdo rychleji, je to jeho věc a já ho rád pustím, ovšem když to jde.

** Petr **
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2017 06:25
Pánové, já vstoupím do debaty. Dva roky zpět, jsem projížděl Slovinskem. Na omezeném úseku 50, jsem skutečně jel 50. Za mnou mě začali tlačit místní, dokonce troubili. Jsem blbec a chtěl jsem zrychlit dopravu. Tak jsem zvýšil na 65 km/h. Ještě mi předjela 3 auta místních a jejda policie. Z 10 aut vytáhli moje na krajnici a stálo mi to jen 50 EUR. Snažil jsem se vysvětlit, že jiní jeli rychleji, že jsem nechtěl zdržovat provoz. Prohlédli mi celé auto a sdělili, že jsem překročil rychlost o 20. Nevím kde to vzali, ale hádej se za dané situace. Můžou mi dát až 200 EUR, ale jsem solidní, tak jen 50. Poděkoval jsem, že mi ušetřili 150 EUR a odjel. Od té doby vozím za sebou vláček místních tupců co troubí, ale nenechám se vyprovokovat. Věřím tomu, že i ve Slovinsku existuje nějaký registr, kde jsem již uveden a mohlo by potom při přestupku být hůře.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2017 07:58
Dovolil jsem si v diskusi o rychlosti a jejím omezování pokračovat ve vláknu "Dopravní předpisy". A děkuji za pochopení.
Tady by měl i nepozorný čtenář najít spíše zkušenosti z cest.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2017 09:19
Ahoj,
včera projetá trasa z Vysočiny do Brely.
(Slavonice,Krems,Alland,Ilz,Mureck,Ptuj,Cvetlin,Krapina,Zagreb)
Odjez z domova ve 4.10hod. a parkování u apartmánu v 16.25hod..
Mezi Kremsem a Vídní hustý déšť,jinak pohoda.Zastávka v Ptuji a kontrola kamer na Macelju (appka HAK)-velká kolona a rozhodnuto jet na Cvetlin (letos poprvé) a dál do Krapiny a na dálnici.Cesta dolů bez problému.

V Rakousku ze silnice B2 na B38 přes Allentsteig do Rastenfeldu(L75).Srovnatelný jako přes Idolsberg (B32)
Tady video Ptuj-Cvetlin
[www.youtube.com]

Jirka
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2017 11:04
Pěkné videjko thumbs up ... jel jsem to loni v noci, tak se aspoň mohu podívat jak to vypadá za světla.

Jen poznámečka - kdo chce jet na Cvetlin, nemusí se motat v Ptuji přes kruháky, ale může rovně přes město, je to o pár metrů kratší a snad i jednodušší cesta smiling smiley .
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2017 14:05
děkuji za videjko,ale nepřečtu některý cedule,je to na mě moc velkej kalup-neumíte to někdo zase zpomalit????
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2017 15:03
Všude značeno oranžovou šipkou HR.Není kam zabloudit.

Ptuj, Pobrežje, Videm, Zgornji Leskovec, Cvetlin
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2017 17:30
Hajduk
Youtube umi zpomalovat
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2017 08:12
ano vím,ale stejně ty cedule nepřečtu,děkuji
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2017 13:19
>> Hajduk: mrkni do vlákna Už jsme objeli..., nechal jsem tam něco čitelnějšího.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 07. 2017 18:56
Tady Ptuj v pomalejším tempu-jen kruháče
[www.youtube.com]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2017 08:27
Pozdrav od Fouse : Zdravíme z Drveniku projeli jsme Drašnice Cesta přes HU OK . dnes 6:30

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2017 13:15
Taky jsem dostal stejnou SMS. Když mám mobil vedle ucha u postele, taková čásaná SMS zrovna nepotěšíeye popping smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2017 13:27
pánové,
děkuji jiřímu a hillovi,super,díky za námahu,teď je mi to jasný,ale jestli tam pojedu já,tak tam stejně bude kilometrová kolona na celnici a budou povídat,že je to poprvé.......atd,je totiž přitahuju.thumbs up
Tom
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2017 22:30
Koukám,že jsem se letos vrátil jen já a Jirka 75. Jinak jen samé plky.
Duboka nezapomeň dělat pořádek ve vláknech jak se ti to hodí a mě klidnit.
Napiš mi SZ rád bych si s tebou popovídal,třeba mě zajímá co dělâś v prâci, kolik lidí zaměstnáváš atd.
Já ti to o sobě rád povím.Nebo můžeme dát na cestách kávu.

Už mě to tu fakt nebaví.Do HR jezdím min 3x ročně a je to furt do kolećka.Tak se tu mějte hezky...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2017 08:38
odjezd v patek 23.6.2017 cca 13:22 z Jicina na Podebrady, Jihlavu, Znojmo, Chvalovice(cerpani LPG) kde na rozdil od minuleho roku byla cesta bez semaforu klidna a pohodova,koupe rakouske dalnicni znamky na zacatku Hollabrunnu u kruhoveho objezdu, nasledovala Viden, kde jsem poprve jel pres obchvat, ktery mnoho z vas nedoporucuji kvuli zajizdce.Tuto variantu jsem zvolil z duvodu jizdy pres Madarsko(najezd na Koszeg) a tato trasa mi vysla o 5min a par km delsi (trasa) ,no z me strany velika spokojenost, minimalne aut a daleko vetsi klid, navic tech 5min zdrzeni je hodne relativni, protoze zalezi jak moc je ucpana Viden.
Madarsko jsem jel po 86 - Szombathely, Kormend, Zalalovo,Redics - za me velika spokojenost, nove siroke silnice a v mem case minimum aut, pro ty co nepreferuji jen dalnice mohu jen doporucit.
Po te nejistota a cekani co prijde na hranicnim prechodu Mursko Sredisce, kde jsem prijel jako 3 v poradi, zdrzeni asi 3-5min, pouze naskenovali obcanky.
V Chorvatsku jizda pres Cakovec(cerpani LPG), Varazdin , Lucko kolem 23:00 uplne prazdne a den jsem ukoncil kolem 23:50 nekde v male vesnicce za karlovacem, kde jsem si v aute zdrimnul.
GPS zaznam cesty s jednotlivymi casy je zde . (cas se ukaze po najedi mysi na dany GPS bod)

odjezd 24.6.2017 v cca 5:00 po stare ceste pres Plitvice, Gracac, Knin (Cerpani LPG), Sinj, Cista Provo, Brela (10:19). Cesta klidna , opet da se rici bez aut a kdyz nejake byli, tak to byli chorvati, kteri me pri prvni prilezitosti predjeli. Cestou jsem nepotkal zadnou policejni hlidku.
GPS zaznam cesty s jednotlivymi casy je zde

cesta zpet 1.7.2017 odjezd cca 4:09 z Brely, pres dalnici (cerpani LPG kolem Benkovac u Crodux) , sjezd Demerje(8:06) kde jsem byl asi 3auto v rade. Za to prijezd na Lucko smerem k mori byl upne ucpany. Nasledoval Varazdin(cerpani LPG), Cakovec, hranicni prechod Mursko Sredisce, kde bylo predemnou asi 7aut,zdrzeni do 10min, opet jen skenovani obcanek.
K Madarsku neni co dodat, proste krasna cesta s minimem aut. Jen na hranicich mezi Madarskem a Rakouskem jsem se nezdal panu policajtovi, tak si me vytahl a chtel po nas obcanky, kouknul na me a manzelku a cesta pokracovala dal.
Viden jsem opet jel pres "zkratku" na obchvat Vidne, kde uz bylo o poznani vice aut (12:30),ale stale se jelo bez zdrzeni a v naprostem klidu.. Horsi bylo napojeni na A23 na Dunaj, kde bylo mraky aut a popojizdelo se krokem, nicmene se stale jelo.Pak uz cesta Rakouskem sla bez problemu.
Cechy opet Znojmo , za Znojmem zastavka na teple jidlo a pak Jihlava, Kolin , Budceves u Kopidlna(cerpani LPG) a dojezd Jicin (17:37)

GPS zaznam cesty s jednotlivymi casy je zde'"
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2017 10:53
Trasa tu [goo.gl]
Odchod v stredu 5.7. o 7.40 od Zadaru, príchod do Trnavy 15.00, zástavky spolu 45 minút.
Prejazd Chorvátskom bez problémov, na tempomate nastavených 130km/hod podľa GPS. Pri Zadare opravujú diaľnicu, menšie spomalenie, ale inak po ceste žiadne kolóny ani výraznejšie zdržanie. Tesne pred Lučkom merali pri výstupných dverách z protihlukovej steny, ale vďaka Wazu to bolo bez dodatočných nákladov. Lučko cez ENC/card mýtnicu bez dzržania, na diaľničnom Goričane 2 autá predo mnou.
Maďarsko plynulo, po dedinách asi 2 radary a okolo hraníc na 86 boli 3 policajné hliadky (opäť pomohol spoľahlivý Waze). Čo som si všimol, tak mali odstavené všetko kamióny a nákladné autá, asi kontroly kvôli migrantom. Rýchlosť mimo obcí 20 km/hod nad limit, kamiónov bolo relatívne málo až po hranice s HU-SK, kde na Slovensku bol v stredu sviatok, tak všetky parkoviská boli plné.
Trasa pohodlná, povrch ciest v HU až na pár úsekov prekvapivo výborný. Môžem len odporučiť.

--------------------------------------------------------------------------------------------
2006-Krk / 2010-Gradac / 2015-Žaborič / 2016-Žaborič / 2017-Bibinje
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2017 14:39
Letos jsme zvolili cestu přes Maďarsko a řekl bych, dobrá volba. Při návratu jsme díky tomu navštívili neplánovaně i Hévíz a vůbec nelituju. Ale k jádru věci.
Poprvé jsem letos volil cestu Most - Bratislava - Czorna-Szombathely-Záhřeb-Primošten. Cesta ujeta za 14 hodin naprosto klidným tempem bez porušování předpisů. Protože jsme cestovali jako vždy mimo turnusy, tak vozidel jako obvykle bylo po cestě minimum. Dálniční známky jak Slovenska tak i Maďarska jsme koupili hned na hranicích. U té maďarské bylo fajn, že paní prodavačka umí a nebo je Slovenka, takže ti, co mají problém s cizími jazyky, se domluví.
Silnice v Maďarsku jsou ve velmi dobrém stavu a rychlostní M86 se 110 Km/h je taková akorát odpočinková rychlost. Musím říct, že cestou tam jsme jeli v noci a v prvních asi 20 Km jsem se 3x vyhýbal zvěři běžící přes silnici. Naštěstí jsem dával pozor, takže všichni přežili. Zbytek bez podobných situací. Co mě překvapilo nepříjemně bylo to, že v Maďarsku nejsou odpočívadla v hustotě, na kterou jsme zvyklí od nás či Rakouska, takže šancí na noční kafe a bufet moc nemáte a pokud takové místo uvidíte, tak neváhejte.
K cestě používám navigaci spíše pro přehled o rychlosti a času kdy dorazíme do místa a pár dalších údajů. Mám Garmin 3760, ale asi před měsícem jsme aktualizoval mapy stažením přes Garmin Express - je to Evropa 2018/10. Co mě proto překvapilo, že velké části M86 nejsou zavedené v mapách, přitom mě ty úseky nepřijdou tak nové. Tak to jen pro nově cestující přes Maďary jako jsem já, pokud spoléháte na aktualizace od Garminu, že by je to mohlo znejistit.
Tenhle směr jsem volil i proto, že jsem četl již od dříve vyjíždějích, že jsou čekací doby na hranicích. Po pravdě, hlavně Slovince považuju v tomhle směru za ty s malým p..., takže jsem si tipnul, že Chorvati s Maďary takovej problém mít nebudou a vyplatilo se. Přejezdy hranic byla vždy otázka pár minut s úsměvem a pozdravem.
Cesta dál do Primoštenu už byla jen dálniční šeď bez ničeho, co by stálo za zmínku.

Při cestě zpět jsem volil cestu po "staré" do Karlovace - info o cestě v příslušném vlákně o "staré". Po cestě zpět asi stojí za zmínku pouze to, že na obchvatu Záhřebu se opravuje most. Pokud můžu doporučit, spíše se tam řaďte z pravý pruhů, protože jsou rychlejší. Zdržení bylo, při průjezdu okolo 16. hodiny asi 20 minut.

Tak to je asi vše. Přeju všem fajn dovolenou a cestu bez potíží tam i zpět.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Sroja (07. 07. 2017 16:22).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2017 21:57
Přes Maďarsko , Dolga Vas, Lendavu bez jakýchkoliv problémů, jen kuk do pasu a jeďte !( 2 minuty) Cesta byla jen pro nás až do Splitu !!!
Mimo pátky a soboty super !!!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2017 23:18
Jak je to aktuálně Wien-Pohořelice? Za "nás" tj. 19.6. kolem 22h Wien parkoviště :-(
Zanedlouho pojedeme znova, tak pro nějaký předběžný odhad prosím o info. Jsou pro mne relevantní jen info z noci, cca 22-02h. Dík
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2017 17:05
Ahojky všem, hlášení ze Zavaly. Trochu jsem si dal načas, ale koupčo a sestavení člunu mělo přednost. Tedy takto:
Odjezd z BM 5.6. v 16,20 přes Blavu, Györ, M85, M86 a za 4 hod přestávka v Lenti na MOL cca 3/4 hod.
Cest v poho, v HU místy úplně sami, minimální provoz. Pak na starý Goričan, kde jsme se zdrželi snad 5 sekund - pouhé nahlédnutí do pasů a davaj, byli jsme 2 auta.
22,30 Lučko ENC sami a pak hygienických 15 min. na Ziru. Po HR dálnici skoro sami, hustější provoz ustal za Bosiljevem. Další pauza až na Kozjaku. Dotankováno 50 l nafty /z karty strženo 1506 Kč = 30,12 jeden l/, důkladně očistit skla insekticidem a odpočinek se spánkem cca 1,5 hod. Následuje Šestanovac. Zde jsem mínil zakoupit ENC pro dceru, ale vyšel jsem naprázdno, prý už sety 2 měsíce nedostali a opakovaně požadovali. V době vrcholné sezony nechápu. Chtěl jsem už na Lučku, ale zavřeno, ne radi.
Tak kochací cestou dolů do Brely a po magistrále dál. V Tučepi a Podgoře jsme si trochu ňufli spáleniště, které je až k cestě. Ale vždy pouze k okraji obce. Moc pěkný pohled to není, jsme zvyklí na něco jiného. Hlavně, že se nic vážného nestalo a nemovitosti nezasáhlo.
No a v 6,00 Drvenik. Zde presso v přístavu a 7,30 trajekt směr Sučuraj. Po vylodění vyřízeny formality okolo člunu na kapitanátu, mezitím odjel vláček a my se vydali na kochačku ostrovem.U Jelsy zakoupen benzín do člunu a hurá domů do Zavaly. V Pitve krátké pozdravení domácího a šup do tunelu. Ten má do poloviny směrem od Jelsy nový povrch. V 10,00 parkujeme u app. v Zavale.
Shrnutí: naprosto pohodová cesta, jedna z těch lepších. Záměrně jsem to nehnal, tempomat v HU a HR pouze na 120. Na to, jak jsme byli naloženi/ v autě člun + motor + batožina + tekutiny/ , na střeše 400 l box ukazovala spotřeba 5,5 l
Nehonili jsme se za rekordy, cestu jsme si užívali ke vší spokojenosti.
Podobné zážitky přejeme všem, kteří jsou ve stadiu příprav. Tady panuje krásné počásko přes 30 a dnes prvně plavba na člunu s vnuky směrem na Gromin Dolac.
Ještě pro pořádek, ujeto touto trasou od baráku k baráku 1060 km.

Druga domovina Hvar - Zavala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (08. 07. 2017 17:11).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 07. 2017 22:52
Ahojky,
díky za zprávy z cesty.Už jsi popil s Matem Šurlinem?
tak užívej a zdravím.Eva
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2017 08:10
Jel jsem 30.6. po dlouhych letech v pátek, nešlo to jinak. Po objíždce slovinské dalnice jsem se u Ptuje chtěl napojit na silnici kolem druhé hodiny v noci v sobotu, kolona byla už i na dálnici dvěma pruhama, nevím snad od Mariborusmiling smiley
Cekal jsem na mostě asi čtvrt hodiny, nehlo se to ani o metr, nevím jestli jste tam někdo nestál, ale jel jsem přechodem Rogatec, kde nebylo ani JEDNO AUTO.
Pokud by se Vám to někdy stalo, doporučuji.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2017 09:09
Přátelé, nechci se opakovat, přidávám se k těm, co pozitivně hodnotí cestu přes Maďarsko.
Vyjížděli jsme v pátek 7.7. a jelikož jsem měl strach z kolon vyjeli jsme dřív ve 20 hod. Ve dvě ráno jsme byli na Lučku a v šest ráno jsme se koupali už v moři! Cesta byla naprostá parada. Tento čas lze doporučit.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2017 12:57
Odjezd v sobotu 24.6. z České Lípy cca v 19 hod. Trasa Česká Lípa - Mikulov - Vídeň - Graz - Maribor - Videm - Cvetlin - Trakoščan - a dálnicí Zahřeb-Posedarje - Vrsi .. Natankováno na poslední Shell na Rakouské dálnici /cena nafty 1, 379 euro/, sjezd na Spielfeld, přes staré celniště Šentilj (oproti minulým rokům sedí v "budce" celník, jen se ptal na počet lidí v autě a pasy nechtěl). Trasu Maribor - Videm jsme projeli v pohodě, ve Videmu jsme jeli na Cvetlin, na celnici jsme byli jen my a auto za námi. Pouze spočítali pasy a lidi v autě, druhý celník rovnou mávnul. Přes Trakoščan jsme najeli zpět na dálnici na Macelj. Dle kamer a vyprávění lidí co projížděli klasika vrchem jsme udělali dobře, na Macelj se to pěkně štosovalo. Pak už klasika na Záhřeb a k moři. Sjíždíme na Posedarje, první mýto bylo 72kun, druhé 190kun. /dodávka/ - všude platba kartou na platbě hotově se to štosovalo. V cíly (Vrsi - Mulo) v 9,10hod (auto tranzit )
Návrat 7.7 odjezd v 18hod. Vrsi -Posedarje - Záhřeb - Trakoščan - Cvetlin - Maribor - Vídeň - Mikulov - Česká Lípa.Trasa Posedarje - Záhřeb ( platba na kartách, na platbě hotově bylo docela hodně aut). Cena mýta stejná, jako při cestě tam. Opět přes Trakoščan - Cvetlin - celnice v pohodě, zase jen jeden celník venku a jedno auto před námi.. proti nám jelo už podstatně více aut, ale stále se to dalo a fronta žádná. Podle kamaráda, který jel přes Macelj, jsme udělali opět dobře. Tady na foru jsem našla, že v Ptuji by měla být benzínka Petrol -non stop, bohužel byla zavřená. Takže jsme hledali dál.. Trasa Cvetlin - Maribor ani jedna, pouze v Mariboru v protisměru otevřená (Petrol - Ptujska cesta 188, 2000 Maribor, Slovinsko), tak jsme se na první křižovatce vrátili ( odbočka vlevo a hned další vlevo, přijede se k benzíně ze zadu a stejnou cestou zpět), musím napsat, že široko daleko po celé trase nejlevnější nafta 1, 144euro. Na křižovatce v Mariboru, kde se odbočuje do centra z Ptujské cesty je zákaz odbočení do leva na Tržaškou cestu vpravo do cetntra se smí (je tam OBI) je zúžení do jednoho pruhu, dělají tam novou silnici. Jinak průjezd bez problému ve starém celništi - Šentilj, podle značení se objede budka z druhé strany, opět tam sedí celník jen spočítal lidi, ani pasy nechtěl. V Rakousku na dálnici pár zúžení, ale bez kolon - směr Vídeň Graz - z obou stran na konci snížené rychlosti na 80 km/hod je radar. Návrat do České Lípy v 8 hod.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.