Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2016 11:55
Cestu k moři jsem již popsal, takže teď včerejší ( sobota 6.8.) cesta zpět :
Výjezd vzhledem k počasí a termínu v 5:00 hod. z Brely - viditelé bouřky v dáli. Trochu pršelo, ale první průjezd silnou bouřkou byl až na dálnici u Splitu. Podle posledních informací na HAKu a potom z rádia jsem nakonec jel po dálnici přes Maslenici do tunelu Sv. Rok, to bylo krátce po 7 hodině. U tunelu velmi silný vítr a další bouřka - ale slabá. Rychlost omezena na 40km/h, ovšem tu vůbec nikdo nedodržoval - já sám jsem jel okolo 50 - 55 km/h a všichni mne předjížděli (!). Po výjezdu z tunelu déšť ale bez větru. Provoz celkem normální a klidný. Proti k moři silný. Průjezd mýtnicí Demerje bez čekání - hotovost fronta cca. 200 metrů... Aut od Zaprešice nebylo až zas tak moc, tak jsem nesjel v Durmanci na starou a to byla chyba. Z dálky to ještě na konci dálnice u hranic vypadalo dobře, ale skončil jsem ve frontě 4 aut před mýtnou bránou Trakoščan a pocukával jsem až do Slovinska od cca. 10:00 takřka do 12 hodiny... Chápu sobota, holt pokud ještě někdy pojedu zpět v sobotu ráno, musím tam být ještě o něco dřív. Normálně totiž v tuto dobu zpět nejezdím.
Pak objezd SLO dálnice, průjezd Rakouskem celkem v pohodě - projel jsem i Vídní - trochu fronta u sbíhání do 1 pruhu (cca na deset minut) - to bylo někdy okolo 15:30 hod. Dále Mikulov , natankování u Tank ONO před Brnem, nájezd na D1, kupodivu jízda bez zádrhelů, sjezd na Havl. Brod. Potom to docela odsýpalo až k MB - Turnov a příjezd do Žel. Brodu ve 21 hod. Pauzy nepopisuji.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2016 13:02
Odjezd v pátek 5.8. ve 22 hod z Ostravy do Igrane přes Brno a Blavu na Budapešť. V podstatě hned od Klimkovického tunelu déšt. Z Brna na Blavu v pohodě bez deště. Překvapilo mě, že maďarská M15, která je již od hranic placená, je jen dvoupruh s velmi rozbitým povrchem. Po dálnici M1 na Budapešť velmi silný provoz včetně kamionů a silného deště. Kolem Budapešti bez deště ale podél Balatonu zase vytrvalý déšť, provoz normální. Těsně před 5. hodinou přechod starý Goričan, ve frontě před námi dvě auta. Tankování u čerpací stanice INA (nafta 8.03 kn/l). Dálnice A4 na Zagreb v pohodě, minimální provoz. Na Lučku bez čekání díky ENC, jinak nedokážu odhadnout. Na A1 mezi Lučkem a Karlovacem popojíždění v dlouhých kolonách. Tunel sv. Rok otevřen, ale po vyjetí z něj rychlost kvůli větru omezena na 40!!! km/h. Všichni jsme jeli asi 80 km/h a poryvy větru s autem pěkně mávaly! Za Posedarje průjezd několika lokálními silnými dešti, kdy se jelo max. 60 km/h. Od Šibeniku pohoda, až po sjezdu Zagvozd zase déšť. Po projetí tunelu sv. Ilja totálně zacpané město Makarska, což bylo jediné výrazné hodinové zdržení při cestě. Příjezd do Igrane ve 12:45 hod a celý zbytek dne déšt a silný vítr. Jen k večeru se trochu vyčasilo a zmrka byla! :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2016 13:05
... několika obrázky z mobilu se vrátím k cestě na Jadran po Rakousku ...
... cesta plynulá, bez problémů ... Mikulov, Vídeň ... Zobern ... 138 km A2 ... a E 66 směr Maďarsko ...
od rakouských hranic je vidět silný tlak Rakušanů na dokončení dálnice A5 směr Brno ... kde bývaly slunečnice, tam jsou staveniště ... informace o ... problému v podobě 1 jízdního pruhu na Vídeňské A23 nás z A5 svedla do prava na S1 směr Znojmo a vracečkou po A22 podél Dunaje celkem plynulý objezd avizovaného zdržení ... problém nebyla ani betonová zúžení A2 ... a tak se mi na Zobernu ulevilo ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2016 14:20
Peťo, a tos zakufroval na uzlu Prater, žes podle fotky WP_20160715_139.jpg jel rampou místo přímo po třadvacítce, nebo tudy vedla objížďka?
Je to totiž focené odtud, v pozadí ředitelství Vídeňské energetiky....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2016 17:05
Vede tudy objížďka.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2016 20:54
... Jardo, hnalo nás to tamtudy ... ale v pohodě ...
jenom nevím, jak jsi nás vyhmátl i s naším autem ... ? ... šedá metalíza kombi yawning smiley
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2016 23:00
Náhoda.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 08. 2016 12:13
Ja som sa vratil vcera zo Zuljany.Vyrazil som v pondelok 25.7.o18.00 cez Madarsko po dialnici celu cestu az na trajekt do Ploce.Prijazd do Ploce o 5.00.Cesta v pohode,cez Madarsko premavka akurat ,cez Chorvatsko cela cesta akoby bola len pre nas,takmer ziadna premavka.Naspät sme sli v nedelu rano o 3.00.Autom sme sli po pobrezi a v Ploce sme sa napojili na dialnicu.Premavka bola väcsia len v protismere.Cez Chorvatsko problem nastal az pri tuneli Sv.rok ktory bol uzavrety v oboch smeroch pre vsetky vozidla pre silny vietor.Nastastie pred odchodom sme si zistili situaciu na cestach na strankach HAK.HR.Preto odporucam pred odchodom pozriet tieto stranky a po ceste mat pustene chorvatske radio,kde Vas vzdy upozornia na situaciu na cestach.Velke kolony sa tvorili na mytniciach v protismere z dôvodu odklonenia dopravy tunela Sv.rok.Cez Madarsko sme z dialnice odbocili na Komarno cez Kisber,Mor.Premavka takmer ziadna ,cesty celkom v dobrom stave.Opravuju tam cesty ale nakolko my sme sli v nedelu tak tam nikto nerobil.Chcel by som sa este vratit k policajtom.Celu cestu v Choravtsku a v Madarsku ziadny policajt ktory by otravoval vodicov.Po prekroceni hranic na Slovensko hned po par kilometroch nas zastavili a kontrolovali a to nevravim kolkych sme stretli po ceste domov s radarmi.Prajem vsetkym prijemnu dovolenku,ktori sa na nu chystate ist.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 08. 2016 18:47
Zdravím všechny, Odjezd v neděli 7.8. ve 20.00hod. směr Znojmo, Vídeň, Graz, Mureck, Ptuj, Zadar. Provoz slabý, všechno na pohodu.
Ve Vídni jsme projížděli kolem 23.00.Na hranicích se Slovinskem pouze 10 min. zdržení, a to jenom proto, že fungoval jeden celník.
Jinak z Ptuje až na hranice rychlost omezena na 50.Po návratu se ještě ozvu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2016 09:16
Odjezd 17.7. neděle ráno z Kolína, na Budějice, Linz, Gratz, Slovinsko dálnice,Zagreb a cíl Rab. Jediný problém sjezd ze Slovinské dálnice (cca 15 minut jsme stáli,nějaké porouchané auto a pak courem až na čáru).
Zpátky neděle 31.7. Z Rabu na dálnici cca hodinka, za další cca 2 v Rakousku.Lučko 0min (krabička) čára 4minuty každá. Tak jsem si řekl, že to zkusím na Vídeň, paráda, až na malé zdržení za Gratzem (bohužel někdo z našich tam rozbil oktávku, ale vypadalo to že posádka o.k.) Vídeň jako nůž máslem až na čáru a pak to začalo..... U Pohořelic nějaký trotlangry smiley vedl kolonu max. 70kou (a to jen na dlouhých úsecích). Že pršelo, za to nikdo nemohlgrinning smiley, ale na D1 se mi povedlo před první bouračkou sjet, bohužel jsem neposlechl Waze a na druhou jsem si naběhleye rolling smiley (cca 1hodina). Pak už o.k.
Moje poučení : D1 znamená Debilní, takže příště už nikdy, zajížďka 19 km a 13 éček za tunely mě neštvou a jedu jen Linz.
Mnoho šťastných kilometrů bez nehod všem a pamatujte na pravidlo šťastného návratu smiling smileyyawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil DavidLC (09. 08. 2016 09:18).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2016 09:56
OT: Jestli prší, záleží jak prší, možná nejeden "trotl" jede pomaleji... Daleko více trotlů se pak v dešti rozstřelí (nebo někoho jiného), protože kvůli troše vody přece nebude zpomalovat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2016 15:24
Ten trotl jel ještě před tím deštěm...Jet výrazně pomalu opravdu nepřispívá k bezpečnosti provozu....
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2016 15:44
A co tedy je lepší než nižší rychlost a opatrnější jízda?!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2016 15:56
Nízká rychlost snad není opatrná jízda... Lepší je bezpečná jízda. Onehdá jel přede mnou také nějaký "opatrný" jezdec. celou cestu po přehledné okresce asi 70 +-, stejně tak projel i vesnici, které si asi nevšiml. Když jsem ho předjel a podíval se na něho, pochopil jsem. Měl jezdit autobusem.... Toledo neměl smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2016 17:25
... volně navážu na příspěvek ze 7.8. ...
když jsme 15.07. bez problému projeli cestou na Jadran Vídní a 138 kilometrů A2, tak jsme pokračovali na Maďary ... grinning smiley
... po E66 na Kormend a dále po 86 ... ta se stále vylepšuje, na 2 semaforech zdržení asi 5 minut ...
z avizovaných živočichů jsem zahlédl všeho všudy ... obr. č. 31
... zemědělský aplikátor jsme nepodjeli jen kvůli boxu ... obr. č. 36
[www.rajce.net]

P.S. je to jen z mobilu, tak pro vylepšení zobrazení na rajčeti ... klikněte na liště v pravo nahoře na dvojitou šipku a po zvětšení obrazu
klikněte na prostřední šipku ... po 3 sec. poběží prezentace ... yawning smiley
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 08. 2016 17:47).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2016 18:00
To: David
Nechci více OT, ale pokud nechápeš nereaguj!yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2016 19:45
Odpovídal jsem na dotaz...yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2016 21:11
Bessy tak to je povedené.
Toto monstrum jsme letos taky dojeli v Maďarsku a " Někteří " měli úplně stejný napad , že ho podjedem. No ale nedošlo k tomu.yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2016 08:01
Opožděně, ale přece:

Tam:
Výjezd úterý 19.7. v 18:45 z Ústí nad Labem. První krátká pauza za Prahou, provoz lehkej. Další pauza ve 22:30 na Onu v Dolním Dvořišti, dotankování do plný a nákup dvou rakouskejch dálničních známek. Pokračovali jsme dál Linz a pak dálnicí přes Alpy. Byl úplněk a Alpy vypadali úžasně! Dálnice úplně prázdná, až jsme se chvílema báli. Těsně před Grazem na 169km dálnice dvouhodinovej spánek. Pokračovali jsme dál ve 4:15. Slovinský hranice jsme překročili v 5:00, dali si objížďku a v 6:00 jsme byli na hranicích s Chorvatskem. Byli jsme hned první a nic po nás nechtěli. To samý při braní lístku na mýtnici a placení u Záhřebu. Na Lučku to bylo horší, byli jsme druhý ve frontě. Před Karlovačem jsme si dali půlhoďku pauzu a nějakej dlabanec. Další pauza byla na Marune za Sv. Rokem a to okolo desátý hodiny. V 11:00 už jsme byli ubytovaný na Viru. Takže cesta tam úplně v pohodě, vůbec žádnej provoz ani komplikace. Žádný čekání. Cestu přes Alpy mám nejradši, je na co koukat a placení za tunely mi je úplně jedno. Dálnice je navíc prázdná. Silně doporučuju, pokud to jde, cestování uprostřed tejdne.

Zpět:
Výjezd ve středu 3.8. v 18:00 z Viru. Půlhodinová pauza v Ninu v Tommy na nakoupení zásob na cestu. Dotankování do plný na pumpě před nájezdem na dálnici. Krátká pauza na Marune a rozloučení s mořem. Zatlačili jsme slzu a jeli dál. Za Malou Kapelou čůrpauza. Demerje v pohodě, byli jsme druhý. Před Slovinskem ještě v Chorvatsku další čůrpauza (Žuta Lokva). Na hranicích hrůza, naše nejdelší čekání, byli jsme třetí! Humus smiling smiley Ve Slovinsku jsme byli ve 23:15, objížďka dálnice a v Rakousku v 0:15. Uprostřed Alp, na rastplatzu Gaishorn spánek. Od 1:35 do 6:25. Po usnutí začlo pršet, tak se nám všem dobře spalo a nechtělo pokračovat. No trošku delší pauza, než jsem chtěl. V 8:15 jsme už byli v Dolním Dvořišti. Doplnění na pumpě do plný a nejhorší úsek cesty před náma. Ale zas tak hrozný to nebylo, jedinej problém byl vlastně u Benešova na objížďce. Domu do Ústí nad Labem jsme dorazili ve 13:15.
Opticky to vypadá, že jsme zpátky jeli delší dobu, ale po spočítání čistejch časů jsme to jeli o půlhodinu rychleji.

Průměr cestou tam byl 5,4l/100km, zpět 5,6l/100km.
Za rok si to ještě prodloužíme, pojedeme už z neděle na pondělí a zpátky ze čtvrtka na pátek. Myslím si, že v těhlech dnech by měli bejt silnice obdobně prázdný.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2016 09:34
... Vranko, z recese, s vědomím traktoristy, a kdyby to jen trošku šlo ... udělal bych to ... grinning smiley

... ostatně sranda byla i na hranici HU/HR starý Goričan ... z toho místa mi zbyl jen obr. č. 40 ... další t.j. 41, 42 už nemám ...
nevím, jak si toho ten mladý policista, co stál na čáře na takovou dálku všiml ... nikdo jiný kromě nás tam nebyl ...
... jen mrkl na pasy a s úsměvem povídá ...
" foto delete " ... říkám ... " was ? " ... a on zase " foto delete " smoking smiley
... tak jsem jakože pochopil řka ... " aha " ukázal jsem mu display mobilu najel na fotku pohraniční budovy ... ukázal mu, že jsem ji smázl, ale vzápětí, jak na sv..ňu na mobilu naskočila následující fotka a znovu granični prijelaz eye rolling smiley ... policista ukázal na N1020 ...
" i tu " ...
... po dylýtu už naskočila ona fotka z dálky, ( obr. č. 40 ) na které se nepoznal, a po ní fotka hraniční řeky Mury ...
... uznale pokýval hlavou a spokojeně pokynul ... " OK, jeď " ...
a bylo to ...
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2016 16:23
Včera návrat z Hvaru, takže po sobě, jak to šlo.

Odjezd středa 20.7. ve 14,15 po D2, Blava . M1 po Györ. Tam na 81 /popisoval jsem samostatně, takže nic moc - stačilo/, u Sekézfeherváru na M7. Na Agip před Balatonem 30 min oddych, 19,45 HU/HR hranice jen s nahlédnutím do pasů, 21,00 Lučko ENC úplně sami. Klidná jízda až na Dobru, zde delší oddych a zobka. Pokračovačka na jih, natankováno na Lukoilu Vrpolje po víčko / NM 8,28 Kn/ . Split přístav příjezd 01,00 a hned na trajekt a ve 4,00 Zavala. Naprosto pohodová jízda na dálnici sami, tempomat si hrábnul. Auto 2 osoby, člun, motor, zavazadla + střešní box 400 l, spotřeba 5,6 l. Vzdálenost 1010 km.

Nazpátek pondělí 8.8. 18,15 odjezd ze Zavaly, 20,00 trajekt SG. Po průjezdu Splitem nájezd na dálnici u Dugopolje ve 22,45. Jeli jsme opět sami, protisměr slabší provoz. I dlouhé úseky na dálková světla. Zastávka až na tankování Crodux Janjče /NM 8,02 Kn/ v 00,30 hod. Lučko ENC opět sami ve 02,00 směr HU. Z určité zvědavosti starý Goričan, zde 30 min oddych a zobka na Ině. HR/HU čára - Chorvat spal,Maďarka jen letmo pasy. A hned co nejdříve na M7. Neměl jsem původně v plánu ani nastudováno, jeto ze zvědavost. Ale díky "dokonalému" značení jsme asi 20 min zmeškali - není rozhodující. Pak až 45 min chrupka na OMV kousek před nájezdem na M0, částečně vynuceno nízkým vycházejícím slunkem. 7,15 odjezd. Na M1 hustější provoz těžké dopravy s občasnými řidičskými excesy vozidel z Balkánu - RO,BG. 9,00 Blava a nejhorší úsek D2 od Břeclavě se 4 zúženími. Tím pádem rychlý návrat do reality. 10,30 vypínám motor u baráku. Spotřeba 6,00 - trochu jsem přišlápnul, naloženo stejně, jako cestou tam. Vzdálenost 1050 km.
Cesta naprosto pohodová oběma směry, bez deště, jen cestou zpět to přes Sv.Rokem párkrát houplo poryvem větru, ale nic dramatického.

Celkově 19 dní pobytu v Zavale, krásné počasí mimo 2 větrných dní, člun v permanenci téměř denně. Krásná dovča.
Pochopitelně rezervace termínu na 2017, takže pokud bude vše ok, 10.pobyt na tom samém místě. Odhadem to máme za 340.

Co se týče setkání, 3x jsme se viděli s Bessym a 7.8 ve 3,45 ráno jsme přivítali Mildouse a spol. Foto bude.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2016 13:47
Fousi, co to máte za zházračné auto s tak malou spotřebou?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2016 14:59
Octa II, 1,6 77 kW Jel jsem tak i loni, musel bych vyhledat podrobnosti v historii tohoto vlákna. Celkově nemám se spotřebou problémy, je to o vyježděnosti a lehké noze. Jízda stylem brzda plyn je mi cizí a vždy jsem měl dobrou spotřebu, i když jsem jezdil profi. A to nemám rád couravou, ale svižnou a plynulou jízdu. Letošní cestování oboje umožňovalo.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2016 19:41
9.8. Na noc na rychlovku na krk. Po půlnoci pauza ve Slovinsku ale byla tam razie policajtů na rumuny, takže moc klidu ne. Vídeň ani Ljubljanu jsem nezažil prazdnejsi...
V 7 ráno už jsem byl v moři.
Spotřeba pro mne taky super 1.8 benzín s rakví. 7.2 l/100
Dva dny trošku fouká, ale moře je průzračné.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2016 09:24
Včera odjezd ze severu Moravy směr Pula na Istrii.. Největší průšvih je dálnice Olomouc - Brno, v podstatě celá omezená, strašný, před Brnem kolona na čtvrt hodiny. Na Mikulov už ok, i přes omezení to jelo v pohodě. V Mikulově na Shellce jsem dolil benzin a zase koukal na ty blbouny co si tam kupují předražené rakouské dálniční známky, nechápu, když to hned o kilometr dál za čárou koupí za normální rakouskou cenu.. Tam jsem koupil rovnou i slovinskou známku, samozřejmě taky bez zlodějské přirážky..
Pak už se nedělo celkem nic zásadního, Vídeň klasicky po obchvatu, je to tam taky kus omezený, ale nic komplikovaného, prostě držet se na Graz a neuhnout.. smiling smiley V Rakousku jsou potom nějaká omezení, ale vše bez kolon, byť je tam několik několikakilometrových omezení na 80 km/h..
Přejezd do Slovinska bez problémů, tam jen jedno delší omezení, kdy se opravuje středový pás.. Kolem Ljubljany pusto prázdno, směr Koper. Z Koperu na hranice krása, volný průjezd až na hranice. V opačném směru se to ale štosovalo, hlavně karavany.. Na hranicích asi deset aut před námi, Slovinci jen mrkli na pas a jelo se, Chorvati zcela bez zájmu jen mávali ať jedeme..
Do Puly už jen 70 km po Istrijském ypsilonu, v pohodě, 47 kn.
Plán jet ve čtvrtek se tedy osvědčil, chtěli jsme se vyhnout sobotnímu peklu, což vyšlo. Pobyt máme od soboty do soboty, teď na ty dva dny jsme si přes Booking zajistili krásné bydlení kilometr od Puly.
Cesta trvala cca deset hodin, ale dělali jsme víc přestávek, protože řídím sám.
Tak a teď už jen to počasí, snad se to spraví, je dnes sice slunečno, ale fouká studeně, do vody nevlezu. smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2016 09:47
Naprostý souhlas přes Linz i mnohem menší provoz a i hezčí cesta ;-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2016 10:14
zatím jen tam
odjezd v pátek odpoledne cca 14.00 od Kopřivnice, do Brna ty opravy dost brzdily, ale nebylo to hrozné, na Bavorech u Mikulova tankování LPG - 14,50 Kč. Vídeň jsem objel po S1 a pak A22 dolů, na konci se trochu zpomalilo, ale jeli jsme. Pak to bylo trochu husté, ale to bylo tím moto GP. V Ilzu dolů z dálnice a směr Maďarsko, pak nájezd na 86 a dolů. Přijeli jsme na starý Goričan sami, kontrola jen nahlédnutí do pasů. U Hermana tradičně zastávka, pizza a káva. Poté odjezd na jih, jen za Lučkem tankování LPG na Petrolu, cena 3,47 kn. Pak jsme se posunovali na jih po dálnici, za Svetým rokem vítr, rychlost místy snížena na 60 Km/h, dost to házelo. Při rozednění jsme se již kochali pohledem na Trogir a Čiovo z kopečků, kde jsem zastavil nad sjezdem k Segeťu. Jízda klidná, mnoho přestávek - vezl jsem malého vnuka.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2016 16:19
Race.m napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže cesta zatím pouze do Srimy- Vodice. Včera
> výjezd v půl pátý odpo,Jindřichův Hradec, začalo
> pršet. Slavonice- Vídeň- Graz- Zagreb- Vodice.
> Celou cestu neskutečně lilo, provoz v pohodě,
> celkem jeli všichni pomalu, nebylo skoro vidět na
> silnici.Vídeň kolem osmé zcela bez kolon. Objezd
> Slo. dálnice na pohodu. Sjezd v Ptuji až na Macelj
> volný. Na Lučku 6 aut v řadě a až k Maslenici
> volný průjezd. Maslenice kolem čtvrté ráno
> otevřena kvůli větru pouze pro osobní auta. Poryvy
> s náma pěkně mávali. Dojezd do Srimy v půl šesté.
> Nebýt lijáku celou cestu, tak zatím pro mně
> nejlepší cesta.

Včera 13.8.16 cesta ze Srimy domů. Výjezd v 7.00 ráno, pár aut na dálnici, Sveti Rok zas poryvy větru ale dalo se. Kolem desátý začala silně houstnou doprava v protisměru, místama dálnice stála. Před Lučkem kolona asi 3 km, nájezd na Děmerje, tam samozřejmně nikdosmiling smiley Pořád plynulá jízda až na Macelj. Tam malá kolona asi 200 metrů. Celníci jen odmávli a jelo se. V protisměru fronta až k Ptuji. Objezd Slo dálnice plynulý, pár Němců, Poláků a Češi. Nájezd na Rakouskou dálnici a mimo zpomalení na 80 km¨/h, krásná cesta bez problémů až do Vídně. Na dálnici max 140, a pár zastávek. Ve Vídni sjezd na A22 , Stockerau, Horn, Waidhofen, Slavonice, J. Hradec a v 17.00 doma. Zatím moje nejrychlejší cesta, na sobotu paráda. Jinak děkuji jirkatoledo za příjemný večery a těch 5 kn ti doufám někdy vrátímsmileys with beer. Přeji všem příjemnou cestu. Martin
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2016 14:24
Ostrava 29.7. 8 45hod,D 1 až po Lipník,PR - Otrokovice po D 1,55 - Spytihněv - N 95 - 27,50 kč,UH,Sudoměřice
CZ - SK 11 45
pak po 2 až BA ex 55,tam po D 2,tunel Sitina,Dunaj až po ex.71 Jarovce zdarma,Rusovce,stará Rajka 13 30 hod
150 - Bezenye,Moson..,tam asi nový asfalt bez označení na vozovce a co odbočečka,značka 30 km/h,přejezd M 1,
M 86 Czorna obchvat,za Vasegerszeg druhý úsek M 86,někde dále bylo cca snad více jak 20 km co kousek 60,které neměly žádné opodstatnění - zpět nebyly
třetí za Nadsz
semafory 2 x - jednou skoro vyšly,další cca 10 min,Redics - MOOL v rekonstrukci
HU / SLO - Ledava
SLO / HR - 6 aut - 10 min
Mursko Srediště - tank N 95 - 8 72 Kn
Čakovec,Varaždin...po staré až po nájezd na A 4 Svetá Helena - 19 hod / z Čakovce na Sv.Helenu za těch snad 34 Kn nebyla patrna dle plánovače žádná velká časová úspora a hlavně cestou máme své oblíbené parkoviště ve stínu včetně WC
Sv.Helena - Lučko - zdarma - fronta více jak 500 m,ale lístky dávala mladá holčina,tak to odsýpalo
odb.Karlovac - 19 Kn - 5 aut
na Plitvice avízovaných cca 7 stabilních radarů - objevil jsem Tušilovič a to dost daleko od tabule a pak ještě jeden v nějaké díře,který byl otočen na protisměr
Slunj INA non - stop - 8,72 Kn - 21 hod
Gračac,/Plitvice,Knín,Trilj,Šestanovac,Zadvarje,magistrála nad mořem,po cca kilometru parking s WC - 01 30 - spánek až do rána,pak ještě 10 km na místo
Celkově - celou cestu horko i za tmy i když bylo klíma,policie neviditelná,od rodelu Gračac hrbolaté úseky,jakž takž dodržování rychlosti,jen sporadické objevení aut
Pobyt stále ke 30 st,voda + - 25,po jednom deštivém půldni se mírně ochladila,ale byly i dost prudké nárazové a chladné větry,domorodci mluví o špatné úrodě i když bylo dost dešťů a i jezero Peručko bylo nadnormálně plné

Zpět 13.8.
6 45 - opět vedro až po ČR
provoz minimální - občasné poryvy větrů po celé HR
Padene dlouhá rovná cesta,nikde žádný dům nebo nějaká civilzace a 50,po nějaké době to člověka omrzí,pak v dálce na horizontu nějaký pohyb a ejhle tajtrdík,který už někoho měl zastaveného a ruce radarkameru
/ obdobnou rovinku jsem měl předloni v HU a bylo to 100 e /
Plitvice - jako kdysi,když nebyla dálnice,netuším,co tam byla za akční sleva,veškerá místečka obsazena,a před pokladnami had lidí
další tajtrdlík i když bez auta stál na jedné lesní odbočce se stejnou kamerkou v ruce,ale při míjení se spíše díval na protisměr,ale byla kolona
Grabovac - INA - 8,60 Kn
Nejlevnější bylo před Karlovacem - bývalý PROBENZ je už dnes LUKOIL - něco pod 8 Kn

Karlovac - lístek 12 35,protisměr kousek jel,kousek stál a i u nás GUŽVA před mýtnici cca 12 km,Demerje 13 35 hod - chvilkové zastavení a start jakoby byl vybitý akumulátor - pomalé otočení půlotáčky,ale nakonec chytil - více jsem nepokoušel a další cesta bez světel až po SLO,a i dále bez klímy i rádia v kombinaci okna - ventilátor
/ přitom bylo preventívně dobito před odjezdem - tam jsem měl zapnutou ještě chladničku a před odjezdem zpět,kdy auto stálo dva týdny,měl aku 12,25 V /
nebyla už odvaha,přitom auto staré 3,5 roku a nemá ještě 20 tis.km,už se to stálo ještě v záruce,ale nic nezjistili a rok byl klid
ex. Sv.Helena,tank Novi Marof - AUTO IVEC - 8 60 Kn,pak po staré na Redics
2 x semafory - jednou vyšlo,podruhé cca 5 min
na jednom úseku,tuším od Nadasz stálo bengaauto na mostě trojnožka,jinak klid
Spytihněv - 26,90 kč
OV - 23 00 hod
celkově klidná cesta,přibývající rondely cestu zpomalují a jak dostaví zbytky rozestavěného,určitě to zpoplatní,snad ještě příští rok to nebude i když dělají i o víkendech do večera - u nás je není vidět ani ve dne
až na to zpáteční pocení
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2016 16:02
Dobré! To si pamätáš, alebo to niekto zapisuje?yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 162
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.