Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 13:12
K moři klasika jako 4x před tím 915km
- neděle 3.7. výjezd v 5:27hod Hodonínsko , Wien,Graz,SLO, Split,(vše dálnice) trajekt Hvar, kuča v zátoce v 19:45hod. ---celkem14 hodin a nějaké drobné z toho času trvalo Ho - Split 10 hodin
Libovali jsme si, jaká pohodlná cesta, teplota kolem 20 stupňů, nějaký ten deštík...
Den před odjezdem ve čtvrtek začalo u moře foukat a přikradla se mě myšlenka, že doufám, že když pojedeme v pátek domů, že nebude foukat.......
Domů bylo vše jinak, jako nikdy předtím, začalo to normálně. Vítr foukal, ale nijak hrozivě.
- pátek 15.7. v 6:55 odjezd k trajektu, v cca 10:00 vylodění ve Splitu a od cca 11:35 to začíná: průjezd kolem požáru kousek za Šibenikem byl celkem stresující a pak po dalších 40 km ve 12 :05 kolona za čerpačkou Crodux u Nadinu,protože byl uzavřen kvůli větru Maslenicky most i tunel Sveti rok. Kolona která víc stála jak jela, kde jsme 11km jeli ke sjezdu na Zadar 2 5,5 hodiny. Sjížděli jsme v 17:30 A to jsme netušili, že jsme na ocasu té kolony. Popojížděli jsme objížďkou přes Smiličič a různé dědinky do Obrovac, kde jsme byli kolem 23:30, tzn, že asi 32 km jsme popojížděli 6 hodin. No a pak už to jelo někdy i na trojku a na dálnici jsme se vrátili po ujetí 100km a po 13ti hodinách v kolonách za Svetim rokem v 1 hodinu po půlnoci.
Ač je to s podivem, jeli jsme dvě auta, 7 lidí věk 3x 40-50let a 4x 20-23let a všichni jsme byli v pohodě. Poslouchali jsme dopravní hlášení a sledovali, jak se mění moderátoři a po 22 hodině šli spát, protože pak už nic nehlásili. Kolony byly všude kolem nás v okruhu 50km...teda aspoň si myslím. Kdyby jsme sjeli o sjezd dřív na Benkovac, bylo by to asi rychlejší, ale to jsme nevěděli.
No a hororu je konec......příjezd domů v sobotu v 11 hodin , jinak přijíždíme v pátek ve 22 hodin.
Kdo jel 965 km Split - SLO-Graz-Wien- Hodonínsko 23hodin? Celkově od kuči na Hvaru domů 28 hodin!
Celkové zpoždění tedy 13 hodin.
Za rok jedem zasethumbs up smiley

Potěšilo nás doma přivítání rodiny

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 7x HvarUpraveno 6krát. Naposledy upravil Bomiňo (17. 07. 2016 13:59).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 13:42
No potěš... V 7 ráno vyrazit a o půlnoci být teprve u Obrovacu... To chce silný nervy
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 14:34
Ten požár vypadá dost nebezpečně ,hlavně že jsi to zvládnul kamaráde .Nás to teprve bude snad čekat na druhý pokus .Přeji všem šťastnou cestu a šťastný návrat Martin
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 15:27
Trochu později,ale dřív to nešlo.
Nasě cesta tam v pátek 1.7. ve 20:30 odjezd z Třeboně přes St.Polten- Baden-Ilz-Mureck-Lenart-Ptuj-Záhřeb-Šibenik-Žaborič .Do Ilzu provoz silný ale jelo to.Ilz-Ptuj jsme jeli skoro sami.Ptuj-Maclej kolona ale pořád jsme jeli alespoň 30.Hranice cca 10 min víc ne.Celé HR bez problémů i Lučko bez kolon.
Domů v sobotu 9.7. odjezd ze Žaboriče ve 20:00 a takhle prázdnou cestu jsem nečekal ani ve snu.Sem tam auto a jinak úplná pohoda až domu.
Když tady čtu jak byl zavřený Maclej v sobotu ráno a co se dělo tenhle víkend tak jsme měli obrovské štěstí.
Všem co to dokázali přežít tak thumbs up.
A šťastnou cestu všem co ještě pojedou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 17:22
podle výše psaných příspěvků by stálo za úvahu jet mojí prozřetelně navrhnutou trasou Wien-Graz-Ljubjana-Postojna-Rijeka-jadranská magistrála.Vyhnete se tak relativně bezbolestně dopravním problémům na dálnici a v Macelji..Sice o něco delší,rozhodně však méně časově náročné.No a ještě se pokocháte několikahodinovým pohledem na moře.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 19:15
Darko, ale z Pejlešace by to byla celá jedna "navíc" dovolená smiling smiley jet takhle po magistrále až "nahoru". smiling smiley smiling smiley
Nicméně je fakt, že kdysi tak aspoň moji rodiče jezdili... smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 20:16
Vybrat si předem trasu bez zdržení, na to nestačí ani věštecká koule s novými baterkami. Na tolika kilometrech se dá mnohokrát uváznout i v místech tradičně nikoli úzkých. I ty dvě hodiny navíc, které teoreticky jsou třeba na cestu od Šentijla na Maslenicu, jsou v praxi k ničemu, jestli slovinská dálnice nebude bez omezení průjezdná, jestli nebude třeba čekat na odklizení nehody někde od Postojny a přes Istrii... hodiny přibývají.
Nepočítám s jízdou po D8 v celé délce, jde jen o to, vyhnout se třeba zrovna zavřenému úseku Posedarje - Gornja Ploča, když je tam provoz omezen nebo zcela zastaven. Samozřejmě - úzkým místem je vždycky mýtnice, žádná vlastně není dimenzovaná na rychlé odbavení tsunami turistů odkláněných z dálnice a na ni zase vjíždějících z objížďky. A dochází ke kolapsu. Kolony narůstají velmi rychle a, jak v dopravním rozhlase zazní hlášení o uzavírce někde 60 km před námi, většinou je pak rychlejší vypadnout z dálnice o nějaký ten výjezd dřív a jet si svou cestou, než pak v koloně, z níž není kam uhnout, pocukávat k nejbližšímu dalšímu výjezdu.
To je (vedle už zmíněného krmení očí něčím novým) také důvod, proč i v době, kdy kolony cestou v našem směru nehrozí, zkoušíme různé varianty cesty, jako by zácpy a kolony hrozily, a proč si evidujeme časy jízdy. Kolik času a nervů která ušetřila, to víte nejlépe vy, kdo jste některou alternativní trasu využili, protože to záleželo vždy na tom, kolik jich ostatní stáním v kolonách ztratili.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 20:55
Ale vždyť stačí tak málo. Buď mít aplikaci v mobilu nebo někdo kdo je doma koukne na google mapy a napíše SMSku. Tak jsem to letos řešil já. Syn kouknul na kolonu před Poysdorfem a v Brně mi přišla SMSka " vem to na D2 a Břeclav"
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 21:18
Ahoj všichni

máme za sebou skvělou dovolenou a jen se chci zmínit o cestě, respektive páteční 15.7.směr domů. :-).
O cestě k vodě, 1.7. nebudu psát, protože nebylo nic zvláštního a jako posledních cca 20let bez problémů...,
jen na okraj, vyjíždíme od KH konkrétně U.J. směr jih Třebon - Halámky(letos poprvé) a pod Wien na A2 a pak jen po dálnici k Sibeniku - Srima. Prostě pohoda. No a zminovaný pátek, naplánovaná pohoda, odjezd před polednem, víme o "bure", o mostu, kde zavírají vjezd pro tir a bus. OA pouštějí a pohoda...Bohužel už byl most zavřený i pro osobáky a to my nevěděli. Po poledni jsme dojeli do kolony, která byla avizovaná na světelných tabulích, jen poslední byla asi někde u Benkovace, tak jsem si řekl, že sjedeme na Zadar a po staré. Trochu jsem se zmýlil a kolonu, která nebyla dlouhá, cca 5-6km, jsme jeli-šli 5hodin. A to jsem nikdy nezažil, nikde v žádném státě, ani na D1. Jak tady čtu, byli jsme někde asi tam kde byl Bomino, i ve stejný čas. Prostě paráda. Tak jsme alespon navázali s několika lidmi různých národností kontakt. Bylo to tam jak panoptikum, lidé vyndali kočárky, stolečky, židličky, psi venčili, procházeli se, běhali a pod. Ze začátku se ostýchali si oskočit vedle auta, po nějakých 2-3hod to tam bylo jak na veřejných záchodcích ... Sjeli jsme a objížka byla na Obrobac a poté zpět na A1. Ale to jsem už slyšel jak to tam stojí, a i nějaká bouračka. Rozhodl jsem se jet po staré horami, a ouha na D54 nás dva policisti na motorkách vůbec nepustili.. Tak jsem pokračoval dál s nadějí, že otevřou dálnici a použiji nájezd Maslenica - to je už za mostem. Zase nic. A ted už jediná cesta "primorskym putem" Jadranskou magistrálou kolem moře nahoru. To co se tam dělo jsem neviděl, moře rozbouřené jak Severní ledový oceán, moře šlo až na auta, stírali jsme jak za deště, jen s tím rozdílem, že to byla mořská voda. Bílá stěna ve vzduchu. Čekal jsem , že to zavřou i tam... Ale jeli jsme, a po nějakých 60km v Karlobag, nahoru do Gospiče a dálnice. Jen s tím rozdílem, že jsem byl od startu cca 140km, normální cestou 1,5hod a my plus 6hod navíc!!!??? Poté až domů nikde ani noha, ani cestariny, ani dálnice , ani hranice. Opět před Wien na St.Polten, Halámky a domů. Jezdíme to cca 12-14hod, dle zastávek, nyní parádních 20hod. Tak máme rekord. :-) Podotýkám, že nás bylo 5 v autě a za sebou motorový člun... Tak to je vše a zítra do prace...
bob
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 21:44
Ahoj Bobe,hlavně,že jste v pořádku doma.
Některý den se stavím a povíš jak bylo :-) J.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 21:45
tady to máte přímo z první ruky [www.youtube.com] [www.youtube.com] [www.youtube.com]Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (17. 07. 2016 21:46).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 22:42
Vše je jen otázka náhody a shoda nepříznivých okolností. yawning smiley Tak jako, když dvě hoďky za námi tragicky havaroval český autobus u Splitu. My byli u moře v normálním čase. A někteří co jeli za ním až po cca 22 hodinách. sad smiley Hlavní je, ale dojet do cíle. A to jak toho u Jadranu, nebo toho doma. smiling smiley Ale Jadran i přes takové nenadálé situace nelze jednou provždy odpískat, že? grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2016 11:38
Ahoj,tak už doma..Cesta tam v sobotu 9.7. přes Břeclav,Vídeň,Ilz,Bad Radkersburg,Ormož,Varaždin..Výjezd v 18.00 z Příbora,v Privlace v 8.00 ráno.Bez problémů.Zpět v neděli 17.7. odjezd ve 12.00,přes SLO dálnici,Mikulov,Brno,v Příboře 00.30..Pohoda,jen na Macejlu asi 35min. zásek.Dalnice od moře normální provoz,trochu hustší před Lučkem a ve Vídni.Těm,co jeli v sobotu teda nezávidím.Sledoval jsem to z nudy na webkamerách,a pravda,byl jsem rád,že ležím v apartmánu na gauči..Ta bura byla opravdu šílená.Ubrala nám sice tři dny koupání,ale proti tomu,co museli zažít ti nešťastníci za volantem je to naprosto malicherné..Všem šťastnou cestu..yawning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2016 15:15
Vratil jsem se dnes ráno.Včera odjezd z Trpanje ve 14 hod. ,přes NEUM ,Zagreb,Slovinská dálnice,Graz ,Vídeň,Mikulov,Brno Olomouc ,Krnov doma v 6,30.Cesta celkem v pohodě ,až na velké množství aut v protisměru celou cestu až do rána.Kolony žádné provoz plynulý všude bez čekání.Za Vídní odpočinek asi 2 hodiny.
tau
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2016 17:03
Jel jsem z Pardubic na Pag. Cesta tam (v noci z pátku 8. července na sobotu 9. července) bez problémů. Zácpa jen ve Slovinsku před hranicemi - zdržení tak půlhodiny....

Zpět jsme jeli v sobotu 16. července. Původní plán byl v sobotu dopoledne opustit apartmán, jít k moři a na cestu vyrazit kolem páté, šesté odpolední... člověk míní, počasí mění... Takže jsme vyrazili v sobotu dopoledne... Nejezdím trajektem (ani nevím, jesli v ten den byly v provozu), jezdím přes most... Ještě před odjezdem (cca v 10:30), mě domácí potvrdil, že přes most se dá přejet... Asi za hodinku v Miškoviči (poslední vesnici před Pažským mostem) závora přes silnici a zákaz vjezdu.... Naštěstí pro nás osobáky mohly projet.... Pažský most trochu adrenalin.... Zadní část auta vítr lehce ustřeloval, ale pomalou jízdou se most dal bez problémů přejet... V Posedarje nájezd na ucpanou dálnici. Naštěstí se stále jelo, i když krokem nebo "přískokem", takže zdržení tak hodinu. Maslenica se také bez problémů dala pomalejší jízdou přejet....Za Maslenicou už se to rozjelo a následná cesta byla víceméně v pohodě (pokud nepočítám místy opravdu nepříjemný a hustý déšť).... Další zdržení až na hranici se Slovinskem a poté krátké zdržení na dálnici u rakouského Gleisdorfu - auto na střeše, hasiči atd.. Dálnice zúžená do dvou pruhů, ale krokem se jelo.... Pak ještě krátké zdržení za Vídní - byla tam zavřená část dálnice, takže jsme museli sjet a cca 10 km jet po okresce souběžné z dálnicí - objížďka dobře značená a protože už byl večer (kolem 21:00), provoz minimální, takže zdržení opravdu jen krátké....

Mezi Želetavou a Jihlavou několik zúžených míst - jezdí se na semafor jen po jedné polovině vozovky - to ale všechni, kdo se chystají touto trasou, určitě vědí. Takže nebudu blíže popisovat... my měli kliku, že jsme skoro pokaždé chytli zelenou, nebo stáli na červené max 5 minut... Takže ani zde žádné velké zdržení....

Opravdu jsem litoval všechny, kteří v sobotu mířili dolů k moři.... Takovou zácpu jsem dlouho neviděl.... Bajvoko 40-50 kilometrů....

Ještě doporučení k mýtnicím - opravdu se vyplatí platit kartou.... Při cestě zpět v Záhřebu přede mnou cca 10 aut a zdržení do pěti minut, zatímco u mýtnic "cash" opravdu dlouhé fronty.....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2016 18:13
Zdravím,tak my jme jeli v sobotu ve dvě ráno tj.16.7.2016 z Opavy,na dálnici u hranic se mi rozsvítila kontrolka dobíjení,tak jsem se podíval na řemen a kabely,vše ok,tak jsem to otočil a jeli jsme zpátky domů sad smiley .Ve čtyři ráno jsem vytahoval alternátor a v sobotu dopoledne sháněl nový(jel jsem oktávkou).Podařilo se.Vyráželi jsme o den později tj.17.7.2016 v neděli ve dvě ráno,jeli jsme do Marušici u Omiše.Cesta uplně v pohodě,přes Vídeň kolem pěti ráno,jsem myslel,že jedu sám a na místě jsme byli 14:30hod. smiling smiley.Po těch zprávách a čtení aktuální dopravy v Chorvatsku ,jsme si říkali,že ta porucha nebyla asi,až tak špatná,ikdyž mě to stálo 6000,- a to nepočítám 50eur noc v chorvatsku,kterou jsme tam nebyli.Teď jsme tady,je sice hezky ,ale moře je ledové.. Přeju všem šťastnou cestu,ať už tady,nebo domů.Čao smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2016 08:52
Máme za sebou dovolenou a můžu říci, že i cestování bylo naprosto v pohodě, jak směrem do Chorvatska, tak i domů. A to jsme jeli v pátek 15.7.2016 kdy zuřila bura a požáry a dálnice byly uzavřeny.
Ale postupně:
Cesta tam:
5.7.2016 výjezd z domu, Jeseník, Olomouc, Brno, Břeclav - tady do Rakouska a po cestě 49, 50 a 51 do Maďarska. Tam nájezd na cestu 84 a po ní do Hevíz, Keszthely a kolem Balatonu do městečka Balatonlelle, kde jsme strávili několik dní. Cesta cca 600 km,
8.7.2016 jsme pokračovali do Chorvatska, vzali jsme to přes Bosnu a byla to rovněž klidná bezproblémová cesta. Výjezd z Balatonlelle na Kaposvar, dále Terezino pole HUN / CRO, Daruvar, Gradička CRO / BIH, Banja Luka, Livno, Kamensko BIH / CRO a do Splitu. Na tachometru 571 km. Tam celé odpoledne na pláži, večer ve městě a konečný přejezd do Podgory. Je to cca 70 km. Cesta tam celkem 1240 km.

Cesta domů:
15.7.2016 - pátek (až později jsme se dověděli o peripetiích cestovatelů na dálnici). Ráno ještě na pláži, zablbnout ve vlnách, pak lehký oběd a výjezd z Podgory přesně v poledne. Ve 12.00 hodin. Po magistrále do Gornja Brela, kde tradiční rozlučka s mořem a v Šestanovaci nájezd na dálnici. Jelikož však jezdím po staré cestě, tak na sjezdu Bisko pryč z dálnice a přes Trilj, Sinj, Knin do Gračace. Tady jsme přijeli cca po 3 hodinách jízdy na kruhový objezd, kde stáli policejní zátarasy, směr na Zadar uzavřen (bylo 15.10 hodin), ale my přijeli po silnici č.1 a odbočili jsme hned prvním výjezdem doprava a pokračovali po silnici č,1 dále na Udbinu, Plitvice a do Karlovace. Tady nájezd na dálnici, přes naprosto prázdné Demerje v cca 18 hodin dále na Varaždin. Dále zkratkama, prodlužovačkama - Ormož, Gornja Radgona, Feldbach (objížďka nikoli centrem města, ale nějakýma vesničkama a dostali jsme se zpět na původní silnici hodně za Feldbachem ) a v Ilzu nájezd na rakouskou dálnici. Pro Vídeň jsem měl připravenu alternativu kvůli zúžení, ale provoz se mi jevil mírný, tak jsem jel klasicky po A23, kde ve zúžení nebyl nejmenší problém. Vídeň projeta z jednoho konce na druhý, křížení A5 za cca 30 minut. Dále Mikulov, Brno, Olomouc, Jeseník a domů. Celkem najeto 1125 km. čas strávený na cestě cca 15 hodin.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2016 10:33
Taky se pochlubím, jak nám to jelo tam i z5.
Odjezd z naší nestřediskové vesničky 5.7.v 19 hodin přes Prahu, České Budějovice na Dolní Dvořiště. Dotankováno po volátko. Nad Rakousy se hnala bouřka, tak jsme se jeli na ní podívat. Nové úseky dálnice do Lince jsou po celé délce s omezením na 100km/h, od Lince dolů na Graz se to začalo nějak komplikovat. Samá omezení, mnoho jízd jen jedním pruhem, několik tunelů se jezdilo jen jedním tubusem. Do toho liják s bouřkou. Omezení jsou mnohdy dost blbě značena, v lijáku jsem několikrát na poslední chvíli přejížděl do správného pruhu, protože nebylo jasné, kudy mám vlastně jet. První placený tunel jsem měl možnost si pořádně prohlédnout, kvůli údržbě omezeni na 60km/h. Byl nekonečný. Před Grazem konečně přestalo pršet. Zdržení oproti plánu tak hoďka a půl. Zastavil jsem na Gralle a rozladěn couráním jak na naší D1 šel koupit měsíční SLO dálniční známku. Placeno kartou. Normáně dolů objíždím. Hranice SLO/HR odmávnuto, hned za hranicí sjeto mimo dálnici, nájezd zpět v Durmanci, zdržení oproti dálnici 0, ušetřeno 21kuníků. Sjezd Zagvozd, tunel a na magistrálu. Vy, kdo platíte krabičkou ENC, nemačkejte se před branou na auto před sebou. Zbytečně mi platíte průjezdygrinning smiley Do Drveniku příjezd v 10 hodin, půl hoďky před odjezdem trajektu. Bohužel auto před námi bylo poslední, které se vešlo, takže odjezd až tím dalším. V Sučurají jsem uspořádal hon na kapitána, po hodině a něco konečně zaplacen poplatek za člun a dojezd do ID.
18.7.odjezd od app v 4,30, trajekt do Splitu jel v 5,30. Počasí luxus, cca 20-23 stupňů, Demerje bez zdržení, na Lučku asi 30 aut v každé lajně. Směrem k moři byl obrovský provoz. Sjezd na Durmanec a návrat před celnicí. Na hranicích odmávnuto. Od SLO hranic se kutalo o 106, občas zdržel nějaký náklaďák. Na A hranicích optická kontrola od A policie, nahlédli do každého auta. V Alpách, cca 80km pod Lincem zase liják, chvílema se jelo tak cca 60, rychleji to prostě nešlo. Linec nás přivítal slunečnem, teplotou 31 stupínků a kolonami. Zdržení asi hoďka. Na Dolním Dvořišti ČR poliši opět optická kontrola. Okolo Benešova silnice již zavřená, objíždka městem. Trochu chaos, jsou změněné přednosti na některých křižovatkách a domácí s tím mají problém. Praha celkem v pohodě, delší zastávka u MC na D10 těsně za Prahou, mladej chtěl mermomocí hranolky, dojezd domů v půl desáté večer. Vymačkanej jak citrón, protože jsem den předtím šel spát před půlnocí a vstával ve 4.
Zde je statistika obou cest.
Cesta tam

Cesta z5

Spotřeba dle tankování 5,8l nafty na 100.
Cestou domů byla velká úmrtnost aut dovolenkářů. Bylo jich snad 15, různých národností. V ČB dokonce předjeta dodávka s plaťákem a na něm renaultík s boxem. To jsem ještě nezažil.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2016 11:30
Toš vytaj doma. Nějak mě nejde do hlavy ta minimální výška.confused smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2016 13:46
Asi jsem byl zavěšen pod trajektemgrinning smiley Dle zjištění to můžou takhle pobláznit tunely, rozdíl nadmořských výšek před a za tunelem.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2016 16:43
Citaci
Karel z HK napsal(a):
Ale vždyť stačí tak málo. Buď mít aplikaci v mobilu nebo někdo kdo je doma koukne na google mapy a napíše SMSku. Tak jsem to letos řešil já. Syn kouknul na kolonu před Poysdorfem a v Brně mi přišla SMSka " vem to na D2 a Břeclav"

Stejně jsem navigoval švícu se švagrem, hlídal jsem jim podle kamer, jak vypadá provoz, a navigoval jsem je pomocí SMS. Nakonec odbočili včas na Demerje, na A2 jsem je vyhnal už na Sv.Križ, projeli Krapinou a za mýtnicí Trakoščan se zařadili do už asi šestnáctikilometrové kolony (konec byl kousek za výjezdem Krapina). Tím se dodatečně omlouvám všem, kdo si v roce 2012 museli vystát tu frontu od Krapiny a byli jimi předjeti. Od Slovinska už vypadaly všechny trasy bez potíží průjezdné, tak už jsem jim dál do toho nekecal.
Kdyby však došlo k tak nešťastnému souběhu potíží cestou, jako minulou sobotu, asi by ani to nestačilo. Letos to byl skutečně extrém.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2016 21:49
Posledný týždeň na cestách v Chorvátsku to bol celkom mazec. Niekedy síce online navigácia pomôže, ale stále mám pocit, že aj keď človek urobí všetko pre správne načasovanie, je to aj hodne o šťastí. Cesta tam 26.6.2016- nedeľa, už som to v nejakom príspevku spomínal, že cesta po 86 skoro ráno v nedeľu je tá najlepšia cesta cez Maďarsko. Napriek tomu, že som sa musel vyhnúť M15 a M1 prejazdom cez Mosonmagyaróvár to bol luxus absolútne prázdnej cesty bez nákladných áut. Keďže je M70 spoplatnená, javí sa mi pocitovo lepšie ísť cez Lendavu a oplatilo sa. Cestou nazad som prvý krát zažil, že na hranici Schengenu som nemusel vôbec vytiahnuť pasy a policajt mi len mával, že môžem ísť. Pod Szombathely stále len tri semafory, cesta medzi Kormendom a Rédicsom je vyslovene paráda. Keďže som šiel tam aj nazad cez deň nevidel som žiadnu zver a ani pánov v uniforme. Cesta nazad 10.7.2016 relatívne pohodová až po Záhreb /jedna nehoda niekde pri Splite bez zdržania/, potom už vyslovene prázdna cesta. V Maďarsku cestou nazad krátke zdržania pri predchádzaní pár traktorov kvôli žatve. Na Demerje boli predo mnou tri autá, na Lučku 2 km kolóna, s predstihom hlásená na tabuli niekde pri Donja Zdenčina, ale aj tak sú ľudia nepoučiteľný. Tento rok som si vyslovene vybral termín nedeľa – nedeľa kvôli ceste po 86 a prelom jún – júl. Toto rozhodnutie neľutujem. Počas celých 15 dní iba slnko a more teplučké. Dnes je už jasné, že očakávať ,,ustálené“ počasie aj v špičke sezóny je ilúzia, na ktorú sa nedá spoliehať.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2016 18:08
Ještě sem se nevrátil,ale včera tj 20.7.2016 cesta Praha-Brno-Vídeň-Graz-Zavrč-Varaždin-Murter vše v pohodě nikde žádný špunt,hranice bez problému.Dokonce práce na silnici od Vídně směr Graz (kolem Seebensteinu)-tempomat povolených 80km/h,nijak nekomplikují dopravu. A tak největší stezka odvahy byla tradičně D1 :-)

EDIT: Tak jsme zpět.29.7.2016 Murter-Varaždin-Zavrč-Graz-Vídeň-Mikulov-Praha. Cesta bez problému,při nájezdu na slovinskou dálnici u Ptuje jsem si všimnul dlouhé kolony směrem na Macejl (proč to netuším) chvilkové poskakovaní ve Vídni a pak za Poysdorfem(ten nový semafor na okruhu to prostě nestíhá) no a krom Magly od Male Kapely po Lučko žádný výraznější problém,až tedy na hlídky na hranicích Rakousko -Slovinsko,(Spiefeld,stáhnuto do jednoho pruhu a 40km/h)pánové s dalekohledem zkoumali přijíždějící auta,ale asi spíš než kvůli uprchlíkům tak kvůli dálniční známce.
Letos to bylo extra super ....dáme ještě jednou v září :-)Upraveno 1krát. Naposledy upravil MirazG (29. 07. 2016 20:57).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2016 05:31
Ve čtvrtek 21.7. ve 21:00 start z Drveniku přes Makarskou, tunel, Split, Zagreb, Maribor, Graz, Vídeň, Mikulov, Brno, Žďár, Chrudim, Milovice nad Labem bez problémů ve 12:00
Šťastnou cestu a krásnou dovolenou :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2016 13:02
Zdravím všechny po návratu domů.

Naše včerejší cesta zpět probíhala vcelku v klidu:
Odjezd Primošten, Bilo (9:00), A1 - Šibenik (9:34) - Demerje (12:22) vše ENC bez kolon, A2 - Zapresic (12:35) - Durmanec (12:58) - gotovina.
SLO - Macejl (13:17) - čekání cca 10 min na SLO celnici, SLO - Macejl - Ptuj - Lenart - Mureck. Před Lenartem krátká 20 min. pauza na oběd a protažení.
AUT - A9 do Grazu - tankování na Shell (15:05) (díky za sdělení malovenkovan) cena za Bleifrei 95 - 1,109 €, byl jsem tam sám tongue sticking out smiley. Potom po A2 až k Wiener Neustadt a odtud po státních na A4 a následně přes Dunaj u "Hainburg an der Donau" a po státních až do Břeclavi (18:50) po rakouské straně hranice. Chtěl jsem se vyhnout problémům ve Vídni (podle dopr. zpráv cca 4 -5 km stau) a tím jsem objel i Poysdorf.
Pokračovali jsme potom na Hodonín - Uh.Hradiště až na kousek dálnice z Otrokovic k Přerovu, kde nám tu "dánici" už sice staví, ale to bude v jiné pětiletce. Od Lipníku zase dále po dálnici na Ostravu. Dojeli jsme domů bez ztráty kytičky ve 21:15, kdy nás čekalo vychlazené pivko u sousedů na terase.

Celkově cesta asi o 20 minut a asi o 20 km delší než přes Vídeň, Mikulov, Brno, Vyškov, Olomouc a dále na Ostravu (podle Google). Vzhledem k problémům ve Vídni, před Poysdorfem a u Vyškova zase bez jakéhokoliv stání v kolonách, plynulá jízda, ikdyž přes města a vesince pomalejší.

Suma sumárum: 1045 km za 12:15 hodin klidné a plynulé jízdy.

Resumé: dalo se to, ale jsem zastáncem plynulé jízdy po dálnici pokud to jde. Ale teď to nešlo sad smiley
Díky všem za postřehy a přípravu možných objízdných tras pro tyto nepříjemné a ne až tak nečekané situce.

PS: A to byl pátek, ne problematická sobota či neděle. Všem klidnou a bezpečnou jízdu, ať už jedete k moři nebo zpátky.Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pali.B (23. 07. 2016 13:11).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2016 08:11
Bali B. do Ptuje jsi jel přes Draženci nebo o něco dříve přes Tržec. Píše se, že je silnice na Tržec zase otevřená.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2016 08:12
Omluva Pali B.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2016 11:21
honda: jel jsem normálně od hranic až k dálnici a pak odbočil do Ptuje přes 6 kruháčů k Lenartu. smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2016 13:50
Odjezd v neděli večer kolem 20h z Brna, známky sk+hu koupeny na hranici.
Celá cesta po dálnici Brno, Bratislava, Budapešť, Zagreb, Zadar, Vir.
950km s přestávkama 10h. Bez provozu, na pohodu.
Celý týden bez mráčku a 33°C

Zpět stejná cesta včera v sobotu kolem 13h. Tunely na pohodu, ovšem opačný směr očistec..cca 20km popojíždění.
.Po cestě dost odstavených aut, odtahy měly celkem žně.
Na Lučku čekačka na kartách i na ENC cca 20min, na cash tak na hoďku. Opačný směr trága taky.
Na hu hranici cca 10 min čekání.
Hustější provoz od 50km před Budapeští, ale ty 3 pruhy to dávaly, dalo se v klidu 110.
Za Budapeští sem tam někdo. V Brně těsně před půlnocí.

jo horší než na cestě byly fronty na čerpačkách, bral jsem až těsně před Zagrebem, frotny byly od všech stojanů až k příjezdovce..

V. :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2016 14:49
O cestě tam 15. - 16. 7.(pátek-sobota) nemá cenu psát. Zavřený tunel Sv.Rok, Silný vítr, déšť , kolony, popojíždění, zdržení cca 5 hod. To se prostě občas přihodí. Cesta zpět 22. -23. 7. (pátek-sobota). Odjezd z Pelješacu v cca 21 hod. Rychlé nákupy v BiH a kolem 22:30 nájezd na A1. Cesta ubíhala hladce, ve směru od moře slabý provoz. Po odbočení na A4 za Záhřebem velmi hustý provoz v protisměru od Maďarska. Bylo cca 3 hod. po půlnoci a dlouhé kolony na mýtnicích. Nevím, co se dělo. Dále po M70, po 86 a nové dálnici M86 od Szombathely. Mile překvapil postup prací na renovaci silnice 86. Pouze 2x semafory a střídavá jízda. Obligátní kamiony, ale v únosné míře. Od Hegyfalu (benzína OMV) nájezd na starou silnici. Před Csornou návrat na také novou dálnici M85 směrem Gyor. Úsek mezi dálnicemi M85 a M86 je již prakticky hotový a až se koncem letošního roku otevře, bude to další usnadnění průjezdu Maďarskem.
Na jihozápadním okraji Gyoru nájezd na M1, poté M15 a dále Bratislava - D2 Brno - D1 - 90 km v cca 10:40 hod. dopoledne. Doma po 14 hod. pohodové jízdy i s přestávkami (2 řidiči), najeto rovných 1.200 km.
Doporučuji nákup el. dál. známek (Slovensko, event. Maďarsko) z pohodlí domova. Stejně tak využít systému ENC. Je to pohodlnější a občas to zrychlí průjezd mýtných bran.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 15
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.