Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 15:27
Trochu později,ale dřív to nešlo.
Nasě cesta tam v pátek 1.7. ve 20:30 odjezd z Třeboně přes St.Polten- Baden-Ilz-Mureck-Lenart-Ptuj-Záhřeb-Šibenik-Žaborič .Do Ilzu provoz silný ale jelo to.Ilz-Ptuj jsme jeli skoro sami.Ptuj-Maclej kolona ale pořád jsme jeli alespoň 30.Hranice cca 10 min víc ne.Celé HR bez problémů i Lučko bez kolon.
Domů v sobotu 9.7. odjezd ze Žaboriče ve 20:00 a takhle prázdnou cestu jsem nečekal ani ve snu.Sem tam auto a jinak úplná pohoda až domu.
Když tady čtu jak byl zavřený Maclej v sobotu ráno a co se dělo tenhle víkend tak jsme měli obrovské štěstí.
Všem co to dokázali přežít tak thumbs up.
A šťastnou cestu všem co ještě pojedou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 17:22
podle výše psaných příspěvků by stálo za úvahu jet mojí prozřetelně navrhnutou trasou Wien-Graz-Ljubjana-Postojna-Rijeka-jadranská magistrála.Vyhnete se tak relativně bezbolestně dopravním problémům na dálnici a v Macelji..Sice o něco delší,rozhodně však méně časově náročné.No a ještě se pokocháte několikahodinovým pohledem na moře.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 19:15
Darko, ale z Pejlešace by to byla celá jedna "navíc" dovolená smiling smiley jet takhle po magistrále až "nahoru". smiling smiley smiling smiley
Nicméně je fakt, že kdysi tak aspoň moji rodiče jezdili... smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 20:16
Vybrat si předem trasu bez zdržení, na to nestačí ani věštecká koule s novými baterkami. Na tolika kilometrech se dá mnohokrát uváznout i v místech tradičně nikoli úzkých. I ty dvě hodiny navíc, které teoreticky jsou třeba na cestu od Šentijla na Maslenicu, jsou v praxi k ničemu, jestli slovinská dálnice nebude bez omezení průjezdná, jestli nebude třeba čekat na odklizení nehody někde od Postojny a přes Istrii... hodiny přibývají.
Nepočítám s jízdou po D8 v celé délce, jde jen o to, vyhnout se třeba zrovna zavřenému úseku Posedarje - Gornja Ploča, když je tam provoz omezen nebo zcela zastaven. Samozřejmě - úzkým místem je vždycky mýtnice, žádná vlastně není dimenzovaná na rychlé odbavení tsunami turistů odkláněných z dálnice a na ni zase vjíždějících z objížďky. A dochází ke kolapsu. Kolony narůstají velmi rychle a, jak v dopravním rozhlase zazní hlášení o uzavírce někde 60 km před námi, většinou je pak rychlejší vypadnout z dálnice o nějaký ten výjezd dřív a jet si svou cestou, než pak v koloně, z níž není kam uhnout, pocukávat k nejbližšímu dalšímu výjezdu.
To je (vedle už zmíněného krmení očí něčím novým) také důvod, proč i v době, kdy kolony cestou v našem směru nehrozí, zkoušíme různé varianty cesty, jako by zácpy a kolony hrozily, a proč si evidujeme časy jízdy. Kolik času a nervů která ušetřila, to víte nejlépe vy, kdo jste některou alternativní trasu využili, protože to záleželo vždy na tom, kolik jich ostatní stáním v kolonách ztratili.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 20:55
Ale vždyť stačí tak málo. Buď mít aplikaci v mobilu nebo někdo kdo je doma koukne na google mapy a napíše SMSku. Tak jsem to letos řešil já. Syn kouknul na kolonu před Poysdorfem a v Brně mi přišla SMSka " vem to na D2 a Břeclav"
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 21:18
Ahoj všichni

máme za sebou skvělou dovolenou a jen se chci zmínit o cestě, respektive páteční 15.7.směr domů. :-).
O cestě k vodě, 1.7. nebudu psát, protože nebylo nic zvláštního a jako posledních cca 20let bez problémů...,
jen na okraj, vyjíždíme od KH konkrétně U.J. směr jih Třebon - Halámky(letos poprvé) a pod Wien na A2 a pak jen po dálnici k Sibeniku - Srima. Prostě pohoda. No a zminovaný pátek, naplánovaná pohoda, odjezd před polednem, víme o "bure", o mostu, kde zavírají vjezd pro tir a bus. OA pouštějí a pohoda...Bohužel už byl most zavřený i pro osobáky a to my nevěděli. Po poledni jsme dojeli do kolony, která byla avizovaná na světelných tabulích, jen poslední byla asi někde u Benkovace, tak jsem si řekl, že sjedeme na Zadar a po staré. Trochu jsem se zmýlil a kolonu, která nebyla dlouhá, cca 5-6km, jsme jeli-šli 5hodin. A to jsem nikdy nezažil, nikde v žádném státě, ani na D1. Jak tady čtu, byli jsme někde asi tam kde byl Bomino, i ve stejný čas. Prostě paráda. Tak jsme alespon navázali s několika lidmi různých národností kontakt. Bylo to tam jak panoptikum, lidé vyndali kočárky, stolečky, židličky, psi venčili, procházeli se, běhali a pod. Ze začátku se ostýchali si oskočit vedle auta, po nějakých 2-3hod to tam bylo jak na veřejných záchodcích ... Sjeli jsme a objížka byla na Obrobac a poté zpět na A1. Ale to jsem už slyšel jak to tam stojí, a i nějaká bouračka. Rozhodl jsem se jet po staré horami, a ouha na D54 nás dva policisti na motorkách vůbec nepustili.. Tak jsem pokračoval dál s nadějí, že otevřou dálnici a použiji nájezd Maslenica - to je už za mostem. Zase nic. A ted už jediná cesta "primorskym putem" Jadranskou magistrálou kolem moře nahoru. To co se tam dělo jsem neviděl, moře rozbouřené jak Severní ledový oceán, moře šlo až na auta, stírali jsme jak za deště, jen s tím rozdílem, že to byla mořská voda. Bílá stěna ve vzduchu. Čekal jsem , že to zavřou i tam... Ale jeli jsme, a po nějakých 60km v Karlobag, nahoru do Gospiče a dálnice. Jen s tím rozdílem, že jsem byl od startu cca 140km, normální cestou 1,5hod a my plus 6hod navíc!!!??? Poté až domů nikde ani noha, ani cestariny, ani dálnice , ani hranice. Opět před Wien na St.Polten, Halámky a domů. Jezdíme to cca 12-14hod, dle zastávek, nyní parádních 20hod. Tak máme rekord. :-) Podotýkám, že nás bylo 5 v autě a za sebou motorový člun... Tak to je vše a zítra do prace...
bob
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 21:44
Ahoj Bobe,hlavně,že jste v pořádku doma.
Některý den se stavím a povíš jak bylo :-) J.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 21:45
tady to máte přímo z první ruky [www.youtube.com] [www.youtube.com] [www.youtube.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (17. 07. 2016 21:46).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 22:42
Vše je jen otázka náhody a shoda nepříznivých okolností. yawning smiley Tak jako, když dvě hoďky za námi tragicky havaroval český autobus u Splitu. My byli u moře v normálním čase. A někteří co jeli za ním až po cca 22 hodinách. sad smiley Hlavní je, ale dojet do cíle. A to jak toho u Jadranu, nebo toho doma. smiling smiley Ale Jadran i přes takové nenadálé situace nelze jednou provždy odpískat, že? grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2016 11:38
Ahoj,tak už doma..Cesta tam v sobotu 9.7. přes Břeclav,Vídeň,Ilz,Bad Radkersburg,Ormož,Varaždin..Výjezd v 18.00 z Příbora,v Privlace v 8.00 ráno.Bez problémů.Zpět v neděli 17.7. odjezd ve 12.00,přes SLO dálnici,Mikulov,Brno,v Příboře 00.30..Pohoda,jen na Macejlu asi 35min. zásek.Dalnice od moře normální provoz,trochu hustší před Lučkem a ve Vídni.Těm,co jeli v sobotu teda nezávidím.Sledoval jsem to z nudy na webkamerách,a pravda,byl jsem rád,že ležím v apartmánu na gauči..Ta bura byla opravdu šílená.Ubrala nám sice tři dny koupání,ale proti tomu,co museli zažít ti nešťastníci za volantem je to naprosto malicherné..Všem šťastnou cestu..yawning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2016 15:15
Vratil jsem se dnes ráno.Včera odjezd z Trpanje ve 14 hod. ,přes NEUM ,Zagreb,Slovinská dálnice,Graz ,Vídeň,Mikulov,Brno Olomouc ,Krnov doma v 6,30.Cesta celkem v pohodě ,až na velké množství aut v protisměru celou cestu až do rána.Kolony žádné provoz plynulý všude bez čekání.Za Vídní odpočinek asi 2 hodiny.
tau
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2016 17:03
Jel jsem z Pardubic na Pag. Cesta tam (v noci z pátku 8. července na sobotu 9. července) bez problémů. Zácpa jen ve Slovinsku před hranicemi - zdržení tak půlhodiny....

Zpět jsme jeli v sobotu 16. července. Původní plán byl v sobotu dopoledne opustit apartmán, jít k moři a na cestu vyrazit kolem páté, šesté odpolední... člověk míní, počasí mění... Takže jsme vyrazili v sobotu dopoledne... Nejezdím trajektem (ani nevím, jesli v ten den byly v provozu), jezdím přes most... Ještě před odjezdem (cca v 10:30), mě domácí potvrdil, že přes most se dá přejet... Asi za hodinku v Miškoviči (poslední vesnici před Pažským mostem) závora přes silnici a zákaz vjezdu.... Naštěstí pro nás osobáky mohly projet.... Pažský most trochu adrenalin.... Zadní část auta vítr lehce ustřeloval, ale pomalou jízdou se most dal bez problémů přejet... V Posedarje nájezd na ucpanou dálnici. Naštěstí se stále jelo, i když krokem nebo "přískokem", takže zdržení tak hodinu. Maslenica se také bez problémů dala pomalejší jízdou přejet....Za Maslenicou už se to rozjelo a následná cesta byla víceméně v pohodě (pokud nepočítám místy opravdu nepříjemný a hustý déšť).... Další zdržení až na hranici se Slovinskem a poté krátké zdržení na dálnici u rakouského Gleisdorfu - auto na střeše, hasiči atd.. Dálnice zúžená do dvou pruhů, ale krokem se jelo.... Pak ještě krátké zdržení za Vídní - byla tam zavřená část dálnice, takže jsme museli sjet a cca 10 km jet po okresce souběžné z dálnicí - objížďka dobře značená a protože už byl večer (kolem 21:00), provoz minimální, takže zdržení opravdu jen krátké....

Mezi Želetavou a Jihlavou několik zúžených míst - jezdí se na semafor jen po jedné polovině vozovky - to ale všechni, kdo se chystají touto trasou, určitě vědí. Takže nebudu blíže popisovat... my měli kliku, že jsme skoro pokaždé chytli zelenou, nebo stáli na červené max 5 minut... Takže ani zde žádné velké zdržení....

Opravdu jsem litoval všechny, kteří v sobotu mířili dolů k moři.... Takovou zácpu jsem dlouho neviděl.... Bajvoko 40-50 kilometrů....

Ještě doporučení k mýtnicím - opravdu se vyplatí platit kartou.... Při cestě zpět v Záhřebu přede mnou cca 10 aut a zdržení do pěti minut, zatímco u mýtnic "cash" opravdu dlouhé fronty.....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 07. 2016 18:13
Zdravím,tak my jme jeli v sobotu ve dvě ráno tj.16.7.2016 z Opavy,na dálnici u hranic se mi rozsvítila kontrolka dobíjení,tak jsem se podíval na řemen a kabely,vše ok,tak jsem to otočil a jeli jsme zpátky domů sad smiley .Ve čtyři ráno jsem vytahoval alternátor a v sobotu dopoledne sháněl nový(jel jsem oktávkou).Podařilo se.Vyráželi jsme o den později tj.17.7.2016 v neděli ve dvě ráno,jeli jsme do Marušici u Omiše.Cesta uplně v pohodě,přes Vídeň kolem pěti ráno,jsem myslel,že jedu sám a na místě jsme byli 14:30hod. smiling smiley.Po těch zprávách a čtení aktuální dopravy v Chorvatsku ,jsme si říkali,že ta porucha nebyla asi,až tak špatná,ikdyž mě to stálo 6000,- a to nepočítám 50eur noc v chorvatsku,kterou jsme tam nebyli.Teď jsme tady,je sice hezky ,ale moře je ledové.. Přeju všem šťastnou cestu,ať už tady,nebo domů.Čao smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2016 08:52
Máme za sebou dovolenou a můžu říci, že i cestování bylo naprosto v pohodě, jak směrem do Chorvatska, tak i domů. A to jsme jeli v pátek 15.7.2016 kdy zuřila bura a požáry a dálnice byly uzavřeny.
Ale postupně:
Cesta tam:
5.7.2016 výjezd z domu, Jeseník, Olomouc, Brno, Břeclav - tady do Rakouska a po cestě 49, 50 a 51 do Maďarska. Tam nájezd na cestu 84 a po ní do Hevíz, Keszthely a kolem Balatonu do městečka Balatonlelle, kde jsme strávili několik dní. Cesta cca 600 km,
8.7.2016 jsme pokračovali do Chorvatska, vzali jsme to přes Bosnu a byla to rovněž klidná bezproblémová cesta. Výjezd z Balatonlelle na Kaposvar, dále Terezino pole HUN / CRO, Daruvar, Gradička CRO / BIH, Banja Luka, Livno, Kamensko BIH / CRO a do Splitu. Na tachometru 571 km. Tam celé odpoledne na pláži, večer ve městě a konečný přejezd do Podgory. Je to cca 70 km. Cesta tam celkem 1240 km.

Cesta domů:
15.7.2016 - pátek (až později jsme se dověděli o peripetiích cestovatelů na dálnici). Ráno ještě na pláži, zablbnout ve vlnách, pak lehký oběd a výjezd z Podgory přesně v poledne. Ve 12.00 hodin. Po magistrále do Gornja Brela, kde tradiční rozlučka s mořem a v Šestanovaci nájezd na dálnici. Jelikož však jezdím po staré cestě, tak na sjezdu Bisko pryč z dálnice a přes Trilj, Sinj, Knin do Gračace. Tady jsme přijeli cca po 3 hodinách jízdy na kruhový objezd, kde stáli policejní zátarasy, směr na Zadar uzavřen (bylo 15.10 hodin), ale my přijeli po silnici č.1 a odbočili jsme hned prvním výjezdem doprava a pokračovali po silnici č,1 dále na Udbinu, Plitvice a do Karlovace. Tady nájezd na dálnici, přes naprosto prázdné Demerje v cca 18 hodin dále na Varaždin. Dále zkratkama, prodlužovačkama - Ormož, Gornja Radgona, Feldbach (objížďka nikoli centrem města, ale nějakýma vesničkama a dostali jsme se zpět na původní silnici hodně za Feldbachem ) a v Ilzu nájezd na rakouskou dálnici. Pro Vídeň jsem měl připravenu alternativu kvůli zúžení, ale provoz se mi jevil mírný, tak jsem jel klasicky po A23, kde ve zúžení nebyl nejmenší problém. Vídeň projeta z jednoho konce na druhý, křížení A5 za cca 30 minut. Dále Mikulov, Brno, Olomouc, Jeseník a domů. Celkem najeto 1125 km. čas strávený na cestě cca 15 hodin.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2016 10:33
Taky se pochlubím, jak nám to jelo tam i z5.
Odjezd z naší nestřediskové vesničky 5.7.v 19 hodin přes Prahu, České Budějovice na Dolní Dvořiště. Dotankováno po volátko. Nad Rakousy se hnala bouřka, tak jsme se jeli na ní podívat. Nové úseky dálnice do Lince jsou po celé délce s omezením na 100km/h, od Lince dolů na Graz se to začalo nějak komplikovat. Samá omezení, mnoho jízd jen jedním pruhem, několik tunelů se jezdilo jen jedním tubusem. Do toho liják s bouřkou. Omezení jsou mnohdy dost blbě značena, v lijáku jsem několikrát na poslední chvíli přejížděl do správného pruhu, protože nebylo jasné, kudy mám vlastně jet. První placený tunel jsem měl možnost si pořádně prohlédnout, kvůli údržbě omezeni na 60km/h. Byl nekonečný. Před Grazem konečně přestalo pršet. Zdržení oproti plánu tak hoďka a půl. Zastavil jsem na Gralle a rozladěn couráním jak na naší D1 šel koupit měsíční SLO dálniční známku. Placeno kartou. Normáně dolů objíždím. Hranice SLO/HR odmávnuto, hned za hranicí sjeto mimo dálnici, nájezd zpět v Durmanci, zdržení oproti dálnici 0, ušetřeno 21kuníků. Sjezd Zagvozd, tunel a na magistrálu. Vy, kdo platíte krabičkou ENC, nemačkejte se před branou na auto před sebou. Zbytečně mi platíte průjezdygrinning smiley Do Drveniku příjezd v 10 hodin, půl hoďky před odjezdem trajektu. Bohužel auto před námi bylo poslední, které se vešlo, takže odjezd až tím dalším. V Sučurají jsem uspořádal hon na kapitána, po hodině a něco konečně zaplacen poplatek za člun a dojezd do ID.
18.7.odjezd od app v 4,30, trajekt do Splitu jel v 5,30. Počasí luxus, cca 20-23 stupňů, Demerje bez zdržení, na Lučku asi 30 aut v každé lajně. Směrem k moři byl obrovský provoz. Sjezd na Durmanec a návrat před celnicí. Na hranicích odmávnuto. Od SLO hranic se kutalo o 106, občas zdržel nějaký náklaďák. Na A hranicích optická kontrola od A policie, nahlédli do každého auta. V Alpách, cca 80km pod Lincem zase liják, chvílema se jelo tak cca 60, rychleji to prostě nešlo. Linec nás přivítal slunečnem, teplotou 31 stupínků a kolonami. Zdržení asi hoďka. Na Dolním Dvořišti ČR poliši opět optická kontrola. Okolo Benešova silnice již zavřená, objíždka městem. Trochu chaos, jsou změněné přednosti na některých křižovatkách a domácí s tím mají problém. Praha celkem v pohodě, delší zastávka u MC na D10 těsně za Prahou, mladej chtěl mermomocí hranolky, dojezd domů v půl desáté večer. Vymačkanej jak citrón, protože jsem den předtím šel spát před půlnocí a vstával ve 4.
Zde je statistika obou cest.
Cesta tam

Cesta z5

Spotřeba dle tankování 5,8l nafty na 100.
Cestou domů byla velká úmrtnost aut dovolenkářů. Bylo jich snad 15, různých národností. V ČB dokonce předjeta dodávka s plaťákem a na něm renaultík s boxem. To jsem ještě nezažil.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2016 11:30
Toš vytaj doma. Nějak mě nejde do hlavy ta minimální výška.confused smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2016 13:46
Asi jsem byl zavěšen pod trajektemgrinning smiley Dle zjištění to můžou takhle pobláznit tunely, rozdíl nadmořských výšek před a za tunelem.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2016 16:43
Citaci
Karel z HK napsal(a):
Ale vždyť stačí tak málo. Buď mít aplikaci v mobilu nebo někdo kdo je doma koukne na google mapy a napíše SMSku. Tak jsem to letos řešil já. Syn kouknul na kolonu před Poysdorfem a v Brně mi přišla SMSka " vem to na D2 a Břeclav"

Stejně jsem navigoval švícu se švagrem, hlídal jsem jim podle kamer, jak vypadá provoz, a navigoval jsem je pomocí SMS. Nakonec odbočili včas na Demerje, na A2 jsem je vyhnal už na Sv.Križ, projeli Krapinou a za mýtnicí Trakoščan se zařadili do už asi šestnáctikilometrové kolony (konec byl kousek za výjezdem Krapina). Tím se dodatečně omlouvám všem, kdo si v roce 2012 museli vystát tu frontu od Krapiny a byli jimi předjeti. Od Slovinska už vypadaly všechny trasy bez potíží průjezdné, tak už jsem jim dál do toho nekecal.
Kdyby však došlo k tak nešťastnému souběhu potíží cestou, jako minulou sobotu, asi by ani to nestačilo. Letos to byl skutečně extrém.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2016 21:49
Posledný týždeň na cestách v Chorvátsku to bol celkom mazec. Niekedy síce online navigácia pomôže, ale stále mám pocit, že aj keď človek urobí všetko pre správne načasovanie, je to aj hodne o šťastí. Cesta tam 26.6.2016- nedeľa, už som to v nejakom príspevku spomínal, že cesta po 86 skoro ráno v nedeľu je tá najlepšia cesta cez Maďarsko. Napriek tomu, že som sa musel vyhnúť M15 a M1 prejazdom cez Mosonmagyaróvár to bol luxus absolútne prázdnej cesty bez nákladných áut. Keďže je M70 spoplatnená, javí sa mi pocitovo lepšie ísť cez Lendavu a oplatilo sa. Cestou nazad som prvý krát zažil, že na hranici Schengenu som nemusel vôbec vytiahnuť pasy a policajt mi len mával, že môžem ísť. Pod Szombathely stále len tri semafory, cesta medzi Kormendom a Rédicsom je vyslovene paráda. Keďže som šiel tam aj nazad cez deň nevidel som žiadnu zver a ani pánov v uniforme. Cesta nazad 10.7.2016 relatívne pohodová až po Záhreb /jedna nehoda niekde pri Splite bez zdržania/, potom už vyslovene prázdna cesta. V Maďarsku cestou nazad krátke zdržania pri predchádzaní pár traktorov kvôli žatve. Na Demerje boli predo mnou tri autá, na Lučku 2 km kolóna, s predstihom hlásená na tabuli niekde pri Donja Zdenčina, ale aj tak sú ľudia nepoučiteľný. Tento rok som si vyslovene vybral termín nedeľa – nedeľa kvôli ceste po 86 a prelom jún – júl. Toto rozhodnutie neľutujem. Počas celých 15 dní iba slnko a more teplučké. Dnes je už jasné, že očakávať ,,ustálené“ počasie aj v špičke sezóny je ilúzia, na ktorú sa nedá spoliehať.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2016 18:08
Ještě sem se nevrátil,ale včera tj 20.7.2016 cesta Praha-Brno-Vídeň-Graz-Zavrč-Varaždin-Murter vše v pohodě nikde žádný špunt,hranice bez problému.Dokonce práce na silnici od Vídně směr Graz (kolem Seebensteinu)-tempomat povolených 80km/h,nijak nekomplikují dopravu. A tak největší stezka odvahy byla tradičně D1 :-)

EDIT: Tak jsme zpět.29.7.2016 Murter-Varaždin-Zavrč-Graz-Vídeň-Mikulov-Praha. Cesta bez problému,při nájezdu na slovinskou dálnici u Ptuje jsem si všimnul dlouhé kolony směrem na Macejl (proč to netuším) chvilkové poskakovaní ve Vídni a pak za Poysdorfem(ten nový semafor na okruhu to prostě nestíhá) no a krom Magly od Male Kapely po Lučko žádný výraznější problém,až tedy na hlídky na hranicích Rakousko -Slovinsko,(Spiefeld,stáhnuto do jednoho pruhu a 40km/h)pánové s dalekohledem zkoumali přijíždějící auta,ale asi spíš než kvůli uprchlíkům tak kvůli dálniční známce.
Letos to bylo extra super ....dáme ještě jednou v září :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MirazG (29. 07. 2016 20:57).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2016 05:31
Ve čtvrtek 21.7. ve 21:00 start z Drveniku přes Makarskou, tunel, Split, Zagreb, Maribor, Graz, Vídeň, Mikulov, Brno, Žďár, Chrudim, Milovice nad Labem bez problémů ve 12:00
Šťastnou cestu a krásnou dovolenou :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2016 13:02
Zdravím všechny po návratu domů.

Naše včerejší cesta zpět probíhala vcelku v klidu:
Odjezd Primošten, Bilo (9:00), A1 - Šibenik (9:34) - Demerje (12:22) vše ENC bez kolon, A2 - Zapresic (12:35) - Durmanec (12:58) - gotovina.
SLO - Macejl (13:17) - čekání cca 10 min na SLO celnici, SLO - Macejl - Ptuj - Lenart - Mureck. Před Lenartem krátká 20 min. pauza na oběd a protažení.
AUT - A9 do Grazu - tankování na Shell (15:05) (díky za sdělení malovenkovan) cena za Bleifrei 95 - 1,109 €, byl jsem tam sám tongue sticking out smiley. Potom po A2 až k Wiener Neustadt a odtud po státních na A4 a následně přes Dunaj u "Hainburg an der Donau" a po státních až do Břeclavi (18:50) po rakouské straně hranice. Chtěl jsem se vyhnout problémům ve Vídni (podle dopr. zpráv cca 4 -5 km stau) a tím jsem objel i Poysdorf.
Pokračovali jsme potom na Hodonín - Uh.Hradiště až na kousek dálnice z Otrokovic k Přerovu, kde nám tu "dánici" už sice staví, ale to bude v jiné pětiletce. Od Lipníku zase dále po dálnici na Ostravu. Dojeli jsme domů bez ztráty kytičky ve 21:15, kdy nás čekalo vychlazené pivko u sousedů na terase.

Celkově cesta asi o 20 minut a asi o 20 km delší než přes Vídeň, Mikulov, Brno, Vyškov, Olomouc a dále na Ostravu (podle Google). Vzhledem k problémům ve Vídni, před Poysdorfem a u Vyškova zase bez jakéhokoliv stání v kolonách, plynulá jízda, ikdyž přes města a vesince pomalejší.

Suma sumárum: 1045 km za 12:15 hodin klidné a plynulé jízdy.

Resumé: dalo se to, ale jsem zastáncem plynulé jízdy po dálnici pokud to jde. Ale teď to nešlo sad smiley
Díky všem za postřehy a přípravu možných objízdných tras pro tyto nepříjemné a ne až tak nečekané situce.

PS: A to byl pátek, ne problematická sobota či neděle. Všem klidnou a bezpečnou jízdu, ať už jedete k moři nebo zpátky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pali.B (23. 07. 2016 13:11).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2016 08:11
Bali B. do Ptuje jsi jel přes Draženci nebo o něco dříve přes Tržec. Píše se, že je silnice na Tržec zase otevřená.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2016 08:12
Omluva Pali B.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2016 11:21
honda: jel jsem normálně od hranic až k dálnici a pak odbočil do Ptuje přes 6 kruháčů k Lenartu. smoking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2016 13:50
Odjezd v neděli večer kolem 20h z Brna, známky sk+hu koupeny na hranici.
Celá cesta po dálnici Brno, Bratislava, Budapešť, Zagreb, Zadar, Vir.
950km s přestávkama 10h. Bez provozu, na pohodu.
Celý týden bez mráčku a 33°C

Zpět stejná cesta včera v sobotu kolem 13h. Tunely na pohodu, ovšem opačný směr očistec..cca 20km popojíždění.
.Po cestě dost odstavených aut, odtahy měly celkem žně.
Na Lučku čekačka na kartách i na ENC cca 20min, na cash tak na hoďku. Opačný směr trága taky.
Na hu hranici cca 10 min čekání.
Hustější provoz od 50km před Budapeští, ale ty 3 pruhy to dávaly, dalo se v klidu 110.
Za Budapeští sem tam někdo. V Brně těsně před půlnocí.

jo horší než na cestě byly fronty na čerpačkách, bral jsem až těsně před Zagrebem, frotny byly od všech stojanů až k příjezdovce..

V. :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2016 14:49
O cestě tam 15. - 16. 7.(pátek-sobota) nemá cenu psát. Zavřený tunel Sv.Rok, Silný vítr, déšť , kolony, popojíždění, zdržení cca 5 hod. To se prostě občas přihodí. Cesta zpět 22. -23. 7. (pátek-sobota). Odjezd z Pelješacu v cca 21 hod. Rychlé nákupy v BiH a kolem 22:30 nájezd na A1. Cesta ubíhala hladce, ve směru od moře slabý provoz. Po odbočení na A4 za Záhřebem velmi hustý provoz v protisměru od Maďarska. Bylo cca 3 hod. po půlnoci a dlouhé kolony na mýtnicích. Nevím, co se dělo. Dále po M70, po 86 a nové dálnici M86 od Szombathely. Mile překvapil postup prací na renovaci silnice 86. Pouze 2x semafory a střídavá jízda. Obligátní kamiony, ale v únosné míře. Od Hegyfalu (benzína OMV) nájezd na starou silnici. Před Csornou návrat na také novou dálnici M85 směrem Gyor. Úsek mezi dálnicemi M85 a M86 je již prakticky hotový a až se koncem letošního roku otevře, bude to další usnadnění průjezdu Maďarskem.
Na jihozápadním okraji Gyoru nájezd na M1, poté M15 a dále Bratislava - D2 Brno - D1 - 90 km v cca 10:40 hod. dopoledne. Doma po 14 hod. pohodové jízdy i s přestávkami (2 řidiči), najeto rovných 1.200 km.
Doporučuji nákup el. dál. známek (Slovensko, event. Maďarsko) z pohodlí domova. Stejně tak využít systému ENC. Je to pohodlnější a občas to zrychlí průjezd mýtných bran.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2016 11:06
Čauky všichni, tak jak to tu tak čtu tak mám pocit, že jsem měl letos haluz jako kráva yawning smileyD Odjezd z Valašska 15.7. cca 20.00 směr Velké karlovice, Makov, Bytča nájezd na SK dálnici a tradá (byť jsem do letoška byl takový jako docela ortodoxní zastánce A trasy, letos jsme se rozhodli zkusit SK,HU v max. provedeni tzn. vše po dálnici až na Budapešť, a teď už vím že už nikdy jinak yawning smileyD) Slovenská dálnice v naprosté pohodiččce, průjez BA na pohodu kolem 22.00, Budapešt M0 přesně o půlnoci, pořád místy silnější ale plynulý a svižný provoz 130km/h na tempomat, žádné divočení yawning smileyD 01:15-01:30 Shellka na konci Balatonu, u nějakého Balatonkeresneconevyslovitelneho smiling smiley Před HU/HR první varování můj Wazík na mě začal houkat že na dálníčním přechodu je fronta a tak jsem to lupnul na starý přechod, kde jsem si musel vzbudit celníka, nebyla tam ani noha. 02:20 Průjezd HU/HR hranici s depresivním pocitem kolem žiletkového plotu. Mýtnice 3 auta v každém pruhu přede mnou. U Zagrebu 03:30 na výstupu i na Lučku stejná situace na pohodu. A trádá dolů. Pohodová jízda v středně hustém provozu a najednou koukám že Wazík zaktualizoval trasu a bere mě z dálnice na Gospič, nestih jsem zareagovat a sjezd profrčel yawning smileyD (hlavně jsem mu nevěřil že yawning smileyDDD) Nicméně jakmile to přepočítal a bral mě dalším sjezdem zase pryč, do toho začal přepočítávat čas dojezdu a vesele ho zvětšoval ne o minuty ale o hodiny, pochopil jsem že je zle, dálnici jsem opustil na poslední chvili na sjezdu tuším 13. Gornja Ploča. Od toho sjezdu už byla kolona stojící, přijet tam o 15min později tak u jsem v ní zůstal taky. Tak jsem jel na Lovinac, Gračac, Obrovac, Benkovac zpět na dálnici. Bez jediného zdržení, cestu horama jsem jel poprvé a bylo to takové spestření monotonní dálnice. 08:50 jsme stali u TOITOIjek yawning smileyD nad Brelou a kochali se pohledem na brutálně větrné moře yawning smileyD Paní domácí nás vřele uvítala a povídala o uzavírkách, mnohohodinových kolonách atd. Já jen nevěřícně kroutil hlavou a říkam jí že jako fakt nevím až na uzavřený Sveti Rok o čem mluví. Pochopil jsem až večer kdy kolem 20:30 dorazila osádka sousedního apartmánu někde z jižních čech a barvitě mi to líčili. Souhrn cesta tam 15.-16.7 Velké Karlovice - Baška Voda 13hodin.

Cesta zpět 23.7.

Odjezd z Bašky Vody 08:00 do Skradinu a celodenka NP Krka. Odjez ze Skradinu cca. 20:00 Směr Velké Karlovice. Z páteční cestu nebudu nijak moc líčit, absolutně bez problémů a kolon na hranicích i mýtnicích až na cca 15minut na nějakém mostě kde byl odstavený nepojízdný autobus. Řízeno "regulovčíky" takže ZIP a pohoda. Celou cestu jsem projel jak nůž máslem a motor vypnul a "Mařenku" oblígátně po kapotě pohladil ve Velkých Karlovicích 24.7 v 06:30 takže cesta Baška Voda - Velké Karlovice 10,5hodin.

Tak zas za rok. Všem co momentálně jsou, nebo teprv pojedou přeju Sretan put yawning smileyD

--
TomKa
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2016 22:24
Jsem zpět doma z Ivan Dolac. Hned na začátku upozorňuji, že se cestou na dovolenou vyloženě courám a to že mi to trvalo tak dlouho, nebylo způsobeno vozidlem ani provozem.

Tam jsem se vydal ve čtvrtek 14.7. v šest ráno. Jel jsem z Pelhřimova na Jindřichův Hradec, kde jsem na TankOno doplnil nádrž široko daleko nejlevnějším benzínem a přes Novou Bystřici pokračoval do Rakouska. Hned za hranicí již byla v plném proudu příprava na rekonstrukci silnice. Dnes je již silnice uzavřená. 2km štěrku se ale nechalo přeplazit bez poškození auta. Normálně bych v Heidenrechsteinu odbočil na Waidhofen a pokračoval na Vídeň. Protože bych ale byl ve Vídni akorát v době ranní špičky, zkusil jsem to jinudy. Z Heidenraichsteinu jsem to vzal na Zwettl. Silnice je to nevalná, klikatá a dost se to tam vleče. Jede tu dost náklaďáků a předjíždět se nedá. Ve Zwettlu jsem pořidil dálniční známky (rovnou i na cestu zpět). a mastil dál na Krems. Tady už se nechalo jet. Konečně klasická kvalitní Rakouská silnice. Z Kremsu na St. Polten a pak po A1 a A21 do Allandu, kde jsem z dálnice sjel a po pěkné i když klikaté silnici přes Baden až na dálnici A2. Provoz na této části cesty byl poklidný a jel jsem tak jak já jsem chtěl.
Po dálnici A2 jsem dojel az do Grazu. Dvě docela dlouhá omezení jsem profrčel s tempomatem na 80 bez jakýchkoli komplikací. Někde před Gleisdorfem a pak těsně před Grazem měřili policajti laserovým radarem rychlost.
Z Grazu po A9 byl po Gersdorf (exit 226) provoz docela hustý, ale pořád se jelo dálniční rychlostí, jen už to nebylo na tempomat a musel jsem rychlost korigovat podle aut předemnou.
Hned za exitem 226 jsem opět došťouchnul plnou nádrž na zdejší pumpě Temmel. Pozor, platbu kartou berou až od 30EUR. Měl jsem to jen tak tak. Dále přes Mureck do Slovinska. Na hranicích zevlovali na Rakouské straně dva maníci v maskáčích. Ani se na mne nepodívali. Přes Lenart do Ptuje je to klasika, žádná změna. V Ptuji jsou přeškrtané směrovky na Záhřeb a jsou tam nové směrem někam na Ormož. Já jsem je podle svého přes most po silnici č. 2 a najel na konci dálnice na silnici č. 9. Nic mi v tom nebránilo. To značení v Ptuji je opravdu jenom proto, aby o víkendech rozdělili provoz na dva hraniční přechody. Silnice na hranice je vlastně lepší než byla loni. Některé úseky jsou nové, protože jse z důvodu stavby přeložili kus vedle. Provoz by zanedbatelný a i přes omezení rychlosti jsem byl rychle na hraničním přechodu. Byl sice otevřený jenom jeden pruh, ta tři auta předemnou zkoukli za sotva minutu. Nám se do dokladů ani nepodíval, jen mávnul. Chorvatská kontrola to samé a pak už lístek na dálnici a hurá směr Záhřeb.
Po Zaprešič sem tam auto. Dálnice zaplacena bez čekání. Obchvat Záhřebu trochu zahuštěný, ale stovkou to jelo. Na Lučku bylo tak dvacet aut v každém pruhu. Já ale vím, že si lístek mohu vymáčknout i na těch dvou ENC branách vpravo, tak jsem profrčel tudy bez čekání. Pak už jen poloprázdná a dále skoro prázdná dálnice.
Před Malenickým mostem jsem sjel a tak jak bylo v plánu navštívil kultovní místo všech milovníků Májovek. Plac nad řekou Zrmanja kde stálo pueblo apačů. Přes starý Maslenický most, kde jsem se také musel zastavit, jsem se vrátil na dálnici. Pokračoval jsem do Dugopolje (Split) a má pouť tento den končila ve 20:00 v Brnaze. Po plynulé pohodové jízdě jsem prošel centrum Sinje, dal si dobrou a levnou pizzu, abych ulehnul těšíc se na druhý den, kdy už uvidím moře.
Ráno jsem volal kamarádovi, který vyjížděl až večer a měli jsme sraz v Drveniku u trajektu. Stěžoval si na silný vítr u Zadaru a na omezení rychlosti na dálnici. Naštěstí dálnici zavřeli až potom co projel. V Drveniku i tak byl o patnáct minut dřív než já. Tam už vítr foukal také. Vítr až takový, že nám to házelo z pláže kamínky na auta. Chtěli jsme jet druhým ranním trajektem. Přijeli jsme ale až čtvrt hodiny před jeho odjezdem a již jsme se nevešli. Naložili třicet aut a my jsme byli čtyřicátí. Další měl jet až za hodinu a půl, tak jsem zamknul auto a že vyrazíme na obhlídku okolí. Najednou se přivalil další trajekt a hned se nakládalo. Evidentně v sezoně jezdí nehledě na jízdní řád.
Nakládka a plavba bez problémů, jen jsme se museli držet zábradlí, aby nás to nesfouklo. Silnice ze Sučuraje do Jelzy je z poloviny původní, dost hrbatá a úzká. Musí se jet opatrně, ale vzhledem k nádherným výhledům bych stejně rychle nejel. Druhá polovina je opravená, širší, krásně hladká, perfekně tvarované a navazující zatáčky, prostě paráda. Tunel Pitve to je zážitek a silnice na jižní straně ostrova opět super panoramatická věc. U paní Jitky před agenturou jsme byly po desáté dopoledne. Celková doba cesty 28 hodin. Doba jízdy ale asi poloviční.

Zpět jsme jeli v neděli 24.7. v 8:00. Přejezd přes ostrov byl již rychlejší, než když jsme jeli tam. Za ten týden jsme se naučili po ostrovních silničkách jezdit. V Sučuraji jsme byli půl hodiny před odjezdem trajektu, ale stejně jsme se na něj zase nevešli. Chvíli jsme pokoukali po městě a už tam byl zase trajekt mimo jízdní řád a nakládalo se. Z Drveniku jsme to vzali doprava do delty Neretvy. Vždy jsem se tam chtěl podívat a když jsem byl tak blízko, tak jsem neodolal. Podél silnice je spousta stánků s perfektně vypadajícím ovocem. Neodolali jsme a nakoupili broskve, nektarinky, švestky a víno. Místo plánovaného oběda jsme se nacpali čestvým ovocem a jeli okouknout písečnou pláž v místě kde řeka ústí do moře. Super místo, příští rok tam určitě vyrazím na celodenní koupání. Potom už jsme valili směrem domu. Zastavili jsme se ještě do naší milované Podgory, dali si zmrzlinu a na cestu koupili jumbo pizzu. Na Makarské v Konzumu nakoupili nějaký pršut a pár dalších prkotin a pak už konečně nabrali směr domu. Z Makarské jsme vyjížděli přesně v 16:00. Provoz byl v neděli odpoledne malý jak po magistrále, tak později po dálnici. Houstnout začínal až večer za Bosiljevem. V osm večer v Karovaci šup dolu z dálnice. Popojel jsem do Turanje na první pokus našel slušný nocleh za 360 kun. Ráno v sedm hodin po docela levné snídani v místní pekárně hup zpět na dálnici a přes prázdné Demerje kolem Záhřebu po ještě prázdnější dálnici směr Macelj. Na hranicích opět otevřený jeden pruh pro osobní auta, ale za pár minut jsme frčeli ku Ptuji. Přes Slovinsko zase mimo dálnici. V Murecku na mostě pořád ti dva v maskáčích. Je to tam úzké, tak jsem čučel na cestu a tak ani nevím, jestli se na nas alespoň podívali. Pak dálnice směr Graz. Tentokrát jsem chtěl zkusit jinou cestu, tak jsem valil rovně směr Linz. První placený tunel za Grazem jsem objel po dálnici přes Bruck an der Mur. Druhý po okresce přes Liezen (super zatáčky s perfektním povrchem) s minimálním zdržením. I když bylo odpoledne, tak jsme skrz Linz profrčeli na hranici rychlostních limitů a nová dálnice do Freistadtu to je bomba. Místy i tři pruhy. Zato za Dvořištěm, to byl zase šok. Klikatá hrbatá okreska s trpaslíky okolo, plná plazících se kamionů. Hned jsem to zalomil na Římov a přes Ledenice na Třeboň a pak přes J. Hradec domu. Doma jsem byl v pět odpoledne. Celkem zase 14h chodu motoru.

Kvalitní plánování se mi opět vyplatilo. Za celou dobu jsem jedinkrát nemusel zastavit nebo znatelně zpomalit z důvodu komplikace na cestě. Příště jenom upravím čas výjezdu tak, abych mohl přes Vídeň. Nejenom že mi to připadá plynulejší, ale mám cestu přes Vídeň rád.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (26. 07. 2016 22:35).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2016 00:04
Hezky napsaný. Jen mi nejdou do hlavy ty objížďky A tunelů, proč jsi do toho šel. Já o tom nikdy nepřemýšlel, takže jsem do teď ani nevěděl kudy se jede. Objíždět Gleinalm přes Bruck an der Mur je přece 30 km zajížďka. Něco ušetříš, ale stojí to za to? A objíždět Bosruck přes Liezen, to jsem zažil loni, když byl tunel zavřený. Nadával jsem celou dobu, samá zatáčka, úzké silnice, samej kamion a navrch mě tohle ralye stálo 5 euro, protože jsem měl tunel předplacenej. Do 19.8. vlastně ještě pořád mám .
Jinak ještě dík za ten Ptuj, nebyl jsem si jistej, jestli můžu přes novej most a najet na konci dálnice, jestli to není uzavřený.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.