Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2016 06:08
Ještě pro Kominíka-SLO dálnici jsem objížděl z Ilzu na Feldbach,Gornja Ragdona,Ormož,Varaždin..Dobrá trasa,hodnekrat tady popsana,a naprosto bez problémů i pro mně-šofera,který je schopen se ztratit i na parkovišťi u Tesca..:-D Pohledej,Grizzly s Hillem to mají zmaknute k dokonalosti..;-)..napsal Radek 24


Já se pod toto podepisuji všemi 10ti!!!i my jsme to projeli bez navigace tam v noci,zpět přes den a paráda.Někdy si tam zajedem na dovču,je tam plno cyklotras a krásná krajina.
Re: smiling smileyRe: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2016 09:02
Vídeň A23 tam i zpět.
Průjezd výlukou ve Vídni vyzkoušen dopoledne, odpoledne i v noci. Zkušenosti osobní i mých kamarádů jsou takové, že se jede vždy min. 2 pruhy a maximální zdržení je akceptovatelných 20 až 30 min. ve špičce. Naposledy projeto 9.7.2016 večer.

Kdo se chce vyhnout Vídní musí projet ze Znojma na Tulln po známé silnici č.19 a následuje jižní obchvat Vídně po A21.

Informace z cesty


Nová informace www.asfinag.at
Od 10. července 2016 do 4. září 2016 bude v důsledku prací na dálnici A 23 ve Vídni v Stadlau/Hirschstetten otevřen pouze jeden pruh v každém směru. Prosíme, objíždějte toto místo:
- jeďte po dálnici A5 North/Weinviertel až ke křižovatce Eibesbrunn, následně pokračujte po vnějším vídeňském okruhu S1 na dálniční křižovatku Korneuburg West a zde najeďte na dálnici A 22 Donauufer směrem na Vídeň. Tato objízdná trasa platí také pro opačný směr Sever/Brno.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil karlos162 (12. 07. 2016 12:20).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2016 13:55
Odjezd do Rogoznice v pátek 1.7.2016 sad smiley Bohužel manželka musela v pátek neodkladně do práce, takže nás čekal nejhorší termín odjezdu Pá/So. Ve 20.00 hodin nájezd na dálnici D8 v Lovosicích. Prahu jsem projeli přes centrum s minimálním provozem, takže pln optimismu jsem uháněl k prvnímu omezení na D1 kousek za Mirošovicemi, kde se odpojila část turistů směrem na České Budějovice. Omezení se pro hustý provoz místo rychlostí 70-80 projíždělo 40-50tkou. Alespoň tak člověk mohl v té rychlosti při předjíždění kamionu zjisti, jak je k tomu kamionu blízko. Co si pamatuju tak omezení bylo 5, ve 4 případech byl zúžený pruh široky 2,2m a v jednom jenom 2m. Provoz celkově do Brna hustý, ale jelo to, pokud tedy nedojel k stavebnímu omezení. V Brně po odbočení na Mikulov byla dálnice, ve srovnání s D1, volná a silnice až do Pasohlávek taky. Nádrž do plna tankuju na benzince Chemis, která byla totálně plná, tak jsem popojel k PapOilu, která je za ní. Při tankování jsem viděl, jak se valí auto za autem a hned jsem si uvědomil, že jsme na dálnici té hlavní vlně poodjeli. Po tankování jsme se do ní bohužel zařadili, jelikož před vodní nádrží jsme už zase zapínali varovné blikače. V permanentní koloně jsme dojeli až na rakouskou dálnici do Schricku, kde se to opět roztrhalo, ale ne na moc dlouho. Na severním obchvatu S1 kousek za sjezdem Seyring jsme zapínali výstražné světla opět kvůli nehodě. Česká posádka mladých hodila auto v rychlém pruhu na bok. Nehoda se musela stát chvíli před námi, jelikož na místě ještě nebyla žádná záchranná složka. To už jsem si v duchu říkal jak bude vypadat průjezd Vídní přes Dunaj a pak hranice SLO/HR. Vídeň k mému překvapení lehce,super žádný problém i když se to sjíždělo do jednoho pruhu. Problém nastal až před sjezdem na Ilz, kde jsme opět pouštěli varovná světla. Až sem sahala kolona aut, zřejmě kvůli omezení, které se nachází někde za sjezdem. Při posouvání v koloně kdy se objevil odbočovací pruh na Ilz a Maďarsko, tak v ten moment padlo rozhodnutí, že se jede přes Hungarii. Vzhkledem k tomu, že za námi jelo auto s dámským osazením, tak jsem volil cestu po 8 do Kormendu a Vasváru. Za Vasvárem po 74 až do Nagykanzca a po 7 na starý Goričan. Cesta po Maďarsku super, jenom 1 semafor někde na 74. Na mýtnici Goričan zkouším ENC a nic, obsluha vylezla vzala si krabičku a mávala taky pod anténou. No nic baterie dosloužila, dostávám lístek. Na Svaté Heleně platím krabičkou a na Lučku si beru lístek. Provoz okamžitě zhoustl a kousek za první benzinkou za Lučkem jsme pouštěli známá světýlka. Ve dvou kolonách jsme pokračovali někam před Karlovac, kde se to již rozjelo. Na mýtnici Šibenik dvě brány pro placení a jedna ENC, tolik otevřených jsem jich tam nikdy neviděl. Do Rogoznice jsme dorazili 2.7.2016 v 10:30h a po 14 1/2 hodinách cesty se těším až příště pojedu zase ze čtvrtka na pátek.smiling smiley
V Primoštenu na tenise se za pár dní dozvídám, že v sobotu byl hraniční přechod Gruškovje/Macelj zavřen, kvůli údajnému nálezu pumy nebo miny, a všechen provoz byl odkláněn na Varaždin. Takže se rozhodnutí jet přes Maďarsko nakonec ukázalo jako prozíravé.

Zpátky z Rogoznice odjezd v sobotu 9.6. v 19:30h. Cesta bez sebemenších komplikací. Jedno zastavení (1min) dopravy ve Vídni, před zúžením do jednoho pruhu a i průjezd tunelem za Dunajem na A23, ve kterém ve připravovalo omezení na odstávku jednoho tubusu. Odkaz na omezení dal již Karlos162, nyní je tam i popis v češtině. Před odjezdem tam bylo pouze v D a ENG. Tohle omezení nechci vidět ve špičce. Jinak doma jsme byli v 6:00 za 10 1/2h.

Tak přeju šťastnou ruku při výběru trasy a dobře dojeďte.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil isquash (12. 07. 2016 22:18).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2016 15:59
Děkuji všem za rady, tak doufám,že vybereme správnou trasu
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2016 14:46
Tam sme vyrazili večer 24.6. IL-Blava-Rajka-Moson- po 86 na Starý Goričan, 820 km za 10 a pol hodiny s tromi prestávkami po 20 min. Naspäť z Pakoštane 7.7. ale cez deň (Lučko 20 min., semafory na 86 spolu 30 min.) to trvalo 11 a pol hodiny. Inak v pohode bez zverinca, uvidíme čo prichystajú Maďari o roksmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2016 15:51
Zdarec, tak jsme se včera úspěšně přemístili z UH na ostrov Vir. Výjezd ve 2:10 hod a trasu jsme pojali jako výletní, takže jsme objeli Vídeň, SLO dálnici i Macelj. Objížďku Vídně jsme zvolili přes Bratislavu (průjezd kolem 3:40 hod), dále kolem Neusiedler See do Wr.Neustadtu a tam už na známou dálnici A2 (nájezd na dálnici ve 4:49). Slovinskou dálnici jsme objížděli přes Ilz, Feldbach, Bad Radkersburg, Ljutomer, Ormož a Varaždin. Jak už mnoho lidí přede mnou i já mohu tuto trasu doporučit všem, kteří na dovolenou nespěchají, chtějí si užít cestu a odpočinout si od dálnice. V Ilzu na Shellce jsme byli v 5:40, udělalli jsme 40 minut přestávku na snídani a kávičku. Na A-SLO hranicích jsme byli v 7:20, nikde nikdo a ve velmi mírném provozu jsme projeli celé Slovinsko za necelých 50 minut. Na SLO-HR hranicích jsme byli sami, jen jsme podali pasy z okna, slovinský celník i chorvatská celnice jen zamávali a jelo se dál. Jediné zdržení bylo, když posádka z druhého vozu na mýtnici ve Varaždinu kupovala ENC krabičku, protože v ten moment tam byli zrovna 3 lidi před nimi a paní už byla v 8:50 hod. přepracovaná, nicméně krabičku se po asi půlhodině podařilo koupit a 9:15 jsme najeli na HR dálnici. Na první pumpě na dálnici jsme udělali další asi 30 minutou přestávku a v 10:31 jsme projeli Lučkem. Musím říct, že tak prázdnou dálnici jsem ještě nezažil, dokonce ani v protisměru na Lučku na hotovostní mýtnici nebylo téměř žádné auto. V 11:40 jsme dorazili na odmorište Brinje (za tunelem Mala Kapela), udělali jsme asi 50 minut pauzu na oběd (pizza, zmrzlina a kávička v klimatizované restauraci) a ve 14:10 jsme dorazili na Vir. Podle GPS ujeto 839 km, to vše absolutně bez kolon. Za 9 dní jedeme zpátky stejnou trasou, tak doufám, že to bude vypadat stejně.
Přeju všem šťastnou cestu...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2016 17:27
Dnes jsme se vrátili z Marušiči.Výjezd od apartmánu ve 4.40 směr Šestanovac ,pak po prázdné dálnici až na Volné Demerje,na Lučku bylo po třech autech v každé bráně.
Potom tankování a pauza na Sv kříž Crodux před Macejlem,na mýtnici na konci HR mě zas chtěli líznout o prachy,už po několikrát mi to psalo cat 2 a chtěli 72 kun( po urgenci. to naskočilo správně)na hranicích volný průjezd.Ve Slovinsku to jelo pomalu,protože každý koukal,jak makají na stavbě dálnice(tam bych poslal Ťoka na prohlídku)Průjezd Slovinskem plynulý,hranice jen mávnutí.V Rakousku hustá doprava,kontrola známek.Obdočili jsme na A9 směr Linz,v horách pršelo,několik tunelů je obousměrných,ale nevadilo to,provoz poměrně silný.U placení tunelů dvě auta před námi,odbaveno rychle,Dále jsme projeli Linz a po dálnici až za Freistad.Potom na Dvořiště,zase jen odmáváno,Tam končí pohodové část naší cesty-vyjíždíme do ČR
Hned za hranicemi zhoršení kvality silnice a jiní řidiči.Budějovice ucpané,tak jsme si uďelali pauzu,potom směr Tábor směr Praha V Benešově se směrem do Prahy musí projíždět městem a stálo to za pěkný trus,kolona pomalu popojíždějícich aut,zdržení 30 minut(nechci to vidět v neděli odpoledne),pak dojezd do Prahy v 16.20 najeto 1070km,tak snad za rok.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2016 08:25
Ahoj dneska ráno jsme přijeli - Mandre, trajekt, Senj, Brinje, Čakovec, Lendava, 86, Bratislava, Břeclav a Vsetín. Cesta úplně bez problémů. Semafory v HU již jenom 3.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2016 18:08
V sobotu 9.7. jsme vyrazili z Milovic nad Labem v 18:30 pres hradeckou na Pardubice, Chrudim, Žďár, Valmez, Brno, Mikulov, Vídeň, Graz, Zagreb, Zagvozd, Makarska, Drvenik. Ve Vídni byla nová uzavirka, stazeny tři pruhy do jednoho, jeli jsme zde kolem 01:00. Celá cesta v pohodě mimo přechod slovinsko/chorvatsko 30.minut kolona cca 3 km....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 07. 2016 22:28
Ahoj,před hodinou návrat z Brely.Cesta Chorvatskem v silném větru,věděli jsme, že dálnice bude přes Sv.Rok zavřená,tak jsme sjeli už na Benkovac a přes Obrovac a Gračac zpět na dálnici na exitu Sv.Rok.V protisměru kolona až za exit Gornja Ploča(6km).Cesta pomalá,ale plynulá.U Obrovace po tom co jsme projeli začalo hořet.Jinak zbytek cesty v pohodě.
Šťastnou cestu všem Jirka
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 10:44
Odhadoval bych, že pojedu koncem července. Poslení týden asi 26.8. Chtěl bych vidět skutečný stav věci tedy stavby dálnice ve Sloveniji. Vočko to napsal hezky - Ve Slovinsku to jelo pomalu,protože každý koukal,jak makají na stavbě dálnice(tam bych poslal Ťoka na prohlídku).
Kdo projel ptám se :
jak odhadujete že by ona dálnice vypadala v ten čas na projetí ? Nejde mi nějakou rychlostní vložku ale jenom prostě o skutečný stav věci. Usuzuji, že se tam maká asi jiným systémem než u Ťoka. Určitě to není osm hodin a dost.
Zvědavost je to co mne láká. Přes Mureck pojedu v říjnu a tak si starosti nedělám. Tudy jezdím skutečně moc až do Ormože ale potom na Vratno a na Hraščicu.
Jirka 75, proč byla uzavřená dálnice přes tunel Sv. Roch ? Něco vážného ?
Člověk musí být připraven na všechno.
Díky za informace.smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 11:27
Hradečák-sv.Rok je uzavřen z důvodu silného větru,dnes asi až do večera.Fouká tady opravdu mravně..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 11:28
Při silném větru uzavírají Maslenicky most a serpentiny od něj nahoru k tunelu Svety Rok.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 11:30
Včera jsme se vrátili z Žaboriče do Brna.
Cesta tam jako vždy neděle (3.7.), odjezd cca 5.30 ráno, přes Vídeň, Ilz, Feldbach, Bad Radkersburg, Ormož, Varaždín a dál po dálnici. Celá cesta bez zádrhelů, teplota do 20st, polojasno, ideální cestovní počasí (jen trochu větrno). Po průjezdu Svetim Rokem jsme zajeli na odmoriště Marune pokochat se výhledy a nějaká dobrá duše (které tímto ještě jednou děkuji) tam sjela za námi a upozornila nás, že se nám v zatáčkách viklá kolo u vozíku s lodí. Na stojícím vozíku celkem nebylo nic vidět, tak jsem jej nadzvedl heverem a kolo mi skoro zůstalo v ruce. Jednomu ložisku se rozpadla klec a druhé už mělo namále, kolo v podstatě drželo jen díky nalisovaným kroužkům ložisek za pojistnou matici. Vzápětí si nás všiml místní lovec poruch, nějakou dobu jsme nad tím spekulovali, telefonovali a nakonec jsme se za usmlouvaných 100Eur nechali dovézt do servisu v Zadaru. Tam jsme vozík s lodí nechali s tím, že se nám ozvou, až bude hotovo, a se zpožděním asi 2 hodin dojeli do Žaboriče. Ze servisu volali druhý den odpoledne, že je opraveno, tak jsme tam na otočku sjeli a už večer byl člun ve vodě (za výměnu obou ložisek v jednom kole si řekli 300kn, což mi za přijetí v neděli odpoledne a opravu do druhého dne připadalo celkem dobré).

Cesta zpět včera (pátek 15.7.). Odjezd cca 9.30, ale už před Zadarem cedule, že Maslenicky most kvůli bure uzavřen a sjíždí se v Zadaru. Chytli jsme to ještě docela dobře, kolona začala cca 1.5km před sjezdem a popojížděli jsme v ní asi 45 minut (tedy rychlost cca 2km/h). Objížďka přes Obrovac a Gračac zpět na dálnici za Svetim Rokem byla zkomplikovaná požárem mezi Obrovacem a Zatonem, kdy se asi půl hodiny stálo, než shořely křoviny kolem silnice a hasiči provoz zase pustili. Potom už cesta plynulá, pěkné serpentýny a výhledy z kopců. Kvůli objížďce jsme nabrali zpoždění cca 3 hodiny. Po nájezdu na dálnici u Sv.Roka v protisměru na sjezdech kolony dohronady asi 7km. Pod vlivem těchto zážitků jsme se před Zagrebem nějak zamysleli a místo na A4 jsme směřovali na A2 a všimli jsme si toho, až když na mýtnici nebyl žádný pruh pro ENC tongue sticking out smiley Tak jsme to tedy zase po letech vzali přes Macelj, Ptuj a Mureck. Hranice HR-SLO zdržení cca 10 minut, v protisměru docela velké kolony. Vídní jsme projížděli až před 22 hodinou, nebyl žádný velký provoz, tak jsme bez problému projeli přímo po A23 jednopruhem. Domů jsme dojeli 23.30, tedy po 14 hodinách (obvykle to jezdíme kolem 11 hod).

Nyní (16.7. 10.50 hod) je podle stránek hac.hr kolona na sjezdu před Sv.Rokem už 37km a stále narůstá, takže už tak na takových 12-15 hodin.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 11:36
To: Hradečák

Taky by mne to zajímalo, ale je to jako koukat a ptát se křišťálové koule. Myslím,že ta dopravní situace se tam mění každým dnem, či hodinou. Takto dopředu to bude asi těžké odhadnout. Nejlepší bude počkat na navrátilce okolo data odjezdu a pak se informovat.
Šťastnou cestu všem smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 11:46
to Hradečák:BURA 140km/h
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 12:31
Sv.rok otvoreny.oba smery.snad sa to pocasie umudry.zajtra na vecer odjazd do podgory...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 13:01
Sv. Rok byl uzavřený 15.7. odpoledne i 16.7. dopoledne, totální kolaps, navíc hořel podrost u Obrovacu, takže i na staré silnici stála kolona, doba "jízdy" z Benkovacu na Obrovac 5 hodin, kolik to trvalo přes Gračac na Sv. Rok nevím, ale dost to tam na pohled v obou směrech stálo. Záchranou byl přejezd Velebitu nad tunelem. Stojící kolona na dálnici před Sv. Rokem od Zagrebu měla v pátek večer, když jsme ji míjeli, 8 km, v sobotu se podle dopravních informací na Hrvatske autoceste prodloužila na 35 km.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ZdenekH (17. 07. 2016 09:55).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 13:53
My jsme tu objížďku projeli ještě dobře.V Benkovaci jsme sjížděli v 10:24 a na dálnici se vraceli na Sv.Roku v 12:02.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 14:04
ZdenekH to tedy valím očka. Zažl jsem jednu kolonu a to u bouračky CZ autobusu.. Normálně bych to objel ale tady to nešlo. Sedm hod. čekání.
A vůbec kolem tunelu Sv. Roch jsem viděl již moc nepříjemných věcí. Polské "něco" kde se nechalo přečíst snad jenom číslo. A když jedete v mírném dešti nebo v začátku deště tak to je opravdu průšvih. Jak když jedete po kaluži vápna.
Sv. Roch moc asi nepomáhá.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 14:13
bura je takový severovýchodní až severní vítr. 140 km/hod je dost ale v březnu 2006 byla bura změřená i v Praze a síla 235 km/hod. Je to vítr z pevniny. Jugo je vítr z moře a ten je jižní a pro námořní plachtění opravdu nebezpečný. Ten přináší i do čech saharský písek. Jistě se s tím mnozí setkali.smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 20:15
Panové, tak jak to čtu. Klobouk dolů, kdo zažil intuice a jel brzo. A soucit s těma, co tam ještě stojí... To je opravdu po dlouhé době masakr. ...
Jinak Hradečákovi myslím totéž. Slovinci uvidíme. Nechal bych to ještě uzrát.
To Raschi, moc pěkná "reportáž" a poutavý příběh. smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 22:18
Ono to později odpoledne bylo vylepšené ještě kamionem, který se někde u Obrovace rozhodl umřít a jela pro něj odtahovka strážená dvěma policajty na motorkách, vracela se s ním směrem na Benkovac až po docela dlouhé době. Jinak byla obousměrně zavřená i silnice č. 54 ze Zaton Obrovački na Jasenici a Maslenicu, alespoň na křižovatce se silničkou nahoru do Velebitu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 07. 2016 22:26
Tedy, to je počtení. A to vše v době točení turnusů, takže uvízlých bude asi dost. To zde již dlouho nebylo. Podobné počasí předloni, zhruba v tuhle dobu. Hlavně mít dostatek PHM, jinak vcelku problém. Takže všem na cestě držím thumbs up.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 00:16
Sledoval jsem kamery i dopravní zpravodajství a byl to teda nářez.
Dcera vyrazila domů už včera, dnes dopoledne přijeli, ale rádio poslouchali taky, tak stihli opustit dálnici dřív, než dojeli kolonu (a to prý byla teprve dva kilometry krátká). Zatím hlásila, že sjeli s dálnice a vyhnuli se tomu přes nějaké Čančulićky, tak snad mi zopakuje, kudy že to vlastně. Zbytek už bude celkem snadno dohledatelný, ona ta silniční síť v Chorvatsku zase tak hustá není.
V každém případě se hodilo, že mimo cesty, které už známe nazpaměť, máme připravené (alespoň v důležitých bodech) ještě nějaké náhradních trasy a zvykli jsme si na dopravní zpravodajství v rádiu. Zatím jsme toho nelitovali.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 02:32
Dnes ráno v 6:00 odjezd z Gradacu. Vědět dopředu, jaká bude cesta, platím letenku v tom nejluxusnejsim letadle..... U Zadaru zavřená dálnice, most za Posedarje uzavřen, kolonku jsme projeli Zadarem dle značení do vesnice s podivným názvem Islam.... Zde jsme se napojili na kolonu, která zde již byla. Náhodou jel kolem někdo z autoceste, na dotaz, na jak dlouho to je řekl, že kolona má na objizdce délku cca 20-25 km..... Nuže co zbývalo? Čekat a poslouchat rádio. Náhle v 11:30 hlášení, že most je prujezdny pro osobní vozidla, točka a zpět k Zadaru na dálnici. Kolona bratru 20 km a krokem jsme se posouvali až za Posedarje. Na mostě a před skutečně neskutečný vichr a déšť. Sv.Rok jsme projeli a v protisměru kolona toho času dle tachometru 40 km!!!!! Neustálý déšť, vítr.... Po projetí Male Kapely opět kolona cca 7 km, nehoda u Modruše, zdržení dobrých 30 minut a následně hlášení, že je uzavřen tunel Mala Kapela, aby auta díky kolone nestala v tunelu..... Následně jízda v dešti, větru, hnus!!!! Na Lucku blázni, co musí platit Cash, na kartách jsme byli odbavení jako 6. v pořadí. Kolem Záhřebu bez deště, ale pak opět déšť celé Maďarsko po dálnici, Blavu až do Ostravy. Před domem jsme byli v 01:15..... Jednoznačně nejhorší cesta za mých představ posledních 10 let.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 12:32
včera 7.30 dugopolje,pohodička,ve zprávách nic,ouha,před zadarem v koloně první zmínka o uzavírce,masl.mostu,kolona 5km,sjezd na objížďku v 9.00/měla 100 km-zadar2-obrovac-gračac-sveti rok/-nájezd na dálnici na čvoru sv.rok ve 14.00-vichr a lijavec,bouračka u ogulinu,30 min sekera-10km kolona,pak už to jelo celkem plynule, demerje bez čekání-lučko 2km kolona ,až na počasí,liják až po videň to potom jelo-příjezd do hostouně ve 3.00-sekera 4 hodiny-od r.97 nejhorší cesta zpět a nejlepší cesta tam.HAK-banda imbecilů-v obrovaci,v rádiu hlásí,že zaton-maslenica je otevřeno,ale ve skutečnosti uzavřeno.Je ale fakt,že to bylo extrémně hnusný počasí,který se už nebude dlouho opakovat.jsem řekl manželce,že už nikdy nejedu,raději poletíme do turecka-a pak jsem si pustil rádio a kuaangry smileyhot smiley,takže za rok snad bude lípeye rolling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 13:12
K moři klasika jako 4x před tím 915km
- neděle 3.7. výjezd v 5:27hod Hodonínsko , Wien,Graz,SLO, Split,(vše dálnice) trajekt Hvar, kuča v zátoce v 19:45hod. ---celkem14 hodin a nějaké drobné z toho času trvalo Ho - Split 10 hodin
Libovali jsme si, jaká pohodlná cesta, teplota kolem 20 stupňů, nějaký ten deštík...
Den před odjezdem ve čtvrtek začalo u moře foukat a přikradla se mě myšlenka, že doufám, že když pojedeme v pátek domů, že nebude foukat.......
Domů bylo vše jinak, jako nikdy předtím, začalo to normálně. Vítr foukal, ale nijak hrozivě.
- pátek 15.7. v 6:55 odjezd k trajektu, v cca 10:00 vylodění ve Splitu a od cca 11:35 to začíná: průjezd kolem požáru kousek za Šibenikem byl celkem stresující a pak po dalších 40 km ve 12 :05 kolona za čerpačkou Crodux u Nadinu,protože byl uzavřen kvůli větru Maslenicky most i tunel Sveti rok. Kolona která víc stála jak jela, kde jsme 11km jeli ke sjezdu na Zadar 2 5,5 hodiny. Sjížděli jsme v 17:30 A to jsme netušili, že jsme na ocasu té kolony. Popojížděli jsme objížďkou přes Smiličič a různé dědinky do Obrovac, kde jsme byli kolem 23:30, tzn, že asi 32 km jsme popojížděli 6 hodin. No a pak už to jelo někdy i na trojku a na dálnici jsme se vrátili po ujetí 100km a po 13ti hodinách v kolonách za Svetim rokem v 1 hodinu po půlnoci.
Ač je to s podivem, jeli jsme dvě auta, 7 lidí věk 3x 40-50let a 4x 20-23let a všichni jsme byli v pohodě. Poslouchali jsme dopravní hlášení a sledovali, jak se mění moderátoři a po 22 hodině šli spát, protože pak už nic nehlásili. Kolony byly všude kolem nás v okruhu 50km...teda aspoň si myslím. Kdyby jsme sjeli o sjezd dřív na Benkovac, bylo by to asi rychlejší, ale to jsme nevěděli.
No a hororu je konec......příjezd domů v sobotu v 11 hodin , jinak přijíždíme v pátek ve 22 hodin.
Kdo jel 965 km Split - SLO-Graz-Wien- Hodonínsko 23hodin? Celkově od kuči na Hvaru domů 28 hodin!
Celkové zpoždění tedy 13 hodin.
Za rok jedem zasethumbs up smiley

Potěšilo nás doma přivítání rodiny

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 6krát. Naposledy upravil Bomiňo (17. 07. 2016 13:59).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 13:42
No potěš... V 7 ráno vyrazit a o půlnoci být teprve u Obrovacu... To chce silný nervy
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 07. 2016 14:34
Ten požár vypadá dost nebezpečně ,hlavně že jsi to zvládnul kamaráde .Nás to teprve bude snad čekat na druhý pokus .Přeji všem šťastnou cestu a šťastný návrat Martin
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 134
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.