Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2016 11:17
... kabinet, máš pravdu že Schwechat asi není řešení, protože pokud by se jelo od Mikulova po A5 tak problém s jedním pruhem bude už před Dunajem a tudíž sjet z A23 až za mostem a objet její zbytek kolem Schwechatu nebude vhodné ... od HU na Vídeň a Schwechat už vůbec ne, abych kupoval slovenskou dálniční známku z Brna do Bratislavy, pak ještě rakouskou ... jsu rád, že neřeším ani slovinskou nebo maďarskou ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2016 21:41
hlásím návrat domů,ten probíhal ve dvou etapách kvůli návštěvě rodiny.Výjezd 2.7. ráno ,trasa. Rogoznica-Zadar (po magistrále)-A1-Gornja Ploča-D1- Slunj-Sisak-Virovitica.V okolí Zadaru silná přítomnost dálniční policie v neoznačených Audi.Přímo přede mnou byly zastaveny celkem 4 auta.Provoz na A1 směrem od Zagrebu v 8h ráno velmi hustý.Taktéž na D1 od Karlovce,kupodivu zcela bez policie,ta byla až ve Slunji.440 km projeto za 7 hod.

Druhá etapa Barcs-Kezsthely-Sárvár-Csorna-Gyor (po M85)-Bratislava-Brno-Prostějov : výjezd v poledne 3.7.,Madarsko zcela bez problému,hustší provoz u Balatonu.Procitnutí do reality nastalo po vjezdu do ČR,D2 a D1 v katastrofálním stavu,množství omezení a v protisměru od Rohlenky až k D2 souvislá kolona.
590 km projeto za 7,5 hod.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil darko (05. 07. 2016 07:45).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 07. 2016 14:44
Vážení přátelé cestování a dovolené v Chorvatsku,

"právě jsem se vrátil z Hradu" :-)) Po 7 letech jsme se s rodinou opět vypravili do oblíbeného "letoviska" Privlaka. Po průzkumu na zdejším fóru a radách zde přítomné rady starších jsme vyrazili z Orlických hor 25.6. v 1,30 hodin ranních.Trasa přes ÚO, ČT, Svitavy, Brno, Mikulov, Wien, Graz, Mureck, Lenart, Ptuj, Záhřeb, Karlovac, Plitvice (stará magistrála), Privlaka bez nejmenších obtíží. Příjezd do Privlak cca 15.30 odpoledne. Cesta po staré magistrále je sice nejmenších potíží, ale je poměrně únavná pokud člověk dodržuje začátky a konce obcí. Nejsem žádný "spěchač" a snaším se šetřit vlastní kapsu - co se týká zbytečných pokut. Cena paliva N95 je mimo dálnici těsně pod 9 kuna a na dálnici alespoň co jsem si všiml nad 9 kuna.
Zpáteční cesta 5.7. odjezd z Privlak 7.45 a příjezd do Orlických hor 20,45. Návrat již od Zadaru po dálnici a opět objezd SLO dálnice a jinak stejná trasa zpět. Večeře před Brnem a na cestě dvě krátké cca 20 minut zastávky. Pouze okolo 16 hodiny poměrně přicpaný průjezd Vídni. Ale stále jsme lehce popojížděli a klima fungovala :-) takže pohoda.
Co se týká rychlosti jízdy tak na dálnici max 125km/h a přes obce dle cedulí :-)

Ještě drobnost - u cesty stál meloun (ljubenica) 12kn/kg a v Kauflandu a Konzumu 3 kn/kg - f akci :-)

Zdraví Martin z Orlických hor
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 07. 2016 08:58
Tak už sme doma aj my. Odchod bol 25.6 ráno o 0:45 - BB - Šahy - Budapešť - Goričan - ZG - Maslenica - Pag Mandre, teda pekne po moste od juhu smiling smiley Cesta až po Budapešť únavná a zdlhavá, nakoľko všade kopa srniek, veľa ich pozeralo spoza stromov, niektoré trčali aj do cesty a tesne za Šahami v Maďarsku 3 kusy priamo na ceste, takže som ich ledva obišiel, na obchvate Budapešti už tempo okolo 110km/hod - stále som držal rýchlosť ktorá bola povolená + 10km/hod, teda väčšinou tachometrových 140. Na hraniciach do Maďarska na Goričane to prebehlo rýchlo, asi 1 minútu sme čakali, iba pozreli pasy a išlo sa ďalej. V Záhrebe sme boli okolo 6:30 a už to hustlo, stáli sme asi 10min v kolóne kde sa zbiehajú všetky smery - teda pred Lučkom. Potom sme natankovali a chceli si urobiť prestávku, ale keď som videl že vznikajú kolóny, tak sme to odložili a išlo sa - až po Bosiljevo v kolóne áut, kedy raz bola rýchlosť 90, potom sa už šlapalo 140 a v momente som brzdil až na nulu, potom po pol minúte opäť 140, potom sa to už roztratilo a išlo sa dobre, príjazd do Mandre o 11:30, vonku +33 páľava, no počasie ako sa patrí, vyšlo na jednotku celý čas bolo slnko a teplo, len jeden deň pofukovala bura mierne. Cesta späť v pondelok 4.7.2016 večer o 19:45, na A1 v tom strmom zjazde od Sveti rok smer Zadar havária dvoch osobákov, vyzeralo to nepríjemne, stredové zvodidlá boli zvlnené, autá rozbité na totálku... cesta ubehla rýchlo, pred polnocou sme boli na Goričane - úplne sami a tak sa colník rozhodol, že sa nám pozrie do kufra, ale nič viac nechcel, pozrel, vrátil pasy a išlo sa dalej.... na obchvate Budapešti už takmer pri odbočke na M3 a potom M2 niečo hlasno pípalo, z nášho auta nič, dúfam že nie nejaký radar či čo grinning smiley ale nešiel som extra rýchlo, iba tých 10km navyše čo je reálne zanedbateľný rozdiel.... tak zase dúfam o rok sa dočkám a vyrazíme opäť do Chorvátska smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2016 21:44
Odjezd 30.6 od Přerova směr Brno,Blava,Csorna,Szombathely(vyzkoušen nový kus dálnice a obchvat Csorny),Kormed,Lenti,Starý Goričan,
sjezd Žluta Lokva do Senji a podél pobřeží do Prizny na trajekt.Konečná Mandre(PAG)
Vyraženo v 16.45h.Cesta bez jakéhokoli zádrhelu až po trajekt.No pokud teda nepočítám 3x semafory pod Kormedem o kterých jsem věděl.
Trajekt v 5.30h a v 6.45 už i se zastavením v obchodě v Mandre jsem seděl na terase apartmánu a srkal kafe.smiling smiley

Nazpět dnes 9.7

Odjezd z Mandre v 7.55h a tentokrát naokolo po mostě,tedy na Posedarje k dálnici pod Svetim Rokem.Provoz ze začátku na dálnici celkem hustý.
Pak to lehce zřídlo,ale opačným směrem u Karlovace celkem mazec.Ale nic hroznýho-jelo to pomalu,ale jelo.Poprvé jsem čekal ve frontě na placení na Demerje.Fronta u každého terminálu cca 15 aut.Zdržení 10min.Platba na hotovosti na Lučku-fronta 2km.Pak už cesta na Goričan OK.
Tankováno na INA za 9.20kn Eurosuper Class.
Přes HU pak přes Becsehely,Zalag...,Vasvár,Sarvar,Csorna,Moson.....,Blava, Vše OK akorát dosti oprav před Zalag....a pak několik dalších rychlostních omezení.Ale opět nic hrozného pro toho,kdo to jezdívá.Za 4h bylo i s pauzou po všem.

SK klasika po D2 až po Kúty,kde jsem to střihnul na Holíč,Strážnici,Uh.Hradiště,Otrokovice a po dálnici do Přerova.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2016 22:30
Zpohodlneli sme. Tam cesta2,5h, späť 2,5h, 1,5 h na letisku, z letiska 20 min. do hotela . Kréta. Ultra AI, se vším všudy 400E na osobu. To sa mi v HR nestane. Ale bude aj Jadran v 09, ale Slovinsko, tam je to kultivovanejšie po skúsenostiach z min. roku. Divokých, zlodejských balkáncov asi tento rok oplačem. Ale človek nikdy nevie, kamoš z Braču volá. A s ním to nočné chytanie rýb...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2016 10:06
A myslis ze 400 E na osobu nenu zlodejina ? Porad lepsi zlodejsky balkanec,nez hlucna skupinka cechu na plazi..
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2016 10:18
Rozhodně lepší HR,než dovolená za zády s ostřelovači a různými hlídači center,nikdy!
Omlouvám se za OT.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2016 10:23
Ak je to za 10 dní a je to kompletná cena aj s letisk. poplatkami plus palivové príplatky a poistenie a hotel je pri mori tak nechápem ako to dokážu za tak nízku cenu ponúknuť eye popping smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2016 12:30
Kupujem poslednú dobu iba ultra last minut, jeden deň kúpime. ďalší letíme. Hotel naozaj 5*. Pláže pekné, veľké, upravené, dostatok súkromia, prebytok lehátiek v cene. Tam niesú žiadni ostrelovači a hlídači, iba plavčík, ktorý dáva naozaj pozor. Vodné hry a športy v cene. A po pláži nebehajú cigáni z Maďarska, Slovenska a Česka, čo ponúkajú handry. A v ponuke LM boli aj ceny za 250 komplet s poplatkami a s AI, treba hľadať.Ale sem to nepatrí, omlúvam sa.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2016 12:57
Tak i my jsme už z5 v čechách :-(

Asi nic nového nepřinesu co se cesty týče.

Cesta tam byla v sobotu 25.6. nad ránem - vyjížděli jsme po 2. hodině z Vysočiny, Brno, Mikulov, Vídeň, Mureck, Lenart, Ptuj, Záhřeb

Průjezd Vídní okolo 5:30 byl úplně vpohodě, zdržení žádné, projedu ani ne za 25 minut

Klasický objezd dálnice, akorát v Ptuji jsme měli strach jak to bude vypadat na hranicích a využili jste tedy značení v Ptuji, které nás z předpoledního kruháče hnalo do HR jinudy. Cesta byla značená ok, nebyli jme jediní kdo tudy jel a ač to bylo delší, nikde jsme nestáli, přejezd hranic bez čekání. V HR pak nájezd na dálnici, kde se dalo použít ENC, takže taky fajn.

Cestu tam jsme končili v Čateži, pokračování do Šibeniku bylo ve středu 29.6. - to bylo úplně vpohodě.

Cesta domů byla v pátek 8.7. - odjezd ze Šibeniku po 12. hodině, opět klasická cesta - v Záhřebu byla odpoledne dopravní nehoda kamionu, která se stala chvilku před naším příjezdem - kousek za výjezdem z dálnice v pruzích proti nám byl kamion přes oba dva pruhy + zasahoval i k nám, z naší strany malé zdržení, ti co ale jeli od hranic směrem na Lučko tam byli asi pěkně dlouho :-( Přejezd přes hranice vpohodě. Cestou jsme si říkali, že s propojením dálnice Slo/HR za ten rok pěkně pokročili ale :-( Průjezd Vídní byl ve večerních hodinách - cca 21:30, opět vpohodě z naší strany - od Ikei k ikee jsme to jeli 25 minut. Směrem k moři to bylo horší. Z naší strany konec Vídně to bylo na obou stranách svedené do 1 pruhu, my jsme jeli plynule, druhá straně ale stála, tipuji tak 2-3km v době našeho průjezdu a vzhledem k hustotě provozu to tam pozdě vnoci muselo být asi veselé. Směrem od Mikulova do Vídně byla hustota provozu skutečně velká a po většinu času proti nám bylo stále nějaké auto - musím říct, že jsem jim to vůbec nezáviděla tu cestu tam. My jsme byli v 01.00 na Vysočině.

Všem šťastnou cestu a krásný pobyt v HR :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2016 19:18
A kudy vede ta objížďka z Ptuje do HR ? Přes Cvetin?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2016 20:32
Zdravím všechny přátele z fora a chci vám tímto všem,které jsem prosila o radu, moc poděkovat!!!

Trasu dle Hilla jsme projeli z Kroměříže do Nemiry v noci ze 30.6. na 1.7 Odjezd .23: 30. Sjezd138 na Ilz,Riegersburg,Feldbach,Bad Radkersburg,Gornja Radgona,Radenci Ljutomer.Ormoz,VarazdinNikde nikdo,slabý provoz.
Vše šlo jak na drátku,přesně dle vašich rad,vše je dobře značené.

Dnes zpět ,odjezd z Nemiry ve 3 30,v opačném pořadí,tentokrát jsme měli možnost kochat se náhernými městečky ve Slovinsku a Rakousku za světla.Vše v pohodě,i průjezd Vídní.Problém nastal až v Brně směr Vyškov,kolona,ale naštěstí jsme byli asi páté auto a zdržení cca 1/2 hodiny.Z Vyškova do Kroměříže jsme jeli sami.
.
Přeji všem pěkné dny a štastnou cestu tam i zpět.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2016 21:23
Citaci
papoušek mimo jiné napsal(a):
Zdravím všechny přátele z fora a chci vám tímto všem, které jsem prosila o radu, moc poděkovat!!!
.....

Od toho tu snad toto fórum je.
Čím víc zkušeností se nasbírá, tím efektivněji se dá naplánovat cesta "na jistotu", aniž by bylo potřeba lovit v každé zemi v rádiu dopravní hlášení (pravda, to stejně dělám, však podle toho jsem dříve volil alternativní trasu, dnes už spíše ze zvyku a zvědavosti), nebo to stahovat z internetu či se nechat zatáhnout někam na fabrický dvůr či do statku navigací (i to už jsme tu také zaznamenali, ale i u nás takové cesty máme - třeba z Pravětic pod Blaníkem na Štamberk to jinudy, než skrz statek, s normálním podvozkem nejde).
Některé úseky máme raději a neměníme je řadu let, než se z nich stanou špunty na cestě (kdysi jsem odepsal ze svých oblíbených tankodrom od Kývalky na Brno, pak A2 a A9 v Rakousku přes Graz, letos radši vynechám kus osmatřicítky od Jihlavy na Hatě a taky Vídeň, i když tam koukají, ať to pořád jezdí, a celkem se jim to daří; je vidět, že to někde jde).
A to jezdíme v době, kdy k moři žádný nával, a zpět se někdy na silnici bojíme, jak jsme tam sami, a půl cesty nikdo v dohledu před ani za námi.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2016 21:28
Ahoj všichni cesta z východních čech do Medulinu. Odjezd sobota v noci, průjezd Vídní kolem páté ráno bez zdržení, dál pohoda. Ljubjana severní okruh kolem desáté dopoledne prázdný, pohoda i přez Koper, ale za Koperem jak je ten dlouhý a prudký stoupák celý poskakování v koloně cca 2.5h, viděl jsem kleknout min 10aut pak poskakování k hranicím HR a od hranic už pohoda až do Medulinu.
Zpět v 10 dopoledne v pátek Koper ucpaný, Ljubjana opět severní okruh prázdný, pak pohoda až do Vídně kde trval průjezd 2.5h, od konce dálnice až po českou čáru poskakování v kolonách snad 1.5h zdržení oproti normálu pak do Brna bez problémů. Zastavilo se to mezi Brnem a Olomoucí a to úplně zdržení tak 2h a Olomouc totál uspaný Polákama zdržení tak 1.5h hned po nájezdu na mohelnickou jsem se začal bát smiling smiley pusto a prázdno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2016 22:51
Dnes v neděli 10.7. návrat z HR naprosto bez problémů.V 9:30 výjezd z Pakoštane. Kolem poledne mýtnice Demerje na platbu kartou jsem byl čtvrtý. Na platbu hotově jsem viděl kolonu 1 Km dlouhou= stále nechápu jak tam někoho může bavit čekat. Na hranicích pak zdržení celkem asi 15 minut. U první kontroly na Chorvatské straně jen mávli rukou, ale Slovinci chtěli vidět pasy. Vídeň bez zdržení a Mikulov také v pohodě. Celkově dnes cesta domů naprostá pohoda.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 06:44
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A kudy vede ta objížďka z Ptuje do HR ? Přes
> Cvetin?


Ja bych rekl, ze pres Varazdin. Taky jsem 1/7 nad ranem na kruhaci v Ptuji odbocil smer HR, a pak to bylo znacene smer Varazdin, vubec zadne auta, SLO celnici si jen prohledli pasy, HR celnik spal v kukani a nezvedl ani hlavu :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil romikk (11. 07. 2016 06:49).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 06:51
Tomáš539 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dnes v neděli 10.7. návrat z HR naprosto bez
> problémů.V 9:30 výjezd z Pakoštane. Kolem poledne
> mýtnice Demerje na platbu kartou jsem byl čtvrtý.
> Na platbu hotově jsem viděl kolonu 1 Km dlouhou=
> stále nechápu jak tam někoho může bavit čekat. Na
> hranicích pak zdržení celkem asi 15 minut. U první
> kontroly na Chorvatské straně jen mávli rukou,
> ale Slovinci chtěli vidět pasy. Vídeň bez zdržení
> a Mikulov také v pohodě. Celkově dnes cesta domů
> naprostá pohoda.


Taky jsem se divil kolone na Lucko (platba hotove), kolona zacinala cca 1km pred Demerje (tam jsem cekal cca 1 minutu, 10 aut prede mnou), pak tedy kolona az k Lucku, takze celkem bych to odhadl tak na 3 - 4 km, bylo to v sobotu dopoledne.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 07:40
Včera návrat z Primoštenu. Odjeto přes Gračac, Plitvice, Záhřeb, objetí dálnice ve Slovinsku a pak běžně rakouskou dálnicí přes Mikulov, D1 až do Mostu. Cesta byla bez potíží. V Gračaci tedy zaznamenána policejní hlídka, která kontrolovala rychlost, ale tam to dělají poměrně pravidelně, takže to snad už nikoho nepřekvapí. Fronty nikde, přeplněné silnice taky ne, protože volíme pro odjezd z místa až odpolední hodiny.
D1 jsme projížděli v ranních hodinách, takže provoz minimální. Pokud někoho zajímá stav "staré" v Chorvatsku, tak povrch dobrý, řekl bych, že došlo k úpravám rychlostí na určitých úsecích, jinak stále stejné.
Objížďka slovinské dálnice směrem k moři byla jednoduchá, protože jsem jel stejně jako každý rok s nájezdem přes konec dálnice. Komplikovanější mi to přišlo při návratu. Slovinci se snaží protáhnout dálnici, takže jedete od konce dálnice pár km stavbou. Při návratu jsem k cestě na Ptuj volil vždy odbočku na Tržec, která víceméně neexistuje. Aspoň mi to tak přišlo, bylo už dost špatně vidět, takže to neposoudím úplně spravedlivě a zvolil jsem, jak jsem se dočetl jinde, pár metrů za odbočkou na Tržec odbočku v levo na Lancova Ves. Silnice tam není ve špatné stavu a poměrně rychle to zavede na původní trasu objížďky.
Každému příjemnou dovolenou a šťastný návrat z cest domů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 08:05
Chtěl bych poprosit ty, co jeli přes Vídeň, jestli se mám držet rad dle téhle stránky [www.asfinag.at] nebo není třeba? Budem vyjíždět v úterý ve 0:00 z Bohumína směr Ražanj, tak předpokládám že by zatím před šichtovou špičkou nemusely být kolony v tom zůženém místě na A23.
Děkuji Patrik
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 08:54
Nemusí, ale můžou: sice je na průtahu Vídní udržovaná průjezdnost, jak to je jen možné, a mnozí ji projeli bez nějakých pozorovatelných obtíží, přesto stačí jedno uvařené chlazení nebo jiná porucha vozidla ve zúžení a nastane rychle dopravní kolaps. Čili, špička nešpička, je průjezd Vídní sázkou na to, že to před Tebou nikdo neucpe. A nejkritičtější úseky jsou na levém břehu Dunaje, tedy od nás cestou tam, moc mostů na vybranou nemáš. Ale tu jistotu průjezdu vlastně nemáš v létě nikde, jen mimo Vídeň je menší riziko grilování v koloně.
Klidně to zkus, nanejvýš se zdržíš kvůli skládání materiálu pro silničáře.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 10:01
Patriku, doporučenou objížďkou na Korneuburg to máš delší o 6 minut, 14 km a nic neriskuješ. I když kolem čtvrté ranní byste měli potkávat tak akorát zásobování.
Re: smiling smileyRe: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 10:28
Vrátili jsme se z vydařené dovolené na Murteru, a tak přidávám pár postřehů z cesty.

Tam, středa 29.6.2016:
FM (6:20h) - Mikulov - Vídeň (9:25h) - Mureck - Zagreb - Pirovac - Murter
Celkem: 977 km, 11h, 7.3 l/100km CRV 2.2DTEC

Překvapení pouze v Ptuji, na kruhových objezdech již nejsou šipky na Zagreb. Objížďka HR vás povede na Omrož! Ptuj projet jako obvykle až na přivaděč na konec dálnice. Dále směrem na hranice se projíždí staveništěm. Celá cesta perfektní a bez provozu.

Zpět, sobota 9.7.2016:
Murter (6:45h) - Pirovac - Zagreb (9:55h) - Mureck - Vídeň - Břeclav - FM
Celkem: 1012 km, 11h 40min, 7.3 l/100km CRV 2.2DTEC

Celá cesta od moře bez problémů. U Schricku (15:15h) se již tvořily kolony k Poysdorfu. Jeli jsme přes Břeclav.

Následuje upozornění pro jízdu v Kocourkově (CZ):
- v sobotu pravý pruh dálnice plný kamiónů (LT, LV, EST, PL atd.)
- Břeclav -> Brno, několikrát jedete výlukou na D2 v jediném pruhu
- Brno -> Vyškov, výluka D1 216km 1 pruh, dálnice stojí, objeto přes Rousínov a Vyškov, trvalá kolona na objížďce směrem na R46
- Olomouc, výluka R46 37km, křížení R46/R35 stojí, objeto přes město, obvyklý výjezd na Přáslavice neprůjezdný k R35 (exit 281). Musíte odbočit na Přerov a použít exit 276 pro návrat na R35.
- Břeclav-FM o 1h déle než obvykle

P.S. Tankovali jsme v HR za 8.57 HRK / 1l Diesel Class
Re: smiling smileyRe: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 14:03
Karlos162: Zdravím, jedem na Murter v září, mohu poprosit o nějaké info ohledně zajímavostí, co je kde k vidění, trh s rybami atd. Moc děkuji

Příště buď do správného vlákna nebo SZ.
Jiri.vemez




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (12. 07. 2016 08:21).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 17:55
Zdravím všechny přátele Chorvatska.V sobotu jedeme do Bristu.Jedeme 3 auta. Já bych chtěl jet přes Rakousko, ale oba dva řidiči z druhých aut by chtěli jet přes Madarsko. Mají strach z kolon u Poysdorfu, dále z Vídně, kde je dálnice svedená do asi jednoho pruhu a nakonec za Ptují na hranice, kde se staví dálnice.Vyjíždíme kolem šesté večer ze Zábřehu.Tak jsem se chtěl zeptat, kdo jel minulou sobotu v tuto dobu,jestli by nepodal nějaké informace, protože přes týden je provoz jiný než v sobotu. Děkuji
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 18:45
Zdravím vespolek,

cesta na Lošinj (kemp Poljana) proběhla následovně:


Výjezd z Bohumína ve středu 29.6. cca 3:40. Tankování na ČS Tesco Brno Vídeňská v 5:11. První a jediná komplikace na cestě přišla ve Vídni. Těsně před sedmou se již vytvořila pomalu jedoucí kolona zhruba od vlakové zastávky Erzherzog-Karl-Straße. Časovou ztrátu ve Vídni odhaduji na 20 až 30 minut. Mimochodem v protisměru (od Wiener Neustadt) byla kolona mnohem delší a stála. Další zastávka těsně před slovinskou hranicí na Shell Gralla v 10:02. Slovinská dálnice s mírným provozem, který lehce zesílil okolo Lubljany. Upozorňuji, že na slovinské dálnici jsme opakovaně narazili na hlídky (u Maribor a na sjezdu Postojna) kontrolující dálniční známky. Cesta mimo dálnici z Postojne do Rupy proběhla bez potíží. Cestou jen jedna hlídka s radarem. Průjezd hraničním přechodem v Rupě bez čekání. Platba mýtného v Rupě přesně ve 13:00. Poté první vizuální kontakt s mořem a zastávka na čerpačce Vrata Jadrana před Rijekou. Cesta na trajekt do Valbišky opět v pohodě. Ve 14:43 jsme kupovali lístek na trajekt do Meragu s odjezdem v 15:15. Cena za auto, dva dospělé a dvě děti 169 kn. Cesta po opravených vozovkách Cresu a Lošinje bez problémů a hlídek.


Zpáteční trasa:


8.7. v pátek odjezd z kempu Poljana v 6:06. Pro porovnání jsme zvolili trajekt z Poroziny do Brestove s odjezdem v 7:30.Po zadání Poroziny do navigace jsme zažili malý šok, protože navigace nám ukazala čas dojezdu v 7:50. Naštěstí neměla pravdu, k trajektu jsme dorazili v 7:10 po nádherné projíždce po prázdné cestě, s průměrnou rychlostí přes 75 km. spinning smiley sticking its tongue out. Cena za trajekt 187 kn. Po vylodění v Brestové jsme se zastavili na rychlou prohlídku Mošcenické Dragy a kempu v Medveji. Průjezd mýtnicí v Rupě v 09:23. Cesta do Postojne opět bez problémů. Cestou jsme narazili na jednu policejní hlídku s radarem. Slovinská dálnice opět v pohodě. Jen zdůrazňuji průbežné kontroly známek ve Slovinsku. Před přechodem Spielfeld hlídka zastavila dva vozy s českou SPZ. Tankování před Grazem v Seirsberg ve 12:48. A tím dobré zprávy končí.

Ve Vídni stau, zdržení odhaduji na 45 minut. Další zdržení cca 10 minut na konci rakouské dálnice na nové přeložce brněnské cesty u větrníků, díky semaforům. Je dodávám, že v zůžení na konci dálnice se opět měřilo. Před Poysdorfem již tradiční semaforová kolona. Odbočili jsme na Ketzelsdorf a po ulici Auf der Rundellen namířili do centra za semafory. Nebyli jsme sami, naštěstí. K našemu překvapení na Kornergasse zkratkaře zastavovala policejní hlídka. Po zastavení asi čtyř aut už neměla kapacitu na další. Nejsem si vědom žádné značky např. Průjezd zakázán. Odhaduji, že mělo jít o buzeraci typu lékárnička, vesta v autě apod. s cílem odradit od zkracování trasy. Další cesta až na pit stop na Rohlence bez komplikací. V pohodě však nebyla následná dálnice na Vyškov. Dálnice zasekaná od sjezdu na Rousínov. V Rousínově parkoviště, které jsme opět objeli uličkami. Poté v koloně skrz Vyškov až na nájezd na R46 u čerpačky Mol (bývalý AGIP). Průjezd estakádou v Prostějově okolo 18:50. Dojezd do Bohumína cca ve 20:00.


Trajekt

Občas se objevují diskuse, který trajekt na Cres použít. Za sebe říkám, že varianta Rijeka přes Krk do Valbišky je pohodlnější než z Opatije po pobřeží do Brestove. Navíc následná, klikatá cesta z Porozina skrz Cres není zatím opravená po celé délce a místy je dost úzká.


Tip

Díky za doporučení aplikace HAK pro Ipad/Iphone. Celou cestu po Chorvatsku jsme měli přehled o dopravě díky webkamerám. (v tuzemsku zakoupená simka Bonbon s 5Gb dat) Signál v kempu Poljana na Lošinji občas uletěl z LTE do 3G, hlavně uvnitř bungalovu. Jinak bez problémů. Navíc zřejmě probíhala nějaká akce chorvatského T-Mobile. Tudíž jsem dostal zdarma roční Premium předplatné (40 EUR normální cena) mého oblíbeného poznámkového programu Evernote. Potěšilo.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tomita (11. 07. 2016 18:58).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 20:25
Kominík- v sobotu jsem projížděl Vídni kolem 21hod...Občas jednopruh,páč pracovali na svodidlech,ale jinak v poho.Taky jsem měl obavy,ale nepotvrdily se.Od moře to bylo horší,kolona asi 4km..Jel
jsem z Břeclavi..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 23:05
Ještě pro Kominíka-SLO dálnici jsem objížděl z Ilzu na Feldbach,Gornja Ragdona,Ormož,Varaždin..Dobrá trasa,hodnekrat tady popsana,a naprosto bez problémů i pro mně-šofera,který je schopen se ztratit i na parkovišťi u Tesca..:-D Pohledej,Grizzly s Hillem to mají zmaknute k dokonalosti..;-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (11. 07. 2016 23:17).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 07. 2016 23:14
pago napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všichni cesta z východních čech do Medulinu.
> Odjezd sobota v noci, průjezd Vídní kolem páté
> ráno bez zdržení, dál pohoda. Ljubjana severní
> okruh kolem desáté dopoledne prázdný, pohoda i
> přez Koper, ale za Koperem jak je ten dlouhý a
> prudký stoupák celý poskakování v koloně cca 2.5h,
> viděl jsem kleknout min 10aut pak poskakování k
> hranicím HR a od hranic už pohoda až do Medulinu.
> Zpět v 10 dopoledne v pátek Koper ucpaný, Ljubjana
> opět severní okruh prázdný, pak pohoda až do Vídně
> kde trval průjezd 2.5h, od konce dálnice až po
> českou čáru poskakování v kolonách snad 1.5h
> zdržení oproti normálu pak do Brna bez problémů.
> Zastavilo se to mezi Brnem a Olomoucí a to úplně
> zdržení tak 2h a Olomouc totál uspaný Polákama
> zdržení tak 1.5h hned po nájezdu na mohelnickou
> jsem se začal bát smiling smiley pusto a prázdno.

Chápu dobře, že celkem zdržení 7,5hod? To snad ne.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2016 06:06
Proč by ne? Někdy si tu cestu naplánujeme na dobu a trasu, kdy a kde zkušenost říká, že to pofrčí, jenže úplně stejný nápad dostane tisícovka dalších, do toho je třeba počítat s těmi, kdo do příslušného úzkého místa přijeli z jiného směru a třeba za ním zase s námi v koloně nepojedou. A pak stačí jedno omezení rychlosti, uzavřené jízdní pruhy, či nedej, Náhodo, něco horšího: začne přibývat uvařených motorů a doprava zkolabuje. V okolí měst, jako Vídeň, samozřejmě hraje roli hodina, kdy mají místní něco lepšího na práci, než někam jet, ale my se do ní netrefíme, protože jsme nabrali tu půlhodinu, tam dvě hodiny zpoždění, ale i tak je vidět, že v Rakousku se aspoň snaží udržet průjezdnost na přijatelné úrovni. Jenže pak přijdou uzavírky na našich silnicích, v jejichž plánování je plynulost provozu zjevně zcela nezajímavá, tím méně je zajímavý časový průběh hustoty provozu.
Prostě na tak dlouhé cestě a s takovým návalem vozidel není problém zkvasit v koloně i na více místech, někdy i na takových, která to většinu roku běžně zvládají.
Jinak jsem rád, že se vlákno vrací ke zkušenostem z cesty jako takové: internet v Chorvatsku má přece samostatné vlákno jinde.
Tato poznámka je už neaktuální, příspěvky mimo téma přesunuty, odkaz ponechávám.


Edit_1: oprava překlepu.
Edit_2: doplnění komentáře k odkazu na vlákno Internet v Chorvatsku



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (12. 07. 2016 08:53).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.