Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
eny
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 06. 2016 13:20
Zdravim všechny.ješte jsme se sice nevrátili.užíváme si na Istrii. Cesta tam čtvrtek 16.6 od n.j. D1 klasika nic moc.Mikulov.Okolo 12.00 Poysdorf-prujezd plynulý.žádne zdrženi ale od rakous velka kolona.nájezd na A5 schrick pohoda.13,15 průjezd Videň plynule bez větších omezení. Za Vídni tak 10km snížení na 80km/h. Až do Šentilju v pohodě.Větší zácpy kolem Lublaně (A1)ale jinak v klidku až do Dragonie. Kontrola na hranicich žádná.jenom pas z okýnka. Moře dneska 23st.vzduch -vedro.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 06. 2016 16:12
Chtěl bych poděkovat za inspiraci k cestě přes Ljutomer a Varaždin. Naprosto pohodová cesta. Asi ne nejkratší, ale po klidných cestách a s nulovým zdrženim na hranicích (Ormož). Pro mě lepší, než varianta přes Lenart, Ptuj a Macelj, kterou jsem jezdil dřív.
Odjezd v sobotu 18.6. 0:05 od Brna, průjezd Vídní kolem 1:30 plynule bez většího zdržení. Jediné zpomalení na Lučku před mýtnou branou začínalo být rušno (kolem 8h ráno) a i provoz na následující části dálnice až po Karlovac celkem hustý. Jsem vděčný za ENC krabičku a dovolenou mimo sezónu smiling smiley
....snad i cesta zpět bude v pohodě....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2016 17:26
Dojel jsem dnes do Rogoznice.Trasa: Pv-Brno-Blava-Csorna (po M1 a M86)-Sarvar-Letenye-Zagreb-Rogoznica.Cesta v poho,nejhorsi usek je ceska D1 a D2 s kolonami.M1 husty provoz,nicmene plynuly.M86 liduprazna,podobne i M7 a dal k Zagrebu.Usek stare"86" bez dalnice ( Csorna-Hegyaflu) je v zalostnem stavu, plny zaplat a kamionu,ale ta pulhodinka se dala vydrzet.Chorvatska A1 hustsi provoz,ale pohoda,bez omezeni.Od Zg do sv. Roku mlha v kuse.Pozor na odpocivadle sv.Rok je mimo provoz hotel i restaurace ( tudiz i wc).Policie nikde zadna.Zver v madarsku: 1x jezevec u Sumegu.Je tu krasne,pocasi jak z katalogu a mraky cechu...Cesta trvala 14 hod.,nicmene caste zastavky a 2x spanek.V noci strasne dusno,teplota nikde neklesla pod 17 C.
Trasu bych si dal znova,az bude M86 hotova,tak naprosty luxus
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2016 17:38
darko, to odpočívadlo si myslel MARUNE? len aby to niekoho nepoplietlo smiling smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2016 18:05
A to Marune je niečo na dlhšiu dobu? Alebo iba jún a na sezónu pofičia?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2016 18:06
... darko ... s tou 86kou mi to taky tak přijde ... což je pozitivní, jen aby už ji dodělali ... thumbs up
otázka je, kolik na ní povolí jet, až bude fungl celá ... logicky ji povedou do Redicse, ale jak z ní na dokončenou M70 ... pak by Maďarsko až na Goričan přes Kormend trvalo necelou hodinu
... ale to je vedlejší, teď přeji klidnou vodu a dovolenou vůbec ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (25. 06. 2016 18:09).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2016 18:55
je to to odpočívadlo pod sv. Rokem,tj. těsně za tunelem směrem k moři.Jeho stav je takový,jako by vypadl z dokumentárního cyklu "svět po lidech".Hotel i jeho okolí pomalu a jistě chátrá.využíváno pouze parkoviště,ale každý z něho rychle vypadne protože tam není wc.Zato o odpočívadlo dál,za Maslenickým mostem praská ve švech.
Ještě jedna prosba na všechny : v mlze používejte mlhovky !! Ty bludičky s názvem "denní svícení" jsou na dvě věci....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 06. 2016 19:15
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> darko, to odpočívadlo si myslel MARUNE? len aby to
> niekoho nepoplietlo smiling smiley

Ano, je to Marune
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2016 12:49
Zatím byla jen cesta tam. Zpět jedeme v sobotu 2.7 2016. Odjezd 23.6 2016 v 16,30 ď. Trasa V. Mýto - Brno - Blava - 86kou do Lendavy - Čakovec - ,Zagreb - Podgora. "Stezka smrti" tradičně plná, ale nepřecpaná. D2 a Slovensko v pohodě. Maďarsko taky bez problémů. Czorna - Szombathely další úseky po dálnici. Připadlo mi, že úsek Czorna - Gyor je zpoplatněn. To budu vědět po cestě zpátky. Úsek Szombathely - Redis čtyři nebo pět semafórú. Zbytek cesty o.k. Lúčko cca 2 hodiny odpočinek. Příjezd do Podgory v 8,30 hoď. Bylo víc zastávek /tři vnoučata/. Zdraví Mirek



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mjlh (29. 06. 2016 13:50).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 06. 2016 19:30
Promazáno, držte se tématu v názvu vlákna, diky
duboka



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (26. 06. 2016 23:51).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 06. 2016 12:37
Tak my už to máme letos za sebou jeli jsme přes Břeclav-Ilz-Felbach-Ormož Varaždín-Podaca cesta tam i zpět naprosto v pohodě nikde žádné zdržení dovolená parádní(až na ubytování)fotbal jsme si užili společně v hospodě a bylo to fakt velkésmileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2016 17:03
Taky hlásím návrat včera k večeru. Trasa klasická dálniční tedy: Olomouc - Mikulov - Vídeň - Graz - Maribor - Zagreb - Biograd na Moru.
Cesta tam i zpět naprosto v pohodě, tam 9,5 h (celou cestu slejvák že to tak tak brali stěrače) zpět mých zatím rekordních 8,5 hod. (necelých 900 km). Dálnice i mýtnice prázdný, přechody bez kontrol, jen mávli rukou ať jedu.
Vídní jsem projížděl v pondělí přesně v 15.00. omezená rychlost kvůli zúžení, všechny volné pruhy plné ale ani vteřinu jsme nikde nestáli. Nezávidím ale těm kdo tam pojedou v hlavní sezónu, raději bych se Vídni vyhnul obloukem, stačilo mi to loni, stejná trasa 21 hodin thumbs down, už jsem se smiřoval s tím že moje auto bude i mým hrobem grinning smiley
Jinak dovolená i počásko parádní a taky díky za nový kamarády tady z fóra se kterýma jsme na Pašmanu setkali smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 06. 2016 21:56
Zdravim, omlouvam se, pokud to zde jiz bylo zodpovezeno, ale ma nekdo aktualni informace o prujezdu Vidni? Jak je to s uzavirkami? Pojedu v tydnu, ve Vidni budu okolo 10h dopoledne.
Dik, Vasek.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2016 09:52
Já jel 14.6 kolem poledne a úplně bez problému sice omezení na 80 a 60 za půl hodiny jsem měl Víden za sebou
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2016 10:04
taky hlásím návrat - tedy už v sobotu, trasa Praha, Brno , Blava, Sopron, Szombately, Zalaegrrszeg, Nagykanisza, Letenye,Zagreb, Zadar a cesta zpět stejná - vše v poho
a zdravím Libas2 - super dovča thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2016 14:09
Zdravim,chtel bych se zeptat proc jste volil trasu Bratislava-Sopron-Szombathely ? Podle me je to dost velka zajizdka,kdyz se do szombathely da pomerne pohodlne jet pres Mossonmagyarovar a Csornu (pokud nemate HU znamku).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 06. 2016 14:16
Prijezd do Vídně ve směru od Mikulova na Graz 24.6. cca 8:45. Následně jizda v koloně ale rychlost neklesla pod 50km/h
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2016 13:12
Včera 29.6. po 20 hodině jsem vyrazil od Městce Králové směr Brela. Zkusil jsem u Jihlavy najet na D1, jinak jezdím na Znojmo, a byl to skutečně zážitek. Nikde jsem sice nestál, ale povrch D1, tak takové mám pole, když vyořu brambory. Z Brna na Vídeň v pohodě, malý provoz kolem 24 hod., časté zúžení do jednoho pruhu, ale jel jsem plynule. Ovšem moc si nedokážu představit, jak to bude vypadat v pátek a v sobotu. Dokonce v úseku již za Dunajem směr Graz, jsou svedeny snad 3 pruhy do jednoho odstavného, předpokládám, že to bylo pouze dnes v noci, protože případné kolony si snad ani nechci představovat. Slovinsko po dálnici, potkal jsem jeden kamión, provoz žádný, ovšem s výstavbou dálnice se trasa na Macejl trochu zúžila, rozbitá ještě víc než vloni, všude snížena rychlost na 50 km/hod.., až to zítra začne, tak bych u toho nechtěl být. Hranice pouze pasy a jel jsem dál, na Lučku asi 3 auta, Dalmatinka spíše prázdná, k ránu trochu mlha a hodně polských turistů, u Gospiče malá nehoda osobáku s kamionem, jinak jsem policii nepotkal. Brela nás přivítala teplem, ale ráno trochu zataženo, turistů tu moc zatím není. Vracím se v pondělí 11.7., ale ze Slovinska a Vídně, moc dobrý pocit nemám, neb jedu přes den.Na to myslet zatím nebudu, s panem domácím při ořechovici a Karlovačku ,řešíme neúspěch domácích borců na Euru, ani se mi nechce spát. Všem přeji šťastnou a pohodovou cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2016 17:42
...jsem zde...GRADAC...zatim cesta jenom do Chorvatska po staré přes Slovensko-Maďarsko,,,řekl bych že 90%cest už mají spravených a autí po nich jenom šveholí ano jsou někde krátké useky kde to ještě do autí zabouchá ale ty se už také spravují - kousek sem potom objel Slovinskou dálnici,,,v poho bez problému-jenom se na přechodu pracuje a je to jedno velké staveniště tak že pozor při nájezdu na kruháč na dalnici a objetí dálnice spinning smiley sticking its tongue out,,,potom cesta na Zagreb,,,také mimo dálnici-před zagrebem je možno bez poplatku na ní najet a jet směr Karlovac---s poplatkem 19kun,,,z Karlovacu na Plitvice začátkem Plitvic jsou nainstalované stacionární Radary já spočital cca.tři ale možno i víc - mám pocit, že pokud jsou v provozu, tak u jednoho si nesem jist s rychlostí.Jinak cesta uplně super prázdná, mlha nikde žádná, nádherný východ slunce na horama,cesta udělána na jeden zátah z domu přes noc až na místo cca.13hod.Zlín-Gradac.smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2016 19:26
j.pajinek takže jels HU po 86?za chvilku vyrážám taky tadyka :-)
Tom
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2016 19:47
Ahoj,
Tak jsem po první cestě do HR zpět. Není co napsat. Proběhlo to jako každý rok. V pohodě. Odjezd a příjezd čt – čt. Co mě tedy teď překvapilo a nechápu je reportáž na Nově teď ve zprávách, jak český celníci kontrolovali pasy rakouským autům. Jim snad jebe či co?? Na česko-rakouské hranici jsem to promastil tam i zpět a NIKOHO jsem neviděl ani mi nekontroloval. Další blitek jak je bulharská dálnice drahá když chtějí za 1 den 200Kč. oni snad neumí počítat nebo to nechápou....ať má každý jednodenní ,,dálničku,, a je po problémech...
Tom
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2016 20:05
Dodatek: záleží na době jakou trávíme v zahraničí ( co se týká jednodenní dálničky)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2016 20:17
TELEVIZI NEVĚŘIT ANI 50% !!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 06. 2016 22:25
Asi před dvěma hodinami jsem dorazil domů. Trasa Tučepi (8:25)-Zagreb-Maribor-Graz-Vídeň-Břeclav (18:06 centrum). Cesta celkem v pohodě až po Vídeň - průjezd Vídní kolem 17. hodiny aktuálně opravdu není žádná hitparáda.
Na hranici HR/SLO po ca 10 autech ve dvou řadách, ale šlo to celkem rychle. Chorvat jen zběžný pohled na doklady a Slovinec se ani nenamáhal otočit hlavu. Jen posunkem ukázal, abych jel dál.
Ve Spielfeldu stál rakouský policajt a jen zběžně nahlížel do aut. Doklady vidět nechtěl.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2016 20:32
Včera v noci jsme se vrátili z Bristu/Sparadiči. Cesta tam až na klasiku mezi Jihlavou a Znojmem (někde jsem se dočetl 3 semafory, je jich šest, celkové zdržení tam i zpět 45min.) Vyjeli jsme ve středu kolem 13.hodiny z Nového Boru, dali si na odmorišti chrupku, sem tam piknik, takže cesta 1260km trvala 20hodin. Jeli jsme mou podivnou trasou Ptuj-Kidričevo-Majšperk-Rogatec-Durmanec, ale já to tam mám prostě rád. Nazpět jsme jeli přes kamp Boban u Šparadiči (na 3dny). 170km z Bristu na místo jsme jeli přes tři hodiny, kolem Splitu taky pár semaforů, ale v poho. Domů včera v šest ráno a kromě lehké kufrovačky mezi Lenartem a Pesnicí poho, jen 15km před Vídní v protisměru větší nehoda, policie, sanity i hasiči, lidem tam obvazovali hlavy, no prostě nepříjemný zážitek. Auta stála ještě na vjezdu do Vídně před tím dlouhým tunele, litoval jsem všechny, kteří tam vytuhli. V Kolíně jsme zajeli na Čínu a vybalovali jsme po 21.hodině.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 07. 2016 23:13
Teď jsem dorazil z Gradacu na Třeboňsko
Gradac - Záhřeb - Varaždín - Ormož - Ljutomer - Bad Radgesburk - Feldbach - Ilz - kraj Vídně a dále směr St. Polten - Krems - Zwettl - Halámky - ....................
Cesta v poho, dálnice poloplné, ale na tachometru stále 130 + - 10
největší problém LUČKO. Průjezd 15:30 Kdo neměl ENC, vystál si frontu na mýtnici dlouhou 4km, a to pro oba směry. Já to s ENC jen profrčel.
Palivo
Chorvatsko BA 95 = 9,5 Kn * Diesel 8,7 Kn vše v rozmezí 20 lipa, u Ploče, odmorište Gornje Račanje jsem tankoval benzin za 9,34 Kn
Slovinsko mimo dálnici na trase BA 95 kolem 1,2 - 1,3 éček
Rakousko mimo dálnice Halbenrain (před přechodem A / SLO) BA 95 = 1,12 éček, v Ilzu ve městě taktéž, V Kremsu ve stoupání od Dunaje, za poslední světelnou je benzina IQ Krems - BA 95 = 1,05 éček
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2016 15:45
Tak taky pridam par info o me ceste z Jicina do Podgory

cesta tam v sobotu 24.06. cca 9:00 z Jicina pres - Jihlavu - Objizdka semaforu - Znojmo - Viden - IIz - Omroz - Varazdin - od Karlovace po stare - Korenica .
Cesta do Jihlavy probihala bez problemu jako minule roky, diky semaforum mezi Jihlavou a Zeletavou jsem zvolil objizdnou trasu Brtnice - Knezice - Opatov - Predin - Lesna - Zeletava, kde jsem jel vyhradne sam (cca 11:00 - 11:30), krasna cesta z Jihlavy do Brtnice, pak uz se silnice zmenila ve standartni ceskou cestu s vyhodou, ze byla bez aut, takze to odsypalo. Dle dokumentu z drivejsich cest bylo zdrzeni cca 15min, coz vuci cekani na semaforech v horku je bezvyznamne zdrzeni.
Pred Znojmem koupeny merunky a samotny prujezd Znojma bez vetsiho zdrzeni. Cerpani LPG tradicne v Chvalovicich, obed ve freeportu, koupe rakouske dalnicni znamky pred Hollabrunnem u kruhace.
Prujezd Vidni cca 14:00 naprosto bez problemu, aut bylo celkem dost,ale celou Viden se jelo maximalni povolenou rychlosti bez nejakeho zdrzeni. Dale jsem pouzil jiz propiranou trasu IIz - Omroz - Varazdin bez nejakych zdrzeni a problemu, provoz take minimalni. Nicmene, az nebudou semafory v Madarsku na 86, tak radeji zvolim moji oblibenou trasu Koszeg - Kormend - Redics - Mursko Sredisce - Varazdin. Ve Varazdinu cerpano LPG za cenu 3.84kn. Po te najezd na dalnici kde byl provoz minimalni vcetne prujezdu na mytnici Lucko, kde jsem snad poprve v zivote byl prvni u zavory a vyzvedaval listek (cca 19:15).
Prujezd starou cestou Karlovac - Korenica byl opet neruseny provozem a vetsinou jsem jel sam. Videna byla jedna hlidka pred Plitvickymi jezery, ale spise me pripadlo, ze to byla pouze zbezna kontrola. V Korenici jsem kolem 21:20 sehnal ubytovani v cene 15EUR/os/noc , kde ten den zakoncil.
Pokud by nekoho zajimalo, zazanamenaval jsem cestu pomoci GPS, kde je videt casove razitko danych bodu: Jicin - Korenica

Vyjezd z Korenice byl kolem 5:50 kdy jsem zvolil cestu do Podgory bez pouziti dalnice cili Gracac - Knin - Sinj - Sestanovac - Brela - Podgora
Cesta pohodova bez vetsiho mnozstvi aut, jen po 8:00 jsem mezi Kninem a Sinj videl v protismeru chytat policii s rucnim radarem. V Kninu cerpano LPG za 3.84kn.
Prijezd do Sestanovac jsem zvolil asi trochu netradicne Sinj - Trilj - Ugljane - odbocka na Blato na Cetiny, kde cesta byla relativne uzka, ale nastesti jsem nepotkal vubec zadne auto ci nedejboze traktor, ktery by se sice predjel, ale s obtizemi.
Dalsi pokracovani z Sestanovac do Podgory podel pobrezi nebylo nejak vymecne a cesta probihala pohodove.
V Podgore jsem zakotvil kolem 10:00... opet GPS zaznam z cesty: Korenica - Podgora
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 07. 2016 16:19
Cesta Podgora - Varazdin - Redics - Oriszentpeter - Ronok - Groswilfersdorf - Viden - Znojmo - Jihlava - Jicin

Vyjezd 1.7. v 5:20 z Podgory pres Brelu, po te najezd na dalnici. Cerpani LPG u benziny Crodux - Benkovac za 4kn/l . Na Demerje jsme dorazili kolem 9:33 (placeno kartou) , na hotovostni mytnici Lucko take nebylo z obou stran moc plno(kolem 5 aut v kazde rade). Nasledoval Varazdin, Redisc a pak pokusne objizdka semaforu mezi Zalebaksa - Kormend pres male okresky Csesztreg - Szatta, kde je krasna nova cesta a jelo se opravdu plynule. Za obci Szatta se silnice zhorsila a zuzila, nicmene opet bez aut, cili jsem jel stale kolem 90km/h, dale Nagyrakos - Kondorfa - Csorotnek, na kruhaci doprava na Ronok a odtud na Rakouskou dalnici najezd IIz. Casove trasa srovnatelna s IIz - Omorz - Varazdin, jen s mene kopecky. Prujezd Vidni kolem 14:15, ten jiz nebyl tak pohodovy, nicmene se stale jelo jen cca 2km pred krizovatkou A23 s A4, se popojizdelo opravdu pomalu, ale zdrzeni prujezdem Vidni bylo do cca 15min, po prejeti Dunaje a sjezdu na A22 byl provoz bezproblemovy. Nicmene provoz v protismeru byl hodne ucpany a zdalo se mi,ze to v cele Vidni stalo nebo minimalne popojizdelo.
Nasledovalo cerpani LPG v 15:49 ve Chvalovicich, v Zeletave opet objezd semaforu pres Lesna - Predtin - Opatov - Knezice - Brtnice - Jihlava, kde byl provoz pouze v protismeru dost rusny.
Nasledovala Jihlava - Havlickuv Brod (zde jsme se zdrzeli na veceri) - Kolin - Jicin a to bez nejakych vetsich vzruseni a dle predpokladu. Prijezd do Jicina kolem 19:45.
GPS zaznam z cesty: Podgora - Jicin
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2016 07:16
... vím, že si to od Goričanu, přes Lenti až před Zalabaksu frčívá Radomír a po té to střihne tak, jak píše rohlik ...
Csesztreg - Szatta, Nagyrakos, Kondorfa, Csorotnek, na kruhaci doprava na Ronok a pak jsme ve shodě ... tedy po E65 na rakouskou dalnici A2 s nájezdem na 138tým ... [mapy.cz]
... může to být zajímavé, přičemž se vyhne všem opravám na " populární " 86ce ...
... ještě zkusím Vídeň přes Schwechat ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 07. 2016 07:39).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 07. 2016 10:18
Vídeň přes Schwechat směr Maďarsko měla a možná ještě má nevýhodu, že na mostě přes Dunaj opravují nebo nedávno ještě opravovali a bylo tam zúžení snad do dvou pruhů a projíždělo se tam i krokem. Nevím ale, jestli píšeme o stejném a jak to tam vypadá v současnosti.Jel jsem tudy naposledy v půli května.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 173
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.