Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 04. 2016 01:37
Pristi tyden ve Splitu real feel 26 st, to by slo....
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 04. 2016 16:25
Napíšu jen ,že kolega přijel ve středu po svátkách přesně jak psal vrgada stejné objíždění kvuli větru prej měli super počasí přivezl zasilku karlovačka a ožujska . Slovinci makají co to dá na stavbě dálnice .
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 04. 2016 14:10
Středa 13.4. večer ČR - Dubrovník Ford Transit.Cestou tam jsme jeli dva se stav. materiálem. Řidič mladý Chorvat. Usnul jsem v Brně a probudil se za 10 hodin v Ploče. Byl jsem unavený a nechal mě celou cestu spát. Mládý se divil, že jsem naštvaný, že mi pokazil první pohled na moře. On ho vidí z okna. Zpět jsem jel sám, přes Mostar a cetu jsem si náležitě vychutnal. Stál jsem na každém možném místě po cestě přes kopce. Auto trochu větší než obvykle, ale ten výhled na cestě je lepší než když sedím skoro na zemi. Nezaznamenal jsem nic v souvislosti se stěhováním národů. Bude to asi mediálně posunuto na první kolej, aby bylo o čem psát.
Dále klasika kolem Balatónu(každá vesnice v okoli ho má v názvu). Je to celkem orientační problém. 20 písmen a vždy tam ten Balatón je obsažen.Zvuk jsem na navigaci raději vypnul a jel podle šipek. Cesta trvala 30 hodin. V zadu jsem se pohodlně vyspal.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 04. 2016 22:09
Asi blbej dotaz, ale jezdí někdo v sobotu v noci (sezona, přes Rakousko) ? Obecně je frmol, či ne?. Ptám se, protože jezdím vždy v týdnu tam a v neděli přes den zpět. Pátek večer a sobota ve dne dle zkušeností už nikdy...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 04. 2016 22:17
Párkrát jsem jel ze soboty na neděli a bylo to v pohodě. Jen ty kolony aut v obráceném směru obcas dost svítí do očí. Bude to určitě rušnější než v týdnu, ale žádné kilometrové kolony.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 04. 2016 22:27
Díkysmileys with beer, tak nějak jsem si to myslel, zpátky masakr, tam, jak píšeš, horší týden, ale ne pátek. Jedu "jen" na Rab (850km) tak to nebude takový peklo (Hvar 1150)... doufám smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 04. 2016 14:00
Minulý rok, jsme jeli ze soboty na neděli. Hranice AUT/SLO jsem překračoval v 6:00 v neděli ráno. Rakousko absolutně bez problémů, minimální provoz. Od Graze to trochu zhoustlo, ale pořád 130 km/h. Špunt na konci dálnice ve SLO u Ptuje, pak se jelo v koloně až na Macelj, pak se to za tunely za HR hranicemi roztrhalo. Pak klasika Lučko kolem 8:00, i když mám ENC, tak pak se to stejně sjelo a tak se to veeelmi pomalu rozjíždělo až k rozdvojení na Istrii. Pak dolů na Split absolutně bez problémů, provoz minimální. Většinou to byla auta s polskou a německou RZ.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 04. 2016 15:30
bipe,
možná doplnit datum, aby bylo jasné, jestli jsi jel před, v sezoně, nebo po.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 04. 2016 21:03
Pardon, to mě uniklo, byl to víkend 18.7./19.7. 2015



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bipe (27. 04. 2016 21:19).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 04. 2016 21:56
Já jsem jel loni v sobotu 18.7. Vyrazil jsem v sedm ráno a na problémových místech jsem byl až odpoledne a to už byli ti co vyrazili v pátek na noc někde na pláži.
Vídeň skoro prázdná. Slovinsko jsem jel přes Lenart a Ptuj. Jedinou delší kolonu jsem zahlédnul na konci dálnice u Ptuje, ale já jsem po dálnici nejel, tak jsem se vmáčknul do již pomalu jedoucího štrůdlu aut, který se po kilometru docela rozjel a sice sníženou rychlostí ale plynule jsem dojel až asi půl kilometru před hranice. Za čtvrt hodiny jsem byl na dálnici v Chorvatsku. Na Lučku to bylo na pět minut a pak už postupně řídnoucí provoz směr Split.
Cestou jsem Slovinsko okukoval na internetu a kdybych na kamerách viděl nějaké fronty, tak bych to vzal přes Cvetlin. Na kamerách ale bylo krásně vidět velké rozestupy mezi auty a to znamená, že jedou. Když to stojí, tak jsou rozestupy malé.

Dle mé zkušenosti je i sobotní odpoledne už v pohodě. Není důvod, aby se to večer nebo v noci zahustilo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2016 08:13
Ahoj, zdravím všechny. Chystám se na cestu 3.6., mate nějaké aktuální informace o cestě.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2016 09:07
Vítej na fóru. Chtělo by to upřesnit, kudy a kam jedeš. Pak se infa dočkáš. Tento dotaz je moc neurčitý.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2016 10:36
Jedu na Pag už po několikáté, cestou přes Graz, objíždím Slovinskou dálnici a pak až po dálnici na most nebo dle nálady na trajekt přes Senj.
Zajímalo by mě kde se dá natankovat po cestě levně, ideálně Rakousko, netankuji na dálnici ale spíš mimo. loni jsem tankoval zde:
[www.google.cz]
ale otevírají až v 5 hodin ráno. Raději bych něco nonstop, klidně i ve SLO nebo HR.

díky D.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2016 11:03
O tankování na objízdné trase je ve vlákně Už jsme objeli placenou silnici ve Slovinsku, je třeba to trochu prohledat. Jinak obecně mimo dálnice a velká města v A jsou čerpačky od 22 hodin až od rána zavřené, většinou. Ale je mezi A dálnicí a Mureckem čerpačka s platebními automaty, nevím která to je z těch asi čtyřech, co na té trase jsou, je třeba pohledat v tom odkázaném vlákně.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2016 16:23
Tankování v Ptuji NONSTOP Ormoška cesta 26b (jsou tam dvě skoro naproti sobě Ormoška cesta 25 není nonstop)

[www.petrol.si]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2016 20:47
Jo vidím to na čerpací stanici v Ptuji. Nevíte jestli se dá někde zjistit cena?
rj
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2016 20:54
Cena je na odkazu od Miruse.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 05. 2016 21:08
Jo, díky. Jsem to přehlídl.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 05. 2016 11:27
Tak včera jsem se vrátil ze Splitu. Cesta tam v úterý večer z České Lípy přes České Velenice. Cesta bez problému. Zpět v sobotu večer také bez problému. Jen za přechodem mezi SLO - A (Mureck) mě stavila hlídka Rakouských vojáků v 1,30hod. Mají stanoviště v budce hned za mostem. Kontrola jen dokladů. Cca 0,5min.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 05. 2016 15:53
Super, mě čeká cesta tam 3.6., můžu se zeptat kde jsi tankoval? A jaké jsou ceny?

Díky, David.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 05. 2016 17:40
Tankoval jsem naftu v Českých Velenicích - ČS Regent oil - 26,50Kč. Chorvatsko nafta na dálnici - INA - 8,15Kn, Crodux (bývalá OMW) - 8,15Kn, Kaštel Stafilič - Petrol - 7,95Kn.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 05. 2016 21:45
Ahoj všem na foru, píši tady poprvé , sleduji asi 10.let. 7.5. sobota odjezd z Havířova do Tučep. Návrat 14.5. Havířov-Mikulov-Wien-Lenart-Ptuj-Lučko-Dalmacia. Cesta tam i zpět bez problému. V Rakousku nové napojení na dálnici , při cestě zpět měření rychlosti na konci dálnice 130,100,80,60 rychle za sebou , doufám že ta pálka nebude moc velká grinning smiley. Wien 80a 60 zůžená vozovka, opravy atd. Za Vídni asi 20 km na dálnici 80, potom až na hranici Slovinska pohoda.Za Ptuji výstavba dálnice na plné pecky ,až po hranici 50 skutečnost 80 . V sezoně očekávám kolony a zácpy. CHorvatsko bez problému . Musím napsat že jsme nepotkali ani neviděli žádné migraty ani emigranty smiling bouncing smiley. Tam to nikdo neřeší ani v hospodě ani v televizi jako u nás. V Chorvatsku jsem dal Dubrovník po 8 a cesta bez problému. 3.7. znovu Dalmácia ale tentokrát na kuču do Ninu, pojedu jako skoro vždy přes Madarsko. CHtěl bych tady všem poděkovat za informace, které jsem ke své spokojenosti využíval a využívam . V Chorvatsko jsem byl 13x ale budu se to snažit vylepšit. Nejlevnější nafta a benzín před Mikulovem.Na květen dost turistů i aut jak na dálnici tak i na Jadranu.Ceny v marketech stejné nebo malinko nižší než loni.Nafta 7.95 kuna.Moře 16-18C ale vlezl jsem tamspinning smiley sticking its tongue out Všem hodně bezpečných km nejen na cestě za mořem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pepino 007 (17. 05. 2016 22:06).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2016 07:25
Pepino 007, kde jsi najížděl v Draženci, Tržec nebo někde jinde.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2016 12:16
Najížděl jsem v Draženci. Cesta vedena ve vyznačených žlutých pruzích, téměř až po hranici.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2016 20:09
DavidLC napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Asi blbej dotaz, ale jezdí někdo v sobotu v noci
> (sezona, přes Rakousko) ? Obecně je frmol, či
> ne?. Ptám se, protože jezdím vždy v týdnu tam a v
> neděli přes den zpět. Pátek večer a sobota ve dne
> dle zkušeností už nikdy...


Trochu pozdě, ale přece :-)
Loni jsem také poprvé jel ze soboty 15.8. na neděli a provoz naprosto v pohodě.
Letos jedu opět ze soboty na neděli, tak snad to bude opět v pohodě :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2016 20:15
Tak ze soboty na neděli to bývá v pohodě:-) - pátek na sobotu je mnohem horší :-(
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 05. 2016 13:33
Kde je nové napojení na dálnici v Rakousku?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 05. 2016 17:40
Dezavy a Asok12, díky, asi to risknu, v půlce července to snad vyjde bez zásadních trablů... Ono hlavně dojet ve zdraví a bez nehod.smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 05. 2016 21:47
Napojení na dálnici je u obce Schrick , je to asi poměrně hodně čerstvé nebot to nevzala ani navigace tom tom , čerstvě aktualizovana . Krásnej novej asfalt a dobré značení . Je tam docela slušná výstavba , v porovnáni s těma našíma šaškamamoody smiley Dálnice Brno - Wien byla u nás plánovana cca před 100 lety thumbs up smiley. Pořád ji nemohu najít grinning smiley Pokud ji někdo potkáte,dejte mi prosím vědět smiling bouncing smileysmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pepino 007 (19. 05. 2016 21:50).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 05. 2016 12:32
Pepino 007 ... (nové) ...napojení na dálnici je u obce Schrick

confused smiley Koukám do svého GPS logu z 2015 a na Google Maps, a vychází mí to stejně jako loni confused smiley Můžete kouknout na výřez mapy Google a potvrdit, jestli je to tak nebo jinak?yawning smiley
Jde mi o to, že známku kupujeme vždy na OMV u Hobersdorfu (viz tatáž mapa), tak jestli to bude tak i letos?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil m-i- (20. 05. 2016 12:42).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 99
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.