Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2015 17:57
Tak trochu popíšu situaci a cestu, třeba to někomu pomůže kdo ještě hodlá vyrazit:

Vyjížděli jsme jako obvykle v neděli (9.8.) v půl sedmé. Ne že bych nechtěl vyjet v šest, ale nějak se to nezdařilo. Z liberce, směr Praha, Brno (KFC snídaně) pak Břeclav. Ani jedna zácpa, minimální provoz, ani jedna kolona a ani jedna uzavírka.

Potom do Rakouska, na první a myslím, že i jediné OMW jsem koupil dálniční známku a pak frrrr Vídeň, bez přibrždění projetá tak, že jsem jí měli za zády v půl dvanácté. Potom směr Gratz, sjezd na přeposledním sjezdu na Murek, tam dočerpaná nafta za 1,09 E a objezd dálnice ve Slovinsku přes Lenárt a Ptuj. Opět bez kolon a čekání. V Lenártu oběd v hospodě Švarc. Denní menu na výběr 6 různých za 9 E včetně polévky, moučníku nebo salátu.

Potom příjezd na SLO-HR hranici, tam cca 8 minut popojíždění a hladký průjezd mýtnicí směr Záhřeb.

Cesta přes Záhřeb a další byla toková klasická, nuda, nuda, šeď šeď. A díky ENC na Lučku naprosto v pohodě, bez zastavení. Pak sjezd u Šibeniku směr národní park Krka obec Lozovac, kam jsem dojeli v 19,30.

Druhý den, ráno, doporučuji skutečně tam být na 8. přesun autem do Skadrine, zaparkování a koupení lístků do parku v ceně je i cesta lodí a nebo busem. Návštěva parku, vykoupání pod vodopády, skvělá voda, akorát na osvěžení a pak návrat lodí. Tam kolem poledne už miliony lidí a fronta v pěti stupu 300 metrů dlouhá. Mohli by mě milovat, ale to bych nedal.

Následně na dálnici a až do Ploče. Na rozdíl od přímé cesty kdy poplatky jsou za 222, tak teď to bylo o 5 KN dražší. Potom Okolo Neretvy do Bosny. Maličká fronta na 5 minut, Zastávka u pumpy v Neumu, nakup toho nejnutnějšího, nafty a cigaret a pak dál na Pelješac. Celkem 1489 Km a dojeli jsme na pohodu v 18,30. Luka Dubrava, maličká vesnička na vnitřním moři. Dnes Žuljana nákup a neměnil bych. ANi náhodou.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2015 23:47
mirek113:Nebyla to náhodou slovinská dálniční známka?Za 15 éček rakouskou přece nikdo nekoupí,nebo se mýlím?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2015 07:42
pepino 28 určitě né, rakouská desetideníthumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mirek113 (13. 08. 2015 07:43).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2015 08:15
Zdar taky se přidám ponávratu,takže cesta bohužel 31.7. v 18.00 z Loun,Praha,Brno d1 docela v poho,Mikulov a na Wien,tam malé zdržení na mostě ale docela to šlo,dál až na sjezd Mureck a obj.Slo celkem v pohodě až na nějaké poláky před námakteří zmatkovali ale dalo se to.Zato příjezd na konec dálnice klasicky katastrofa plno a kolona až k hranici takže poskakování.Od hranic Slo-Hr to šlo až na Lučko zas fronty a poskok vpřed.A po projezdu se to trošku rozjelo ,ale co bylo potom jsem v životě neviděl kolony jak prase jen nějaký autobus mimo silnici a občas i auta na odtahovce prostě ucpáno a to skoro až za rozdělení na Karlovac a pak už to docela frčelo takže pak sjezd Šestanovac a Baška Voda,ale cestu co se dá jet 12-13h jsme absolvovali za skoro 20.Takže vykoukanej jako vůl ale co je to dovča.Cesta zpět v úterý 11.8.anaprostá pohoda výjezd 7.45. a malé zdržení jen ve Widni kvůli opravám mostu a provozu odpol.a příjezd asi 20.30.i s přestávkami.Abych to zkrátil již nikdy z pátka na sobotu,jen je špatně že ty nástupy jsou dané a kdyby je změnili všichni bude to stejné jen v jiný den.Tak uvidíme za rok.Asi to bude tím že nějakej chytrák řekl v telce že ostatní země kritické,teroristi apod a všichni se nahrnuly do Chorvatska.Tak přeju štstnou cestu bez kolon a ještě štastnější návrat zpět těm co ještě vyrážejí a zas někdy sretan put.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2015 09:48
Zpátky jsem jel 11.8. v 9:10 z Tučep, cesta naprostá pohoda, nikde žádný výrazný zdržení. HR-SLO hranice 8 minut, chvíli poposkakování ve Vídni no a v 18:00 jsem už byl v ČR. Dal jsem jídlo a v 20:30 jsem už byl doma. Celkem 1080 km, parádní cesta smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2015 09:49
Nástup je takový jaký si domluvíš. Když mi to nabízejí od soboty, tak to rovnou odmítnu, že v sobotu je moc velký provoz. Nebývá problém se domluvit na jiný termín.
Když už jsem loni v sobotu nástup měl, tak jsem se na cestu vydal už v pátek ráno a v Chorvatsku jsme si našli jeden nocleh navíc.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2015 12:59
odjezd z HR- Gradac v 5:00, najel jsme na dálnici od Ploče, cesta ráno na pohodu provoz minimální, v Zagrebu něco před desátou, mýtnice zcela volné, za Zagrebem dotankování a WC+ svačinka a pokračování po dálnici na Maribor , Graz Wien,,Mikulov Brno.
Cesta bez problémů, menší kolny přes Mikulov, ale nic dramatického.V klidu a pohodě dojezd Brno 10:00.
Pokud porovnám cestu v minulosti tak jsme tak hladce a bez problémů do Hr i zpět ještě nejel. Všem kteří mají cestu mají ještě před sebou , přeji klidnou a pohodovou jízdu, hlavně všem štastný návrat domů...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2015 13:41
martinslepanek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> odjezd z HR- Gradac v 5:00,
> ... v Zagrebu něco před desátou
> ... V klidu a pohodě dojezd Brno 10:00.

Tak Gradac - Brno za 5 hodin na pohodu, to by se mi také líbilo... od Zagrebu jsi opravdu letěl... grinning smiley
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2015 21:18
Zřejmě tryskáč smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2015 10:57
Včera, tj. 13.8. jsme se vraceli z ostrova Ugljan do valašského Vsetína.
Stihli jsme trajekt v 8:15 do Zadaru, takže na dálnici A1 jsme byli u výjezdu Zadar 2 okolo 9. hodiny.
Cesta po dálnici probíhla hladce až po 56.kilometr před Zagrebem, na 48.kilometru byla bohužel nehoda a vytvořila se tak na 30-40 minut kolona, ktera se uplne rozpustila u Karlovacu.
Na Demerje jsme platili tesne pred 12.hodinou, kolona zadna ani na Lucku.
Dale na hranicni prechodu Macelj jen asi 10 minut čekačka na slovinske celnici, potom pohodova objíždka slovinské dálnice (Ptuj-Lenart-Mureck) a pozdní oběd okolo 14:00 hodiny v Gostilna Švarc ve vesnici Radehova před Lenártem (menu za 9euro, FB stránka: [www.facebook.com], web: [gostilnasvarc.si])

Rakousko v pohodě, jen mírně zvýšený provoz u Vídně, objížďka Vídně přes S1 na Bratislavu, po slovenské dálnici téměř bez provozu do Nemšové a potom po okreskách přes Valašské Klobouky do Vsetína, ve 21:30 jsme byli doma.

Cestu tam jsme zvolili po stejné trase, vyjeli jsem v pátek 31.7. v 6 hodin ráno a v 17 hodin jsme už byli v apartmánu ve Skradinu nedaleko NP Krka. V sobotu dopoledne prohlídka vodopádů v NP Krka a kolem poledne přesun do Zadaru na trajekt do Preka na Ugljanu. Ve 14 hodin jsem byli v apartmánu na ostrově.



Upraveno 7krát. Naposledy upravil ekin (06. 06. 2016 15:01).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2015 19:54
tak letos po počátečním kolapsu jelikož jsme jeli 31.7 kdy cesta do Bristu(u Gradacu) trvala 21 hodin jsme návrat do Kladna naplánovali na pátek 14.8 z Bristu v 20,00 hod.Jízda na Makarskou a nájezd na dálnici bez front,dále až k Záhřebu kde ,jelikož jsem chtěl utratit poslední kuny tak zdržení na Lučku cca 10 min a potom hurá bez jakéhokoliv zdržení až do Kladna,cestou tankování u Záhřebu nafta za 8,78 na INA.několik malých zastávek na občerstvení a protažení a celková trasa 1185km ujeta za 13 hodin
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2015 00:47
Tak cesta zatím tam dobrá. Výjezd v pátek KM cca 5:00, kolony nikde, odsýpalo to dobře, příjezd do Vodice cca 16:00.

Zdržení způsobeno neplánovanou zastávkou v Zadaru neboť v Rakousku na odpočívadle jsem zjistil, že nezařadím zpátečku a museli jsme to potlačit. Pak už jsem jel jenom dopředu.

V servise mi nepomohli, musel bych to tam nechat, tak jsem to dojel, že to budu řešit na místě. Až jsme s bytnou měli vyjet k servismanovi, zpátečka se nechala zase zařadit a jde doposud. Tak doufám, že to vydrží, konzultoval jsem to se servismanem u nás v čr a pravil, že podle příznaků by to vydržet (aspoň jezdit dopředu) mělo.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2015 01:39
pavel72
Tak to je nepříjemné. Držím palce Pavle, ať to dobře dopadne a autíčko vydrží dojet v pohodě zpět domu. Přeji krásnou dovolenou, užijte si to tam smiling smiley

** Petr **
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2015 11:20
Včera návrat z Puly, odjezd v 6.30 ráno, abychom se vyhnuli koloně u poslední mýtnice u Umagu. To vyšlo v pohodě, drobné zdržení bylo jen na hranicích, ale jen max. 10 minut. Na druhou stranu jsem se ale přesvědčil, že je úplně jedno v kterou denní hodinu do Chorvatska (konkrétně na Istrii) přijedete, protože fronta z Koperu úplně stejná v osm ráno, jako minulý týden v poledne. Zácpa už v kopci nad Koperem a trvala až k hranicím. Příšerný.
Zbytek cesty naprosto v pohodě, klasicky Ljubljana - Graz - Vídeň, ve dvě jsme byli v Mikulově.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2015 18:33
bohužiaľ, ale návrat do reality sad smiley

Cesta tam 5.8. ( streda ) výjazd o 5:20 hod smer Nemecko a hneď uzávierka tunela v mestečku Regen. Navedenie do centra, kde som si nevšimol značenú objazdnú trasu, tak som na prvej križovatke odbočil spať na miestny okruh s tým, že tunel mám za sebou. Ďalšia uzavierka tunelu v meste Deggendorf, kde už obchádzka bola značená perfektne. Cesta D a Rakúsko bez problémov, bez dažďa a hlavne plynule. Obchádzka Mureck-Lenart-Ptuj svižná. Hranica SLO/HR super 1 auto grinning smiley a to isté Lučko len pár aut. V Karlovaci výjazd + tankovanie a po starej príchod do Rastoke o 15:25 hod

6.8. o 9:30 výjazd z Rastoke s nájazdom na A1 v Gornja Ploca, taktiež bez problémov. Výjazd v Šestanovaci a po magistrále do Bristu príchod 14:15

16.8. ( nedeľa ) odchod z Bristu 9:25 smer Šestanovac už zhustená premávka. Cesta po Šibenik dobrá, potom začalo pršať a od Zadaru II sa začali tvoriť kolóny až k tunelu Sv. Rok to občas stálo a zase sa poskakovalo. Na druhej strane sa to rozplynulo a išlo sa fajn až na zhustenú premávku. Dopravné správy hlásili kolónu na Lučku 5 km, tak som sa od Karlovaca rozhodoval či vlietnem do kolóny ( chcel som platiť kartou ), alebo výjazd D. Zdenčina. Nakoniec výjazd pred Lučkom, kde som zistil, že žiadna výhra pretože už od Karlovaca sa ťahala kolóna domácich+ nejaký SLO. Zapíchli sme to v Klinča Sela a dali si neskorší obed. Pokračovanie na Macelj v pohode, HR četníci ani nekontrolovali doklady ( boli v budke 3 v družnej debate ) a Slovinci len odmávli. Po deviatke na Ptuj kolóna, ale išlo to. Opať obchádzka Ptuj-Lenart-Mureck na pohodu. Klasika pred Grazom búrka jak sviňa. Ďalšie pokračovanie cesty bez problémov, len občas zapršalo. Príchod do Plzne 02:00 a skok do postele. Tož takto z našej cesty smoking smiley

a snáď zase za rok thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2015 18:41
Vítej doma
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2015 21:06
My sme sa vracali z Petrčane na východ SK. Vyrazili sme z Petrčane presne na samé poludnie, resp. silná búrka nás vyhnala od mora (boli sme už zbalení, len sme si chceli užiť ešte posledný deň pri mori). Najprv nekonečná kolóna do Zadaru a potom kolóna od nástupu na diaľnicu až po Sv.Rok. To sme išli krokom. Takú cestu som cez HR ešte v živote nezažil. Po celej ceste Chorvátskom silné búrky a leják, akoby sa nebo roztrhlo. Niektoré úseky sme išli doslova krokom na dvojke, lebo nestíhali stierače a diaľnica bola plná vody.
Keď som prešiel Maďarskú hranicu v Letenye, akoby uťalo. Krásna pohodová jazda bez obmedzení a búrok. Lučko som minul, keďže hlásili v rádiu, že je tam 8 km kolóna, zišiel som na Demerje, tam bola iba cca 1 km. Domov sme dorazili o 1.00 po polnoci.
Takže rekapitulácia: Cesta tam nám trvala 11 hodín (vyrazili sme v sobotu na noc), tá istá cesta späť 13 hodín. To znamená 2 hodiny neskôr.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2015 09:48
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> bohužiaľ, ale návrat do reality sad smiley
>
> Cesta tam 5.8. ( streda ) výjazd o 5:20 hod smer
> Nemecko a hneď uzávierka tunela v mestečku Regen.
> Navedenie do centra, kde som si nevšimol značenú
> objazdnú trasu, tak som na prvej križovatke
> odbočil spať na miestny okruh s tým, že tunel mám
> za sebou. Ďalšia uzavierka tunelu v meste
> Deggendorf, kde už obchádzka bola značená
> perfektne. Cesta D a Rakúsko bez problémov, bez
> dažďa a hlavne plynule. Obchádzka
> Mureck-Lenart-Ptuj svižná. Hranica SLO/HR super 1
> auto grinning smiley a to isté Lučko len pár aut. V Karlovaci
> výjazd + tankovanie a po starej príchod do Rastoke
> o 15:25 hod
>
> 6.8. o 9:30 výjazd z Rastoke s nájazdom na A1 v
> Gornja Ploca, taktiež bez problémov. Výjazd v
> Šestanovaci a po magistrále do Bristu príchod
> 14:15
>
> 16.8. ( nedeľa ) odchod z Bristu 9:25 smer
> Šestanovac už zhustená premávka. Cesta po Šibenik
> dobrá, potom začalo pršať a od Zadaru II sa začali
> tvoriť kolóny až k tunelu Sv. Rok to občas stálo a
> zase sa poskakovalo. Na druhej strane sa to
> rozplynulo a išlo sa fajn až na zhustenú premávku.
> Dopravné správy hlásili kolónu na Lučku 5 km, tak
> som sa od Karlovaca rozhodoval či vlietnem do
> kolóny ( chcel som platiť kartou ), alebo výjazd
> D. Zdenčina. Nakoniec výjazd pred Lučkom, kde som
> zistil, že žiadna výhra pretože už od Karlovaca sa
> ťahala kolóna domácich+ nejaký SLO. Zapíchli sme
> to v Klinča Sela a dali si neskorší obed.
> Pokračovanie na Macelj v pohode, HR četníci ani
> nekontrolovali doklady ( boli v budke 3 v družnej
> debate ) a Slovinci len odmávli. Po deviatke na
> Ptuj kolóna, ale išlo to. Opať obchádzka
> Ptuj-Lenart-Mureck na pohodu. Klasika pred Grazom
> búrka jak sviňa. Ďalšie pokračovanie cesty bez
> problémov, len občas zapršalo. Príchod do Plzne
> 02:00 a skok do postele. Tož takto z našej cesty
> smoking smiley
>
> a snáď zase za rok thumbs up

Foco, to znám, ty uzavírky v Německu jak píšeš, je to tam velice često a proto již několik let do HR jezdím přes Folmavu a okolo Chamu to jen sviští až na dálnici, po které sviští nepřetržitě vyjma kousku ve SLO až do Ploče.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2015 10:02
Admin tady něco platí za každý citovaný řádek?? Asi jsem něco prošvihnul a zbytečně přicházím o peníze... eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2015 10:29
RadekK- práve že som to zažil prvykrát, ale je to moja chyba, že som si nezistil situáciu v Nemecku. yawning smiley
nakoniec to nebolo hrozné a plynule sme to prešli.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2015 13:08
Neni to ani moc z cesty ale jako info dobre
Byl jsem jen na kukacku v montenegru. To co predvadeli chorvati na vyjezdu z mng do chorvatska bylo silene. Stal jsem skoro hodinu. Dokonce dost pravidelne vobou smerech nechali vybalit cele auto. Cernohorec po me chtel dokonce technicak a to mam 7 let stare a hodne udrzovane auto
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2015 13:40
Černohorec po tobě chtěl techničák, aby si ověřil, jestli se na Tvoje auto vztahuje povinnost koupit ekoznámku nebo ne.
Nevyžadují ho u aut, která zjevně známku mít musí, a která ji mít nemusí. To Tvoje je někde mezi tím.

>>Pedro66: nepřicházíš o nic, zbytečné citace nejsou placené. Ostatně neplatí se ani za ty, které zbytečné nejsou.<<
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2015 13:46
Pri vyjezdu z mng?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2015 14:32
Ekologická daň na ochranu životního prostředí, která byla vybírána na zahraniční vozidla, vjíždějící do Černé Hory, byla 1. ledna 2012 zrušena.

_______________________________________________________
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2015 16:54
Po mně taky chtěli při výjezdu z MNE osvědčení, myslel jsem, že si třeba kontroluje přes počítač, jestli auto není kradené, nebo co... máme Peugeot 308SW... a jaká auta tedy potřebují tu ekoznámku? Taky jsem si myslel, že to už zrušili.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2015 17:21
Pravda, v roce 2013 nám nikdo známku už nenutil...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2015 20:23
No chtel to i u auta prede mnou. Je ale pravda ze jak videl ze se dobyvam do kapsy a nejde mi vytahnout penezenka s technicakem tak jen mavl rukou
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2015 22:12
Cesta zpět (sobota 15.8.) Brela výjezd v 5.30 , bez problémů až na Demerje - karta bez kolony - hotovost fronta až k rozdělení pruhů..Směr k moři ( od Lučka až skoro k Bosiljevu) velmi silný provoz.
Jediné zdržení ( cca. 7 min.) na hranicích s HU v Goričanu. Pak přes HU dobrý - protisměr u Balatonu zasekanej.
Omylem jsem nesjel kde jsem chtěl před Budapeští, tak jsem si ji cvičně projel, nicméně jsem do Štúrova v pořádku dorazil.
Pak už jen kousek k Levicím a tam krátké pokračování dovolené.Dnes návrat do ČR.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2015 07:23
Tak jsme doma. Nebudu popisovat celou cestu, která byla v pohodě. Prostě klasika, odjezd z Čiova ráno po staré cestě, zastávka v Rastoce a pak dál na Karlovac a dálnice. Objížďka přes Ptuj na Murek. Jediné zaseknutí bylo na slovinských hranicích a to pro kontrolu každého auta, tam jsme se zasekli na jedna a půl hodiny.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2015 11:37
My jsme také doma z Rogoznice
Odjezd do HR v sobotu 15.8. v 1:15 ráno. Po rakouské A9 do Grazu, objížďka SLO dálnice přes Mureck, Lenart, Ptuj... dál přes Videm na přechod Cvetlin, Trakoščan, napojení na HR dálnici v Durmanci. Lůčko objeto přes sjezd Jankomir, dál Kerestinec, Klinča Sela, nájezd na dálnici v Donja Zdenčina. Odtud až po Bosiljevo velmi hustý provoz. Po dálnici dál dolů. Před Sv. Rokem hlášená kolona 1,5 km, takže sjezd a po okreskách do Gračace, Obrovac, Benkovac a znovu nájezd na dálnici. Tady provoz téměř nulový, takže jsme trochu provětrali koníky pod kapotou. Sjezd v Šibeniku, zde jsme poprvé viděli operovat stříbrnou policejní Audi, dál už v klidu po pobřežní magistrále do Rogoznice. Příjezd na místo po 910 km v 13:15, tedy přesně 12 hodin. Na sobotu spokojenost. Nikde jsme nestáli víc než pár minut, hraniční přechod Cvetlin i komunikace před a za ním liduprázdná, doporučuji jako alternativu k Macelji.

Odjezd byl naplánovaný na čtvrtek 20.8., v 7-8 hodin, ale protože celou středu chcalo, ve 4 odpoledne padlo rozhodnutí jet na noc. Za hodinu sbaleno, výjezd v 17 hodin. Po magistrále do Šibeniku na dálnici a dál na Záhřeb. Vyjížděli jsme, když se zrovna začínaly trhat mraky a svítilo sluníčko. V tu chvíli bylo celkem horko, ještě jsme si dělali legraci, jak se budou domácí tvářit, když se vrátíme... Za chvíli se ale přihnaly mraky a celej zbytek Chorvatska propršelo. Rychlost místy jen 80 km/hod. Tady bych chtěl poděkovat všem pablbům, co si nutně musí pustit v dešti zadní mlhovky, nejlépe když mají vzadu 2. Ve dne to nevadí, ale v noci humus. Na odmorišti Dobra tankování, krátká přestávka. Na Demerje platba kartou a vyrazili jsme směr Macelj. Přechod v noci prázdný, pár aut. Na uzlu Draženci odbočka na Ptuj. Opět krátká přestávka na benzínce, ale bez tankování. Zavírá v 22 hodin, stihl jsem to 15 minut před zavíračkou. Pak objížďka SLO dálnice směr Mureck a rakouská dálnice. Měl jsem předplacený tunely, Gleinalmský jsem přes videomaut projel v pohodě, ovšem Bosrucký tunel byl uzavřený takže jsem vyhodil 5E. Hnali nás přes Liezen, hustý provoz, samá zatáčka a opět v dešti. Nic moc. Zbytek dálnice až k Freistadtu byl prázdný, jelo se příjemně, místy pršelo ale šlo to. Za Freistadtem až do Rainbachu uzávěra, takže opět objížďka přes rakouský kotáry. To už jsme jeli opravdu úplně sami. Příjezd domu v 3:30 po 896 km, tedy 10,5h cestování.

Počasí nám moc nevyšlo. Nebyla to hlavní dovolená, spíš jen prodloužený víkend na 5 nocí, nakonec jen na 4. Hezky bylo prakticky jen v sobotu po příjezdu, pondělí odpoledne a úterý. Neděle a středa celý den ošklivě, déšť.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 75
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.