Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2015 21:21
Ta trasa až na Ljubjaň [mapy.cz]{%22criterion%22%3A%22fast%22}&ri=0
nebo možna také alternativa na Celje-Laško-Krško-Novo Mesto se řešila ve vlákně Hustota provozu.
Vloni jsem jel Na Celje, letos až na Ljubljaň. Vzhledem k tomu že do HR vyjíždím pravidelně vždy v pátek kolem 22:00 hod.,
tak po zkušenostech s klasickou trasou na Macejl-Záhřeb bych už v sobotu jinou trasou než na Ljubljaň nejel.
Trochu lepší a rychlejší ( i když delší) je to dle mne na Ljubjaň. Letošní cesta do HR vyjezd pátek 3.července ve 22:00 hodin z Hlinska (okres Chrudim) I s přestávkama celkem asi 2 hodiny (zdřímnutí ještě v rakousku) jsme se už v 11:00 hod koupali v Pakoštane. Na hranicích SI/HR (přechod Metlika/Jurovsky Brod) bylo v 8:00 hodin před náma jedno auto (mám to vyfocené-mohu poslat foto na email pokud tomu nevěříte. Při nájezdu na HR dálnici na mýtnici Novigrad nebyl před náma nikdo.Takže cesta naprosto v pohodě.bez čekání-bez kolon. Pokud se týká zajížďky 71 Km (pokud jedu až na Ljubljaň), tak cenu paliva zaplatí úspora asi 72 Kun za mýto za HR dálnici. Pokud se napojím na HR dálnici až na mýtnici Novigrad, tak se zhruba tolik ušetří.Úsek Macejl-Záhřeb asi 48 kun+Záhřeb-Novigrad asi 24 kun.Další výhoda jsou úplně prázdné pumpy a odpočívadla (WC) na této trase, které je mimo klasickou trasu.Opravdu mohu doporučit.



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Tomáš539 (07. 08. 2015 21:27).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 08. 2015 00:57
Souhlas, na Lublaň je to o 50 km delší ale o 10 minut rychlejší než přes Celje, tudy jsem jel loni na přelomu noci a rána a zákruty na silničce byly únavné, letos pohoda. Sice mně trochu zklamaly opravované úseky na Slo dálnici ala D1, ale o to se příští rok pojede lépe a radostněji.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 08. 2015 13:48
Cesta domů 5,8, odjezd z Igrane v18h, nákup v Konzumu v Makarské,průjezd tunelem Sv.Ilja ,dálnice A1 klid, sjezd na Demerje bránou Fast ENC v 0:28h na bráně vedle pouze jedno auto, na Lučku max na bráně jedno auto, na dálnici A2 platba dvakrát misto 48 kun jen dohromady 32kun, na hranicích zdržení max 3min,Slovinskou dálnici jsem objel přes Maribor, v Rakousku žádný problém.
O proti cestě tam nespadla ani jedna kapka.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 08. 2015 17:19
Tak zdravím z Puly, cesta sem, tedy až na hranice Slovinska s Chorvatskem, zcela v pohodě. Jeli jsme včera, přespali nedaleko Koperu. Nikde žádný problém, ani v Rakousku, ani ve Slovinsku. Dnes ráno příjezd do Koperu a hned v kopci nad ním začátek kolony až na hranice. Celkem skoro dvě hodiny popojíždění, naprosté peklo.
Po přejetí hranic, ve směru zpět do Slovinska, kolona na chorvatské dálnici, bylo kolem 11.30 hod., odhadem 5 km stojících aut nejméně.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 08. 2015 18:00
Cesta do HR včera (pátek 7.8) z Prahy odj. v cca.15:30. Během cesty využito info o nehodě u V.Meziříčí na D1 (hodinová kolona) a odbočeno na Jihlavu.Na semaforu ve Stonařově žádná fronta, pauza ve Znojmě. Vídeň po 8 večer bez problémů. Objezd Slo dálnice - příjezd na HR hranici bez kolony - obě kontrolní místa projety za 3 minuty. Zapresič- sám u budky (placeno kartou) Lučko - první na výdej lístku (opět lidi nesledují značení - bral jsem lístek od obsluhy na ENC) - nicméně fronta na obou místech do 10 aut. Nějaké ty pauzy po dálnici a příjezd do Brely 8:15. (čas čisté jízdy 12:20 hod). Takový provoz v tento den jsem v sezóně už pěkných pár let nezažil..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 04:13
Cesta do HR v neděli 26.7. - naprostá pohoda, 19:30 - Ostrava - Mikulov (LPG) - Vídeň - Mureck - Ptuj (LPG) - Macejl (10 min) - poté sjezd z dálnice přes Durmanec, a po staré přes Krapinu až do Začrtje (tankování LPG), pak na A2 a platba kartou (18 Kn) - A1 Lučko až Šibenik s využitím ENC, prostě paráda. Stáli jsme celkem často, ale ne kvůli provozu ale sbírali jsem cestou kešky, čímž se cesta trošičku protáhla, ale čistá doba jízdy pořád stejná - cca 11 hodin. Nicméně v poledne jsem dotankoval LPG v Šibeniku a po půl hodince jsme byli na místě kousek od Primoštenu.

V pátek 7.8. v 8:30 odjezd zpátky. Taky sběr pár kešek, ale v tom vedru 35 C a více už od rána to nešlo, tak jsme to urychlili (spíš některé vynechali). Průjezd Demerje přes FAST ENC bez zdržení (Lučko cca 3 km kolona). Sice při výjezdu z Lučka malé zpomalení na 40 km/h - havárka 2 jiných aut, spíše ťukanec, ale jinak bez újmy na zdraví posádek. Potom rychle na A2 a v Začrtje sjezd a opět tankováni LPG spojené s nutným nákupem zmrzliny, horko bylo hrozné. Návrat na dálnici a sjezd v Durmanci na starou cestu. Opět se osvědčil. Kolona aut čekajících na dálnici směrem do SLO byla cca 5 km. Cestou jsem sledoval jak to vypadá před hranicí a vyrazil směr Trakoščan a Cvetlin, kde jsme na hranicích vytáhli z klimatizované budky slovinského celníka. Jen mrknul do pasů a už jsme frčeli na oběd. Vyzkoušeli jsme Gostilnu Švarc podle doporučení Digisise. Naprostá spokojenost! 2x menu, 1x pizza + 2 nealko pivka a Cola, vše bratru za 30 € včetně dýška. Tímto mu děkuji. Info na tomto fóru jsou prostě skvělé. Po jídle pokračování na Mureck a po A9 a A2. Průjezd Vídní v naprosté pohodě bez zastavení. Preventivně jsem objel Poysdorf předem připravenou objížďkou a následné v Mikulově tankování LPG už za naší tvrdou cenu 16,90 Kč/l. Pak hurá na Brno, Olomouc a Ostravu již bez nějakých velkých problémů. Cesta trvala i s obědovou více jak hodinovou přestávkou 14 hodin.

Po trase byly na dálnicích v Rakousku, kolem Brna a před Olomouci nějaké omezení kvůli opravám, ale vše bez zásadního zdržení, všude se jelo 80 km/h. Ale při vzpomínce na kolonu na A2 před slovinskými hranicemi byla plynulá jízda v omezeních naprostá pohodička.

Tak zase za rok.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 11:16
Pali.B
Píšeš, žes sjel z dálnice přes Durmanec, a po staré přes Krapinu až do Začrtje ... Stará silnice mezi Durmancem a Krapinou se měla do 15.8. opravovat. Znamená to, že už je průjezdná? Chtěl jsem tudy původně jet a na A2 se napojit v Krapině.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 11:53
31.7.2015 ve 21 hod. cesta do Gradacu - vých. morava přes SK - Maďarsko (okresky) - st. Goričan a pak směr jih. Cesta naprosto v pohodě, maďarsko bez kamionů, cesta z části už opravená (2 semafory, vždy zelená smiling smiley ). Horší úsek Csorna - Körmend. Problém nastal od sv. Heleny směr Záhřeb - kolony, jízda pomalá, občas se stálo...až po Šibenik - děs a hrůza. 1080 km - čas kolem 16 hod. jízdy !!!

Zpět ta samá trasa 8.8.2015 v 7:30 hod. odjezd z Gradacu, příjezd domů 20:30 hod. (vč. 3x pauza). Cesta bez problémů až na 34-38 st. horko. Problém pouze u Demerje kolona cca 13 km (na enc 4km) nefunkční FAST ENC angry smiley, otevřeny pouze 4x brány na platbu kartou, enc. Zdržení 45min.

Shrnutí - počasí super, moře čisté a teplé. Cesta: už nikdy termín od soboty do soboty, cestovat raději v noci a nejlépe jet mimo sezónu tongue sticking out smiley (berte s rezervou)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 12:18
polda.h napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Zpět ta samá trasa 8.8.2015 v 7:30 hod.... bez problémů až na 34-38 st. horko.... cestovat raději v noci

Proč teda do toho horka a zacpaného Lučka/Demerje jedete přes den a ne na noc, má to jenom samá pozitiva, do večera u moře, prázdná dálnice a příjemný chládek smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 12:27
Pedro už se to tady někde řešilo ne každý zvládne celý den u vody a celou noc za volantem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 13:19
... reagoval jsem jen na to, co polda sám nakonec napsal - cestovat raději v noci.

I když jedu na noc, tak rozhodně nikdy celou noc, takový blázen nejsem. Po půlnoci někde zalomím a pokračuju až za světla .
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 18:47
Zatiaľ cesta na Hvar. Štart 7.8. 18.30 hod z Prešova. Za Košicami som posadil za volant 23 ročnú dcéru a smer Budapešť, objazd Budapešti, smer na Osijek, ťahala v pohode, miestami, vraj som zdriemol, 160kou. Hustota prevádzky okolo Budapešti väčšia. Smer na Pecs už prázdno. Cca 40 km pred odbočkou na Mohács mala dosť (polnoc) tak sme sa vystriedali. Následne odbočka z diaľnice – Mohács, hranica, Osijek. Tu sa ozvala manželka, kt. spala ležiac vzadu, či vládzem, že môže ísť. Super s tým som počítal, diaľnica po hranice Bosanská Gradiška je tvoja. Diaľnica západ - východ, (Zahreb - Belehrad ) bola trochu hustejšia. Po výjazde Okučani hranica, v pohode. Zmena za volantom, tankovanie (do tejto chvíle spotreba 7,3l/100 km, Berlingo 1,6 HDI). Tých 160tok asi bolo viac plus klíma makala ešte o 3tej ráno. Fakt horúco. Diaľnica na Banja Luku v pohode, pred koncom mýto, 2 BAM (cca 1€), platba kartou. Na konci Banja Luky som chcel odbočiť na Čadavicu. Neviem ako, no prehliadol som odbočku. Nevadí ideme na Mrkonjich Grad. Po ceste asi 45 min pauza, všetko spalo a mal som dosť aj ja.
V deň odchodu sme nemali čas pospať si. Od 6.30 ráno sme mali všetci naplánované činnosti, aby sme mohli ísť na dovolenku.
Za MG odbočka na Podrašnicu a nasledovala cesta síce so zákrutami, ale krásna. Kto šiel vie. Krátke kochacie pauzy, decká spali.
7.20 - Livno, plánovaná pauza pri Konzume. Bolo z nej asi 100 min. Nákup, ceny viac ako super. Polovička len pozerala na mňa, či ešte môže nakladať do košíka. Potom dotankovanie, káva – malé preso, bolo super. Za tri kávy 2€ aj s tringeltom.
Prechod Aržano – sobota predpoludním, očakával som dlhší rad, veľa Bosniakov ide k moru na víkend. Tak aj bolo. Cca 40 min. Pohoda.
Zastávka v Cista Provo, Splitska banka, nákup lasičiek (lepší kurz ako v SK alebo pri platbe kartou).
Rituálna zastávka, Gornja Brela pohľad na more – Hurá tu sme. Vďaka ti Pane, že si nám umožnil prísť.
Potom to začalo. Od Baška Vody po Makarsku 90 min. Príčina – neidentifikovateľná. Umelec, alebo podľa slov našej Tatiany „Originál“, ide 40 a všetci za ním. Ale dostane sa to až do stavu, že 10 min. stojíme a 50m posun. Mal som počúvnuť Jardu (Hill), ktorý mi radil ísť po koniec diaľnice a prísť do Drvenika od Ploče. Chcel som ušetriť za diaľnicu.
Ďalej po Drvenik ako tak. Tam však rad do polovice kopca. Za nami po chvíli až na magistrálu. Makali dva trajekty na otočku. Vošli sme sa na tretí v poradí. Čakačka dve hod. Cca o 16. 00 hod. konečne z trajektu v Sučuraji. Po Hvare som šiel dosť ostro, už som chcel byť v ID. Ďakoval som za dokončenie úpravy cesty po Jelsu. Aj keď to uberá na kráse regionu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 19:16
... Ĺubo, kde v I. D. bydlíte ... ? ... čekáním na trajekt se netrap, my jsme také přijeli do Splitu kolem 03,00 a loď jela před pátou ... o to větší bylo překvapení před tunelem Pitve / Zavala ...
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 20:35
Pedro66 - takže všichni co jedeme celou noc, jsme blázni? smileys with beer

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 21:05
Ono se da ject celou noc bez problemu, ale rozhodne bych vyjezd planoval tak, abych na misto dorazil brzy rano, nejdyl do 9. Z vlastni zkusenosti vim, ze po nocni vydrzim tak do tech 9, nez na mne zacne padat unava. Ridit dal uz by aspon pro mne bylo o hubu
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 21:19
Každý to má jinak. Já vydržím tak do tří do rána, pak už to na mne leze. A jak se začne rozednívat, tak je to na sirky pod víčka. Proto jezdím ve dne. Jsou lidi co celý rok makají v noci, tak jim to nedělá žádný problém.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 21:21
Hrvate Mishelli ... já se na to necítím, a proto bych se choval jako blázen, kdybych celou noc jel. Pokud to při svém mládí zvládáš bez mrknutí oka, je to tvoje věc, ale existují nějaké fyziologické zákonitosti které prostě platí pro každého, a nějaký test pozornosti a reakční doby na konci takové cesty by možná dopadl zajímavě yawning smiley .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (09. 08. 2015 23:12).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 22:40
Já třeba raději jezdím na noc, nicméně! Letos jsme si cestu rozdělili - 1 den výjezd z domova - kolem 10 hodiny, v klidu dofičeli do Rakovice, tam nocleh, 1 den Plitvická jezera, pak nocleh a až třetí den dojezd k moři. Lepší cestu jsem nezažil. Nemám problém ject na jeden zátah, ale ten pocit, kdy jsem se vzbudil a plný síly vyrazil po staré cestě...k nezaplacení. Jelo se tak dobře, že jsem ani v Udbině nenajel na dálnici a pokračoval po staré. Takže příští rok budu silně přemýšlet nad noclehem někde po cestě. Takže cesta byla špičková smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 22:49
Take jsem na tento rezim presel a cestu si mnohem vic uzivam.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 08. 2015 23:57
Také jezdím na noc a v pohodě. Odpoledne si jdu na 2 hodiny dát šlofíka a jde to. Letos před zpáteční cestou nějak nešlo odpoledne zabrat a u Lince kolem 6 ráno jsem toho měl plný brejle. Dotlačil jsem to na benzínku v Kaplici a kafe se snídaní mě postavilo na nohy a už zbytek cesty byl v pohodě.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2015 01:17
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pali.B
> Píšeš, žes sjel z dálnice přes Durmanec, a po
> staré přes Krapinu až do Začrtje ... Stará silnice
> mezi Durmancem a Krapinou se měla do 15.8.
> opravovat. Znamená to, že už je průjezdná? Chtěl
> jsem tudy původně jet a na A2 se napojit v
> Krapině.

Ano, jel jsem po "staré". Ta uzavřená cesta je vlastně obchvat Krapiny. Tudíž jsem jel přes centrum. Tady tudy.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2015 07:28
Někdo to dá, jiný ne, co na tom hledat. Třeba já jedu celou noc a spát se mi nechce vůbec. Letos jsem ani nezastavoval na zavření očí (měl jsem je vždy vyčumné ze světel) a v pohodě fungoval celej den.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2015 08:13
Pali.B
Dík za info.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2015 09:26
Ahoj,cesta tam Praha-Makarska pátek 24.7. v 7hod,objezd přes Ptuj pohoda,hranice SLO-HR 15hod,spaní parkoviště Krka,Makarská asi 6,15 v moři 6,30.
Cesta zpět v 8hod přes Solaris-aquapark klouzaní 10-16hod,pak směr domů,cesta v pohodě,kolony na Lůčku i Demerje tak výjezd Zdenčina,další kolona před Krapinou to dělala policie nepouštěla to dál do tunelů,další kolona na Macejl asi 5km tak výjezd Durmanec a po starý na hranice tam cukačka až do SLO.Koupení známky,protože máme strach se setkání se zvěří a byla už i únava tak spaní asi 160km před Vídní,probuzení v 5,17 pokračování domů,příjezd na oběd 11,30 ke tchyni tak proč spěchat když je uvařeno,doma v 14hod.
Cestu přes den máme raději.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2015 10:16
Také jsme jezdívali na noc,ale už se na to necítíme,roky přibývají,tak to řešíme přespáním kolem plitvic a ráno odpočatí po staré cestě až do Igrane.drinking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2015 13:27
Pedro66 - je to spíše o zvyku, ani ne tolik o věku smiling smiley Test by byl fajn a ani bych se ho nebál, protože vždy poslední kilometry zkoušejí ostatní řidiči pozornost smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2015 13:57
Odjezd tam - 30.7.2015 z Púchova a to trasou Púchov - Bratislava - Kittsee - Frauenkirchen - Lovo - Szombathely - Mursko Središce - Čakovec - HR dálnice - Primošten

Samotná cesta byla bez problémů, až na pár věcí:

a) hromada zajíců během průjezdu začátku Maďarska (Kittsee - Frauenkirchen - Lovo)
b) pořádný slejvák od Zahřebu a dá se řící až po sjezd Šibenik a to se přidal ještě vítr kolem tunel Sveti Rok - rychlost na dálnici snížena na 40 km/hod.

Cesta, až na to zpomalení díky dešti, v pořádku, jen mě trochu mrzí, že v HR nešlo pořádně zastavit a užívat si i ty zastávky na odpočívadlech - jen rychle z auta do kavárny, tam se mačkat s dalšíma lidma, kteří nechtěli zmoknout, protože venku byla docela zima smiling smiley.

O den později se vedle nás ubytovala skupinka lidí (2 auta) z CR, tj. vyjížděli v pátek a jeli to (jestli se nepletu) 25 hodin. Stašné kolony mezi SLO - HR ...

Cesta zpět - 7.8.2015 z Primošten - HR Dálnice - Letenye - Nagykanizsa - Zalaegerszeg - Csorna - Rajka - Púchov. Cesta v naprostém pořádku, bez deště, žádné kolony. Lučko placeno kartou i když i platba hotovostí by šla (bylo tam cca 10-15 aut v řadách). Po cestě jsem žádné zajíce, ani srny nepotkal, jen jednu sovu uprostřed silnice grinning smiley.

V obou případech HUN bez dálnice.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2015 16:55
Tam: 1.8. 2015 14:15 Odjezd od prostějovského Tesca. Kolona na 45 minut v Brně směr Bratislava.
Jinak trasa bez kolon a bez zvýšeného provozu. Trasa PV-Brno-BA-Kitsee-Neuesiedl am See-Frauenkirchen-Pamhagen-Szombathely-Zalaegerzseg-Nagykanizsa-St. Goričan. Dále po dálnici až do Šestanovce .Po jadranské do Drveniku. Tam jsme byli cca v půl třetí ráno. Chvilku jsem podříml a prvním trajektem do Sučuraje. Ještě cca 1.5 hoďky a jsme v ID.

Zpět: 8.8.2015 9:30 odjezd z ID. V Sučuraji čekání 3 hodiny na trajekt. Zhruba ve tři jme byli na pobřeží. Zastavili jsme v Ruskamenu na oběd. Dál do Omiše pro naftu a hurá přes Seocu na dálnici A1. Po zhlédnutí web kamer na lučku jsem průjezd tímto místem zavrhl. Po příjezdu do Karlovače se to potvrdilo. Kolona od Lučka stála už v Karlovaci. Nám to vyšlo, že ještě byl volný pruh na paytol na karlovači. Sjeli jsme a objeli lučko po D36 a D31 připojili za Velkou Goricou na A3. Cesta klikatá,místy velmi úzká – pro jedno auto. Nicméně povrch kvalitní. Naše dálnice s ním nemohou srovnávat. Na objížďce jsme strávili cca hoďku a půl. Na dálnici prázdno. Pokračování na St. Goričan, Nagykanizsa, Zalaegerzseg, Szombathely, Kőszeg do A a po S31 do Eisenstadt, dále BA, Brno a PV


K té S31 v A – je zpoplatněná? Navigace mě tam poslala,i když jsem měl dálnice a zpoplatněné úseky vypnuté. Nikdo mě nezastavil. Můžu čekat pozdrav?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2015 20:41
Z Rakuska pokutu za znamku nedostanes, tam kontroluju znamky manualne t.j. - musi byt na okne a spravne predierkovana.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2015 16:32
Tak já zatím tam. Odjezd v cca 20:00 od Ostravy směr Mikulov - A2 - Murek - Ptuj a pak dolů po dolů po dálnici - výjezd Prgomet - cíl Čiovo v 10:30. Cesta - malý provoz, celnice sami/max 2/ do 30 sekund pryč, mýtnice prázdné - vše placené kartou Visa bez problémů. Tankování LPG na petrolu za Lučkem a tamtéž hodinka spánku. Pár zastávek cestou na čůrání, kafíčko a svačinku. Čas jízdy vám nenapíší, neboť ho nevím a ani mne nezajímá. Moje dovolená začíná výjezdem z domova, po cestě zastavuji na kochačku a fotím na památku.
ale toto vám musím napsat...stavil jsem se na Shellce v Mikulově - tankování LPG a tak jsem si řekl, že koupím i rak.desetidení známku. Holčina velmi ochotná mi ji cvakla a řekla si o 15 éček. Tak to jsem si řekl...drahé, ale jak mi bylo ní sděleno, jen za eura. Tak jsem ji řekl, že jsem v česku a žádný obchod nebude...už jen ta cena.Jsem jen zvědav, jestli příští rok nebude chtít třeba rubly. Tak to mne fakt nasralo, že nemůžu platit v česku českou korunou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 130
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.