Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2015 08:13
Kdyby měl někdo ENC krabičku na půjčení, dejte prosím vědět...ZL kraj, OL, Trenčín. Děkuji smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2015 16:53
tau Hranice SLO - HR, chorvatší celníci chtějí vidět cestovní pasy (popřípadě občanky) - na rozdíl od hranic ČR -> AUT a AUT - SLO, které jakoby nebyly.

Tak však ony ty hranice nejsou. To už je snad známo.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2015 08:37
Hranice jsou, pouze se na nich neprovádí systematické kontroly a můžeš je překročit i mimo místa k tomu určená. Nadále platí, že u sebe musíš mít cestovní pas, nebo občanský průkaz. Stále ale narazíš na označení státních hranic a kdykoli může být kontrola provedena, nebo mohou být kontroly na omezené časové období zavedeny.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2015 23:32
Upozorňuji, že zdržení Vás čeká u hr. přechodu u Neumu, do BiH nebo zpět, téměř v každou denní dobu. Jsou tam i kilometrové fronty, chtějí pasy, dívají se do nich, což jindy nebylo. Dalším problematickým přechodem je Metkovič, kdo pojede třeba do Mostaru. Prostě zbytečná pakárna, kterou jsem poznal cca před týdnem.Ostatní přechody neumím posoudit, neboť jsem tudy nejel. Tedy ještě jeden umím - a to je v Mursko Središti - naprostá pohoda v jakoukoliv dobu bez čekání - a tudy jezdím už víc než 10 let.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2015 23:39
...divaji se do pasuu...asi za 1. chteji do Schengenu a za 2. nechteji nektere borce...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (24. 07. 2015 23:39).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2015 10:53
Tak zatím cesta tam
:Výjezd z Velkého Meziříčí 25.7. cca 19h cesta přes Znojmo, Wien ,Maribor do Igrane.
Při výjezdu z domu začalo pršet a malejma přestávkami cedilo až k Svetymu roku a u Vídně ještě silný vítr.V rakousku na dálnici omezení kvůli dešti na 100 km místy až na 80 km Chorvatsku omezení na100 km. Na přechodu Macejl jsme byli cca 2:30 h před náma 2 auta odbavení do 2 min.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2015 14:30
Včera odjezd z ID na Hvaru prvým trajektem,teplota 25 st.,za Sv.rokem 19,1 a postupně se ochlazovalo až na 13 st..Do toho bouřka a kvanta vody ,ale za 15 minut po dešti.Oteplovat se začalo až v půlce Maďarska,ukázalo se sluníčko a svítilo až domů.
Mursko Srediště jako vždy bez zdržení, nejdelší stání na semaforech z Valašských Klobouk do Vsetína. Ve 21:30 doma. Tož tak !!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2015 15:19
Včera ráno návrat domů přes Rakousko. Po příjezdu k Svetému roku začalo pršet a pršelo až na konec Slovinska . Chorvatska dálnice naprostá pohoda , ale v protisměru rušný provoz . Na hranici a placeni myta žádné zdržení a celnice do Slovinska v pohodě 2 auta před námi . V protisměru kolona až na dálnici ve Slovinsku po odbočku na Ptuj. Rakousko bez problému a cesta z Brna na Vyškov naprostá katastrofa. V zúžení 2 Poláci a napakovali se Čechovi do kufru . Jako vždy každý se musel podívat a zdržení cca1 hodina. Celkem cesta z Gradacu domů 13 hodin . Takže za rok další cesta a přeju všem šťastnou cestu bez kolon a dopravních nehod . Věřte že pohled jak zahranáři zakrývají tělo po nehodě je velice zlý i když nejste účastníky nehody.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2015 15:54
Tak zatiaľ len cesta tam,
Výjazd 18:30 z Prievidze cez Komárno, Budapešť, kde to bolo dosť husté ale išlo sa 100kou až na výjazde za Budapešťou smer HR sa to ukľudnilo. Na starom Goričane sme boli o 00:30 a sami, takže pohoda. Cez starí Goričan jazdíme stále smerom k moru, je tam miesto na odpočinok a na pumpe robia dobrú kávu. Pred Zåhrebom začalo pršať a trvalo to s prestávkami až po Malu Kapelu obmedzenie na 100. Na Lučku max. do 1. minúty. Oddych za Sveti rok na Marune, kde už bolo ráno 22 stupňov. Na Marune funguje reštaurácia - výborná káva a solídne WC. Do Srimy príjazd cca o 07:00.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2015 17:48
7Peter7: Presne aj my, keď idem tam,aj po dialnici ,tak radšej potiahnem kúsok a idem cez starý Goričan, dáme prestávku,wc, kávu na pumpe jak hovoríš a natankujem, to je totiž jedna z najlacnejších púmp, pri dialnici už ide cena hore, tak nech Vám vyjdarí dovolenka ! Nemenil si náhodou, alebo ako sa hýbe aktualne kurz, známi sa vrátil pred týždnom menilm niekde v letovisku okolo 7,45 Kn za 1€ sa mi zdá, že bolo aj viac ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2015 18:59
Ja mám tiež cestovný rituál cez st. Goričan (Zv, Šahy, Budapešť, st. G. ) ale tankovanie je momentálne trosku vyhodnejsie v HU. Doporučujem INA (HU) cca 40 km pred Goricanom.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2015 20:29
Tak dík za info, cca 15.8 ak sa nič nestane vyrážame, tak je možné, že tam natankujem,len sa to horšie prerátavaspinning smiley sticking its tongue out, tie ich tisíce, pri kunách mi to ide lepšie, ale pozriem ceny na nete smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil berino (27. 07. 2015 20:30).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2015 21:41
Najlacnejší benzín som minulý týždeň tankoval na pumpe Lukoil v Splite a potom na Goričane.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2015 23:49
A za koľko bol benzín v Splite ?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2015 08:16
Lukoil Split: Eurosuper BS 95, 10.21 HRK;
na ostatných pumpách bol okolo 10.41- 10.48 HRK



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirod (28. 07. 2015 08:19).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2015 08:37
Nemenil som v zmenárni, ale vyberal z bankomatu a kurz bol 7,45 taký istý majú aj zmenárni.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2015 10:18
Kurz v jednotlivých bankách napr.[www.splitskabanka.hr] zenárne majú vždy nižší+ poplatok.Pozor aj niektoré banky berú poplatok.Čo sa týka výberu z bankomatu malo by to ísťstredom a v materskej banke sa poplatok neplatí,alebo aspoň iba taký ako doma.Toto však je najlepšie si overiť v svojej banke pred odchodom na dovču.Tak tiež i platby kartou idú bez poplatku a za stred./aspoň ja to tak mám/
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2015 21:32
Cesta tam 13.7., čili ne už moc aktuální, trasa Ostrava-Brno-Bratislava-Budapešť-Záhřeb-Šibenik-Rogoznica. Jeli jsme v pondělí večer, cesty prázdné, snad jen klasicky mezi Bratislavou a Budapeští bylo trochu více aut, poté již cesta osamoceného jezdce až do cíle. Trasa bez problémů, havárek atd.,pouze kolem Balatonu a kolem Záhřebu silnější déšť, obdivoval jsem rychlíky, co to kouřili jako za sucha a minimálně o 20 km/hod., než je povoleno, pripomínalo to jízdu člunu-ve skluzu..... Cesta domů 28.7., trasa stejná, silnice prázdné, počasí cestovní, pod mrakem a teplota od 20-22 stupňů. Cestou zpět jsme potkávali pro nás neobvykle mnoho jezdců z Dánska a jsou to závodníci, to se jim upřít nedá!!! Lučko prázdné, před námi na kartách 2 auta.... V Maďarsku jsme namočili tradičně nohy v Siofoku, dali jsme si jídlo a jeli jsme dále. Za Budapeští několik krásnych kamionů, žřejme depa z velké ceny F1. U Györu vysypaný kamion, bez označení to tam překládali, nezáviděl jsem jim. Poté menší zdržení za Brnem 202 km, jezdí se tam jedním pruhem, kolona a asi 15 minut trvalo, než jsme to projeli. Kolem Prostějova taktéž několik zúžení, večer ok, přes den to tam asi musí houstnout. U Hranic na Moravě tKtéž krátké zúžení ze 3 na 2 pruhy. Poté až do Ostravy pohoda. Vše jsme zvládli s malým ani ne ročním prckem, spokojenost.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2015 06:51
Zdravím,

odjížděli jsme v pátek 17.7. ve 22h z Čestlic. Přes ČB (23,17) na Dvořiště (po krátké pauze a dotankování jsme odjížděli v 0,30). Přes Linz - Graz (další pauzu jsme měli mezi placenými úseky Phyrnské dálnice - cca ve 3 ráno jsme byli asi 100km před Grazem). Zastávka v SI za Mariborem kolem 5,30, ta byla trochu delší na kávu a "snídani". Z Mariboru směr Ljubjana - Koper - přechod Dragonja (kolem 8,50 jsme tam stáli - nepsala jsem si, neb jsem řídila, ale cca 30-60min. Kolona se sunula pomalu, ale jistě. Na hranicích průjezd v pohodě. Poté, co se auta trochu rozjela, tak se pak zas štosovala před kruhovým objezdem v kopci před nájezdem na dálnici, neb auta ze všech ostatních směrů. V 9,30 poslední pauza pro kuřáky a v pak už směr Poreč - Zelená Laguna. V cíli jsme byli v 10,26. Odřídili jsme ve dvou, cesta na pohodu. Kolona na hranicích nás sice štvala, bylo horko, ale nebyli jsme vyloženě na sluníčku a vyloženě to nestálo, tak alespoň já to hodnotím pozitivně a jedna kolona byla příjemné překvapení (čekala jsem víc). Jestli se nepletu, tak se trochu zahustil provoz na dálnici z Ljubjany před Kozinou, ale nic hroznýho.

Zpátky jsme vyjížděli kolem 17,30 v sobotu 25.7., stejnou cestou. Zádrhel vůbec nikde (na hranicích HR/SI přede mnou 3 auta, ale zrovna v naší řadě celník lustroval doklady dost), dojezd domů těsně před 4 ráno. Ovšem kolona z Koperu na hranice s HR byla hustá.

byla to naše první cesta autem, nechtěli jsme se nikde motat a objíždět a celkově hodnotím velmi pozitivně, protože jsem vážně očekávala, že někde zůstanem hodně trčet. Už teď hledám, kam za rok.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2015 17:07
Sice trochu opožděně, ale v úterý ráno návrat. Tedy po pořádku:

Odjezd v sobotu 4.7., místo v 16. hod odjezd kvůli horku posunut na 20,15. Auto plně naloženo / motor, člun, 400 l box, 2 dospěláci/. Rakousko /před Gazem krátká občerstvovačka/, objezd Slov.dálnice, hranice SLO/HR 01,00, Lučko 01,30 - úplně volno, ENC brána, teplota postupně klesala, před Sv.Rokem kolem 13 st., po průjezdu tunelem se teploměr choval jako splašený a zastavil se na 24. Na Nemiře krátký spánek a vynikající ranní presso, na Kozjaku dotankováno po víčko, kolem 8 Drvenik, procházka, 9,00 trajekt, v Sučuraji na kapitanátu evidence plavidla + poplatek, v 10,00 odjezd, 11,20 v Zavale u app.. Spotřeba 5,8, najeto 1040 km. Naprosto pohodová cesta, místy sami, jelo se na klid, žádná rallye, zkrátka až tam dojedem, tak tam budem.

Cesta zpátky rovněž jinak, oproti plánu. Naši nástupci v app. hlásili pozdější nástup, tak namísto neděle ráno odjezd v pondělí navečer. Kamarád Tin Ujevič nás v 17,30 odvezl do Splitu. Ve 20,00 nájezd na autostrádu u Dugopolje. u Vrpolje vlevo od cesty lokální požár likvidován dvěma letadly. Jinak cesta naprosto klidná, provoz mírný. Na Tifonu před Bosiljevem natankováno cca 3/4 nádrže, Lučko ENC sami, na hranici nikdo, 01,20 nájezd na dálnici v Rakousku u Gersdorfu. Na vjezdu do Slovinska mírně mrholilo, pak ustalo a pouze vlhké vozovky.
3,30 lehká snídaně před Vídní + presso, 5,00 Mikulov a v 5,30 BM. Pouze od Pohořelic do BM mlha jako na podzim, musely mlhovky do práce. Spotřeba trochu vyšší, lehounce jsem přišlápl, psalo to 6,00 l.
Shrnutí: stejně jako Trosečník. Snad nejkrásnější dovča v HR. Jednak 22 dní, hlavně počásko. Jako přes kopírák, po celou dobu ani kapka, azuro, teplota moře vystoupala na 29 st. Nepamatuji takto teplou vodu. Člun využit maximálně a bez závad.
Resumé: na otázku, kam příště, jasná odpověď a termín zarezervován.
20. pobyt byl super, ať žije 21.
Navíc proloženo i jinými aktivitami / viz. Mildous a Bessy. Fotky časem, až bude trochu prostor.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2015 11:51
Do Chorvatska jsme se vypravili v sobotu 18.7. ráno. Jel jsem z Vysočiny přes Jindřichův Hradec, Novou Bystřici, Waidhofen, Horn do Vídně. Normálně jezdíme přes Znojmo, ale podle mapy jsem zjistil, že přes Horn je mnohem méně vesnic, tak jsem to tudy zkusil. Mimo klikatějšího úseku silnice mezi Bystřicí a Waidhofenem a krátké objížďky uzavřeného kruhového objezdu je cesta perfektní. Provoz nebyl prakticky žádný a od Waidhofenu jsem téměř celou dobu valil stovkou na tempomat. V Hornu je non-stop pumpa, kde se dá kdykoli koupit dálniční známka. Koupil jsem hned dvě, abych to cestou zpět nemusel řešit. Pobavila česká obsluha, na kterou jsem zkoušel angličtinu. Cestou přes Znojmo žádná non-stop pumpa neni, možná někde v Hollabrunu, ale nic přímo při cestě.
Ve Vídni se provoz docela zahustil, ale pořád se jelo předepsanou osmdesátkou a to i v omezení na Praterbrucke.
Dál za Vídní provoz postupně slábnul. Byl jsem připravený opustit v Ilzu dálnici, kdyby se to před Grazem zahustilo, ale nebylo to nutné. Jenom mne štvou ti jejich ekologové. Tak jako loni byla kolem Grazu snížená rychlost na dálnici na 100km/h. Na hranici rychlostních limitů jsme dojeli až na exit 226, kde jsem odbočili směr Mureck. Hned za sjezdem jsem dotankoval plnou (benzín 1.285, nafta 1.122).
Cesta přes Slovinsko přes Lenart a Ptuj v mém směru pár místních aut, obráceně středně hustý provoz turistů. V Ptuji jsem okouknul kamery mezi Ptují a Lučkem. Provoz hustější, ale podle rozestupů mezi auty to pořád jelo. Fronta jen na konci dálnice u Ptuje, ale tam jsem se bez potíží vmáčknul. Po hranice je jelo 60-80 km/h, ale bez zastavení jsme dorazili až do místa, kde se to před hranicí rozšiřuje na dva pruhy. Na hranicích jsme byli cca ve tři odpoledne. Za cca 15 minut jsme byli na dálnici v Chorvatsku. Uvažoval jsem, jestli risknout Zaprešič, nebo sjet z dálnice již v Zaboku. Nakonec se mi provoz nezdál tak hustý a jel jsem až do Zaprešiče. Na hotovostních bránách tak deset aut, na kartách jedno-dvě.
Lučko podle kamer vypadalo OK, tak jsem neobjížděl ani to. Lístky se fasovali i na bránách pro ENC, tak i přes cca 200m dlouhou frontu bylo zdržení tak deset minut. Provoz po Bosiljevo hustý. Rychlost kolísala, ale pořád se jelo. Za Bosiljevem se to hodně zlepšilo a postupně auta ubývala. Prakticky pořád se dalo jet 130 na tempomat. Náš cíl byl nocleh v Brnaze (Sinj). Z dálnice jsme sjeli z Dugopolje a v sedm večer jsme byli u Jure Masleho v Brnaze. Ubytovali jsme se, a hurá do Sinje na večeři. Večer v centru je vždy příjemný, je tam živo a levněji než na pobřeží.
Ráno nám zbývalo posledních osmdesát kilometrů do Čaklje (Podgora). Jel jsem po staré silnici, okna dokořán a nasával atmosféru a vůně. V devět ráno jsme dorazili do Čaklje a v deset už leželi ve vodě.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zpět opět s noclehem. Dvanáct let jsme nejeli po staré, tak jsem to zkusili. Čaklje jsme opustili ve středu 29.7. asi v deset dopoledne. Koukli jsme k jezeru Peručko, na vývěr řeky Cetiny, na vyschlý vodopád v Kninu a odpoledne si našli ubytování ve Slunji. Stará cesta je prakticky stejná jako byla. Nekonečné vesnice, spousta omezení rychlosti, ale docela dobrý povrch a malý provoz. Jezdí tudy dost kamionu. Nemá smysl je předjíždět, většinou jedou rychleji, než bych jel já. Kašlou na omezení i obce. Držel jsem se jich a věřil že vědí kde se měří. Policajti nikde. Dodržovat značky, tak by to bylo nekonečné.
Druhý den jsme okoukli Rastoke, muzeum válečné techniky v Karlovaci a hurá domu. Provoz ve čtvrtek samozřejmě nulový. Až odpoledne ve Vídni to zahoustlo a před Praterbricke jsme tak půl hodiny poskakovali. Zpět přes Znojmo a Jihlavu už nic zajímavého.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2015 20:57
Vyrazili jsme dnes v 10:20 z domova (vesnice kousek od Uherského Hradiště), trasa přes Slovensko - mimo dálnici, provoz slabý, v Bratislavě provoz slabý, v Maďarsku objezd M15 přes Mosonmagyarovar, jsou tam jen dvě křižovatky, zdržení minimální. Provoz na 86 standardní, málo kamionů, zdržení na semaforech asi 3 minuty dohromady. Maďaři zrekonstruovali hodně km, ale dost je jich zase na sračku, hlavně za Csornou. Na jihu Maďarska objezd M70, musím řict, že velmi malézdržení - nebojte se toho, cesta je tam velice pěkná, jen pár krátkých úseků trošku horších. Přejezd přes starý Goričan, 1 auto před náma, chorvatský celník neměl čas. Na INĚ za hranicema nabrána nafta - 9,04kn (bs class), nájezd na dálnici, provoz minimální, na NP Goričan přes ENC bránu. Na A4 myslím jedno omezení, jede se v pravém pruhu 80km/h. Sveta helena - ENC pruh prázdný na ostatních cca 5-6 aut. Do Zagrebu plynule 140km/h tacho. Lučko zdržení asi 3 minuty. V protisměru kolona jako prase(hlásili 29km - sám nevím, až podle videa), my jsme jeli tempo 140 až k odmorišti Draganič, pak se dálnice zastavila, a chvílema se jelo 40 až 80. Sjezd v Karlovaci směr Plitvička jezera - provoz na staré cestě malý, jen v Karlovaci větší. Jinak tempo 80 až 90 (chorvatský autobus to mastil pěkně). Nyní ležím v posteli v Rakovici a těším se na zítřejší celodenní Plitvická jezera. Takže za mě - sobota žádný problém smiling smiley

Celou cestu mám natočenou a letos bude stará cesta celá ve dne, i když rozdělená ve 2 dnech.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tony Stark (01. 08. 2015 20:59).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2015 12:59
Tak jak začít? Letos nám pobyt vyšel bohužel sobota-sobota... Abysme to trošku okořenili, měli jsme ubytování z pátka 24.7. v Ogulinu. Plán byl jet v Rakousku po "kochačku" S6 potom S35 a A9. Potíže nastaly už v týdnu před odjezdem - synek horečka. Jet/nejet? Ve čtvrtek byl OK takže jedem. Neměli jsme nic-peníze, pojistku, benzín... Večer velké balení a ráno v 8 pojišťovna, půl 9 směnárna, hezký to vyšlo na otvíračky a jedem. Nejhorší úsek cesty je od nás přes Svitavy, Brno k Vídni - nejprotivnějších 200 km je na začátek a konec cesty. Tankování na eurobitu Krhov. Brno cca 11:00 pohoda objezd dálnice-známku jsem měl až na srpen. Na první pumpě za čárou rakouská známka-čára přes rozpočet kartou lze platit až od 10 eur- nenapadlo mě vzít ještě něco, takže nám zbylo asi 7eur v drobných... Cesta do Vídně v pohodě, koukal jsem jen jaká byla kolona z Rakouska před poysdorfem-začínala už před Erdbergem. No nic byl to jiný směr :-) Vídeň Ok minimální zdržení na mostě projeto v cca 13:00. Odbočka na S6
- krásná cesta. Vyjetí na Semmering-Kurot projížďka mestem dle turistické navigace na opuštěné parkoviště u nějakých chátrajících lázní(nevím jestli to nebylo do zákazu) procházka na 20 Schilling blitz a ještě jednu rozhlednu se díky hledání kešek a krásné přírodě a výhledům trošku protáhla - odjezd cca v 16:30. Zbytek kochací cesty Rakouskem včetně 10km tunelu u Gratzu v pohodě. Je to krásná cesta doporučuju. Příště je v plánu medvědí soutězka u Mixnitz. :-) . sjezd na Mureck benzín na první pumpě. Slovinsko do Ptuje pohoda sem tam nějaký cz SK pl v obou směrech. Ptuj špár koupě svačiny odjezd cca 19:30. Z Ptuje na Ormoz na přechodu sranda-chtěl tam projet někdo s letadlem na vozejku, ale nějak neodhad, že nevytočí zatáčku na most aniž by zbořil celníkům budku. Zdržení cca 5 minut než vycouval. Kuk do pásu a tradá. Varaždin enc hned, svatá Helena taky, lučko jakbysmet. Provoz v normě. Od Lúčka na obzoru blesky u Karlovacu začalo pršet. Bosiljevo lejt. Rychlost 50 místy 30 mlhovky zapnutý stěrače na plno a vidět bylo prd díky za kamion, který jel předemnou a já jel podle jeho světel. Trvalo to asi hodinu největší liják půl. Sjezd Ogulin 22:00 hotel nalezen za 5 minut. Sprcha, večeře, čistá postel - geniální kombinace.
Ráno sprcha v 7 snídaně a v 8 už nájezd na dálnici. Provoz hustý ale jelo se. Před Svetym Rokem to zhoustlo. Sjezd na Marune-to musí být. Koukam že silnice dole stojí. Za 2 minuty to stalo už i nahoře. No nic kafe wecko sváča klídek. Po půl hodině jsme se zapojili na parkoviště a po 45 minutách se na Maslenickém mostě zase rozjeli. Potom až na Blato na Cetine s jednou čurací zastávkou v pohodě. Po 3 letech jsem si užil sjezd do Omiše - to je dle mě jedno z něj míst v Chorvatsku. Na ubytku ve Stanici ve 12:30 odpočatí a natěšení.
Včera 1.8. Cesta z5. Odjezd cca 7:30 opět Omiš Blato na Cetine-pohoda. před odmorištěm Krka kolona- naštěstí jsme tam byli brzo a chtěli na odpočívadle vzít kešku, takže jsem se zařadil na krajnici a předjel asi 10 aut do odbočovacího pruhu. Keška a kafe-pauza cca 30 minut. Při řazení zpátky na dálnici to nebyl hezký pohled- narazilo mi z toho jak to auto vypadalo v zádech dlouho :-( . cesta nahoru celkem v pohodě. Ještě jsme si říkal chudáci za námi tam zůstanou - v rádiu to pak hlásili dlouho. Ještě jsme si libovali jak to jede oproti směru k moři, který spíš víc stál, než jel... No, přišlo to za Bosiljevem. Kolona - cukali jsme asi 10 minut a manželka " já musím" naštěstí byl v dohledu výjezd na Novigrad čas 12:40-opet odstavných pruh cca 200 metrů a pryč z dálnice. Bez navigace pouze tak nějak jsme po vykonání potřeb jeli někam. Po šílených silničkách, na kterých se motalo spoustu dobrodruhů jako my (hlavně z Polska) jsme se kolem hradu Dvorac Novigrad na Dobry dostali do Karlovacu. Nájezd a sjezd na dálnici zasekaný, takže poprvé po staré až na křižovatku Lučko. Provoz hustý - hlavně v protisměru. Nájezd na dálnici a hurá na Varaždin cesta v pohodě, což nejde říct o protisměru - stalo to snad až na letiště. Varaždin 15:15 potom stejně jako tam - Ptuj, Mureck benzina, na které jsem bral cestou tam zavřená, takže benzín až na dálnici u shelky. Plno aut i lidí. Cesta do Vídně OK. Vídeň taky jakš takš. Mekáč na A5 kolem půl 8. Potom kolona u Poysdorfu přes semafory - zdržení asi 20 minut jelo se až do Pohořelic ve štrůdlu. No jelikož jsem už měl platnou cz známku tak na dálnici - hrůza když se objíždí dalnice tak krom dvou tří míst se jede 90, tady značka 80 až do Brna. Tak abych si to užil nejedu v 10 večer přes město, ale po D1 na Svitavy podle značek - a opět omezení :-) vůbec nemají ty české dálnice cenu... Doma přesně o půlnoci.
Mám-li to shrnout tak cesta sobota sobota na přelomu prázdnin není žádná výhra, ale my to ještě vychytali s notnou dávkou štěstí dobře. Myslím že spousta lidí to tentokrát chytla mnohem hůř než my.
Všem přeji cestu alespoň tak šťastnou jako jsme měli my.
PS: celou cestu zpátky jsem jel bez posilovače řízení - odešla taková velká pojistka, kterou nikde kde jsem to zkoušel neměli zvlášť úsek Novigrad - Karlovac byl chuťovka...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jeena (02. 08. 2015 13:28).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2015 21:20
tak to mám už taky za sebou, bohužel. cesta tam 19.7. ve 2.30h, cesta rychlá, bezproblémová, Macejl 10min, u Bosiljeva zpomalení, ale jinak pohoda, za 10.15h včetně pauz u moře (920km). zpět 31.7. ve 2.30h a doma ve 14h i s obědem v čr. přeju všem šťastný dojezd a už se těším na příští rok, snad se tam zase dostaneme.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2015 21:45
Zdravím všechny cestovatelé.
Cesta tam v pátek 17.7. od Telče v 4.30 směr Hatě.Vídeň lehký provoz a Graz jsem míjel v 7.40.Sjezd na 226km v 8.05 a na pumpě Temmel jsem dával kávičku asi 20 minut.Slovinsko po objízdné trase cca hodinku a vcelku v pohodě bez aut.Na lučku jsem byl asi v 10.20 a dost jsem koukal na maličký provoz.Dálnice na jih byla skoro bez aut,jen kolem větších měst se to trošku navalilo.Sjížděl jsem na Prgomet asi 13.15. a v cílové destinaci Marina jsem si dal Karlovačko v 13.50 hodin.Cesta opravdu suprová a mých cca 900 km jsem to letos projel v rekordním čase(fakt nezávodím) a když potřebuji tak si zastavím.
Domů včera 2.8. v neděli odjezd v 8.30 na Prgomet,tankování kousek za Vrpolje na Lukoil a pak rovnou na Lučko(Demerlje) asi kolem poledne jsem byl cca 4 na řadě,jinak Lučko fronta asi 2 km.Placení kartou a průjezd bez problémů.Na hranicích CH-SLO jsem byl kolem 13.15.Chorvati klasika bez zájmu,ale Slovinci si hráli na celní zonu a tak jsme se tam zdrželi asi 15 minut.Při průjezdu kolem celníka,jen mávnul a jeli jsme dál.Slovinsko jsem znovu objel a na hranicích s Rakouskem jsem byl kolem 14.15 hodin.Znovu kafíčko na benzíně Temmel a lehký nájezd na Rak. dálnici.Cesta po dálnici byla hezky plynulá, 140km/h se dalo jet až do Vídně,kde to trochu houstlo,ale dalo se to projet bez problému.Na Hatích jsem byl asi v 17.20(menší nákup v Excalibru) a pak tradiční večeře v Litohoři u Nováků,kde nám tak nějak pomalu končí dovolená.Doma u Telče jsem byl po 11 hodinách v 19.30.
Musím říct,že po každoroční cestě v noci na jih,jsem asi našel vhodný čas na odjezd z domu.
Jinak dovča super,počasí jak malované(někdy až moc),pohoda,klídek u ,,naší babičky" k nezaplacení a už teď se moc těším na další léto.
Všem,kteří jedou přeji šťastnou cestu a pohodičku na dovolené.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2015 07:33
Hezkou dovolenou všem
Zase jsem se vydal po roce do Chorvatska - Brely. Tentokrát , ale výjezd v uterý, večer. Takovou pohodu jsem snad doposud nezažil. Na mýtnicích jsem snad byl skoro sám. Klasická trasa přes ... Olomouc- Víden - Maribor - Zágreb....
Nazpět taky v uterý, včera, výjezd v 10.30 hod a doma jsem byl v 23.30 hod. Několik přestávek...Situace naprosto podobná. Nikde jsem neviděl žádnou havárii, snad jen v noci v Olomouci na obchvatu a to vypadalo na mikrospánek řidiče z PL.
Takže všem doporučení, pokud můžete , zvažte termín jízdy autem mimo kritické víkendy. Stojí to za to!!!!
PS.
Moře bylo tak teplé, že při vstupu do něj neprobíhal žádný orgasmus. Když se mělo jít ven, tak jen proto, aby se člověk napil, najedl, nebo prospal. To už taky dlouho v Chorvatsku nebylo...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2015 08:54
Zdravím,
po 15 dovolených strávených v Podgoře jsem se nechal přemluvit a jet jinam-do Rovinje.dcera chtěla vyzkoušet aqua parky,tak jsme v sobotu 18.7 v 17 hod s Plzně vyrazily směr Rozvadov,Mnichov,Salzburg,Villach,Ljubljana,Koper,Rovinj.cesta v pohodě bez žádných komlikací,příjezd do Rovinje v 3.30,po rozednění zjištění že pláže nic moc,no zabydlení v kempu Porton Bionde,kemp super akorát u silnice,večerní prohlídka města něco jako Český Krumlov a Staromák dohromady,druhý den pokus o koupání ale tak hnusné moře jsem neviděl,odpol dcera řekla to co jsme si si každý myslel-kolik je to do Podgory a že by jí stačil jen jeden aquapark a pak do Podgory.nakonec žádný aquapark a v noci přesun po dálnici 580 km do Podgory,kemp Sutikla po roce nepřekvapil nic nového ale vše ostatní super,hlavně pláž a moře,promenáda.krásných 15 dní,jen dvě bouřky,odjezd v úterý 4.8 v 12 hod po dálnici Zagreb,Ptuj,Mureck,Graz ---tam nás svedli z dálnice najel jsem na asi S35 lehká zajíždka ale objel se tunel za 8,50eur tak alespoň něco,dál směr Passau,Rozvadov,Plzeň doma cca 3 hod.cesta zpět absolutně v poho tam ani zpět žádné nehody.
tak na závěr přeji všem co pojedou hezkou dovču a štastnou cestu a pokud někdo mění destinaci na kterou je zvyklý radím dobře promysletsmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2015 12:16
Zdar - Zadar,
stručně a se zpožděním... odjezd z Prahy 24.7. ca 23:00 na Brno, Vídeň v noci pohoda, tankování Gratz, Slovinsko dálnice na Lublaň, pak dolů, exit Novo Mesto, hranice HR zdržení do 10 minut, nájezd na A1 u Novigrad na Dobri. Pak bohužel kolona před tunelem (kousek před ním ještě jedna - oblíbené očumování havárky), pak ještě jedna před exitem, asi Gospič.
Jeli jsme s kolegou, měl ENC, ale nechal se setřást na Slo dálnici, a místo aby pokračoval na Lublaň, vzal to trouba klasikou, že prej už je daleko... po přibližném odečtu přestávek přijeli ca 2 hodiny po nás!
Takže hlavně to nikomu neříkejte, jinak bude na trase narváno..., jen příště vyrazím tak o 2h dříve jako loni, to i v HR to bylo bez kolon. Směr Lublaň na věčné časy a nikdy jinak! smiling smiley
Zpátky 1.8. odjezd 9:30, zase dvě kolony na dálnici, před tunelem a pak 7km před exitem u Novigrad na Dobri, ani jsem si nechtěl představovat, že bych měl pokračovat po dálnici. Stejná trasa až ve Vídni směr Znojmo, protože zbytečně tvrdnout v Poysdorfu 20-30 minut v koloně, na to už nemám nervy.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Viktor X (08. 08. 2015 00:27).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2015 13:28
Schválně jsem se podíval do mapy, kudy si to vůbec jel. Je to zajíždka jak prase, 71km navrch, ale v sezóně na sobotu asi řešení.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2015 13:34
Tato trase se tu už řešila včetně varianty sjet na Celje, nejet až do Lubljany, ušetřit a nějaký kilometr s pomalejší trasou. Které to bylo vlákno už nevím.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 110
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.