Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2014 21:56
Já tedy Slováky za bratry nemám. Nebýt podobného jazyka a pár desetiletí nesmyslně vzniklého společného státu, tak s nimi historicky nemáme společného nic. Mnohem bližší národ jsou nám samozřejmě Rakušané - kulturně - historicky....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2014 22:06
Já tomu nerozumím, píšeš, že 90% nesvítilo a teď zase, že 90% svítilo. Podle mě je v létě svítit blbost, Němcům co se týká aut, tak nesaháme ani po kotníky - nesvítí a rakušácí to po roce zrušili.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2014 22:13
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hudobnik (16. 08. 2014 22:15).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2014 22:15
hudobnik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> idiot


Škoda, že nejste schopen pochopit, že píšu, že nesvítilo 90% Chorvatů a celkově svítilo 90% aut. A ještě používáte takovéto urážky. Jste ubožák a rád bych se s Vámi setkal osobně a Vaše urážky na mou osobu se snažil vyřešit.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2014 22:16
jirkaa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já tomu nerozumím, píšeš, že 90% nesvítilo a teď
> zase, že 90% svítilo. Podle mě je v létě svítit
> blbost, Němcům co se týká aut, tak nesaháme ani po
> kotníky - nesvítí a rakušácí to po roce zrušili.


Jezdil jsme pracovně do Německa a byl jsme z nich na nervy. Kolikrát byla mlha nebo už se stmívalo a nesvítili. Vím to o nich. Ale tady nesvítili pouze Chorvaté a dělali fakt čuňárny.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2014 22:55
Hudobnik,smazal jsi to,abys neurazil idiota?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2014 22:59
To že z dodržování předpisů si velkou hlavu nedělají, to víme všichni, proč ti ale vadí, že nesvítí? Vždyť oni jsou doma a svítit nemusí.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2014 23:04
Pokud se týká chorvatských řidičů, tak jezdí jako prasata.
A pokud se týká svícení, tak během několika let budou svítit všichni řidiči v EU.V roce 2012 začal platit zákon, že vozidla uvedená na trh od 1.1.2012 musí mít povinně světla pro denní svícení, která nelze vypnout během jízdy.
Tak až všichni jednou koupí nové nebo zanovnější vozidlo, tak tím pak svícení ve dne bude normální.
Jinak svítit musí dnes všichni za snížené viditelnosti (rakušáci, chorvati,...)-to jest za MLHY, SNĚŽENÍ nebo HUSTÉHO DEŠTĚ a od soumraku do svítání.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2014 09:00
jirkaa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To co včera předváděli němci večer v autobuse z
> Brna na Velkou cenu, to by ani poláci nesvedli. Do
> Něm. Rak. jezdím každý rok několikrát a tam se
> chovají normálně, bohužel jakmile vyjedou ven, tak
> se jejich chování změní a když zavřu oči a jen
> poslouchám, tak vidím wermacht tak do roku 1942.
> Taky to muselo ze mě ven.


Jo v pátek jsem taky potkal u Brna soudruhy z ndr jak stojí na invalidech a dělali binec kolem sebe, a postřeh k bývalým bratrům - to co předvádíte na silnici Brno - Trenčín je humus, dokud fungovala kvůli vám zřízená závora u Hrozenka tak vás aspoň něco přibrzdilo ...
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2014 11:11
K tomu podjíždění odstavným pruhem - snad poprvé v životě jsem to udělal i já, když jsme už asi půl hodiny stáli ve frontě před Lučkem, protože řidiči čekající na Lučko blokovali sjezd na Demerje. Začal to v tomto případě Maďar, pak jsem se za ním odstavným pruhem vydal já, Moravák žijící na Slovensku s SK SPZ a už to jelo, auta všech možných registrací.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2014 12:22
Pavlesus, máš pravdu. Jen jsem chtěla výrazným způsobem dát najevo, že svět nás vidí stejně tak nějak pohromadě...ve zlém i dobrém - a to se povedlo.

PS. My jsme měli cestu tam bezva - 30.6 a 1.7 - skoro jsem se bála, že jedem sami...smiling smiley ¨















Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rero (17. 08. 2014 23:14).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2014 12:27
RERO
nemáš nějaký odkaz na kroatia forum, rád jim tam napíšu, co si myslím o nich.
Dík.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2014 22:38
Lidi prosím Vás, nezas...jte toto vlákno nacionalismem, ve všech národech jsou lidi slušní a lidi neslušní. My co jsme ještě nejeli, si raději přečteme jak jste se u moře měli a jak se vám jelo atak podobně. Díky smiling smileysmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2014 08:02
Jako každý rok jsem měl cestu tam i zpět naplánovanou mimo víkend. Z důvodu nemoci dcery jsme ale museli pár dní odjezd odložit a sehnal jsem ubytování pouze od soboty 9.8 do neděle 17.8. Sobotnímu šílenství jsem se vyhnul přenocováním na cestě. Neděli jsme musel přetrpět.

Na cestu jsme se vydali v pátek v osm hodin ráno. Jel jsem trasu Jihlava-Znojmo-Vídeň-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj-Záhřeb-Dugopolje a cíl byl v Brnaze vedle Sinje (kousek ve vnitrozemí od Splitu). Provoz byl poměrně silný, ale plynulý. Nikde jsme nestáli a nečekali. Vídeň projetá osmdesátkou, stejně tak omezení na rakouských dálnících. Objížďka slovinské dálnice naprosto bez problémů. Na hranicích pár aut, na cestarinách to samé. V sedm večer jsme byli v Brnaze, kde jsme přespali do rána. Druhý den jsem přes Čista Provo a Šestanovač pohodlně dojel do Čaklje (Podgora). V deset dopoledne jsem ležel v moři. Přespání v Brnaze mě sice stálo 400 kun za čtyřlůžkový pokoj, ale než se cukat někde v sobotu v koloně.

Zpět jsme jeli v neděli v osm hodin ráno, abych se doma ještě trochu vyspal, než v pondělí nastoupím do procesu. Provoz po pobřeží minimální. Na dálnici to postupně houstlo. Už u Zadaru se nedalo jet úplně plynule. Stačil karavan nebo přívěs s lodí v pravém pruhu a hned se nadržel hlouček aut. Měl jsem samozřejmě připravenou objízdnou trasu Záhřebu, ale když jsem na netu na kamerách viděl že Demerje je volné, mastil jsem to po dálnici až tam. Na Demerje 4 auta na placení kartou, ENC úplně prázdné. Kolona na Lučko začínala právě u Demerje. Na tabulích nad dálnicí nikde žádná informace o délce kolony. Na obchvatu Záhřebu to jelo pomalu, ale pořád jelo. Od Jankomiru se to rozjelo a kupodivu po poloprázdné dálnici jsme frčeli směr hranice. Na informačních tabulích psali kolona 4km. Sice se mi to nezdálo, ale raději jsem z dálnice sjel v Durmanci. Počítal jsem s tím, že nepojedu přes Macelj, protože jsem tam už jednou v neděli dvě hodiny poskakoval. Tentokrát by to bylo to samé. Ze staré silnice jsme pozorovali kolonu minimálně 5km dlouhou. Původní plán byl, že pojedeme podél dálnice po staré a pak to zalomíme na Cvetlin. Ze silnice ale bylo vidět, že se to od Trakoščanu k hranicím docela pohybuje a tak jsem se mezi Trakoščanem a Macelj vmáčknul zpět na konec dálnice. Hranice jsme měli za 15 minut za sebou. Slovinsko opět Ptuj-Lenart-Mureck. Naprosto bez provozu v obou směrech. Po nájezdu na rakouskou dálnici to začalo. Do Grazu to i přes omezení pořád plynule jelo osmdesátkou. Za Grazem na Vídeň se provoz natolik zahustil, že se od kilometru 120 dokonce zastavovalo. Po dvou hodinách popojíždění a zastavování jsem na kilometru 21 sjel na Baden a Vídeň objel po okreskách. Podle navigace to bylo sice o půl hodiny delší než přes Vídeň, ale jak to vypadá na mostě přes Dunaj jsem si nechtěl ani představovat, natož zažít. Domu jsme dorazili ve 23 hodin.

Závěr:
Když nástup v sobotu, je super jet o den dřív a cestou až v Chorvatsku přespat. Cesta v pátek je plynulá a poměrně rychlá. V sobotu je člověk svěží a již první den si užije.
V neděli domu raději ne a když, tak použít objížďky. Já jsem jenom v Chorvatsku ušetřil tak 2-3 hodiny času. V Rakousku nevím, ale ve Vídni bych zatuhnul určitě taky. I tak to trvalo o cca dvě hodiny déle, než to jezdím mimo víkend.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2014 08:02
Pavlesus ...
přesné thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2014 11:54
Když jsem se chtěl vyhnout pouze kolonám na hranicích Macejl,
tak jsem jezdil tudy:
[www.mapy.cz]{%22criterion%22%3A%22fast%22}&ri=0
Na dálnici v HR jsem se napojil v Dumanec (zvláštní, že pokud se člověk vyhnul poslednímu úseku dálnice k hranicím, tak mýto místo 48 kun bylo asi 27 kun). Prý to mají kvůli domorodcům, že až k hranicím jezdí pouze cizinci, ta těch 10 km stojí 21 kun).
Jinak pokud je kolona na hranicích, tak u Záhřebu to je taky masakr, začal jsem používat tuto trasu (už jsem jí dával do fora v rubrice HUSTOTA PROVOZU) a je to to nejlepší co lze v sobotu za trasu použít:
[www.mapy.cz]{%22criterion%22%3A%22fast%22}&ri=0



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomáš539 (18. 08. 2014 12:14).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 08. 2014 15:14
atnarfus:

Také jsem to včera jel...Lučko přes ENC jsem měl za 2 minuty,kde už v rádiu byla info o 4 km koloně,která tam opravdu byla to už jsem slyšel od Splitu,ale potom to bylo u Slovinských hranic hrůza.
Před Vídní asi 20 km se to začlo uvolňovat,ale ne úplně.Pak už asi 5 km u Vídně to jelo i přes celý průjezd bez problémů 80Km/h,tak to bylo v pohodě,dojezd jsem měl 23:35 hod.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 08. 2014 13:46
Zatím jen dojel v pořádku smiling smiley Až na 2 kolony u nás, díky pracím na silnici (za Prostějovem a u Vyškova) a tím hodinové zpoždění, vše ok smiling smiley Odjezd o půl osmé večer, mezi zastávka v Pivíně a posléze až do Pakoštane. 1145 km a kolem 7 jsem byl v Pakoštane smiling smiley Více napíšu, až dorazím domů smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2014 09:06
Předevčírem cestou zpět jsme ztvrdli hodinu v koloně před HR/SLO hranicí. Nevím, jestli to bylo tím, že byli aktivní celníci nebo tím, že za celnicí byla havárka. Každopádně s dvěma dětma v autě docela děs. Musím říct, že jsme byli hodně překvapení chováním němců, rakušáků a holanďanů. Vzali to pruhem pro náklaďáky a pak se snažili vecpat zpět mezi osobáky. Samozřejmě je nikdo nechtěl pouštět, kamioňáci troubili jak o život, jak byli naštvaní, protože nemohli projet. Nám málem ťukli auto, když je manžel nechtěl pustit, tak tam prostě najeli a spoléhali na to, že zabrzdíme. Pak ještě přes Vídeň trošku popojíždění. Cesta Dolac (Primošten) - Vsetín 12,5 hodiny s častáma přestávkama, aby se děti proběhly.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2014 10:41
Doma by si to nedovolili.
Zdarec
thumbs down
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2014 11:33
Taky jsem zažil, když jsme stáli už před prvním tunelem ve směru na Macejl. A a D řidiči to brali odstavným pruhem a pak přes benzínku. Jenže nepočítali s tím, že na výjezdu z benzínky stáli HR poliši s dalekohledem a vybírali je. Doma by je za podobné postavili ke zdi.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2014 11:41
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky jsem zažil, když jsme stáli už před prvním
> tunelem ve směru na Macejl. A a D řidiči to brali
> odstavným pruhem a pak přes benzínku. Jenže
> nepočítali s tím, že na výjezdu z benzínky stáli
> HR poliši s dalekohledem a vybírali je. Doma by je
> za podobné postavili ke zdi.


Ano toto se dělo přesne v nedělí když jsme se vraceli. Jsou to normalni pra..ta a doma beránci. ..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2014 11:49
Myslím že to trochu přeháníte... co je na tom tak hrozného, místo čekání v koloně si zajet na benzinku a dát si tam kafe... nebo mají jen v autě někoho komu se udělalo špatně a potřebuje ven... stejně tak objíždění kolony jiným pruhem, třeba tím který následně odbočuje doleva. Nemusí to být hned zlý úmysl. To se vám nikdy v cizím městě nestalo, že jste najednou před křižovatkou ve špatném pruhu a potřebujete se "nacpat" do kolony. A že většina českých řidičů zná zip jenom u kalhot, o tom je škoda mluvit.

Neobhajuji piráty, ale před stavěním ke zdi by měl být spravedlivý soud...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2014 11:52
Asi fakt přeháním. Oni si totiž umí dát kafe na benzínce bez zastavení.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2014 11:53
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslím že to trochu přeháníte... co je na tom tak
> hrozného, místo čekání v koloně si zajet na
> benzinku a dát si tam kafe... nebo mají jen v autě
> někoho komu se udělalo špatně a potřebuje ven...
> stejně tak objíždění kolony jiným pruhem, třeba
> tím který následně odbočuje doleva. Nemusí to být
> hned zlý úmysl. To se vám nikdy v cizím městě
> nestalo, že jste najednou před křižovatkou ve
> špatném pruhu a potřebujete se "nacpat" do kolony.
> A že většina českých řidičů zná zip jenom u
> kalhot, o tom je škoda mluvit.
>
> Neobhajuji piráty, ale před stavěním ke zdi by měl
> být spravedlivý soud...


Tak to, co jsme zažili my byl úmysl. Vyjížděli z pruhu za náma, kde stáli v koloně, takže o nějaké chybě nemůže být řeč. A tu ceduli jak kráva, že jedou do pruhu pro náklaďáky taky nemohli přehlídnout.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2014 12:28
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Asi fakt přeháním. Oni si totiž umí dát kafe na benzínce bez zastavení.

Ale ta škodolibá radost, že je policajti vyhmátli, to přeci stojí za to. Nebo né?? Když já nemám, tak ať nemá nikdo... a ještě to někam napíšu!

Vadí mi jen to, že z toho děláte národnostní problém... dělají to všichni, úmyslně i neúmyslně, jen jste je zrovna neviděli.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2014 13:20
Radost jsem opravdu měl. Ze spravedlnosti.
A propo, nebyls u toho, tak to nech plavat. Nebo si tam taky platil?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2014 20:18
Takysi myslím,že se těch tzv. vych..nků moc zastáváte,proč nemohou čekat všichni jen někteří??A jaké spletení před křižovatkou,vloni jsem viděl jak mladý němci chtěli mláti starou němku,která je nechtěla pustit ,když se cpali po předjetí všech aut do pruhu na mýtu.....
Prostě si myslí ,že můžou všechno,tak ať stojí na té benzince....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 08. 2014 04:47
Ale pane Benkrofte, inteligentnímu člověku je jasné, že nejsou odsuzováni Ti, kteří zajedou natankovat, na kávu, mají běhavku nebo nevolnost, apod. Výtky se týkají pouze těch předjížděčů - objížděčů. A se spletením si odbočujícího pruhu před křižovatkou to jaksi nemá nic společného. Nechápu, proč tolik lidí obecně schvaluje a obhajuje porušování zákonů před jejich dodržováním.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 08. 2014 06:53
To Hanah
Že někdo obhajuje purušování zákonů se v naší republice ani nedivím.
Je to dáno politickým vývojem,nechci polemizovat,ale dodržování předpisů a zákonů platí bez rozdílů rasy a národnosti a včetně politiků.
thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.