Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2014 09:20
... pánové díky ...
ještě jednou k cestě: na 86tce od Kormendu na jih jsem ještě nikdy neviděl takový rozsah prací jako nyní ...
pravda, mohlo by tam být ještě více techniky, ale tento a další, již hotové úseky do Zalabaksy, pokud bude solidní, trvanlivější podklad a povrch ... budou už příští rok stát za to ...
P.S. Slavkov ... je vidět, že jsi znalec, bylo to tak ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 08. 2014 10:29).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2014 12:37
Ahojte všichni,
aktuálně jsem vyzkoušel trasy Brno-Vídeň přes Mikulov nebo přes Břeclav. Mohu jednoznačně doporučit Břeclav, Poštorná, Reintal, Grosskrut. Průjezd Břeclaví sice nic moc, ale plynulý a dálnice D2 (známá jako tankodrom) je už většinou opravená. Jinak cesta naprosto v pohodě. Přes Rakousko jen 3 vesnice, silnice skoro prázdná, přehledná. Přes Mikulov je čím dál víc problémový průjezd Poysdorfem, tvoří se tam dlouhé kolony. Vzdálenost je prakticky stejná, časově to bylo přes Břeclav skoro o 15min. rychlejší. Při cestě do Rakouska pozor v Břeclavi na odbočku na Poštornou-Reintal-Wien, snadno se přehlédne. V Rakousku se tato trasa napojí na B7 kousek před dálnicí A5. Zpět je třeba z B7 odbočit směr Grosskrut krátce za koncem dálnice A5 a benzinkou OMV. Mimochodem zde se dají kdykoliv koupit rakouské I slovinské dálniční známky.
Šťastnou cestu všem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2014 13:24
Ahoj Vláďo ,přesně takto to mám letos v plánu 26.8.¨
Díky za potvrzení trasy, a za možnost koupení rakouské dálniční známky v kteroukoliv denní dobu na OMV.
V pátek jsem jel z HK do Lipotu v HU D2 oproti D1 jde.
Jen pozor na rychlostní omezení ve směru na Břeclav ,je tam na 200metrech 100 pak 80 a po 50 metrech omezení končí,nikde se nic neděje,ale je to pod malinkým kopečkem a nahoře jsou pomahači a chrániči s kamerou a radarem ,ale nevím jestli měří rychlost ,nebo kontrolují dálniční známky???
Lukáš
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2014 15:57
Vyzkoušel jsem vyhnout se Poysdorfu. Lze jet do Vídně na Valtice, Katzelsdorf, Groskrut a dále 47 > 7 > A5.
Zpět je A5 -> 7 -> 47 přes Grosskrut, Katzelsdorf, Valtice a Mikulov nebo Lednice a D2. Cesta perfektní a bez provozu.
Vše je značeno na křižovatkách.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2014 16:10
Kdyz jsem se letos vracel v sobotu 12.7. odpoledne tak jsem se Poysydorfu taktez vyhnul pres Breclav , v radiu hlasili 4km kolonu (nevedel jsem z ktere strany , nemecky bohuzel dobre neumim) a musim rict opravdu ta cesta pres Breclav je OK....
Ten Poysdorf je zasekanej kvuli hustote dopravy nebo tam neco delaji na silnici ?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2014 18:34
Ale i potom u nás je to rychlejší, skoro celé po dálnici, než se motat po Pálavě a mezi nádržemi.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2014 22:48
Cesta tam ve čtvrtek v noci 17.7. Odjezd v 23:00, trasa Praha - Brno - Vídeň - Graz - Ljublana - Postojna - Brestova - Mali Losinj. Silnice v podstatě prázdné, kolona žádná. Na hranicích u Rupy bylo přede mnou jedno auto.
Zpět odjezd neděle ráno 27.7. 5:30: Mali Losinj - Merag-Valbiska - Krk - Postojna - Ljublana - Loiblpass - Klagenfurt - Trieben - Liezen - Linz - ČB - Praha. Kromě úseku v ČR - neděle odpoledne - cesty také prázdné, na hranicích u Rupy dvě auta přede mnou.
Časově obě cesty vyšly zhruba nastejno.
Trajekt na Cres doporučuju spíše z Krku. Úsek Opatia - Brestova se jede hodně pomalu, samé obce a celý úsek jsou rychlosti 30-40-50 km/h, na Cresu je od trajetku Brestova úzká cesta, na zrcátka se dá vyhnout ale i autobusu. Naproti tomu přes Krk se dá jet většinou 90 a i na Cresu je cesta k trajektu široká. Znovu bych je spíše trasu, kterou jsem jel zpět. Je to sice skoro bez dálnic a hodně točení volantem, ale cesta je o 130 km kratší, časově to vyjde skoro nastejno, velká část cesty se dá jet 100 km/h a i ve dne jede člověk sám. Jede nizší rychlostí je i nizší spotřeba.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2014 17:34
Odjezd čtvrtek 17.7. 19:00 UH-Vídeň-Koper-Medulin naprosto bez problémů, dálnice, hranice a mýto prázdné, odjezd domů čtvrtek 31.7. 10:00 provoz odpovídal denní době
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2014 17:47
Polysdorf je zasekanej kvůli semaforům, křižovatce v centru, před 10 dny jsme se tudy ca v 19h vraceli, zpoždění 15 minut.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2014 09:10
...Tak jestli je Poysdorf ucpaný i večer - v sobotu v poledne to asi nebude jiné...takže odbočuji za Mikulovem na Valtice -Katzeldorf -Hohenau - Durnkrut....rozdíl cca 5 km....Jen se mi zdá,že za Valticemi přes čáru to vypadá úzké jak cyklostezka smiling smiley
Slavkov : ...chápu - ale pro mně by to byla zbytečná zajížďka /přes Brno...a cztankodromech? grinning smiley/
A taky že jsem "okreskový jezdec",je to pro mně lepší přes Třebíč a Rouchovany...jedu na "výlet" nejsem dálniční polykač -i autíčko je na tom líp žíznivě smileys with beer..
Ale díky za upřesnění,pánové



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ježek (07. 08. 2014 09:39).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2014 09:31
Ježku, neboj se je to průjezdné.... ale než Mikulov - Valtice, tak opravdu raději přes Břeclav smoking smiley
... pokud to nechceš spojit s návštěvou Lednicko-Valtického areálu grinning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2014 09:33
Je to silnička mezi poli a přechod jen se závorou. Ale cesta v pohodě. Já stejně ale jedu přes Břeclav, než pak popojíždět na Vídeňské a kolem Novomlýnských nádrží. Najedu na dálnici pár km za čárou.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2014 11:44
Návrat včera večer, před osmou v horách nad Zadarem II. vichr, bouřkové mraky, rychlost na značkách snížena na neuvěřitelných 40 km/h. Ale vzhledem k počasí jsem to chápal. Pak déšť skoro až do Zagrebu. Další radost před Maceljem, kde nám policie zatarasila cestu dál (oba směry), tak 40 min se stálo a nikdo nevěděl proč. Pak všechny poslali exitem (který jsme zrovna míjeli, tedy si mysleli, že ho míjíme..sad smiley) ven. Na to, že mě na tomto úseku cesty tam okradli na cestarině ( v jiném vlákně, rady od Hilla, jak to řešit...), tak teď jsem platil místo 48 kun jen 21. Bohužel vykoupeno tím, že půlku trasy se jelo po okreskách. Pána v budce jsem se při placení zeptal, proč a jestli jsem ho pochopil dobře, tak byli posledním exitem, kde fungovaly počítače, vše dále na sever jim kleklo. Manželka správně podotkla, že to byla jejich chyba, tak to měli pustit dál zadarmo.thumbs up smiley Kupodivu D1 směrem na Prahu jen s rychlostními omezeními, ale jízda plynulá. Ovšem v opačném směru to vypadalo, že to stojí a docela dlouhou dobu. Nezáviděl jsem jim...
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2014 12:14
A když jim klekne celý systém, tak uzavřou celou dálnici?

K tomu omezení na 40 km/h: jak rychle se tam jelo ve skutečnosti? Moje zkušenost je taková, že když je v zatáčkách ve stoupání k tunelu Sveti Rok povoleno 80, tak všichni jedou minimálně 100. Podobně v tunelech. Já jsem se snažil jet max. 10 nad limit, ale když mě začal v tunelu nebezpečně předjiždět autobus, tak jsem raději zrychlil.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2014 12:21
mdr s těma autobusákama máš pravdu, jezděj jak kret*ni a pak se všichni divěj když se válí někde na boku nebo omotanej kolem mostního pilíře,
já jel po 86ce a ani sem nepočítal kolik mě jich předjelo víc než stovkou, samozřejmě na semaforech jsme se dojeli, hlavně češi a polácidrinking smiley

_______________________________________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 08. 2014 18:41
: mdr
Sám jste si odpověděl...spinning smiley sticking its tongue out Stejně, jak píšete. Povoleno 40 km/hod před Svetim Rokem celou cestu, auta jezdila cca 55-65 km/hod. Také se mi ta čtyřicítka moc nedařila.eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 08. 2014 23:08
Ahoj, dnes opět ve směru od moře před Zagrebem mýtnice "Cash" Lučko zasekaná, fronta cca 3km. "No Cash - platební karty" Demerje úplně prázdná. Podobně i na jiných mýtnicích, kde jsou vyhrazeny stojany pro platbu kartou, tak bez fronty, při placení hotově větší či menší fronty. Že by ty platební karty byla ještě taková vzácnost?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2014 19:02
Jen ať to tak zůstane i nadále. Holt pro někoho jsou opravdový peníze jen ty hotový.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2014 21:54
Odjezd Drašnice 6:15 příjezd Kladno 19:30 Cesta Drašnice -Slovinská dálnice- Wien -Znojmo-Praha-Kladno
Chtěl jsem objíždět Slo.dálnici a pokračovat na Č.Budějovice ,ale technicky jsem si řekl ,že ,když by auto kleklo v tunelu v Rakousku nebyl bych s toho štastný smiling smiley D1 docela šla jeden bouchanec na příjezdu od Jihlavy .Velká bouračka mezi Znojmem a Jihlavou čelní náraz na stranu řidiče ,již to nakládali a pomáhej a chraň řídil dopravu . Zdržení 10 minut HR-Slo hranice a mýtnice Trakošćan 10minut . Jinak cca 6 zastávka na kouřovku a zdravotní protažení .Jednou Terezka blinkala tak 20minut pauza



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (10. 08. 2014 22:10).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2014 22:44
Martine, vítej doma - všude dobře, ale doma je doma !!!! Na viděnou !!!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2014 23:37
martas74. ta rána, jak ti spadnul kámen ze srdce byla slyšet až u nás grinning smiley
Hlavně, že trucující autí dostalo rozum a dojeli jste... smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2014 09:17
Zdravím,cesta tam-sobota večer výjezd z N.J. cca 21.00-Čechy, Rakousko v pohodě,objížďka Slovinska přes Ptuj v klidu, pak po sjezdu na silnici vedoucí do Chorvatska kolona kvůli bouračce, podle podívání tak jen pomačkané plechy. Docela mlha na srpen. Mýtnice a dálnice plnější,ale bez kolon.
Cesta domů odjezd z Dugi Ratu v neděli kolem 10 ráno.Dálnice plná,ale jela,pak 83 km před Zágrebem kolona opět kvůli bouračce,ale tam to vypadalo špatně,nevím zda to byly dvě auta nebo jedno,všude se váleli slunečníky a karimatky-no hrůza-Před Lučkem kolona cca 600m,hranice v poho,Slovinsko-Rakousko v klidu-v Rakousku na nájezdu na dálnici u Murecku kontorla známek, před hranicemi jsem viděl ve zpětném zrcátku jak borec vjel do příkopy,buďto spěchal a předjížděl z prava,nebo ho ten před ním vytlačil,to nevím.No a tradičně po tankodromu až domů.Příjezd 23.20.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2014 10:35
Zdravím Vás, i ja už musím žiaľ napísať, že mám po tom.
Destinácia: Primošten, zátoka Tepli bok /Topli bok/
Apartman: Vila Rozário
Termín: 01.08-09.08.2014

CESTA TAM:
Leopoldov - HU86 /opísaná vo vlákne "Pres Madarsko"/ - HR A4 + A1 /tam i späť/
Odchod 01.08. piatok Leopoldov 4:15 - príchod Primošten 14:15 - 798 km
Kia Ceed spotreba 6,1, ročník 2008, 1,4 /benzín/ - opäť nesklamala
stála som iba na pumpách s bývalou OMV (teraz sa to volá Crodux)
premávka bola zhustená iba za Lučkom po Karlovač, potom sa to roztrhlo a išlo sa uplne v pohode. Na Lučku, kvôli zrýchleniu podávala nejaká kočka lístky, nestáli sme. Po dialnici som išla max.115-125.
Nehodu som naštastie žiadnu nevidela.Všetko bolo v poriadku - dopravu hodnotím veľmi kladne.
Nikdy som v takomto čase nešla /vždy som chodila v piatok na noc, a v sobotu som bola na mieste pred 06:00/, ale bola som spokojná, áut nebolo veľa, takže do budúcna budem voliť asi takúto variantu.

POCASIE: v piatok, ako som prišla, som im povedala, že som im priniesla slniečko a tak aj bolo. Počas celého pobytu nám krásne pieklo. Búrku sme mali iba jednu v nedelu presne o 12tej, keď sme sa vybrali najesť. Po najedení búrka skončila a my sme pokračovali v kúpaní a oddychu pod slnečníkom. V ten deň sa nám skoro podarilo chytiť chobotnicu. Prvý krát som ju videla na živo v HR, našli sme kopec hviezdic, krabíkov, a ježkov thumbs up
POBYT, UBYTOVANIE: viac menej nebol s ničim problém. To, že vrzga posteľ z fotiek človek nezistí ... sad smiley K dispozícii sme mali lehátka, niektoré boli nové, niektoré zachovalé, niektoré by som už vyhodila (zlomená časť - ale ležať sa na tom dalo). WIFI - k dispozícii bola na schodisku a potom na terase spoločnej. Čo som odmietla riešiť. Komunikácia pred prichodom bola výborná, zálohu nechceli.
PRIMOŠTEN: krásne mesto, až doma som zistila, že som viac menej ani nikde nebola, absolvovali sme takmer každý deň 1,4 km do centra od nášho ubytovania, staré mesto sme si prešli iba čiastočne, na Raduči som ani nebola .. Ja neviem, ako keby ani nebol čas. Proste som relaxovala pri knižke. Najlepšia vec, aká bola čo som urobila, že na začiatku som mobil šupla do šuflíka a tam bol celý čas.
Absolvovali sme jeden výlet NP Krka, tak som si oszviežila spomienky z predchádzajúceho roka.

CESTA SPAT:
odchod z Primoštenu 05:24 - príchod Leopoldov 15:45,
príchod na dialnicu 6:00, Lučko o 09:00 600 m kolona - tí ktorý poznajú smer Leopoldov - Hlohovec a čakanie si povedia, že toto nič nie je. spinning smiley sticking its tongue out keby som videla, že kolona sa blíži k Demerje, určite idem na platenie kartou.
Zvolili sme platenie Cash .. i za cenu čakania 15 min. Ale nestálo to a posuvalo sa to stále. Takže v čase o 09:00 to hodnotím opäť kladne.
Po ceste sme žiaľ videli dve nehody - cesta k moru (bolo to riadne zasekané) jednu kolonu som odmerala a bola dlhá 10 km. Vyzeralo to na mikrospánok - bolo to pred Sv.Rokom smerom k moru. Prechod St.Goričan 11:30.

Tak asi tak v skratke. O rok plánujeme isté zmeny v našich životoch, takže obávam sa, že Chorvátsko mi unikne, ale ako sa hovorí nádej umiera posledná smiling smiley
Všetkým prajem šťastnú cestu a bezpečný návrat domov. A tým, ktorý to majú ako ja už za sebou - o chvíľu sú tu Vianoce a vtedy sa to láme - VYDRŽME smileys with beer

Umag 2002, Tučepi 2005,2006,2007,2009,2010, Baška Voda 2012, Vodice-Srima 2013, 2016, Primošten 2014, 2021, Pakoštane 2017, Živogošće Blato 2018, Petrčane 2019, Biograd na Moru 2022, Zagreb 05,12/2022, poznavačka Istria /Buzet, Hum, Pazin, Rovinj, Motovun, Grožnjan/ 2023,
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2014 11:39
martas74
Za 13 hod z Drašnice do Kladna, to byla pohodová cesta
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2014 11:47
Odjezd tam 1.8. v cca 19 h. (trasa):

Púchov - Bratislava - Csorna - Szombathely - Letenye - Zagreb - Rijeka - Pula. Protoze jsme jeli na blind, ubytovali jsme se nakonec v Puntižele (Štinjan). Celá cesta bez problémů. Na H/HR hranicích skoro žádné auto, kontrola občanek a jelo se veselé dál. Na všech mýtnicích minimální zdržení.

Příjezd do Puly kolem 6:00.

Odjezd zpět 9.8. v cca 16:30 h. (trasa):

Puntižela / Fažana - Rijeka - Zagreb - Letenye - maďarská dálnice - Bratislava - Púchov.

Cesta obdobná, až na Maďarsko, kde jsem jel celou dobu po dálnici. Nějak mě ta cesta přes Csornu apod. nenadchla. Nešlo tak ani o to, že by byla v horším stavu, ani o to kamióny apod., ale asi mi víc sedí možnost zastavit na typickém odpočívadle / benzínce.

V Lučku na mýtnici snad kolona i 2-3 km (na cedulích bylo psáno 4 km, ale tomu moc nevěřím). Tak jsem to vzal (poprvé :-) ) na platbu přes kartu, vyptal si račun a jel spokojeně dál. Na chor. - maďarských hranicích další zásek, popojíždění tak na cca 30 min. Kontrola proběhla rychle, ale všimnul jsem si, že tam docela kontrovali Ukrajince.

Zastavil jsem pak po cca 50 km? na první benzínce na maď. dálnici a to jsem neměl dělat - natankovat a zaplatit bylo snad na 45 min. Zbytek cesty naprosto v pořádku, sem tam se to štosovalo, ale po chvíli se to zase rozjelo.

Příjezd do Púchova kolem 3:00.


Nemáte pocit, že celkově jsou ceny za ubytování (apartmán) na severu HR o něco větší než např. na jihu (Makarská)?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil gandalf (11. 08. 2014 12:20).
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2014 12:17
Taky jsem už zažil dlouhé popojíždění na dálničním přechodu HR/HU. Od té doby jezdím jen přes starý Goričan, tam není nikdo a průjezd je rychlý. Kromě toho si tam obvykle dáváme kafe drinking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2014 12:23
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> martas74
> Za 13 hod z Drašnice do Kladna, to byla pohodová
> cesta

Jak to jen děláte, že zvládnete takový úsek (1100 km?) za 13h :-)? Asi bych to bez přestávek nedal nebo se možná střídate.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2014 13:04
gandalf - úplně bez problémů smiling smiley já jezdím 1125 km za 11 hod i s pauzama smiling smiley Sám, bez střídání a nejsem letec! smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (11. 08. 2014 13:05).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2014 14:11
Ale to se ti určitě zpomalují hodinky. A máš kliku, že policie neměří, a že máš dálnici od domu až k apartmánu.
Nějak si totiž tvoji průměrnou rychlost 102 km/hod při dodržování předpisů nedovedu představit.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2014 14:41
Snad jim nevěříte,kolik pak májí skutečnou rychlost,kolik je na D1,Rakousku omezezení na 80KM,přestávky s cigárem,záchod, na dámským věčně fronta,dětičky se chtěji proběhnout,zhoupnout,můj průměr je okolo 75-78km
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 138
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.