Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2014 14:42
To Slavkov
Dělají tam jeden pruh,tak to svádějí do jednoho pruhu.
Jel jsem tam 10.7.2014. a zpět 25.72014.
Měl jsem obavy ,ale šlo to plynule.
thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2014 18:04
Tak v sobotu večer návrat do "reality".
Cesta tam 19.7. ,chtěl jsem odjíždět o půlnoci ,ale než se rodina vypravila tak bylo půl druhé. Cesta přes Mikulov, Vídeň, Maribor - objížďka dálnice, Chrorvatsko k Zagrebu v pohodě, pak na Lučku už kolona tak na 3/4 hod., myslel jsem si že za ním skončí ale ouha, stále přískokama vpřed, po další 3/4 hod., jsme míjeli 5 na bouraných aut. Pak už v pohodě. Za Svetim rokem sjezd na Maselnicu a po chvíli Seline - cíl naší cesty. Příjez v poledne. Počasí různé, měli jsem horko, bouřku, prudký déšť, zamračeno, pod mrakem, ale voda dobrá, někdy trochu osvěžující více , ale jinak v pohodě. Vybavení kempu super, nové sociální zařízení, všeho dostatek, nikdy se mi nestalo abych musel čekat na WC nebo sprchu. Teplá voda vždy.
Zpět v sobotu 26.7. o půl sedmé ráno. Nájezd na dálnici bez čekání, dálnice v Chorvatsku domů v pohodě, ale litoval jsem nové dovolenkáře. Za Lučkem i před ním totální průser. Kolona tak 3 hodiny a vůbec se nehýbala. Pěkný začátek dovolené.Na hranicích mezi Chorvatskem a Slovinskem prázdno a kupodivu v protisměru k moři. Pak objezd dálnice, ale s odbočkou na Raču za kamadárem. Cestou jsem viděl auta objíždějící dálnici ale ze známkou?. Po přejezdu po mostě přes slovinskou dálnici jsem pochopil. Jedno velké pakoviště a to bylo půl desáté ráno. To pěkně děkuji. A za to zaplatili 30Eur. Odjezd od kamadáda ve 12 hod. Cesta před Rakousko super, jen před našima hranicema kolona. Krátké vyhodnocení a nejbližším možným odbočením na Břeclav. Návrat o půl sedné večer. Najeto zatím nejmíň ze všech dovolených 1697 km , průměrná spotřeba 5,8l nafty. Bohužel hned budíček v neděli v 1.00 a do práce. Ale to jsem věděl už na dolené. Přeji všem pěknou dolenou.
smiling smileyRe: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2014 09:30
Vrátili jsme se z vydařené dovolené v HR, a tak přidávám pár postřehů z cesty.
Tam přes noc 19.7.2014:
FM - Mikulov - Vídeň - Gleisdorf - Feldbach - Omrož - Varaždin - Zagreb - Pirovac - Murter
Dle tacho: 1021 km, 10h 55 min, 93km/h, 6.9 l/100km

Úsek Gleisdorf - Feldbach výborný, úsek SLO Radgona - Omrož jen pro velmni trpělivé. Ve Ljutoměři objížďka (šipky obvoz). V neděli po rozednění silný provoz k moři, Bosiljevo - Sveti rok mlha (magla), snížená rychlost 80 - 100 km/h

Zpět přes den 27.7.2014:
Murter - Pirovac - Zagreb - Varaždin - Omrož - Feldbach - Ilz - Vídeň - Grosskrut - Valtice - Mikulov - FM
Dle tacho: 1022 km, 10h 38min, 96 km/h, 7.4 l/100km

Od moře bouřka, déšť, 16-18 st.C, před Zagrebem slunce, dále znovu déšť v Rakousku. Na konci A5 za Vídní měření rychlosti a dále posouvající se kolona po 7. Vyzkoušel jsem vyhnout se Poysdorfu. A5 -> 7 -> 47 přes Grosskrut, Katzelsdorf, Valtice a Mikulov. Cesta perfektní a bez provozu.

Jak jsme se měli na dovolené naleznete ZDE.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2014 09:37
Slavkov:
A4 směrem na Zagreb - potvrzuji je tam omezení rychlosti a svedení do jednoho pruhu. Přes den měření z bílé Octavie s modrým pruhem (27.7.2014)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil karlos162 (28. 07. 2014 09:38).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2014 18:26
Tak se hlásím z domova ,včera návrat z Chorvatska bez větších problému. Cesta z Gradace za 12 hodin po dálnici s objezdem Slovinské dálnice . Spotřeba velmi slušná za 5,4 litrů a celková 4,8litrů . Rakušáci kontrolovali dálnični znamky ,ale bez zdržení , a trošku deště o cestě příjemně ochladilo. Platba Chorvatské dálnice ENC krabičkou .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2014 19:56
Odjezd 18.7. o pulnoci pod Podgoru-Drasnice, od Breclavi Rakouskem na Pamhagen do Madarska a pak mimo dalnici az do Zagrebu, ze Zagrebu do Karlovaci po dalnici a pak po stare a novym tunelem sjezd pred Makrskou. Rada dlouhych zastavek (vodopady Slunj Rastoke-pekne, udoli reky Zrmanja-nestoji to za to), prijezd odpoledne do apartmanu. Po tydnu prejezd na Hvar-podle mne nejhezci misto v Chorvatsku. Pocasi takove nic moc, ale mne to vyhovuje
...
Odjezd v sobotu rano 26.7 na trajekt v 8,15 a v nedeli odpoledne po jizde den-noc-den uz jsem byl zase doma:-). Klasicky navrat Bosnou jsem obohatil o Srbsko, chtel jsem videt Sarganskou osmicu. Takze pro pripadne nasledovniky. Hvar-Metkovic-Mostar-Sarajevo-Visegrad-Tuzla-Brod-Daruvar-Barcs-Szombathel-Bratislava-Breclav-.. Pozitivni je, ze i do Srbska to jde v sezone jen na obcanku. Obohaceno nekolkahodinovou objizdkou horama trasovanou po sotolinovych lesnich cestach. Uzasna krajina, kanony ricek Zeleznica, Bystrica a reky Drina, jeste krasnejsi nez Vrbas a Neretva v BIH. Cesty ale dost rozmlacene a jizda v nocni bource temer krokem. Ale vratim se tam na vic dni. V udoli byly kempy a narodnim parku TARA taky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (30. 07. 2014 21:41).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2014 20:38
vrgada, ta změna trasy cestou zpět Bratislava - Břeclav místo Pamhagen - Břeclav měla nějaký důvod v AT nebo jsi jen chtěl jet jinou trasou z čistě poznávacích důvodů? grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2014 22:48
Prvni vetu z nadpisu sice nesplnuji, ale probuh, co se to deje na D1 za Humpolcem (smer Brno) ??? Jakoby nutny sjezd z dalnice kvuli opravovanemu useku (nejsem si jist,jestli jsem ve tme vyhodnotil ty ruzne blikajici sloupky a ruzne znacky zakazu a prikazu najednom miste spravne). Treba jsem se spletl a sjizdet nebylo treba, nevim. Co je ovsem sokujici, ze nikde zadne znacky, navadejici na objizdku nebo rovnou na dalnici. Kamkoli se clovek v te absolutni tme hnul, vzdy dorazil k zakazu nebo slepe silnici a zaparkovanym bagrum. Dokonce po letech (kdy si ani chudinka navigace nevedela rady, kamkoli dovedla, viz vyse zmineny vysledek) dotaz k mistnimu obcanovi ve tri rano(taxikar) - sam se skrabal za uchem a rikal cosi o tom, ze je to dost zapeklite, takze smerem na Jihlavu a pak za nosem. Ztratili jsme celou hodku zbytecne, tak v noci, kdo to tam neznate, bacha. I kdyz verim, ze ve dne bych treba nechapal, ze tu muze byt problem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2014 00:20
Prvně děkuju všem za rady z tohoto fóra, moc mi to pomohlo při první cestě autem, kdy jsem jel sám s přítelkyní. Sice jsem v Chorvatsku byl asi po sedmé, ale z té první cesty, kdy člověk je na všechno sám, tak přeci jen nějaká ta nervozita na něj padne. Ale můžu říct, že je to všechno v pohodě. Odjezd v pátek večer 18. 7., cesta přes HB, Jihlavu, Znojmo, Vídeň, Graz, objížďka SLO dálnice (Mureck, Lenart, Ptuj), Zagreb a po dálnici až do Bašky Vody. Vyjel jsem hodně brzo, někdy kolem sedmé večer, chtěl jsem jet v klidu a vyhnout se kolonám, takže s mnoha přestávkami jsem byl na chorvatské hranici kolem jedné ráno. Od konce slovinské dálnice už docela silný provoz, asi 15 minutové zdržení, ale pořád v klidu. Po chorvatské dálnici musel člověk mít pořád oči na pozoru, pokud zpomalil, tak se do levého pruhu přejíždělo nic moc, ale bez problémů jsem dojel až do Šestanovače, kde jsem si užil ten nádherný sjezd k moři. Počasí proměnlivé, tři dny jsem zažil přeháňky, což se mi v HR nikdy nestalo, večery byly na tričko a člověk se nepotil, to také nepamatuji, ale aspoň se lépe usínalo, moře bylo krásně teplé celou dobu.

Návrat zpět v pátek na noc 25. 7., výjezd z Baška Vody asi v 21:30, cesta prázdná, zkusil jsem tunel Sveti Ilja, opravdu asi nejrychlejší příjezd k dálnici. Dálnice krásně prázdná, jen asi 100 km před Záhřebem mlha, která vydržela až do Rakouska. Průjezd přes hranice zase bez problémů, celníci ani pasy vidět nechtěli, jen znuděně koukli a mávli ať jedu dál. Směr k moři začínal být kolem druhé ranní docela už ucpaný, konec Slovinska souvislá kolona, která místy stála, no nezáviděl jsem to řidičům, kteří jeli k moři. Opět objížďka přes Ptuj, Lenart, Mureck, jel jsem v podstatě sám, směrem od moře jeli se mnou asi tři auta. To se nedá říct směrem k moři, kdy jsem potkal spoustu aut s českou SPZ v protisměru. Vždy se drželi ve skupinkách. Rakousko bylo bez problémů, Vídeň jsem tentokrát projel směr Mikulov a na konci dálnice rakouští policisté měřili rychlost. Celá cesta opět bez problémů.

Ještě dodám, že všechny poplatky na HR dálnici jsem platil kartou a musím říct, že je to opravdu pohodlné. Lístek z dálnice, dále vložit kartu, za sekundu karta zpět v ruce, závora nahoře a jede se dál. Docela jsem z tohohle měl strach, ale opravdu se není čeho bát. Takže ještě jednou díky vám všem, co zde píšete cenné informace, opravdu mi to ulehčilo cestu, podle vašich zkušeností jsem si naplánoval trasu a cestu si parádně užil. Takže za rok zase, Chorvatsko je prostě moje láska. smiling smiley

A speciální poděkování míří uživateli Hill, který reagoval na moje příspěvky před jízdou ohledně trasy a plateb mýtného, a je vidět, že to co napsal, tak to sedí. Jak jeho zkušenosti, tak i předpovědi toho, kdy bude jaký provoz. smiling smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil OnderCZ (30. 07. 2014 00:29).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2014 06:08
Nemáš za co děkovat, od toho tu fórum je. A že zrovna termínů střídání prázdninových turnusů jsem si na dálnicích zejména na jihu Bavor a v Rakousku (a taky i ve Slovinsku tam a v Chorvatsku zpět, když nešlo jet dřív a později se nechtělo) užil za volantem služebních aut, až hanba. A každou cestu evidovanou. Ostatní je záležitost odhadu času, kdy to přejede Rakousko.
Samozřejmě spolehlivost každé takto zveřejněné předpovědi závisí na počasí cestou (někdo jede, i kdyby padaly sračky s háčky, jiný počká přinejmenším, až bude světlo), což ten nával rozloží v čase tak, že fronty v "úzkých místech" jsou přijatelnější. Nevím, kolik lidí čte toto fórum, ale ani, kdyby z nás polovina posunula odjezd tak, abychom před tím ujeli nebo abychom projeli, až se to rozpustí, není nás zase tolik, abychom sami sobě způsobili ucpanou silnici. Ale stačí jedno rychlostní omezení v místech, kde se normálně jezdí maximální povolenou rychlostí, a je všechno jinak.
Čili spolehlivost odhadu je nanejvýše tak 70% a těm, kdo spadli do těch 30%, se omlouvám, jakkoli není v mé moci ovlivnit.
Proto nadále přeju všem Jadranomilům klidnou a pohodovou cestu nejen k moři (to už tam pár desítek tisíc let je, tak snad zatím nikam neuteče), ale zejména zpět domů.
BOB
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2014 16:47
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nemáš za co děkovat, od toho tu fórum je. A že
> zrovna termínů střídání prázdninových turnusů jsem
> si na dálnicích zejména na jihu Bavor a v Rakousku
> (a taky i ve Slovinsku tam a v Chorvatsku zpět,
> když nešlo jet dřív a později se nechtělo) užil za
> volantem služebních aut, až hanba. A každou cestu
> evidovanou. Ostatní je záležitost odhadu času, kdy
> to přejede Rakousko.
> Samozřejmě spolehlivost každé takto zveřejněné
> předpovědi závisí na počasí cestou (někdo jede, i
> kdyby padaly sračky s háčky, jiný počká
> přinejmenším, až bude světlo), což ten nával
> rozloží v čase tak, že fronty v "úzkých místech"
> jsou přijatelnější. Nevím, kolik lidí čte toto
> fórum, ale ani, kdyby z nás polovina posunula
> odjezd tak, abychom před tím ujeli nebo abychom
> projeli, až se to rozpustí, není nás zase tolik,
> abychom sami sobě způsobili ucpanou silnici. Ale
> stačí jedno rychlostní omezení v místech, kde se
> normálně jezdí maximální povolenou rychlostí, a je
> všechno jinak.
> Čili spolehlivost odhadu je nanejvýše tak 70% a
> těm, kdo spadli do těch 30%, se omlouvám, jakkoli
> není v mé moci ovlivnit.
> Proto nadále přeju všem Jadranomilům klidnou a
> pohodovou cestu nejen k moři (to už tam pár
> desítek tisíc let je, tak snad zatím nikam
> neuteče), ale zejména zpět domů.

Jak tady píšeš o placení mýtného, automatická mýtnice je jen na Demerje? Nebo už je i někde jinde, minulý rok jsem platil kartou, kromě Demerje, vždy u obsluhy.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2014 17:25
V sobotu cesta domů, výjezd Krapina kvůli frontě na dálnici,taky je tam automat.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2014 19:10
2 Slavkov,
Mela, hrube podceneni trasy a zasoby paliva, nocni bloudeni v Bosne, temer 30 hodin za volantem, 6 zastaveni policejni hlidkou (ale stacilo heslo iz Hvara to Czech republic a usmali se a mavli bez kontroly), takze jsem unaven zvolil navigacne jednodussi 86ku-jezdim podle zastarale papirove mapy a prehradily mi to tam dalnice. Taky mi na sotoline prasklo dole predni okno a prislo mi lepsi nedrazdit rakouske policajty. Pristi rok asi zamenim cast dovolene u more o vnitrozemi balkanu. Tam je preci uzasne, viz video motorkaru






Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (30. 07. 2014 20:02).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2014 19:48
Jeste doplneni, cestou tam od Postorne po prejeti mostu pres Dunaj, jsem se chtel kousek vratit smerem k Bratislave, tak jak jezdivam roky, ale byl tam zakaz vjezdu, takze jsem tu pahorkatinu objizdel z druhe strany,coz mi prislo jako lepsi nez normalni trasa, ale nebyl jsem si pak jisty, zda bych to trefil unaven z opacne strany.
...
Do Madarska jsem vjel prilis brzo prechod Barcs a pletou se mi Lendava, Lenti ty Nagakanysky a protoze kdysi jsem tam mel problem trefit neplacenou silnici a navigace v mobilu, ktery jsem uz venoval detem mne dokazala poslat i na polnacku, tak jsem se krecovite drzel hranice, co by voditka a nestrihl si ten mirny oblouk. Dosel mi totiz predcasne LPG a tak jsem jel opravdu pianko. Pred Szombathely je rada semaforu naladenou na cervenou vlnu-oprava silnice a 40ku ci provoz kontrolovali policajti v autech. Mam neprijemny pocit, ze sankce stejne jako v Chorvatsku neprijemne vzrostly. Navic dost prselo. Nevim, jestli ta motorva silnice Mezi Lendavou a Lenti je porad zdarma? Ale normalni paralelni cesta je taky slusna. Za Szombathely je kus dalnice zdarma ale i s omezennim i na 70km/hod Za Csozrnou-Rajka je to dost rozbite. A uz konecne vim, jak trefit na neplacenou Rajku, nejlepsi je jet jednickou jakoby do Rakous a pred zeleznicnimi prejezdy jeste v dedine zahnout doprava. Obcane mohli konecne vyjadrit, co si mysli o celnicich a celnicni budovy jsou uplne vymlacene. Dalnicni prutah Bratislavou je v pohode, vyjezd Lamac byl zavreny, tak jsem sjel az tim dalsim. Protoze byla nedele, byl minimalni provoz, ale prselo mi az k rece Morave-bourka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (30. 07. 2014 19:59).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2014 20:07
Na AZM je zatím nejvíc platebních kartových automatů na kilometr (Trakoščan, Krapina, Zaprešić, letos měly být i na Sveti Križ - Začretje, všude, kde jsou brány označené oranžovou tabulí s černými nápisy v bílém poli BANK CARD, SMART CARD a NO CASH, ale správa AZM o rozložení automatů na svých stránkách mlčí, zřejmě aby je nemuseli příliš často aktualizovat).
Na ARZ a Dalmatině to tak rychle nepřibývá.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 07. 2014 21:46
Cesta:
Od Přerova(obec Šišma) do Starigrad-Paklenica.
Odjezd 20.7 ve 3.30h směr Brno,Blava,Csorna,Sarvár,Vasvár,Zalaegerszeg,Becsehely,Letenye,Starý Goričan,pak po dálnici na Maslenicu a Starigrad.Ujeto 850km.Cesta tam probíhala v neděli,takže naprosto v klidu a za krásného slunečného počasí.Ve 14.10h na místě před apartmánem.

Dnes cesta zpět v opačném pořadí s odjezdem v 8.00h.Ráno oblačno 19C.Cesta v pohodě až do výjezdu z tunelu Sveti rok,tedy jen pár kilometrů.Po výjedzu krutý déšť až po Karlovac.Místy se nedalo jet více jak 80km/h,protože pak to sem tam pod koly prohráblo a neměl jsem odvahu riskovat aquapl.
Hustý déšť se střídal s mírnějším,ale i tak se jelo v jedné vodní mlze a do toho všeho asi tři bouřky,kdy se pěkně blýskalo.Míjel jsem i jednoho rychlého nešťastníka,který to asi přehnal a už ležel v sanitce a jeho auto bylo kolama hore u pravých svodidel.Nic hezkého na pohled.Po průjezdu mýtnicí Demerje se vyjasnilo a cesta konečně začala ubíhat.Až na HU hranice pohoda.V Maďarsku teplota 29C a polojasno až skoro po Csornu.Pak se začali honit mraky a bylo vidět,že už zde docela hodně pršelo,a to hlavně v obci Jamossmorija,kde patrně proběhl přívalový déšť a byly tam zatopeny některé níže položené domy a hlavně nějaká větší firma.Z ní vyjížděly zaměstnanci s auty ve 25cm vrstvě vody a v okolí řídily dopravu kyvadlově policisté.I já jsem si projel asi 50m v 5cm vody na hlavní silnici a počasí poté vydrželo oblačné až do města Levél,kde jsem tankoval E85 a dal si malou pauzu.Do Bratislavy pak zase v klidu a to až po Břeclav,kde začalo opět pršet,což se s deštěm v Chorvatsku ale nedalo srovnat.Z Brna se pak šupotalo nádherně až do Přerova.Příjezd domů v 19h,kde na mě čekalo vychlazené pivko,které jen tak zasyčelo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 07. 2014 11:22
Odjezd pondělí 28.7. cca 18:00 z Neratovic. Varování o situaci na D1 nás vedly k plánu B a to ke trase: Neratovice-Praha-Kolín-Kutná Hora-Havlíčkův Brod-a najet na D1- to nevyšlo neboť silničáři to viděli jinak,tak sem s nadávkami pokračoval na Jihlava-Znojmo-Wien-Graz-Spielfeld-Maribor-Ptuj-Markovci-Veliki Lovrečan-Varaždin-Pirovač-Murter.
Cesta bez problémů,nijak velký provoz,žádné komplikace jen okolo Bad Waltersdofr padla mlha a ta vydržela až na hranice
Ve Varaždinu sem přespal u nakupního centra před mýticí,páč klucí pracuji od 7-20h a chtěl koupit ENC bohužel neměl ani jedno :-(
Pokračoval sem dál a ani ho nebylo třeba provoz i na Lučku byl malý,zkusím to cestou zpět,protože Chorvati mě neomylně pouze letmým pohledem zařadily do kategorie II nad 1.9m -mám 1.89m :-) a tak se dá něco ušetřit.
EDIT : ENC pořízeno během výletu,na mýtnici ZADAR II


Cesta zpět : Murter-Pirovač-Varaždin-Siefeld-Wien -Brno-D1 -Praha.
Uplně bez problémů,nijak velký provoz,kolona na Lučku ale ENC funguje skvěle cool smiley nikde žádný problém až na D1 která i ve 2 ráno dokáže prudit.

Něco málo s provozních dat
MB Třídy V 220 CDI





Upraveno 2krát. Naposledy upravil MirazG (09. 08. 2014 09:57).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 07. 2014 23:01
Zdravím všechny, vrátili jsme se v neděli, ale až nyní mám trochu prostoru, musely se řešit služební věci.

Odjezd 9.7. 13,10 z Brna, Mikulov, hladký průjezd Vídní a zkusil jsem cestu přes Ilz, Feldbach a dále Ljutomer,Ormož, Varaždin. Musím konstatovat NAPOSLEDY. Sice krásné výhledy, to jo, ale to by tak asi bylo všechno. Strašně pomalá a otravná cesta, samá vesnice a omezení, v Ljutomeru navíc krátká objížďka. Jako dorážka navíc na hranici v Ormoži si celník po prohlídce pasů začal obhlížet vozidlo a potom bez jediného slova vysvětlení otevřel mé dveře a začal se přehrabovat ve dveřní kapse a vše vytahovat. Jsem myslel, že jej kousnu, prevíta. Jak mi vrátil pasy, zabouhcnull jsem a pryč. Za Sračincem navíc nekonečný objezd Varaždinu a s omezením na 80 km. Do Zagrebu jsem za silného deště dojel oproti normálu o 1 a 3/4 hod. později. Více tuto trasu nejedu. Pak již klasika do Splitu, platba ENC, pouze z Bosiljeva ke Gospiči vydatný liják, za Sv.Rokem se to začalo vylepšovat, ve Splitu 24°, příjezd na molo 0,30 hod, 1,30 trajekt na Hvar. Ještě na Dugopolje dokoupen kredit, bez problému v budce, zrovna běžel fotbal, tak jsme dali krátkou řeč s obsluhou. Auto naloženo dvěma osobami, člun, motor, zavazadla, stř.box, spotřeba 5,4 l Octavia II 1,6 TDI.

Cesta zpět v neděli 27.7. Ve 3,40 odjezd ze Zavaly do SG na trajekt, u odbočky na Dol zrovna ve 4 ráno poliši někoho kádrovali, matně jsem zaregistroval CZ značku. Mladí jeli v pátek 25.7 a ve 12 hod.a mezi Jelsou a Vrboskou na 40 zeťák změřen motohlídkou, jel 76, platil 250Kn.
Ráno trajkt do Splitu v 5,30, v 7,45 jsem najížděl na dálnici. Od Vučevice k Zadaru v lijáku, pak se vyjasnilo a s místními přeprškami až na Demerje,ENC platba, na Jakovlje tankování, na hranici žádné zdržení - pouhé mávnutí pasy, objezd Slov.dálnice na Mureck. Na prvním odpočívadle v A delší pauza na zobku a protažení a pak od Gratzu do Pinkafeldu opět v dešti. Vídeň bez problémů a v 18,30 u domu. Spotřeba 5,4 l a to jsem místy trochu přišlápl. Jednalo se o jednu z nejpohodovějších zpátečních cest a to jsem se mírně obával neděle.
Všem přeji podobnou cestu domů, ani jsem nebyl nějak unaven. Tak zase za rok, necelýgrinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2014 07:05
Tak to se divím tomu 1 a 3/4 hodinovému zdržení proti "klasickéů trase. Mě to vždy vycházelo na max. půl hodinu s tím, že v sezonu v pátek a sobotu se tato trasa musí časově vyplatit. V týdnu asi určitě ne.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2014 08:44
Z Ormože tou trasou co jel Fous 57..Tedy celé Slo přejedu obyčejně do 1 hod a odtud (G.Radgona) do Ilzu také necelou hodinku drinking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2014 10:48
Ilz - Ormož - Varaždin jsme jeli několikrát a ze sjezdu na Ilz po nájezd na dálnici u Varaždinu obvykle cca. 2 h s dodržováním limitů.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2014 11:10
Ilz - Ormož - Varaždin..OK 1 + 1 = 2 taky tak smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2014 17:03
Cesta super,bez problémů.
Zde video:






Je to sice už dva týdny zpátky,ale třeba se bude někomu líbit.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2014 18:02
Nádhera.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2014 12:09
... návrat dnes v 00:55 ...

cesta " tam " ... v sobotu 19.07. v 15:30 ... přes Mikulov, Vídeň ( hladký průjezd ) po A2 na 138 km, E66 na Kormend ( HU ) ...
v Maďarsku jsem krom čápů tam i zpět nezahlédl žádnou zvěř .... silnice prázdné, na cestě z Kormendu po 86ce do Zalalova masivní rekonstrukce vozovky, na tomto úseku 5 x semafory, cestou tam jsme nabrali cca 5 minut ( zpět asi 10 minut ), fotky dodám ... Goričan 21:15, bez zdržení, kontrola pasů ... tankování na INA, chorvatská A4 ve směru k Jadranu minimální provoz ... na Lučku jsme byli sami, aut začalo trochu přibývat na A1 ve směru od moře, venkovní teplota kolen 25 st. C ... Split 03:15, trajekt " Marjan " na Hvar
v 05:00 poloprázdný ... 07:15 Stari Grad, 27 st. C ... Ivan Dolac 07:50 ...

cesta " zpět " ... sobota 02.08., 06:10 Ivan Dolac, Stari Grad ... odjezd trajektu Marjan v 07:45, Split 10:00, tankování na Crodux, Eurodizel BS Premium 1 l / 10,36 HRK ... velká kolona na A1 ve směru na Jadran u Jasenice, u Lučka 4 km kolona ve směru na sever ( menší, asi 1 km fronta na cestarinu ENC ) a 7 km kolona směrem k Jadranu, cca 20 aut stálo na krajích dálnice a naložených na odtahovkách, poslední desítky metrů dokonce posádky 2 starších aut své miláčky dotlačíli na cestarinu ... pauza na nákup ve Varaždinu ... na " dálničním " přechodu Goričan cca 10 aut, kontrola pasů ... na M70 hlídka maďarské policie, další za Tornyiszentmiklos, obě bez kontroly ... nákup v Tesco Kormend, tankování v Rakousku na E 66, 1 l / 1,28 Eura ... silný provoz jak od Vídně na Mikulov, tak i v protisměru ...
VW šlapal jak hodinky ...
cesta dobrá ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (03. 08. 2014 12:13).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2014 14:50
Bessy, dobrý....i teček tam máš minimum. Lepšíš se. A co počasí, jaké bylo? Vím, patří to jinam.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2014 18:53
Bessy, vítej doma, těší mě Tvůj (i náš a děkujeme) nákup v Kormendu yawning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2014 21:50
... Rosmarinko, díky ... vše OK, zpáteční cesta naplnila naše představy ... yawning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2014 22:19
Copak, nakupoval jsi magyaroš papriku v tubě? grinning smiley
Vítej doma smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2014 23:47
Bessy - vítej doma! smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.