Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 07. 2014 22:09
Jinak ve směru do Chorvatska dnes 11 hod. ucpaná mítnice mnoho a mnoho kilometrů fronta, moc jsem nezáviděl . Na dálnici od Goričanu do Zábřehu se opravuje kousek dálnice je to svedené do jednoho pruhu . Já to projel minule bez čekání a dnes opět několik kilometrů fronta.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2014 07:06
Jsme v Rogoznici,je tu krásně (asi tu zůstaneme :-) ). Průjezd Slovinskem 2.00 ráno 19.7.2014 byl hrozný, po sjezdu z dálnice jsme popojížděli 20 km rychlostí až na hranice. To byl nejhorší úsek cesty že Žatce do Rogoznice. Jinak to bylo v poho. Vždy jezdíme ze soboty na neděli,tentokrát jsme jeli z pátku na sobotu - bylo to znát, hustota provozu byla větší,ale nám to nevadilo, nespěchali jsme. Kochali jsme se okolím. Jinak počasí krásné,teplé 30 stupňů. Voda teplá.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2014 11:07
O tej 2.00 ráno ste sa museli kochať prenáramne
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2014 11:35
ptr277 - thumbs upgrinning smiley kochačka jak blázen noční trasou.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2014 12:03
Však si za tu kochačku zaplatili smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2014 12:56
při cestě tam jezdím vždy na noc, abychom na místě byli ráno. Z toho vyplývá, že na nějaké kochání kašlu a jde mi o to dojet v pořádku a v podstatě co nejdříve. Domů je to pak jiné kafe. Jedu ve dne, ale přiznám se že kochání začíná až v zalesněné části Chorvatska a pak už jen slintám ve Slovinsku ( dálnici objíždím...jel jsem po ní jednou a úspora byla max 15 minut ) při pohledu na krásně upravěné domky a hlavně zahrádky bez plotů ( jen živé ploty ).
Jo jen asi před 2 lety jsem se dohodl se Zahájským, že zavzpomínáme na " starou cestu " , ale nějak mi nedošlo ( mometální výpadek mozkové hemisféry thumbs up smiley ) že tam jedeme právě uprostřed noci. Cesta byla na prd a nakonec jsem raději najeli na dálnici.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 07. 2014 17:05
Otazka je , jak jste pojali vyznam slova a v jakem jazyce.
spinning smiley sticking its tongue out
V 5 rano je uz videt hodne.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2014 06:54
trosečník
ale přiznám se že kochání začíná až v zalesněné části Chorvatska a pak už jen slintám ve Slovinsku..tohle je u mne podobné, vždycky mne "dostanou" babky při silnici v okolí Veljunu nebo lesích poblíž Zagrebu. Vrganje a lišky převládají eye popping smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2014 11:52
A je po dovolenke, ešte by to chcelo jednu smiling smiley
Odchod tam v piatok 11.7. ráno, cez Komárno a Szekesfehérvár, M7, A4, A1, Sveti Ilja. Okrem dažďa od Komárna až po Zágreb v pohode.

Naspäť v nedeľu 20.7., cesty v pohode, mierna gužva na mýtnici Lučko (asi 1,5 km, okolo 12.00 naobed) ale tá sa nás, čo máme ENC netýka smiling smiley Na Demerje nebol nikto.
Od Bosiljeva po Zagreb mierne zhustená premávka, ideálne je ísť 140, inak človek zavazdia smiling smiley

Prejazd cez Budapešť v nedeľu podvečer. POZOR: rekonštruuje sa električková trať na Hungária korút, z Kerepési út sa NEDÁ odbočiť doľava a miestami sú tri pruhy zvedené do jedného, predpokladám, že cez pracovný deň je tam slušná zápcha. Alternatíva je ísť ešte kúsok ďalej a cez Róna utca sa pripojiť na M3. Alebo potom obchvat M0, ale to je zabitá najmenej hodina. Mne to včera trvalo cez centrum 35 minút (27 km od tabule po tabulu).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil joey (21. 07. 2014 11:53).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2014 13:06
joey napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prejazd cez Budapešť v nedeľu podvečer. POZOR:
> rekonštruuje sa električková trať na Hungária
> korút, z Kerepési út sa NEDÁ odbočiť doľava a
> miestami sú tri pruhy zvedené do jedného,
> predpokladám, že cez pracovný deň je tam slušná
> zápcha. Alternatíva je ísť ešte kúsok ďalej a cez
> Róna utca sa pripojiť na M3. Alebo potom obchvat
> M0, ale to je zabitá najmenej hodina. Mne to včera
> trvalo cez centrum 35 minút (27 km od tabule po
> tabulu).

Tak ja som to zažil v piatok o cca 19.00. Mne trval prejazd cez Budapešť rovnú hodinu. A to som predtým pred Budapešťou ešte stál v polhodinovej kolóne kvôli havárii. No tento rok nebudú dobré spomienky na Budapešť. moody smiley Ale hlavne že sme doma. smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2014 14:49
chcelo by to dostavať M0 aj na severe Budapešti, ísť po M0 okolo celého mesta je na nervy, práve preto už cez Budapešť nechodím a radšej to ťahám po R1 až do Nitry a potom smer na Komárom.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2014 15:53
Do kedy ma by Hungaria korut uzavreta?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2014 16:52
Hungária korút nie je uzavretý, to by znamenalo katastrofu. V strede rekonštruujú električkovú trať vo vyhradenom električkovom páse, všetko je vytrhané, včera som tam videl naskladané koľajnice. Miestami je kvôli tomu premávka na trojprúdovke po oboch stranách električkovej trate zvedená do dvoch, resp. až do jedného pruhu, čo pod záťažou určite spôsobuje zápchy.
Rekonštrukcia bude trvať do začiatku septembra, resp. novembra:
[www.towerbudapest.com]

Do HR som išiel cez Nitru a Komárno, lebo som to chcel vyskúšať. Skoro ma drblo z tých dedín medzi NR a KN, prakticky som stále šiel 50kou.
Takže za mňa stále vyhráva Budapešť. Pokiaľ je dobrá konštelácia, tak sa dá prebehnúť veľmi rýchlo. Môj rekord je 21 minút tabuľa-tabuľa, pravda, bolo to v nedeľu ráno o siedmej.

Severozápadný okruh M0 ešte pár rokov potrvá, mal byť už v 2015, ale určite nebude, treba tam stavať dva tunely a sú tam problémy s ekológmi...

Inak, ešte jeden postreh z cesty po Maďarsku: na WC na pumpách začali pýtať peniaze, 50-100 hufnágelov na hlavu. Alebo majú taký výhodný kurz, že 50 HUF = 50 centov smiling smiley A bolo jedno, čo to bolo za pumpu, aj Shell na dialnici M7, aj nejaká hrozná pumpa pod Komárnom.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2014 19:46
No medzi KN a NR drblo skoro aj mňa.... Nemam však nejak odvahu ísť cez centrum Budapešti a M0 trvá nekonečne dlho, tak naozaj neviem, čo vymyslím na budúci rok. Ináč peniaze za WC pytaju už asi 3 roky na pumpách na M7. Ja to viem riešiť po svojom, ale pre manželku tých 0.50€ obetujem smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 07. 2014 20:27
Pešti sa netreba báť. Len sa nesmieš nechať zviesť blbou Broňou (navigáciou). Tá moja (Garmin) má tú zázračnú vlastnosť, že po vypnutí a zapnutí zapaľovania na pumpe si vždy nájde inú trasu. Teraz mi to urobila pred Pešťou znovu, po odštartovaní z poslednej pumpy na M7 dačo prepočítala a chcela si to strihnúť po M1 na Gyor smiling smiley Tak som išiel po pamäti, za potokom sa potom už chytla, len nevedela o rozkopávkach.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2014 18:34
No já teda nevim ale upchatá Budapešť tady nikoho nezajímá angry smiley
To joey: ta navigace sem taky nepatříangry smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2014 20:05
jel jsem k Jadranu dnes a cesta nic moc, téměř celá za deště. Z Murecku tankodrom stále a od konce SLO dálnice k Macejlu asfalt také horší a horší. jinak platidla pohoda, enc od loňska taky bez problému.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 07. 2014 20:37
Mna Budapest zaujima a mnoho dalsich a patri do tohto vlakna, pokial su tu postrehy z cesty a mali by sluzit aj pre ostatnych.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2014 07:38
caute banda

nabuduce vyskusajte ist nie az do Nitry, ale pri Zl. Moravciach odbocte na Vrable, po Vrable je to normalna cesta, potom je to tiez normalna cesta, len su na nej obcas prudke zatacky, takze po tme alebo za hlmy opatrne, ale inak pohoda.

a ked chcete aby Vas naozaj drblo, tak chodte z Nitry do Topolcian po hlavnej ceste winking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2014 08:09
bubo236 - Budapešť patří do vlákna Přes Maďarsko(2) Pak se nediv, že se spousta lidí vzteká, že jsou vlákna zas...ekaná nesouvisejícím tlacháním mimo téma.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2014 08:14
Michale,
pokud se někdo letos vracel přes Budapešť, tak může dát informaci do tohoto vlákna ? eye popping smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2014 08:43
učitelka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Michale,
> pokud se někdo letos vracel přes Budapešť, tak
> může dát informaci do tohoto vlákna ? eye popping smiley


Uplny suhlas thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2014 09:16
Informaci o zasekané Budapešti cestou ano, ale řešit tady v tomto vlákně, kudy Budapeští nejlépe projet, je již OT.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2014 09:17
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jaspa (23. 07. 2014 09:19).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2014 09:40
jerryjerryk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No já teda nevim ale upchatá Budapešť tady nikoho
> nezajímá angry smiley
> To joey: ta navigace sem taky nepatříangry smiley

Rešpektujem pravidlá a ospravedlňujem sa.
Chcel som iba pomôcť.
Aby som sa vyvaroval porušenia pravidiel, zvážim svoje ďalšie príspevky v tomto vlákne.
Pekný deň.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 07. 2014 10:39
Tak uz to mám také za sebou,odjezd byl ve čtvrtek,na Hvar zátoka mala pogorila,vyjíždím s Hradce králové, na Havlíčkův brod, Jihlava,Znojmo,Vídeň, Lenárt , Ptuj, drevnik, sucuraj,jezdim na noc,odjezd 21:00 hod,cesta az do cíle bez problémů,jen nám pršelo, ale to se da zvládnout,žádné fronty ,krasnej průjezd,v zálivu jsem byl kolem druhé hodiny,jelikož jsem kuřák a v autě nekourim tak jsem často stavěl na cigarko,jinak dovolena super,v zátoka nádherná, na plazi kolem 10 lidi,prostě prázdno,cesta zpět po stejne trase , ale jel jsem to v patek rano,v pul sedmé trajektem, mel jsem jen obavu pres Vídeň,patek a odpoledne ,nevěděl jsem co mám čekat,ale cesta byla opět pohodova,žádné fronty ani kolony,doma o pul desáté večer, auto Octavie 2, sedan, 19 TDI,spotřeba 5,5,vše placeno kartou,takže vše bez problémů,thumbs up smiley,odjezd byl 10.7 ,zpět 18.7
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2014 13:19
zdravim, len v skratke, vratili sme sa v nedelu rano, odchadzali sme v piatok vecer tyzden predtym, celkovo moj dojem je, ze ubudlo turistov a aj aut, poloprazdne odpocivadla ci uz cestou tam alebo naspat, ziadne kolony ani hranica ani myto, a aj v Bol-e bolo vidno menej ludi a neboli natrieskane ani restauracie ako to byvalo zvykom, a ani pocasie nie je ako byvalo, domaci vraveli ze este nemali tyzden vkuse "hic", tento rok je to velmi premenlive :-)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2014 19:46
juro díky, pro mě moc zajímavé informacesmileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2014 00:13
Odjezd 10.7. MLR po 86-tce, asi 7 semafórů ale šlo to,max. čekání 3-5 min.Mursko Srediště - pasoš asi o něčem přemýšlel v budce a jen mávl rukou, ženskou v druhé budce jsem přehlídl, protože měla zavřené okýnko, ale nikdo po mně nestřílel. Bráchovi jen vzala pasy do ruky,mrkla na ně a dala z5. A pak to začalo-při nájezdu na dálnici ve Varaždínu začalo pršet a sr....o a sr lo skoro celou cestu. Místy bouřky, blesky a teplota na ukazatelích na dálnici od 10,5 st. do 16 st. Za Svatým rokem 17. A my nabalené jen po jedné mikině a kraťasy těsně nad kolena. Ve Splitu ale u trajektu diskotéka, snad 200 mladých a 21 stupňů. Prvním trajektem (skoro prázdným) na Hvar a o5 deštivo,za tunelem do ID taky, ale pak to ustalo.No zažili jsme za těch 13 dnů snad vše - mráčky,mraky,hromy, blesky,kroupy,déšť,průtrž,slunko,sluníčko,vedro,vlnky,vlny i vlniska. Voda po celou dobu jak kafé,takže denně ve vodě,stačili jsme se i docela sušně opálit. Tolik potěšení jsme nezažili za celou dobu, co tam jezdíme. I domácí se divili, co to počasí vyvádí za psy kusy.
Z5 jsme poprvé jeli prvním trajektem na Split a slunko nám svítilo celou cestu až ve 20:15 na Slovensku někam zapadlo.A čím dál od Splitu, tím bylo tepleji.Na celnici tá sama pasoška jen vzala pasy do ruky,kolik prý nás je,kolega (byli venku z budky oba-nepršelo totiž) mrkl na zapnuté pásy a jelo se. A zase ty semafory...až to vše opraví, bude dobře.
Takže spokojenost a když se bude dařit,tak příští rok zase.
Všem, co to mají před sebou,hodně sluníčka a teplé moře.(ale v noci se zase tak dobře nevyspí....)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2014 00:26
Mildous, díky za info, na A4 (Goričan - Zagreb) by mělo být nějaké omezení... bylo něco?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 70
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.