Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 09. 2013 22:24
Kolega v praci co siel do Varsavy mi hovoril, ze siel po dialnici co sa podobala nasej prvej triede a boli tam casto kruhace.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 09. 2013 23:03
Dálnice, co se podobá naší první třídě, není dálnice.
Dálnice jinde se totiž stydí podobat se mnoha dálnicím našim, natož naší první třídě.
Pokud šlo o silnici pro motorová vozidla, na té kruháky normálně být můžou a také jsou.

EDIT: před chvílí jsme vyložili auto.
Odjezd včera (tedy ve čtvrtek) ráno 07:25 ze Žuljany, tankování na INA BP Jazine nad Neumem, nákup čerstvého žvance na cestu v Neretvanci u semaforů, pak zastávka u Opuzenu na Neretvě pro med a olej. V 09:53 nájezd na dálnici ve Vrgorci, 15:30 mýtnice Trakošćan (platby za mýto v Demerje i na Trakošćanu kartou) a 15:36 jsme byli ve Slovinsku, všude jen odmávnutím. Žádné gužvy, žáádné kolony. Celou cestu krásné počasí. Z jiných zastávek: Skradin a Marune v Chorvatsku a Pizza u Mici v Janežovcích u Ptuje. Další tankování na B69 v Halbenrainu v Rakousku 18:09, Vídeň hladce průjezdná, provoz malý, ve Znojmě ve 21:40, v Jičíně před domem dnes v 00:47.
Tentokrát byl tuzemský úsek cesty nejméně rychlostně rovnoměrný, zejména kvůli 9 kyvadlově semaforem řízeným úsekům a jednomu neřízenému, z toho na osmatřicítce jeden mezi Znojmem a Pavlicemi, pak Dlouhá Brtnice, Štoky, Církvice u Čáslavi a Havlíčkova ulice v Kolíně (bývalá osmatřicítka), mimoto mezi Kolínem a Kutnou Horou frézování vozovky. Na dvaatřicítce od Poděbrad na Jičín ještě semafory u Činěvse a v obci Kopidlno.
Jinak semafory řídí kyvadlový provoz skrz průmyslovou zónu v Ptuji u OBI, počítám, že to dlouho nepotrvá, kruhák byl už skoro hotový. A další kyvadlový provoz byl v Bad Radkersburgu od mostu k prvnímu kruháku (obnova povrchu), ale ručně řízený.
Podrobněji to teď zpracovávat nebudu, o dalším kruháku v průmyslové zóně v Ptuji se zmíním později v příslušném vláknu.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Hill (06. 09. 2013 09:18).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 09. 2013 11:52
čauec tak konstatovní nikoli hodnocení:

cesta na W - G - LJ - Postojna - Rupa .... cesta v pondělí během dne úplně plynule. Dojeli jsme a počasí se umoudřilo a z 22c se stali 27c. Moře velmi velmi osvěžující (18-20c), ale po zjištění, jaké to je, když vylezu ven - lepší jako kdyby mělo 25c.

Nemůžu smiling smiley a nechci napsat kde jsme byli, protože to bylo komplikované, ale skvělé a rozhodně to stálo za to smiling smiley
Jediné. co to kazilo je, že něktěří češi (bohužel) se chovají jako hovada. (nedodržování nočního klidu, pravidel ... ale to je na jiné téma...)

Dokonce jsme zažili vlny které byly od kontíků až po pas. smiling smiley

Cesta zpět. .... to samé, v neděli, celkem provoz, ale plynule až po Mikulov.

Přátelé jediné, co z té dovolené vím, že bychom se měli všichni jak tu jsme zasadit o to, že hromadně (a tentokrát by bylo být na místě jako "ovce" ) přestaneme platit dálniční známku v ČR. Pořád o tom jenom "kecáme", ale nikdo nic nědělá.
Až nás bude 1/3 bez "nálepek" on to ten stát najednou v únoru 2014 pozná, že mu chybí poměrně dost dukátů v pokladničce...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 09. 2013 12:20
A jaká je pointa s tou známkou? Dostat 15 000 pokutu?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 09. 2013 12:56
Zdraží o 33%.Jako jedni z prvních jsme zateplili(zaizolovali) náš panelový dům.Za teplo nám vraceli ranec, dokud to neučinili i ostatní.Poměrné měření.Teď platíme tak jak před tím, jelikož teplárnám se nesnížili náklady naší úsporou.
Omlouvám se za tento příspěvek a jako omluvu se připojím k těm, co si nekoupí příští rok dálniční známku, dokud prodej nedostoupí k 2/3 letošního prodeje.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 09. 2013 15:30
K těm dálničním známkám, pochopil jsem, že asi couddy naráží na kvalitu našich dálnic. znovu bych chtěl zopakovat to co jsem tady už někdy napsal, ty naše dálnice jsou relativně špatné z toho důvodu, že tady jsou 20 - 30 let, tedy tady již byly v době, kdy většina dálnic maďarských, slovinských a chorvatských vůbec nebyla. A cena za známku? Pro toho, kdo jezdí pravidelně je to sranda, vždyť je to cena na rok. Nezávidím moc třeba HR řidičům, kteří musí jezdit pravidelně po jejich sice pěkných, ale pro pravidelného cestovatele drahých dálnicích. Vždyť jedna cesta ZG - ST - ZG stojí zhruba 2/3 ceny naší roční známky. A je spousta Chorvatů, kteří takovou trasu jedou třeba každý týden.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 09. 2013 16:20
Je to v podstatě přesně tak jak píše MartinR.Stačí porovnat kvalitu dálnice v HR od Slovinska do Zágrebu,myslím,že to původně bylo od Krapina ?? .Také již nic moc kvalita a asi nebude mít těch 30 let.A o ceně ani není třeba mluvit. No nevím,jak by se nám to tady líbilo,platit za 1km třeba 3,50. Kdo chce známku koupí a kdo ne tak jezdí ještě po větších dírách jak po ni.Prostě si u nás člověk nevybere.Možná by bylo elektronické placení výhodnější,ale jen pokud by to bylo přenositelné na jakékoliv auto.Člověk by měl jednu krabičku v rodině a mohl by ji využít na všechny auta,ale jak to u nás chodí,nenažraný státní aparát by zase vymyslel něco jak lidi vyždímat co nejvíce a pěkně by to nasolil všem.

MirekŠi
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2013 07:30
Občas taky jezdím do Německa. Mají tam pěkné dálnice, ale ne všechny. Lepší jsou myslím ve východní části, ty jsou relativně nové, postavené po sjednocení Německa. V západní části je spousta úseků špatných, časté omezení kvůli opravám, atd. Spousta omezení rychlosti a značek "strassen schaden". Já vím, neplatí se za dálnice, ale prý o tom taky uvažují. Pořád si ale myslím, že pro toho kdo jezdí pravidelně je částka za naši roční dálniční známku směšná v porovnáním s ostatními náklady na provoz auta.
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2013 09:02
MartinR, naprostý souhlas. Po českých dálnicích najezdím cca 6-8 tis. km ročně, tedy mne kilometr dálnice v horším případě přijde na nějakých 22-23 haléřů.Částka v porovnání s tím, co jen u pump zanechám, je směšná. (Narozdíl od spotřební daně zanechané státu u pump).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2013 09:25
Pozdě, ale přece. Návrat domů z Pelješace 8.9.2013 v neděli. Výjezd od Orebiče ve 4:30, příjezd do Ostravy i s hodinovou zastávkou v Brně v 19:00. Cesta naprosto pohodová, jak jinak, když je ,,po sezóně". Nikde žádný problém, na Lučku jsme byli u karet sami. Jeli jsme poté směr Maďarsko a jejich dálnice, taktéž v klidu, snad jen poblíž objezdu kolem Budapešti byl o něco větší provoz, ale jinak klid. Dá se říct, že nejhorší bylo dostat se z Orebiče na dálnici, pak už brnkačka. Mohu se jen přidat, kvalita chorvatské dálnice, to je prostě balzám jak pro řidiče, tak pro auto.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2013 10:36
Narážka byla úmyslná a i přes vědomí stáří našich dálnic.... jde o systém, proč máme tak vysokou spotřební daň na naftě? klidně nám mohli zaplatit nové dálnice již dávno kaminony "potřebující" přes nás "tranzitně" přejet... atd atd atd.
Nevím, jak to vnímají češi, kde se přece jen něco děje a díky hlídačům už i v noci. Ale úsek brno - ova, je katastrofa, první je o rozbití podvozku a nebo o nervy (pravej pruh 100km, levej 160km). PV - OL "jedeme" 100, protože dle ŘSD je lepší tam dát stovku, než se hanbit špatnou kvalitou - a přitom se tam dávají nová svodidla. No a na Ostravu? pokud tam někdo jedete 2x týdeně aspoň musíte tušit a od kol citít ty "změny". Není diné, že se nám dálnice klepe již po pár měsících? .
To byla pointa. Nic více. Nic méně.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2013 12:51
Mě spíš zajímalo, jestli byste opravdu přestali jezdit po dálnici a jeli po okreskách. Nepředpokládám, že někdo chtěl jezdit po dálnici bez známky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2013 17:01
V tom je ten for Valeri. Po dálnici, bez známky.
Existují argumenty a podložené paragrafy ke stavu apod. Jsou lidi, co to uargumentují a jsou policisté, kteří to moc dobře vědí.
For je v tom, že kolik chytí "beználepkářů" jedna hlídka? ? smiling smiley a kolik jim lidí projede? smiling smiley
Je to ale utopie, protože jak nám říkají němci již od druhé světové - jsme národ "cyklistů" .... Jen sklopíme hlavu a šlapeme.

Např. já zákony a předpisi uznávám a dodržuji po celé evropě. Sám školím každý rok desítky lidí a vychovávám mladé lidi, ale pokud jde o principy a hrdost a mravnost neznám bratra a proto mě serou lidi, co jsou např. "ústí" koupí si zájezd přes německou cestovku a pak dělají největší bordel....

Stejné je to se známkou. Mnoho policistů to ví a mnoho se jich (myšleno těch dálničních) stydí za stav jejich pracovního pole.... ale v mundůru ti to říci nemohou...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2013 18:00
...Čau...Couddy moc dobre ti všichni rozumime...ja bych však dodal, že by to chtelo prosadit spravne utraceni tech vybranych fin. prosredku za použivani (ale v prvni rade UDRŽBU) dalnic ve stejnem (porad novem) stavu...jakmile se jednou opozdiš...už to prakticky nedohoniš...tady v HR již parkrat zvyšili mytne...že pry prave kvuli tomu...pravdou je, že ty špatne useky včas vymenuji...tak zdejši narodni šoferske masy prozatim mlči a plati...a ted se chystaji dat cizincum dalnice do koncese...budou zas dražši, ale snad ješte pohodlnejši...viz "francouske" dalnice BINA na Istrii...pro mne zdejši nejlepši...i když ne nejdražši...a už pry bybrali dost i na druhy tubus UČKY...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (10. 09. 2013 22:45).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2013 18:25
V pátek 6.9. odjezd Igrane, překvapilo mě že ještě jelo hodně lidí. V Igrane byla v sobotu nějaká rozlučka se sezónou, dávali tam grilovaný ryby, maso a pivo zadara a to vám byly fronty. Moc se mě nechtělo, tak jsem to asi přivolal a v neděli 8.9. z rodinných důvodů návrat. Tam jsme jeli tři auta a zpátky už sám. Od Benkovace po Karlovac po staré a pak objížďka přes Mureck. 2 lidi, člun a nějaký krámy, tam 4,8 a zpátky 4,5. Golf 7, 1,2 63 kw.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 09. 2013 13:38
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V tom je ten for Valeri. Po dálnici, bez známky.


Já ti rozumím a máš pravdu. Ale tohle neklapne. Ikdyž se pár dejme tomu desítek lidí třeba přes FCB domluví, že příští rok známku kupovat nebudou, tak jednak to finančně stát nepozná a když ano, zdraží známky. Viz holub5. Určitě si toho ale všimnou policajti, že se zvyšují statistiky "jízdy na černo" a samozřejmě se na to zaměří. Výsledkem bude, že časem tyhle aktivisty čapnou a místo 1500 zaplatí těch 15000,-.
Tím celá protestní akce skončí a troufám si říct, výdělkem státu
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 09. 2013 19:52
Mam prejazdene
Cesko-Praha,Brno,
Slovensko-Zilina,Bratislava, ostatne cesty nezahrnujem do hodnotenia,
Rakusko-Vieden,Gratz,
Madarsko-Komarno,Tatabana-Budapest,a cesta z Rusoviec cez HU na Zahreb,
Slovinsko-Maribor,Ljubljana,
Chorvatsko-Istria,Dragonia,Rovinj,Labin,Rijeka,Ucka,Zahreb.
Najlepsie cesty su v Slovinsku, potom v Rakusku a potom ostatne priblizne rovnake.
Ucka nieje moc kvalitny tunel. Asi ako u nas Branisko
Na youtube som videl aj MalaKapela a Svatirok
a nemam rad jednotubusve tunely a tam, kde su hranate vyjazdy z odstavnych miest. Do toho sa da lahko naburat.
Nemam rad cestu ce Madarsko- Chorvatsko; kedze na cestu mam len Eura a v Rakusku je drahsie a za horsie sluzby na pumpach oproti Slovinsku.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 09. 2013 22:36
Budu tě muset zklamat, Dino: tunely Svatého Rocha i Malá Kapela jsou dvoutubusové, pro každý směr jedna roura.
Gumové rohy, do kterých by se dalo měkce bourat, nemá žádný tunel v Evropě, ani ty jednotubusové. A spolehni se, že jsem jich projel mnoho. A ani jsem si často nevšiml, jestli v nich jsou rohy ostré nebo oblé. Neměl jsem v úmyslu bourat, jako to nemají v úmyslu statisíce až miliony ostatních, kdo tudy každý rok projedou, tak nebylo třeba se takovou informací zabývat. A, kdyby přece něco, tak ten roh za to nemůže, protože se nehýbe.
Rovněž tak, na rozdíl od slovinských pump mimo dálnici, jichž většina v deset večer zavírá, dalo se v Rakousku natankovat u daleko více pump i přes noc. A letos i levněji. Takže služby na rakouských pumpách rozhodně lepší.
Soudíš podle něčeho, co znáš jen z TyRúra.
Co takhle vyjadřovat se jen k tomu, co máš osobně vyzkoušené?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 09. 2013 23:27
Viem ze MalaKapela a SvetiRok su Dvoj tubusove.
Myslel som Ucku.
Minuly rok vrazil do toho rohu autobus. Boli toho plne spravy.
[m.tvnoviny.sk]
Mali by to stavat s pozvolnym zuzovanim vozovky.
A to tu su este dobre tunely.
Taky tunel Lefortovo v Rusku je ina kava.


avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 09. 2013 00:01
... já pro změnu dorazím to Maďarsko grinning smiley
Forinty jsem měl v ruce naposkledy snad ještě za komančů... běžně všude bezproblémová platba kartou... "v civilizaci" na tržištích nebo u silnice bezproblémová platba Eurama... pokud je u stánku "strup", jeho soused ti to bezproblémově prodá...
Jinak "mimo civilizaci", kam vyjma domorodců nikdo nejezdí... v cukrárnách, csárdách, rybárnách, vinných sklípcích... jsem se vždy domluvil na platbě Eurama... nebo víno bylo za "barterové" pivo atd.thumbs up smiley ... jedna, dvě věty v "maďarštině" dělají zázraky, Maďaři (-rky) jsou srdeční a impulsivní lidé... Maďarsko doporučuji navštívit nejenom jako tranzitní zemi... a nemějte strach z jazykové bariéry (neplatí pro "suchary", srdeční lidé budou nadšeni)...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 09. 2013 21:52
Zdravim letos cesty do HR dobrý jednu jsem podnikl na přelomu června a července cesta v pohodě a druhou od 16-30.srpna Vyjížděl jsem v patek večer z Drveniku vše v pohodě až zase kolony placení mítneho tunely a celnice neda se těmto usekum nějak vyhnout dík mirek
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 09. 2013 22:13
příště doporučuji letadlo a příručku o interpunkci (dělení vět rozlišovacími znaménky) smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 09. 2013 14:03
A zapomněl jsi ještě na příručku "Vyjmenovaná slova po M".
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 09. 2013 20:44
Tak, tak, jelimane a kabinete302, mluvíte mně z duše. Takoví nedovzdělanci si potom také pletou např. hlavní a vedlejší silnici - tenká a tlustá čára na vyznačeném tvaru křižovatky je pro ně jedno a totéž.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 09. 2013 22:22
Jste vtipní inteligeti.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 09. 2013 16:45
Tak já jen, abych naplnil název tohoto fóra:

Cesta do HR - 29.8.2013, start Železnice (Jičín), cíl Igrane
- start v cca 18.00, příjezd v cca 10.30,
- vůz Citroen Xsara Picasso 1.6, posádka 5 lidí (38 + 36 + 10 + 8 + 0,9 smiling smiley )
- na základě zvyklostí a tradice jízda v ČR přes Kolín, Havl. Brod a Znojmo - pár semaforů, bez problémů, fronty žádné,
- dálnice v Rakousku až na pár omezení v klidu,
- z důvodu touhy po ENC zvolena trasa se sjezdem u Ilzu a dále serpentinami na Feldbach, Gornja Radgona, Ljutomer, Ormož, Varaždin,
- trasa do Feldbachu dost náročná na stoupání, klesání a zatáčky, dále už v pohodě, pěkný průjezd po dobré silnici,
- přechod mezi SLO a HR v Ormoži funguje již pouze na jedné straně, symbolicky,
- bohužel ve Varaždinu ENC neměli, pouze nejdražší, prý se mám zeptat na Sv. Heleně - tam také nic, mám zkustit Lučko - na Lučku jsem byl v cca 5.00, tedy také nula bodů - ale všude jsem platil mýto kartou a bez problémů a čekání,
- kvalita dálnice Varaždin - Záhřeb nic moc, ale oproti naší D1 se jede jako po peřince,
- tankováno vždy na Tifonu - ne záměrně, ale nějak to vyšlo - palivo bez problémů, platba kartou,
- sjezd přes Šestanovač - kvůli tomu pohledu, to prostě musí být.

Cesta domů - 12.9.2013, start Igrane, cíl Železnice (Jičín)
- start v cca 17.00, příjezd již v cca 9.00,
- zpět přes tunel Sv. Ilija - pohodlné a rychlé, ale za 20 HRK,
- na nájezdu v Zagvozdu nákup ENC za 380 HRK a pak pouze pípání na Lučku a ve Varaždinu,
- u Záhřebu zúžení do 1 směru, ale vzhledem k pokročilé noční hodině v pohodě,
- opět cesta přes Varaždin, Ormož ... Feldbach (abych před manželkou obhájil nákup ENC),
- trasa od Feldbachu volena po 68, nájezd na 157 km u Gleisdorfu - oproti trase po 66 přes Ilz jde o mnohem přijemnější, sice delší, ale zato rychlejší cestu,
- dále již klasika přes Vídeň a dále pro změnu Mikulov, Brno, Svitavy, Vys. Mýto, HK a Jičín - vše bez jakýchkoliv omezení a problémů.

Srovnání s objížďkou přes Mureck - Lenart - Ptuj:
- mimo dálnici jste na objížďce min 2 hodiny, což je zhruba 2x déle než přes Mureck a Lenart - pro někoho lépe, pro někoho hůř,
- silnice je kvalitnější, ovšem pozor na úsek Ilz - Feldbach - dobrý povrch, ale serpentiny, kdo raději klidnější cestu, doporučuji po 68,
- hraniční přechod oproti Macelji prakticky neexistuje, rychlý průjezd,
- levnější mýto za HR-dálnice, navíc s využitím ENC,
- cestou bohužel minimální možnost k tankování, otevřené čerpačky s obsluhou prakticky jen u sjezdů/nájezdů na dálnice - další patrně budou ve městech podél trasy, nicméně ne přímo na trase,
- větší šance na střet se zvěří - osobně 2 kočky a 1 srnka, všichni ve zdraví běhají dále po SLO (snad).

Tak snad zase za rok... smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 09. 2013 12:09
Hanah když chceš poučovat, tak správně je:mluvíte mi z duše.Ještě lépe by bylo:píšete mi z duše.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 09. 2013 19:24
Tak konec výuky českého jazyka, píšu za ty, zteří zde držíme naši účast.
Cesta sem na jih ve středu 11.9. Odjezd cca ve 20.00 z Moravské Třebové. Trasa přes Brno, Mikulov, Vídeň, Graz, Spielfield - sjezd, Pesnica-kruháč, Maribor, Ptuj a dále po dálnici až na makarskou riviéru, nový tunel jsem nepoužil. V Podgore jsme přistáli kolem 7,00. Po cestě jen jedna zastávka na čerpání paliva - Lukoil bez problémů (nafta již něco přes 10 Kun) a jedna zastávka na preso. S manželkou se střídáme takže není důvod cestu protahovat. Zářijový provoz přes noc uprostřed týdne - naprostá nula, až z toho jde trochu strach. Cestu zpět plánujeme v pátek, počasí je zde mnohem lepší, než ukazují internetové předpovědi.
A ještě něco k pobytu - již nikdy nepojedu jindy než v září - málo lidí, ubytování - na který barák v první řadě si ukážu tam můžu bydlet, meníčka v hospodách za 50 a 60 kun, no prostě paráda.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 09. 2013 22:13
Taky lovíš v září v HR bobříka samoty?
Letos jsme tedy chytili skvělé počasí už v posledním srpnovém týdnu a prvním zářijovém, kdy se stoupající teplotou klesaly ceny některých potravin... a průběh cesty tam i zpět jsem tu už popsal.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 09. 2013 07:56
No samoty ani ne. Sedli jsme hned dopoledne do kavárny a zjistili jsme (je mi 49), že jsme v celé Podgoře asi nejmladší, kolem to korzovalo tak 70+. Ale pak se to vylepšilo a jsou tu i rodinky s dětmi a hodně z česka. Ale je to už úplně jiné než v plném létě, na pláži jsem se i trochu spálil a přitom večer už musíme nosit dlouhé kalhoty a mikiny.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 73
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.