Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2013 16:41
no to si možná můžeš gratulovat, že jste vyjeli až v sobotu .My jsme tentokrát byli nuceni, díky spolucestujícím, kteří jinak nemohli, jet od so-so a cesta očistec. Výjezd z Jihlavy kolem 11 v noci-příjezd do Omiše sobota odpoledne po 16 hodině eye popping smiley všude kolony a kolony- a to v podstatě bezdůvodné. Odklizená nehoda ničemu nepřekáží, ale proč si nepřibrzdit a nepodívat se na odstavený nabouraný auto. Žádný reálný důvod ke koloně jsme neviděli-až na nájezd ze Slovinské dálnice na "normální" silnici, kde šlo tlustý do tenkých.
Zpátky jsme cestu v sobotu už neriskovali a ještě jsme ´v sobotu šli k moři a jeli v noci ze so-ne, to už byla pohoda.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2013 20:56
My musíme jezdit taky od soboty do soboty, jezdíme dřív a ne přes Macejl a docela se to dá...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2013 12:47
Cesta byla bezva. Při návratu zpět kousek před Drasenhofenem je takový delší kopec dolů, přerušovaná čára, rovná silnice, dohled tak 500m , jsem předjížděl kamion, když jsem byl vedle něj tak mi místní policajti naměřili rovných 120km/h. sálo to 35€, tak že pozor pro ostatní !!!!! Povolených je 100 km/h.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2013 20:40
Zdravíme, tak letos to máme taky za sebou.sad smiley
Vyjížděli jsme 3.8.asi v 15.00 z Liberce a cesta byla absolutně bez problémů. V 02:30 odmoriště Zir, tam jsme dali lehký spánek a
před šestou vyjeli k cíli. V Duće jsme byli asi v půl 9 s ještě jednou zastávkou(žádný spěch).
Cesta zpět 11.8. odjezd z Duće 9:30 dálnice v pohodě, až na tu nehodu co psal foco, tam zdržení asi 30 min.pak zase pohoda, až k Lučku.
K Lučku 5 km fronta na platbu cash(manžel usoudil, že to dáme hotově), tak jsme si to vychutnali, naštěstí jen 35min,protože otevřeli co mohli, tak to šlo,stejně to stačilo.(příští rok prý jede přes Demerje a se.... nato).Další zdržení na hranicích 40min, pak už jen klídek. Slovinsko, Rakousko povinné zastávky na protažení a cigárko no a do Liberce jsme dorazili 00:50hod.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2013 10:19
zůza napsal(a):
-------------------------------------------------------
> K Lučku 5 km fronta na platbu cash (manžel usoudil, že to dáme hotově), tak jsme si to vychutnali, naštěstí jen 35min,protože otevřeli co mohli, tak to šlo,stejně to stačilo.(příští rok prý jede přes Demerje a se.... nato).

Od sjezdu na Demerje k branám mýtnice Lučka je to cca necelé 4 km. Pokud jste stáli 5 km frontu před Lučkem, tak jste byli ještě ve vzdálenosti 1 km od sjezdu k bezhotovostní mýtnici na Demerje. Přemýšlím jaké pohnutky by mě vedly k tomu, abych poskakoval v koloně pro hotovostní platbu, když existuje možnost pohodlně zaplatit kartou bez čekání a ušetřený čas strávit třeba odpočinkem na parkovišti.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2013 10:52
manžel usoudil, to prostě nezměníšsmiling smiley

_______________________________________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2013 16:58
zdravím
odjezd Plzeň 23.7-přes Rozvadov na Passau,Graz,objezd slovinské dálnice v poho,nad ránem příjezd do Podgory-do zde vychvalovaného kempu SUTIKLA smiling smiley-krásné počasí,kemp pohoda a dokonce se i něco opravilo a zvětšila pláž ,odjezd ráno 13.8 do Slovinska ,nocleh a pak do Aquaparku Therme 3000 v Moravských Toplicich -až na celodenní déšť paráda,přes noc dom,ráno 15.8 návrat stejnou cestou,hranice,mýta,tunely bez čekání.
všem co teprve pojedou krásnou dovču a DOBRO DOŠLI
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2013 19:39
Ahoj tak zas doma,odjezd 3.8. kolem sedmé z Loun a docela to šlo,D1 v pohodě,rakousy až na střed Vídně kde se i vnoci překvapivě dělá zdržení cca hodinku a potom obj.Slo.dálnice Mureck atd.myslím kousek za Trate semafory ale chvilka a potom cesta v poho jak hranice tak klasické Lučko.Chorv.dálnice bez problémů až do místa Murter,kde je v Tisnu padací most a samozřejmě neznalost místa čekání na položení mostu ale jen 15min.Odjezd z Murteru v 7.30. ráno a vše v poho ůplně prázdno a překvapivě se na D1 i mimochodem k večeru makalo ale dva pruhy takže ok.Všem kteří ještě pojedou sretan put a snad za rokthumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2013 20:02
Čus!
Takže letos opět Pelješac (14 dní). Tam z Děčína 27.7- večer ze soboty na neděli. Klasika Mikulov - Vídeň - Mureck - Lenart - Ptuj - Zagreb - Vrgorac- dále dle Hilla přes Veliki Prolog , Bosnu a na Pelješac - vedle Drače - osada Pještata. Tam - 16 hodin, zpět 15nhodin, 10 minut. Nikde žádné kolony, jen na mýtnici (tuším Zaprešič) hádka s obsluhou. Galaxy s rakví - hodilo mě to do skupiny 2. Takže zvonek na obsluhu. Ozvalo se,,vložte kartu''. Tak povídám - ,,nedám kartu, jsem skupina 1!''. Po chvilce zkoušení nervů se nápis na displeji změnil na skupinu 1 a mohlo se frčet.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2013 22:59
VÉNA B. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak povídám - ,,nedám kartu, jsem skupina 1!''. Po chvilce zkoušení nervů se nápis na displeji změnil na skupinu 1 a mohlo se frčet.

Hezky, on thumbs up... ta rakev je jasná
... my jsme se hádali dva roky zpět o kolegovo L300, před odjezdem poctivě přeměřenno 1,85m thumbs up smiley... další problém byl, že nad přední nápravou to má více než 1,3m, ale zase je to do 3,5 tuny a 2 nápravy... dle jejich kategorií je to nezařaditelné UFO grinning smiley... si ten rébus zkus vyluštit...
Ten HR-bat se po argumentaci docela slušně "zavzdušnil"... bezradně... chudák... tak než dlouhé tápání jsme zvolili "odvzdušnění jednou Plzní" a jelo se v kategorie 1 smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 08. 2013 09:18
U nas v praci sa vratili uz vsetci (zamestnanci pracujuci v kancelariach) . Vsetci su silno opaleni. Dovolenku chvalili. Akurat sa jednemu pokazil autobus na spiatocnej ceste, ale uz na Slovensku. Ini isli autom, alebo lietadlom.
Mne ako jedinemu z manualne pracujucich robotnikov, co ide k moru, sa smiali, ze naco idem na dovolenku po dovolenke. Ved je aj tak uz zima. Tie tepla (40st), ako boli u nas minuly tyzden by som nechcel, neviem ako bude teraz, ale nevyberiem si. Tyzden predtym stal hotel o 300€ viac. Pred dvoma som siel tiez v tento tyzden a 2 tyzdne predtym tam prsalo (podla delegatky aj jedneho kolegu z byvalej prace)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 08. 2013 19:22
Jel jsem zpět 16.8. A jak píšou výše Lučko zarvané kolona . Na Demerje prázdno. Přijel jsem za 20 vteřin valil dál. Nechápu co nutí ty lidi čekat ve frontě a při tom se dívat na prázdnou mýtnici pro karty.
Zdenek
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 08. 2013 20:11
Jen ať to tak zůstane i nadále.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 08. 2013 21:26
No co je k tomu nutí? Nejspíše strach, aby jim z karty neubylo více, než by měli platit. Při platbě cash si to mohou kontrolovat lépe. Nezapomínejte na to, že polovina lidí je téměř negramotná. Ve své mateřské zemi platit kartou zvládnou, ale v cizině nikoliv.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 08. 2013 19:02
No někdy je ten důvod i jednodušší, mně se jednou stalo, že jsme se zakecali a prostě sjezd na platbu kartou přejeli, ale protože nejezdíme v extrémních dnech, tak to zase tak nebolelo. A o té negramotnosti bych docela pochyboval, protože, když je někdo na tom tak, že dokáže projet několik cizích zemí, najít si ubytování, přežít týden nebo dva a úspěšně se vrátit, tak nemůže být takový negramot, že by neuměl použít kartu. Je však spousta lidí, kteří si na dovolenou vyčlení určité prostředky, ty smění do cizích měn a snaží se s nimi vyjít, do čehož jim platby kartou prostě nesedí.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 08. 2013 06:49
Pavlesus: přesně tak! thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 08. 2013 15:19
Přesně. Kamarád po příjezdu také nadával, že přejel Demerje. Další skupinkou jsou opravdu lidičky kteří mají náklady na dovolenou rozškatulkované, a platba kartou ji do toho prostě nezapadá. Další se zase za každou cenu snaží zbavit zbytku kun, a raději vystojí frontu, než by při zpětném odprodeji prodělali třeba i 10 korun. Věřím, že jsou i tací, co do dnes o této možnosti ani neví....prostě mě i uráží, když někdo národ zbytečně označuje národem negramotů !
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 08. 2013 21:32
A proto mám v navigaci Demerje zadané jako průjezdní bod. Sice na Makarskou a zpět trefím i poslepu, ale tohle je právě důvod proč používám navigaci. Hezky v klidu sleduju odpočítávání kilometrů k průjezdnímu bodu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2013 09:33
... máte pravdu, kdo píšete o platbě kartou ... bylo by to tama rychlejší, nemluvě o ENC ...
když jsem se v sobotu 03.08. vracel pa A1 ... ze Hvaru domů, tak jsem se dostal do fronty před Lučkem, která čítala cca 25 km
a projetí tohoto úseku trvalo asi 2 hodiny, na kapotě 46,5 st. C ... eye rolling smiley
... takže když jsem si poznačil, jak dlouho jsem čekal od odbočky na Demerje po Lučko já ... tak na rozdíl ode mne
" demerjáci " nečekali víc, jak půldruhé hodiny ...
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2013 10:28
BEZ LUČKA I DEMERJE..BEZ POPOJÍŽDĚNÍ smoking smiley

milošhr
Re: Hustota provozu
24. 07. 2013 10:53

Karel M...objet se to dá už z Karlovacu zleva po staré a téměř souběžně s dálnicí (Zagrebačka ul. č.1), ale to jsem zatím nezkoušel. Když vidím jak už to kousek za mýtnicí s popojížděním houstne, obyčejně vyjíždím na Jastrebarsko, ale poslední možný výjezd na Gornja Zdenčina už může být pozdě, v sobotu obvzlášť.

Karel M.
Re: Hustota provozu
24. 07. 2013 11:16

Přesně tak, Gornja Zdenčina byla minulou sobotu již pozdě. Původně jsem tudy chtěl vyjet, ale již před odbočkou na Jastrebarsko asi 500 m před ní, začal provoz zničehonic houstnout, že jsme jeli místy i 20 km/h, tak jsem byl rád i za to Jastrabersko, že jsem mohl odbočit z dálnice.Jinak všude plno aut, krize nekrize, prostě se jezdí dál. Ještě že mám určité vědomosti a místní znalosti, jinak se cesta může o hodně hodin protáhnout a hlavně znechutit.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2013 13:29
... a to mi Jitka na Hvaru kladla na srdce ... " jeď po starý, bude to o 3 hodiny delší než dálnice, ale ušetříš šest kilo za dálnici ... "
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 08. 2013 18:45
Včerejší cesta zpět - absolutně bez potíží. Nájezd na dálnici u Šestanovace, v úseku Maslenica, tunel Sveti Rok - vítr jako "prase", snížení rychlosti dopravní značkou na 60 km/hod a poté až na 40 km/hod., na odpočívadle na Marune, byl takový vítr, že mne málem odvanulo a to "něco málo" vážím. smiling bouncing smiley Poté směr Zagreb - platba mýtného kartou na Demerje - na všechny brány snad jen dohromady 3 auta, na Lučku jsem si všiml, že u bran byla "kolonka" cca 6 aut na bránu, takže asi žádná hrůza. Na hranicích nuda, jen mávnutí rukou a poté nájezd na dálnici slovinskou. Při výjezdu z dálnice - slovinští policajti dalekohledem kontrolovali vinjety. Rakousko - dálnice ok, makalo se na opravě i večer. Příjezd do ČR přes Hatě - pro mne vždy úsměvný. Kvalita silnic na ... ale ty casina a hlavně cabarety - tak to jsou stavby hodné údivu.thumbs up smiley Jinak D1 - asi stále na dlouhou dobu "standart", ďoury, omezení. Jen malej poznatek při nájezdu na dálnici od Jihlavy - za mnou to "mastil" polský caravan, při nájezdu jsou tuším 3 značky s upozorněním, že je tam stopka - no tomu řidiči to bylo určitě málo a moc nechybělo a udělal tam pěknou "sekanou". Stačil jsem jen ve zpětném zrcátku sledovat, jak ledva uhnul ke krajnici a ty rozjeté kamiony ledva stačily snížit rychlost a těsně se mu vyhnout.
Všem kteří teprve vyrazí, přeji štastnou a pohodovou cestu!!! smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2013 15:11
Bessy: Tak nevím jestli jsem ten příspěvek (22. 08. 2013 09:33) dobře pochopil. Takže kdo jel přes Lučko čekal 2 h a kdo jel přes Demerje tak 1,5 h ? To těch několik km kolony mezi Demerjem a Lučkem bylo "jen" na půl hodiny?

Jinak mě překvapilo, že "starý mazák" Bessy jezdí přes Lučko a ne rychleji přes Demerje ;-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2013 21:44
Tak už jsme taky doma. Cesta do Trogiru 10.8.2013: výjetd 4.30 hod., kolony na mýtnicích cca 1 hod., příjezd do Segetu cca 18.30. Cesta zpět 21.8.2013: výjezd ze Segetu v 9.00 hod,cesta v pohodě, pouze ve Vídni zácpa, příjezd domů ve 21.00 hod. Cesta 1050 km.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2013 09:21
Tak jsme se vrátili do Žuljany (domů se budeme vracet až v září).
Cesta přes Kolín a po osmatřicítce na Hatě, dál přes Vídeň (od Znojma až po Hartberg v různě hustém dešti), Ilz, Feldbach Radgonu, Lenart a Ptuj (těsně za Janežovci směrem na Ptuj dělají opravdu skvělé pizzy a předhánějí se v tom, kdo lepší - letos jsme se ale vrátili do hospůdky Pri Mici, můžu vřele doporučit). Průjezd hranic až po Jankomir bez zdržení, tam začínala kolona na Lučko. Až po Malou Kapelu sem tam přeháňka a místy omezení rychlosti na dálnici, zbytek cesty polojasný, ale převážně slunečný. Pak až do Žuljany to frčelo bez zdržení, pokud nepočítám množství zastávek, neb syn (McDave) je fanatický keškař a musel si toho cestou odlovit co nejvíc.
Na Lučku byly směrem k moři totiž otevřené jen dvě brány, všechny ostatní sloužily k placení v hotovosti cestou zpět (tam zrovna pršelo, takže fotky nevyšly, ale kolona sahala ještě asi 3 km před Demerje).
Tak přikládám aspoň fotky od Maclju: první přerušení fronty bylo u tunelu, druhé na izlazu Krapina, kde to policajti odkláněli. Až u izlazu Sveti Križ - Začretje ještě zvolna auta jela. Fotky přikládám (z mobilu SE Elm J10 skrz sklo oktávky, ale jako dokumentační by to snad mohlo stačit).
Kdopak z vás v tom zkvasil?

Později zase dodám celý rozpis cesty s kilometry a časy.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2013 10:26
... keškař ... ? eye rolling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2013 12:44
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Kdopak z vás v tom zkvasil?
Vracel jsem se 24.8. Z Bratuše jse vyjížděl 16.00. Příjezd do Jihlavy v 02.30 natočeno 980 km. To co jsem viděl na Lučku a Macejli jsem ještě nezažil. moody smiley. Lučko stálo od odbočky na Demerje. Před Macejlem nás odklonili na Krapinu (naštěstí, protože dálnice stála až k Durmanci). Na objíždec byly semafory (nějaká oprava), celnice totálně ucpaná, takže zdržení cca. hodinu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2013 14:58
Jistě Peťo, keškař. Věnuje se geocachingu tak, jako se někdo jiný věnuje jachtařině, speleologii, horolezectví, muzice nebo šachům. Pořád lepší, než sedět v hospodě nebo tak něco.
Sorry za OT.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2013 15:55
... OK ... nevěděl jsem oč jde Jardo ...
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2013 18:38
A co že si Jardo fotil z ochcávký? Nový swift určitě smutní doma v garáži.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 71
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.