Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2013 17:28
Letos bychom chtěli jet jinou trasou - jasně, že taky kochací yawning smiley a tak se ptám:
Jel jste někdo letos trasu: Praha - Dolní Dvořiště - Linec - Salzburg - Villach - Ljubljana - Novo Město ....?
Tunely objíždět nebudeme. Jedná se mi o info, zda není na trase nějaký větší problém - uzavírky apod.
Děkuji a zdravím smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2013 17:48
Rosmarinko, můžu doporučit stránku ASFINAG, kde si vpravo zaškrtneš, co tě zajímá, mapu si v potřebné lokalitě myšítkovým kolečkem zvětšíš, a přečteš si, co se tam děje. Aktualizují to po pár minutách, takže to bude rozhodně čerstvější, než zkušenost někoho, kdo tou trasou projel dnes.
Podobně i ve Slovinsku se dá jet a případně objíždět podle stránky DARS.
Budeš-li chtít, nahoře si zaškrtni třeba i Cestne kamere nebo Števci prometa (počítadla průjezdů), opět lze kolečkem zvětšovat a zmenšovat výřez mapy, vpravo můžeš plánovat trasu...
Zkus to, schválně, jak se Ti to bude líbit.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2013 20:34
Pokračovanie.

Cestu cez Gatu, potom do údolia Cetiny, Zadvarje, G. Brela, kúpanie v Mimiciach, Omiš opisovať nebudem. Rovnako návštevu Veprič a kúpanie v Makarskej.
Avšak 23.7. nasledoval celodenný výlet Omiš, Imotski, Modro a Crveno Jezero, Medjugorje, Makarska (opäť večerné kúpanie), Omiš.
Bolo tu kedysi písané, že Omiš - Blato na Cetine je o držku. Už to neplatí, je tam aj dosť vynovenej cestu. A je krásna. Diaľnicou po Zagvozd a potom okreskami Imotski. Cesta na Ljubuški a Medjugorie bola pomalšia, ale v pohode. Späť som sa vybral na nový hraničný prechod, budovaný na novej diaľnici z BiH do HR, asi to má byť prípojka na A1. O tom by asi viac vedel Mike. Na prechode to brali úplne vážne, jedno okienko policajt BiH, druhé colník BiH. Po pár sto metroch to isté v podaní HR. Na Makarsku sme šli cez hory, z Medju asi 90 min.

Nasledujúci deň padlo rozhodnutie, že nepôjdeme na plánovaný jeden deň na Pelješac, ale na zvyšné dni do ID, Hvar. S Jitkou sme vyriešili po telfone ubytovanie a šli sme. Len s manželkou a dcérou. Dve slečny, ktoré sme viezli so sebou sa rozhodli, že zostanú v Omiši.
Vo štvrtok sme langsam zbalili, zmenil peniaze v banke, vyplatili kemp a cestou sme sa v Makarskej ešte zastavili na nákup. Trajekt z Drvenika až o 17.15. V rade pred nami stáli dvaja Slováci, východ. Krajania myslím si pokecáme. Neviem prečo, ale čosi mi hovorilo - Nechaj to tak. Chlapi si pri autách po chvíli uhýnali z ploskačky, na trajekte to zaliali plechovkami Corgoňa. Pred pristátím nastupujem do auta. Predo mnou spomínaní dvaja. Chlap prichádza k autu, jednou rukou sa oprie o auto a druhou triafa kľúčom do zámku. Typický opilecký postoj. Oblial ma studený pot - Dúfam, že nepôjde predo mnou po ostrove. Vyliezli sme, musel som počkať až nastúpi Ľudka s Miškou (šli z lode pešo). Nestihol som ho predbehnúť. Na križovatke pred výjazdom z dediny ostal stáť. Dvakrát som neváhal, obišiel a švihal preč. Mám dojem, že šiel rovno, teda ostal v Sučuraji.
Cesta je za Poljicou krásne upravená v dĺžke asi 10 km. Už to ktosi písal. Dá sa.
19.30 ID. Našli sme dom, v ktorom sme mali AP a zabehli za Jitkou a Kristínkou. Srdečné zvítanie, potom vybalenie a konečne o 21.00 hajde do vody. Osušil som sa už u Bessyho (ďalšie super zvítanie), bolo to bližšie k pláži.

Cesta späť - o chvíľu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (01. 08. 2013 20:36).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2013 15:23
Ahoj Hille,
líbí se mi to moc a už si s tím "hraju" - máš pravdu, aktuálnější informace jinde nezískám. Je to perfektní. Děkuju moc thumbs upsmiling smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Rosmarine (02. 08. 2013 15:26).
Společné kontroly se nekonají ?
03. 08. 2013 21:48
Tak nevím nevím, jel jsem přes Macelj do Chorvatska v pátek 2.8. po ránu, žádná jedna společná kontrola po vstupu do EU se nekonala, pěkně jedna fronta na výstupu ze Slovinska a druhá fronta na vstupu do Chorvatska. Sice na obou jen odmávli, no i když chorvat si nejprve občanky vzal a když zjistil, že češi, tak vrátil a taky odmávl, každopádně zbytečné zdržení a fronty aut jako v minulých letech. Nějak si asi nemůžou na to společné bytí v EU zvyknout....
avatar Re: Společné kontroly se nekonají ?
03. 08. 2013 23:21
Spiatočná cesta 28.7. z dvoch častí.

28.7.2013 - 10.30 - odchod z ID Hvar
28.7.2013 - 11.30 - ošetrenie, pohotovosť Jelsa
28.7.2013 - 13.00 - Sučuraj
28.7.2013 - 16.00 - Omiš (pauza, naloženie ďalšej posádky)
- 17.40 - Omiš, odchod
28.7.2013 - 19.00 - Livno, večera do 20.30
29.7.2013 - 00.00 - Bosanská Gradiška - tankovanie, pauza
29.7.2013 - 01.30 - diaľnica Slavonsky Brod, pauza (viac nemeckých áut a motoriek, buď ťahali do Grécka alebo Bulharska)
29.7.2013 - 04.00 - 150 km do Budapešti, pauza, spánok do 5.00
29.7.2013 - 10.00 - Prešov

Pri ceste späť hranice opäť v pohode, bez zdržania. V HR Okučani - Osijek daľnica - 67 HRK. V HU na M0 okolo Budapešti husto.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2013 14:11
Vcera o 11 z Primostenu. mensia zapcha pred tunelom sv. Rok. V tuneli to islo asi 60,40,80 v Zagreb-e asi 14km zapcha hodina zdrzanie pri plateni kartov. Na dialnici strasne teplo 40. Potom cez stary gorican, opravuju tam benzinku alebo co, ale funguje, zachodi za 2kn v tej restauracii. Dalej po 86 celkom v pohode.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2013 14:54
Tak už to máme taky za sebou. Odjezd směr Marušiči 19. 7. v pátek velmi brzy ráno ve 2.00hod. ze Zlína směr Břeclav – Reintal – Vídeň – Graz – Maribor – Zagreb – Split – Šestanovač. Přes Vídeň pohoda plynulost, dále přes Rakousy tradičně zpomalovací pruhy – opravy dálnice na více místech, kolem 8.00 hod. jsme byli na SLO – HR hranicích cca 4 auta před námi, dále v HR na mýtnicích pohoda, téměř nikdo. Příjezd do Marušiči cca 14.00 hod.
Zpět odjezd 2. 8. v pátek v 8.00 hod. cesta v pohodě, na Lučku jsem odbočil na placení kartou, před námi jedno auto, zdržení 5 sekund. Vyjel jsem od závory, podíval se doleva a vidím kolonu na placení cash dlouhou cca 1,5km, no prostě děs!!! Ale jsem rád, že lidi pořád platí v hotovosti, aspoň na terminálech nejsou žádné kolony. Dále cesta v pohodě na poslední mýtnici před hranicemi kolona asi 10 – 15 aut, na placení kartou asi 2 auta. Na hranicích asi 7 aut před námi. Přes Rakousy pohoda ani Vídeň nebyla zasekaná, plynule 80km/h. Návrat domů v 20.00hod…… Tak snad zase za rok.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2013 15:17
Cesta Hatě - Drvenik mimo Slovinskou dálnici přes Ilz - Ormož - Varaždin:
Časy uvedené jsou bez prostojů, přestávky jsem odečítal. Jinak jsem vyrážel od Jičína, na Hatě to bylo 236 km, 3.30 hodin. Mezi Kolínem a Golčákem to bylo nějaký zasekaný, v tomto úseku se jelo průměrna asi 50 km/h. Dál jedu z Hatí od nuly.
Takže: Hatě - 0 km, 26.7.2013, 17.20 h., přes Vídeň plynulý provoz.... exit z dálnice na Ilz 225 km, 2.40h, z Ilzu na Feldbach docela zatáčky a kopečky......nájezd na dálnice u Varaždinu 367 km, 4.50 h. (když srovnám tuto trasu s trasou trasou Vídeň - A2 - A3 - S31 - Szombathely - 86 - Lendava - Varaždin, tak u mě o prsa vítězí ta přes Maďarsko. Přijde mi, že to tam víc "odsejpá"........Lučko 454 km, 5.45h.......Šestanovac 871 km, 9.35 h.......Drvenik 930 km, 10.35 h. Známí, s kterými jsme jeli, nejezdí moc rychle, takže se to dá projet určitě v lepším čase. Z Šestanovce jsme jeli klasicky přes Zadvarje atd. Chtěl jsem se podívat do tunelu, ale nakonec jsem tu trasu viděl tady na fóru na Youtube, měli jsme čas, tak jsme jeli raději serpentinama.
U trajektu ráno v 5.30 fronta až skoro na silnici. Ptal jsem se nějakých borců, kteří se tvářili, že tam jezdí denně, jestli je to fronta na trajekt. Se světáckým výrazem mě odpověděli, že jo a že je to tak do oběda. naštěstí mě to nedalo a šel jsem se podívat dolů. Tam jsem zjistil, že na trajekt do Sučuraje stojí tři auta a ostatní jedou na Korčulu. Za chvíli přijeli dolů i "světáci".

Cesta Drvenik - dolů k Ploče - Ljubuški - vodopády Kravica - Mostar - Jajce - Banja Luka - Daruvar- Barcs - silnice 68, 71 kolem Balatonu, 84 - Soproň - Vídeň- Mikulov.
Drvenik 0 km, 4.8.2013, 7.00 h.......Kravica 57 km, 1 h........Mostar 101 km, 1.40h.....Jajce 261 km, 4.30 km....nocleh...druhý den přechod Gradiška 387 km, 6.30 h......přechod Barcs 512 km, 8.30 h.....přechod Soproň 772 km, 12 h......Mikulov 912 km, 13.40 h.
Až do Jablanice se jelo celkem svižně, pak skoro k Banja Luce kopečky, začátky omezení rychlosti, občas měření. Z Banja Luky zatím bezplatná dálnice, ale už tam mají připravený budky. V Chorvatsku až do Virovitice samá vesnice a rychlostní omezení, pak v pohodě. V Maďarsku silnice 68 trochu zvlněná, koleje, ale samé rovinky, dalo se jet rychle. Kolem Balatonu větší provoz, dál silnice 84 většinou kvalitní, zase několika kilometrové rovinky, jelo se dobře.
Vodopády Kravice nádhera, při našem odjezdu kolem desáté začali najíždět autobusy turistů, tak asi už docela tlačenice. My jsme tam ráno byli skoro sami. Mostar dobrý, ale není to tam na dlouho. Jajce - stojí se podívat na malé vodní mlýny a vodopád. Nocleh v motelu u Plivského jezera pro tři lidi se snídaní 104 BM.
Tato trasa je vhodná pro nás, pro které začíná dovolená nastoupením do auta a končí vystoupením z auta doma před barákem. Pro koho je cesta nutné zlo je absolutně nevhodná.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Romans (05. 08. 2013 15:19).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2013 21:55
Romans, jak se Ti líbila cesta z Jajců do Banja Luky? Mě ano, jen jsem měl místy trochu obavu, aby na auto nespadl nějaký kámen ze skalního převisu, drobného kamení se na vozovce místy válelo hodně.
U toho motelu u Plivského jezera jsme také stáli, byl tam ale značný hluk z venkovní restaurace, tak jsme nakonec poodjeli od motelu cca 300m a ubytovali jsme se v soukromí - ale to jsem Ti již psal.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 08. 2013 22:42
Ten úsek z Jajců byl z té cesty nejlepší. To ubytování v soukromí jsem zkoušel, ale měli plno. Hned vedle byl ještě jeden barák z ubytováním, ale i tam bylo obsazeno. Tak jsme sjeli dolů. V tom hotelu měli pokoj pro tři za 170 BM, tak jsme vzali motel za 104 BM se snídaní. Okna jsme měli na druhou stranu od restaurace, takže jsme ani nic neslyšeli.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 08. 2013 08:55
Cesta do zaostrogu nasi kochačskou cestou. Jicin 08:30-Havl brod-Znojmo-viden(15:00)-sjezd z rakouske a2 na exitu 95 smer HU-Szombathely (posilanim pratelum skrz wifi v tesku pozdrav)-Kormen-Stary Gorican-zagreb-Karlovac-Knin-Sinj-Split (zde trochu bloudeni, nejak sem spatne zahnul k benzince a ocitl jsem se kdesi uprostred splita ale navigace v mobilu nas odtud vytahla)-ranni zastavka pri vychodu slunce nekde mezi Omisi a Splitem-Jadranska magistrala-Zaostrog(cca 6:30). Cesta zpet nas teprve ceka smiling smiley

PS- stara cesta D1 v chorvatsku v noci super, az na nesmysla omezeni ( zacatek vesnice a nikde konec nebo naopak). Potkany dve policejni hlidky(jedna lustrovala cechy), hlidky byly vzdy u vetsich mest (Knin, Sinj) jinak ok

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lamax (07. 08. 2013 08:57).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 08. 2013 19:33
odchod 27.7. ráno 3:30 hod, bratislava-m1-szekesfehervar-m7-biograd, 770 km, cca 9,5 hod jazdy.
kolóna pred mýtnicou sv.helena-zdržanie cca 30 min, lučko prejazd cca 08:30 hod, klasicka kolóna po výjazd z A3, ale žiadne státie, išlo sa krokom. rovnako krokom aj za mýtnicou. po pár km sa to postupne rozbiehalo. do biogradu dojazd v pohode okolo 13:00 hod.
ubytovanie v hoteli s bazénom a polpenziou. paráda, tak si predstavujem dovolenku
pozor !!! pre menej skúsených doporučujem dodržovať dostatočný odstup (informujú o tom aj tabule nad diaľnicou). ide o to že pri jazde v kolóne sa to postupne rozbieha aj na 100- 110 km/h, ale v priebehu pár sekúnd sa z ničoho nič spomaľuje aj na 20-30 km/h, často aj na 0 km/h. videl som pár nedočkavcov nalepených na seba ktorý potom brzdili aj očami.
3.7. presun z biogradu trajektom cez ostrov pašman na ostrov ugljan, ubytko na súkromí - tiež nemalo chybu.
8.8. cesta domov, odchod 9:00, najväčšie zdržanie v Preku (o.Ugljan) pri čakaní na trajekt. na jeden sme sa nezmestili, ale ten bol malý a bral iba pár áut, další prišiel až o viac než hodinu. tento trajekt už bol iné kafé. hotový "titanic" (juraj dalmatinec), autá parkovali aj na poschodí. klimatizované priestory pre cestujúcich, pekný zážitok škoda že to trvalo iba 20 min. po vylodení ešte tankovanie a potom výjazd zo zadaru presne o 12:00. jazda úplna brnkačka. jedine extrémne teploty (38-40 st) nás ničili. na odpočívadlách vonku hotové peklo, dalo sa existovať jedine na klimatizovaných čerpačkách. kto nemal klímu v aute určite musel umreť. ešte jeden postreh na Demerje, boli sme tam asi 2 autá + my. mohoô si vyberať prázdnu rampu, na lučku asi 1 km kolóna. nie veľká, ale aj tak som nechápal. príchod domov 18:45 hod. trasa rovnaká ako k moru len obrátene.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2013 17:08
Ahojte,

týždeň po návrate už prešiel a som schopná sem niečo napísať. Celých cca 1550 km som odšoférovala sama a naštastie aj v pohode a bez problémov.
miesto pobytu: Vodice - Srima
termín: 26.7 - 3.8.2013
cesta: Leopoldov - HU 86 - HR Starý Goričan - A4 + A1 - HR Vodice Srima

ODCHOD Z SVK - Leopoldov 26.7 - 17:53

príchod MOL-HU - 19:00 /odchod 19:15/
Cesta cez maďarskú 86 bola úplne v pohode. Jediný zlý, ale ozaj zlý úsek je centrum Csorna ... v tej dobe tam prebiehala oprava vozovky, cesta zúžená do jedného pruhu. A potom pri tom Tescu v Csorne .. tak to sú riadne vyjazdené koľaje.
Inak cesta v pohode, nové úseky, veľa úsekov, ktoré sa budujú (oblasť Szombathely). To, že sa tam nájdu aj trošku horšie úseky, je podľa mňa normálne ... je to tak všade, či už na SVK alebo v CZ. Takže voľba pre ďalší rok - opäť HU 86.

príchod Starý Goričan - ubehnuté 320 km - 22:40 (cesta cez Maďarsko 3:40)
Na Starom Goričane funguje stále zmenáreň, reštika, čerpačka ... Tu si dám vždy moju prvú chorvátsku kávičku (a to nie som nejako extra kávičkárka - ale rituál musí byť smiling smiley )

odchod 23:30
príchod Lučko 0:30 predo mnou 1 auto. Doprava bola úplne v pohode, cesty nepreplnené a veľmi dobre sa mi šoférovalo.
Trošku viac bolo ľudí na odmorištiach (stojím tam kde je OMV pumpa), ale dalo sa.

príchod Srima 5:15
ubehnuté: 769 km

pauzy - 15 min. MOL HU, 50 min Goričan, 30 min. OMV Janjče (tu som aj dotankovala)-čas 02:30, a keďže som videla, že náš príchod bude dosť skorý do Vodic, urobila som pauzu 20 min aj na OMV Nadin.
Nehoda našťastie žiadna a ani žiadneho policajta som nevidela. A v HU som nevidela ani zviera stáť popri krajnici .. možno v lese boli, ale mali asi inú prácu .. než hádzať sa slovenskej vodičke pod auto spinning smiley sticking its tongue out

ODCHOD VODICE SRIMA - 3.8.2013 - 06:00
Cesty hneď z rána boli v pohode, mali sme iba jednu prestávku na toaletu. Na Lučko sme prišli 9:30 .. samozrejme som neodbočila na Demerje, moja blbosť, lebo som nejako nevidela pred sebou auta žeby stáli, tak som sa rozhodla, že to risknem ... chyba smiling smiley .
Na Lučku bola predsa len kolona .. .stala som cca 30 min.
Pauzu sme mali na OMV Sesvete - tam som aj natankovala. Neviem čím to bolo, ale nebolo tam v čase môjho príchodu veľa ľudí 10:30 .. čo zvyčajne dlho čakám už len na natankovanie ... Takže pohoda. Pauza, jedlo ..
Cez Starý Goričan som prechádzala presne o 12:00.
Na SVK sme prišli presne 15:05 ... cesta cez Maďarsko 3:05 .. ale úprimne, zobrali by mi aj rodný list keby ma namerali confused smiley vždy som sa za niekoho zaveseli a tak som išla. Cesty boli voľne, ale aj tak ... nemalo by sa (mimo dedinu 100-105 a cez dedinu tých 60-65)

Nehody som videla 2 pri ceste naspäť pri Sv. Roku (smer Split) ale boli to len plechy a potom niekde vyššie .. za Malou Kapelou tuším (ale to nie som si istá) tiež smer ku moru, tiež len plechy.
Kolóny bolo obrovské smerom ku moru .. veľa úsekov kde sa stálo a hlavne veľa toho bolo pri Zagrebe ... tak neviem čo sa dialo.

Domov sme prišli o 16:05 pauza bola ešte hned na prvej OMV na SVK (Jarovce je to tuším) a hneď facka ako hrom .. smradľave a špinavé záchody. To sa mi v HR na tých pumpách čo som ja stála, nestalo ..

Ubehnuté km spolu 1550.

Samotný pobyt - na ubytovanie sme čakali do 9:30 (museli nachystať izbu a tým čo bývali pred nami sa evidentne nechcelo ísť smiling smiley ani sa im nedivím), ale pri rajiky sa to dalo zvládnuť. Pohostil nás náš milý domáci. Určite aj do budúcna, keby som mala čakať, tak radšej budem čakať na mieste, ako v tých kolonách, ktoré boli smerom ku moru (pozrela som si ich pekne pri ceste domov a veru bol to masaker).
Vodice-Srima, krásne miesto, jeden deň organizovaný výlet loďou na NP Krku a vodopady, krásny zážitok sa kupať pod nimi.
Počasie celý týždeň luxusne, len v stredu a vo štvrtok sa ochladilo more .. neviem od čoho, asi vietor lebo ten začal fúkať v pondelok večer.
Zmrzka od 5-7 kun, palačinke od 10-15 kn, kebab 28-32 kn. Na lodi som mala skušu za 50 kn a potom som bola na večeri na škampoch na buzaru za 100 kn a 24 kn stálo 3 dcl bieleho vínka.
Inak obyčajné nakupy v obchode na kruh, na cokoladové mliecko, Ajvar ... a tak ...

A je mi strašne smutno ... to len tak medzi rečou. Okamžite by som sa vrátila. Snáď o rok ..

Umag 2002, Tučepi 2005,2006,2007,2009,2010, Baška Voda 2012, Vodice-Srima 2013, 2016, Primošten 2014, 2021, Pakoštane 2017, Živogošće Blato 2018, Petrčane 2019, Biograd na Moru 2022, Zagreb 05,12/2022, poznavačka Istria /Buzet, Hum, Pazin, Rovinj, Motovun, Grožnjan/ 2023,
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2013 22:45
tomu smútku rozumiem...to je tou mágiou Jadranu...bodaj by nikdy nezovšednela
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 09:14
Ahoj,tak včera odjezd ze Srimy po sedmé hodině ráno,příjezd ok. Kutná Hora 19.30 hod.
Cesta byla úplně v pohodě,pár aut na dálnici,na Lučku byla fronta cca 500 metrů při placení cash.trochu vzrušení na mýtnici za Zágrebem,kde se do sebe pustili asi soudruzi z "NDR" ,mladí a neklidní s Mercedesem se chtěli namáčknou dopruhu a staří je nechtěli pustit,tak se tam pěkně strkali,až málem padla facka,no mladej byl dost drzej až ostatní Němci začali vystupovat z aut...
Jinak u Gratzu zůžení dálnice asi 10 km.Víděň průjezd bez problémů....Česko v podstatě prázdné,tak cesta v klidu,včetně přestávek....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 10:14
Zdravím všechny,
také jsme se včera vrátili.
Termín 2.8 - 10.8 - klasicky So-So u moře.
Cesta tam 2.8: Ostrava 9:00, Brno, Bratislava, Hu po 86, Starý Goričan 16:09, Velika Gorica (u Zagrebu 17:15) a nocleh v hotelu Biela Ruža (400kn za 3 lůžkový pokoj se snídaní).
3.8: Výjezd v 8:15 po dálnici směrem Omiš, příjezd do Omiše 15:14.
Cestou klasická kolona u první mýtnice Lučko, pak cestou až na cca 150km před tunelem neznámo proč kolona tak 12km a stání tak 1h 45m. Problém neznámý - parta zastavovala před tunelem a ač svítily zelené šipky pro vjezd do tunelu, tak stáli. Přítomen byl policista na motorce, ale jen "monitoroval" situaci.
Cesta zpět 10:8 (stejná trasa): odjezd 9:05, povinný nákup zásob v SuperKonzumu ve Splitu, velká kolona před Maslenickým mostem - zavřená dálnice kvůli větru, příjezd 17:17 do Velike Gorice opět do hotelu Biela Ruža.
11.8 odjezd v 8:10, vjezd do Hu v 9:20 - po 86, vjezd do Slovenska 12:40, vjezd do ČR 13:20, příjezd do Ostravy 15:45.
Najeto 2206km při spotřebě 5,86l nafty (Ostavia 2,0 CR diesel 103kW, 3 dospělí, 1 dítě a nezbytná bagáž).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 10:22
Krystof: Mám stejný auto se stejným motorem. Nejdřív mě zarazila ta spotřeba, ale pak jsem si všiml postávání v těch kolonách.....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 10:26
Dejff: No právě, jednak furt běžele klima a zrovna jsem se neloudal. Nicméně potvrzuji, že ta lepší nafta v Chorvatsku zlepšuje běh motoru a snižuje spotřebu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 12:24
Letos jsme si to cestou tam zpestřili několika dny v Alpách (Julský Alpy, Bohinjské jezero, doproučuji). Odjíždli jsme od jezera večer a protože jsem nechtěl přijet na Makarskou zbytečně brzy ráno, tak jsem se rozhodl projet přes noc celou magistrálu od Rijeky po Makarskou. V noci příjemný průjezd, oproti nudný dálnici jsem nebyl ani moc unaven. Cesta z Rijeky do Omiše trvala 6hod. (1hod.-7hod. ráno). U Omiše koupačka, zdřímnutí na ještě prázdný pláži a pak dojezd do Živogošče.
Předpisy jsem, pravda, v noci moc nedodržoval (přes den bych to podle předpisů a kolon v městečkách jet nechtěl). Nad ránem se za mě zavěsila policie, jeli pár km, pak zapli majáky, předjeli mě a čekal jsem že jsem v pr..., naštěstí jen zmizeli v dáli.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 19:54
Nasi znami idu z detmi do HR autom. Soferovat vie len otec. Manzelka nie. Nikoho znameho tam nemaju. Hotel je plne obsadeny podla web stranky a ked sa im skonci ubytovanie podla ich zarezervovania, tak budu musiet odist.
Ked na dovolenke ochorie dieta, tak otec ich odvezie dmov. Ale ked ochorie, zrani sa otec, ako sa to riesi. Poisteni su, peniaze tiez niesu problem. Kde budu spat dokial otec nevyzdravie? Deti potrebuju ist do skoly. Matka pojde z detmi popredu domov autobusmi, 10x prestupovat a niekde sa stratia. Idu niekde na Basku. Naviac su internetovy analfabeti, mapy nepoznaju a vsetko nechavaju na otca. Zavolat do poistovne je samozrejmost. Ako sa taka situacia riesi?
Oni tiez nevedia ziadne cudzie reci.
Budu chodit v 40 horuckach od penzionu k penzionu a pytat sa na volnu izbu, ked nerozumeju. Ked majitel ubytovania uvidi
nakazliveho. Ja ked som mal nakazlive choroby, bol som doma.
Moj kolega mal kedysi tazku autonehodu. Robil na tyzdnovkach a ked sa rano zobudil chori, tak siel domov a havaroval.

Nikde som info na tuto temu nenasiel.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 20:01
dino111:
sice trošku off topic :-D ale
vezmou telefon a zavolají známým domů - ty se pro ně otočí (autem, letadlem, vlakm jakkoliv)... jinak to asi řečit nejde

jinak takovýhle kdyby coby miluju - prostě se nic nestne, a když jo, tak se to operativně řeší, ale předem žádný stresy....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jeena (12. 08. 2013 20:01).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 20:18
Nemaju komu zavolat. Nikto v rodine auto nema.
Ze by nejakemu kolegovi z firmy co by mal zrovna cas, aby prisli dvaja a odsoferovali obe auta. Pochybujem, ze by sli za cenu benzinu + nieco pre nich. Mozno ani za cenu co bere taxikar by nesli. Iba ak by mali cas.
Taki kamosi v praci zase niesu. Ja by som teda nesiel po niekoho nie prilis blizkeho, infekcne choreho ani za velke peniaze.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 20:19
není to nepřizpusobilá menšina ? smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jeliman (12. 08. 2013 20:24).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 20:38
Fakt divná komunita. Dojel bych pro kteréhokoli příbuzného, nebo kolegu. Stejně tak by kdokoli přijel pro mne. Případně mám i variantu, že pro mne příbuzný dojede se sedmimístným Sharanem a podválem na auto, to pro případ vážné poruchy.
Pokud nejsou prachy problém, se pro ně někdo s dodávkou a podválem na auta rád vydá. Sice to bude stát tisíc eur, ale budou doma.

PS: to se opravdu dnes ještě najde někdo v produktivním věku, kdo nemá řidičák a nepoužívá internet?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 20:53
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil victorinox (25. 10. 2013 18:01).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 20:59
Vždyť ten Dino si z vás dělá legraci..
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 21:09
Vždyť ten Dino si z vás dělá legraci..

Ale to se přece ví , že si dělá ....dyt je to dino a dokonce 111 . mě nevadí , já ho nečtu .
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2013 23:07
Tak to máme za sebou - škoda. Plzeň - Zadar - Ždrelac (Pašman)
cesta tam - 3.8. sobota výjazd z Plzně 20:15 smer D- Deggendorf dialnica smer Passau trochu zhustená, ale v pohode - Graz, SLO objížďka Mureck-Lenart-Ptuj prednami 3 autá PL, inak pohoda až na kvalitu cesty medzi Mureckom a Slo. Lenartom.Za Lenartom do Ptuje trochu lepšia kvalita....no a potom horor. Neděľa 4:30 ráno kolona na Slo ceste č.9.Ako to tu písali fóristi, žiadna spoločná kontrola nieje - šialené zdržanie hranice+Trakoščan a pokračovalo to Lučkom.Smer na Karlovac sice plynulá, ale kolóna smiling smiley . A1 zhustená, ale dalo sa to a zničoho nič zase kolóna pred tunelom svatý rok auto na streche a posádka naštastie v poriadku, možno menšie zranenia, pretože bola prítomná aj Hitna pomoc.Do Zadaru to šlo dobre.Trajek na Ugljan sme stihli parádne, nalodenie 11:30. príjazd do Ždrelace 12:10.Počítal som to na 10 h, ale bohužial Chorvatsko prekvapilo turistami.Čakal som dosť turistov. ale nepočítal som, že aj v nedeľu to budé tak husté.Ale potom všetkom to stálo za to vyvaliť sa do mora a pohoda.
Návrat 11.8. nedeľa výjazd Ždrelac 9:33, nalodenie v Preko 10:30.Dialnica zhustená, ale plynulá.Niekde pred odpočívadlom Lički Osik, neviem presne kolóna a popojíždění asi 45 min. na konci asi 5 aút v sebe, posádky za zvodidlami, dúfam, že v poriadku. Na Demerje platba kartou, super pretože tesne pred odbočovacím pruhom na platbu kartou sa to začalo hustiť.No a aby toho nebolo málo tak sme stáli pred tunelom tesne pred Trakoščanom, kde to riadila polícia. Pokračovanie cesty už bez komplikácií.Príjazd do Plzně 00:15.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 08. 2013 12:40
TO ROSMARINE : letost v zari si asi taky strihnem cestu po dlouhe dobe zas pres Dolni dvoriste ale stim ze pojedem po dalnicich co to pude ...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.