Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2013 23:11
Ta 1.2 TSI je foukaná, takže pojede celkem slušně.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 07. 2013 23:54
Jasně, těch 85 nebo 105 koníků pojede fakt svižně, ale na do kopců.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2013 06:53
to: Hanah
mimo tema i mimo realitu
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2013 07:11
Když si projede pár zajímavých míst - úzké silnice místy po Hvaru (vesnička Pitve, příjezd do Zavaly), taktéž Pelješac (cesta do Boraku, zátoka Divna), to Vám to zahýbá se spotřebou - místy na jedničku, pětku na ostrově skoro nedáte (množství značek omezujících rychlost).yawning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2013 07:15
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to: Hanah
> mimo tema i mimo realitu


thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2013 11:41
ahoj,v utery navrat ze STANIĆI u OMIŠE,TAM odjezd 11.7. V 19hodin.trasa PRAHA 6-Pisek-Budějice-Dvořiště-Linz-Graz-SLOVIN.dalnice-ZAGREB-sjezd na ŠIBENIK zastavka v PRIMOŠTENU,pak po magistrale az do STANIĆI. Přijezd u 11hodin. 1100km a cesta v pohodě.spotreba HONDA FRV 2LITR benzin 6,5 l. Ceste zpět odjezd 23.7. V 8.30,STANIĆI-SPLIT-ZAGREB-GRAZ-LINZ-BUDĚJKY-PRAHA,prijezd ve 22.15, 1080km,spotřeba 6,6l,cesta u MARIBORU 10min.zužení dalnice,u GRAZU to same.jinak pohoda.no neutíká to zpátkysmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2013 18:44
JancaSY napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Když si projede pár zajímavých míst - úzké silnice
> místy po Hvaru (vesnička Pitve, příjezd do
> Zavaly), taktéž Pelješac (cesta do Boraku, zátoka
> Divna), to Vám to zahýbá se spotřebou - místy na
> jedničku, pětku na ostrově skoro nedáte (množství
> značek omezujících rychlost).yawning smiley


Přesně tak, před pár dny ze Zavaly do Pitve a okolí 20 l / 100 km. Zatáčka ze Zavaly k tunelu na jedničku a snad plný rejd a do krpálu. Ale na Hvaru je to o něčem jiném jak o spotřebě. Už se léčím z " Hvarky", ale jde to móóc pomalu a nevymizí to asik úplně.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 07. 2013 23:47
Včera v odpoledních hodinách návrat. Popíšu zkratkovitě.

11.7.odjezd z Brna v 11,30 klasicky přes Rakousy, objezd Slo dálnice přes Lenart a Ptuj, na Lučku zakoupení ENC / cca 20 min./příjezd do Splitu ve 22,55. Trajektem do SG, ve 3,43 jsme minuli ceduli Zavala. Pohodová cesta, pouze u Graze vydatná přeháňka a celý úsek od Zagrebu k Zadaru v lijáku. Spotřeba 5,5 diesel.
Zpátky odjezd ve 23 trajektem ze SG, v 1,00 odjezd ze Splitu stejnou cestou, 13,00 Mikulov. Letní počasí, pouze teplotní výkyv po projetí Sv. Roku, teplota spadla o 10 stupňů na příjemných 12 stupňů. Spotřeba 5,7 l, trochu zlobila přívěra zpětné klapky a nešlo přes 2 500 ot/min. Nebo nějaká hadička v tomto segmentu.
Pobyt fantastický, neustále azuro, krásné teploty i setkání s fóristy / Bomiňo, Fireman, Jitka, Bessy/. Jen Mildouše jsme o pár hodin minuli, nějak jsem si blbě dal dohromady. Ale tolik lidí, kdo si má pamatovat ty termíny a compl jsem nezapínal, jsem na dovči, ne v arbeitu.
A domácí nám sdělil volný termín od 18.8., Italové odřekli. Tak doma bojujeme, jak s tím naložit, do pondělí se musíme rozhodnout, ale asi to ještě zkusíme otočit. Ty magnety snad nabírají na intenzitě.

Jinak má i volno v září, takže pokud by měl někdo zájem, prosím SZ, poradíme.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 07. 2013 19:57
Cesta tam z MT cez Komárno Székesfehérvár na diaľnicu až k Sv. ILIJa drvenik sucaraj. Odchod v stredu večer cesty prázdne cesta od komárna po Székesfehérvár už trochu horší stav ako minulý rok ale určite nechytíte žiadnu jamu alebo dieru ako na slovensku, čiže 90-100 o polnoci úplne v pohode, žiadne zvery sme nevideli. naspäť štvrtok večer diaľnica poloprázdna. smer komárom ráno (cca 6,00) pribúdajúca doprava ale hlavne smerom k moru. Všade platba kartou(mitnice, pumpy, vignette) bez problémov.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2013 16:29
Zdravim, na letošní dovolené jsem získal jednu zkušenost. Rozhodoval jsem se, kde si dám pauzu na velký odpočinek na cestě tam a rozhodl jsem podle tohoto odkazu [www.hac.hr] že to bude modruš západ. A realita, kavárna zavřená, WC no turecké záchody jsou luxus, jen ty houpačky tam ještě zbyly. Takže různé odkazy brát "trochu" s rezervou.
A ještě jedna věc pro ty, kteří se vracejí přes Graz. Kousek od nájezdu z Murecku je dálnice svedena do jednoho pruhu a konec je až u sjezdu na Víden.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2013 10:00
To je vtip nebo preklep nebo jsem to spatne pochopil?

slovacko2006 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A ještě jedna věc pro ty, kteří se vracejí přes
> Graz. Kousek od nájezdu z Murecku je dálnice
> svedena do jednoho pruhu a konec je až u sjezdu na
> Víden.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ludek72 (28. 07. 2013 10:03).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2013 11:43
Zřejmě je sjezdem na Vídeň míněna rampa na uzlu Graz-West, kterou se přejíždí z A9 na A2, hele:



...ale zase jsme u toho, i když tento případ je celkem jasný: někomu taková informace nic moc neřekne, tak to sem dávám polopatisticky.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2013 14:41
Omlouvám se za nepřesnost, Ano přesně tak, tím sjezdem na Víden je míněn přejezd z A9 na A2.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2013 14:56
Ahoj.
Dnes jsem opět projel svoji oblíbenou trasu z Podgorice k Boskovicím. Všechny hranice v pohodě. V Černé Hoře, Bosně i Chorvatsku mají všechny silnice nakresleny nové bílé vodící čáry. V noci to byla paráda. Celkem 1200km za necelých 12 hodin. Tedy jen pár postřehů:
1.Dálnice A9 od Šentilju po sjezd na Vídeň bez omezení, ve směru k moři pár km do jednoho pruhu. Jediné omezení bylo kvůli luftu a to celkem 80 km (A9/A2 na 100 km/hod) a budování nové křižovatky na Graz ost.
2. Na A2 známé omezení před Vídní (10 km 80), bez problémů.
3. Ve Slovinsku kontrola DARSu na dálniční známky. Koho zastavili, že nemá, zrovna ho brali celníci.
4. V Rakousku kontrola dálničních známek asi 5 km za hranicemi. uzavřená dálnice a všichni dolů na stanoviště.
No a nyní pár zajímavostí.
1. V Černé Hoře mi v horách vběhl asi o půl druhé ráno před auto pes. Baskervill byl proti němu domácí mazlíček pro dospívající dívky. Hnusná, zle koukající, ohromná, chlupatá potvora. Docela jsem se lekl.
2. To si takhle projedu Maslenický most a vpravo vidím mezi keři za plotem dálnice odstavené auto. Měli otevřené dveře. Okamžitě mě napadla replika majora Terazkyho (Oni tuná je*ú). No dával jí co proto. To člověka docela potěší a hned se těší domů smiling bouncing smiley
3. Pozor v Poysdorfu. Při výjezdu do kopce směrem na Mikulov je opřená o zídku nahá baba. Málem jsem naboural. Ta socha je jak živá, to by měli zakázat.
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
MJ
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2013 15:47
Včera jsem se vrátil ze Staniči u Omiše. Celou cestu jsem jel po dálnicích (Praha-Brno-Blava-Budapešť-Goričan-Zagreb-Šestanovac) a jednoznačně nejhorší dálnice z celé cesty je naše D1, jestli se tomu ještě dá říkat dálnice. Po odkrytí středového trávníku je vidět na čem ty panely vlastně leží. Tohle už není ani havarijní stav, to je na okamžité uzavření. O něco málo lepší je D2 a nejlepší klasicky A1 a nový úsek M7.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2013 07:45
Ty špatné dálnice u nás jsou daň za to, že je tady máme již cca 20 - 40 let (jak který úsek). Jezdili jsme na nich tedy již v době, kdy se o nějaké A1 nebo M7 nám mohlo jen zdát.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2013 08:37
Ahoj tak taky jsme zpět doma,cesta tam 12.7.Makarská vše po dálnici žadné kolony,fronty,27.7.zpátky v HR po dálnici sjezd D.Zdenčina nájezd v Zahřebu,dál dálnice a zas výjezd Krapina a přechod Lupinjak,Ptuj,Murek,najezd na dálnici až za Gzazem protože jsme věděli že je tam jeden pruh na dalnici,dál Brno,Praha
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2013 12:01
Zdravím Všechny přátele
včera návrat domů z Bristu letos poprvé po dálnici přes Rakousko. V neděli jsou prázdne cesty,takže průjezd po celé trase bez kolon, žadné zdržení a pohodová plynulá cesta. Vyjel jsem o půl paté ráno a doma jsem byl o půl čtvrté odpoledne.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2013 12:39
Zdravím,
tak konečne som sa dokopal a popíšem vám cestu na Jadran v tomto roku. Do Chorvátska sme sa vybrali už po 17x, ale po dlhých rokoch sme sa tam vybrali v Piatok večer a po prvý krát bez zaisteného ubytovania.
Takže cesta tam 12.7.-13.7.2013 - Brezno -> Zvolen -> Šahy -> Budapešť -> Goričan -> Lučko -> Zagzvod -> Sv. Ilija -> Tučepi
23:30 sme vyrazili, Slovensko premávka nulová, najhorší úsek celej cesty Zvolen - Šahy - až po Budapešť. Vignette kúpená na SK (mesačná, 22€). V Budapešti sme boli okolo 2:00, premávka normálna, akurát navigácia po aktualizácií máp nás previedla novými ulicami ako predchádzajúce roky. Za Budapešťou, zrazu ako keby sme sa ocitli na slovenskej D1 - SK značky totálne prevažovali nad Poliakmi, maďarov minimum. Bolo cítiť, že je Piatok v noci, ale stále M7 premávka v pohode. Nový Goričan cca. 4:30 - kolóna zhruba 500m, 2 pruhy, čakanie 20 min. Za Goričanom tradične prázdna diaľnica, Sv. Helena platba (41 kun), cca. 10 min. Lučko asi 15 aút napred nás. Inak po Bosiljevo husto 90-100 km/h, Bosiljevo - Zadar husto stále ale plynulejšia premávka od Zadaru bola diaľnica čoraz prázdnejšia. Jedine odpočívadlá praskali vo švíkoch. Zagzvod (203 kun) čakanie 5 min., Sv. Ilija 20 kn, 10 min. čakanie. Tučepi 10:30 príjazd.
Mali sme aj šťastie, v rádiu tie kolóny čo boli 30 min po nás (Lučko + havária Pirovac).

Cesta späť 23.7.2013 7:45 trasa rovnaká, okrem tunelu Sv. Ilija (stará cesta, nákup travarice)
Cesty prázdnejšie, ale stále bolo koho predbiehať. V Maďarsku 1 a pol hodiny zástavka v Berényi Fogadó. Budapešť 16:00, blúdenie trocha pre jednu uzavretú križovatku inak OK. Príchod domov cca. 20:00. Teploty cestou po Sv. Rok už ráno bolo 30C, po tuneli spadnutie 22C, inak cez deň Maďarsko 34-35C.

Počasie bolo zo začiatku príjemne 28-30C, teplota mora 21-22C, neskôr to ale už išlo hore. Azuro, jedno doobedie zamračené, jedna búrka o cca. 16:00 na pláži.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2013 15:47
Tak nakonec misto Albanie opet Hvar. A asi uz to bude naporad tento ostrov, zadny jiny tak nevoni. Moje draha polovicka, kazdou chvili utrhne nejakou zelen a mne ji mezi prsty, je to koreni-neni to koreni? :-)
...
Cesta tam pres Postornou, Pamhagen, Szombathely a ten kousek Slovinskem na Cakovec (nechal jsem to na navigaci, at mne vymota a neposle na dalnici a nebyl to uplne dobry napad, vzala to vrchem a skoncili jsme v noci az v Krapine (byly tam zakazy vjezdu (opravy silnic). V Zagrebu kvuli uklidneni atmosfery v aute jsem az do Karlovace jel po dalnici, pak Plitvicky a protoze se to nejak tahlo tak opet zbabele na dalnici tunel Sveti rok a bohuzel jsem preletel odbocku na Sveti Ilja a dalsi sjezd byla bbost, pac jsme se skrabali pres Biokovo na Makarskou.
...
Cestou zpet jsem vzdal na doporuceni domaciho sve zamilovanou Bosnu a vzal to po stare pres Sveti Ilja. Nespechate-li doporucuji cestou zpet navstivit prameny rek. Jeli jsme v sobotu, pozor v Kninu neni LPG cerpacka (rekonstrukce), Za Plitvickama to zacalo houstnout, takze jsem ve Slunji uhnul kamsi doprava k bosenskym hranicim a pak liznul kraj Zagrebu. Pak asi 70km po dalnici na Varazdin. V Cakovci to v noci na pesi zone opravdu zije a dal jsem si tam moc dobrou rajcatovou polivku a zbytek stejne Madarsko. Navigace umrela a ja po odbocce na Pamhagen zakufroval, pac z navigace se blbne. To je samy doleva doprava odbocte a tak jsem si nepamatoval nazvy vesnice a tesne pred Loewe jsme zahnuli na Ivan, pac se nam zdal nazev povedomy a udelali kolecko a opet byli na 84ce. Takze v noci hledat nekde v aute papirovou mapu:-). Proto jsem jel radji nakonec pres Bratislavu a ne Rakouskem na Postornou.
...
Kilometry nevim, u meho veterana nefunguje pocitadlo, ale jsou to takove cesty noc a den v aute bez klimatizace. Madari genialne opravili sinici, tim ze upravili rychlost na hlavnim tahu na 40-60 km/hod, takze jedete-li 70kou mezi poli navigace rve: dodrzujte povolenou rychlost. Ma to neco do sebe, tu trasu uz asi vzdali i kamionaci a clovek i v sobotu v noci muze jet skoro furt na dalkovy svetla, pravda musi se smirit s rychlosti trabanta (a videl jsem pomahace merit i v noci). A zver je kapitola sama pro sebe. Cestou tam srna, poklidne se sourajici a nereagujici na nic. A cestou zpet divocak kamikadze hrajici pubertalni hru, kdo to stihne rychleji a tesneji pred cumak auta jak cokl za fenou. Nechapu, jak jsem tam kdysi jako nevybourenej mlados mohl litat dalnicini rychlosti.
...
Tak snad za rok, no
avatar cesta na Pag
29. 07. 2013 18:44
Trasu jsem si naplánoval takto.

17.7 21:00 odjezd
17.7 23:00 Jihlava - kupuju na Shellce 2x desetidenní rakouskou známku za 2x 249,-
18.7 00:30 cesta až do Znojma díky několika novým obchvatům relativně v pohodě
18.7 06:00 kupuju ve Varaždinu ENC - akorát se střídaly směny, tak jsem musel chvíli čekat. Že by maník překypoval ochotou se říci nedá, ale ENC nám prodal. Parkoval jsem zde. Je to ASI parkoviště zřejmě patřící k budové silniční údržby, která je hned vedle, ale žádný zákaz nikde není. Nějaký maník nás za plotem sledoval, pokuřujíc cigárko, ale nic neřikal. Je tam značka P s vyobrazením osobního auta a šipka. Takže není třeba projet mýtnicí a zaparkovat za ní a zbytečně si tak komplikovat situaci s vlastnictvím lístečku z brány a ENC zároveň.

... dále už jen nuda na dálnici až na PAG.

Směr zpět po stejné trase:
28.7 10:00 Pag
28.7 13:00 A1 Demerje - příjezd v pohodě, fronta na Lučko nezasahovala až k příjezdu na Demerje
.... dále pak to frčelo až do Vídně, kde je cca 15km před Vídní omezení na 80km/h ale jízdní pruhy zachovány.

Za Vídní policie a maník opřený o auto, ruce založené do sebe a v jedné ruce takovou pistolku a mířil na protijedoucí auta - kontrola rychlosti nebo známky, nevím. tímto bazmekem. Díky tempomatu a navigaci jsem tam jel přesně 100km/h takže byl klídek.
Akorát pozor, v jedné rakouské vesnici před hranicemi mají budkový radar těsně před značkou konec obce a je namířený na výjezd tj. měří takové to "už jsem skoro venku z obce tak přidám" smiling smiley

Pak Znojmo a montoní jízda po okreskách až do Mladé Boleslavi. Cestu zpestřují kolony kombajnů přesunující se rychlostí 10km/h mezi poli.

Celkově se mi tato trasa s objetím slovinské dálníce líbí. Vyhnu se rizikovému přechodu Macejl, slovinské dálnici, dálnici kde neplatí ENC, tunelu Trakoscan tomu blbýmu tunelu, co hrozí zasekáním při dopravním problému.



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Michaels (29. 07. 2013 22:11).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2013 18:55
Vyjmenovaná slova po M - ať zase někoho vytočím. Ale už jsem to zde viděl několikrát špatně napsané.

Slova

my, mýt, myslet / myslit, mýlit se, hmyz, myš, hlemýžď, mýtit, zamykat, smýkat, dmýchat, chmýří, nachomýtnout se, mýto, mykat, mys, sumýš


I na Pag a jinam se většinou jezdí přes "mýtnici", tzn. bránu, kde se platí mýto.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 07. 2013 19:11
To, co píše MJ - svatá pravda. Vraceli jsme člun v okolí Kyjova a poslední etapa z nájezdu Holubice do Brna - horor na cestě a jednoznačně nejdramatičtější etapa za celých 2300 km. Opět v reálu a co předváděli trucky z PL a SK, jsem celou dobu neviděl a jinde si asi nemohou dovolit. Aby nás, fóristy, nakonec nevyhubili - profesionálové / i když tady se jedná o nadnesený výraz, ale příznačnější označení se zdráhám použít/.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar mÍto
29. 07. 2013 19:51
Všem, koho jsem se dotkl touto neomluvitelnou chybou se omlouvám. Ale po 14 hodinách řízení, nevyspání, mi to holt prostě nemyslí a něco ujede, pane dokonalý kabinet302
Chtěl jsem jen vyjádřit informace, které snad pomohou ostatním a pokud se tu cítíte dotčen hrubkami, jděte si kázat na idnes.cz a novinky.cz kde se to hemží ještě lepšími špeky

Děkuji

P.S.: chjo, ANO, jsem se zase nechal zbytečně vytočit a sám se raději nabonzuji na smazání sad smiley
P.S.: a mimochodem, mohl jste pro upozornění použít soukromou zprávu.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Michaels (29. 07. 2013 21:46).
Re: mÍto
29. 07. 2013 20:34
Príspevok od Michaelsa bol z hľadiska obsahu presne to, čo si rád prečítam. Každého /bez výnimky/ by sa dotklo, keby si ho niekto vychutnal pre vybrané slová. Nie všetci píšu ako Tolstoj.
avatar Re: mÍto
29. 07. 2013 21:08
Ja som za zrušenie vybraných slov ako v slovenčine, tak aj v češtine. Sú to zbytočné veci, ktorými nás buzerovali a aj naše deti buzerujú súdružky učiteľky. Nech ostanú y/i len tam, kde sa mení význam slova napr. biť/byť. Ale napr. aký je rozdiel medzi riba a ryba? Alebo pišný a pyšný? Žiadny. Chorváti tento problém neriešia, nemajú vybrané slová a ich deti možno veselšie detstvo. smileys with beer
avatar Re: mÍto
29. 07. 2013 21:48
Citaci
ladislav77 napsal(a):
Príspevok od Michaelsa bol z hľadiska obsahu presne to, čo si rád prečítam...

Ano, normálně na hrubky taky chytám na první našlápnutí, ale Michaelsův příspěvek obsahuje přesně to, co patří do tohoto vlákna, a to tak, že mi hrubka vůbec nevadila.
Chorvati mi dodnes nevysvětlili pravidlo, podle jakého jednou píšou č a podruhé ć, když je vyslovují stejně. Že prý to prostě tak je. Ale o tom raději v jiném tématu, tady prosím popisy cest.
avatar Re: mÍto
31. 07. 2013 12:20
Termíny cesty som mal skoro ako Michaels.
Trasa

17.7.2013 - 18.46 odchod
17.7.2013 - 19.51 Forró (HU) kúpa matrice, platba kartou (82 km)
17.7.2013 - 22.06 benzínka pred Budapešťou, pauza (281 km)
18.7.2013 - cca 02.00 za mestom Požega v lese (600 km) (teplota vzduchu 12stC)
18.7.2013 - 4.50 Bosanska Gradiška, tankovanie, platba kartou (693 km)
18.7.2013 - pauza pred Mrkojich Gradom
18.7.2013 - pauza pred Mlinišťami
18.7.2013 - 09.15 Livno Konzum (908km), nákup, platba kartou raňajky
18.7.2013 - 11.00 Gornja Brela - rituálna zastávka nad morom
18.7.2013 - 11.30 Omiš

Všetky hranice v pohode, kontrola OP a našej malej slečne pas, Bosniaci chcú aj zelenú kartu.
Maďarsko dialnice, prejazd Budapešti z pasie cez mesto, nebol problém. Za Budapešťou na juh, Pecs, skoro sami na diaľnici.
HR a Bosna mimo diaľnice (jeden kúsok Nová Gradiška - Okučani). Skúsil som prvý raz a naposledy úsek Pecs - Našice - Požega - Nová Gradiška (tu som trochu zakufroval). Úsek bol o dosť časovo náročnejší ako som čakal.
Policajtov som stretol len na hraniciach, v úsekoch v BiH, ktorými som šiel ani noha.
Hustota prevádzky - po Budapešť na HU diaľnici slušná, potom prázdno celú dobu až v HR od Šestanovaca a okolo mora.

Zdar.

Presuny v HR a cestu späť popíšem nabudúce, mám povinnosti
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 07. 2013 12:52
To Eifel: Já jsem jel 13.7 také přes Bosnu, moc se mě líbila cesta z Banja Luky do Jajcí, skalní převisy, tunely,údolí řeky Vrbas apod. Splnilo se mé očekávání a jsem rád, že jsem zase něco jiného poznal, ne jen klasickou cestu dálnicí. Pak jsem pokračoval na Bugojno a Livno. Dál na hranicích BiH a Hr nad Šestanovacem jsme ale stáli asi víc jak půl hodiny, šlo to moc pomalu, před námi auto s přívěsným vozíkem, tak toho šacovali, nás se jen ptali, co máme ve střešním boxu.
Jinak jsem si na Tebe toho 18.7. vzpomněl a díval se, zda Tě někde v Omiši neuvidím. My bydleli v Nemiře, asi 4 km jižně od Omiše.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2013 11:38
Cesta do Chorvatska (Zvolen - Mala Duba) dna 16.7. (utorok) bez problemov. Trasa Zvolen - Šahy - Budapest - M7 - stary Gorican - A4 - A1 Sestanovac. Dialnice poloprazne. Vyrazali sme zo Zvolena tesne pred polnocou 15.7. a do ciela prisli okolo 12:30 popoludni. Cisty cas aj s 2 kratkymi prestavkami na kavu 13 hodin. Cesta spat rovnako bez problemov po dialnici, ziadne zdrzanie. Vyskusal som aj novy tunel sv. Ilija. ENC je super, no nezaznamenal som ziadne kolony pri Zahrebe pri plateni hotovostou. Predsa len bol stred tyzdna. Cesta domov travla 12 hodin.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.