Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 04. 2013 12:52
Jen uvedu souřadnice ve formátu, kompatibilního s google maps i mapami.cz

Celnice na bosenské straně je 42°42'45.74"N, 18°32'54.95"E
na černohorské straně je 42°42'46.68"N, 18°34'12.81"E
a výše zmiňovaná křižovatka je 42°43'59.87"N, 18°36'5.84"E
já jezdím tudy 42°51'43.32"N, 18°28'46.38"E

Jinak… Mikemu za přínosné popisy thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 04. 2013 16:02
To Rubbs:
Souřadnice jsem odečítal z Google Earth, takže díky za upřesnění.
Jinak ještě doplnění. Píši, že to jsou cesty bez problémů a v pohodě, ale jsem tady už 6-tým rokem, takže jsem na ledacos zvyknutý smiling smiley
Jinak dnes je tu v Podgorici asi 34°C. Klima už mi v autě valí naplno V Ulcinju zahájeno koupání.
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 05. 2013 14:49
Dobrý den,

prosím vás jezdí někdo na Krk trasou Brno - Vídeň - Klagenfurt - Loiblpass - Ljubljana - Rupa - Rijeka? Jak to tam vypadá? Jezdívali jsme tudy s rodiči kdysi dávno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 05. 2013 15:27
Navratilova napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
>
> prosím vás jezdí někdo na Krk trasou Brno - Vídeň
> - Klagenfurt - Loiblpass - Ljubljana - Rupa -
> Rijeka? Jak to tam vypadá? Jezdívali jsme tudy s
> rodiči kdysi dávno.


ahoj, já jezdím jen tama, naposled v pulce září. cesta v pohodě. jen v září jak se sjede za Ljublanou z dálnice tam něco opravovali tak to bylo na semafory,ale jel sem nad ránem tak sem tam stál sám, nad Rijekou budují nějaký obchvat tak je docela pěkný vyhlídka i za jízdy.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 05. 2013 09:32
V neděli jsem se vrátil ze Splitu. Počasí super 28st a moře 20st. Byl jsme od od úterý do neděle a jen jeden den bylo pod mrakem jinak stále jasno. I cesta byla v pohodě. Jel jsem po staré silnici a nikde žádný problém.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 05. 2013 12:49
Re: Sponik: Dd, děkuji za info. Jen jak je to s průjezdem přes Klagenfurt? Už je tam obchvat, tehdy jsme jezdili přes a byl to samý semafor, v noci to nevadilo nešly. Ale my jedeme přes den. A přes hory je to v pohodě?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 05. 2013 13:46
Takže v neděli jsem se vracel z Drvenika. Celá cesta OK, jen asanace skal u Sv. Roku. No největší dardu jsem dostal na hranicích kde jsem se od roku 2000 poprvé setkal s osobním šacováním auta. Slovinci se činili jedna radost, samo že fronta až k HR čáře ... Pár uzavírek v Rakousku jinak celá cesta a ž na tankodrom na D byla Ok.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 05. 2013 14:03
My sme sa vracali v sobotu večer a v Goričane na hraniciach maďari tiež odstavovali a kontrolovali jedna radosť. My sme museli len ukázať kufor, ale mali aj odstavené auto vedľa. Za celé tie roky som len 2x ukazovala kufor. Pri ceste tam aj naspäť tohoto roku. eye popping smiley Stáli sme dobrú 3/4 hodinu a to boli pred nami 2 autá...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 05. 2013 14:46
Ahojte. Víte co? Teď si připomínám, že jsem na konci dubna někde/už nevím zdroj/ - četla, že celníci chystají takovou tu "italskou stávku"/nebo jak se to jmenuje/ - na první polovinu května...což znamená právě ty důkladné prohlídky na hranicích se vším všudy. Ale nějak jsem to hodila za hlavu - a nedala na fórum tuto informaci - protože jsem si myslela, že první jede asi až Štír. Teď, když si to dávám do souvislosti - asi od 1.7.2013 přijdou mnozí celníci o práci - tak to je asi jejich reakce a protest. Zdravísmiling smileyR.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 05. 2013 20:34
Do pr.dele já vyjíždím 29.6. to mám ale pech. angry smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 05. 2013 21:35
Já odjíždím 30.6 ve 02.00 ,tak mám to na poslední chvíli snad si mě nevychutnajíííí
Ale co jááá mááám čas nasrat na ně....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 05. 2013 21:38
Sponik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Navratilova napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Dobrý den,
> >
> > prosím vás jezdí někdo na Krk trasou Brno -
> Vídeň
> > - Klagenfurt - Loiblpass - Ljubljana - Rupa -
> > Rijeka? Jak to tam vypadá? Jezdívali jsme tudy
> s
> > rodiči kdysi dávno.
>
>
> ahoj, já jezdím jen tama, naposled v pulce září.
> cesta v pohodě. jen v září jak se sjede za
> Ljublanou z dálnice tam něco opravovali tak to
> bylo na semafory,ale jel sem nad ránem tak sem tam
> stál sám, nad Rijekou budují nějaký obchvat tak je
> docela pěkný vyhlídka i za jízdy.


Čau, můžeš napsat, jaká je výhoda této trasy? Chystám se na Krk letos, tak se mi info hodí.

Dík, Vašek
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 05. 2013 10:27
DD,

přijde mi kratší, nevím jestli rychlejší, ale hezká příroda, a hlavně levnější a bez kolon.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 05. 2013 15:26
Na Novom Goričane tieto prehliadky sú bežné.Tiež ma ide poraziť,keď sa tam traja rozprávajú,jeden kontroluje autá a stojíte tam aj viac ako 30.min.A to chodíme mimo sezónu.Starý Goričan pre osobáky je otvorený od 1.6 do 31.8 tam len držíte pas v ruke a prechádzate.Bohužiaľ málo kedy ideme v období,aby sme šli Starým Goričanom.Starý Goričan mám rada,tu sú zmenáreň,reštika s výbornou kávičkou,najlacnejšia benzinka...Prestávky sme tu robili roky.Nový je o ničom,keby nebuzerovali,ani neviete že už ste v Chorvátsku
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 05. 2013 18:50
Starý Goričan je fakt v pohodě.Jezdím tam už 5 let vždy v sobotu ráno ,druhý týden v červenci.Letos opět 13.7.2013thumbs up
Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 05. 2013 21:10
Jel jsem před dvěma týdny štreku Ostrava-Györ-Slavonski Brod-Sarajevo-Mostar-Šibenik-Záhřeb-Ostrava a celá cesta absolutně bez problémů. Chorvatsko pohoda, nikde žádné zdržování. Jediný zásek byl tradičně až u nás za Brnem kvůli bouračce. V srpnu valíme směr jih - Klek...snad to bude taky OK.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 05. 2013 18:41
Kdo jste se vratil v roce 2013 a jaká byla cesta a odbavení na Chorvatské hranici?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 05. 2013 18:58
Jéřo, stačí číst. Je tady nekolik zkusenosti i z tohoto roku...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 05. 2013 12:04
Retro ? prečo by mali chorvátsky colníci prísť o prácu ? to, že Hr vstupuje do Eú neznamená koniec colniciam a hraničným konrolám, všetko ostáva po starom. Zmení sa to až ke´d chorvátsko vstúpi do shengenského systému (priestoru) až vtedy sa budú rušiť hraničné kontroly ale to sa v blízkej budúcnosti nepredpokladá !
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 05. 2013 12:49
zase nějakej moták
vstupem HR do EU se ruší celní kontroly na hranicích
až někdy vstoupí HR do dohod z Schengenu (volný pohyb přes hranice), tak se projede bez pasových kontrol
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 05. 2013 12:52
si si istý, že som moták ja ? aký je rozdiel medzi pasovou a celní kontrolou ? spinning smiley sticking its tongue out ( ja som ich nazval dokopy komplexne, , hraničná"winking smiley
A mimochodom moja odpoveď sa od tvojej nijako nelíší, povedali sme to isté iným spôsobom ....
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil 2rik2 (25. 05. 2013 13:25).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 05. 2013 13:00
2rik2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> si si istý, že som moták ja ? aký je rozdiel medzi
> pasovou a celní kontrolou ? yawning smiley)

asi jsi tam nikdy neprojížděl a nevšiml sis, že na přechodech stáli vždy dva v odlišných uniformách, hraniční policajti na pasy a celníci s případnou kontrolou, kolik vezeš paštik (ti už nebudou) smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 05. 2013 13:00
celní - náklad
pasová - osoby

Nebo?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 05. 2013 13:29
viem ktorá čo znamená myslel som to ironicky ... smoking smiley
len som narážal na to, že pre nás ako turistov sa nič nezmení vstupom chorvátska do Eú, pas alebo občanku kuknú tak či onak, do batožiny sa nekukali takmer nikdy a aj keď sa kuknú nikto im v tom nezabráni, dôvod si nájsť môžu....
Kontrolóry ,,paštik" tam budú stále, pretože kontrola dovozu a nákladných áut funguje ďalej v normále .....
a vlastne to je úplne jedno, neviem prečo to vlastne riešime ? Radšej by som nejaké infošky od niekoho kto sa už vrátil, čo je pravdy na tom , že sa z 86-stal tankodrom a niektorých úsekoch je dokonca striedavá premávka v jednom pruhu ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 2rik2 (25. 05. 2013 13:32).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 05. 2013 14:17
nejhezčí je vždy, když někdo prvotně napíše pitomost, pak ho druhý opraví a on pak tvrdošíjně trvrdí (několika přepisy púvodního příspěvku), že vlastně měl pravdu ...smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 05. 2013 16:32
Jelimane nech ho žít, je to moták a navíc na vybraných hraničních přechodech bude od vstupu Chorvarska pouze jedna společná kotrola spolu se sousedním státem a to se nás turistů dotkne dost výrayně, třeba hr. přechod Macelj budeme projíždět pouze na jednu zastávku kde budou Slovinci a Chorvati dohromady a to se na čekací době určitě projeví
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 05. 2013 16:33
Ja som tam doplnil jednu vetu neprepisoval som to
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 05. 2013 20:41
Asi nic nového pro milovníky Jadranu, takže odkaz je pouze pro cestovatele, kteří nečtou noviny. Fotky tam jsou použitelné, na konci textu je, mimo jiné, aj diskuze?
[cestovani.idnes.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 01:31
Zdravím, kdo jste se letos již vrátil a jak se cestovalo.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 06. 2013 09:48
To Jéřa:
Zkus si najít moje příspěvky. Tento rok jsem to projel 11x.
Mike
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 108
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.