Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 10. 2012 00:09
2008MIRA
Děkuji to foto je správně a to Dyš to bylo schválně rád to používám
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 10. 2012 00:45
Jirko v pohodě jsem srandista , smích je moje krevni skupina , jsem rád , že to tak bereš , a pospi s mamkou o hodinku dyš tak dneska dýl .spinning smiley sticking its tongue out a votom to je .
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 10. 2012 03:34
Vracím se ještě k mé popisované trase ..Klagenfurt - Steyr.., kdy navigace byla teprve v plenkách a jakákoliv dobrá mapka byla k nezaplacení, třeba některým "pokochatelům" i v této době ještě poslouží
smileys with beer

avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 10. 2012 13:35
Waja okolo Javorského jezera je to super nejlepší je výšlap na Velký Javor cestou necestou nahoru Němec jede lanovkou Audi a Češi hamtaj pěšky . Naše Šumavská jezera jsou ,ale malebnější .
Jinak fotky super pěkně se na to kouká thumbs up
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 10. 2012 14:36
Martas74 dikysmiling smiley
Na Velký Javor jsme si dělali výšlap několikrát, okolí Javorského jezera máme také prozkoumané a Černé a Čertovo jezero na Šumavě včetně Prášil známe hodně dobře. Když naše děti byly malé, nejezdili jsme k moři, ale poznávali jsme krásy naší vlasti. A na Šumavě jsme trávili každý rok minimálně týden, zamlada v zimě a později jsme zjistili, že Šumava je nádherná i v létě, navíc to máme z domova kousek. Dodnes děti vzpomínají, jak jsme je brali na několikakilometrové celodenní túry bez auta po šumavských kopcích a jiných koutů Čech a hlavně Moravy.

Ono připomínat si krajinu našeho mládí při horské objížďce Velkého Javoru v době, kdy jsme měli 1200 km cesty za sebou, s rychle se blížící tmou a hlavně s představou, že musíme brzo ráno být v práci, to nebylo zrovna romantickémoody smiley

Ale už odbočujeme od tématu, krásy naší vlasti nepatří do chorvatského fóra.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 10. 2012 21:57
wajo, dnes už ta Šumava tak krásná není. V důsledku nezasahování proti kůrovci je nyní 6300 ha lesů uschlých, což je 2,5 milionu uschlých stromů a dalších 9000 ha holin.

Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 12. 2012 14:24
Ahojky cestovatelé. Omluvte prosím lehké zpoždění mého příspěvku, avšak pro přemíru nakupivších se úkolů jsem se k podání zprávy o našem letošním cestování na Jadran, potažmo Pelješac, dostal až nyní.
Cesta jako již tradičně "Přes Maďary na Jadran" i se zkratkou přes Andau a Lövö na KO na 86-ce a dál Sárvár, Vasvár, Zalaegerszeg, Gričan, tam i zpátky. Tam 31.8. odpoledně, přes starý Goričan zcela volno, bez čekání. Zpět 12.9. (St) již přes nový na dálnici, asi 10 min. čekání, ale v pohodě. Letos se mi konečně podařilo dokončit zkoušení všech variant kudy dál na konci dálnice ve Vrgoracu. Mě nejvíc vyhovuje varianta sjet z dálnice už v Ravči, pokračovat přes Vrgorac, Veliki Prolog a před Malim Prologem sjet vpravo přes Kobiljaču do údolí a za Puljani odbočit vlevo na rozestavěný přivaděč do Ploče. Ale pozor, na téhle křižovatce při cestě zpět je nájezd na dálnici (Split) značen pro osobáky vlevo - jako směr zpět k pobřeží a k Bačinským jezerům. Nesmíte na to dát a dejte se vpravo. Podle mě je to svižná pěšinka a je zde malý provoz. No ale možná napřesrok už to nebude aktuální, jestli ten přivaděč dokončí nebo alespoň prodlouží, bude vše jinak.
Pobyt byl jako vždy báječný, počasí jak z katalogu, azúro, 30 st.C. Jen jedno půldne byla bouřka, překazila nám výlet na ostrov Mljet malou bárkou ze Žuljany. Zato máme důvod se sem kvůli tomu ještě vrátit. Víno již bylo báječně zralé (v obou skupenstvích), čerstvé ryby lahodné, tak co víc si přát? No jistě - více dovolené! Jen následky dlouhého sucha nás letos až děsily, snad si s tím příroda rychle poradí. Podle domácích tam totiž 4 měsíce nepršelo. Nevšední zážitek máme z výletu do Brijesty, kde jsme navštívili úkryt pro ponorky, volně přístupný na konci nábřeží a na vlastní oči viděli, že poloostrov není až tak suchý, jak se na první pohled zdá. Při odlivu nás překvapilo, jak silný potok sladké vody se zde vlévá do moře.Tož tak. Calada
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 12. 2012 07:57
Výlet do Brijesty?
Mohl by jste mě prosím prozradit jak to tam vypadá? Myslím ten kryt ponorek, dá se jít dovnitř a tak? Jezdíme pravidelně do Orebiče a tohle by mě velmi lákalo. Díky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jan Kadlec (29. 12. 2012 08:03).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 12. 2012 12:57
My jsme se na ten kryt byli podívat minulý rok. Najít se nechá v pohodě, stačí jen objet Brijestu kolem moře a pár metrů dojít pěšky. Je to takový asi 50 m (?) dlouhý tunel. Jen nám ten zážitek trochu rušila taková větší rezavá loď, která tam zrovna parkovala... Když už tam budete, tak doporučuju vyjet autem na vrchol Ulenje (nad Dubravou). Je tam pěkný výhled, i když ze Sv. Ilji je lepší...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 12. 2012 12:21
V tunelu parkuje starý trajekt, který se používal na dopravu materiálu na nedalekou stavbu mostu. Ta je však v současné době zastavena a chorvatská vláda hledá jiné řešení..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 01. 2013 10:37
to Calada,
nějak se mě nezdá ta zkratka přes madary,jseš si jist že to zkratka je?Jezdím roky klasicky po 86 ,pak přes Dolgou Vas,M.Sredistě a dálnice za Čakovcem.Netvrdím že to je cesta lepší ale určitě nemůže být delší než ta tvoje.
PS-hezký Nový rok
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 01. 2013 22:23
to Petula:
Netvrdím, že "zkratka" je kratší či rychlejší. Je jen (podle mne) pohodlnější. Proč? Odpověď najdeš třeba ve vlákně Fakta pro cestu do Chorvatska na str. 1 dole. Ale beru to tak, že je to jen další varianta, čili možnost jet i jinou "pěšinkou". Je to ode mne podáno jen jako nabídka pro ostatní z našeho klubu cestovatelů a je jen na nich, zda ji využijí. Mě stačí, že jsem jim o ní řekl, ale až poté, co jsem ji na vlastní kůži vyzkoušel. Je na každém, aby si podle své úvahy a libosti vybral tu svoji pěšinku. Stejně ze všeho nejdůležitější je sretan i siguran put.
Tož tak. Calada
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 01. 2013 10:11
zdravím,při "cestování" po google street jsem si všiml že na trase z dálnice A6 (Zagreb-Rijeka) na sjezdu k moři z uzlu Ostrovica,mezi obcemi Hreljin a Križišče se staví jakýsi obchvat,dle fotek hotový ze 2/3. Nevíte o tom něco ,kdy bude v provozu ? Pojedem asi v létě na Krk,tak by se to šiklo,ušetřit si serpenýnu....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 01. 2013 12:54
odpovím si sám, jde o prodloužení dálnice A7.Termín dostavby jsem nikde nenašel.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 01. 2013 09:33
ááá tady je něco [www.skyscrapercity.com]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 01. 2013 21:05
Ahoj. Tak jsem to dneska opět projel od nás do Podgorice. Omezení stavební žádná, ale to počasí. Za 14,5 hodiny čistého času jsem nevypnul stěrače, do toho náledí, mlha, bouřky, krupobití (to jsem musel zastavit pod mostem, to už opravdu nešlo a pak jsem jel několik km krokem po asi 5-ti cm vrstvě krup). Předpokládám, že toto asi nikoho na dovolené nepotká. Jinak mě zaujala jedna věc. Chorvatská policie na přechodu v Macelju i na Malim Prologu, klápala veškeré mé údaje do počítače. Že by nařízení z Unie??? Jestli to budou dělat o sezoně, tak potěš klobás.
Tož tak
Srečan i siguran put
Mike
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 01. 2013 15:26
To mike

a jakej máš pas , to máš asi starej ne? ten novej biometrickej by měl jít přečíst strojově...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 01. 2013 16:17
To Ttom: Pas mám nový s biometrickými údaji. Napřed to tam naklápal a pak to projel tím strojkem.
Mike
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 01. 2013 16:22
hmmm....eye popping smiley tak to dělaj nějak důkladně co ?
a co to žes tam jel v tokovýmhle počasí jen tak?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (22. 01. 2013 16:23).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 01. 2013 16:39
To Ttom: Ne jen tak. Do hokny.
Mike
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 01. 2013 09:27
Hoši, to je příprava na Schengen. Plní přístupové směrnice a začínají si plnit národní schengenský informační systém, který potom připojí k již provozovanému. Teď to ještě jde, ale až bude v létě provoz a v budce bude sedět nějaký "kuba", kterému se nebude dařit, tak to budou kolony. Vzpomeňte si na naše hraniční přechody, když jsme tento systém zaváděli. Jaroslav.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 01. 2013 11:28
...jestli od 1.7. HR v Eu... tak už se ch. pohranični policie domluvila jen na jednom kotrolnim punkte dokladu s Bosnou...se Slovinci a Madary se ješte domlouvaji kdo to vezme na sebe...každopadne už dve kontroly dokladu nebudou...jen jedna...a ta by mela byt pri vjezdu z EU do HR rychla - odmavnuti...horši by to melo byt pri vyjezdu z HR do Srbska, Bosny, Černe Hory...a taky vjezdu...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (23. 01. 2013 11:29).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 01. 2013 14:25
Takže cesta po pevnině na Pelješac bude pakárna? Jeden výjezd, jeden vjezd cestou tam, totéž zpět. Takže hodka na jedný čáře, po pár kilometrech hoďka na druhý? Ufff, snad né!
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 01. 2013 17:21
Zahájo tak to vezmeme trajektem ne?
Vydrbeme s nima.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 01. 2013 19:57
..do 1.7. by mel byt hotov plot z ostnateho dratu (snad bez proudu!) podel silnice z Hr pres Neum (Bosnu) do Hr...uprostred kruhač...kdo jede rovne, jede bez zastavky...kdo odboči na sever nebo na jih, prijede k hranični bosenske kontrole...recept ze Zapadniho Berlina a NDR-a...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (23. 01. 2013 20:00).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 01. 2013 08:29
toto řešení mi přijde spíše jako hloupý vtip. Proč se tedy staví a rozšiřují stávající přechody v okolí Neumu?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 01. 2013 09:39
Pravá ruka neví co dělá levá, v loni když jsme projížděli tak nám podal Chorvatský řidič vysvětlení a je tam velký prolém, trajekt, stavba mostu , převoz materiálu , doprava lidí a navíc směrnice EU a možnost druhé strany k přístupu k moři, jemuž patří také hranice na moři
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 01. 2013 13:40
Trajekt na Pelješac je celkem drahý,my asi pojedeme na Pelješac naokolo...snad to nebude tak horké,spíš v to pevně doufám.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 01. 2013 16:13
Možná když se domluvíte a dáte na pivko smileys with beer tak řekněte Zahájskýmu a on Vás tam vezme člunem thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 01. 2013 18:38
To bych si štrejchnul, budu na druhý straně Pelješace a než bych to celý objel.... To bych jim snad na ten trajekt radši i dal grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 127
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.