Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 08. 2012 20:47
U tématu Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? zase zlobí indexy. Takže zakládám nové s odkazem na původní, které uzavírám:

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Michal
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 09. 2012 18:03
Zdravím, vracel jsem se včera 1.9.2012 okolo 15.00 zacpaná dálnice u Krapiny (nehoda) fronta asi 50 km a dále na výjezdu dálnice Trakoščan taky 5 km. Po poslechu zpráv v HR 2, jsem se rozhodl jet na hraniční přechod Zavrč - Lovrečan, a už to nikdy neudělám. V dešti( co dešti, přímo lijáku) se jelo velmi špatně(i za pomoci navigace jsem bloudil) a nakonec mě to dovedlo na nějakej přechod jen pro místní pohraniční styk. Naštěstí mi slovinský Policista nechal projet (nechtělo se mu vysvětlovat mi cestu) a vyjel jsem kousek od Zavrče. Další cesta proběhla v pohodě. Doporučuji na zpáteční cestě návštěvu nákupního centra West Gate, dobře jsem tam s rodinou pojedl a utratil poslední Kuny. thumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2012 09:58
mirekxy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Před hodinou návrat ze Staniči. Cesta tam i zpět v
> pohodě, jen 29.8. dopoledne nějakej mazec v Brně -
> tunel od Svitav uzavřen, všude policajti a hned se
> z naplánované trasy stala pouhá teorie. Ale nějak
> jsme se dostali na Vídeňskou a pak už bylo všechno
> OK. Nevíte někdo, co se tam ten den dělo?
> M.

Teď jsem se v práci dozvěděl, že ten tunel se v uvedený den otevíral. Jak to, že přátelé z Brna a okolí o této závažné dopravní situaci včas neinformovali???confused smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2012 18:18
mirekxy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Teď jsem se v práci dozvěděl, že ten tunel se v
> uvedený den otevíral. Jak to, že přátelé z Brna a
> okolí o této závažné dopravní situaci včas
> neinformovali???confused smiley

Tunel se otevíral až v pátek 31/8
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 09. 2012 09:19
Včera odjezd z Rabacu v 9hod, přes Buzet na SLO dálnici, za Vídní směr Mikulov uzavírka, takže sem to vzal na Břeclav a po D2 na Brno a pak do Prahy... v 19hod doma - dle palubáku spotřeba 5.3 a průměrná rychlost 115 - nikde žádnej zásek thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 10. 2012 20:50
Letos při sestě do Chorvatska, na čerpadle SHEEL asi 80 km za Vídní vedle mě zastaví BMW, vystoupí mladík se slečnou a mě se ptá, jestli už tady musí mí dálniční známku a kde se dá koupit Slovinská známka? Tak jsem mu odpověděl , že má kliku, že už ji měl mít asi 150 km a obě koupí tady. Takhle se taky dá jezdit do Chorvatska. Já bych tak určitě nejel.Karel. confused smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 10. 2012 08:37
Ka.S ... to mohlo být v kopci na Zobernu ... kousek dál nám před pár lety kontrolovali mj. i dálniční známku ...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 10. 2012 06:10
Jsou lidi co se na cestu připravují takto pečlivě yawning smiley

Já jsem odpočíval a svačil na parkovišti u obchoďáku v Šentilj, když vidím jak se ke mě valí starší chlap a že jede do Chorvatska jestli bych mu neřekl kudy se tu objíždí ta dálnice. Až v Šentilj sjel z dálnice a myslel si, že tam snad budou oranžové šipky.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 10. 2012 21:56
Sice už jsme se vrátili dávno, ale fotodokumetaci naší zpáteční cesty z ostrova Hvar jsem dala dohromady až teď.
Letos jsme měli dostatečnou časovou rezervu, tak kromě každoročního přenocování před Karlovacem a objížďky dálnice ve Slovinsku, za kterou nehodláme platit, jsme se vyhnuli koloně před hraničním přechodem Macelj odbočením na Trakošćan. A protože poprvé za posledních několik let, bylo při našem průjezdu Rakouskem hezké počasí, rozhodli jsme se objet i placené rakouské tunely ve směru do Německa. Nebylo to ani tak z důvodu, že je nechceme zaplatit, ale hlavně jsme se chtěli pokochat cestou údolím u řeky Mur a při objížďce Bosruckého tunelu přes Liezen směrem na Spital am Pyhrn projet rakouskou horskou krajinu. I když objížďky byly naprosto bezproblémové a naše oči si odpočinuly od neustálého projíždění nekonečnými rakouskými tunely, usoudili jsme, že při tak dlouhé cestě je to dost velké časové zdržení.

Pro ty, kteří si tuto cestu chtějí projít v obrázcích, které jsem nafotila, vkládám odkaz včetně popisků - někteří z vás mi pomohli s určením míst, které jsem nestihla zaznamenat - díky smiling smiley

[wajachybny-odkaz-rajceChorvatsko_2012_-_cesta_domu_z_ostrova_Hvar]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 15:05
Dík za pochvalu, to potěšíthumbs up

Milošhr: jsme ze západních Čech, takže jezdíme po A 9 - E 57 domů pravidelně. Na Vídeň je to pro nás z ruky a přes Dolní Dvořiště nejezdíme, protože máme raději dálnici a přes Německo to máme nejblíž a nejrychleji. Z domova na Jadran jezdíme přes Železnou Rudu směrem na Deggendorf, kde se napojíme hned na dálnici A 3 - E 56 směrem na Passau a pak po A 8 směr na Wels. Pak už frčíme po A 9 na Graz. Takže dvěma placeným tunelům se nevyhneme, ale poplatky za ně nás tak neštvou, slovinskou dálnici vždy objíždíme. Letos při zpáteční cestě jsme objížděli placené rakouské tunely jen ze zvědavosti. My to máme s manželem rozdělené - on celou cestu odřídí sám a já se snažím najít pro nás co nejoptimálnější trasu, případně jí zadat do navigace v autě. Ale na tu se nespoléháme, občas nás navedla někam úplně jinam. Pro jistotu vozíme v autě ještě papírovou mapu. Můj muž se věnuje řízení a já při cestě sleduji ukazatele a hlásím, tak nám to vyhovuje a navíc mě to baví. K Jadranu cestu dobře známe, takže mimo bavorského příhraničí za přechodem v Železné Rudě, jezdíme bez problémů. V Bavorsku se nám podaří zabloudit na horských silničkách téměř pokaždé, protože jsou tam každoroční Umleitungy - objížďky a ukazatele tam mají jinak umístěné, než jsme zvyklí. A naše kamarádka navigace tam vždy potvora selžegrinning smiley. Horší je to pak, když potajmu zavřu oko a manžel spoléhá na to, že hlásím cestu. To už se stalo, že pak jedeme úplně jiným směrem, než jsme chtěli a pak je mi vytýkáno, že mám mikrospánek dopředu hlásit, aby sám sledoval cestumoody smiley

ještě přikládám link na naší letošní zpáteční trasu na mapě (podle fotodokumentace z předchozího příspěvku)

[www.mapy.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 15:08
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 20:49).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 15:14
L.K.
Mě funguje bez problému
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 15:23
Tak jsem asi kopyto a neumím to sem vložitsad smiley
mám tu trasu uloženou na mapy.cz a do fora jsem dala link, kterým se tam normálně dostanu přes vyhledávač.

A když sama kliknu na svůj vlastní předchozí příspěvek ve foru, tak se mi mapa taky zobrazí.
Leccos včetně fotek jsem se vkládat naučila, ale na tohle budu potřebovat radu odborníkaconfused smiley


zkuste za to cz. dát
/s/5wwy

Jinak opravdu nevím, jak na to thumbs down
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 15:31
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 20:49).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 15:43
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 20:51).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 16:05
Nic se neděje, já odkaz zkouším teď taky a zobrazuje se mi někdy trasa úplně jinak, než jsem jí zadala (praporky zůstávají na správném místě a trasa vede jinudy) - nevím pročconfused smiley
Asi bych se neměla pouštět do věcí, které nezvládnu sad smiley
Já si trasu vždy raději vytisknu, abych měla v ruce ten PAPÍRspinning smiley sticking its tongue out

Někdy zápolím s počítačovou technikou takto:

[www.q3.cz]
[www.q3.cz]
[www.q3.cz]
[www.q3.cz]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 16:12
Já myslím waja že jsi to měla dobře akorát to člověk musel zmenšit
[www.mapy.cz]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 16:30
Zajímavé v ID se mi taky neotevřelo, ale na Chrome OK smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 16:40
Mně v IE 9 se ta cesta od waji otevřela normálně (běžně používám chrom)
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 17:07
Waja - jezdíme z Plzně úplně stejně jako vy a taky nás už v Bavorsku vypekly ty jejich "Umleitungy". Letos při zpáteční cestě jsme se rozhodovali u Patersdorfu jestli doprava na Ž.Rudu nebo doleva na Folmavu. Nakonec zvítězila Folmava, ale ouha, asi po 20km najednou objížďka a né moc dobře značená. Venku tma jak v ranci, kontrolka benzínu svítila, manžel nervózní, že už máme benzín tak maximálně do 30km. Po cestě žádná pumpa a ještě navíc ve "Furtu" požár, takže další okružní jízda kolem městečka. Nakonec to dobře dopadlo. A musím říct, že tady nám navigace docela pomohla.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 18:45
L.K.: co se týká rakouských silnic mimo dálnici, jsou naprosto v pohodě a opravdu je čím se kochat. Máte naplánovanou podobnou trasu, akorát prodlouženou, jako jsme jeli letos my. Podle odkazu na trasu ale pojedete asi celou po okrskách. My jsme úsek Peggau - Leoben jeli po rychlostní silnici, která byla k nerozeznání od dálnice. Na této trase je ale hlavní problém počasí. I když jsme vyjížděli za parného léta, tak v úseku Štýrska bylo vždy v lepším případě zataženo a deštivo, jinak jsme projížděli pod obrovskými návaly deště, kdy jsme byli rádi, že máme tento úsek za sebou. Letos poprvé při cestě domů nepršelo, i když na mých fotkách je vidět jak je pod mrakem a chvílemi i mrholilo. A to jsme se vraceli ve velkých srpnových vedrech po celém území Evropy.

Kudu: jak slyším nebo vidím "Umleitung" v Německu, tak čekám problémmoody smiley Předloni při návratu od Jadranu, kdy jsme jeli na poslední chvíli (prodlužovali jsme si pobyt co to šlo a přijížděli jsme domů den před nástupem do práce), jsme chytli havárku před tunelem v Rakousku a objížďka znamenala tříhodinové zdržení. Dojížděli jsme k českým hranicím kolem šesté hodiny večerní a v našem "oblíbeném" Bavorsku na nás "nečekaně"eye popping smiley vykoukla cedule UMLEITUNG a v té chvíli už se můj tlak šplhal na hodnotu 300angry smiley. A to jsme ještě netušili, že se projedeme horskou krajinou kolem Velkého Javoru, kde nám bude umožněno připomenout si místa našeho "mládí", kam jsme jezdívali za turistikou nebo lyžováním. Objížďka vedla vyhlídkovou horskou trasou kolem celého Javoru včetně bavorského jezera a stála nás další více jak dvě hodiny času. Domů jsme dorazili úplně vyřízení po desáté hodině večerní a to jsme museli ráno v sedm hodin nastoupit do práce. Vzpamatovávali jsme se z toho celý týden. eye popping smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil waja (26. 01. 2013 10:45).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 19:28
waja v pohodě , každej má tu svoji cestičku oblíbenou , hlavně , že se vždy dojede a přijede ve zdraví a bez problemu . Mě se ta Tvoje nebo Vaše cesta asi otevřela , ale já to neřešim , každý si jede po svém hlavně , aby Pilsner Urquell nezrušili . Tudy vede moje cesta . Jak je ten život krásný , když můžeš jezdit na dovču na Jadran a snad se bude jezdit dál -- aby to po vobách . nakonec pak sůdruh nezakázal a pak už bude jedno kudy se pojede
.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 20:45
Jen aby ti modrý pták nasypal dost peněz, súdruh ti to nezákáže. A už nestraš, nikdo se nebojí, snad jen ty!!


Pro modrého Jelimana, který bude na tento příspěvek reagovat. Něco pro zamyšlení, jestli to u některých jde.

[novy.email.cz]

A aby to bylo k tématu. Už jsem se letos vrátil, cesta do ČR v pohodě. Bez problémů.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil kabinet302 (28. 10. 2012 08:36).
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 21:06
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jen aby ti modrý pták nasypal dost peněz, súdruh
> ti to nezákáže. A už nestraš, nikdo se nebojí,
> snad jen ty!!

Já se taky bojím, pas jsem přesunul do horní police.Za modrého ptáka jsem si zajel kde sem chtěl.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 21:31
rudej Kabinet nezklamal opět, bude asi za rok po volbách opravdu lépe o 100% a jejich strana opravdu nezakáže jezdit do HR, třeba X krát ročně... thumbs up ... ale snad po menším kádrovém prověření...smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 21:52
STV1 tam to teď běží jak mužeme skončit.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 21:56
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 20:56).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 22:34
Dyš tak se píši jiří.velmez
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 22:55
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 20:48).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 10. 2012 23:37
Dyš tak se píši jiří.velmez ...........a patrně - určitě asi manželka .. Dyšž tak už Jiří Velmez a pujčená fotečka manželů Velmezových . ( omluva )
[img2chybny-odkaz-rajced0202]
Jirko Ty si teda , ale umíš vybrat , smekam , pokud jsem to teda trefil správně .
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.