Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cesta na Pag přes most??

Autor marien 
cesta na Pag přes most??
27. 07. 2005 11:09
jel už někdo prosím na Pag přes most??nebo je to lepší trajektem??díky za každou informaci odjíždím 30.7.2005
Re: cesta na Pag přes most??
27. 07. 2005 11:53
Ahoj jedu taky na Pag kemp Straško 30.7. a jedu přes most, ale je to dál než trajektem
Re: cesta na Pag přes most??
27. 07. 2005 12:01
a o kolik km je to delší??a platí se na to mostě?a kde se sjíždí z dálnice??já jedu až do Metajny díky
juro
Re: cesta na Pag přes most??
27. 07. 2005 12:06
ahoj, ja idem tiez na Pag, som rozhodnuty ist trajektom, ale necham si poradit.
idem do Povljany, ak by mal niekto nejake info a skusenosti, velmi by som sa potesil.
Re: cesta na Pag přes most??
27. 07. 2005 12:12
já mám zkušenosti s trajektem z Prizny trvá to 15min a jezdí jednou za hodinu a vždy to je v půl ale letos jsme chtěli zkusit přes most a taky nevím.
Přemysl
Re: cesta na Pag přes most??
27. 07. 2005 12:13
V tomto forum dej nahoře hledat, zadej Pag trajekt a je tady dosti informací, jinak záleží kam jedeš. Jestli do severní části ostrova nebo Nové ,Staré Novalji , Mandre Simuni tak trajektem, jestli jedeš až pod město Pag tak to vychází skoro stejně jestli pojedeš trajektem nebo zpátky přes most.
Já bych ti navrhoval jednu cestu trajektem (krásné panorama hor) ale pozor v sobotu jsou velké fronty na trajekt!!!!!! a druhou přes most alespoň poznáš celý Pag. Jinak ti v tichosti závidím, byl jsem v Staré Novalji posledních 14 dní v červnu a další cestu plánuji až příští červen
takže Dobro došli na Jadran
Přemek
Re: cesta na Pag přes most??
27. 07. 2005 12:16
díky za info určitě se podívám.
Přemysl
Re: cesta na Pag přes most??
27. 07. 2005 12:43
Metanja je hodně blízko od trajektu, takže bych jel trajektem, jedině když by byla velká fronta, (já jednou stál až na hlavní silnici od Senju a trvalo to 4 hodiny než jsme se nalodili) tak bych jel přes most ale časově to výjde na stejno jestli čekáš nebo jedeš přes most. Jinak z dálnice Zágreb Split sjedeš Žltá Lokva směr Senj pak asi 50 km pobřeží a jsi na trajektu v Prizně, přejedeš do Žiglenu přejedeš kopec asi 2 km a je křižovatka a Metanja je značená doleva.
Na mostě se neplatí, a odhadem bys najel o 160 - 180 km navíc ale je to jenom můj odhad. Trajekt stál v červnu auto a 3 osoby 105 kun
Re: cesta na Pag přes most??
27. 07. 2005 12:48
tak to je docela hodně km a ta cesta nebude určitě nic moc tak pojedu trajektem a těch 105kn pro 3 osoby je předpokládám i za auto.
juro
Re: cesta na Pag přes most??
27. 07. 2005 12:59
z tohoto mi vychadza, ze ked idem do Povljany, co je juh ostrova, je mi vyhodnejsie ist po dialnici a cez most.
Přemysl
Re: cesta na Pag přes most??
27. 07. 2005 13:08
Když se vrátíš na hlavní stránku tak tam je mimo jiné LODNÍ DOPRAVA, na ní klikneš dáš Rijeckou oblast pak Prizna Žiglen a máš tam ceník i časy odjezdů trajektu, aktuální platba 82 kun auto a 13 kun osoba asi zdražovali.

Juro
do Povljany bych také asi jel po dálnici a pak nazpět přes most
juro
Re: cesta na Pag přes most??
27. 07. 2005 13:12
dakujem pekne za rady, pojdem cez most.
keby sa nasiel niekto kto by mi vedel z vlastnej skusenosti napisat ako bolo v Povljane, aspon by som bol v obraze /ideme s 2 rocnym synom/. vo vyhladavaci som nenasiel nic konkretne.
dakujem.
xxxx
Re: cesta na Pag přes most??
28. 07. 2005 08:20
Pred tyzdnom sme isli v sobotu cestou domov cez cely Pag, potom trajektom.
Premavali 4 trajekty sposobom kyvadlovej dopravy (na jeden trajekt sa voslo odhadom cca 50 osobnych aut). V tyzdni sme tam videli 2 trajekty.
Cakali sme asi 45min.
Z druhej strany bol porovnatelne dlhy rad.
Cena je taka ako pise Premysl (prave ked sme boli v HR zdrazovali vsetky trajekty).
Cesta cez Pag oboma smermi je v pohode (siel som ju v tyzdni aj v sobotu).
Na cerpacke INA priamo v Pagu som mal silny pocit, ze pocitadlo mnozstva paliva na stojane ukazuje viac ako islo realne do nadrze (rozdiel asi 5-7 litrov pri cca 45l) - mozem sa ale mylit... (nemam Fabiu ani Octaviu...:-) ).
Re: cesta na Pag přes most??
28. 07. 2005 10:18
My jsme byli v Povljaně 2x. V té době jsem měl děti 3 + 7 let. Když přijedeš do Povljany, tak rovně se dostaneš k písčité pláži, ale jsou tam řasy. Nebo jedeš vpravo, tam je krásná oblázková pláž a čisté moře. Nejlepší zmrzlinu mají u písčité pláže. Podél pobřeží (vpravo) je chodník a začínají tam přibývat atrakace. Vždy jsme tam jeli přes most. Bylo to v pohodě.
Jarda
juro
Re: cesta na Pag přes most??
28. 07. 2005 12:28
to malej:
celkova spokojnost a dojem?
hladame ticho a pohodu, hlavne pre maleho /2 roky/, najdeme to tam?
dakujem
Re: cesta na Pag přes most??
28. 07. 2005 13:22
Byli jsme tam začátkem července a docela to šlo, ale znám klidnější místa. Ve srovnání s Makarskou nebo Novaljou, je tam klid. Ale úplně bez turistů to není. Ta pravá strana je více zaplněna turisty, na levé jsou někde řasy ve vodě. Zas je tam pro malého poměrně slušná písčitá pláž. Což je v Chorvatsku vzácnost. Já bych to zkusil, ale jel bych si sehnat ubytování k písčité pláži. Před dvěmi lety jsme tam bydleli za 35 Euro.
Jarda
juro
Re: cesta na Pag přes most??
28. 07. 2005 13:39
to Jarda:
je mi jasne, ze tam nebudeme sami. Tie riasy, je ich tam velmi vela? Ideme tam hlavne kvoli tomu piesku pre maleho. Minuly rok sme boli na Rabe v Lopare, nebude to urcite take ale dufam ze sa to aspon priblizi. Ubytovanie by sme mali mat cca 200m od pieskovej plaze /30euro/. Ideme tam 20.8..
juro
Re: cesta na Pag přes most??
28. 07. 2005 13:41
to Jarda:
Dufam, ze nieco ako restauracia, obchod a podobne veci su tam bezne.
dakujem
Re: cesta na Pag přes most??
28. 07. 2005 13:57
To ano,ale je to vesnice. Takže stánků se suvenýry je tam minimum. Přiroda okolo na celém Pagu je vyprahlá. Něco jako měsíční krajina.
juro
Re: cesta na Pag přes most??
28. 07. 2005 14:14
to malej:
ta priroda je tak ako hovoris, videl som nejake foto na webe. My ani nie sme moc orientovany na nejake prechadzky po krajine. Skor lenosenie, hratky s malym, prechadzka po promenade, nejaka vecera, pivecko. Skratka to na co nemam, kvoli praci, moc casu pocas roka.
Petr K.
Re: cesta na Pag přes most??
28. 07. 2005 14:32
Ahojda,
byli jsme v Povljane v bungalovu prvni 2tydny v cervenci. koupali jsme se na vsech moznych mistech v povl. a docela pohoda, o rasy jsme ani nezavadili. radsi jsem chodil na oblazky (cistsi voda), ale deti milovaly pisek (ktery to vzdy zkalil). radi stavely hrady z pisku.

V Povljane behem doby pribyvalo turistu, ale bylo vcelku v pohode. Obchody jsou jak v nize polozene casti (rekneme apartmanovem mestecku) tak na kopecku ve stare vesnici, kde posta, tur.info, kostel a tusim i bankomat (karty ale brali i v malych potravinach).

A cesta? Obe jsme jeli po dalnici do Posedarije, s poplatkem od Zagrebu 103Kn. Most na ostrov je zadara a bez problemu. Co je sok je mistni okreska po sjezdu z dalnice. Par km (cca 5) je dost bidnych, ale chorvati makaji na rozsireni a zlepseni cesty jako o zivot.
Preji stastnou cestu a prima dovcu
Petr
juro
Re: cesta na Pag přes most??
28. 07. 2005 14:52
ahoj, dakujem za pozitivne spravy, velmi sa tesime. Hlavne kvoli manzelke zhanam info, lebo je v tomto velmi nedoveryhodna. Preto jej chcem poskytnut co najviac informacii aby vedela kam ide. Koncom sezony tich turistov bude uz urcite menej, takze to bude v pohode.
pavlik
Re: cesta na Pag přes most??
29. 07. 2005 09:29
vidím, že jsi obyčejnej hloupej Honza.Samozřejmě, můžeš jet trajektem, kde budeš čekat hodinku,dvě,tři,čtyři nebo pojedeš směr Zadar a potom na Pag přes nový most - neboj za most se neplatí honzo,cesta je tam nová široká prostě super a že mne to bude stát víc km - za tu nádheru to stojí, u mostu se dá bez problémů zastavit a podívat se až dolů, je to bomba.Ani nevím proč ti to vlastně píšu, když stejně budeš čekat nějakou tu hodinku na trajekt! že !

šetřílku honzo nazdar! a pozor at nenajedeš mnoho zbytečných km- ha ha ha
Jasně!!!
Doporučuji jet přes most na pag, je to bomba,můžete tam zastavit, slézt až dolů k moři a kochat se, nemá to chybu, je tam nádhernej výhled a za most se neplatí.V Pagu je super tobogán.
čao pavel
Re: cesta na Pag přes most??
29. 07. 2005 12:00
Koukám Pavlíku, že si celkem vystačíš sám. Tak nevím, kdo je tady hloupej Honza.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Petr II.
Re: cesta na Pag přes most??
31. 07. 2005 15:37
Nepoburujeme, ze se nekdo zepta kudy jet a nechce jet do HR zrovna pres F nebo GB osmiling smiley .
Pridam se k tem co radi jet na Pag - PO MOSTE.
Odpada cekani a cesta pres hory. Zazil jsem lidi co chteli pri ceste na Pag usetrit (jen usetrit, ne poznat krajinu) a tak sjizdeli z dalnice ve Zlute Lokve nebo to brali k trajektu primo pres hory (Karlobag?). V kempu si pak mnozi nadavali. Ale kazdy podle sveho....
Do Chorvatska jedu na čtrnáct dní od 14. srpna. Jedeme jak se říká na blint, proto jsem se chtěl zeptat, jestli se dá na Pagu sehnat ubytování. Jestli s tím má na Pagu někdo zkušenost?
Re: cesta na Pag přes most??
01. 08. 2005 07:39
podla mojho nazoru urcite s tym nebudes mat problem. ja mam sice ubytko cez HR cestovku, kvoli manzelke, ale keby bolo na mne tak sa tam nebojim ist na blind.
Re: cesta na Pag přes most??
02. 08. 2005 13:28
Pokud pojedete sami ( 1 rodina) neměl by být velký problém s ubytováním naslepo ani v sezóně.
Jinak letos jsme se rozhodli jet přes most, přestože ta vyhlídka nad Karlobagem
je dost dobrá, hlavně po té dlouhé cestě.

P.S. Jsou někde u Malé Kapely web kamery?
Re: cesta na Pag přes most??
02. 08. 2005 14:40
Petr3: Nejsou, ale u kamery Sveti Rok někdy píšou i stav (délku šóry) u tunelu Mala Kapela.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 109
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.