Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ethanol E85

Autor PR001 
Ethanol E85
25. 06. 2012 11:15
Prosím o informace možností tankovat Ethanol E85 cestou do Černé hory tzn. v Rakousku,Slovinsku,Chorvatsku.
avatar Re: Ethanol E85
25. 06. 2012 13:26
našel jsem je Rakousko E85 , Slovinsko ani Chorvatsko E85 v nabídce zatím asi nemají
avatar Re: Ethanol E85
10. 12. 2012 12:16
... a asi budeš také první komu se E85 vyplatí, ta úspora je jen na místě a jen v tu chvíli když zaplatíš za plnou nádrž, říkaš si to jsem zas s něma vyjebál, ale je to naopak, stejně se to cestou srovná jako kdyby jsi tam měl benzín a na konec zjistíš, že zaplatils víc za údržbu, pak přijdeš do sámošky a koukaš, že je zas dražší rohlík, PR001...díval ses ve svém okolí co se vlastně pěstuje na polích?
Anonymní uživatel
Re: Ethanol E85
10. 12. 2012 15:02
Bukowski, musím sTi dát za pravdu. Je pravdou, ýže na čerpačce Armex v Jestřebí leju do dvacet let starého passata n 100% řepkovou naftu, je o 5 kč na litru levnější, ale jako není to tak dávno, co jsem zaslechl v radiu v autě, že iuž i Evropská komise přiznala, že to s těmi biopalivy byl krok vedle, že dík pěstování energetických plodinm dochází k zdražování potŕavinářské produkce. Je to začarovanej kruh.
Re: Ethanol E85
10. 12. 2012 20:41
Ať žijí ekoteroristé. Ropu zatím ničím nenahradíš, alespoň s tím, co se zatím publikuje a konfortu při používání. I tzv. hybridy jsou jen marketingový tah.
Re: Ethanol E85
11. 12. 2012 08:01
V létě jezdím na E85 a něco se ušetřit dá. Tankuji do plné nádrže E85 cca 5l benzínu a spotřebu mám o cca 1.3l vyšší než na benzín. Mám dacii MCV1.6 16V, auto mám již po mechanické stránce připravené z výroby (díly stejné jako z FFV dacie, zkoumáno v rodinném autorizovaném servisu), jediné co nesedí je jednotka, ale to se doladilo přídavnou jednotkou. Starty do -5 bez problémů, při nižších teplotách s aktivací studeného startu. Teď v mrazech jezdím zase na benzín, o víkendu -20.8, E85 půjde do auta zase na jaře, nebo až zase stoupne cena benzínu.
avatar Re: Ethanol E85
11. 12. 2012 21:37
milann, definici slova "ušetřím s E85" najdeš na wikipedii a pod. spousty, ale ani jedná není růžová pro nás...
Re: Ethanol E85
13. 02. 2013 14:16
vyčerpávajcí diskuse o E85 : [www.zive.cz]
Re: Ethanol E85
20. 02. 2013 09:15
zkusil jsem Ethanol použít opatrně i v zimě. Do 15 l benzínu jsem natankoval 6,5 l E85. Bylo kolem 0 C.Kupodivu startování i jízda naprosto v pohodě.Žádný rozdíl nebyl.Dokonce i spotřeba byla stejná (7,6 L/100 km) na trase Prostějov-Vyškov.
Re: Ethanol E85
16. 03. 2013 07:15
Dnes u nás - 10°C - start úplně normální. Co se týká výkonu nezdá se mi úbytek. Motor má mít asi 257 ps a tam se dost těžko pozná zda to tak je nebo není. Prostě to jede. A spotřeba je také normální. Současný průměr je 10,4 lt/100 km. dlouhodobý je 9,6 . Domnívám se, že je vyšší průměr dávaný zimou. Moje rychlost - 90 max. 100. Nechci zdržovat provoz a nevadí mi pokud jsem předjet jiným vozem. Na dálnici jsem zvolnil - i kvůli spotřebě na těch 130. Vyjimečně to někdy pustím i více. Takže - zatím spokojenost.
avatar Re: Ethanol E85
16. 03. 2013 15:00
Toto téma zde je naprosto zcestné, ale přeci jen něco pro Hradečáka alias "jsem zvolnil na 130..." a ostatní:

NEDC, což v originálním znění znamená New European Driving Cycle, v překladu pak nový evropský jízdní cyklus. Vše je podle platné směrnice 99/100/ECE a sdruženo společně s vypouštěnými emisemi vozu. Auta nejezdí po cestách, nýbrž jsou testovány na válcích, což zkresluje skutečné tření na běžné silnici. Žádná automobilka či instituce dnes neměří, nenormuje ani neudává skutečné provozní spotřeby.
V hale, kde testy probíhají, je absolutní bezvětří, s automobilem se nezatáčí. Stručně řečeno, podmínky testování zcela popírají všechny aspekty běžnému provozu vlastní. Navíc, během testu se neměří skutečný úbytek objemu paliva z nějaké normované nádoby, nýbrž obsah emisí CO2, ze kterého se pak podle tabulek přepočte spotřebované množstvi paliva. Ostatně mohou a také i v praxi mají odchýlku až 13% od skutečné spotřeby a přesně změřit kolík z toho bylo LPG, CNG, nebo E85 ani vodíkový pohon opravdu neumí ani jedna z nich (nízky obsah CO2) i když existuje něco jako je elektronický průtokoměr který je přesnějšim měřidlem než to co máme ve většině vozídel, škoda jen, že jej žádná automobilka nemontuje přímo ve výrobě, ale proč také?
Zapomeňte na palubní počítače, maxidoty, cokoliv co v digitalní podobě se vám snaží namluvit něco co prostě není. Ty nelžou o nic méně než hodnoty na papíře. Nejlepší cestou, jak dosáhnout co možná nejpřesnější skutečné spotřeby, je klasické měření tankování. I to však má svá úskalí. Pokud byste chtěli být absolutně přesní, museli byste tankovat plnou nádrž u jednoho stojanu, té jedné benzínky po dobu přibližně 5 tisíc kilometrů, což sice není nemožné, ale minimálně obtížně dodržitelné. Pozor také na rozšířené klišé, že stačí tankování do „cvaknutí“ pistole, to je nesmysl. Jednotlivé tankovací pistole se liší a čidlo tak vždy není ve stejné pozici. Benzín při tankování do nádrže tryská, nafta pění, čímž dochází k vlnění hladiny, která tak čidlo sepne dříve, než je palivo skutečně na pomyslné rysce. Automobil musí být na zcela rovné ploše, prost nerovnoměrného zatížení (tj. 80 kg pasažér na zadním sedadle vám udělá rozdíl klidně několika litrů). A rozhodně nelze spotřebu relevantně měřit po jednom tankování. Traduje se, že minimum pro představu je deset nádrží, pak budete potřebovat kalkulačku, několik účtenek se zazn.počtem ujetych km, šálek dobré kávy a drazé načerpané litry phm dělit délkou ujetých kilometrů (nezapomenout na desetinou čárku).

a něco také i pro Edarka:

zkus echt - čistý E85, neboj nic se te plechovce nestane, netušim co tě brzdí a neusmívej se tak na ten displej co ti hlásí stejnou spotřebu jako na benál, pak postupuj dle návodu výše a měř to po staru a když už chceš šetřit tak vyzkoušej HHO, čilí vodík... ,smiling smiley

[jednavodu.cz]
Re: Ethanol E85
16. 03. 2013 16:33
Bukowski,tvá metoda měření je sice krásná,avšak v praxi neproveditelná,nehledě na to,že má taky spoustu "proměnných". Plnou tankuji pouze na dovolenou a údaje ze stojanu i pal. pc jsou skoro stejné,proč tedy palubnímu počítači nevěřit.Kromě toho stejnou trasu (Prostějov- Vyškov) jsem projížděl x krát na benzín i směs Ethanolu,tak si za tím stojím.Já na čistý Ethanol nepojedu,to si nerisknu.Zkus to Ty..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (16. 03. 2013 16:34).
Re: Ethanol E85
16. 03. 2013 18:04
Darko, Ty jeden upíre, klidně si tam švihni plnou nádrž ethanolu. Tvůj nejlepší stroj to samozřejmě vydrží, jak jinak a bez nejmenších problémů. Žádný pochyb. A budeš šetřit, litřík jen za 25 Kč. A když to náhodou nevyjde, žádná škoda, na vrakoviště to určitě nemáš daleko, tak i tak to tam stejně brzy skončí.
Re: Ethanol E85
16. 03. 2013 18:28
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darko, Ty jeden upíre, klidně si tam švihni
> plnou nádrž ethanolu. Tvůj nejlepší stroj to
> samozřejmě vydrží, jak jinak a bez nejmenších
> problémů. Žádný pochyb. A budeš šetřit, litřík jen
> za 25 Kč. A když to náhodou nevyjde, žádná škoda,
> na vrakoviště to určitě nemáš daleko, tak i tak to
> tam stejně brzy skončí.


Tak tenhle příspěvek jistě obohatil toto vlákno o neocenitelnou zkušenost



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (16. 03. 2013 18:29).
Re: Ethanol E85
16. 03. 2013 18:52
To Darko: K tomu palubnímu počítači. Když si přijedeš stěžovat k autorizovanému prodejci, že ti u něj zakoupené auto "žere" podstatně víc než se píše v prospektu, tak ho vezmou na dílnu a po přenastavení palubního počítače ti to bude najednou ukazovat klidně o 1,5 litru méně. Jinak mám osobní zkušenost že palubní PC je vždy o něco optimističtější než realita (u mě to je 0,2-0,3 litru). Jinak pro měření spotřeby využívám tady toto: Mileage
Re: Ethanol E85
16. 03. 2013 19:04
Přemo,já si ale nestěžuji,že mi pal. pc ukazuje špatně,já chci poukázat na to,že čím déle jezdím na Ethanol,tím je menší rozdíl mezi spotřebou mezi provozem na benzín a směsí benzín/ethanol.Je to ale taky možná tím,že je zima a auto obecně má větší spotřebu,takže rozdíl se ztratí.Já netrpělivě vyčkávám léto,pak příde čas na experimenty.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (16. 03. 2013 19:05).
Re: Ethanol E85
16. 03. 2013 21:56
To víš, Darko upíre, já mám zkušenosti k nezaplacení. Zkus nalít do benzínu třeba naftu. Věř tomu, že když dáš 2 díly benzínu a 1 díl nafty, tak to pojede také a bude to mít dokonce i menší spotřebu. To, že to bude trochu víc kouřit, to máš jedno, na životní prostředí se můžeš vykašlat. Stejně Ti uchcává olej z motoru do příkopy, takže o nic nejde.
Není nad to, jak vlastnit DODO. Aspoň to bádání je vzrůšo se vším všudy, jako za pionýrských dob automobilismu. Co tak zkusit dřevoplyn? V lese posbíráš a jedeš a to zcela zadarmo.
avatar Re: Ethanol E85
17. 03. 2013 10:18
Trapnost nad trapnost
Re: Ethanol E85
17. 03. 2013 10:33
Kdosi se tu vytahje, jak ovládá češtinu, jak bravurně zvládá pravopis. Bohužel se nepochlubil, že neumí číst. Výzva Admina, aby všichni zanechali osobních útoků, se u této osoby minula účinkem, protože jeho poloviční gramotnost (nevím, jak to jinak nazvat), mu nedovolila takto jednoduché vyjádření Admina přečíst a pochopit.
Nerespektovat pravidla, je bohužel koníček současné doby.
avatar Re: Ethanol E85
17. 03. 2013 15:43
Ten Karel co to je za člověka?
Re: Ethanol E85
17. 03. 2013 22:08
Přečti si moje příspěvky. Je fakt, že píši s nadhledem a trochu ironicky. Pokud to někdo nechápe, tak to číst nemusí a dokonce ani na můj příspěvek nemusí reagovat.Nevím, proč tak neustále činili pánové DARKO a ELTON, až jsem je sám musel někdy okřiknout, aby už konečně zmáčkli tlačítko OFF, ale oni ne a ne přestat.Je fakt, že mám rád poslední slovo, zvyk z práce. Píši však slušně, ne jako třeba DARKO, který mě začal nazývat jako první upírem a o pánském přirození raději nemluvím. Takže, doporučuji se pánové, raději nad sebou zamyslet.
A pokud třeba nechápeš můj poslední příspěvek, tak pro měně chápavé musím sdělit polopatě a velmi stručně, co jsem chtěl říct:
Biopaliva jsou obecně podvod na peněžence motoristů, na životním prostředí raději nemluvě. Kdo na tom vydělá, je lobby výrobců lihu.
Kdyby se tady nemotal zrovna Darko, tak bych to napsal někomu jinému třeba trochu jiným stylem. Ale že má francouzský vehikl a že mu to občas uchcává, za tím si stojím a je to pravda. Pánové,vy nerozumíte slohovému útvaru zvaném fejeton. Nechci Vás podezřívat, ale je docela možné, že někteří z Vás, mimo jiné dotčeni obdobnou kvalitou svého vehiklu, cítíte potřebu být spravedlivě rozhořčeni a nechat mě dle praktik komunistů umlčet. HOWK.
Re: Ethanol E85
18. 03. 2013 13:35
ahoj Bukowski - pokud mne chceš plísnit ,........že 130 je maximum, tak jaké zvolňování na tuto rychlost - máš pravdu. Beru to, ale jak to mám vysvětlit těm ostatním co mne i tak předjíždějí.
A co se týká ostatního. Jenom jsem zveřejnil to co jsem udělal. To jestli je to dobré pro mne nebo není, to ukáže čas. Zkusit jsem to musel. Vždyť jsem se již v noci probouzel, že to každý zkusil a já néééé! No a nyní jsem spokojen.thumbs up Jestli u toho vydržím - nevím ale je to radost se vrátit trochu zpět o nějakých 15 let a benzin mít za 25,90 kč/lt. To hladí po duši.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Ethanol E85
18. 03. 2013 13:56
Václave, znaješ Lenina? Krok vpřed, dva kroky vzad, toť bylo jeho dělo. Doufám, že mě proboha nebudeš plísnit k náklonosti k nějakým stranám. Jen si totéž myslím ohledně používání biopaliv ( a je to jen můj názor) a píši to velmi s nadhledem, to jen pro vysvětlení, k dalším neználkům, kterým to musíš vysvětlit trochu víc polopatě, aby se nám náhodou nezdivočili, že bych je chtěl urazit. K.
Re: Ethanol E85
18. 03. 2013 14:07
Karle, neříkej, že Vláďa znal již tehdy Babiše.
Ne, tomuto moc nehovím. Vím jenom, že jsem do malého Punta pral také bionaftu. No a jelo to. A dobře.
Co je nebo není správné asi já neřeknu a již to vůbec neovlivním.
Asi jak říká můj syn : jezdi si na ten čurbes, posere se ti motor a pak se z ceny posereš ty. Nechávám to otevřené. Uvidíme.
Omlouvám se za ta slova nechutná. Ale je to pravda. Pak mne asi jebne a auto již nebudu potřebovat.
Ovšem pokud strana a vláda ten čurbes zakáže - to budou jiné housle.
Anonymní uživatel
Re: Ethanol E85
18. 03. 2013 15:47
S dvacet let starým passatem 1,9 D jezdím na naftu Bio 100 od firmy Armex, která má pumpu u nás kousek od Doxm, v Jestřebí. Jezdím na ni tři roky, tedy asi 50000 km a bez jedinho problému. A je na Litku o 5 korun levnější než nafta pravá. Viděl jsem tam tankovat 800 litrů do Scanie a ten kamioňám mi řekl, že s tím jezdí do Skandinávie a není problém se zatuhnutním. Ovšem co by na to řekly moderní malé diesly, to netuším.
Re: Ethanol E85
18. 03. 2013 16:16
Karle,jsem kluk z vesnice a některé tvé příspěvky úplně nechápu.Biopaliva jsou podvod na řidiče?1 litr průměrně za 26 korun,to platím u pumpy,najel jsem na ethanol asi 50 000km.Počítat určitě umíš,když píšeš ty fejetony,které někteří z nás nechápou.Ethanol nikomu nevnucuji,nikomu neříkám,že je to to nejlepší a nejlevnější.Mám starší auto které s tímto palivem nemá vůbec žádný problém a naprosto chápu,že jiní to tak nemají a nemají k tomuto palivu důvěru.Kde ty bereš tu jistotu,že jen ty to děláš dobře a všechno ostatní je blbost.A pro tebe asi ta nejhorší zpráva,jezdím Peugeotem 806 a nemám problém.
Re: Ethanol E85
18. 03. 2013 17:29
Na bionaftu ale musí být větší nájezd kilometrů, a né nějaké ježdění do supermaketu nebo o víkendu na chatu. Celkem reálně zde hrozí žašlemování celé palivové soustavy bordelm kdy to málo jezdí !
Anonymní uživatel
Re: Ethanol E85
20. 03. 2013 12:40
Ten passat jezdí denně, je to vděčnej dříč... , takže ta řepková nnafta ani nemá čas se začít rozkládat. Vzhledem k tomu, že mám tu pumpu za budek, jezdím vždy pro dvacet litrů, aby byla v nádrži jen "čerstváů, žádný nedotknutelný zásoby. 17 měsíců bez čištění palivového filtru, a pořád v pohodě.
Re: Ethanol E85
25. 03. 2013 07:36
V pátek jsem byl v Polsku cena N95 - 34,60 kč/lt.....................20 lt
U nás na Šedivci potom dotankoval E85 - 25,60 kč/lt...............20 lt
Průměr tedy 30,10 kč/lt.
Re: Ethanol E85
09. 05. 2013 05:38
V úterý jsem natankoval plnou E85 - asi 60 lt. Ten zbytek co byl v nádrži byla taková směska 95+85. Po chvíli se mi na přístrojovce rozsvítilo světélko - takový ten oranžový motor. Najel jsem asi 100 km a dotankoval 10 lt 95. Po ujetí několika km světélko zhaslo.
Nemám motor nijak upraven - pouze chip - a tak se mi zdá, že se dá v klidu jezdit i bez té upravovací mašinky za několik ticíc kč s benzinem v poměru 1 : 6. 10 lt N95 a 60 lt E85. To je u mne plná nádrž. Ujedu tak 750 km. Pokaždé do HR najedu tak 3 tis. km. Rozdíl v ceně to je.
na celé HR asi 2,5 až 3 tis. kč. No a když to není problém takto jet tak jezdím.
motor 2.521 ccm původní výkon 210 ps nyní to má mít 257 ps. Ovšem ten výkon je již asi někde jinde. Vžyť mám najeto 387 tis. km.
Poprvé jsem přejel výměnu oleje o 1000 km. Jinak vše udržuji a opravuji průběžně.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.