Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta na Krk

Autor Vojta11 
Re: Cesta na Krk
05. 07. 2019 15:05
Proč nevyjedeš o cca 4 hodiny dřív, aby jsi to stihl před vlnou italů? Nevím, co máš za auto, ale spočítej si mýta CRO a SLO známku a zjistíš, že to vychází "šul-nul". Ještě můžeš jet přes "Lojblpass" a po vedlejších objet Lju a směr Krk, ale je to delší a víc na kochání.

Chorvatskem, už kvůli dvěma špuntům, bych určitě na Krk nejel.
Stačí se o týden dříve ve stejnou dobu, kterou zamýšlíš tam být podívat na kamery a pak posunout dobu příjezdu.
Re: Cesta na Krk
05. 07. 2019 19:20
Jsem rád za každou radu, fakt že jo. Nicméně jedu takhle poprvé jako řidič, cestu a všechno kolem ní jsem začal řešit, až když s načasováním nešlo nic dělat, nevybíral jsem já a podcenil jsem to. Věř mi, že po těch hodinách strávených na tomto fóru poslední týden, bych přibližně úplně všechno naplánoval jinak.
Takže teď už se jen snažím zvolit tu nejlepší možnost ze všech špatných, které mi zbyly na tento čas cestování. Čili zbyl z toho těžký souboj Taloši u Koziny+random kolony na Slo dálnici kolem Lublaně vs objezd Slo dálnice a Macelje+Lučko+koupě ENC někde...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Clive Bixby (05. 07. 2019 19:57).
Re: Cesta na Krk
05. 07. 2019 20:32
Pokud jedeš osobákem a ne dodávkou. Tak vůbec nepřemýšlej o cestě Macelj, Zágřeb, Lučko, Rijeka, Krk - je to doslova hovadina.
Koupíš si slovinksou známku a za ní projedeš celé Slovinsko, během hodiny a 40 minut. Kozina (aspoň mě, ať mi tu radí, kdo chce, na Krk jsem jel na svatbu (svoji) a ještě několikrát, a Postojnou je to rychlejší). Kolem Ljublaně nechytíš kolony ani hustší provoz pokud pojedeš ráno v rozmezí do 7.00 nebo pak po 10.00 a odpoledne kdyby jsi tam jel kolem do 14:40 - 15:00 až 16:40 a dále. (moje zkušenost). Za Ljublanou pravidelně tankujeme a pijem kafe na Petrolu.

Přechod Rupa je svoje specifikum. Ale je to podobné. Prostě musíš tam logicky přijet "jindy" než všichni ostatní, nějak jsem nepochopil v kolik hodin odkud jedeš (nebo jsem to v mobilu přehléd - omlouvám se). (klidně napiš SZ).
Ale Rupu se dá projet v různé doby v klidu. Logické je, že když na ni přijedeš kolem 15.00 už je "skoro pozdě". Totéž zpět, když tam přijedeš kolem 10.00 už je také pozdě.

Projedeš dolů a hůrá pod Rijekou nádherné odmoriště OMW "Vrata Jadrana", kde si v klidu dáš kafe a už není kam spěchat. Podle Hak nebo HR2 uslyšíš jak je na tom "Krčki most". Po ránu to bývá různě v pohodě. Někdy jede více směrů, jindy to je omezené. Zaplatit musí všichni. Když fouká, tak tam "třídí" motorky, karavany a autobusy.

Jakmile jsi "za mostem" je spousta možností kam jet - zase jsem trošku opoměl, kam jedeš. Ale kromě města KRK se v sezóně všude (a na Krku) už v klidu dostaneš. Bude kolona bude, ale přednost z prava platí díky italům a němcům.

Hned u hlavní je obrovský nákupák i pumpa, doporučuji doplnit i palivo, pro případ, že jedeš na konec Krku do Bašky.

Nevím, co víc Ti poradit. Cestu přes Lojblpass, jsem tu někde dříve popisoval. Jedeš prostě na Klagenfurt a pak trošku "vánočka rukama a volantem" a jsi ve slovinsku. Ale pokud chceš využít SLO známku naplno, tak tak.....

kdzytak napis
Re: Cesta na Krk
05. 07. 2019 23:18
Jen svůj názor, určitě Slovinskem a Postojnou dolů. Na rozdíl od Koziny mě (imho) to přijde víc v pohodě. Někde se tady psalo o zůžení na dálnici u Koziny. Ale každý má svůj postup... Rozhodně bych nejel na Záhřeb. Jde o pohodu a zdá se mi že tahle cesta je víc "o nervy" větší počet možných zmatků...
Re: Cesta na Krk
06. 07. 2019 07:45
Ja jezdil vzdy na Krk pres Kozinu, meli jsme tam oblibenou zastavku, zpátky do ČR pak na Postojnu. A Postojna mi vzdy prisla rychlejsi a pohodlenejsi.
Re: Cesta na Krk
07. 07. 2019 09:25
Dojel jsem a bylo to lepší, než jsem čekal. Takže nějak takto, časy jsou přibližné. Z Ostravy do Bašky, přespání ve Spielfeldu.
Pátek 5.7.
- Výjezd z Ovy 9:30, klasická zastávka v Klimkovicích na Benzině na kafe a drobný proviant
- 11:50 Benzina v Břeclavi, občerstvení, benzín. Schválně jsme objížděli Nové Mlýny a udělli jsme dobře, cesta super, plynulá.
- Pak směr Vídeň, za hranicema rovnou na A dálnici, Ve Vídni mezi 13 a 14h husto, něco přes 30m v pomalu popojíždějící koloně. Někde za Vídní zastávka na OMV a pak plynule na jih.
- 16:30 příjezd do Spielefeldu na přespání. Ubytování ve vinici Weingut Primus, nádhera, můžu jen doporučit.

Sobota 6.7.
- Ráno zapnu internety, vidím kolona Macelj, bouračka za Záhřebem, Slo dálnice klid, takže na Kozinu. Po osmé odjezd směr pumpa Temmel, benzín, známka, hnusné kafe, cestou zastavím, vylevám na takovém plácku u pole, dostávám zjeb od lokálního (dobrovolného?) hasiče v důchodu odnaproti, že kafe se nevylívá, ale pije. V duchu si říkám 'ano, naprosto souhlasím, kafe bych nikdy nevylil...' a s úsměvem jedeme dále.
- Mezi Mariborem a Lublaní práce na silnici, zúžení do jednoho pruhu, zdržení asi 15m. Docela hustý provoz, jede se dlouho max 110. Za Lublaní už ok.
- Pak stojíme na Pumpě (OMV myslím) před Postojnou, deprese, je úplně narvaná, mrknu na net a vidím, že na Pasjak větší kolona, Rupa vypadá lépe, takže měníme původní trasu a místo Pasjak přes Kozinu volíme Rupu.
- Cesta plynulá, v pohodě i na můj prckolet, na Rupě malá kolona na 15m, do pasů Slovinci i Chorvati ani nemrknou, na mýtnici čekání asi 5m a jedem směr Krk.
- Stojíme a tankujeme u mostu na Tifonu, na most fronta opět 15m max a pak už v pohodě až dolů do Bašky, příjezd 13:45 do Zaroku. (apartmán Dreamland, 4 ložnice, každá svůj záchd a sprchu, dvě kuchyně, 5m od pláže, pro 8 lidí ideál).

Když to shrnu, výborná volba z našeho pohledu, i když nemám žádné přímé porovnání. Malý (2,5 roku) to zvádl taky úpně v klidu.
Co mě trochu vyděsilo, byla sobotní kolona v protisměru mezi Lublaní a Mariborem, taky práce na silnici a zúžení do jednoho pruhu, to bylo mým odhadem minimálně tak na hodinu (i když promet.si tvrdil 40m).
A udělal jsem zásádní chybu, kterou jsem si uvědomil asi za 15minut, co se stala - koupil jsem si rovnou měsíční Slo známku, ja vůl. Varování pro ostatní úplné nováčky, vždy 7denní, kdybyste zpátky třeba plánovali jinou trasu mimo Slo dálnici, která nutně nemusí být na cestu zpátky znovu nejlepší volbou. Ještě teˇmě to sere, nějáké ranní zatmění, myšlenky jsem měl už nekdě daleko dopředu na dálnici.

Dohromady 900km, Ford Focus combi 2008, 1,6 benzín (74kw), 3 dospělí, jeden prcek, spotřeba 7,5. Se všemi zastávkami to vyšlo na nějakých plus mínus 12 a půl hodiny na cestě.

Velké díky všem na tomto fóru, je tu kopec výborného infa.



Upraveno 6krát. Naposledy upravil Clive Bixby (07. 07. 2019 09:37).
Re: Cesta na Krk
07. 07. 2019 16:26
Tak hurá! Kdyby jsi řekl, že vezes prcka, doporučil bych Ti spíše noční jízdu. Rozhodně by byla také zajímavá.
Re: Cesta na Krk
08. 07. 2019 08:03
To už s tím zaplaceným ubytkem ve Spielfeldu právě moc nešlo. Příště to bude jiná káva smiling smiley
Teď už kutím cestu zpět a pořád si nadávám kvůli té známky měsíční. Uvidím, jak bude vypadat to Slo směrem k nám, sobota i neděle, jak jsem to sledoval, byly oba hodně špatné dny tím směrem.
Pokud to bude hodně špatné, budu zvyžovat přes Cro s objezdem Macelje přes Cvetlin (Durmanec) a hned na Slo dálnici po té silnici 690 (Lancova Vas).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Clive Bixby (08. 07. 2019 08:04).
Re: Cesta na Krk
08. 07. 2019 08:41
Já jel po SLO dálnici několikrát tam i zpět a za ta léta o víkendu vždy celkem hladký průjezd. Jen jednou menší kolona kvůli bouračce, ale to člověk neovlivní. Vůbec bych to neřešil a variantu zpět přes Záhřeb bych nezvažoval.
Re: Cesta na Krk
08. 07. 2019 09:48
Chápu. Ale já to teď opravdu poctivě sledoval o víkendu a kvůli těm zúžením do jednoho pruhu v obou směrech kousek od sebe to na hladký průběh opravdu nevypadalo. Hlavně ten opačný směr Ljb-Mar, na vlastní oči jsem tu kolonu na Cze viděl, když jsem jel do Cro.
Re: Cesta na Krk
08. 07. 2019 10:41
Já zatím nejčerstvěji jel v sobotu 29. 6. ve dne domů z Pasjaku, přes Ljubljanu až na hranice s Rakouskem vše bez problémů. Konečné rozhodnutí je na tobě, ale já bych přes Záhřeb z Krku nejel. Notabene, když už tu dálniční známku stejně máš.
Re: Cesta na Krk
08. 07. 2019 12:22
A bylo tam uz to zuzeni do jednoho pruhu mezi Ljb a Mrb?
Re: Cesta na Krk
08. 07. 2019 13:39
Musíš z Krku odjet a být na Rupe do 10.00. To jsem Ti už ale myslím psal a funguje to jak na sobotu, tak neděli. Pozdější odjezd už bohužel až de noci ten den nefunguje.
Re: Cesta na Krk
08. 07. 2019 20:51
Loni jsem vysledoval vycuranost,kterou letos použiji.Chorvati odbočí na obec Rupa a kolonu předjedou připojovacím pruhem zcela oficiálně.

Karel
Re: Cesta na Krk
14. 07. 2019 10:56
Včerejší sobotní návrat z Krku (Bašky) zde.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.