Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu

Autor vigen 
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
17. 05. 2023 06:58
MartinR
díky. Tak začínám přemýšlet o vykružovánku o velikosti 100mm do zadních vrat T5 smiling smiley
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
17. 05. 2023 09:35
Možná ti do toho hodím trochu vidle... ač nerad grinning smiley
Ty mobilní klimatizace mají obvykle příkon 1 - 1,5 (až 2) kW. Měnič, který takový výkon dá trvale již není také nic laciného a musíš si uvědomit, že z palubní sítě budeš při běhu klimatizace tahat trvale 100A thumbs up smiley Tudíž tomu musí odpovídat altík, baterka a hlavně připojovací kabely k tomu měniči (to opravdu není na obyčejnou "dvojlinku" )!!!
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
17. 05. 2023 10:33
Použij klimu model 30/50.....30cm stáhneš okno a jet minimálně 50smiling smiley
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
17. 05. 2023 11:37
Zahajskej: to je dobrý.
Taky jsme tak jezdívali, i do HR.
Horší ale bude, až míst 50 bude 130. To potom "vadí" i 0 jako první číslo.
Pomáhali jsme si kdysi malým ventilátorkem. No ale nic moc.
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
17. 05. 2023 12:28
Minulý rok jsme jeli bez klimatizace. Nečekaně. Někde u Bratislavy to přestalo chladit a přes HU jsme jeli bez klimatizace, jen na ventilátor v autě, venku bylo asi 35°C. Naštěstí jsme jeli jen na sever HR, v Male Subotici jsme měli ubytování. Byli jsme všichni fakt dost zpocení, jako dřív, když se bez klimatizace jezdilo normálně. Druhý den jsme vyjeli ráno co nejdříve, ve Splitu jsme byli někdy kolem poledne nebo tak nějak, většinu cesty klimatizace chladila, ke konci již moc ne, ale už jsme byli naštěstí na místě. Další dny během krátkých cest klimatizace chladila. Cestou zpět bylo naštěstí celou cestu chadněji a zataženo, takže OK. Auto tehdy (2022) 3 roky staré, najeto asi 50000 km. V autorizovaném servisu na nic nepřišli, prý je vše OK. Tak nevím jestli to budeme letos riskovat. Zkusím servis ještě jednou. Problém je, že to většino nechladí až když se jede několik set km s teplotou venku nad 30°C. Je to služební Kodiaq. Nebo pojedeme soukromým, trochu menším, KIA Sportage dva roky stará, ta snad klimatizovat bude, ale má menší kufr...Na to, že by měl být Kodiaq premiové auto Škoda tak nic moc. V roce 2019 jsme jeli tím Kodiaqem poprvé a to nám sice klimatizace chladila, ale jen na levé straně. Pravá strana nechladila, ale naopak topila. Tak jsme zavřeli všechny pravé ofuky a nějak se to dalo. V servise taky nic moc, neveřili tomu, napřed nic nezjistili a když to potom celé rozebrali tak nefungovala prý nějaká klapka nebo co. Nyní mi v servise také moc nevěří, prý "to Kodiaq nedělá". Tak uvidíme.

A ještě malá vsuvka. V apartmánu v Malé Subotici bylo taky vedro. Byl to apartmán bez klimatizace, Uvnitř bylo skoro 30°C. Náhodou jsem chytnul na radiátor v místnosti a ten topil! (nekecám). Takže jsme zavírali ventily radiátorů a přes noc už to bylo celkem OK.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil MartinR (17. 05. 2023 12:37).
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
17. 05. 2023 12:39
Slavkove díky za vidle. Touto cestou nepůjdu. Loni jsem se fakt díval po těch ventylátorech, ale nic moc to také není.
Jediná varianta je asi to přestavba nebo přenákup...

Chlapi, páni, kluci. Okýnko ne... ani s ručníkem kolem ramen nejsem schopný pak dojet živej... bohužel moc obratlů na krční páteři a moc km zkroucená záda z dodávky.
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
18. 05. 2023 13:49
couddy
Tady máš typ
[scontent.fprg1-1.fna.fbcdn.net]

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
18. 05. 2023 14:50
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
18. 05. 2023 15:34
Jirko... smiling smiley
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
18. 05. 2023 18:39
Možná to je i elektromobil a současně dobíjí baterkysmiling smiley
avatar
mdr
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
18. 05. 2023 19:23
Docela by mě zajímalo, kde je to. Poznáte místo?
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
19. 05. 2023 08:40
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Docela by mě zajímalo, kde je to. Poznáte místo?


USA?smiling smiley
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
19. 05. 2023 09:05
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Docela by mě zajímalo, kde je to. Poznáte místo?

Je to ukradeno na facebuku. Lokace fakt nevím, ale už jsem viděl i jiné, podobné.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
19. 05. 2023 09:20
Jiri.velmez
Máš pravdu.
Je to na Floride a sú dokonca dve podobné: [twitter.com]
No, ale že toto niekoho napadne, takúto ohavu vytvoriť. Chudák Mercedes.

Doplnenie: tu je video aj s komentárom...[yugo.com.ng]

smileys with beer
ešte eye rolling smiley115 Rogoznica



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (19. 05. 2023 09:32).
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
08. 06. 2023 21:52
Pro MartinaR - nám tenhle problém na Alfě 156 udělal alternátor, 2.- a 3. rok stáří auta, po nějaké době jízdy - obvykle na zpáteční cestě kolem Rakouska přestala jít klimatizace a občas i doma při dalších jízdách.Tam se nic nedělo, protože jsme místo dopoledního plánovaného odjezdu odjížděli se zpožděním v pozdním odpoledni a jeli v noci. Opakované kontrola chladicí směsi, kontrola úniku, než kleknul alternátor, po výměně altíku byl klid. On jak přestával dávat dost proudu, tak si ta elektronika v autě ulevila od zátěže odpojením klimy.
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
01. 07. 2023 17:19
Doplnim info z jiného vlákna. Maďarskem ano. Sarajevo nakonec z půl dne na půl den ne. Ale do BiH jsme stihli jet jiným autem (auty) tam. Co mi hlava nebere, že 5 lidí v autě. Jedno dítě jiné jméno a ven ze Šengenu se nikdo neptá, kde ho vzali a čí je... smiling smiley
Voda v řekách byla cca 11c.
Pivo super. Jídlo taky. Krajina též.
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
16. 07. 2023 16:21
K Jadranu koridorem 5c, hezky zpracované video z letošního června. Objevil jsem náhodou a kanál má mnoho dalších zajímavých videí:

video: [youtu.be]

** Petr **
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
16. 07. 2023 16:39
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
16. 07. 2023 18:29
Pěknéthumbs up

Nicméně (z mého pohledu) totálně promrhaný potenciál "bydlíku", zredukovaný na dálniční přesuny (i jiné jejich příspěvky) se svojí postelí a záchodem...
Je krásné, jak nás poučuje o nejdelším dálničním mostě atd. a cestou bez mrknutí oka mine Pécs, Moháč, Osijek...
Prostě takoví nudní dálniční cestovatelé(?) s bydlíkem.

Mirku s bydlíkem, co ty na to?
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
17. 07. 2023 07:22
Zdravím,mě osobně by zajímal popis kilometrů a poplatků a času,při jízdě osobním autem.Bohužel letos musíme jet 28.7. a ženy to chtějí s přespáním,protože to máme sobota-sobota.Zvažuji proto i jiné možnosti trasy.U poplatků hlavně jestli se dají platit eurem nebo kartou.Fanda
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
17. 07. 2023 07:58
To Fanda:V případě zájmu mohu dát tip na velmi levný hotel s garáží na hranici v městě Šamac, je tam i levná čerpačka a přechod bez front.
Kyž tak SZ.
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
17. 07. 2023 08:33
Fando, poplatky (za kategorie aut) za dálnice v BiH máš tady (stahni si patřičný ceník v *.pdf).
Máš tam i možnosti platby - kartou, BAM, EUR. Což potvrzuji i na základě osobních zkušeností.
Časově s osobákem vs. s bydlíkem, respektive, zda 130 nebo 100km/h není až takový rozdíl, mnoho smáznou různé zastávky, můžeš zůstat viset na hranicích apod.
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
17. 07. 2023 08:40
díky,pošli SZ.Možná by pro nás bylo lepší nocovat blíž chorvatsku.Od nás z jižní Moravy mi to ukazuje půlku cesty,asi 6 hodin,uvažuji jet asi 8 hodin a v sobotu cca 4.Jedem do Živogosce.Zatím jsme to jezdili tak,že jsme vyjeli odpoledne tak,aby jsme byli na HR dálnici do setmění.Pak už jsme projeli kolem Zagrebu a pak se posunovali po dálnici s nějakým delším odpočinkem na odmoristi.Několikrát ranní Makarská,přístaviště až exotická atmosféra,přijíždějící rybářské lodě,prodej ryb.Léta,ale přibývají a provoz roste,proto úvaha o snad klidnější cestě
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
17. 07. 2023 18:42
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
20. 08. 2023 19:56
V Sarajevu výběr BAM z bankomatu bez poplatků u Nova Banka, všechny ostatní, co jsem zkoušel, poplatky za výběr chtěly (vč. Ziraat bank, která byla loni taky bez poplatku)
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
30. 08. 2023 07:46
Mám dotaz na zkušené cestovatele přes Bosnu. Letos jedeme poprvé a zkušenosti s Bosnou ze severu nulové. Který hraniční přechod nejlépe využít (provoz, kontroly) na přejezd z Chorvatska do Bosny? Pojedeme od Maďar přes Osijek na Sarajevo, resp. Visoko u Sarajeva.
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
30. 08. 2023 10:42
My zatím do Bosny z HR vjížděli 3x, přes Županja/Orašje, Brčko a Veliku Kladušu a všude to bylo bez problému, řekněme do 15min zdržení. Ale byly to neděle kolem poledne, jen Brčko sobota navečer. Taky záleží na tom, jestli chceš z Bosny něco vidět nebo jen rychlý průlet. Jako nejrychlejší vypadá cesta po dálnici přes Svilaj, potom přes Doboj, Maglaj, Zenica a po dálnici do Visoko. A stojí za to vyšetřit si nějaký čas a zastavit se v Doboji a Maglaji na pevnostech.
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
30. 08. 2023 10:52
Pro zkušené cestovatele mám dotaz ohledně Bosny.
Zajímá nás město v Jajce a památky. Jedeme se psem a nejsem si jistá, jestli nás na památky s ním pustí.
Nemá s tím někdo zkušenosti a nedokázal by poradit?
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
30. 08. 2023 14:21
raschi

Díky za odpověď. yawning smiley Úplně čistý průlet to nebude, plánujeme jednu noc ve Visoku a druhou v Mostaru.
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
30. 08. 2023 15:25
Vedle Mostaru zkuste navštívit i Blagaj...
Pokud jste sportovně založení, tak okolo Mostaru jsu i pěkné ZIP-ky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.