Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu

Autor vigen 
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
05. 01. 2023 07:32
Letos to chci vzít přes pyramidy ve Visoku. Byl někdo? Osobní zkušenost z místa, popř. tip na ubytko a gábl v okolí? Díky předem. yawning smiley
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
20. 03. 2023 11:42
Po loňské geniální zkušenosti směrem od Jadranu do Bosny. To letos plánuji znovu, ale s jinými časy a hlavně jiným autem. Loni nevyšla dodávka se spaním po cestě. Letos chci na intervenci manželky ji vyzvednout v jiný čas v práci a protáhnout to do Bosny tak, aby jsme měli ráno na co koukat. Jídlo pecka. Silnice dobrý, jen se musí hlídat kameny. Příjezd do HR zezpoda od Metkoviče počítám, že bude mimo sezónu ok.
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
20. 03. 2023 18:44
Že by konečně... (?)
smileys with beer

P.S. Přidej den, dva, ať nemusíš přes BiH spěchat a užijete si to...
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
20. 03. 2023 19:42
No minule jsem měl být T5 ve 3 hod ráno někde u Jajče.
Teď vezmu do rakve astry stan a jak jsme navštivili to Bililo a Mandičajaz (teď nevím, jak se to píše). Tak žena byla tak unešená, že tam někde 3 dny zůstaneme. Ale v údolí Mostaru +38 v červnu byl úlet smiling smiley
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
20. 03. 2023 22:52
Bosna je nádherná země, stojí za to strávit tam pár dnů.
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
11. 05. 2023 17:15
Slavkove a všichni přátelé mi radící...

Tož datum se blíží... a já neustále tlačíce na T5 s postelí, pojedu zase astrou s rakví... Nicméně, jak píši v jiném vlákně, limituje mě manželčin odchod z páteční práce a už jejich všech pohodlí s odjezdem, ale i časové náročnost prvního cíle.

Když jsem do mapy.cz hodil Morava - Sarajevo (už tam mám zaplacenou noc). Tak sice dobrý, jede to přes maďarsko, tak řikám důvod! Super.

No, ale hodil jsem tam Jajce a to už valíme AUT - ZG - dálnice, Jajce - Sarajevo (při aktuální představě poklidného výjezdu v sobotu v 5.00 ráno - dobrej nápad? Blbej?

Počítam 10 hodin do Jajce, hodinu dvě na špacír a potom 2.17 přejezd do Sarajeva tak, abychom stihli nějaký večerní kukec.

Ráno kukec. A pak Jablanica. A směr Metkovič, Ploče a dál už to znáte.

Vracet se ze Sarajeva do Jajce je podle map zajízdka jak bejk.
Nápad jed ještě ze Sarajeva do Dubrovníku stále žije.

Červen asi dobrý směr BiH do HR na čáře, snad se to potvrdí.


Ale původně jedzím na noc a teď si říkám, že těch jedenáct hodin "někam", jestli fakt nejet přes den ať to vidíme...
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
11. 05. 2023 17:42
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... a já neustále tlačíce na T5 s postelí,
> pojedu zase astrou s rakví...

To už je nesmrtelná neverending story... thumbs up smiley
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
11. 05. 2023 19:31
Slavkove, co Ti na to mám říct. ... už jsem si zjistil, že klima do T5 1.9 cca 37 tisíc. Tak na to teď fakt nemám.
A loni v Mostaru +37c. Je fakt, že to už bych ani já nechtěl .Sice šátek na krku, ale i tak moje krční páteř při otevřeném okýnku trpí...
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
11. 05. 2023 20:40
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... už jsem si zjistil, že klima do T5 1.9 cca 37 tisíc

To je cena funglovky v autorizáku, ne? eye rolling smiley

Pokud jsi technického typu:
Ten motor je cca stejný jako Okta, Golf... tudíž doplnit držák + klimakompresor, jiný řemen...
Nejjednodušeji vyměnit celé topení i s výměníkem klimy (= palubka ven) + prohodit celou chladičovku nebo tam doplnit chladič klimatizace. Natahat trubky. Pokud Climatronic, tak dokablovat a jednotku, jinak tlačítko, čidlo a kabel ke spojce klimakompresoru
Do desítky to musíš sehnat komplet PnP v super 1A stavu a pak test + naplnění cca 2000 + za den by jsi to s pomocí Youtube měl zvládnout grinning smiley

Pokud jsi ekonomického typu:
Výhodně prodat a koupit auto s klimou...
Záleží, kolik jsi do toho svého už nasypal a v jakém je stavu.
smileys with beer
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
11. 05. 2023 21:31
Technického bych mohl být za předpokladu, že tomu budu rozumět. Zatím jen tuším, co píšeš.

Ekonomického jsem také, neprodávat. Všechno je tam skoro nové smiling smiley
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
12. 05. 2023 12:59
Couddy v žádném případě nehodlám radit,protože jezdíme z Čech !!!,ale už roky praktikuji buď přes Vídeň nebo Blavu na Budapešť a pak dolů po M6 na Osijek,Doboj Zenica,samozřejmě pakliže netrváš na Jajce,pak Dakovo,Doboj Zenica,tam už jsou i kusy nové dálnice.A prosba,nevypijte všechnou kávu a nechte nám i něco málo čevaby(ů) ?Místo si na Baščaršiji volné nějak najdeme.Nebudu tu ani zmiňovat,že my se ještě mezi tím louhujeme v Harkánech. No a otevírat na sebe za jízdy okénko u řidiče,to snad ani nebudu komentovat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vašek (13. 05. 2023 14:45).
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
13. 05. 2023 15:22
Děkuji.
Jajce chceme určitě.
A propo, potřebuji na navigaci tu jejich simku?
Loni mi v mostaru tmobile fungoval. I když nevím jak data. Nějak jsem měl jiné starosti.
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
13. 05. 2023 17:47
couddy - nevím, jak T-mobile, ale od O2 bychom platili cca 4,- Kč/Mb. Tam jsme rádi za Garmina, který nás zavede i do nejmenší vesničky.
BH simka se Ti asi vyplatí.
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
13. 05. 2023 17:55
Petře, samozřejmě v BiH fungují i roamingová data... Nicméně, hrozí i 70CZK za 1MB thumbs up smiley
Jinak máme offline navigace, ne?

Sarajevo je prostě ideálně (při dálniční trase) přes Budapešť, Moháč, Osijek, Doboj a Zenici. Na Jajce přes Banja Luku.

Zbytek je samozřejmě tvoje volba a určitě si to uděláš po svém, tak pouze pro inspiraci, jak to dělají jiní cestovatelé stylem "poznávacího zájezdu", osobně bych to ladil třeba takto (s ohledem na to, že jsi z tohoto nic neviděl):

- výjezd tak (2:30?), abych byl v 6:30 u hradu Sümeg (bacha radar na HU84) - snídaně dole pod hradem (zast. 40min), můžeš si vyběhnout k bráně o rozhlédnout se v jednom směru
- 7:30 Budhistická stúpa v Zalaszántó (zast. 30min)
- cestou "chvilinku na kukačku" u Balatonu (zast. 30min)
- 11:30 svačinka v klídku u rybníka (v mapách Google RIBNJACI KONČANICA) před Daruvarem (zast. 30min)
- 14:15 oběd v Banja Luce, někde na konci, abych měl průjezd městem za sebou (zast. 1h)
- 15:45 vodopádky a mlýničky u Krupy na Vrbasu (zast. 30min)
- 16:45 Jajce

Záleží, jaký jsi řidič a jak ty noci/rána dáváš, děcko a žena ti znovu usnou a vzbudíš je na snídani...
AETR ti nevyjde, ale přestávky mít budeš grinning smiley
Rakouským, slovinským a chorvatským poplatkům se vyhneš...
Je mi jasné, že to uděláš jinak,ale zkusil jsem to.
smileys with beer
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
13. 05. 2023 19:28
Doplňuji Slavkova smiling smiley Po průjezdu Banja Lukou jsme se zastavili na oběd tady Parkování v pohodě, příjemné místo + moc dobré jídlo za skvělou cenu. A pan obsluhující, když zjistil, že jsme Češi, by nám snesl modré z nebe. smiling smiley
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
13. 05. 2023 19:31
Rosmarine, díky. Já totiž loni jen mihnul informaci o datech. A už také loni, při několikeré návštěvě jsem zrovna v Mostaru naháněl naše kluky, kteří se trošku zamotali i s druhou rodinou smiling smiley Tudíž jsem neměl čas u dobré kávy koukat do mobilu.

Slavkove, díky. Možná udělám, možná neudělám, ale to je moc pěkný itík.

2:30 výjezd je asi dobrý. Horší je tímto časem končit. smiling smiley
To je moc pěkná nabídka trasy.

Takže stačí itík a offline mapy.
To je super.

Tahavý jsem. Jen je to letos po zimě jakési unavené, takže i to se vezme v podtaz.

Počítám tu Tvoji verzi, cca 17 hodin v autě...
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
13. 05. 2023 19:41
Neboj, zasvítí sluníčko - a s vidinou jihu, bude únava fuč. Ať se dovča vydaří smiling smiley
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
13. 05. 2023 20:33
17h (do Sarajeva) přímo v autě ne, na cestě ano smoking smiley
Samozřejmě musíš počítat i s tím, že můžeš třeba 2h "zakysnou na čáře"...
Je to tak nějak, jak (obecně) jezdíme my, kousek cesta, nějaká poznávačka s relaxem a pak další část cesty...

V tom itíku, ta snídaně v Sümegu a svačinka u rybníka je počítána z vlastních zdrojů s sebou nebo si to trochu posuň, Lídl v Sümegu otevírá v 7:00 (stánkaři a restaurace pod hradem ještě později).

Příští rok si to můžeš načasovat lépe a nabídnu ti itík začínající poznávačkou v AT po přejezdu Dunaje, pokračováním u Neziderského jezera, pak jeskyni v Tapolce, Balaton - Badacsony, třeba i chvilku Keszthely a pak to potáhnout na Pécs (Pětikostelí) a skončit večerním relaxem v termálech (mají i dětskou normální část) a přespáním ve Vaškem výše zmiňovaných Harkánech thumbs up
Což by ti pak šlo krásně navázat na cestu do Sarajeva, které tam letos s těma Jajcema tak nějak "roubuješ" nebo tam "roubuješ" ty Jajce k Sarajevu... grinning smiley
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
14. 05. 2023 18:56
Roubuju. Jajče chci vidět, Vrbasem taky. Sarajevo na přespání. No musím to nějak vymyslet.

Hele, co jsem našel na ty data:
[www.airalo.com]

Zajímavá apka ve 21. století. Slavkove, co na to říkáš?
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
14. 05. 2023 20:00
Hmm, appka?
Ono je to vlastně eSIM a bohužel z různých důvodů nejsem uživatelem "ohryzků" a ani jeden z mých telefonů není z těch pár modelů podporujících eSIM od ostatních výrobců. Tudíž, mám smolíka...
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
15. 05. 2023 13:29
Také nechci a nikdy nebudu mít ohryzek. Vidím, že mi to taky nepodporuje eSim na Sony. Takže po staru..
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
16. 05. 2023 06:53
... už jsem to dlouho nejel, ale pokud bych to vzal na Hvar oklikou přes Medjugorje ...
podotýkám, dlouho jsem tam nebyl ... a zajímají mě spíš ty poutní kopce než tržiště dole ve městě ...
a taky se nechci cestou non stop z Moravy nikde zdržovat ...

... tak asi bych to jel co možná časově nejkratší cestou ... tzn z Mikulova po dálnici až do BiH téměř 5 km od cíle ...
jen nevím, proč mi to píše, že Medjugorje je areál s omezeným vjezdem ...
... na Hvar bych to pak vzal z Bosny určitě přes Drvenik, abych se nemusel vracet do Splitu ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (16. 05. 2023 07:15).
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
16. 05. 2023 08:38
..Besssy tak Drvenik je snad jasnej ne? smiling smiley.. přece by jsi nejel do Splitu smiling smiley
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
16. 05. 2023 09:26
... couddy ... no jistěěěě ...

... jen si lámu hlavu co to znamená (na mapy.cz) Medjugorje je areál s omezeným vjezdem
... pokud bych tam objednal 1 noc v hotelu, tak mě snad pustí i do centra na hotelové parkoviště ... chápu, že se z Medjugorje stane jedno z nějvětších BiH sídlišť a každý chce parkovat ve městě ...
... nevím, nožná jestli tam za ty léta, co jsem tam nebyl nevybudovali nějaký zádržný centrální parkoviště ...

smileys with beer
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
16. 05. 2023 10:42
Zdravím kluci , když jste vzpomněli Drvenik kupujete lístek na trajekt až na místě nebo si ho kupujete online ?Nebo mám dotaz přemístit do trajektů?
Díky
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
16. 05. 2023 11:36
Navigace: Určitě budou použitelné offline mapy.cz

Klimatizace v T5: možná je to blbost, ale T5 je velké auto. Co třeba koupit nějakou mobilní klimatizaci, původně určenou do místnosti? Např. na lidl shopu ji mají za 5000,- Kč. Napájení, asi by šlo přes měnič 12V/230V z palubní sítě auta. Musel by se ale nějak vyřešit odvod teplého vzduchu....
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
16. 05. 2023 11:51
Břetin - na místě i online. Viz. Jadrolinia a lepsi do trajektů.

MartinR - takový nápad mě vůbec netrkl, ale úplně se mi to moc nejeví jako cool "" .) řešení. Nevím. Lidl shop pro mě znamená - bohužel - takovou většinou nedůvěru. I když vím, že sem tam mají věci kvalitní. Ale soused třeba parkside chodí furt měnit za nové, já to moc nemám rád a ani na to nemám čas o ekologii nemluvě.

Oflline mapy jsem stáhl od slovinska po Bih a HR. Ono pak stačí vypnout resp. zakázat data? A pustit jen GPS? určování polohy? Nepletu se? Já na ty navigace moc nejsem smiling smiley Tak se radši ptám.

Je rozdíl, jestli se naloguji do offline mapy doma nebo až někde na místě?

Myšleno, jestli si stáhnout i ČR a rakousko a přesně na adrese domu (a to si asi odpovídám na to gps) to pustit?
avatar Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
16. 05. 2023 12:19
Mapy si stáhni ty, které potřebuješ, pokud pojedeš ČR a AT třeba na online Waze či Google, tak nepotřebuješ offline mapu.
Ano, před čárou vypneš data (nebo si nastavíš v menu datový roaming podle zemí), necháš zaplou GPS a místo online navigace si spustíš jinou offline navigaci appku (mapy.cz - offline mapy, sygic, mapFactor Navigator). I do Google map lze stáhnout offline mapu.
Kde to spustíš či nespustíš je celkem jedno, chytne se to podle GPS...
Akorát, pokud si budeš chtít připravit / uložit nějaký itík, tak si ho musíš stáhnout do telefonu, neboť z netu si ho bez dat logicky už nestáhneš.

P.S. Vyzkoušej si ovládání v klidu předem v ČR, ať tě cestou nic nepřekvapí.

avatar
mdr
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
16. 05. 2023 14:46
Já jsem zjistil, že i waze dokáže navigovat offline. Stačí, když je online při načtení trasy. Když jsem měl vyčerpaná data, tak jsem si načetl trasu přes wifi a pak už mě navigoval celou cestu.
Re: K Jadranu přes Bosnu a Hercegovinu
17. 05. 2023 06:09
couddy: Klimatizace z Lidlu byla jen příklad, podobné mají i jinde. Stačí do vyhledávače napsat něco jako "mobilní klimatizace". Elektrické napájení by šlo vyřešit, horší bude asi odvod teplého vzduchu. Je to z této klimatizace řešeno hadicí o průměru asi kolem 100 mm. Tedy z bedny klimatizace fouká chladný vzduch, z hadice potom teplý vzduch. Doma to máme tak, že máme ve zdi otvor, kterým to fouká ven.

Navigace: stáhni si doma v klidu offline mapy všech států, které potřebuješ. Následně před vjezdem do země mimo EU zakážeš v telefonu mobilní data a necháš zapnutou GPS. Vše by následně mělo fungovat offline.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 43
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.