Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa

Autor Lejka 
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
25. 05. 2012 11:07
Měl jsi si koupit raději roční, ta by stála 1500 kč. A ve Slovinsku 95 Euro, což píší, že je 2551 kč. Takže otázka zní? Kde je dráž??
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
25. 05. 2012 11:43
kabinet302 vím ale roční jsem mněl doma na stolku :-(
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
25. 05. 2012 11:48
certi.cz: kolik km jsi jel po naší dálnici?
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
25. 05. 2012 12:19
Rozdíl mezi naší 10 denní a SLO 7denní je právě v těch dvou číslech 10 a 7. Sedmi denní je naprd už obecně, protože i ten nejkratší turnus je 7 nocí, tj.8 dní a na to jedna SLO známka nestačí. Takže buď dvě, nebo měsíční. To je celá pointa problému
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
25. 05. 2012 12:37
slofík
taky moc né ale pokud je šance to objet tak pak je na každém jak to pojme
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
25. 05. 2012 13:02
certi.cz: tak proč jsi ji kupoval?Proč si to neobjel u nás taky?
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
25. 05. 2012 13:15
Zde je nějaké srovnání známek
[www.tportal.hr]
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
25. 05. 2012 15:10
Ještě by bylo dobré uvést, kolik km dálnic je v ČR a kolik ve SLO. Pak by ta drahota SLO známek ještě více vynikla. Tím chci říci, kolik pak vychází cena na kilometr při tranzitu i při několikadenním turistickém pobytu v dan zemi. 310 Kč / 10 dní ČR a 15 dní / 7 dní SLO je naprosto nesrovnatelné. Kvalita je sice někde jinde (jelikož ve SLo jsou téměř všechny nové), ale to to zdaleka nevykompenzuje
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
25. 05. 2012 16:43
a na co tyhle počty?
např v Německu jsou dálnice zadarmo a v HR dám za jednu dovolenou do Splitu (po očekávaném zdražení) za cestariny skoro 1500,- Kč
a buď objíždím nebo neobjíždím, záleží na přece na každém....smoking smiley
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
25. 05. 2012 17:37
jéé tak mně všichni rovnou zadupejte,že jsem pouze napsal že u nás stojí dálniční známka 310 kč

omlouvám se jestli jsem tím někomu ublížil
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
25. 05. 2012 18:41
Čerte nečerti se. Nikomu jsi neublížil. A s tou známkou na stole, s tou jsi teda vyběhl. Jako se zapomenutými rukavice doma, když je venku -15. A myslím, že může být i míň. spinning smiley sticking its tongue out
eny
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
26. 05. 2012 07:19
Vzhledem k tomu,kam jezdíme, nám vychází 1km slovinské dálnice na 1,50Kč
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
26. 05. 2012 08:29
Trenčín - Bratislava (Jarovce) je dialničný úsek 127km. Mám ročnú 50 € pri jednej ceste tam aj naspäť km - 0,20 €. Za normálnych okolností 10 dňová 10 € teda km - 0,0394 €. Jarovce - Schwechat - Graz - Šentilj 292km znova x2 pri 10 dňovej 8 € km - 0,014 €. Šentilj - Ptuj 46km x2 pri mesačnej 30 € km - 0,326 €. Macelj - Zagreb - Karlovac - Pirovac 366km x2 pri dialničných poplatkoch 50,50 € km - 0,069 €.

Poradie:
Rakúsko km - 0,014 €
Slovensko km - 0,039 €
Chorvátsko km - 0,069 €
Slovinsko km - 0,326 € (5x drahšie ako Chorvátsko, 8x drahšie ako Slovensko a 23x drahšie ako Rakúsko)

To je matematika turistu viem že je zlá a nesprávna ale prečo nemajú desaťdňovú aj za tých 15€?

Vo finále tiež prejdem po diaľnici a za km zaplatím viac ako 30 centov za kilometer ...
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
26. 05. 2012 11:20
Taky ti třeba schází šentilj-postojná 196km. A matika je najednou jiná.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
26. 05. 2012 12:04
Nám to taky vyšlo trochu jinak - Šentilj - Koper 250km x2. Takže se sedmidenní známkou 0.03€/km.
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
26. 05. 2012 21:42
elton napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky ti třeba schází šentilj-postojná 196km. A
> matika je najednou jiná.


Ano souhlasim ,matika je nejenom jiná ,ale je i někdy těžká a ani tenkrát mě nepomohly kačeny ,husičky ,domácí vajíčka pani soudružce učitelce nošený................. darovaný............. tatou ...
správně by mi to měla dnes vrátit .....pardon oni tenkrát vlastně pomohly ...........nerupnul jsem .......je to vlastně stejné jako dnes ,kdo dá tak pak z toho má.................
akorát Davidu R. by měl už konečně někdo dát ...pár kalendářů klidu a odpočinku ...........trochu jsem odbočil z tematu ...Šentilj.....Postojná 196km
........ale to už je jina matika .............
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
26. 05. 2012 21:59
2008Miro a co tím chtěl básník říct?
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
26. 05. 2012 22:13
elton napsal(a):
-------------------------------------------------------
> 2008Miro a co tím chtěl básník říct?


No celkem nic podstatného .......jenom ta matika ..TRIPLEX ... ten perfekt součet cest ............Eltona ............zdraví ...BÁSNÍK mira
rrn
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
01. 06. 2012 08:03
Jezdím na Rijeku. Slovinsko: Šentij-Kozina 225km x 2 = 450km za 30€....1,73kč/1km. Trakoscan - Rijeka = 28€/213km

Teda 2€ fakt řešit nebudu a objíždět dálnici ve Slovinsku taky ne. Cesta v poho jakýkoli den. Jel jsem přes den i v noci, takže normál.

yawning smiley

Letos zatím jen Graz a vše v poho.Vezl jsem jednomu kolegovi kolo (měl dvojitý defekt) fakt smůla. Za 15 stovek nafty a hurá. Musel chvíli počkat. Nocleh v autě v kempu a hurá zpět. Brečím na D1 Brno-Vyškov a pak kontrola podvozku hehehe.

Bez defektů a jiných vad zdarec.
Anonymní uživatel
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
01. 06. 2012 08:50
Souhlasím s Jelimanem, neb je to prosté- nechceš platit, objížděj. Nevadí Ti platit, máš k dispozici VŠECHNY Slovinské dálnice. To je Tvé právo volby. Ony výpočty, jako například triplex 26. 05. 2012 08:29 , jsou sice přesné, ale počítají pouze s tím, že pojedeš jen ten kousíček od Mariboru k Zagrebu, nic víc. Ale například na Rijeku, resp. na Istrii jako takovou lze slovinskou dálnici využít podstatně zajímavěji...
rrn
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
02. 06. 2012 14:47
thumbs down

Klucí zlatí chorvatští zvedli o 15% mýto, zkuste to přepočítat ZNOVAAAAA!!!!

Jedině Slovinskem na Istrii i Kvarner.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
04. 06. 2012 04:53
jedině Slovinskem na Istrii a Kvarner ?

Raději si připlatím a jedu až dolů - jižní max střední Dalmacije. Tam je teprve moře. Je to sice o 300 km dále ale stojí to za to.
Jinak pokud jedu na př. do Rijeky - tak přes Sloveniji. Pokud na jih - objíždím přes Mureck, Zavrč a kolem Varaždina atd. Nemám rád stání a čekání v kolonách. Raději jedu a nejsem nervozni z neustálého popojíždění. O padesát km dál - nevadí ale o dvě hodiny je to kolikrát rychlejší. Jenže to nejde vnucovat - objíždíš? tedy objížděj. Nechceš - neobjížděj. To je přeci každého věc.
A že je nová cena ? já to nezměním.
I tady pamatuji pivo za 1,20 Kčs. Dnes je za 22,- kč a pijeme ho stále.
P.S. Jen ještě připomenu Sveti Rok. Dolů to šlo ale nahoru když byla fronta a popojíždělo se, to bylo aut na krajnicích. To je daň tomu velkému provozu a s tím bohužel nic nenaděláme.
Já jezdím dolů ve čtvrtek a zpět třeba až v úterý. Jsem tam někdy i 11 dní a jede se mi v poklidu a dobře. Tak jsem naučen a tak to je.spinning smiley sticking its tongue out
A o těch zácpách a kolonách třeba na Lučku si rád počtu v novinách. Osobně jsem to snad ani nezažil.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
04. 06. 2012 08:36
Ahoj jednou od pumpy Tifon /Maslenice/jsme jeli k tunelu 4hodiny,ale to byl otevřen ještě 1 tubus,odřídil to celý 18letý syn až do A.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
04. 06. 2012 13:05
Svatá pravda.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
04. 06. 2012 18:37
Pajus - dle datumu vítej na stránkách Jadranských kamarádů. Zkus také OSTATNÍ a něco nám o sobě zazpívej. A vlož také něco ze života.
Rodinný stav, auto, věk, výše konta, cíle v Chorvatsku - prostě ať víme o koho jde.smileys with beerspinning smiley sticking its tongue out
Ber to jako šprým! Tu výši !
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
05. 06. 2012 20:37
Už i bulvární novináři uznali že je hovadina se vyhybat nájezdu na dálnici u Ptuje. Loni psali ptákoviny a letos se za to ještě pochválí smiling smiley
[cestovani.idnes.cz]

cituji:
Za slabou hodinku od hranic jste na konci slovinské dálnice, na jejích posledních 200 metrech. Na rozdíl od loňska, kdy zde slovinští policisté chytali nešťastné šoféry (a nechali toho až po tlaku z české strany, MF DNES se problému podrobně věnovala), je nyní dopravní značka dálnice ukončena hned u připojovacího pruhu, takže po dálnici vůbec nejedete. Jestliže byste ale ze silnice 229 od Lenartu neodbočili dvakrát doleva a projeli Ptujem rovně směr Maribor, stále po silnici č. 2, dostali byste se na dálnici čtyři kilometry před jejím koncem a známku byste platit museli.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
05. 06. 2012 20:59
Je to banda neumětelů a lhářů. Jak Miloše Zemana nemusím, tak měl výjimečně pravdu.
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
05. 06. 2012 21:12
...a udělali z toho další kravinimum.
Ale to už řešíme v jiných vláknech.
Nakonec, i kdyby se někomu povedlo vyjet z Ptuje po starém mostě, nemusí vjíždět na dálnici, stejně ho dvojka silnice přivede nejdřív pod "starou silnici". Podjede ji a hned nato stačí odbočit vlevo nahoru a ta silnice ho přivede podél dálnice a obloukem, za nímž se dá vpravo přes viadukt nad přivaděčem od nového mostu ke konci dálnice, a může pokračovat přímo na Tržec nebo Videm a Cvetlin.
Opravdu je skvělé, když své rady zveřejňuje, nota bene v tisku, autor, který si při prvním zakufrování sám rady neví.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
05. 06. 2012 21:31
Připomíná mi to střídající se "reportéry" radiožurnálu blahé paměti tady ve Splitu. Perly jako "takzvaný mořský pes" apod.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
06. 06. 2012 13:44
Zdravím všechny,
V roce 2009 jsem se snažil minout slovinskou dálnici před den! navigace mě furt táhla na dálnici i když jsem měl vyplé placené úseky a ten "kousek" mi trval 2,5 hod. a proto jsem se zařekl že radši obětuju 30euro ale vím že to projedu za půl hodiny, vždyť tam nejezdím 5x do roka a těch 30éček se dá přežít.
co se týče kolon jedu letos chorvatsko po osmé vžydcky přes slovinsko a žažil jsem kolonu jen jednou a to jak jsem se vracel v sobotu odpoledne domů(nebyly ještě otevřené oba tubusy dlouhých tunelů) tak to vám řeknu to bylo peklo, co tunel cca 7km kolona a na ve slovinsku snad 20km kolona až na rakouské hranice, já jel s čiova do opavy 17hodin peklo, peklo, peklo, jak na to vzpomenu tak mi je zle ještě teď.
Jinak všem přeji šťastný dolet tam kam máte namířeno a hlavně klidnou dovolenou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 239
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.