Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa

Autor Lejka 
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
14. 06. 2012 18:12
Přes Rogatec jsem to zkusil vloni, když na Macelj stála kolona 8km. Už bych tam nejel - je to úzká, klikatá cesta podél hraničních kopců se spoustou horizontů. Kdo má rád adrenalin, ať to zkusí.
No, není to zas až bůhvíjaká hrůza, ale já už nechci.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
14. 06. 2012 18:34
Luis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přes Rogatec jsem to zkusil vloni, když na Macelj
> stála kolona 8km. Už bych tam nejel - je to úzká,
> klikatá cesta podél hraničních kopců se spoustou
> horizontů. Kdo má rád adrenalin, ať to zkusí.
> No, není to zas až bůhvíjaká hrůza, ale já už
> nechci.


Jel jsem to loni s obyt.přívěsem a jel bych to tak kdykoli,když auta stojí v úrovni Ptuje.V Rogatci 2 auta takže rychlý průjezd.Než popotahovat 4 hodiny do kopce,100 x raděj Rogatec.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
14. 06. 2012 20:11
Ahojte, mohu potvrdit, že u Ptuje na konci dálnice směr HR stávají policajti, ale neloví objíždějící řidiče, jak se někteří mylně domnívají, ale měří rychlost hned za značkou "Konec dálnice". A úspěšně vybírají....
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
03. 07. 2012 01:40
Zdravím všetkých,ktorý sa už vrátili od Jadranu a objížděli SLO dialnicu cez Ptuj.
Moj dotaz je : aká je momentálne/aktuálna situácia na konci dialnice u Ptuje ?Či náhodou SLO dobrovolníci grinning smiley neposunuli značku s koncom dialnice o pár metrou ďalej.
Pýtam sa preto,lebo chcem absolvovať práve objížďku cez priemyselnú zónu ( kruháče ).
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
03. 07. 2012 04:59
Vše tak jak bylo.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
03. 07. 2012 23:20
Vlada - takže kludne bez obav to možem strihnúť na priemyselnú zónu.Dakujem za aktuálne info.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
03. 07. 2012 23:57
to foco: pokud se ti podaří odbočit na světelné křižovatce doleva. Na semaforu je nastaveno, že směr do města i z města mají zelenou vždy proti sobě a odbočovací šipka chybí. Když jede ve směru z města více aut, tak za jeden interval odbočí doleva do průmyslové zóny maximálně 2 auta. Já jsem tam čekal 2 intervaly a to mě ještě protijedoucí pustil. Jel jsem tam 15.6. dopoledne.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
04. 07. 2012 14:15
Mně už se to stalo taky a proto, pokud jedu přes den, jezdím raději přes starý most
[maps.google.cz]
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
04. 07. 2012 15:13
Když jedu přes starý most (stalo se mi to dvakrát, když jsem v zamyšlení projel první semafor rovně), tak za mostem na tom prvním kruháči doleva a na dalším doprava a přijedeš k dálnici stejně jako od nového mostu. Připadá mi to jednodušší.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
04. 07. 2012 16:13
to donald - dík za info.Mne by sa to nemalo stať jelikož vyrážame na noc a v Ptuji by sme mali byt cca 02 -03 hod.
Ale aj tak dík,určite to pomože ostatným dovolenkárom a forákom. thumbs up

to Zahajskej - tu tvoju variantu som už tiež študoval na mapách a nieje to špatné.( žeby vznikala ďalšia obľúbená trasa ? ).
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
04. 07. 2012 16:16
Každému to vyhovuje jinak. Já tak jezdím proto, že z nadjezdu nad přivaděčem od nového mostu vidím jaký je provoz na konci dálnice a na devítce. Když se mi to nepozdává, odbočím na Cvetlin.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
12. 07. 2012 16:01
Letos cesta tam 1.7. a zpět 11.7. viz "kdo se vrátil ...."
Stran objížďky slovinské dálnice trasa A9 km 226 - Mureck - Lenart - Ptuj (průmyslová zóna) :
Ve Slovinsku stoupání (klesání) od Trate v serpetninách rozbitá cesta, ale vzhledem k serpentínám nehrozí větší újma, ale hlavně dále mezi Trate a Ptují pozor na dvě známá místa s propající se vozovkou ( rok od roku horší ), ale značení se sníženou rychlostí na 40 km/ hod. Dobré dodržet a spomalit i více, jinak se v lepším případě jiskří od podvozku. Jde o dva krátné úseky, takže zdržení spomalením žádné. Jinak tato trasa bez zásadních změn oproti minulému roku.
Doplnění oproti zkopírované části - doba jízdy cestou zpět z Macelj do Mureck 1 hod. 4 min. ( cestou tam jsem to přesně nestopnul, ale bylo to taky cca hodinu, tak jako minulé roky )



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rteP (12. 07. 2012 16:03).
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
16. 07. 2012 07:51
Mám zprávu, že značka konec dálnice je posunuta směrem zpět, ve smyslu, že je jedno na který most v Ptruji se podaří najet, a že není podmínečně nutné trefit se na nový most. Může to někdo potvrdit a nebo vyvrátit?
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
16. 07. 2012 14:36
Směrem od Macelj je značka začátek dálnice hned za odbočkou na Ptuj na začátku dálnice. Jak je to z opačného směru nevím, ale pochybuju, že by Slovinci něco posouvali. Jinak průjezd Ptují směr moře přes průmyslovou zónu je jednoduchý ( prostě na první světelné doleva, krukáče - rovně, doprava,rovně doprava a potom za mostem skoro rovně a je to značené na Záhřeb).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rteP (16. 07. 2012 14:37).
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
17. 07. 2012 12:41
Jel jsem tam 13.7. přes průmyslovou zonu a cestou tam i zpět jsem míjel značku DÁLNICE. Cestou tam jsem najížděl ihned za ní a cestou zpět sjížděl těsně před ní. Vše bez komplikací.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
21. 07. 2012 21:44
Upozornění pro ty, kteří by chtěli jet v nejbližžších dnech přes Mureck/Trate

Povodně ve Štýrsku (Graz)

Stav vody ve Štýrsku



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Přema (21. 07. 2012 21:48).
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
21. 07. 2012 23:37
Citaci
Schimi napsal(a):
Mám zprávu, že značka konec dálnice je posunuta směrem zpět, ve smyslu, že je jedno na který most v Ptuji se podaří najet, a že není podmínečně nutné trefit se na nový most. Může to někdo potvrdit a nebo vyvrátit?

Také jsem nevěřil tomu, že by, nota bene v plné sezóně, došlo ve Slovinsku k neohlášené změně na dálnici a už vůbec bych je nepodezříval, že by se dobrovolně vzdali placeného úseku Hajdina - Draženci, tak jsem si to prověřil u tří, kteří tudy jeli minulý a předminulý týden:
zatím žádná změna, to znamená, že není jedno, kde u Ptuje se na dálnici najíždí.
Neplacený kousíček dálnice je jen na výjezdu Draženci, tedy přivaděčem od nového mostu.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
22. 07. 2012 10:24
Přema dobrá práce thumbs up
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
28. 07. 2012 10:19
V neděli 8.7. kolem 10:10 hod. jsem na konci SLO dálnice skončil v koloně k hr. přechodu. V Podlehniku jsem to nevydržel a hurá objížďka přes Gornji Leskovec, Gradišče, přechod Cvetlin , Trakoščan, Gornji Macelj za hranicí a bylo to poprvé a naposled. Myslím, že jsem si tím ani časově nepomohl, protože jsou to z poloviny kozí stezky místy jen pomalu na jedno auto, zatáčky, horizonty, špatné značení.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
28. 07. 2012 14:08
Hmm. Jak tě vůbec napadlo sjet z hlavní a dát se vedlejší, když máš problém jet po silnici, která je užší než 6 m.
A časově sis určitě nepomohl, protože pokud jsi jel od Ptuje do Podlehniku půl hodiny, tak po chorvatskou celnici už ti zbývaly přibližně jenom hodiny dvě...
A jen tak mmochodem, který úsek na těchto dvou záznamech je jako kozí stezka?
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
29. 07. 2012 01:55
Alfe, nemám problém jet úzkou silnicí, pokud přesně vím, kam vede, ale navigace to nějak nedávala a v mapě toho k přečtení také moc nebylo. A nebyl jsem sám nejistý, potuloval se kolem mě ještě Pražák a nějaký cizinec, který se mě i ptal na cestu.
Od Ptuje z benzinky OMV na dálnici na konec dálnice je to asi pět minut (nevím kde jsi vzal půl hodiny) a právě na konci dálnice začínala kolona k hranicím, od Podlehniku je to asi ještě 5 km .
Video Cvetlin 2 je ta horší cesta, ale dalo se to, šlo o ten čas, kterým jsme si moc nepomohli. myslel jsem si, že to bude jednodušší a rychlejší, navíc mě jízda zatáčkama baví víc než dálnice, ale jeli jsme dvě auta. Naštěstí to druhé (řidička) neprotestovalo.
Jel jsem k trajektu do Splitu a byl jsem z toho trochu nervózní, že je ta objížďka spíše zajížďkou. To je celé.smiling smiley

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
29. 07. 2012 10:37
No, tak, jak jsi to napsal, to vyznělo, že je cesta přes Cvetlin ta nejhorší cesta na světě. Každého, kdo si to přečte, to od ní odradí. Nevím, jaký byl úsek Podlehnik - Zgornji Leskovec a možná to byl důvod, proč jsi to napsal, ale tamtudy se běžně nejezdí. Trasa Videm - Cvetlin - Macelj je celkem v pohodě.

Bomiňo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Od Ptuje z benzinky OMV na dálnici na konec
> dálnice je to asi pět minut (nevím kde jsi vzal
> půl hodiny) a právě na konci dálnice začínala
> kolona k hranicím, od Podlehniku je to asi ještě 5
> km .
Neochopils. Já jsem to myslel tak, že úsek od konce dálnice do Podlehniku mohl trvat přibližně půl hodiny...
Přijet k hranicím a přejet hranice je někdy značný rozdíl, hlavně časový. Já jsem se do takové kolony dostal před dvěma lety. V Tržci jsem najel na devítku do kolony, jedoucí celkem plynule rychlostí ca 40-50 km/h. Rychlost se zpomalovala a ca 800 - 900 m před slovinskou celnicí se kolona zastavila a dál se už jen popojíždělo. Chorvatskou celnici jsem pak opouštěl po ca 1,5 h takového popojíždění. Od té doby, když se mi zdá, že je na devítce víc aut, automaticky točím na Cvetlin.
Jinak, podle Google maps trvá např. úsek kruhák za novým mostem v Ptuji - Macelj 18 minut a tentýž úsek přes Cvetlin trvá 40 minut. Když do toho započítáš časový rozdíl mezi odbavením na celnicích, zjistíš, že časová ztráta je téměř nulová.
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
29. 07. 2012 13:38
Ale "neničíš" spojku neustálým řazením a rozjížděním se. Podle tebe minimálně 22 minut.
Objezd Macejle přes Cvetlin doporučuji za "velkého" provozu na prvně jmenovaném přechodu.
Já jel potom z Cvetlinu na Krapinu. A taky to bylo v pohodě. Provoz žádný
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
30. 07. 2012 19:30
Mě se ta cesta přes Cvetlin na Alfovo videích celkem zamlouvala. V případě kolony na HR dálnici jedu tudy
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
16. 08. 2012 07:42
Narychlo na Krk. Zvolil jsem taktiku, že ne přes Hr, ale Slo. Cesta velmi velmi rychlá. (za 8 hod. na Krku i s přestávkama).
Komfort velikej.
Jel jsem tak protože užiji slo znáku ještě razem.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
21. 08. 2012 14:19
Letos jsem poprvé volil objížďtku dálnice a od této chvíle vždy budu objíždět :-) Jel jsem na Mureck, Lenart, Ptuj a napojení u Ptuje.
Cesta tam: objížďka 62 min - podle povolených rychlostí
Cesta zpět: objížďka 50 min - porušování dovolených rychlostí :-)
Cestou zpět jsem jel za několika slovinci. Všichni si to valili mezi 70-90km/h i ve vesnici, tak jsem se zprvu bál, ale pak jsem s nimi jel stíhací jízdu a za 50min jsem byl v rakousku.
Těch ušetřených cca 780 Kč mi za těch 30 min navíc stojí, takže děkuji všem, co tu o objížďce diskutují a dávají různé tipy :-)
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
21. 08. 2012 17:59
Vždy jsem jel jen po dálnici, ale letos jsem to objel a směr tam naprosto v pohodě (díky popisům zde, ještě jednou děkuji všem), ale zpět jsem trošku v Ptuji zakufroval, ale i tak se to dalo najít. Výhodou že to bylo ve dne, jet v noci tak asi jedu po dálnici. Jinak v pohodě.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
21. 08. 2012 18:22
V září pojedu do Rabacu. Plánuji vyhnout se jak rakouským tunelům tak slovinským dálnicím. Jel někdo z Tržiče na Postojnu a Ilirskou Bystricu mimo dálnice? Už mně to spěchání s vyšší spotřebou omrzelo... Trasu mám spočítanou na cca 760 km za 11:49 přibližně tuto.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
21. 08. 2012 20:33
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 22:13).
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
02. 09. 2012 22:21
dezavy
Letos jsem potkal, už nevím v který slovinský obci to bylo, policajta s radarem. Jel jsem v koloně 3 aut uprostřed, ale nemám nejmenší pochybnost, že by si vytáhnul mě, kdybych jel rychleji. Takže nenechat se honit ! Stejně tak jsem někde před Makarskou před sebe pustil náklaďák s pivem, protože mě na tý 60-tce honil před sebou jak nadmutou kozu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.