Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa

Autor Lejka 
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
06. 06. 2012 14:07
To já jel jednou z Gradacu do Českých Budějovic 19 hodin v kuse, bez spaní, s minimálními přestávkami kolem 15 minut, jeden řidič. Doma oči jak angorák...
A třeba loni stejnou trasu 10,5 hodiny. I takový může být časový rozdíl, když se nic nedaří



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (06. 06. 2012 14:08).
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
06. 06. 2012 18:27
to hhorak - za 2,5 hodiny by šlo objet Slovinsko snad i na kole.
Loňský časový rekord, z Hvaru na mělnicko 21,5 hodiny. Doufám, že už se to nebude nikdy opakovat.
avatar Lučko
06. 06. 2012 20:19
Hradečák napsal(a):
......................
> A o těch zácpách a kolonách třeba na Lučku si rád
> počtu v novinách. Osobně jsem to snad ani nezažil.



Omlouvám se, ale... Lučko - čto éto? A kde to je?
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
06. 06. 2012 20:53
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
06. 06. 2012 21:27
To hhorak-přesně jak píšeš.Taktéž nepoužívám slovinskou objížďku.Těch 30 éček je sice moc,na druhou stranu dálnice je dálnice.Než zdlouhavě objíždět,možná zakufrovat,srazit se se zvěří atd,nechci a raději ty peníze dám.Uznávám, za těch pár kilometrů jsou to nehorázné peníze,no bohužel! Když si ale spočítám kolik stojí dovolená, tak dle mého,30 éček je jenom maličkost.A jak jsem napsal výše,než zničit auto tak raději zaplatím.To je pouze můj názor!!
avatar Lučko
06. 06. 2012 21:43
To Martas74: Díky. Ohledně Lučka jsem našel toto:
http://forum.ihvar.cz/read.php?4,66325,page=1
Už vím o co jde smiling smiley

To Jirka G: Jasně, tomu názoru rozumím(e). Střet se zvěří je něco, čeho se osobně také bojím, nicméně to může bohužel přijít kdykoliv a kdekoliv (ne všude se jede po dálnici chráněné ploty). My ostatní taky můžeme postrádat těch 30 éček, ale mnozí z nás je prostě těm Slovincům nedáme! spinning smiley sticking its tongue out
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
07. 06. 2012 02:38
atnarfus
musím trochu poopravit. Máš pravdu : pkud ze silnice 229 odbočíš na č. 2 doprava tak se dostaneš až na dálnici. Pokud ale doleva, dostaneš se na Ormošku cestu a jedeš na Ormož a dál na Varaždin. Ale ve vesnici Spuhlja, asi nevím přesně 5 km za Ptují, můžeš odbočit na č. 228 a místo na hr. přechod Ormož - Otok Vrije nebo-li Vratno -Otok sjedeš na přechod Zavrč- Dubrava Križovljanska. A dál směr Vratno, tady se napojíš na silnici z Ormože, dále Hraščica, čvor Varaždin a dál na ZGB.
Na ten Zavrč a Vratno je lepší cesta a o trochu kratší.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
07. 06. 2012 10:27
Když čtu že spíš dálnici a dálnice je dálnice tak mně to zaráží.Lidi kteří už párkrát dříve byli v chorvatsku a dále
tak ví že 80% objízdné trasy se jede po staré cestě co se dříve jezdívalo.
My když tam projíždíme tak vzpomínáme na staré časy a koukáme jak se to rok od roku vše vylepšuje a zlepšuje.
Na té dálnici je vše pořád stejné a my jezdíme až až dolů máme to 1400 km tak si občas rádi juknem na něco nového mimo dálnici :-)
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
07. 06. 2012 14:01
hhorak:
V roce 2009 jsem se snažil minout slovinskou dálnici před den a ten "kousek" mi trval 2,5 hod.

Trasa je podrobně ( včetně fotek) popsaná zde: [forum.ihvar.cz] takže problém nebyl v trase, ale v řidiči popř. navigátorovi. Slovinsko se takto dá zvládnout za hodinku. smileys with beer

Jirka G:
Než zdlouhavě objíždět,možná zakufrovat,srazit se se zvěří atd.

Stejná odpovědˇ viz červený text.
A ohledně té zvěře:

Já srazil srnu 6 km od baráku a přitom jsem jel 40-50 km/h - znamená to, že už nebudu vůbec jezdit ?
Na té objižďce jedeš tak do 80 km/h, kdežto např. na dálnici v Rakousku jedeš spoustu úseků lesem, kde nejsou ploty a mažeš 130 km/h, mnozí i podstatně více, takže kde jsou horší následky ?
Viděl jsem, když srna ve cca 140 km/h. prolítla po kapotě přes předmí sklo do kabiny.
Velmi těžce se zjišťovalo, který kus masa je ona a který posádka.

Šťastnou cestu i návrat všem, ať už jedete kudykoliv ! smiling smiley
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
07. 06. 2012 17:15
Pánové, když čtu vaše odpovědi proč neobjíždíte Slovinskou dálnici -( než se někde courat okreskama, lesem, střet se zvěří, možnost bloudění atd), tak mi stoupá sebevědomí až do oblak. Já jsem totiž dle mínění okolí technický antitalent a blondýna k tomu. Přesto jsem po důkladném prostudování objízdné trasy od Miruse - patří mu veliký dík- tuto trasu dokázala v pohodě projet, bez bloudění a vyptávání. Takže pánové klidně pište dál , ráda si počtu, jen musím dát pozor, abych samou pýchou, že dokážu to co chlapi, nepraskla.
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
07. 06. 2012 17:51
MIKI thumbs up

přitom stačí si DOMA tu navigaci nastavit ! smiling smiley
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
07. 06. 2012 18:09
Tony, vždyť jsem psala, že jsem technický antitalent. Takže jezdím jen podle " vlastní mapy" , t.j. vypsané průjezdné body ( ty umím jak básničku) a v případě SLO objížďky jsem využila Mirusův návod. Navigace? Tak o tom jsem už slyšela, ale odvahu na ni nemám. Jsem ráda, že umím použít mobil a platební kartu. Ale zase na druhou stranu je se mnou prej aspoň sranda. ( Tvrdí manžel a děti ).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MIKI (08. 06. 2012 15:07).
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
07. 06. 2012 18:14
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
07. 06. 2012 21:58
MIKI, to s navigací určitě nebylo na tebe smiling smiley
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 09:11
Objízdnou trasu beru jako odpočinek od monotóní jízdy na dálnici. Jen to chce na 225 km dálnice zastavit na odpočívadle, aby se člověk zklidnil a nejel po okreskách jako blázen. Jinak je objíždka pohodová. My, co bydlíme na vesnici, jsme na takový silnice zvyklý a nejsme rozmazlený jako měšťáci thumbs up smiley
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 09:37
Ja som tiež za objíždku Slovinskej dialnice.Bude to také spestrenie cesty.Nehovorím,že dialnica nieje fajn,ale keď je možnosť objíždky a nie zložitej,tak prečo nie.
Pojdem trasou už viackrát popísanú v iných vláknach aj video návodom/super popis - Mureck-Lenart-Ptuj a v Ptuji cez starý most na Tržec.

Šťastnú cestu všetkým a krásne zážitky z dovolenky thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil foco (08. 06. 2012 09:38).
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 11:36
Máte všichni pravdu... Navíc jsou hranice mezi rakouskem a slovinskem lemované krásnou přírodou, která se z dálnice tak intezivně nevnímá smiling smiley. Objížďku jedeme kadla-kadla a sledujeme okolí yawning smiley. Kdyby vám někdo na silnici zavazel - s největší pravděpodobností jsem to já yawning smiley.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 11:39
Proč se nemluví o trase přes Maribor, ale mimo dálnici?
Před hranicí se Slovinskem sjet na Spielfeld-Šentilj (437)-Pesnica-Maribor-(silnicí č.1)- Milkvas na Dragskem polju-Ptuj
Tudy to nejde? Platí se snad za tu dálnici v Mariboru?
Přes Maribor
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 11:52
Jestli je označena A nebo H, tak ano - ty jsou placené - i když ne úplně všude. Důvod proč NE přes Maribor je doprava, zácpy, provoz... Ale je to individuální, záleží na čase průjezdu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (08. 06. 2012 11:59).
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 12:05
Vjíždět do Slovinska by jsme měli kolem 3h (pátek 29.6.), t ak ten provoz by snad neměl být tak hrozný. A je teda placená? Označení A nebo H jsem nenašla. Je značená jako 437 a projíždí středem Mariboru.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 12:15
Ano měla by být placená, její označení je H2. Zde je mapa.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (08. 06. 2012 12:17).
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 12:26
kornelie napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Proč se nemluví o trase přes Maribor, ale mimo dálnici? Před hranicí se Slovinskem sjet na Spielfeld-Šentilj (437)-Pesnica-Maribor-(silnicí č.1)- Milkvas na Dragskem polju-Ptuj Tudy to nejde? Platí se snad za tu dálnici v Mariboru?

Platí se za dálnici vedoucí kolem Mariboru i za víceproudou silnice H2 (Hitra cesta) přes Maribor, o bezplatném použití velké kruhové křižovatky (Rondo Pesnica), přestože jsem jí v minulosti projížděl, nemám jasno, ale jak je vidno třeba na mapě promet.si, není tato kruhová křižovatka zpoplatněna.
Nezpoplatněná trasa vede po silnici Šentilj-Pesnica č.437, najede se na silnici č.436 a pak na Šentiljskou cestu, která vede až k Mariboru. V Mariboru pak, Partizanska cesta, Titova cesta a Ptujska cesta, dále Miklavž, Starše, Spodnja Hajdina, nezajíždět do Ptuje, ale Zagrebšskou cestou na Tržec, kde se najede na silnici č.9 vedoucí na Macelj.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr (08. 06. 2012 12:53).
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 12:51
Petře, tohle se mi zdá dobrá alternativa na noční přejezd, jen bych se napojila hned za Ptujem na silnici č.9, tam, kde nyní dálnice končí, prý se to dá. Proč zajíždět až do Tržce?
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 13:07
kornelie, tato trasa se v noci jede opravdu výborně, v Mariboru je silnice téměř bez aut. Zajíždět do Ptuje se mi zdá zbytečně komlikovanější a na Tržec to je i kratší.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 13:12
O.K. asi to zkusíme přes Maribor. Snad to v tu dobu bude ještě prázdné. Díky
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 13:12
když ještě nebyla ve SLO nová dálnice, tak přes Tržec nikdo nejezdil....zde to vzniklo tím, že byla fáma, že těch posledních padesát metrů dálnice směrem na starou 9 k Macelju může být zpoplatněno....je to blbost, jeď jak máš na mapce.....smoking smiley
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 13:27
jelimane, v tomto případě se nejedná o variantu trasy kvůli nějaké fámě s nájezdem na dálnici, tam je to jasné, že vigneta začíná až za nájezdem, zde jde jen o to, že přes Tržec je to rychlejší, stačí se pořádně podívat do mapy yawning smiley, ale ať si každý jede jak chce smiling smiley
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 13:32
Petře to všechno platí, když pojedu nad ránem? Nebo máš zkušenosti i s průjezdem dopoledne či odpoledne? Mám na mysli hustotu provozu...
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 13:51
Petře, ale máš trochu pravdy, že to může být o 5 minut rychlejší....nevýhodu spatřuji v napojení z Tržce na hlavní tah devítky, která bývá někdy pěkně našlapaná a čekat až mne někdo milostivě pustí z této vedlejší do vláčku na Macelj nevím....ale bavíme se o prkotinách...smoking smiley
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
08. 06. 2012 13:53
Já volím trasu takto, v noci přes Maribor, ve dne Mureck,Lenart,Ptuj.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.