Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa

Autor Lejka 
Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 10:45
Zdravím všechny,
zkoušela jsem projet dopravu ohledně slovinské dálnice. Minulý rok jsme jeli přes objízdnou trasu Mureck - Ptuj atd. Máme 2 malé děti, tak to bylo zdlouhavé. Chci se proto zeptat jestli někdo nevíte časové srovnání dálnice a objízdné trasy? Přes objízdnou trasu jsem našla dobu cca 2 hodiny, já už si to moc nepamatuju, jak jsme dlouho jeli, jen vím, že se moc nedalo zastavit, aby se prckové protáhli a bylo to pro ně už dlouhý. Loni měli 3 a 1 rok. Letos si nemyslím, že by to bylo lepší. Prosím poradíte mi někdo jak se dlouho jede přes slovinskou dálnici? Ať mám možnost srovnání. Jedeme sobota - sobota a koupili bysme týdenní známku. Jestli to už někde je a zakládám nové téma, tak se moc omlouvám.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 10:57
2 hodiny je nějak moc. Já to jezdím přes Maribor a zhruba 50min. Jednou jsem jel po dálnici a bylo to asi o 20min rychlejší, tedy průjezd asi 30min. Jezdím ale přes noc, děti spí a přestávku dělám někde v Rakousku a pak až za Záhřebem.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 11:15
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (06. 01. 2013 21:22).
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 11:15
Ahoj v sezoně ,v pátek kolem 13hodiny- 75minut
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 11:16
Týdenní známku?
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 11:17
Ano už to tu bylo.
Záleží také na tom, která sobota to je. Jednou jsem se trefil do výměny prázdninových turnusů v Německu a Rakousku a bylo mi až líto těch, kdo parkovali v obou pruzích od Slivnice (a později až od Mariboru) až po razcep Draženci, kde mě hned první nechal zařadit. Podle toho, co hlásili v rádiu, jsem cestou přes Lenart ušetřil nejméně hodinu.
Kamarád jel o 9 hodin dřív, takže ve Slovinsku byl už kolem půlnoci z pátku na sobotu, a projel to po dálnici naprosto hladce.
Je to spíše o štěstí trefit se mezi vlny hrnoucích se.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 11:21
Zatím děkuju všem. My minulý rok jeli tam přes noc a bylo to utrpení. Děcka se budili snad po půlhodinách, nemohli pořádně spát v autosedačkách. Zpět jsme jeli přes den a bylo to pohoda. Chceme jet v sobotu 23.6. hned ráno max. do 8 hod. vyjet z Brna a pak směr Krk
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 11:26
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (06. 01. 2013 21:21).
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 11:34
Já si to taky říkala :-)))). Každý má super zkušenosti s jízdou přes noc jenom my ne :-))) A to ještě jak nespali tak jsme je brali se aspoň protáhnout a děcka si dovezli na dovču parádní nachlazení. Takže asi tak. Už nikdy více :-)
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 11:53
Pozor taky na to, jak naznačil Slofik že ti týdení SLO známka na turnus sobota-sobota stačit nebude.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 12:04
Tak tomu už přestávám rozumnět.... Vracet se budeme tu další sobotu taky na den. Na té známce se vyznačuje i hodina průjezdu, kterou musíš stihnout?
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 12:21
Známka platí od soboty do pátku: info pro motoristy na www.chorvatsko.cz

Dálniční poplatky ve Slovinsku
Aktualizováno 20.1.2012
Od roku 2008 musejí mít osobní auta a motocykly na slovinských dálnicích a rychlostních silnicích (vč. dálničních obchvatů, např. Lublaně či Mariboru) dálniční známky - nálepky (slovinsky: vinjeta), které prokazují úhradu dálničních poplatků.

Ceny dálničních známek ve Slovinsku se pro rok 2012 se nezměnily.

Dálniční známky 2012 - Slovinsko - ceny v EUR
Typ dálniční známky Osobní automobily
(dvoustopá motorová vozidla do 3.500 kg) Motocykly
(jednostopá motorová vozidla)
roční 95,00 47,50
půlroční - 25,00
měsíční 30,00 -
týdenní 15,00 7,50


Roční dálniční známka na konkrétní rok platí od 1. prosince předchozího roku do 31. ledna následujícího roku, tedy celkem 14 měsíců.

Půlroční dálniční známka platí šest měsíců ode dne zakoupení. Není-li takový den v příslušném kalendářním měsíci, připadá konec platnosti na jeho poslední den.

Měsíční dálniční známka platí ode dne nákupu po bezprostředně následující měsíc. Konec platnosti připadá na den, který se číselně shoduje se dnem vyznačeným na známce. Není-li takový den v příslušném kalendářním měsíci, připadá konec platnosti na jeho poslední den.

Týdenní dálniční známka platí sedm kalendářních dní od data vyznačeného na známce. Platnost tedy začíná dnem vyznačeným na známce a končí uplynutím sedmého kalendářního dne.
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 12:22
Lejko, týdenní známka platí 7 dní, tzn., že pokud pojedete tam v sobotu, tak vrátit byste se museli už v pátek do půlnoci.
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 12:25
Ahoj Lejka.
Pokud vyjedeš v pátek a známku Ti štípnou od soboty od pulnoci 00 01 h. mužeš najed na slov. dálnici ..tak Ti platí ..jenom do pátka do pul noci 23 59 h .., když chceš ty časy vědět ........
Slovinci nám moc nepomohli ....(7 denni je málo) ....rakušák má známku na 10 dni a to by vyšlo. Tak to nák chápu já . Míra
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 12:26
Díky moc za rady chytřejších :-). Tím je to teda dáno a jedeme opět přes objezd :-)
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 12:41
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lejko
>
> Po dálnico od sjezdu na Murek až na konec dálnice
> u Ptuje: 48,7 km 32 min:
> DÁLNICE
>
> Přes Mureck : 57 km 61 min:
> MURECK

Nebuďte líný a objeďte to. Celou dobu říkám že je to zlodějina. Když jim po ní nikdo nepojede, třeba jim to dojde. Za ušetřených 11 km nebo 30 minut jízdy zaplatíte 15 euro/380kč. Za tuhle částku nakoupíte 10 l benzínu, můžete si koupit 7 karlovaček, 22 sladoledů atd. Každý kilometr vás vyjde na 9,5 kč, oproti rakousku a chorvatsku kde je to něco málo přes korunu. Slovinci jsou arogantní zloději a já po tý dálnici z principu nepojedu dokud nebude za rozumnou cenu.
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 14:53
jasná zpráva, třeba 80 ks MÁJEK smoking smiley
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 14:58
Opravdu si myslíte, že když tady pár Čecháčků objede dálnici, tak to Slovinci nepřežijou?
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 17:11
My objíždíme každý rok. Jasně, že to Slovinci přežijou, ale proč je živit? A není to jen pár Čechů, objíždějí i Němci, Poláci.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 18:06
A Moraváci.thumbs up smiley
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
15. 05. 2012 19:42
2008MIRA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj Lejka.
> Pokud vyjedeš v pátek a známku Ti štípnou od
> soboty od pulnoci 00 01 h. mužeš najed na slov.
> dálnici ..tak Ti platí ..jenom do pátka do pul
> noci 23 59 h .., když chceš ty časy vědět
> ........
> Slovinci nám moc nepomohli ....(7 denni je málo)
> ....rakušák má známku na 10 dni a to by vyšlo.
> Tak to nák chápu já . Míra

Jinak taky řečeno, shora uvedený návod s koupí 7-denní známky minutu po půlnoci je použitelný na pobyt o 6-ti nocích, a do půlnoci posledního dne opustit Slovinsko.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (15. 05. 2012 19:43).
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
16. 05. 2012 13:43
Lejka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zatím děkuju všem. My minulý rok jeli tam přes noc
> a bylo to utrpení. Děcka se budili snad po
> půlhodinách, nemohli pořádně spát v autosedačkách.
> Zpět jsme jeli přes den a bylo to pohoda. Chceme
> jet v sobotu 23.6. hned ráno max. do 8 hod. vyjet
> z Brna a pak směr Krk

Tady píšeš, že pojedete na Krk. Tak proč neprojedeš slovinskem durch po dálnici až do postojné a pak nesjedeš do Rieky?
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
16. 05. 2012 13:45
Každý ať dělá jak umí mě se to objíždět nechce.
eny
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
16. 05. 2012 14:07
My jezdíme za Pulu, u Ostravy najedu na dálnici a mimo 30km normální okreskou za Koperem až na místo po dálnici. Tímto směrem se nám slov.známka vyplatí,není proč objíždět.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
16. 05. 2012 15:17
Jen tak mimochodem, ta okreska za Koperem je úžasná smiling smiley
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
16. 05. 2012 18:29
Úžasná je, ale asi před třemi lety při odjezdu z Rabacu v srpnu v sobotu ve 12 hodin jsme chytli kolonu 5 km před slovinskými hranicemi a kolona se vinula až do Koperu k nájezdu na dálnici.A to stejné bylo v protisměru do Chorvatska. Polovina Italů, třetina Němců a samozřejmě Češi.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
16. 05. 2012 18:48
Problém bych viděl v kombinaci srpen + sobota + 12hodin smiling smiley
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
16. 05. 2012 19:30
valeri to napísal najlepšie,nebuďte lenivý, a obíďte tu diaľnicu. Keďže idede v sobotu, je dosť možné že obchádzaním predbehnete tých, čo si to v zápche spojkujú po diaľnici.
Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
17. 05. 2012 08:26
Zdravím všechny.
Letos se poprvé chystám autem do Chorvatska. Po dlouhém sbírání informací zde na fóru, jsem se rozhodl pro cestu:
Brno - Mikulov - Vídeň - Graz - Mureck, Lenart, Ptuj, Majšperk, Rogatec, Durmanec - Zagreb - Pag (Povljana). Vzhledem k tomu, že vyjíždíme v pátek 28.7. večer, tak jsem záměrně zvolil trasu mimo dálnici SLO a abych se vyhl frekventovanému přechodu Macejt, tak pojedu přes přechod Rogatec. Je to dobrá volba vzhledem k tomu v jaké době jedu? Najedu více km, ale časově to prý vychází lépe. Díky za vyjádření.
avatar Re: Slovinsko - dálnice versus objízdná trasa
17. 05. 2012 09:27
správná volba na pátek, taky jezdím až na Durmanec, páč uhnout za Ptujem na Macelj je z důvodu kolon nevýhodné
to samé zpět v sobotu dopoledne

_______________________________________________________
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Gigi3 , Mi , mjlh
Hosté: 153
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.