Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Auto z půjčovny

Autor eny 
eny
Auto z půjčovny
22. 04. 2012 11:21
Zdravím pánové a dámy. Letos,pokud se nic nepos...,se naše dospělé děti se svými protějšky rozhodly,že bychom jeli po dlouhé době na společnou dovolenou. Tzn. 6 dospělých lidí ve dvou autech. Tak mně napadlo,že by možná bylo lepší jet všichni v jednom,bylo by veseleji a líp by to ubíhalo. Našel jsem poblíž jednu autopůjčovnu a po kalkulaci,co by vše stálo za dvě auta nebo jedno společné,jsem došel k celkem přijatelnému rozdílu, cca 1500-2000,.Kč by bylo dražží zapůjčení, což se mi zdá docela v pohodě. Výhodu vidím taky v tom,že toto auto je pojištěno i havarijně a případnou poruchu (nezaviněnou námi) pak hradí pronajímatel. Další info bylo,že kdyby to nešlo opravit na místě,tak zařídí odtah svého vozu zpět do cz a nás samozřejmě taky. Tak se ptám na vaše zkušenosti,případně názory. Díky. yawning smiley
Re: Auto z půjčovny
22. 04. 2012 11:35
Mě ,bytaky zajímaly zkušenosti ostatních,protože jsem jednu dobu uvažoval nad pronájmem obytného vozu.
Re: Auto z půjčovny
23. 04. 2012 07:16
Zalezi dost na pujcovne. Busika jsem si na dlouhe streky pujcoval uz nekolikrat. Nekde maji chovani reznickeho psa, nekde jsou to profici a da se s nimi dohodnout. Chce to ohlidat si podminky, napr. jak se to s pripadnym transportem nepojizdneho auta domu, jak je to s pojistenim (to jak jsem pochopil je), taky co pujcuji za auta a v jakem jsou stavu... tezko radit od stolu. Jen bych v pripade Chorvatska hlidal jeden detail, jak je to auto vysoke, treba ty nizke transity se vesly vetsinou do stejne tridy na mytnem jako osobak.
eny
Re: Auto z půjčovny
23. 04. 2012 08:43
Uvažuju o WV Sharan, je to 6-7 místné,rozumná spotřeba a je to v podstatě větší osobák,tak tam by snad problém s mýtným nebyl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil eny (23. 04. 2012 08:43).
Re: Auto z půjčovny
24. 04. 2012 08:49
treba si velmi dobre nastudovat podmienky, aby nahodou nedoslo k nejakemu problemu a nestalo vas to viac ako dovolenka, a urobit si dokladnu obhliadku vozidla pred zapozicanim

vyuzivam sluzby spolocnosti AVIS pri poziciavani nahradneho vozidla, ked je moje v servise, zatial bez problemov
Re: Auto z půjčovny
24. 04. 2012 09:27
VW Sharan asi není dobrá volba. 6.a 7.místo je na úkor zavazadlového prostoru, protože se obě sedačky vyklápí z podlahy kufru. Ten se zmenší jen na uložení svačiny a plavek a to doslova. Je třeba se poohlédnout po něčem větším.
Re: Auto z půjčovny
24. 04. 2012 10:00
Je otazka, kolik veci s sebou bedete brat. Da se to, ale to uz je vase vec.


avatar Re: Auto z půjčovny
24. 04. 2012 12:06
VW Sharan neposoudím, ale mám odzkoušen v 7-mi lidech Chrysler Grand Voyager a bylo to super. Pro cestující hodně místa a pro zavazadla také. Ani rakev na střechu jsem nemusel řešit. Měl jsem jej nakonec půjčený od známého, protože v půjčovnách bohužel toto auto jsem nikde nesehnal. To už mi půjčovny nabízely malé dodávky se sedadly (ale poměrně dost drahé na pronájem). Pokud se povede sehnat takové auto jako mne, tak je to super, protože v mém případě jsme v něm byly 3 rodiny a veškeré dopravní náklady se dělily na 3 díly.
Re: Auto z půjčovny
24. 04. 2012 13:45
Sharanem v sedmi se dá, ale žádnej komfort to nebude. A určitě budeš potřebovat rakev, v tom kufru moc místa nezbude. Mýtné je jako za osobák, ale pozor, s rakví už to automaticky často háže do vyšší kategorie.
avatar Re: Auto z půjčovny
24. 04. 2012 14:29
Já jsem měl půjčené z půjčovny dva roky po sobě Mercedes Sprinter pro 9 osob....ani jsem nesfukoval lehátka co byli doma u bazénu.
Prostě jsem je tam jen tak naházel a jelo se.
Trošku dražší HR dálnice,druhá kategorie ale dělílo se to na dvě rodiny tak pohoda.
Celkové náklady na dovolenou za auto byli tuším 16 000/děleno dvěma rodinama,byli jsme dva roky po sebe v Pisaku.
Cesta Břeclav - Pisak ,za dovolenou najeto 2200 celkem.
Mercedes jsem měl půjčený 12 dní - 6000,- + náklady...nafta- 10 litrů na 100,+ všechny dál poplatky,Slovinsko jsem objížděl.






Loni jsem půjčoval trošku menší vozítko volkswagen transporter pro 7 osob
Cena tak nějak stejná na 12 dní 6000,- + byla tam nalepena SLo dál.známka,trochu uspora.
Náklady na cestu cca stejné , samozřejmně se to dělilo dvěma...neni co řešit a člověk si nehuntuje své auto.
Uznávám neni to normální cena za půjčení vozu,trochu se z majitelem půjčovny znám.
Ale vím že on půjčuje normálně za 1000,- na den.Což není tak špatné.
Si myslím že furt se to oplatí než aby dvě rodiny jeli každá zvlášt.
Nemluvě o zábavě po cestě a vícero řidičů.





eny
Re: Auto z půjčovny
24. 04. 2012 15:05
Díky za informace, pojedeme 6 lidí,tak proto Sharan i taky kvůli ceně za půjčení. Zkouknul jsem vniřek u známého,který s tím taky jezdí a je fakt,že normálně by tam už moc místa nezůstalo. Když ale dáme sedačky 2+2+2 za sebou,jako v autobuse,tak mezi sedadla a dozadu už toho vleze vcelku více. Budu jim to všem muset pořádně probrat...1 trencle,plavky, a hlavně kreditku smiling smiley S tím dělením financí to nebude moc slavné,musím na ně opatrně ať je nezruinuju a vezmou nás zase oni,až už to sám neuřídím. yawning smiley No a hlavně,ať se sejdou všichni účastníci zájezdu smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil eny (24. 04. 2012 15:10).
Re: Auto z půjčovny
24. 04. 2012 15:25
Milan Hubner :

Smim vedet, kde ti pujcili Sprintera na 12dni za 6000,- ? Ja si pujcoval Transita, Jumpera nebo Trnasportera, ale pod 10000,- jsem se nikdy nedostal... posledni dobou uz vubec ne.
avatar Re: Auto z půjčovny
24. 04. 2012 16:49
Milane .. z těch věcí vzadu bez přepážky bych měl docela strach - to bych nechtěl zažít, co by to dělalo při případném nárazu confused smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Auto z půjčovny
25. 04. 2012 09:41
Jsou tam opěrky hlavy.
Nahoře je jen bedna s rohlíkama,věci k vodě a nějaké deky na cestu.
Balím to vždy nejtěžší věci dolu.
Na tohle jsem opatrný,ve vlastním autě mám vzadu prostor pro cestující oddělen takovou tu mříží.
Podívej se na tu tuhle fotku,tam je pohled od řidiče,nic nevyčnívá nahoru.

Zde pohled do mého.

Re: Auto z půjčovny
26. 04. 2012 09:40
Smim vedet jmeno te pujcovny, ktera tohle pujcuje za 6000,- na 12 dni?
avatar Re: Auto z půjčovny
26. 04. 2012 11:39
Psal sem za 6000,- ze známosti,že majitele trochu znám.
Normálně to půjčuje za 1000,- na den.

Půjčovna je v Břeclavi
Re: Auto z půjčovny
26. 04. 2012 12:03
jo tak to jo... jenze pro nas co nemame zname to pak uz jde pri pocitani trochu sejdrem :-)

diky
avatar Re: Auto z půjčovny
26. 04. 2012 22:08
minibus se normálně půjčuje za 1500/den, pokud to máš ze známosti za 6000/12dní tak je to skoro za pusu, při dvou rodinách bych taky neváhal
Re: Auto z půjčovny
03. 05. 2012 07:52
VW Sharan je pro 7 lidí malej hlavně vzadu nebude pohodlí ! A místo na věci v kufru je pak nouzovka. Přesně jak píše Zahajskej !
avatar Re: Auto z půjčovny
03. 05. 2012 09:54
sharan je pohodlný na všech sedadlech, má je totiž plnohodnotný, ovšem na zavazadla místa moc nenísad smiley chce to rakvičku no...

_______________________________________________________
eny
Re: Auto z půjčovny
03. 05. 2012 11:23
Chlapci,všude píšu,že lidí by mělo být max.6 kusů ale i tak místo pro batožinu nic moc. Ještě lepší uspořádání 2+3+1vzadu.Pak by se tam toho narvalo snad více.
Re: Auto z půjčovny
03. 05. 2012 15:08
No nevim no, já Sharana měl a je to myslím dost těch 7 nebo 6 lidí taky záleží co to bude za motorizaci jestli 1,9TDI 85kw tak takhle plně naloženej nic moc..
Ale samozřejmě se s tím dá jet.
Re: Auto z půjčovny
05. 05. 2012 13:55
Já toto řešil minulý rok. My 4člená rodina a s námi rodiče. Dlouho jsem počítal, co je výhodnější a nakonec jsme stejně zvolili, že každý pojede svým osobákem, než půjčit nějaké auto.
Mít někoho, kdo by ho půjčil, tak je to jedna radost. Ale dávat cca 15 tis jen za půjčení auta bez nákladů na cestu, když mám cestu pro dvě auta za 14tis., je dost velkej rozdíl.
eny
Re: Auto z půjčovny
30. 06. 2012 07:29
Tak se vracím ke svému počátečnímu příspěvku. Účastníků zájezdu bylo 6 ks .Auto z půjčovny Vw Transporter 1.9 TDi ,6 míst. Cena na 9 dnů 9000,-Kč a v ceně 2000 km, další km za 2,-Kč/km. Při předávání mi řekli, že spotřeba je kolem 9litrů na 100km. Vzhledem k tomu,že jsem bral z plné do plné ,tak mám přesně spočítanou celkovou spotřebu. Vyšel průměr 7,44 l/100 km ,což mě velice příjemně potěšilo, a to jsme ho fakt nešetřili.Co je navíc max.příjemné je ten úložný prostor,žádné velké ukládání a vlezlo se všechno a ještě by se vlezlo. smiling smiley
Re: Auto z půjčovny
01. 07. 2012 12:18
Máte někdo zkušenost s půjčením karavanu?
Prenajaté auto z požičovne
29. 06. 2017 14:13
Zdravím, rada by som vedela či využíva niekto aj službu prenájmu auta len na dovolenku ? Vyskytli sa nejaké problémy s našim autom a keďže nejaké veľké investície už do neho neplánujeme uvažujeme nad možnosťou prenajatia auta na dovolenku. V témach som na podobnu temu nenašla preto by ma zaujímalo či už ste takúto službu vyzužili ...
Re: Prenajaté auto z požičovne
29. 06. 2017 14:37
Není problém. Klidně do toho jdi. Akorát je upozorni, že jedeš do .... aby to krylo pojištění.
Tohle se vztahuje na celosvětové půjčovny jako je Budget, Avis, Hertz atd. Výhoda jejich je ta, že mají obrovskou síť poboček, které ti pomůžou řešit problém, kdekoliv na světě. Hlavně v turistických destinacích.
Re: Prenajaté auto z požičovne
29. 06. 2017 19:10
Viz můj starší dotaz. Pokud někdo máte zájem o informaci k zápůjčce karavanu, mohu poradit.
Re: Auto z půjčovny
30. 06. 2017 07:24
HR zrovna ne, ale SLO, FRA uz jsem tahle byl. Dulezity je nekecat kam jedu, protoze oni maji sva auta casto pod dozorem a kdyz jim nekdo rekne, ze ma namireno do Slovenskeho raje a auto jim miri do Provence, nevypada to moc dobre.
Re: Auto z půjčovny
10. 07. 2017 23:15
To Jozka: to v dnešní době ani nejde. Spousta půjčoven má v "autě" gps. .... Je to blbost už kvůli pojištění.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 200
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.